Distributienieuws Coöp. Aankoopver. Texel G.A. vergaderde Praatavond Landbouw- verenigingen Openingsavond Nutsdepartement, afd. TEXEL Sport op Texel UITREIKING levensmiddelenkaarten 701. Op onderstaande data wórden bovenge noemde levensmiddelenkaarten uitgereikt Te Oudcschild in „Ons Eigen Gebouw" op Maandag 25 November 1946. 9-10,30 alleen voor zelfverzorgers voor Oudeschild en wijk S. 10,30-11 voor dorp 1-25. 11-12 dorp 26—80. 1-2 dorp 81-120. 2-3 dorp 121-160. 3-4 dorp 161-200. Dinsdag 26 November 1946 9-10 dorp 201—250 10-11 dorp 251—300 11-12 dorp 301 en hoger en wijk S. Te Den Hoorn in „Ons Huis". Dinsdag 26 November 1946 2-3 uur alleen zelfverzorgers voor dorp en wijk H, letters ABe. 3-4 alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk H. let ters BoG Woensdag 27 November 1946 9-10 uur alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk H letters LR. 10-11 alleen voor zelfverzorgers voor dorp en wijk H letters SVe. 11-12 alleen voor zelfver zorgers voor dorp en wijk H letters Vi-Z. 1-2 voor dorp 160. 2-3 dorp 61 en hoger. 3-4 voor wijk H. Zelfverzorgers moeten op de voor hen aangegeven uren hun kaarten afhalen, niet zelfverzorgers op de voor hen aan gegeven uren, daar men anders niet ge holpen kan worden. Men wordt verzocht na te kijken of men de goede kaarten ontvangt, voor personen geboren in 1926 of eerder A-kaarten, 1927 t.m, 1932, B- kaarten, 1933 t.m. 1942 C-kaarten, 1943 t.m. 1945 D-kaarten en 1946 en later E- kaarten. (Publ. no. 468.) Inleveren bonnen winkeliers. Versnaperingen V 58, X 58. Suiker 47-7 48-6, 48-7 en de overige bonnen 45-5, 46-5 46-6. Koffie 47-8. Thee 47-9. Bloem 622, D 29, E 29 45-2, 46-2 D res., 46-2 E res.. 47-2, 48-2, 48-2 E res. Rijst 48-1 E res. Bo er 47-1, 48-1 boter. Margarine 47-2, 47-3, 48-2 boter Kaas 47-1, 47-6 B res. 48-1. /leeswaren 47-1, 47-2, 48-1, 48-2 vlees, Tabak T 57. X 57. T 58. Brood 47-1, 47-2 brood, 47-4 B res., 47-4 C res., 48-1 brood 48-1 D res. en nieuwe bonnen. Eieren: Aangewezen bonnen C-D-E-groep. Rant soenbonnen voor eieren dienen in het ervolg op een afzonderlijk ontvangstbe- wijsje te worden ingediend. Deze kun nen derhalve niet meer bij de consumen tenbonnen op eenzelfde opplakvel wor den bijgeplakt. Afronding op een veel voud van 10 rants, dient dus voor beide soorten te geschieden. Bij wijze van uitzondering kunnen de restantbonnen voor suiker, nl. 45-5, 46-5, en 46-6 algem. deze week nog worden in geleverd. Gevonden: een want; degene die deze vermist, kan zich vervoegen aan het Distributiekantoor. Afhalen toeslagkaartjes Bijz. Arbeid. Zij, die in het bezit zijn van een naam lijst voor bijzondere arbeid, kunnen de toeslagkaartjes afhalen als volgt: De letters A t.m. D 25 Nov. a.s. van 9-12 uur. De letters E t.m. K 26 Nov a.s. van 9-12 uur. De letters L t.m. R 27 Nov. a.s. van 9-12 uur. De letters S t.m. Z 28 Nov. a.s. van 9-12 uur. Op 29 Nov. a.s. kunnen zij, die op de voornoemde dagen niet konden komen, alsnog de toeslagkaartjes (op oude naam lijst) afhalen. In de week van 17 Dec. worden geen toeslagkaartjes uitgereikt. In de week van 815 Dec. kunnen zij, die een nieu we aanvraag hebben ingediend, de toe slagkaartjes afhalen. In de week van 16 tot 22 Dec worden eveneens geen toe slagkaartjes uitgereikt Er wordt op gewezen, dat voor de landbouw en veeteelt geen toeslagkaartjes meer worden uitgereikt. De aannemers dienen het objectver- gunningsnummer der wederopbouw op de naamlijst in te vullen. (Publ. no. 476) PARKEERVERBOD. Burgemeester en Wethouders wijzen er op, dat het aan eigenaren, huurders, of gebruikers van voertuigen verboden is in de Weverstraat te Den Burg een voer tuig geparkeerd te hebben. Texel, 20 November 1946. