3 Distributienieuws JUBILEUMUITVOERING U. D. I. EXCURSIE Cabaret in de „Rimboe" Een Heldendaad Sport op Texel ENSDAG 20 NOVEMBER 1946. 60c JAARGANG. No. 5666 EXELSCHE COURANT Horeca-bedrij ven. Horeca-bedrijven, die in aanmerking men voor keukentoewijzingen, kunnen ze afhalen Vrijdag 22 Nov. a.s., van 9 uur. Tevens wordt er nogmaals op wezen, dat de toegezonden formulieren cafétoewijzingen uiterlijk Woens- gmiddag aan ons kantoor dienen te zijn >eleverd. Formulieren na Woensdag (vangen, komen niet meer in aanmer- ig- Kottervissers kunnen hun toewijzingen de 13e periode afhalen op Zater- g 22 Nov. a.s. van 9-12 uur. De inlevering van de bonnen voor ishoudzeep zijn tot nader order uitge lid. Huishoudzeep voor artsen. Artsen, die in aanmerking komen voor ip, kunnen, mits zij hiervoor een for- ulier hebben ingevuld, dit afhalen in de lek van 25 tot 30 Nov. a.s. Zeep voor vuile arbeid. Voor de 13e, le en 2e periode wordt ider zeep voor vuile arbeid verstrekt jUr^jroeid was. Personen, diÉ.tón. )e h Opvoering van „Nicodemus en zijn schaduw". Zaterdag j.l. vond in een keurig ver sierde ,,Oranjeboom"zaal U.D.I.'s uitvoe ring ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan plaats. Talrijke besturen van ver enigingen en corporaties waren uitgeno digd, alsmede oud-leden van U.D.I. zelf. Zij waren uit alle delen van ons land ge komen om deze uitvoering mee te maken. In het bijzonder vermeldde voorz. A. v.d. Meulen de aanwezigheid van het oud-lid den heer P. Lieuwen, die in 1889 reeds lid was. Het toneel was een ware bft'e woai-uin en talrijke sprekers boden hun Wiede, da. de meeste bevrediging! volkomen te handhaven. Het spel van de dames de Winter en Room en dhr Room (een sprekende overeenkomst met den musicus Ferry Barendtse) gaven ons aller voldoening. Evenzo kunnen wij dit zeggen van mevr. v.d Vlies, als dienstbode Toos, de kantoorbedienden Theo Witte en Wou ter Mouw, den heer Poel als impressario (misschien is uit deze rol nog iets meer te halen) en last not least, de lieftallige Hetty (mej. D. Zoetelief). Met opzet heb ben wij één der krachten nog niet de re vue laten passeren, nl. de zwager van Ni codemus, de aannemer Jan During de heer G. Bakker); zijn spel schonk ons wel sen aan. Allereerst burgemeester WöMW2#r die gewag maakte van de grote sympa thie van de bevolking voor U.D.I. De heer Aris Eelman dankte in een kort vlot speechje voor de grote steun, die de Nuts- bewaarschool altijd van U.D.I. ontvangen had. De heer W. H. Lap sprak van de hechte band die tussen V.V.V. en U.D.I en met 19 Januari 1947. ervoor in aanmerking komen, kunnen rmulieren voor zeep aanvragen van 25 )v.10 Dec. Voor allen, die voor verstrekking in nmerking komen, moet de stamkaart Drden medegenomen. (Publ. 467) NIEUWE AUTOBUSDIENSTREGELING. De verbeterde autobusdienstregeling Texel gaat, naar wij vernemen, met gang van de maand Dec. in. In dienst TESO zijn als autobuschauffeur eds aangenomen de heren Bram Geus, et Kok en P. den Braven GESLAAGD. DEN BURG. Onze vroegere plaatsge- >te, mej, Tine M. Rab, slaagde voor het •houden examen Praktijkdiploma algem. cretaresse. Zij werd opgeleid door het stituut Schoevers te Amsterdam. BEVORDERING RIJKSPOLITIE. Onze vroegere plaatsgenoot, L. Doorn- ileet, marechaussee te Alkmaar, werd orderd tot Wachtmeester le klas. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. DEN BURG De afd. Texel van de Bond in Plattelandsvrouwen kwam de vorige eek Dinsdag in vergadering bijeen in otel ,,De Lindeboom". De presidente, evr. Keijser-Bolier, riep de ongeveer 50 inwezige dames een hartelijk welkom daarbij dankende voor de zo grote ikomst. Voor deze avond was naar hier geko- en mevr. Hittema-de Vet, die de avond iu vullen met voordrachten, zowel ernst luim. Het is een mooie avond gewor- en, waarbij vooral ,,Het Zevende Gebod" m Heijermans en „Feest in Abbekerk", in voordracht in Westfries dialect, in de naak vielen. Geen wonder, dat aan het nde een spontaan applaus klonk, toen vr. Hittema eindigde In het sluitingswoord sprak de voorzit- er namens de afdeling een welverdiend roord van dank voor het gebodene. met wens, mevr. Hittema hier spoedig nog jns terug te zien. 29 NOVEMBER HET LAATSTE CONTINGENT NAAR DE OOST. De legervoorlichtingsdienst meldt, dat 29 Nov. a.s. van de Merwedehaven te otterdam het m s „Sibajak" naar Indië trekt met 't laatste contingent en aan- iilling van de 7 Decemberdevisie. 29 NOV. WEER EEN ZEEPBON? Op het ogenblik draait de zeepindustrie volle toeren. Men heeft de beschikking voldoende grondstoffen. De ver- nderstelling is dan ook gewettigd, dat 29 Nov. a.s. een bon voor zachte zeep al kunnen worden aangewezen C. EELMAN. f DE KOOG. Aan de Pijpersdijk alhier is verleden, in de ouderdom van 82 jaren, e heer C. Eelman, een wel bekend inge- etene. De heer Eelman was o.a. bestuurslid 'an de afd. van het Holl. Bloembollen lenootschap, welke functie hij gedurende en 25-tal jaren met eer heeft vervuld. Naar zijn weloverwogen oordeel werd laarne geluisterd. Dat hij ruste in vrede. FRYSKE KRYTE. DEN BURG. Tiesdai, de 15e fen de lacht-moanne kaemen in Hotel ,,De Lin ieboom" een keppeltsje Fryzen bij el- :oar om te beneslajen oer de oprjuch- ing fen in öfdieling fen de Fryske Lryte. wer ek ta besletten waer. De betekenisse jir fen is, de ban fen Vyzen in de fremte smoeker oèn te teljen, us moaye zwiet lüdende tael wer gemiensamkeit te sprekken, en om iet oèn in de moanne te verkeerjen in de oflijke stimminge fen de Fryske winter oënne nocht. De kar fen een bestjür voel op de nannen, Dokter. Goënga en Yska Nai der en wer praten waërd er be letten om op 10 Desimber a.s. je earste learkomste te belizzen. Wer nai de oude Fryske rigels us noaye sangen roesje sille en 't roeken van Ie kofje mai swatte kloentsjes en de toeke net te forjitten, us al hiel wer be- lobje in smoute oer tinkns van in tied 'Hang forliën. Dit mai net bij oertinkens bljeuwe. mar lit mat op nei belibbe wirde. En der for roppe wij de Fryzen fen Pexel op om de 10 Desimber frij te naitsjen for de eerste gear komste fen de ryte op Texel mai et motto „nocht en mie". heer De Wilt overhandigde namens de leden een oorkonde en de heer H Room. als nestor der spelers, werden zil veren manchetknopen met inscriptie aan geboden. Een schat van bloemen was aanwezig, o.a. van V.V.V., Nutsbewaarschool, Fa Sluisman, Toneelver. ,,St. Jan" en „Het Masker", Oranjever., Tex. Courant, Fam. Pen, Sportver. „Texel" Als jubileumstuk had men een klucht in studie genomen. Men zou kunnen dis cusseren over het feit of een blijspel voor dit doel niet geschikter geweest zou zijn. Gemakkelijk had U.D.I het zich evenwel met deze keus niet gemaakt. Momenteel werpt Nicodemus zijn scha duw over geheel Noord-Holland, het stuk is nl. eerst kort geleden voor het toneel vrij gegeven, zodat talrijke gezelschappen dit werk thans opvoeren. Zeer zeker zal U.D.I. met deze andere gezelschappen