Distributienieuws De Ouderavond van de Q.L. School Het Witte Kruis vraagt onze belangstelling De viering van Ouwe Sunderklaas WOENSDAG 18 DECEMBER 1946. 60e /AARGANG. No. 5674 TEXELSCHE COURANT UITREIKING levensmiddelenkaarten 701. Voor hen, die verzuimden hun kaarten af te halen te D911 Burg in het Fanfarege bouw op Zaterdag 21 December 1946 van 10- 12 uur. Men wordt verzocht na' te kijken of men de goede kaarten ontvangt, voor per sonen, geboren in 1926 of eerder A kaar ten, 1927 t.m 1932 B kaarten, 1933 t.m. 1942 C kaarten, 1943 t.m. 1945 D kaarten, 1946 en later E kaarten. (Publ. no. 475). Horeca-bedrijven, die een oproepkaart van het C.D.K. hebben ontvangen voor toewijzingen voor de le en 2e periode 1947, kunnen deze afhalen Vrijdag 20 De cember a.s. van 9-12 uur. Horeca-bedrijven, die in aanmerking ko men voor keukentoewijzingen, dienen het hun toegezonden formulier volledig inge vuld a.s. Vrijdag in te leveren. Nieuwe regeling voor het inleveren van coupures van industriële artikelen. De gebruikelijke inlevering van coupu res door handelaren in de hiervoor be stemde zakjes is vanaf heden vervallen. De coupures dienen in 't vervolg op op- plakvellen te worden ingeleverd. Er mo gen op één opplakvel geen verschillende coupures worden geplakt. (Publ. no. 482). NIEUWJAARSGROETEN. Om al uw vrienden en kennissen per soonlijk uw NIEUWJAARSWENSEN over te brengen is onmogelijk! Plaats daarom een Nieuwjaarsgroet in de Texelse Courant" en u bent er zeker an, dat u al uw vrienden en kennissen bereikt. De grootte en inhoud kunt u natuurlijk rel 1" bepalen. De prijs van een gewone Nieuwjaars- roet ig f 1,op dubbele grootte wordt 2,berekend. Opgave zien wij gaarne tegemoet vóór December a.s. Administratie Texelse Courant. Bureau Parkstraat of aan de Boekh. ERTRAGING IN DE BOOTDIENSTEN eiJ\LS GEVOLG VAN HET LAGE WATER Als gevolg van de lage waterstand was iet Zaterdagmiddag niet mogelijk, dat de Dokter Wagemaker" Zaterdagmiddag de ïaven van Oudeschild invoer. De boot, die re >m 4,15 uur van Den Helder was vertrok ,e:en, moest onverrichter zake weer naar )en Helder terugkeren. Om plm. 8 uur vas de waterstand van die aard, dat de tv >oot de haven van Oudeschild kon bin e, lenvaren. Vele passagiers die met de boot j-an half zes mee moesten, zijn weer te ug gekeerd, daar zij de verdere aanslui ing met het vaste land misten De baggermolen is nog bezig met het itdiepen van de vaargeul en hoopt men [u iermede binnen enkele dagen gereed te omen. Hopelijk is dan het euvel verholpen In verband met de lage waterstand als evolg van de ingevallen winter, was het ok Maandag met mogelijk de bootdien- ten volledig te doen varen. TESO maak dan ook bekend, dat er slechts twee dUensten ingelast waren n.l. die van 13 en uur van Texel en 15 en 16,15 vanaf 3r )en Helder. Voor Dinsdag was dit H uur an Oudeschild en 14 uur van Den Hel t° Daar te verwachten is, dat er zich bij ^en langere duur van de winter nog wel ïeerdere veranderingen zullen voor- oen, zullen wij dagelijks de juiste ver- ektijden in overleg met de TESO bulle- gejneren Redactie T. C. VERZOEK AAN ONZE ABONNEES DE KOOG. De abonné's van ons blad in e Koog krijgen hun krant 's morgens eds vroeg, hetgeen volgens ingekomen richten zeer op prijs wordt gesteld. Nu het de gewoonte om bij ongunstig weer brievenbussen dicht te spijkeren, zo- it het den bezorger niet mogelijk is de :ant in huis te deponeren. Vooral bij re- nachtig weer en sneeuw komt „de Tes- ilaar" meermalen