Nieuwe bonnen Witte Kruis en Wijkverpleging zullen samen één vereniging vormen Samenwerking Vakcentrales Zanguitvoering „Con Amore" 26 Doden Veilig Verkeer voor de 2e helft van de 12de periode (10 t.m. 23 November) 1946. Bonkaarten KA, KB, KC 612 (strook no. 2) 47-7 algem. is 750 gr. suiker, boterham- strooisel, enz. of 1500 gram jam, stroop, enz., of 1110 gr. (is 3 potjes) pindakaas) 47-8 algem. is 125 gram koffie 47-9 algem. is 50 gram thee Bonkaarten KD. KE 612 (strook no. 2) 48-6, 48-7 algem. is 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 370 gram (is 1 potje) pindakaas. Tabakskaarten, enz. T 58 is 2 rantsoenen tabaksartikelen Op de bonnen voor suiker kan men, in dien voorradig, pindakaas kopen; het be- ireft hier ruiming van een beperkt res tant. Op bovenstaande bonnen kan met ingang van Vrijdag 15 Nov. 1946 worden gekocht. Inleveren bonnen winkeliers. WONINGBOUWVERENIGING „TEXEL" OPGERICHT. Dinsdag 12 Nov. j.l. werd op initiatief van het Gemeentebestuur door de verte- genwooi digers van bestuur gemeente Texel, Tex. Best. Bond, Kath Arb. Bew., Chr. Arb. Bew., E.V.C., Alg. Tex en R K Middenstandsver., de „Algemene Woning bouwvereniging „Texel" opgericht Het voorl. bestuur is als volgt samengesteld W. Wassenaar, voorz.; P. Smit Rzn secr.; C. v.d. Kooi. pennm.; Mr. G. D. Rehorst, B. Druif, P. v. Heerwaarden en J. van Beem. Het is de bedoeling, dat de vereniging reeds de huizen, die dit jaar gebouwd worden, onder haar beheer krijgt, als ook de woningen, die het volgende jaar ge bouwd worden. In een volgend nummer komen wij nog nader op dit onderwerp terug. DE WINTERTELLING VAN DE VEESTAPEL 1946. De wintertelling van de veestapel zal van 25 Nov. tot 7 Dec. a s. geschieden. DEN BURG. Ten einde een zo nauw mogelijke samenwerking te bevorderen, werd dezer dagen alhier door de drie plaatselijke vakcentrales, nl. het Neder lands Verbond van Vakverenigingen, het Christelijk- Nat. Vakverbond en de Kath. Arb. Beweging een Raad van Overleg gevormd. De samenwerking heeft ten doel, met eerbiediging van eikaars principes en zelfstandigheid, in overeenstemming met de eisen van het algemeen belang, de sociaal-economische en sociaal-hygieni- sche verlangens van de werknemers te behartigen. Voorz. van die Raad is de heer D. Dap per (NVV), 2evoorz. J. Oosterhof (CNV) en secretaris P. Smit (KAB). Het secreta riaat is gevestigd Molenstraat 39, Den Burg. In de Donderdagavond 14 Nov. gehou den vergadering van de N.H. Vereniging Het Witte Kruis, afd Texel, kwam slechts één punt op de agenda voor, nl. het voor stel om een fusie aan te gaan met de Texelse Algemene Wijkverpleging. Toen de voorz., de heer J. C. Rab, de vergadering opende, waren een 19-tal per sonen, inbegrepen het bestuur en de twee wijkzusters, aanwezig. Het deed spr. ge noegen, dat men in groter getale aan wezig was, dan voorheen wel eens ge beurde. Dat ook dokter Boswijk aanwezig was, deed spr. veel genoegen. De heer Pisart herdacht. Spr. wijdde vervolgens enige woorden aan den overleden secretaris, den heer Pisart, die de ziel was van de afd. v. h. Witte Kruis en deze functie tot op zo een hoge leeftijd heeft vervuld. Zijn werk zal steeds in dankbare herinnering blijven. Op verzoek van den voorz. verheffen de aanwezigen zich een ogenblik van hun zetels, als een stille hulde aan diens werk. De fusie. Het voorstel om tot een fusie met de Wijkverpleging te besluiten, kwam nu aan de orde. Door Mevr Kunst, algem. secr. v.h. Witte Kruis, is in een gehouden vergadering het nut van deze samenvoe ging