de toets der critiek kunnen weerstaan Over de uitvoering mets dan lof. Toch willen wij enkele opmerkingen maken welke evenwel niet als critiek bedoeld zijn. Zo hadden we Nicodemus (H.Mulder) in't le bedrijf iets meer de houding van „pan toffelheld" willen zien aannemen. De hr. de Wilt gaf van Nicodemus zijn schaduw een prachtige creatie Wij hadden wel enige malen de indruk dat hij zijn fanta sie de vrije loop liet gaan, doch des te kostelijker werd daardoor zijn vertolking. Moeilijker werd het daardoor voor zijn tegenspeelster mevr. v.d. Meulen, doch deze wist zich in alle omstandigheden De Vereniging van Oud-leerlingen op excursie naar de ruilverkave lingswerkzaamheden op Wieringen. Donderdag 14 Nov. j.l. heeft de excur sie plaats gehad van de Ver. v. oud-leerl. naar de ruilverkavelingswerkzaamheden op Wieringen Het gezelschap vertrok met de boot van 7,50 van Texel. Vanaf Den Helder ging het met een autobus van v.d. Weyst naar Wieringen. In café „De Haan", Hippolytushoef, werden we ontvangen door den hoofd opzichter der Grond Mij. en Ontginnings- Mij„ den heer A. Huizing. Deze gaf voor ons, voor wij de werkobjecten gingen be zichtigen, een korte uiteenzetting. Zo schetste spr. dan de vorm J*an. Vtf»i,S kaveling. Het object te Wieringen voor de ruilverkaveling bedraagt 2000 ha. Wie ringen bestaat uit twee gedeelten, waar van het oude gedeelte bestaat uit 0,25 ha. en kleiner tot percelen van enkele ha., die allemaal door elkaar liggen. Door de ze gebrekkige toestand gingen in 1939 de eerste stemmen op om tot verkaveling over te gaan. In de beginne waren er ve len, die tegenstemden tot het eindelijk zo ver kwam, dat de meesten er voor waren. Aan de hand van een paar kaarten kon den wij zien, hoe Wieringen was met zijn kronkelige wegen en waterleidingen en hoe het zou worden. Op het nieuwe plan zag men de sloten, die voor afvoer zorg den van het vuile water der dorpen en sloten, die in verbinding stonden met het IJselmeer, van waar men zoet water kon inlaten. Op deze wijze is men verzekerd van goed drinkwater voor het vee, wat van belang is, daar men ook op Wierin gen had te kampen met z.g. brak water. Zoals door ir. Maandag 1.1. op Texel een uiteenzetting is gegeven, zo is het ook daar met de uitvoering gegaan, o.a. dat er een plaatselijke commissie wordt geko zen uit de ingelanden, welke dan vervol gens samenwerkt met de Cultuurtechni sche Dienst. Ook hier is weer duidelijk naar voren gekomen, dat de eigenaars hun wensen naar voren kunnen brengen, in welke om geving ze het liefst hun land terug heb ben Steeds wordt de eigenaar in de ge legenheid gesteld, de bezwaren of wensen naar voren te brengen. In de plaatselijke commissie wordt ook benoemd een tegen stander der verkaveling. Wanneer men tot overeenstemming is gekomen, dan wordt het land naar waarde bepaald of getaxeerd. Wanneer dit is geschied en iemand dan 5 ha. land heeft ter waarde van f 1000 per ha., en 5 ha. van f 800 per ha in totaal dus f9000, krijgt hij voor f 9000 aan land terug. Of het eenzelfde oppervlakte is, hangt natuurlijk af van de overeenkomst. Het zou mogelijk zijn b.v., dat hij 9 ha. van f 1000 zou krijgen of 4,50 ha. van f 2000 per ha. of anders. De verkaveling te Wieringen, aldus spr., is nu in volle gang en dit hoopt men klaar te krijgen binnen 9 maanden, mits de winter niet langer zal duren dan 6 weken. Dit wordt dan zelfs gegarandeerd door den heer Huizing. Kortom, U.D.I. kan in