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris P BEEMSTERBOER. Lo.-s. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat een kiezer met in achtneming van het in de kieswet be paalde, bevoegd is bij volmacht te stem men, indien zijn beroep of werk zaamheden mee brengen, dat hij icrhaaldelijk of althans gedurende het ;aar waarin de stemming gewoonlijk valt werkzaam pleegt te zijn buiten de ge meente, op welker kiezerslijst hij voor komt, mits zijn afwezigheid, indien hij ge durende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel langer dan drie dagen duurt. Mede is met inachtneming van het in de kieswet bepaalde, bevoegd bij vol macht te stemmen, de vrouw, die, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de boven vermelde voorwaarden, met haar man in verband met diens beroep of werkzaam heden afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe be voegd zijn. De aanwezigheid geschiedt niet dan na dat de belanghebbende 'n daartoe strek kend met redenen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend. De indiening moet geschieden vóór 1 Ja nuari 1947. Formulieren voor de bedoelde verzoekschriften zijn ter gemeente-secre tarie kosteloos verkrijgbaar. Texel, 21 November 1946. Burgem en Wethouders van Texel, De Burgemeester. REHORST. Dë Secretaris, P. BEEMSTERBOER, Lo-s. VAKDIPLOMA BROODBAKKERS. De heren A. Huiberts en Jac. Zijm Sz. behaalden Dinsdag j.l. te Amsterdam het Vakdiploma Broodbakker. DEN BURG. De Coöp. Aankoopver Texel G.A. hield Woensdagmiddag een al gemene ledenvergadering in Hotel „De Lindeboom", o.l.v. den heer C. H. Roeper. Voorzitter opende met een woord van welkom, daarbij memorerende het afge lopen jaar, dat goed geweest is voor de vereniging. Spr. dankte den zaakvoer der en al het overige personeel voor hun diensten aan de ver. bewezen. Wat het veevoer betreft, wordt nog een groot per centage bij de handel besteld, hetgeen niet nodig is, daar dit ook van de Coöp. kan worden betrokken. Het nieuwe kan toor voorziet in een grote behoefte. Spr. hoopte, dat ook de bouw van een nieuwe loods spoedig werkelijkheid zal worden. De coöp. vee-afzetvereniging voorziet ook in een grote behoefte, hetgeen bij het ein de van het boekjaar wel zal blijken. Hiermede verklaarde spr de vergadering voor geopend, waarna de notulen van de vorige vergadering worden voorgele zen door den secr., den heer A Dros Bzn. en onveranderd goedgekeurd. Een teleurstellende mededeling. De zaakwaarnemer, de heer A J. Keij- ser, had een teleurstellende mededeling te doen, n.l. dat alle na 11 Nov. af te le veren kalizout belangrijk in prijs ver hoogd is. Spr. dëelde nog mede, dat t.z.t. ook nog een beperkte hoeveelheid pa- tentkali afgeleverd zal worden. 21 nieu we leden werden tot de vereniging toe gelaten. Het jaarverslag. Uit het jaarverslag van den zaakvoer der over het boekjaar 1945-'46 vernamen we, dat er 1 algem. ledenvergadering is gehouden. Het ledental steeg van 84 tot 104 leden. Er is geregeld met 4'vaste en 4 lossewerkkrachten gewerkt. De afzet verliep vlot terwijl de omzet bijna drie maal zo groot is als het voorgaande jaar. Er werd 2,866,000 kg. aan diverse pro ducten omgezet, tegen 1,053000 kg. in het vorige jaar. Geldelijk was dit resp. f 640,000 tegen f 197,000. De post debiteu ren is aanzienlijk gestegen, als gevolg van de geldsanering en de geblokkeerde bank saldi Dit is een verschijnsel, dat zich overal voordoet. Niettemin meende de verslaggever hiertegen een waarschu wend geluid te moeten laten horen. Voor credieten is de weg zich tot de C.B bank te wenden. Met een opwekking om de Coöp. te steunen, waarbij opgemerkt werd, dat de Coop steeds prijsregelend optreedt, eindigde het verslag, dat onder applaus werd goedgekeurd. Balans cn verlies- en winstrekening. De balans gaf een totaalcijfer aan van f 134,638,87, de verlies- en winstrekening een eindcijfer van f53,813,89. Na afschrij ving was de winst f9084,10. Na goedkeu ring werd besloten lVs pet. bij het leden kapitaal te boeken Na betaling van on geveer f 4000 belasting zal het restant aan de reserve toegevoegd worden. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing was aan de beurt van aftreden en niet hei kiesbaar, de heer N. Eelman. de Mars. Na twee vrije stemmingen werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer J. Beumkes met 19 van de 36 uitgebrachte stemmen. De voorz. dankte den heer Eelman, die TE DEN HOORN. Deze praatavond, die belegd werd dooi de Coöp. Zuivelfabriek „De Eendracht", de Bedrijfsver. en de Ver. v. Oud-leer lingen op Vrijdag, 15 Nov. 1.1in Loods manswelvaren is een volledig succes ge weest. Meer dan 50 belangstellenden wa ren aanwezig en het is met recht een „praatavond" geworden. De heer Wieringa sprak over diverse zaken de zuivelbereiding betreffende waarbij vooral op het belang van een goede melkwinning en de verbetering van de rundveestapel werd gewezen. De noodzakelijkheid van productiecontrole werd zeer sterk naar voren gebracht Naar aanleiding van dit punt ontstond een discussie over de resultaten, die ver kregen worden bij melkcontrole en de aankoop van goede stieren. Hieruit bleek wel, dat de weg van de veeverbetering een vrij lange weg is, waarop men ook telkens teleurstellingen tegenkomt. Het staat evenwel als een paal boven water, dat men uiteindelijk toch op resultaten kan wijzen. De heer van Groningen vertelde iets over de functie van kalk in de bodem en de wijze, waarop men in de kalkbehoefte kan voorzien. Aan de hand van diverse voorbeelden werd aangetoond, dat de meststof kalk zeer belangrijk is, niet al leen als voedingsstof voor de planten, maar vooral ook als structuurverbete raar. Zonder kalk blijven de mogelijkhe den van de grond onbenut. Door kalk wordt het gehele systeem grond in bewe ging gezet. Dat het niet onbelangrijk is op welke wijze we de bodem van kalk voorzien, werd met verschillende berekeningen aangetoond. We moeten daartoe in iede re kalkmeststof het percentage ongeblus te kalk gaan berekenen. Daarbij blijkt, dat de prijs per kg. ongebluste kalk in de momenteel op Texel te verkrijgen kalk- meststoffen varieert van 4 tot 8 ct. Verder moeten we rekening houden met de werking van de verschillende kalksoorten. De ene kalkmeststof werkt vlugger dan de andere. In bepaalde ge vallen kan het toedienen van een vlug werkende kalkmeststof voordelen ople veren, omdat men gauwer profiteert van de bemesting. Vlug werkende meststof fen kunnen evenwel ook schade doen door de bijtende werking op de in de bo dem aanwezige humus. Dit laatste geldt vooral voor de lichte gronden. Ook over dit onderwerp werd nog even van gedachten gewisseld. We menen te mogen zeggen, dat het verloop van deze eerste praatavond op de buitendorpen heeft bewezen, dat de orga niserende verenigingen op deze weg moe ten voortgaan. C.v.Gr. hoewel nog maar kort bestuurslid, ge toond heeft, een goed bestuurslid te zijn. Laat het in dit geval een spoedig tot weerziens zijn, aldus spr. In de vacature P. J. Koorn, Witte En gel, als lid van de commissie van toezicht, niet herkiesbaar, werd gekozen de heer C. Roeper Mzn., met 20 stemmen. De heer Koorn werd ook dank gezegd, voor zijn bemoeiingen in het belang der Co- operatie verricht Met algem. stemmen