Boerderij en twee schuren verbrand Gemeente-secretaris C. Jonker overleden Secretaris Jonker herdacht De Duitentroefactie Distributienieuws Inleveren bonnen winkeliers. Huishoudzeep 575, 075. Melk: 47-1 melk, 47-5 B res., 47-5 C res., 48-1 melk. Eieren: 49-3 C res., 50-6 algem. en rant soenbonnen. Brood: 49-1, 49-2 brood, 49-1 B res., 49-1 C res., 50-1 brood, 50-1D res. Grossiers tabak Coup. C 040, C041 (Publ. no. 478.) VERGADERING VAN DE RAAD der gemeente Texel op Woensdag 4 December 1946. des namiddags te 5 uur. Texel, 28 November 1946. De Burgemeester, REHORST. Agenda: 1. Notulen. Ingekomen stukken. 2. Beoordeling wederopbouwplannen Den Burg, De Cocksdorp en De Waal. Be paling, dat de herziening van de uitbrei dingsplannen in onderdelen voor Den Burg en De Koog en de vaststelling van dergelijke plannen voor De Cocksdorp, Den Hoorn, Oost, Oosterend, Oudeschild en De Waal, alsmede de vaststelling van een plan in hoofdzaak voor het resteren de gedeelte van het eiland, wordt voor bereid. 3. Wijziging veeverordening. 4. Salariëring hoofd Visafslag. 5. Beschikbaar stellen van gelden voor gedeeltelijke betegeling van het plein van de School v. Chr. Volksonderwijs te Den Burg en in verband daarmede credietver- lening voor overeenkomstige betegeling van de pleinen van een aantal openbare lagere scholen. 6. Benoeming gemeente-schilder. 7. Van toepassing verklaring van de door de Regering voorgenomen maatre gelen met betrekking tot de salariëring van het rijkspersoneel op het personeel in dienst der gemeente Texel. 8. Eventueel benoeming onderwijzer aan de u.l.o. school. 9. Verwerking afgekeurd vlees. 10. Eervol ontslag aan den heer B. T. Zondervan als hoofd der o.l. school te Oudeschild. INENTING TEGEN ROODVONK EN DIPHTERIE. Het Gemeentebestuur heeft in overleg met den Inspecteur van de Volksgezond heid besloten de gelegenheid open te stellen voor actieve onvatbaarmaking te gen roodvonk en diphterie. Zoals bekend is, bestaat deze methode, die in de laatste jaren in steeds rui mer mate wordt toegepast, hierin, dat aan de kinderen drie maal een kleine inspui ting wordt toegediend. Nadelige gèvolgen van deze handelwijze zijn tot nu toe hier te lande nimmer waargenomen, terwijl goede uitkomsten werden verkregen. Hierbij wordt de aandacht er op geves- tigd, dat kinderen, die vroeger reeds een volledige driemalige inspuiting ontvin gen. thans met één inspuiting kunnen volstaan. De ouders van nict-schoolgaande kin deren, die voor hun kinderen deze be handeling wensen, worden verzocht, on- ,der medeneming van het trouwboekje, dit vóór 7 December a.s. kenbaar te maken cp het gemeentehuis. Texel, 28 November 1946. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER, Lo-s. in De Westen aan dc Bakkenweg. DEN BURG. Woensdagavond tussen half negen en negen uur loeide de sirene .■n werd de brandweer gealarmeerd voor en brand in De Westen aan de Bakken weg. In de boerderij van den heer H. Smit Hzn., was de brand ontstaan, n. 1. n een der hooivakken in de schuur. Het perceel dat voorzien was van een rieten dak met pannen, stond reeds spoedig in ichter laaie en hoewel de brandweer van Den Hoorn onmiddellijk gewaarschuwd werd (dit gedeelte ressorteert onder Den II doorn. Red.), kon het niet anders of er H /iel maar weinig te redden. Het vee en H jen gedeelte van de inboedel kon gered I .vorden, zodat de heer Smit met zijn groot fi »ezin van 13 personen wel zeer gedu- j| ieerd