alle opzichten met tevredenheid op deze uitvoering te rugzien. De bekende gezellige sfeer ken merkte zich de gehele avond, ook gedu rende het bal De stemming werd nog verhoogd door de talrijke tractaties, die van U.D.I.'s zijde werden verstrekt. De inhoud van het opgevoerde stuk het ken merk van elke klucht, zal men spoedig vergeten zijn, doch met deze avond in het algemeen zal dit zeker niet het geval zijn. Op een geïsoleerd plekje in Eierland, te midden der duisternis, bevindt zich een klein afgezonderd wereldje, waarvan de gemiddelde Texelaar eigenlijk weinig weet, nl. het Bewakings- en Interne ringskamp „De Vlijt" Reeds bij benade ring van deze plek doemen aan alle kan ten de talrijke lichtjes in de duisternis op. Het personeel van dit. kamp. ca 140 man, gaat een lange winter tegemoet. Vandaar, nu het kamp voor het a.s. win terverblijf in gereedheid wordt gebracht, men ook do recreatiezaal van dit voor malige K.G.T barak gerestaureerd heeft De officiële opening hiervan vond Don derdag 14 Nov. plaats door middel van een cabaret-avond, georganiseerd door O. O waarvan de heren Spits en Klaas- sen-Bos de grote stuwkrachten vormen. Het programma werd o.a. verzorgd door het gezelschap „Hecra" (de Texelaar zal niet veel moeite hebben om deze naam te ontleden), dat o.a het lief en leed van ons eiland gedurende de laatste jaren in een Texelse revue tot uiting bracht. Aan dit cabaretprogramma werk ten ook verschillende leden van 't kamp personeel mede Behalve de verschillende sketches noemen wij het optreden van de heren Weersma (voordracht), de humorist Stoffels, Knies (die o.a. Giordano's „Caro mio ben" zong), terwijl Jaap Raar, de tekstdichter van verschillende melodiën, die regelmatig door Frans van Schaick gezongen worden, ons deed herinneren aan dezen bekenden „zingenden zwerver". Tenslotte maakten wij nog kennis met het Vlijts Komisch Mannenkwartet. Gelijk de commandant A. d' Oliveyra in zijn openingswoord naar voren bracht, was hel doel van deze avond, waarop men talrijke personen van ons eiland uit genodigd had, te komen tot het leggen van een nauw contact tussen het kamp personeel en de Texelse bevolking. Ontwikkelingscursussen, o.a. één in Es peranto, zijn in voorbereiding. Is dit niet een stimulans voor de Texelse Esperan- to-beweging, om weer van haar activi teit te doen blijken? Het doel is straks eveneens een caba retavond in Den Burg te organiseren. Poor te komen tot samenwerking tussen de bevolking en het kamppersoneel, leert men elkaar waarderen en verlicht daar door in belangrijke mate voor hen de komende lange winter. Ver na het middernachtelijk uur ver lieten wij, onder een stromende regen, de ze „rimboe", (deze naam heeft het per soneel zelf aan het kamp gegeven) en hierna leefde dit kleine zelfstandige we reldje weer in dezelfde sleur voort.... Texelaars, zet daarom eens uw deuren vcor hen gastvrij open, na een week wer ken op deze eenzame post ver van eigen huis, verdienen deze mannen het, ze zijn van goeden wille. DE SAMENSTELLING VAN IIET NED. ELFTAL TEGEN ENGELAND. De keuzecommissie van de KNVB heeft het Nederl. elftal, dat Woensdag 27 Nov. te Huddersfield tegen Engeland speelt, als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en Van der Linden (Ajax) Midden: Pauwe (Feijenoord), Vermeer (Excelsior) en De Vroet (Feijenoord). Voor: Drager(Ajax), Wilkes (Xerxes), Roozen (Haarlem) en Bergman (Blauw Wit). Reserves: Van Raalte (Blauw Wit), Van