nat of verfomfaaid inden onzer abonné's. Nu vraagt onze izorger of men in De Koog, althans op verschijndagen van de krant, de brie nbus wil openlaten. Zegt het voort!! FRYSKE KRITE. Tiisdei, 10 Desimber, haldde üs Fryske ite hjar earste gearkomste yn Hotel 'exel" to Den Burg. Der wierne forskate lezen opkommen en de joun waerd yn- mei it sjongen fan it Frysk Folksliet. rnei fortelde de foarsitter dat men fan el is, om in toanielforiening, in sjong- ar en in muzykselskip op to rjuchts Hwa 't mei dwaen wol. kin him foar toaniel oanjoen by Yska en foar it ingen en de muzyk by Dokter. Dizze ,nt. in waerd troch eigen krèften forsoar- di< Nou dat gyng mar bést. Foaral de ,nJnlju wierne tige warber. Der waerden bulte fleurige foardrachten dien, der dJ^vy tige om lake hawwe. Mar de earnst ek net forgetten, Tusken de bidriuwen waerden de Fryske sangen ophelle en gen wy in bakje kofje mei spekulaes •by. It ien en oar smakke mar skoan wier in gesellige joun. Wij kinne der reden oer wêze )p 21 Desimber sil der wer in joun dijden wurde. De krite fan Den Helder dan foar üs it toanielstik „Afke", fan yen ïuitemaker opfiere. Us krite hat nou dat I leden. Dat is moay bigjin, mar as wy hu- inke dat hjir op Texel sa n 250 Friezen nje dy 't foar lid yn oanmerking kom- dan moatte der einliks noch al mear Derom minsken wachtsje net langer, jow jimme ek oan by it bistjür. Jim- sille der gjin spyt fan hawwe. DEN BURG. De Ouderavond van de o.l. school, welke Zaterdagavond 14 Dec. in Hotel ..Texel" werd gehouden, was niet overdruk bezocht. Misschien was de inge vallen koude en ook de keus der avond hierop van invloed. Opening. De voorzitter, de heer De Lugt opende met een woord van welkom, in het bij zonder aan den burgemeester, waarbij hij hoopte, dat de belangstelling voor de Ouderavonden niet minder zou worden. Voor de ondervonden medewerking van de zijde van het gem. bestuur betuigde spr. zijn erkentelijkheid, waarbij herin nerd werd aan de moeilijkheden met de school aan de Nieuwstraat en de plannen voor de bouw van een nieuwe school, waarvan de tekening gemaakt zal worden. Als nieuwe leerkrachten zijn benoemd de heer v. Moort en mej. Hazenwinkel als 5e leerkracht. De trek naar Texel van nieu we onderwijskrachten is populair vanwe ge het natuurschoon. De vele klachten over het onderwijs, het vorig jaar als gevolg van de oorlogs omstandigheden, zijn in 't afgelopen jaar gelukkig overwonnen. Het is een feit, dat het personeel o.l.v. den heer v. d. Kolk voor zijn taak is berekend. De notulen van de wn. secretaris den heer A. Eelman, werden onVeranderd goedgekeurd. Mededelingen. Het hoofd der school, de heer van der Kolk, dankte allereerst dan voorz. der O.C. voor zijn gesproken woorden. Met opti mistische gevoelens kunnen we nu een Ouderavond houden, in tegenstelling met het vorige jaar. De achterstand van het onderwijs is ingehaald en de leermidde len zijn aangevuld. Met genoegen had spr. gehoord van de plannen voor de nieuwe school aan de Emmalaan. In 1942 waren er slechts 3 leerkrachten en nu 5, waar door de klassencombinatie tot een mini mum is teruggebracht. Bij het begin en het eindonderwijs is nu ieder een leer kracht geplaatst. Een beroep op de aan wezige ouders deed spr., om het moge lijk te maken, dat er ook een zesde leer kracht benoemd kan worden. Het was nog niet mogelijk, om met alle klassen 'n schoolreisje te maken, hopelijk in de toe komst. Een schreeuwend tekort aan leer krachten. Er is in Nederland een schreeuwend te kort aan onderwijskrachten. 