Gemeenteraad van Texel Gymnastiekver. „Texel" gaf een uitvoering Het Muziekconcours SDAG 26 FEBRUARI 1947 60e JAARGANG. No. 5693 EXELSCHE COURANT (Vervolg) rdagavond 7,15 uur werd de ver- heropend. Vaststelling Gem. Begroting. ■Hemeester deelde mede, dat de be- C{ door een commissie uit de raad perzocht. (Zie ons nr. van 15 Fe- "Hs een gelukkige omstandigheid, dal leente zichzelf kan bedruipen, aldus irz., als men bedenkt, dat er 700 ""aten jn ons land zijn, die dit niet Ch. Het sluiten van de begroting is danken aan het vermoedelijk batig 5 van de dienst 1945. waarmede de 1947 aanvangt. fy'B Subsidie Nutsbewaarschool. v bestuur van de Nutsbewaarschool aBerzoek ingediend om subsidie en rekening 1945, alsmede de begro- 946-1047 bijgevoegd. Hieruit bleek, school voor een nadelig saldo komt ijin. 'dn W. stellen nu voor over 1947 een ie te geven van f5,per leerling zonodig in de toekomst te continu- "3ij een aantal van 300 leerlingen bij "euteronderwijs komt dit dus neer "jLljitgave van f 1500, heer A. Backer juichte het voorstel aar zou als voorwaarde willen stel- at er een gedipl. onderwijskracht school verbonden werd. we goed zijn ingelicht, is dit reeds A wal. Red.) /oorz. zeide, dat dit in de tegen- omstandigheden niet geëist kan Hwel in de toekomst, leer S Keijser verklaarde zich in voor subsidie, doch spr. vroeg of ^feositie der gem. het wel toeliet. I estigde er de aandacht op, dat de ,ig voornemens is. de leerplichtige Ji op 5 jaar te stellen. De voorz. zei- ;r voor te zijn^om subsidie te geven de gem. niet noodlijdend is. Spr -abp, dat er in de kosten ook door jiieren wordt bijgedragen. De heer "■vreesde, dat de gem. het vol- "jaai noodlijdend zal wezen. Voorz, -prddc dat dit nog lang niet zeker is een commissie Oud ingesteld, de fin. zelfstandigheid v. d. gem. «■teren, resp. zal teruggeven De «leïjser zeide nog, dat om te bezuini- fet losse gem. personeel ontslagen is. nu wel verantwoord, vroeg spr., tbsidie te geven? De heer Backer dat het in' het belang van het kind 0 er subsidie wordt gegeven De heer ^verklaarde zich voor subsidie, nood- 1 of niet. De heer M. Bakker wilde op andere posten bezuinigen, dan op te tornen. "der hoofdelijke stemming werd de subsidie toegestaan. De Brandverzek. Belasting. ïeer Jn. Bruin had een reclame in- 1 d tegen zijn aanslag in de brand- 0:eringsbelasting Adressant merkte t het z.i. onbillijk is, als een arbei- )\ie een huisje heeft, wel in deze be- wordt aangeslagen en een dokter, Oee of iemand anders, met een rijke el, niet. r dit punt ontstond een hele dis- Het ging er om, of ook van roe- goederen belasting zal worden ge- d/oorz. zeide, dat dit niet van B. en uitgaan. In de practijk is het moei- t.'Ite voeren. De heer S. Keijser >Voor om de roerende goederen de belasting op te nemen. Na ^bespreking werd dit voorstel met srheid van stemmen verworpen, ■(■het adres van den heer Bruin. _jeer Bruin, Oudeschild, vroeg, of de ng van een sportterrein aldaar al Ren had gemaakt. De voorz. e toezegging, dit te willen bevorde- Geen Burgerlijk Armbestuur. heer Bruin stelde nog voor, de Ijpurgerlijk Armbestuur te verande- Maatschappelijk Hulpbetoon, daar eerste naam te hard vindt klinken uit Vele mensen tegen de borst. )rz. was het hiermede eens. In ve teenten krijgt deze dienst een an- aam Aan de Langedijk bv. functi- tcleze dienst reeds verscheidene ja- -?ar genoegen. Hierop sprak de ich principieel uit voor een Dienst Maatschappelijk Hulpbetoon, rfteer Westdorp vroeg nog, of het Llat besteed is aan de loswal, geen Jgobid is. Wil het doelmatig ^an beloopt het in de tonnen om het M'e krijgen. Nu is het nog van enige /nis, doch bij het toenemend weg- F,-t is deze losplaats overbodig. De .wilde met de belanghebbenden een roek instellen, of de loswal nog van Rattenbestrijding. ÏHeer Westdorp bracht ter sprake de ^ïkelijkheid om de rattenbestrijding ;er hand te nemen. De voorz. ■brdde, dat de gemeente reeds brood Sergif heeft aangekocht om dit uit ■gen De bedoeling is, de rattenbe- ng spoedig te beginnen. De Visafslag. 