Bun (MVV), Stoffelen (Ajax) en Laken- berg (NEC). Hel Nederlands elftal gaat per vlieg tuig naar Engeland en wel Maandag 2& Nov. Men keert Vrijdag 29 Nov. weder om per vliegtuig terug. Het is thans bijna niet te geloven, dat in zo'n kort tijdsbestek zulk een machtig stuk werk kan worden uitgevoerd. We kunnen, het echter rustig aan de Heren overlaten, die zijn op dit gebied bekwaam genoeg Wanneer met de verkavelingswerk zaamheden in de zomer wordt begonnen, dan begint men op 't grasland, omreden de oogst van het bouwland ten volle be nut moet Worden. Wanneer dan zou be gonnen worden op een perceel, waar veel gras op staat en de eigenaar of pachter hierdoor schade zou ondervinden, dan wordt deze schade hem ten volle vergoed Deze wordt dan omgerekend met de be trokkenen bij de verkaveling belangheb benden. (Zie slot in een volgend nummer.) INGEZONDEN. Geachte redactie. Vergun mij een plaatsje in uw veelge lezen blad, waarvoor bij voorbaat dank. Zondagmorgen om ruim vier uur werd ik opgeschrikt door het loeien der sirene. Voor mij als brandweerman is dat het sein, dat er hulp wordt ingeroepen van de brandweer. Ik er uit, vlug aangekleed en naar de Groeneplaats, waar het verzamel punt is. Bij het raadhuis gekomen, stond daar de commandant met enkele mensen. Vele brandweerlieden waren daar spoe dig present. Daar hoorden wij, dat het loos alarm was. Iemand heeft de aardig heid gehad, om het ruitje van de sirene in te drukken en het alarmapparaat in geschakeld. En toen zeker hard wegge lopen? Wat een held! Maar die held vergeet dat er vele brandweerlieden uit hun slaap zijn gehaald, die nacht en dag klaar staan, als het sein gaat, en die zich niet voor kwajongens laten gebruiken, begrijp dat goed. En hij moet niet vergeten, dat een brandalarm geen speelgoed is. Want daar kan veel van af hangen, (zelfs mensenle vens) als dat komt in 't holst van de nacht En om daar nu misbruik van te maken, is m i. niet toelaatbaar. Als het een flinke kerel is, gaat hij zich melden Doet hij dat niet, dan is het een lafaard. Hoogachtend, C. P. MOOJEN. Wij zijn het volkomen met inzender eens, dat hier sprake is van een kwajon gensstreek. Een misselijk gedoe en niet op zijn plaats. Het is te hopen, dat de da- der(s) bekend zullen worden Redactie Texelse Courant. DAMMEN. DE COCKSDORP. De uitslag van de gehouden damwedstrijd De Cocksdorp Oosterend is als volgt: De Cocksdorp Ooslerend C. Roeper J Trap afgebr. A. Dootjes H. Mulder 02 G. ten Burg S. Dros 20 P. de Bloois C. Timmer 02 S. Bakker K. Burger 11 R. Buis A. Bakker l1 J. v Heerwaarden A Mechielsen 02 W. Dootjes J Mechielsen 02 C. Troost J. Breman 20 H. Stolk S. Trap 02 P. Buisman J. Bremer 20 C. de Graaf W. v. Liere 20 W. Stolk P. Kuiper 11 G. Boon J. Voort 02 M. P. Reuvers W v. Liere 20 J. Barhorst J. Bremer 02 De uitslagen der eerste 10 borden tel len voor de Texelse competitie. Ongeacht van de beslissing der afgebroken partij van het eerste bord. heeft Oosterend de overwinning behaald. LONEN EN ARBEIDSVOORWAARDEN VOOR HET DORSBEDRIJF. Het College van Rijksbemiddelaars heeft naar aanleiding van het verzoek, d.d. 6 Aug. 1946, van de Ned. Bond v Arb. h. Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf, mede namens de Samenwer kende Landarb. Bonden en de werkgevers in het dorsbedrijf, gehoord het advies van de Stichting van de Arbeid, de navolgen de regeling van lonen en andere arbeids voorwaarden bindend verklaard voor het gehele land, met voor elke provincie bij zondere bepalingen De Algem. Bepalingen onderscheiden drie groepen van arbeiders, t.w vaste-, seizoen- en losse arbeiders. 