2600 klassen zitten zonder leerkrachten. Het aantal leerlingen is belangrijk toegenomen. Over 5 jaar zullen er 50 pet. meer kinde ren zijn op het ogenblik. Op de 100 leer krachten studeert er slechts één, zodat er over 5 jaar 6000 onderwijskrachten te kort zullen zijn. Vooral het platteland zal de weerslag hiervan ondervinden Dit zijn dus ernstige feiten, aldus eindigde de heer v. d. Kolk zijn mededelingen. Een praatje over zakgeld. De heer v. Moort, onderwijzer aan de school hield hierna een inleiding over het geven van zakgeld aan kinderen. Spr. kwam tot de conclusie, dat als een waar schuwing kan gelden, dat het beter is om niet te veel te geven, het zakgeld, dat gegeven wordt, goed besteden en verder sparen. Dit laat-ste blijft de kinderen het gehele leven bij. Spr. eindigde met te zeg gen, dat bij geen begrip van het geld, de oneerlijkheid wordt aangekweekt De heer D. L. Daalder uit Bergen, Dir. R.H.B.S. te Alkmaar, die een lezing zou houden, werd hierna door den voorzitter verwelkomd. Tijdens de pauze werden nog verschil lende vragen gesteld, o.a. of de mid dagpauze aan de school verlengd kon wor den van 1,30 tot 2 uur, dit met het oog op de verre afstand van de buiten Den Burg wonende kinderen. Geantwoord werd. dat dit om practische redenen niet mogelijk is. Mevr. Duinker-Keijser had liever ge zien, dat de opvoering van het toneel stukje op het St. Nicolaasfeest op een aparte avond was gegeven, dit om meer het karakter van het St. Nicolaasfeest tot zijn recht te laten komen. De voorz. wilde hiermede in de toe komst wel rekening houden De lezing van den heer Daalder. De heer Daalder hield hierna een bij zonder mooie lezing, waarvoor hij als onderwerp had gekozen, „Kom eerst in ze en neem ze dan mee", dit naar de woor den van de bekende paedagoog Jan Ligt- hart. Spr., die 'n uitstekend kenner bleek te zijn van de kinderziel, ook uit persoon lijke ervaring, kwam tot de volgende drie methoden om kinderen op te voeden, dit naar aanleiding van stellingen van Prof. Kohnstamm. Ten eerste noemde spr. het heersen over onze kinderen en dan het opgaan en als derde methode de liefde tot het kind. VAN DF. BOEKENPLANK. S. Ulfers De Bijbelse Geschiedenis, aan kinderen verteld, met 28 gekl. pla ten f8,50. De Lichte Nacht, 12 oorspronkelijke kerst verhalen f 2,60. Het Boek voor Kerstmis, m.m.w. van Luc. Willink, Jan P Strijbos e.a. illustr van Anton Pieck e.a. f 2,90 H. Th. de Booy Tussen mijnen en grondzeeen f 4,90 J. Gerhard Toonder Schippers naast God f4,90 Dr. P. H. Ritter Jr. Pater Henri de Greeve f 1,75 P. de Zeeuw J.Gzn. De Koningin van huis f 2,25. Ingrid Lang Ik ben maar een mens f3,25 Andreas Latzko Schimmenspel f 2,75 De eerste twee, n.l. heersen en opgaan, achtte spr. fout, het standpunt om de op voeding met liefde ter hand te nemen, vond hij de juiste methode. Kom eerst in ze, d.w.z. geef ze een gro te mate van vrijheid en sla ze met liefde gade. Met voorbeelden uit de practijk gaf spr over dit alles een nadere uitlegging. Er komt een tijd, dat men zijn kinderen moet loslaten. Volgens Prof. Gunning moeten de ouders zich dan overbodig ma ken. Kinderen van 12-17 jaar hebben nei ging tot tegenspreken. Het beste is dan cm je niet kwaad te maken en rustig te blijven. Spr. verklaarde zich als 'n voorstander van handenarbeid en verdeling van ar beid met veel variatie. Naast het leren moet sociaal gedrag de kinderen tot ont wikkeling en ontplooiing