uiteengezet, daar beide verenigingen werken op het terrein der volksgezond heid. Het bestuur is voorstander van een fusie. In een nog nader uit te schrijven ledenvergadering zal dan een nieuw be stuur gekozen moeten worden. De heer Remmers, secr., las een brief voor van het Hoofdbestuur, waarin aan gedrongen werd om tot een fusie over te gaan. Op de algem. vergadering van het Witte Kruis werd o a. medegedeeld, dat men ook van regeringswege aanstuurt op coördinatie. Tot dusver heeft de Wijkver pleging steeds subsidie van de gemeente ontvangen. Het is nu de vraag, of er sub sidie nodig zal zijn Dit hangt geheel af van het aantal leden. De voorz. dacht, dat als ieder gezin lid werd, men zich waarschijnlijk wel zal kunnen redden. Gevraagd werd hoe het dan zal gaan met de inning der contributie De secr. antwoordt, dat z.i. een contributie van f3,per jaar niet te veel is. Spr. rekent op 2000 leden, hetgeen dus f 6000 aan ba ten op zal brengen De heer van Heerwaarden vroeg of de Ver. Wijkverpleging statuair mag worden opgeheven, hetgeen door Notaris Mulder bevestigend beantwoord werd. Op voorstel van Notaris Mulder werd het bestuur vrij mandaat gegeven en met algemene stemmen tot fusie met de Wijk verpleging besloten. Een groot succes voor directeur en leden. Voor een volle zaal gaf bovengenoem de vereniging, onder leiding van haar di recteur, den heer R. J. Boom, een uit voering in Schouwburgzaal „De Oranje boom", welke een groot supces is ge worden Na opening door den voorz., den heer Jac. Gomes, waarin deze in het bijzonder Burgemeester en mevr Rehorst welkom heette en memoreerde, dat de vereniging door het overlijden van haar vorigen di recteur, den heer H C A. Kievits, die als oorlogsslachtoffer van de oorlog, voor zijn vaderland viel, 'n zware slag had gekregen Gelukkig echter was de heer Boom bereid gevonden, de leiding op zich te nemen.Spr. deelde mede, dat de nrs. Ecce quomondo moritur en het Wilhelmus speciaal ter zijner nagedachtenis zouden worden ge zongen. Na deze nrs, die als entree bedoeld wa ren, volgden een 4-tal nrs voor gemengd koor .Avondgebed" en „Rozentijd", ge zongen dior een dubbelmannenkwartet, welke even zuiver en vol klonken als de voorgaande. Het bleek, dat de partijen er goed inzaten, waardoor het geheel keurig tot zijn recht kwam. Na deze nrs. volgde „Een raar stelletje mensen", klucht in 2 bedrijven, waarin liefde en verdriet, maar vooral „kaas" de hoofdtoon voerden De dames mevr. Do- ra v. Sambeek-Schrama, Dora Schrama Jacd. en Hannie de Wit en de heren Jn. Schrama Hzn., Jac. Gomes, W. Ran en C. Witte D.Czn., gaven aardig spel en moch ten een daverend applaus in ontvangst nemen. Hierna volgden weer een 5-tal nrs. Vooral „Ave Maria" van J. Arcadelt werd fijntjes en beheerst gezongen. „Liedeke v. d. Schilder" van P. Martin- Zijderlaan en „Zangersmars" van A. Tru- be besloten de avond. Zoals we in de aanhef reeds schreven: was het een groot succes. We willen met nalaten op te merken, dat het ook aangenaam aandeed, dat, de eenheid in kleding, zowel van de dames als van de heren, het geheel zeer vervolmaakte. Soms ziet men een bonte mengeling van costumes, doch hierop werd deze avond een bijzonder gunstige uitzondering ge maakt. Aan het slot bracht de voorz. met een kort woord dank voor de grote belang stelling en voor de stilte, die er gedu rende de zang heerste. Hij deelde tevens mede, dat nieuwe leden zich tot 1 Dec. kunnen opgeven bij den heer R. J. Boom. Tot spoedig wederhoren, Con Amore! HET KLEIN TONEEL WEER OPGERICHT. OUDESCHILD