1. Onder vaste arbeiders worden ver staan arbeiders, die worden aangenomen voor ten minste één jaar. 2. Onder seizoenarbeiders worden ver staan arbeiders, die worden aangenomen voor een geheel dorsscizoen. 3. Onder losse arbeiders worden ver staan arbeiders, die worden aangenomen voor de tijd van tenminste één week, doch korter dan een geheel dorsseizoen Voor de Wieringermeer en Texel gel den de volgende Bijzondere Bepalingen: Art. 22. Personeelsbezetting bij norma le grootte, 4V2 voets machine, uitgerust met een kafblazer en zelfvoerder: a. 10 man normaal dorsen van het land; b. 11 man normaal uit de schuur of van het blok; c in beide gevallen 1 man minder, wanneer de machine met een transpor teur is uitgerust. In alle gevallen inclusief machinist. Art. 23. Lonen. a. In afwijking van het bepaalde in art. 14, lid 1, ontvangen zo wel vaste, seizoen- als losse arbeiders een garantieloon van f 30,per week. b Daarboven een premie van 3V2 ct. per 100 kg. voor grove zaden. c. Voor de fijnere zaden 40 ct. per uur extra voor elk uur draaien, d. Machinisten ontvangen steeds f 3,per week meer dan overigen met tarief verdienen, met dien verstande, dat aan hen tenminste f 50 per week wordt uitbetaald, e Machine verplaatsen de eer ste 6 uur per week voor rekening van het personeel, daarna 40 ct. per uur extra. f.Overwerk f 0,65 per uur boven basis- loon. Vacantieregeling: Vaste arbeiders heb ben gedurende het contractjaar recht op een vacantie van een kalenderweek met behoud van loon. Aan seizoen- en losse arbeiders moet door den werkgever bij iedere wekelijkse loonbetaling een va- cantiebon worden verstrekt, wier waarde 2'/2-voud bedraagt van het voor den be trokkene krachtens de bijz. bepalingen van deze regeling geldende uurloon. Deze regeling wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Sept. 1946. Zij kan te allen tijde door het College van Rijks bemiddelaars worden gewijzigd of inge trokken. Alle andere bijzonderheden of algemeenheden kunnen betrokkenen ver nemen via hun organisatie. TEXEL I WINT VAN J.V.C. 4e klas. BKC bond thans Oudesluis aan haar zegekar en liefst met 51. Schoorl ver liet de laatste plaats door van MFC te winnen met 5-3. Teleurstellend is de ne derlaag van de Grasshoppers tegen Wa tervogels en nog wel met 6-2. LSVV bleef daarentegen meetellen door met 5-2 in N.-Niedorp te winnen. De wedstrijd Texel—JVC: 2—0 is een voor Texel lastige wedstrijd ge weest. Een weliswaar zwakke, doch hard werkende ploeg heeft Texel tegenover zich gehad JVC was blijkbaar geheel in gesteld op een afbreken van het spel. Het voorhoedespel van Texel verliep dit keer wegens het ontbreken van voldoende bal vaardigheid niet zo vlot. Het openspel, dat vooral nodig is om snelle aanvallen op te zetten, wordt nog met te weinig élan opgezet, terwijl het verdelen over de vleugels vaak wordt vergeten. De Texelse linksbinnen remt nog steeds te veel af door zijn pogingen om eerst de bal vrij te maken. De achterhoede en halflinie wa ren daarentegen goed, en T. is niet dik wijls in gevaar geweest, Direct vanaf het begin tracht JVC haar overrompelend spel te spelen, maar geleidelijk komt T er meer in. Na 15 min. heeft T. succes uit een mooie voorzet van Ale. Voor de rust gelukt het evenwel niet deze voorsprong te vergroten. Na de rust