werd een voorstel van het bestuur aangenomen om het cre- diet bij de Coöp. Boerenleenbank te ver hogen van f 75000 tot f 150,000. Een Coöp. YVerktuigcnvereniging? De heer Keijser deed nog enige mede delingen over de Coöp. Werktuigenver eniging te Schagerbrug. Er zijn daar 45 leden met een 900 ha. land. Er is een ledenkapitaal van f 18000 (f 20 per ha.), waarvoor nog 3 pet. rente wordt betaald. Diverse landbouwwerktuigen zijn door deze vereniging aangeschaft, welke in 7 jaar tijd worden afgeschreven Er wordt daar met succes gewerkt. De bedoeling is om ook op Texel een dergelijke vereni ging op te richten. De heer J. de Graaf zeide, dat de Ver. voor Bedrijfsvoorlichting deze winter over deze wijze van werken een propa- ganda-avond zal houden. De heer Jb. Roeper wilde in deze door zetten en plannen beramen om een Coöp. Werktuigenver. op te richten. Na enige discussie, waarbij zowel de belangen van grotere en kleinere bedrij ven werden genoemd, werd besloten een commissie te vormen bestaande uit de heren S. Lap, Jb. Roeper Jzn., N. Kik kert Jbzn., Den Hoorn, N. Eelman Wzn. en J. de Graaf, terwijl de heer C. v. Gro ningen als adviserend lid zitting zal ne men. Bij de rondvraag vonden nog enige besprekingen van meer interne aard plaats, waarna de voorz. tot sluiting over ging met dank voor de aangename be sprekingen. NOG EENS DE VACCINATIE TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. De laatste weken komen verschillende nieuwe uitbraken van mond- en klauw zeer onder het rundvee voor. Daarmede in verband zijn meerdere veehouders, die de gelegenheid om hun vee te laten enten, voorbij hebben laten gaan, haastig in hun verlangen alsnog het hoornvee te doen vaccineren. Daarom wil ik nog eens wijzen op het karakter dezer enting. Ingespoten wordt met de door verschillende bewerkingen verzwakte ziektestof. Daaruit volgt, dat reeds besmette dieren, waarbij de ver schijnselen uiterlijk nog niet zijn op te merken, door deze enting niet behoed worden. Men kan in het kort zeggen: als de die ren 14 dagen na de inspuiting nog gezond zijn, ze 10 tot 12 maanden geen mond- en klauwzeer meer kunnen krijgen. Men is dus mis met te zeggen: in mijn buurt of op het bedrijf komt mond- en klauwzeer voor, dus ik laat de dieren, waarbij ik nog niets zie, even inspuiten en deze dieren zijn allen behoed voor de ziektp, omdat men van buiten niet kan zien of er niet enkele tussen zijn, die toch alreeds besmet zijn. Tevens is de entstof schaars, zodat niet direct over een hoeveelheid kan worden beschikt. Beslist voorlopig voor de laatste maal staat nu nog gelegenheid open om vee te doen enten. Het winterwerk staat voor de deur en laten we er geen ver haal zonder eind van maken. Tevens verzoek ik met klem om bood- voor de deur en laten we er geen ver schappen steeds 's morgens voor 9 uur af te geven, plotselinge spoedgevallen uitge zonderd. Veearts LANKAMP. KERKNIEUWS. DEN BURG Zondag a.s. is er 's avonds om half acht een Herv. jeugddienst in de Doopsgez. kerk. Voorganger: Ds. G. Hart- dorff. DEN BURG Het departement Texel van de Mij. tot Nut van 't Algemeen werd gedurende de bezetting in zijn werk sterk belemmerd. Hoewel het Dep. door middel van zijn instellingen, de biblio theek en de kleuterschool, een belangrijk stuk werk voor ons eiland verricht, meent het bestuur, dat het ook een taak heeft, ten aanzien van de ontwikkeling en ont spanning. Het wil deze thans met kracht ter hand nemen Daarom werd een win- terprogramma opgesteld, dat wij reeds even konden inzien. Maar het bestuur heeft zich het genoegen, dit programma bekend te maken, zelf voorbehouden en zal dit doen op de „Openingsavond" van a.s. Dinsdag 26 Nov Het winterprogram- ma zal daar worden toegelicht door een afgevaardigde van het Hoofdbestuur der Maatschappij. De hoofdschotel van die avond vormt echter het optreden van Aafje Top uit A dam. Deze jonge kunstenares, die reeds bij een aantal Nutsdepartementen met veel succes optrad, zal voordragen het verhaal van „Reinaart de Vos". Het dagblad van N.