Alhier is wederom op gericht „Het Klein Toneel", welke ver eniging voor een tiental jaren terug van zich deed horen. De nieuw opgerichte vereniging heeft in studie genomen het bekende geestige toneelstuk „Gebr. Kalkoen". De repetities worden op Maandag avond gehouden in het Eigen Gebouw. Het ligt in het voornemen, de 2e Kerst dag reeds voor het voetlicht te komen. Bij de gehouden rondvraag kwam» nog ter sprake de toestand van de twee zie kenauto's. Dhr Van Heerwaarden, die met allebei wagens een reis had meegemaakt, verklaarde, dat alle twee ziekenauto's on geschikt waren voor ziekenvervoer. De voorz. wilde zich tot TESO wenden, die reeds enige jaren een ziekenauto in exploitatie heeft Notaris Mulder was voorstander van exploitatie door het Witte Kruis. Het is een andere vraag, of TESO subsidie wil geven. Wij kunnen ons altijd nog tot T.E. S.O. wenden, aldus spr. De heer v.d. Vlies deelde mede, dat er slechts weinig gebruik van de ziekenauto wordt gemaakt. Van een goed ingerichte auto zou zeker meer gebruik gemaakt worden. Uit de discussie blijkt, dat de zieken auto van het Rode Kruis, afd Texel, door déze zelf in orde gemaakt zal worden. Besloten werd, dit belangrijke punt in de eerstvolgende vergadering van de ge fuseerde vereniging ter sprake te brengen daar er alles bij gelegen is, dat ook Texel de beschikking heeft over een goede en comfortabel ingerichte ziekenauto. Z. BEVORDERING RIJKSPOLITIE. In het kader van de z.g. herwaardering rangen en van de reorganisatie van het Korps Rijkspolitie, zijn bij besluit van den Insp.-Gen. van Rijkspolitie, te reke nen met ingang van 1 Jan. 1946, bevor derd: Tot Opperwachtmeester in de functie Groepscommandant, de wachtmeester P. Smit; tot wachtmeester le klas de mare- chaussé J. Dingemanse; en bij de Groep Anna-Paulowna tot wachtmeester le klas de marechaussé Th F. Harkema en J. de Jong. VERGADERING OVER INDONESIË. Indonesië staat de laatste tijd meer dan te voren in onze belangstelling, niet het minst door de onderhandelingen, die daar thans plaats vinden tussen de Commissie Generaal en de Republikeinen. De Partij v.d. Arbeid heeft gemeend, over deze belangrijke aangelegenheid een openbare vergadering te houden en wel op Woensdag 18 Dec. a.s. De heer J. de Kadt, bekend uit zijn ar tikelen in „Het Parool", zal dan een spreekbeurt vervullen. T.z.t hopen wij hierop terug te komen. NAAR EEN NEDERLANDS—INDONESISCHE UNIE? BASIS VOOR OVEREENSTEMMING. In een officieel communique wordt me degedeeld, dat de Commissie-Generaal en de Indonesische delegatie te Lingadjati een basis hebben gevonden, waarop over eenstemming mogelijk is. Bepaalde pun ten nopen echter tot nadere besprekin gen met de Nederl. regering. Op goede gronden kan worden medegedeeld, dat de positie van de Kroon schijnt le zijn ge definieerd als het Hoofd van de Neder lands-Indonesische Unie en wel op een wijze, die voor de Commissie-Generaal aanvaardbaar is. VLASTREKMACHINES. Gebleken is, dat het gebruik van vlas- trekmachines de productiekosten van strovlas belangrijk verlaagt. In verband met een eventuele import van deze ma chines is het van belang, dat eerst enige inlichtingen worden ingewonnen omtrent het aantal, waaraan nog behoefte bestaat. Teneinde voor de provincie N.