brengen. En, al dus de heer Daalder, neem ze dan mee, en breng ze dan waar ze moeten zijn. Leer het goed te doen en het kwade te laten. Wees daarbij als onderwijzer eerlijk te genover je zelf. Wij moeten ons persoon lijk leven daarop instellen. Kinderen voe len zuiver aan. De kinderen moeten aan voelen, dat hij of zij deel uitmaakt van de gemeenschap en het is onze taak ze daarin op te nemen Dat plicht, plicht is, moet ook geleerd worden. Op deze ma nier kunnen wij werken aan -de toekomst van het kind en aan een mooiere samen leving, aldus eindigde spr. zijn interes sant betoog, waarmede onder applaus werd ingestemd. Geen wonder, dat de voorz. bij de slui ting den heer Daalder hartelijk dank zeg de voor zijn betoog, waarbij als bewijs van erkentelijkheid aan deze oud-Texe laar het Doek van Ds. Buskes, getiteld ,,Het eiland, de stad en het Koninkrijk", werd aangeboden De wegblijvers hebben o.i. veel ge mist, door thuis te blijven. Z. UITVOERING R.K. ZANGVER. „CON AMORE". DEN HOORN. De R.K. Gem. Zangver. „Con Amore" gaf Zondagavond een uit voering in Loodsmanswelvaren. De heer J. Gomes opende met een woord van wel kom. daarbij zijn verheugenis uitsprekend dat ..Con Amore" een tournee over Texel maakt. Den Hoorn is het eerste dorp bui ten Den Burg, dat nu aan de beurt is. Voor de pauze werden een 7-tal num mers op uitstekende wijze gezongen, w.o Ecce Qoumode Moritur van Handel. Ter afwisseling vond de opvoering plaats van een klucht in 2 bedrijven ge titeld „Een raar stelletje mensen", waar mede veel succes werd geoogst. Na de paüze werden nog 'n 6-tal nummers ge zongen, w.o. Ave Maria en als slotnum mer het Wilhelmus. Onder alle stilte wer den deze mooie nummers beluisterd. De heer Gomes hoopte in zijn sluitingswoord, dat het mogelijk zal zijn het volgend jaar wederom een uitvoering te kunnen geven Laten wij dan hopen voor een volle zaal, daar de vereniging dit ten volle ver diend WEDEKOPBOUWNIEUWS. Er begint schot te komen in de weder opbouw op ons eiland. Konden wij verle den week melden, dat de lang verwachte spiegelruiten gearriveerd waren (de ,,Rui- tentroefactie" had hier geen bemoeienis mee), thans waait de vlag van één van de nieuw te bouwen huizen aan de Suiker- weg. Nadat de bouw enkele weken een zeer traag verloop had, door gebrek aan materiaal, zo wordt er nu flink aange pakt. Het is alleen jammer, dat de vorst nu weer spelbreker is. IJB A AN VANDAAG GEOPEND. DEN BURG. Dc ijsbaan „Elemert" ach ter de Molenstraat wordt vandaag ge opend. De baan is in goede conditie, mooi en glad ijs. Tengevolge van de gevallen sneeuw was het niet mogelijk de baan eerder te openen. Het zal ongetwijfeld voor het bestuur van de afd. Texel van „Het Witte Kruis" een grote voldoening geweest zijn, dat er op Vrijdagavond in de Bioscoopzaal van „De Oranjeboom" zoveel belangstelling betoond werd voor de propaganda-aVond ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der afdeling. Op de gewone vergadering is dit helaas niet het geval en sluiten wij ons volkomen aan bij de woorden, die de heer Remmers hierover uitsprak. De avond werd door ziekte van den voorzitter geopend door deh heer Rem mers, die in het bijzonder een welkom uitsprak aan de algem. secr van het Hoofdbestuur, mevr. Mr. J. M. Kunst en verder aan burgemeester Rehorst en mw. Pisart. echtgenote van den overleden se cretaris wijlen den heer Pisart, die zo veel voor de afd. Texel van het Witte Kruis heeft gedaan. De heer Remmers deelde in zijn opening