is geworden. De voorraad graan en J| ïooi gingen eveneens verloren 1| Door de brandweer van Den Hoorn li verd die van Den Burg gewaarschuwd en gi vas het hierdoor mogelijk, dat beiden n| 'rijwel op dezelfde tijd water konden ij leven Er was gelukkig water in de IJ juurt. Het was toen inmiddels 9 uur ge- vorden. De grote hangar van den heer Smit, vaann stro was opgeslagen, had gelukkig IJ ;een last. Er stond een flinke Zuidwester s*! >ries, zodat het niet te verwonderen viel, [tl lat de onmiddellijk in de nabijheid ge- jfy egen boerderij en* schuur van den heer Keijser eveneens groot gevaar liepen. r<é )it is helaas werkelijkheid geworden, aar de naast de woning gelegen schuur ^K eeds spoedig vlam vatte. Als de brand- w eer 5 min. later gekomen was, zou ook et stenen woonhuis van den heer Keij- er een prooi der vlammen zijn gewor- en Hoewel er reeds een begin van brand /as, kon dit gelukkig behouden blijven. )e inboedel kon gered worden. Voor het aatste vee uit de schuur was gehaald, IB,/as het ook hier reeds een ware vlam- lenzee. Ook hier gingen voorraden raan en hooi verloren, alsmede de boer- Bijerij-inventaris. Het woonhuis zelf onder- r. i ond vanzelfsprekend grote waterschade BJ let gezin yan den heer Keijser bestaat fc it 8 personen. Bij omwonenden hebben jjtfj, e gezinnen voorlopig onderdak gevon- j 1 en. Beiden waren verzekerd, doch zijn |m iettemin zeer zwaar getroffen. Hoe k|| omt men aan een ander huis en aan an- |E3 ere meubelen? Te wensen is, dat hier fj joedig wordt geholpen. Jij Na de gehele nacht in actie te zijn jij eweest, was de brandweer ook Donder- [tjj ig nog aan het spuiten om de laatste Itl uurhaarden te blussen. De brand was in de verre omtrek te lj> f en, zodat velen zich naar de plaats van ramp hadden begeven om deze van 1 ibij te zien. DEN BURG. Onze gemeente-secretaris, de heer C. Jonker, is niet meer. Woens dagavond is hij in zijn woning aan de Kogerstraat overleden in de leeftijd van bijna 61 jaren. Sinds eind Juli was aan den heer Jonker ziekteverlof verleend en hij begon al weer wat op te knappen, doch een inzinking maakte een einde aan dit werkzame leven. In Maart 1945 kreeg de heer Jonker de eerste aanvallen van zijn ziekte Het was De heer Jonker is geboren op 30 Nov. 1885 te Den Burg. dus een echte Texelaar. Op 4-jarige leeftijd ging hij met zijn ou ders naar Den Hoorn, voor welke plaats hii altijd een grote voorliefde heeft ge koesterd. In Maart 1912 verhuisde hij weer naar Den. Burg. 1 Jan 1902 werd hij als klerk ter secretarie benoemd, 1 Jan. 1903 tot 2e ambtenaar en 1 Mei 1907 als eerste ambtenaar. Voor zijn officiële loopbaan ter secretarie was hij in dienst toen nog oorlog en 't kwam hierdoor dui delijk aan het licht, dat onze gem.-secre- taris door de vele beslommeringen van die dagen overspannen was. In April, de maand daarop, met de opstand der Rus sen, verdween al het secretariepersoneel en stond de heer Jonker er geheel alleen voor een bijna onmenselijke taak bij al de vreselijke gebeurtenissen. Dit alles heeft hem geen goed gedaan, zodat het niet te verwonderen was, dat de gezond heidstoestand van den heer Jonker zeer achteruil is gegaan. 16 Maart 1937 vierde hij zijn zilveren jubileum als gem.-secretaris èn werd hij toen in een raadszitting o.l. van Burge meester Mr. A. F. Kamp, gehuldigd. In 1912 op 26-jarige leeftijd werd hij in de raadszitting van 21 Febr. met algem. stemmen benoemd als gem.-secretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand, en heeft hij deze belangrijke functie dus ruim 34 jaar tot aller tevredenheid ver vuld. als hulp van den gem-ontvanger, zodat hij naar onze gegevens reeds een 49-tal jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan de gemeente Texel Hij had een grote kennis van mensen en toestanden op ons eiland, terwijl hij op het gebied van de gem. administratie een schier onbegrensde kennis had. Van alles was hij op de hoogte en voor de andere gem. ambtenaren een onuitputte lijke vraagbaak. Behalve op gem. terrein, hadden ook vele andere instanties zijn volle belang stelling Zo vvas hij algem. secretaris van de V.V.V. Texel, secr. van de T.E M, re gent weeshuis en armenkamers, secr. Nutsbouwstichting, penningm. Coop. Ver.' van brandstoffeninkoop en Kringcom mandant van de Bosbrandweer. Al deze verenigingen zullen hem node moeten missen. De begrafenis vindt vandaag plaats om 3 u op de Alg. Begraafplaats. Dat zijn nabestaanden getroost mogen worden en hij ruste in vrede. Z. Het bericht van het heengaan van den heer C. Jonker, in leven secretaris van Texel, heeft stellig ook buiten het eiland droevenis gewekt bij hen, die voor lan ger of -korter tijd in enigerlei functie bij bestuur of administratie der gemeente waren betrokken. Gedachten van dank baarheid voor hetgeen ontvangen werd aan dienstvaardige hulpbereidheid, gevoe lens van erkentelijkheid voor wat de overledene wist mee te geven aan vak ervaring en beroepsinzicht worden weer levendige herinneringen. Bijna 45 jaar heeft de heer Jonker Texels gemeenteadministratie gediend sinds 1902 als ambtenaar, doch reeds in 1912 geroepen om als secretaris leiding te geven aan de secretariewerkzaamheden. Wie van buiten Texel kwam en zich ten raadhuize op de hoogte stelde van de stand der bureau-inrichting, trof er aan 'n voorbeeldige administratie, bijgehouden volgens 't registratuurstelsel der Vereni ging van Ned. Gemeenten, van welke cor poratie ook Texel lid was. Doch tevens bevond hij dat de behandeling der raads voorstellen steeds schriftelijk geschiedde in de vorm van voortreffelijk geschreven prae-adviezen, uitsluitend van de hand van den secretaris zelf, kenbaar aan diens verzorgde stijl, gepaard aan een bijzon der heldere wijze van stellen. Daarnaast hield de overledene zich nauwkeurig op de hoogte van de omvangrijke, steeds toe nemende vakliteratuur. Echter niet alleen de techniek der administratie werd volle dig beheerst de grote waarde van se cretaris Jonker voor Texel school in zijn gedegen, plaatselijke kennis van mensen, verenigingen, verhoudingen en toestan den, gedragen door zijn liefde voor het eiland, in het bijzonder voor het aanval lige Den Hoorn, waar hij zijn jeugd en jongelingsjaren doorbracht. In den heer Jonker trof men alle ge wenste eigenschappen verenigd van den voor zijn taak berekenden ambtenaar en den goeden mens: vakkundig bekwaam, gezegend met grote, verstandelijke ver mogens en een ruime blik van een diepe innerlijke beschaving, met een open oog voor de toekomst van zijn gemeente, ook waar gedurfde moderne middelen moes ten worden aangewend, geschraagd door een religieuze overtuiging, hulpvaardig voor ieder die zijn steun vroeg en on danks en dank zij dit alles van een diepe eenvoud in woord en optreden. Het kon niet anders of degen©: die zijn werk van nabij gade sloegen, koesterden respect, gemengd met vriendschap