-Holland deze behoefte vast te stellen, verzoeken wij gegadigden om zo spoedig mogelijk 'n aanvrage in te dienen bij het Bureau P. V.C., afd Grondstoffen. Landbouwhuis, Alkmaar. Men gelieve te vermelden aan welk type men de voorkeur geeft. Uiter aard verbindt de aanvrager zich nog in geen enkel opzicht. Het enige doel van deze oproep is om op zeer korte termijn de behoefte aan vlastrekmachines te pei len. Daar mede aan de hand der binnen komende gegevens het importcijfer moet worden bepaald, verzoeken wij gegadig den dringend om hun aanvrage ten spoe digste in te dienen. MOTORBRANDSTOF. De Prov Voedselcommissaris voor N.- Holland deelt mede, dat er voor de maan den Dec. Jan. en Febr. geen brandstof voor de landbouwtractoren wordt ver strekt. Alleen in dringende gevallen kan men bij den PBH, een aanvraagformu lier verkrijgen, dat voorzien van het ad vies van den P.B.H., moet worden ge zonden aan de Afd. Grondstoffen, Land- bouwhuis, Alkmaar. FILMNIEUWS. „HET BOEK DER WILDERNIS". Texels Bioscoop Theater brengt ons deze week de film ,Het Boek der Wil dernis" (Jungle Book), naar het bekende boek van Rudyard Kipling, voor de film bewerkt door Laurence Stallings. Buldeo, een verhalen-verteller van be roep in de straten van Khani-wana. wordt aangesproken door een Engels meisje, dat een foto van hem wil maken. Hij maakt een handige overeenkomst met haar om voor wat zilveren „Rupees" een echt In disch verhaal te vertellen. Buldeo roept zich weer voor de geest, dat hij de on betwiste opperjager is van een kleine ne derzetting aan de rand van het grote oer woud. Op zekere dag doodt Shere Kann, de tijger, den echtgenoot van Messua. In de opwinding dwaalt Messua's 2-jarig zoontje Nathoo alleen af naar het oer woud. Buldeo verzamelt onverwijld een groep mannen, die zonder succes op den tijger jagen en naar den jongen zoeken. Nathoo is terecht gekomen in het hol van een troep wolven, waar hij door Rashka, de moeder-wolf, wordt aangenomen. Het verdere verloop lezer, kunt u in een span nend verloop, in de film zelf zien. BIJ NATIONALE VLIEGRAMP OP SCHIPHOL. De vele vliegtuigongelukken van de laatste tijd hebben zich met één vermeerderd, n.l. heeft zich Don derdagavond op Schiphol een vlieg tuigramp voorgedaan van grote omvang, zodat met recht van een Nationale ramp gesproken kan worden. Het betreft hier het 2-motonge DC 3 Dakota toestel PHTBW, dat te 7 uur uit Londen op Schiphol had moeten landen. Het toestel heeft ongeveer drie kwartier boven het vliegveld gecirkeld, alvorens het neerstortte. Volgens een radio grafische boodschap stond de mo tor in brand. Het toestel werd bestuurd door een ex-militaire vlieger van de R. A.F. Moreton. Alle passagiers, 21 personen en 5 leden van de bemanning zijn omgekomen. Naar de Persdienst der K.L.M. mededeelt, hebben 20 van de 26 slachtoffers der vliegramp de Ne derlandse nationaliteit, de 6 ande ren zijn Engelsen. Onder de Ne derlanders bevonden zich verschei dene legerofficieren. NIEUWE KINDERPOSTZEGELS. De nieuwe kinderpostzegels worden, der traditie getrouw, van 2 Dec. t.m. 4 Jan. uitgegeven. In aansluiting aan de nieuwe tarieven zullen de volgende vijf zegels verschijnen: 2 cent met 2 cent toe slag; 4 plus 2; 7Va plus 2V2, 10 plus 5 en 20 plus 5 cent toeslag. De zegels zijn ontworpen door mcj. Bie- ruma Oosting. Tegelijk met de postzegels verschijnen drie prentbriefkaarten, ontworpen door mevr. Frits-Kelder, twee door mevr. C. J. de Reede-v. Styrum, twee kaarten door mej. Gunhild Kristensen en een kaart ontworpen door Edz. Koning. Ook worden blanco briefkaarten uitge geven in voor-oorlogs formaat, beplakt met kinderzegels. NED. HERV. ZUSTERKRING „DORKAS". Er heerste Dinsdag j.l., tijdens het 25- jarig bestaan der Ned. Herv. Zusterkring „Dorkas", een gezellige sfeer in Eben Haëzer. De drie