nog mede, dat de afd. der Wijkverpleging thans opgeno men is in het Witte Kruis en is de bedoeling, dat ieder gezin op Texel nu lid wordt van de afdeling. De contributie voor 1947 is vastgesteld op slechts f 3, wat zeker niet hoog genoemd kan worden. Spr. vroeg nog de medewerking om de verplegingsartikelen geen dag langer in huis te houden, dan strikt noodzakelijk is Met de wens, dat door deze avond de belangstelling voor het Witte Kruis mag toenemen, verklaarde spr. de bijeenkomst voor geopend. REDE MEVR. KUNST. Mevr. Kunst begon met te zeggen, dat zij reeds eerder naar Texel was gekomen om de tot stand gekomen fusie van Witte Kruis en Wijkverpleging voor te bereiden. Spr. dankte hiervoor hartelijk het bestuur van de afd Wijkveipleging, waarbij zij in het bijzonder betrok den heer Visser, die als nestor de jongeren ten voorbeeld kan worden gesteld. Ook wijdde spr. nog eni ge woorden van hulde aan wijlen den heer Pisart. Door zijn toedoen was Texel de eerste afdeling, die subsidie gaf voor het Sanatorium van het Witte Kruis. Een terugblik. Wat de Volksgezondheid betreft, zeide spr., dat wij hiervoor terug moesten grij pen in de historie Bij de Oosterse volken en in de tijd van Mozes kwam dit vraag stuk reeds aan de orde. Ook bij de Ro meinen en Grieken had men begrip voor hygiëne, meer b.v. als in de tijd der Fran se koningen, toen men meer aandacht be stede aan poeder en ander uiterlijk ver toon. Geen wonder, dat er zich in die tijd en ook daarna vele epidemiën voordeden, welke vele slachtoffers eisten. Wij zijn hiervoor Goddank verschoond gebleven. In 1918 kwam in ons land de Spaanse griep voor, doch gelukkigv daarna niet meer. In de Franse tijd onder Napoleon werd er een Ministerie van Opvoeding en Volksgezondheid gevormd. Er werd toen een centrale regeling beoogt. Na de Fran se overheersing werd dit alles provinci aal geregeld. Van 1800-1875 hebben zich de meeste besmettelijke ziekten voorge daan en werd in 1875 in Noordholland het Witte Kruis opgericht, als de oudste kruisvereniging. Andere provincies volg den 25 jaar later. Dr. Jac. Pen was de eerste Inspecteur v.d. Volksgezondheid in Noordholland. Begonnen met 475 leden teit het Witte Kruis nu niet minder dan 120,000 leden. De fin. basis werd gelegd door het uit geven van premieleningen. Het gevolg was. dat de afdelingen als paddestoelen uit de grond verrezen. Er zijn in Noord- Holland twee ontsmettingsinrichtingen. Dr. Barnouw is begonnen met de oplei ding van ged. verpleegsters en in 1919 werd de Centrale Gezondheidsraad opge richt met aan het hoofd een Dir. v. d. Volksgezondheid. Naast overheidsbemoei ingen kan het particulier initiatief in deze niet gemist worden. In 1900 werd in Zuidholland het Groene Kruis opgericht. Het herstellingsoord Van het W.K. dat reeds 56 jaar bestaat, werd door Duitse bezetting e.a. gevolgen van de oorlog buiten werking gesteld. Dit had ook tengevolge, dat het gebouw niet meer te gebruiken was voor het mooie edele doel, dat men zich gesteld had. Om het gebouw weer in te richten is een bedrag van f 150,000 nodig, waartoe ook een be roep is gedaan op alle "afd. van het W.K Het Witte Kruis heeft ten eerste een long sanatorium en ten tweede „Bos en Heide", cat als herstellingsoord zal worden inge richt. Dit heeft alleen het Witte Kruis. Het doel is, de daadwerkelijke t.b.c.