voor deze toegewijde, stille figuur, wie wat hem ook niet bespaard bleef aan moei lijkheden in zijn persoonlijk leven een open oog bleef houden voor de humor, die te grote spanningen kan breken en overdreven verhoudingen ih het juiste licht vermag te stellen. Wanneer na afloop van ieders dagtaak het raadhuis vrijwel geheel in het donker was gehuld, zag de wandelaar in de Bin- nenburg nog licht branden in de secreta riskamer: daar werd gewerkt tot diep in de avond. Ter gelegenheid van het zilveren ambtsjubileum op 16 Maart 1937 van den heer Jonker als secretaris, waarbij una niem van tal van kanten zijn verdiensten werden belicht, zong een klein koor, ge vormd door leden van het Texels Fan farecorps den jubilaris een lied toe, ge dicht door Ds Visser, waarin de regels voorkwamen. De Kapiteins, zij mogen wisselen: Gij, trouwe stuurman blijft! Nu is ook hij heengegaan, die gedurende een lange reeks van jaren van zijn vaak eenzame post zulk een belangrijke invloed ten goede op Texels gemeentebestuur en administratie deed uitgaan na een le ven. wel besteed in voorbeeldige plichts betrachting. Zij, die zijn werk aanschouwden evenals degenen die met hem mochten samen werken, zullen dezen begaafden, harden werker niet vergeten, die getrouw bijna een halve eeuw zijn beste krachten aan het eiland wijdde en bleef geloven in een steeds verdergaande ontwikkeling van zijn geliéfd Texel. Secretaris Jonker rust in vrede in Uw geboortegrond A. F. KAMP. Te laat om nog in het vorig nummer te worden opgenomen, kwamen Maandag reeds de eerste lijsten van De Cocksdorp binnen, vermeldende het totaalbedrag van f 213,89. Bravo, Cocksdorpers. hartelijk dank voor uw milde gaven. Niettegen staande uw dorp en naaste omgeving wel een van de meest getroffen gebieden van ons eiland zijn. hebt u door deze gave blijk gegeven, de deugd van naastenlief de te bezitten en te hebben beoefend, waarop menig ander jaloers mag zijn. Boven dit bedrag kwam nog f 50 bin nen als bijdrage voor de ruitentroefactie, welk bedrag door de toneelver. ..Herle ving", onder voorzitterschap van den heer K. Kalf, bijeen was gebracht als op brengst van een verloting, welke gehou den was bij een uitvoering. Aan deze ini tiatiefnemer, alsmede aan het comité en zijn helpers, hulde, lof en dank! Van bevoegde zijde werd dezer dagen medegedeeld, dat bij de glasvoorziening van ons eiland. De Cocksdorp het eerst aan bod komt voor een grote toewijzing. We hopen dus, dat binnen niet al te lan ge tijd De Cocksdorp geheel van glas voorzien mag zijn. Zaterdagmiddag 7 December a.s., om plm. drie uur zal de actie op de reeds eer der meegedeelde wijze te Den Burg wor den ingezet, en we hopen, dat ook dit tot goede resultaten mag leiden Be woners van Den Burg en wijk B, stelt ons niet teleur! Ook Oosterend en omstreken kwam in middels binnen met het bedrag groot f338,30. Hartelijk dank! Uw medeleven mét en betoonde milddadigheid vóór het ongelukkige Zuiden zal zeer hoog ge waardeerd worden. Aan allen, die tot dit doel hun beste krachten hebben gegeven, mede een woord van dank en hulde! v.H. L.T.B. OOK VOOR RUILVERKAVELING DEN BURG. De afd. van de L.T.B. kwam Dinsdagavond eveneéns in verga dering bijeen, voor een bespreking over de voor Texel zo belangrijke aangelegen heid van de Ruilverkaveling. Van de ongeveer 50 aanwezige leden spraken er zich 37 vóór ruilverkaveling uit. 4 tegen en 7 blanco, zodat wat be treft deze groep