9 leer de Waard was verwonderd, dat oedrag was uitgetrokken voor de lag. De visafslag levert een goede Kj op voor de gemeente Uitbreiding rf^yisafslag achtte spr. zeer gewenst -e te kunnen komen met andere ,*n, waar vis verhandeld wordt. Het iders wel eens kunnen gebeuren. dat de Texelse vissers naar Den Helder gaan. Weth. Dr. v Dommelen merkte op, dat wij hier op Texel meer kopers moeten hebben. De heer Keijser vroeg, of het in de bedoeling lag, dat de vissers aandeel krijgen in de ijsfabriek. De voorz. zeide, dat het plan is er een Co- operatie van te maken. De heer A. Backer zou gaarne zien, dat er in het Doolhof banken geplaatst wer den, desnoods rustieke banken. Dezelfde vestigde er verder de aandacht op, dat er daar zoveel bloerhen geplukt worden Spr vroeg hiertegen op te treden. De voorz. zeide, met dit laatste reke ning te zullen houden, de houtpositie laat helaas niet toe. banken aan te brengen. De heer Backer stelde nog voor boom- plantdagen te houden voor de jeugd om de liefde voer de natuur bij te brengen. De voorz. wilde hiervoor wel zijn me dewerking geven. De heer Zijm vroeg, of het niet aanbe velenswaardig was, de uniformen van de brandweerlieden bij de spuit te bewaren, om een spoedig uitrukken bij brand te bevorderen. De voorz. wilde dit gaar ne bevorderen Dhr Backer djong verder aan om voort gang te maken bij het herstel der rij wielpaden, in verband met het vreem delingenverkeer De voorz. zeide, dat het wel in de bedoeling ligt de paden op te knappen. Er gaan enorme bedragen mee heen. De heer van Heerwaarden wees op de noodzakelijkheid om brandblusapparaten te plaatsen bij de noodwoningen. De voorz antwoordde, dat de exploitatie be rust bij de woningbouwver. „Texel". Spr. 's er wel voor. dat bij ieder blok 1 appa raat wordt aangebracht. De heer Keijser vond het te gek, dat de gemeente geld toelegt op de strand- exploitatie en de kraaminrichting. De voorz. zeide, dat de kraaminrichting niet gemist kan worden. Naar de exploitatie zal een onderzoek worden ingesteld, even als naar de resultaten van het strandbe- drijf. c De heer Keijser merkte op. dat er enor me bedragen aan schulden staan tegen over de bezittingen. Er zullen grote be dragen aan rente en aflossing moeten worden opgebracht. De voorz antwoordde, dat alleen de nodzakelijkste gevallen als verbetering der wegen, scholen, enzuitgevoerd zul len worden. De heer Keijser zeide het niet eens te zijn met de grondexploitatie. Er ligt veel aangekochte grond ongebruikt. De voorz. verklaarde, dat men de gronden spoedig bouwrijp wil maken. Het sneeuwruimen. De heer Keijser zeide, dat het een ge meenschapsbelang is, als de gemeente de hoofdwegen schoonmaakt en de polders de zijwegen. De voorz. antwoordde, dat ieder verantwoordelijk is voor zijn eigen wegen. B. en W. zijn van plan een nieu we sneeuwploeg aan te schaffen voor plm .f 6000. De heer M. Bakker stelde nog voor een logeerbelasting in te voeren om de Noord- zeestrandexploitatie te dekken. De voorz. zeide, dat dit niet