-bestrij ding. De afd hebben hier ook een taak bij te vervullen. Spr. noemde verder nog de bestrijding van het grote kwaad, de geslachtsziekten de zorg voor gebrekkigen. kinderhygiëne kleuterzorg, enz. Op al dit terrein is het W.K, werkzaam. Van de 115 afd. in N- Holland is de afd. Texel wel een van de actiefste. De heer Visser en de voorzitter van de Wijkverpleging Notaris Mulder hebben hier heel goed werk gedaan. Driemaal de Aardbol rond per fiets. De zusters zijn de schakel tussen de leden en het Witte Kruis, dat gebleken is een onontbeerlijke organisatie te zijn. Zonder enige rijkssubsidie wordt er gewerkt; wel ren bewijs, dat de organisatie kerngezond is. De bezoldiging van de wijkzusters dient goed te zijn. Er wordt wel eens ge zegd, zij zijn de frontsoldaten. Accoord, zegt sprdoch dan zeker de luitenants Er zijn zusters, die tijdens hun practijk niet minder een afstand hebben gefietst, dan driemaal de aardbol rond. Als er iets nodig is, is het de Volksge zondheid, waarom spr. belangstelling vraagt voor het mooie sociale werk van het Witte Jlruis. Onze belangen, aldus eindigde spr haar mooie rede. zijn in bes te handen van het Witte Kruis, ook op Texel. (Applaus). De film „Roeping". Na de pauze werd overgegaan tot de filmvertoning, van de prachtige geluids film „Roeping". Een bijzonder mooie film, waarin het werk van de kruisver. op zeer duidelijke wijze tot uiting komt De hoofdrol werd vervuld door een zus ter, die eens een gevierde zangeres was. doch als ROEPING het beroep van wijk zuster koos. Er kwamen ontroerende mo menten in deze film voor. Wij geloven wel, dat hier rechtstreeks tot hel hart van de mensen werd gesproken. Dat men dit tone door daadwerkelijke hulp aan het Witte Kruis. De muzikale illustratie bij de film was heel goed. Na een paar kleine films, eveneens over het werk der kruisverenigingen in verschillende plaatsen van ons land, o. a. op Urk en in Staphorst, ging de heer Remmers tot sluiting over. Resumerende kunnen wij niet anders zeggen, dan dat de afd. Texel met vol doening op deze avond terug kan zien. Z. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Woensdag: 9,50 Vijfde symph. v. Beethoven (II) 23,15 J. de Jong en Boyd Bachmann Donderdag: 19,15 Taak en betekenis van de detail handel (II) 20,15 Philharm. Ork. met Kathleen Long. piano 22,05 Frans van Schaik e.a. 22,45 Hans Martin, dir. der KLM., over „Het Ned. Luchtverkeer". Vrijdag: 20,08 Kerstspel „Koningen in Judea" 21,30 Metropole orkest (II). MEDEDELING. Advertcnliën voor het KERSTNUM MER van de Texelse Courant kunnen tot uiterlijk 23 Dec. worden opgegeven, tot acht uur 's morgens. In verband met de komende feestdagen en de extra drukte die dit met zich mee brengt, roepen wij hiervoor aller mede werking in. Administratie Texelse Courant. DE COCKSDORP. Het was 12 Dec. weer een vreugdevolle dag voor het vie- 1 ren van het aloud bekende Ouwe Sunder- klaasfeest. Al vroeg in de avond bewogen zich al veel gemaskerden langs de straat. 1 Er werden op verschillende punten onge- 1 veer honderd gemaskerden waargeno men, waarónder zich velen bevonden, die zich zeer veel moeite gegeven hadden. Ook de jeugd was in grote getale aan wezig langs de straat om de gemaskerden met een lampje even bij te lichten voor het herkennen der personen. Dat er wel eens een tikje uitgedeeld werd, moet men de gemaskerden maar niet kwalijk ne men. Zoiets schijnt wel eens noodzakelijk te zijn. Er werden tot laat in de avond Sinterklazen waargenomen. Daarna werd er in de zalen van Nota en Kikkert een gezellig bal tot besluit gegeven, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Jammer, dat