van boeren, de ruilver kaveling eveneens doorgang kan vinden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 1 Dec. N.H. KERK Burg 10 u. ds. v. Reijendani in Ebcn Haëzer Maandcollecte Waal 7,30 u. ds. Hartdorff Koog 10 u. ds. Hartdorff Maandagavond 7.45 uur Gemeenteavond Oosterend 10 u. Preeklezen 3 u. ds. Winter Zondag 35 Maandcollecte Cocksdorp 10 u. ds. Winter Maandcollecte Oudeschild 10,30 u. de heer Termaat Den Hoorn 10 u. ds. v. Boven 7,30 u. ds. v. Reijendam Jeugddienst Geref. Kerk Oosterend 10 u. Leesdienst 3 u. ds. Pos Huw. Bevestiging Burg 10 u. ds. Pos Bevestiging Ambtsdrager 3 u. Leesdienst Geref Kerk v.h. H.V. Oosterend 3 u. Dienst Na de dienst Gemeetiteverg. Doopsgez. Gem. Den Burg 10,30 uur de heer A. G. van Gilsc proponent te Amsterdam Na afloop Diakenverkiezing De Waal 11-11,30 uur Diaken verkiezing 3 u. de heer A. G. v. Gilse Oosterend 10,30-11,30 uur Diakenverkiezing candidaat gesteld J. P. Visman TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zittingen Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Te k. een tennisracket z.g. a.n. merk Crown, J. Schot, Gravenstr. 26 Te k. grote poppenkinderwagen, 2 p. da- messch. m. 40 en dameshoed C. Graaf, le Kogerdwarsstr. Te k. een betonnen plaat 3,40 4,70 m., S. Keijser Johz. Schildereinde 50 Te k. ta fels, stoelen, leunstoelen, bed den, divan, trapnaaimachine, etc. Brieven onder no. 631 aan bur. v.d. blad Te k. gevr. een Lister-bcnzinemotor 1 tot 2 P.K., J. Hoep, Herte kamp Te k. naaimachine of ruilen. Te k. gevr. spinne wiel, A. van Hecrwaarden lepenhof B 103, bij Den Burg Tc k. 1 motor '/2 p.k., 12 Volt. voor het aandrijven van een licht installatie. En een goed onderhouden Jaarsma haard, Jb. Mantje, Hallerweg 7. Den Burg Aangeb. een goede herenrijbroek, in ruil voor gesp. sch. wol, Emma- laan 13 Te k. gevr. een huisorgel, aanb. met prijsop gaaf, Den Hoorn 10 Te k. enig speelgoed, ruilen 1 p. hoge d. sch. m 37 voor gr. m. Te bevr bur. Tex. Crt. In ruil aangeb. 1 p. z.g.a.n. meisjesschoenen m. 35 v. 1 p. idem m. 37, Josy van Heer waarden, Kogerweg K 79, Texel In ruil een box met beun en matras, een wieg en beste schoentjes m. 22, West straat 28, Oosterend Te k. een best nuchter koekalf, P. de Waard, Zd. EierIandE60a Te k. mantel m. 44-46 f25 Adres bur. v.d. blad Verl. een zweep van Oosterend n. 't Noorden. Tegen bel. terug te bez. J. Boersen, 't Noor den O 164 ST. NICOLAASFEEST NUTSBEWAARSCHOOL. DEN BURG. De leerlingen van de Nuts- bewaarschool zullen Donderdag 5 Dec. hun St. Nicolaasfeest vieren in Schouw burgzaal „De Oranjeboom''. Het bestuur heeft kosten nog moeite gespaard om dit goed te doen slagen. Toegang hebben de ouders der schoolgaande kinderen en de donateurs. Nu aan de school een nieuwe gediplo meerde leerkracht verbonden wordt, wil len wij vanaf deze plaats gaarne opwek ken om het zo nuttige'kleuterschoolwerk te steunen door zich als donateur op te geven. EENDRACHTIG BESLUIT INZAKE RUILVERKAVELINGSPLANNEN. DEN BURG. In een Donderdagavond gehouden vergadering van vertegenwoor digers van het Gemeentebestuur van Texel, diverse polderbesturen en verschil lende landbouworganisaties en de V.V.V., werd besloten een verzoek tot Ged. Sta ten van Noordholland te richten, om te bevorderen, dat ruilverkaveling wordt tefcgei.ast, krachtens de Ruilverkavelings- wet. Gevraagd wordt de ruilverkaveling bloksgewijze uit te voeren, waarbij de be langhebbenden gaarne dc voorwaarde