-Holland schreef over deze voordracht: „Aafje Top heeft de hele geschiedenis van Reinaart de Vos, welke het gehele gedeelte voor de pauze vergde, uit het hoofd voorgedragen. Reeds een prestatie op zichzelf. Maar met uit muntende stemschakeringen en spannen de gelaatsmimiek heeft zij de dieren ook doen léven. Vooral Koning Nobel, die, naast zijn koningin gezeten, op een open plek in het woud door viervoetige onder danen omringd is, beeldde zij met dave rende bevelende stem en plotselinge ver starringen van haar bewegelijke gezicht, prachtig uit Het publiek heeft de jonge kunstenares geestdriftig toegejuicht. Het is een wonderschone middag geworden en wijs is hij, die zich de naam van deze no bele verzenzegster blijft herinneren". Het Nutsbestuur heeft dus een goede keus gedaan. Vergissen wij ons niet, dan zullen de bezoekers een onvergetelijke avond hebben. Het departement Texel v d. Mij. tot Nut van het Algemeen bestond in Sept. FILMNIEUWS. „MIJN HART KLOPT VOOR BELITA". „Mijn hart klopt voor Belita" (Lady, let's dance) is de film die Texels Bioscoop Theater ons deze week brengt. De Amerik. Filmmaatschappij „Mono gram" heeft aan een nieuwe ster, die de eenvoudige naam van „Belita" draagt, de gelegenheid gegeven om haar buitenge wone gaven als balletdanseres, schoon- rijdster en filmactrice ten volle te ont plooien in deze film. die zowel in Ameri ka als in Engeland een groot succes is geworden. Alzo een echte amusements film. DAMMEN. Zondag j.l. werd een damwedstrijd ge speeld tussen Texel en Den Helder. Het eerste tiental van Texel speelde tegen het eerste tiental van Den Helder, voor de competitie van de Prov Noordholl. Dam- bond, terwijl het tweede, derde en vierde gecombineerd (Den Helder) tegen een tiental van Texel een vriendschappelijke wedstrijd speelden. De uitslagen waren resp. 146 en 18-4 voor Den Helder RUITENTROEF-ACTIE. Zaterdag 23 Nov. (heden) wordt de actie over alle dorpen op de reeds eerder aangekondigde manier ingezet. Gezien de belangstelling, welke deze actie j.l. Maandag tijdens de markturen mocht ondervinden, twijfelen we niet of ook elders op het eiland zal hiervoor wel belangstelling bestaan. Zoals reeds werd aangekondigd, blijft Den Burg tot een nader te bepalen Za terdagmiddag wachten. In afwachting hiervan doet het comité een beroep op diverse dames en-of heren, die zich be schikbaar willen stellen om met lijsten te lopen. Men kan zich daarvoor nu reeds opgeven bij de bekende adressen. van dit jaar 124 jaar. Het zou heel jam mer zijn als hieraan een einde zou komen tengevolge van gebrek aan belangstelling. Het is dan ook de bedoeling van deze pro- paganda-avond leden te werven in de pauze zal er gelegenheid zijn zich als lid aan te melden de oud-leden worden eveneens verzocht zich opnieuw op te ge ven. Het bestuur stelt zich voor het lid maatschap vast te stellen op f 4 per jaar voor man en vrouw, huisgenoten f 1, per jaar (kinderen van 17-21 jaar.) Moch ten er zich geen voldoende aantal leden opgeven (minimum aantal 100) dan zal het bestuur het opheffen van het departe ment in ernstige overweging nemen. Aan deze ledenwerving is een prijs vraag verbonden het strookje onder de advertentie neemt u mede naar deze openingsavond en daar hoort u hoe u het moet invullen en welke prijs u kunt winnen. LUIDBEL IN DE DOOPSGEZINDE KERK. DEN BURG. De luidbel van de Doops gezinde kerk te De Waal, welke onlangs is terug gekomen, is dezer dagen overge bracht naar de Doopsgez. kerk te Den Burg, zodat de kerkgangers op dit signaal wederom ter kerke worden geroepen. AANVRAGE DORSBRIEFJES VOOR LIJNZAAD. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland wijst er nogmaals op, dat iedere vlasteler die lijnzaad wil dorsen. ver plicht is 'n dorsbriefje aan te vragen bij den P.B.H. Het resultaat der dorsing dient nauwkeurig op het dorsbriefje te worden vermeld. Het lijnzaad moet binnen vier weken na dorsing worden geleverd aan een erkenden zaaizaadhandelaar of een ingeschakelden graanhandelaar. EERSTE HOUTEN SPANTEN voor door de oorlog verwoeste boerderij. DE COCKSDORP. Naar wij vernemen zijn voor ons eiland deze week de eerste spanten aangekomen, bestemd voor de door de oorlog verwoeste boerderij van den heer de Graaf te De Cocksdorp. Dit is dus het begin. Laten wij hopen, dat spoedig meer volgt. NAAR ELECTRIFICATIE VAN HET BAANVAK ALKMAAR-DEN HELDER? De „Nieuwe Schager" deelt mede, dat het in de bedoeling ligt, om ook het baan vak Alkmaar-Den Helder te electrifice- ren. Men zou dan reeds in 1948 met de uitvoerende plannen beginnen. Het sta tion Den Helder wil men dan meer ver plaatsen naar het Zuiden Te Anna-Pau- lowna zouden verder koplijnen zijn ge projecteerd die t.z.t. over de Afsluitdijk zullen worden gelegd. Ook voor verbinding naar Texel met het vasteland kan dit een grote verbete ring betekenen. Naar wij vernemen zullen de Ned. Spoorwegen op 15 Dec. a.s. met een nieu we dienstregeling uitkomen, waarop ook TESO haar diensten zal instellen. CHR. LANDARBEIDERSBOND. DEN HOORN. Hedenavond (Zaterdag) houdt de Chr. Landarbeidersbond afd. Den Hoorn zijn jaarvergadering, welke uitsluitend toegankelijk is voor leden. STROPERS OP HETERDAAD BETRAPT DEN HOORN. Zondagavond j.l. heeft de politie twee stropers op heterdaad be trapt nabij de Zuidbatterij. Een flink aantal konijnen werd in beslag genomen. Voor de marechaussee een mooi succes. 'T ZAND STELT 200 M2 GLAS BESCHIKBAAR VOOR TEXEL. In verscheidene plaatsen van Noord- Holland wordt momenteel een actie ge voerd voor „Ruiten Troef", de z.g. glas actie. Dit is ook o.a. het geval in het aan het Noordhollands kanaal gelegen dorpje 't Zand. Volgens 'n mededeling van den Pastoor aldaar, wordt er 200 M2 glas beschikbaar gesteld voor Texel, een geste, welke ze ker op prijs gesteld zal worden en een aansporing mag zijn om ook de glasactie in Texel zelf goed te doen slagen. b< TEXEL EN LSVV VOOR EEN ZWARÏe OPGAVE. Zondag a.s. is het een grote dag vot ie de. Langedijk. Het is voor LSW er op )e er onder, nu BKC op bezoek komt, ma; ook Texel staat voor een dilemma. W Waard valt op eigen terrein niet mee. W Waard is een wisselvallige ploeg, heel gemakkelijk kan verliezen maar ooï van de sterkste tegenpartij kan winnei Waar nu de traditie wil, dat elke ploe tegen T. haar sterkste spel speelt, zoude wij ten sterkste willen aanraden snel e vaardig te spelen, ieder op zijn plaats e snel wisselen. In de aanval open spel e 0 over beide vleugels. Maandagavond hee Mr. Laevy weer duidelijk de juiste spee wijze uiteengezet, zij die aanwezig ware kunnen hun voordeel hiermede doen. BKC heeft nog nooit aan de Langedij gewonnenen als Texel morge wint.. Watervogels zal .vaarschijnlij n1 wel van JVC winnen. Grasshoppers Schoorl delen misschien de punten, tei wijl de strijd om de onderste plaats voerd zal worden tussen MFC en N.-Nm dorp. De stand onderaan luidt: JVC 6 3 N.