lange versierde tafels gaven een feestelijk aanzien. De talrijke zusters en genoodigden werden onthaald op verschillende tractaties en de tijd werd gekort met verschillende voordrachten (men was evenwel niet steeds even „rol vast") en zangnummers. De verschillende medeoprichters waren eveneens aanwe zig. Zo sprak Ds. Kroese over zijn bele venissen gedurende de laatste jaren. Men was in korte tijd het middernachtelijk uur gepasseerd. KERST- EN NIEUWJAARS- GESPREKKEN MET INDONESIË, CURACAO EN SURINAME. Ter gelegenheid van de feestdagen zul len in het rechtstreeks radiotelefoonver- keer met Indonesië en de West van 23 Dec.4 Jan. (met uitzondering van 29 Dec.) Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken gevoerd kunnen worden tegen een ver laagd tarief van f 10,50 voor de eerste 3 min. en f3,50 voor elke min. daarna. ALGEMENE REGELING WINKELSLUITING. Van 1 Oct. 1946 tot 1 April 1947. Algemeen sluitingsuur 6 uur (Zater dags 7 uur) en 's middags van 12,30 tot 13,30, uitgezonderd Dinsdags, wanneer om 13 uur definitief gesloten moet wor den. WINTERCURSUSSEN OP DE VOLKSHOGESCHOOL TE BERGEN. Welke invloed zal de mechanisatie hebben? De wintermaanden vormen in Scandi navië het hoogtepunt van het Volkshoge schoolleven. Dan zijn de tientallen Volks hogescholen alle vol bezet met de duizen den jonge plattelanders, die daar de vijf maandelijkse cursussen volgen! Zolang kunnen de cursussen hier nog niet zijn en zo talrijk zijn ook de Volkshogescholen hier nog niet, al zullen er in het komen de jaar weer verschillende worden ge opend. Toch worden ook in Nederland in de komende winter weer honderden jongemannen van het platteland en uit de stad op de grote wintercursussen der vijf Volkshogescholen verwacht. Op de Volkshogeschool in Bergen (N.- H.), wordt begonnen met een cursus van 6-23 Dec. a.s., waarin als hoofdonder werp behandeld zal worden: „De mecha nisatie". Welke gevolgen zal deze hebben voor ons persoonlijke leven? Welke eisen zullen hierdoor aan boer, tuinder en ar beider gesteld worden? Zal het kleinbe drijf moeten verdwijnen? Kan de coöpe ratie in dit verband een nieuwe beteke nis krijgen? Waar zal de groeiende be volking van het platteland een plaats vinden bij voortgezette mechanisatie? In de stad of zal emigratie noodzakelijk zijn of zal het platteland zelf ge ïndustrialiseerd worden? Welke gevolgen zal dit alles ook hebben voor ambachts man en middenstander? Wat leert ons de ontwikkeling van de mechanisatie op het platteland in andere landen als Engeland en Rusland? Dit allen zijn vragen, die op deze cur sus in Dec. aan de hand van inleidingen van deskundige sprekers en in deze cur sus ook aan sport en spel en aan zang, muziek, bouwkunst e.d. veel aandacht besteed worden. De volgende soortgelijke cursussen wor den gehouden van 6-18 Jan. (hoofdonder werp: Stad en platteland) en van 20 Jan tot 15 Febr. (hoofdonderwerp: Verleden en toekomst van ons platteland). Zie advertentie in dit nummer. De afgelopen week stond in het teke van het „Veilig Verkeer". Pers en radi voerden een krachtige propaganda om tc vermindering van het aantal verkeer: ongevallen te komen. Was hiertoe w< aanleiding? De cijfers van het Centr. Bureau voa de Statistiek geven veelal antwoord 0 dergelijke vragen. En zo ook in dit g« val. In Sept. van dit jaar bedroeg h< aantal doden, veroorzaakt door verkeer: ongevallen 90 (in de voorafgaande maan Aug. 118), terwijl 596 (in Aug. 613) e 559 (Aug. 559) personen resp. ernstig e licht gewond werden. In vergelijking me vóór de oorlog