ge steld zien, dat het eigen karakter van Texel en het landschapsschoon bij de ruil verkaveling gespaard blijven Op een en ander komen wij nog nader terug. DE „GESPROKEN BRIEF" voor onze mannen en jongens in Indië wordt door middel van een microfoon-in stallatie opgenomen op een gramofoon- plaat. Deze platen zijn uiterst licht, nage noeg onbreekbaar en kunnen minstens 200 maal worden bespeeld. Ze worden door ons afgeleverd aan het Dep. van Oorlog, dat zorgt voor doorzending naar Indië, en blijven het eigendom van de geadresseer den, zodat deze dus telkens, als daartoe de wens bestaat, de plaat kunnen horen. De regering zorgt voor voldoende gramo- foons. Ieder, die verwanten heeft bij Leger of Vloot (ook N I.C.A. en Rode Kruis) in In dië, kan van de gesproken brief gebruik maken. De opname voor de gramofoonplaten vindt plaats op Donderdag 5 Dec. e.k., vanaf des morgens 9 uur in de muziek school van den heer Krijgsman, Koning straat 31, Den Helder. Door omstandigheden kan de opname deze maal niet op Texel plaats vinden. Nadere inlichtingen bij U. Agter, Den Burg en mej. J Bakker-Druif, n.b Oos terend. CURSUS VOOR FRUITTELERS. Op Dinsdag 3 Dec. is er snoeiles, des middags half twee voor de 15 daartoe aangewezenen bij den heer Witte, Molen straat 34. Den Burg. Voor de rest, dus ook voor hen, die vorige Dinsdag niet op de les waren, bij den heer Renooy in De Veen. Het is aan te bevelen zich hiervoor goed warm aan te kleden en bij voorkeur op klompen te komen. 's Avonds is er die dag geen les in de Landbouwschpol. De daarop volgende les wordt niet op Dinsdag 10 Dec. gehouden, doch op Woensdag 11 Dec., 's avonds 7 uur precies in de Landbouwschool. De eindles wordt gehouden op Dinsdag 17 Dec., 's avonds 7 uur in de Landbouwschool. C P. LAAN TONEELVERENIGING „HERLEVING" gaf 3 goed geslaagde uitvoeringen. DE COCKSDORP De toneelvereniging „Herleving", alhier, gaf onder leiding van den heer K. Kalf het blijspel „De familie Donselaar", op Zaterdag 16, Dinsdag 19 en Zaterdag 23 Nov. in Hotel „De Hoop" De zaal was tot de laatste plaats uit verkocht. Alle drie avonden en zoals ver wacht werd, gaf dit gezelschap weer wat goeds te zien. De spelersjsters) waren: Jac. v. d. Berg, K. Kalf, C. Schaatsenberg en echtgenote. A. Langeveld en echtgeno te, M. Blom, A. Dootjes, Jetty Bakker, mej. Kaneman, mej. Barhorst, Janny Blom en Betsy v.d. Linde. Het geweldig applaus en gelach van de aanwezigen gaf duidelijk weer, dat, wat geboden werd, goed in de smaak viel. De avonden werden besloten met een echt gezellig bal, afgewisseld door verlo ting van taarten, enz. De heer Kalf heeft tevens een verloting gehouden voor de glasactie, met veel suc ces! In elk opzicht waren het weer drie ge slaagde avonden want zowel het spel als de muziek was af en het is weer duidelijk gebleken, dat het geheel in goede handen was. R. BEVORDERD. Onze vroegere plaatsgenoot, de gemeen teveldwachter D. J. Looyen, werd bevor derd tot Opperwachtmeester bij Rijks politie te Maarn. SPORT OP TEXEL. STRIJD OM DE TWEEDE PLAATS. 