-Niedorp 7 3 MFC 8 3 g< tf BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN OP TEXEL. NHVB 2 De belangrijkste wedstrijden in der afd. vinden op Texel plaats, nl. Texel Succes 2 en Tex. BoysWatervogels 2 De kopgroep in deze afd. ziet er immer als volgt uit: Callantsoog 8 13 Succes 2 7 10 Texel 2 7 10 Tex. Boys 9 10 Texel 2 zal op de juiste wijze volgen het afgesproken systeem moeten spele en voor de volle 100 pet. zal er gewerl dienen te worden, alleen dan is een kar aanwezig. Van de Tex. Boys verwachte we een overwinning. Afgesproken? Verdere wedstrijden zijn: ZAP 2Kaagvogels. Helder 4SRC HRC 5—W.Waard 2. SPANNING IN DEN HOORN. 3 G. ZDH ontvangt Wiron, een grote mede concurrent. Mogen wij op hetzelfde re sultaat rekenen als de vorige Zondag? He Wiron-elftal voldeed de vorige week zijn gewijzigde opstelling heel goed achterhoede met Evert Bijlsma is zee goed! Jaap Holst, de linksbuiten en Jaa Gruis de spil zijn uitstekende krachter terwijl de ploeg goed samenspeelt. ZD1 verspeel je kans op het kampioenscha met! Tex Boys 2 ontvangen de Rangen wat voor de Boys een lastige opgave za worden. Oosterend ontvangt de leidei Succes 3, wat waarschijnlijk wel een moeilijke opgave voor O. zal blijken. Texel 3 gaat op bezoek bij BKC 3. thuiswedstrijd werd met flinke cijfers ge wonnen, laat dit bij de uit-wedstrijd ooi het geval zijn! De stand luidt thans: D t Succes Wiron ZDH Texel 3 Oosterend Tex. Boys Rangers BKC 3 9 8 7 6 6 3 3 2 4 H. ZDH ontvangt hedenmiddag Flevo 2. S.V. Texel. Het eerste elftal vertrekt om 11,15 var Hotel „De Graaf". Evenals het 3e elftal allen op tijd en met je compleet sport tenue, jongens. Adsp. A gaat op bezoel bij JVC A, ook deze wedstrijd moet ge wonnen worden. Om 7 uur is het vertrel vanaf Hotel „De Graaf" met de Belle wagen. Wij brengen in herinnering, dat Harrj du Porto naar berichten van ons verlangt Wie heeft deze week zijn portie bijgedra gen? Laat hem niet te vergeefs naar eer briefje uitzien. Jongens, er zijn weer clubinsignes ont vangen voor f 1,(bij den secr.). Er flinke voorraad, dus kunnen we er aller een aanschaffen, maar denkt er aan draagt het met ere! Hedenmiddag trainen adsp., half drie. Maandag allen naar het sportterreir voor training onder Mr. Lavey. Aanvanj voor adsp. 6 uur. Bij slecht weer word op u gerekend, de trainer is er ook. WEGEN. Van bevoegde zijde vernemen we, da een beslissing is genomen ten aanzien var de door de voormalige Duitse weermach aangelegde wegen. Door het Staatsbosbeheer is een aanta wegen overgenomen, dat bestemd is oir gehandhaafd te blijven. Dit zijn: le. de weg door het Westerslag; 2e. weg van de staatsbossen tot voorbij he Noordvlak; 3e. een stuk weg in Gerrits- land; 4e. de weg van „Californië" tot aar de schuur van Koorn en 5e. de weg van af de 's Hertogenbosweg naar de Mui. De overige wegen, welke afkomstig zijr uit oorlogsbuit, zijn door de gemeente er de Dertig Polders aangekocht met het doel om ze op te breken en met de afko mende stenen de bestaande wegen straten te herstellen. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 15 tot en met 21 Nov. 1946. Geboren: Marius Johannes zv Johan nes N. Witte en Godefrida W. v. Sam- beek Marten Jan zv Sijtse v. d. Zwaaj en Maaike Mulder. Emma Johanna Ma ria dv Frans Witte en Agatha E M. Vee- ger. Ondertrouwd: Gene. GetrouWd: Pieter Mulder'en Johanna Boerhorst. Overleden: Cornelis Eelman, 82 jaar, echtg. van Cath. Daalder. Cornelis Stam mes, 41 j., echtg. van Jacobje Kiers. Ber- narus Halsema, 54 j„ echtg. van Marg. C. Boot. Gevonden: kinderwant, fietsenspatlap, bankbiljet (f 1,sleutel, 1 paar kinder wantjes.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2