is de toestand echter no zeer ongunstig. Het totale aantal slachl offers bedroeg nl. in de eerste 9 maande van dit jaar 812 doden en 4578 ernsti gewonden tegen resp. 524 en 3325 in d overeenkomstige periode van 1938. On danks een kleine gunstige wending is h< aantal verkeersongevallen dus nog steed belangrijk groter als vóór de oorlog, ter wijl toen de verkeersfrequentie zeke groter was Het slechte materiaal en d geringere deskundigheid van de be stuurders zullen hier wel de oorzake zijn. En hoe is, wat deze kwestie betreft, d toestand op Texel? Van een actie betreffende „Veilig Vei keer" hebben we hier niet veel gemerk Het schijnt thans geen bekeuringen mee te „regenen" bij het fietspad tussen De Burg en Oudeschild, alleen is de laatst tijd een grotere activiteit merkbaar 0 het controleren van fietsrijders wat be reft de aanwezigheid van licht en witt spatborden. Maar toch willen wij hier op enkel punten nog de aandacht vestigen. Aller eerst wat het rijdende materiaal betref vooral op auto's met aanhangwagen. Da gelijks hobbelt (gedeeltelijk heeft hieraa de weg de schuld), een soort auto, mee gelijkend op een helse machine, over d Hoornderweg, om arbeiders naar hu werk te brengen. Het vehikel is niet i het bezit van remmen en heeft een sooi van aanhangwagen op sleeptouw, waaro zich een geïmproviseerde keet bevind Het geheel tracht men met touwen b elkaar te houden. Wij brengen in hei innering, dat in de oorlogstijd ook zo' dergelijk voertuig zich langs Texels wege spoedde. Op zekere dag raakte de aan hangwagen los en kwam met inhoud e al in de „tuunwaoltjes" terecht. Doe wanneer dit eens in de bebouwde koi gebeurd7 Een dergelijk ongeval is no eerst kortgeleden (31 Oct.) te Koog a. Zaan gebeurd. De aanhangwagen raakt los en kwam tussen een groep kerkgan gers terecht en veroorzaakte drie dodei En thans een opmerking wat betreft d tegenwoordige bestuurders. Vanzelfspre kend zullen wij het niet hebben ove onze bestuurders van autobussen en taxi' die elke dag weer opnieuw op bewonde renswaardige wijze tussen de kuiltjes e andere oneffenheden, die de Texelse we gen bezitten, laveren. Maar op deze zeil de wegen vertonen zich een enkele mae ook enige jeugdige „avonturiers", die e dan een soort sport van maken om auto' te trachten te „rammen". Op de Groene plaats, dat de laatste tijd soms al wee aardig op een grootsteeds „wagenpark begint te lijken, kunnen de „heren" ge makkelijk hun keus uit de aanwezig auto's maken (oorlogsjeeps bezitten n. geen contactsleuteltjes en staan du „startklaar"). De Cowboy-literatuur wordt in d practijk gebracht en van hier uit onder nemen genoemde jeugdige heren ee: avontuurlijke tocht over het eiland. Enige tijd geleden heeft de politie de da ders kunnen opsporen, doch de schril schijnt thans weer voorbij te zijn, e nieuwe gevaarlijke tochten zijn de vorig week weer ondernomen. Het is te hopen dat de politie ook dit keer weer snel za ingrijpen en de daders er dit keer nie zo gemakkelijk af zullen komen. Ze zij meestal gemakkelijk op te sporen, wan niet iedereen kan het chaufferen leren i de auto van papa TONEELGROEP „HET MASKER". DEN HOORN. Naar wij vernemen, za de toneelgroep „Het Masker" te Dei Hoorn op 30 Nov. a.s. een herhaling gevel van het onlangs met veel succes in Dei Burg opgevoerde toneelstuk „Als de Poor ten open gaan. KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: H.H. Missen in Den Burg ei Den Hoorn om 8 en 10,30 u In Oostereni om 10,30 u. Biechtgel. van 7,30-8 u. Com munie onder alle Missen en om 7,30 ei 9,30 u Geen meisjescongregatie Lof on 7 uur. Deze week: Missen om 7,30 ei 8,30 u. (Woensdag, Donderd. en Zaterd geen Mis om 7,30 u.). Communie vóór el onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ooi om 7 uur Maandag: geen Mis om 9,30 u Dinsdag: 8,30 u. gez. Jaargetijde. Woens dag 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Half ach Jozeflof. Donderdag 8 u H. Mis in Oos terend. Vrijdag: 4 u. biechtgel. v. school kinderen. Zaterdag: 4-8 u. biechtgel. o{ hele uren; 6 uur rozenkrans. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 8 tot en met 14 Nov. 1946. Geboren: Elisabeth Aleida dv Regneru J Timmer en Guurtje Bakker. Asja Wil lemke zv Jasper Keizer en Luba Ste pantschenko. Geertruida Duvera, dv Cor nelis M. Bakker en Cornelia Gomes. Ja netta Dieuwertje, dv Nanning Kikkert er Geertruida Eelman. Pieter Dirk, zv Jo nas Schagen en Trijntje Keuning. Ondertrouwd: Cornelis Bruin en Enge lina C. Trooster Herman Boekei en Mar- garetha J. M. Out. Getrouwd: gene. Overleden: Cornelis Schoenmaker, jaar, wed. v. Trijntje Witte. Gevonden: rozenkrans, broche (met wa pen), damespolshorloge, bl. want, bl. re genjas, met halsdoek, bankbiljet, padvin- dersriem. Waspoeder 45-4, 46-4 algem. Huishoud- :eep: 575, 075. Melk: 45-1 melk. 45-5B res. 45-5C res., 46-1 melk. Brood:47-l, 47-2 ">rood, 47-4B res., 47-4C res., 48-1 brood, 48-1D res, Eieren: rantsoenbonnen. Grossiers tabak: Coup. C 015, C 016. Voor de artikelen waspoeder en huis houdzeep kunnen de rantsoenbonnen van de D-sene deze week voor het laatst worden ingeleverd. Met de volgende inlevering van deze artikelen gelden dan alleen de rantsoenbonnen van de E-serie De rantsoenbonnen van de overige arti kelen van de D-serie vervallen op 20 No vember a.s., zodat na deze datum bij de eerstvolgende inlevering deze bonnen die nen te worden ingeleverd. Dit geldt ook voor de oude rantsoenbonnen voor petro leum. Horeca-bedrijven dienen het hun toe gezonden formulier voor Woensdag 20 November a.s. volledig ingevuld aan ons kantoor in te dienen. ATTENTIE VOOR SCHILDERS. De uitgifte van rantsoenbonnen voor lijnolie is tot nader order uitgesteld. (Publ. no. 466). KOSTELOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en her-inenting tegen pokken voor ingezetenen op de navolgende data: Op Maandag 18 Nov. a.s. des middags 12 uur in de o.l. school te Zuid-Eierland Op Woensdag 20 Nov. a.s. des middags 12 uur in de o.l. school te Den Hoorn, des namiddags 1 uur in de dokterswoning te De Cocksdorp en des namiddags 4 uur in de o.l. school te Oudeschild. Op Donderdag 21 Nov. a.s. des mid dags 12 uur in de o.l. school te Midden- Eierland en des namiddags 4 uur in de o.l. school te De Koog. Op Vrijdag 22 Nov. a.s des namid dags 4 uur in de o.l. school te Oosterend. Op Zaterdag 23 Nov. a.s. des voormid dags 11 uur in de o.l school te De Waal en des namiddag? 3 uur in de o.l. school te Den Burg. Ten einde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, moe- 'en trouwboekjes, waarin de namen van I <elanghebbenden zijn opgenomen, worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht dat anderen vóór het bereiken van de leef- ijd van één jaar ingeënt MOETEN zijn De kinderen, welke in Augustus van dit jaar ingeënt zijn en niet voor de con- róle zijn verschenen, worden aangera den alsnog te verschijnen, ten einde hun vaccinatiebewijs in ontvangst te nemen Burgem. en Wethouders voornoemd De Burgemeester. REHORST. De Secretaris P. BEEMSTERBOER. Lo.-s

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2