4e klas Morgen hebben wij de grote strijd om de tweede plaats: Texel-LSVV. De ver liezer raakt dan een eind achterop, want BKC zal in Medemblik zich zeker door MFC niet laten verrassen. Het zal voor Texel een zware strijd worden, gezien het spel van LSVV j.l. Zondag. Van BKC werd toen in de laatste tien mm. eerst verloren Na de rust gaf LSVV toen volkomen de toon aan, ondanks het laat ste half uur met slechts 10 man gespeeld werd. De achterhoede vormt het beste deel van de ploeg. De Texel-ploeg zal een geheel moeten vormen, goed positie kie zen, veel variaties in'het spel brengen en onvermoeid een hoog tempo spelen. We verwachten grote belangstelling en een sportieve strijd. (De Nrd. Holl. pers was niet erg te spreken over de sportiviteit van het Texel publiek bij de strijd tegen JVC) JVC-N.Niedorp is van belang voor de onderste plaats. Watervogels zal wel win nen van W.Waard. NHVB Afd. 2 I DE DERBY OOSTEREND-DEN HOORN. Texel 2 gaat naar W.Waard 2 en wij verwachten een overwinning. Tracht door goed op te stellen en vooral sneller te bewegen het spel op te voeren, en daar door de tweede plaats stevig in handen te houden. De Tex. Boys zijn vrij. Andere wedstrijden zijn: SRC-Kaagv.; Helder 4-C'oog; Succes 2-ZAP 2; HRC 5- Waterv. 2. Afd. 3 G Oosterend ontvangt het sportieve ZDH (unaniem werd in de Nrd-Holl. pers de sportiviteit van ZDH bij haar laatste wedstrijd geroemd). We verwachten een overwinning van Den Hoorn, maar Oos terend zal de puntjes niet cadeau geven. Bij Texel 3-Tex. Boys 2 verwachten we een overwinning van Texel 3. De Rangers zullen met BKC 3 wel kor te metten maken en een spannende strijd om de kopgroep zal gevoerd worden tus sen Wiron en Succes 3 S.V. TEXEL. Texel 2 vertrekt met de autobus om 11,15 van uit Hotel ,,De Graaf". Hedenmiddag wordt er niet getraind wegens werkzaamheden op het veld. Adsp. wedstrijd is afgelast. Maandag avond trainen, dit geldt voor alle spelers van alle elftallen, ook voor het 2e en 3e elftal. In de gespeelde wedstrijden komt telkens weer naar voren het gemis aan tempo en snelheid. S.V. TEX. BOYS Komt het 2e elftal weer eens volledig uit, want die af berichten worden verve lend7 Neem een voorbeeld aan de adsp., die zijn iedere keer volledig weggegaan, ondanks regen, zelfs de reserves waren present. Aanvang om 12 uur op 't Texel- veld. De adsp. spelen thuis tegen Holl. T. Vat deze taak niet te licht op. Voor aanvangs- uur zie kastje, evenzo voor elftallen. Programma voor 8 Dec.: Boys-W. Waard 2; Rangers-Boys 2 en Boys A VIOS A. WINKELSLUITING. Van 1 Oct. 1946 tot 1 April 1947. Algemeen sluitingsuur 6 uur (Zater dags 7 uur) en 's middags van 12,30 tot 13,30, uitgezonderd Dinsdags, wanneer om 13 uur definitief gesloten moet wor den. KATHOLIEKE KERKDIENST DEN HOORN. De H Mis om 10,30 uur in Den Hoorn vervalt wegens ziekte van den Zeereerw. heer Pastoor. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 28 Nov. 1946. Geboren: Foppen Henricus zv Cornelis N. van Heerwaarden en Anna Nooij. Jenneken Alida Johanna dv Wouter de Vries en Catharina M. Timmerman. Jacob zv Gerrit Hoogerheide en Jacoba Eelman. Ali dv Roelof Veldman en Wil- helmina Barhorst. Geertruida Veronica dv Frederik Huisman en Hendrika Zoete lief. Ondertrouwd: Gerben v.d. Meer en Trijntje van Maldegem. Getrouwd: Frederik H. Spigt en An nette Lensen. Johannes van Heerwaarden en Anna W. Kees. Lambert us Zijm en Pe- tronella v. Sambeek. Willem J. Boersen en Maria H. Bos. Cornelis Bruin en En- gelina C. Trooster. Overleden: Johanna M. Bakker 59 jaar, echtg. v. C. Zijm. Petronella I. Borgman, 78 jaar, echtg. v. L. Polak. Cornells Jon ker, 61 jaar, echtg. v. Johanna v. Scha- renburg. Gevonden: portemonnaie (inh. 1 brood bon en f 1,94); zilv. rijksdaalder; deksel koplamp auto.

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 2