er enige buitenlanders zijn, die de rust wel eens verstoren. Maar toch hopen we, dat ze niet met de bellewagen in de bo men zijn blijven hangen. De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft f 9,23 opgebracht. OUWE SUNDERKLAAS. OUDESCHILD, Het Ouwe Sunderklaas- feest is hier met opgewektheid gevierd. Er waren talloze Sunderklazen op de been, doch er waren practisch geen bij zondere voorstellingen. We zagen cow boys, muzikanten, Roodkapje, etc., de ge wone verschijningen, die we ook op een gemaskerd bal kunnen zien Welke groep maakt volgend jaar eens extra werk van dit bij uitstek gezellige feest, waaraan ook op de dorpen door allen kan worden mee gedaan? Vermeld dient te worden: een fles fos- co, aan welk costuum bijzondere zorg was besteed, alsmede de Jehova getuigen, die uitnodigend vroegen of men bereid was te sterven. Een groep van vier personen had betrekking op Indië, 4 borden vermeld den Linggadjati Aandelen in gevaar. Zendt briefkaarten en Wie de schoen past trekt hem aan. Later op de avond kwamen nog vele ge maskerden van Den Burg, die echter spoedig de danszaal opzochten. OUWE SUNDERKLAAS IN DE KOOG. Ook De Koog bleef niet ten achter in de algemene feestvreugde op Ouwe Sun derklaas. Reeds vroeg in de avond zagen we op straat en in de danszaal een bonte menigte van matroosjes, oude mannetjes en vrouwtjes, meisjes, die bij het demas qué geen meisjes bleken te zijn, en vele andere geslaagde en minder geslaagde voorstellingen. Wel misten we enkele echt originele vondsten. Tot diep in de nacht werd het feest voortgezet en voor velen kwam het einde nog te vlug. Hoewel het feest nog niet was zoals voorheen, toch was er dit jaar heel wat meer werk van gemaakt dan verleden jaar. Koogers, volgend jaar moet het weer echt ouderwets zijn, hoor! Als oom Kees er dan om denkt, niet weer ziek te wor den, wordt het helemaal goed. De kop van de roodbonte koe bleef als souvenir in ons dorp achter. Wis. DE NIEUWE DIENSTREGELING DER NED. SPOORWEGEN. Op 20 Dec. gaan de electrische treinen weer rijden tussen Alkmaar en Amster dam, waardoor het mogelijk wordt een uurdienst te onderhouden op deze steeds drukker wordende lijn. De nieuwe dienstregeling wordt dan als volgt: A'dam V. 6,31; 7,31; 8,31; 9,31; 10,31; 11,31; 12,31; 13,31; 14,31; 15,31; 16,31; 17,31; 18,31, 19,31; 20,31; 21,31; 22,31; 23.31. Alkmaar A. Twee minuten over elk heel uur (eerste trein 7,02). Alkmaar V. 6,15; en verder een kwartier over elk uur, tot 23,15. Amsterdam A 4 minuten over elk heel uur (eerste trein 7,04)! Alkmaar-Den Helder: Alkmaar V. 5,18; 7,15; 9,15; 11,15; 13,25; 13,57; (ZA), 15,15; 17,15; 18,32; 19,15; 21,20. Den Helder V. 6,36; 7,51; 9,51; 11,55; 13,51 15,25; (ZA), 15,51; 17,48; 19,52; 21,56; en 22,51. Alkmaar-Hoorn: Alkmaar V. 6,14 (WD); 6,50; (ZO), 8,09; 10,50; 13,07; 14,36; 16,25; 18,50; 20,20. Hoorn V. 8,13 (WD); 9,08; 11,32; 13,10; 15.32, 17,05; 19,38; 21,10. HoornAmsterdam: Hoorn V. 7,27; 9,02; 13,02, 17,02; 18,39; 21,02. Amsterdam V. 6,30; 8,54; 10,30; 14,30; 18,30; 22,00 Hoorn-Enkhuizen: Hoorn V. 6,48; 7,30; 9,53; 11,30, 13,42; 15,30; 17,04; 19,30; 22,57. Enkhuizen V. 6,55; 7,41; 8,32, 11,01; 11,32; 15,07; 16,32; 18,07; 20,32. Deze treinen stoppen heen en terug te Hoogkarspel en Bovenkarspel-Grotebroek TEXELSE MARKT. Den Burg, 16 Dec. 1946 Aangevoerd: 2 koei°n t 450500. 100 kippen f 2,75-4,50 Voor de levering: 3 koeien, 13 varkens, 7 n..lfi1vp»«n

Texelsche Courant | 1946 | | pagina 1