geeft Ale weer een prachtige voorzet, waaruit Jan Bruin de stand op 2-0 brengt. JVC tracht zich los te werken, de bal gaat evenwel te veel naar rechts, en met deze stand komt het einde. Arie, Henk, Herman, Gernt en Wim waren in goede vorm, terwijl ook Lolle rustig en solide werkte. TEX. BOYS VERLIEST IN DE LAATSTE MINUTEN. NHVB 2 I De strijd CallantsoogTex. Boys is jammer genoeg geen overwinning gewor den. Na 10 min. spelen moest Nico reeds uitvallen en werd vervangen door Lem- ke. hetgeen een verzwakking betekende. De rust ging met dubbel blank in, doch hierna kwam C. meer in de aanval. Ten slotte raakte de voorhoede van de Boys het verband kwijt en gebrek aan uithou dingsvermogen was de oorzaak, dat 10 min. voor het einde (meer trainen jon gens!) de middenvoor van C. na veel ge goochel met de bal zijn club met een fraai doelpunt de leiding kon geven. Vlak tegen het einde wist de rechtsbui ten van C. het leer boven in de hoek te werken. Keeper Rijk en de beide backs hebben evenwel een prima wedstrijd ge speeld. ZAP 2—Texel 2: 1—6. Een prachtig resultaat! Succes 2Helder 4 101 Kaagvogels 2Watervogels 2 31 W.Waard 2—SRC 5—3 Met de rust stond SRC met 2-1 voor. Doch mede door verschillende factoren (penalty, en de middenvoor van SRC, werd het veld uitgestuurd), won W.Waard 2 nog. Z.D.H. VERSLAAT HET ONGESLAGEN SUCCES III. NHVB 3 G In een lommelige wedstrijd, waarbij Succes 3 vaak een onsportieve houding aannam, heeft ZDH kans gezien de lei ders met 3-2 te kloppen en daardoor zelf nog ongeslagen te blijven. Het was boven de stoutste verwachtingen! Door een mis verstand neemt S. direct de leiding, spoe dig gevolgd door de gelijkmaker. Als een S-back de bal met de hand bewerkt, krijgt Z. een penalty, Theo voltrekt het vonnis en het wordt 2-1. Het wordt thans een rommelige wedstrijd. Ook S krijgt 'n strafschop wegens hands en de rust breekt aan met gelijke stand. Een kwartier voor het einde weet Z. het winnende punt te scoren De derby Tex. Boys 2Oos terend eindigde in een gelijk spel, hetgeen een goed resultaat van de Boys genoemd kan worden Voor de pauze was Ooster end merendeels in de aanval en het is dan ook aan de T B haar keeper te danken, dat de rust met blanke stand inging. Na de rust komen de T.B. met een gewijzig de opstelling, hetgeen een verbetering betekent. Na een vergissing van de T.B.- baclcs weet O. de leiding te nemen. Doch spoedig weet W. Kager met een mooi schot de stand gelijk te maken. Eenmaal dacht het Boys-publiek, dat vlak voor het einde de winnende goal werd gemaakt, maar de middenvoor schoot op de krui sing van de lat. Texel 3 moest op bezoek bij Rangers duidelijk haar minderheid erkennen, het werd 80. Wiron won met 6-0 van BKC 3 NHVB 4 H Succes 4—ZDH 2: 8—0. Adspiranten Texel A—HRC B: 7—0. Vooral het voorhoedespel was in de 2e helft belangrijk beter al duurde het lang, voordat Bert de pittige H-keeper kon pas seren. Texel B—ZDH A: 0—3. De middenvoor en rechtshalf van Z. vielen bijzonder op. Holl. T.—Tex. Boys A: 1—18. De Tex. Boys stonden merendeels in de voorhoede. Voortaan een telraam meene men, heren! Tex. Boys B—OVV A: 4—2. S.V. Texel. A.s. Zondag gaat Texel naar W.-Waard. Supporters opgeven tot Vrijdag bij den secretaris. Reiskosten bij opgave voldoen. Texel 2 ontvangt Succes 2. S.V. Tex. Boys. Zondag a.s. ontvangen we W.-vogels 2, voorafgegaan door het 2e elftal, dat de Rangers ontvangt.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1