gewenst is in verband met het vreemdelingenverkeer. Ecu brandweerkazerne. Zonder enige discussie werd besloten over te gaan? tot het inrichten van een brandweerkazerne in het gebouw op het TEM-terrein. Gemeenteschilder benoemd. Ter sprake kwam vervolgens 't benoe men van een gem. schilder. De voorz zeide, dat no. 1 op de voordracht, de heer J. Tjonk te Alkmaar een uitstekend vak man is, die dan Qok warm werd aanbe volen Er waren 4 adressen ingekomen tegen dit voorstel, nl. van het raadslid M. Bak ker, de vakgroep Schildersbedrijf op Texel, de Algem. Middenstandsver. en de R.K. Middenstandsver. Uit de adressen bleek, dat er op Texel 50 schilders zijn. Men is van mening, dat een gem. schilder met goedkoper is dan een particuliere. Dhr M Bakker merkte op, dat als er bv. een ruitje in Den Hoorn moet wor den gemaakt, dit driemaal zo duur zal uitkomen, dan bij een particuliere schil der. De man moet er eerst heen om de maat te nemen, dan passen en ten slotte nog inzetten. Dr. v. Dommelen bestreed dit, door op te merken, dat er ook schilders uit Oude schild te De Cocksdorp werken De burgemeester en de beide wethou ders betoogden, dat een gem schilder eco nomischer zal zijn voor de gemeente. De heer Bakker betwijfelde of de gem. schilder genoeg werk zou hebben. Wth. Hin merkte op, dat het gem. werk bepaald een goede kluif is, dat de Mid denstand er zich zo druk om maakt. De heer Keijser was van mening, dat men niet die kant uit moet gaan, dat de gem. zich bemoeit met het particulier bedrijf. Anders hebben we over een paar jaar ook een gem. timmerman, smid, enz. Dr. v. Dommelen zeide, dat het bij een groot bedrijf absoluut goedkoper is. De heer v Heerwaarden, die zelf schilder is, weerlegde de mening van adressanten. De voorz. zeide nog, dat het in Anna- Paulowna rendabel werkt. De winst op loon en verf wordt al direct uitgescha keld. De bedoeling is, kleine karweitjes uit te voeren en de grotere opdrachten aan de particulieren op te dragen. In stemming gebracht, werd het voor stel van B. en W. aangenomen met 103 stemmen. Tegen stemden de heren M. Bakker, S. Keijser en Drijver. RECEPTIE NIEUW BENOEMDE GEMEENTE SECRETARIS. DEN BURG. Ter gelegenheid van de benoeming van den heer P. Beemster- boer tot gemeente-secretaris, werd Zater dagmiddag in de Raadszaal een druk be zochte receptie gehouden. Vele ingezete nen hebben den heer en mevrouw Beem- sterboer gefeliciteerd en de hand gedrukt. DE KOLENPOSITIE OP TEXEL. Naar we vernemen, is het met de kolen- positie op Texel zo gesteld, dat in ieder geval de 11e bon gehonoreerd kan worden. Van de 12e bon is men nog niet zeker. In een vergadering van de Brand- stoffencommissie is geheel vrijwillig het besluit genomen, dat de aanwezige voor raden zullen worden opgenomen. Zo no dig zullen de handelaren elkaar helpen om de aflevering mogelijk te maken. DERTIG MAN AAN HET SNEEUWRUIMEN. DEN BURG. Bij de gemeente is bericht ingekomen van den Inspecteur der D.U. W., dat een ploeg van 30 man tewerk ge steld mag worden bij het sneeuwruimen Deze mensen zijn Dinsdag met het op- j ruimen der sneeuw begonnen. Van deze i 30 man zullen er 20 aan de wegen van de Dertig Polders werken met dien verstan- I de, dat de reeds bestaande sneeuwploeg van deze polder gewoon doorgaat De overige 10 man zijn dan speciaal voor de gemeente aan het 'ruimen. Op deze ma nier zal het wegverkeer dus weer spoedig normaal zijn uit te voeren. BEEN GEBROKEN. DEN BURG. De 84-jarige heer K., wo nende aan de Molenstraat, is door de glad heid komen te vallen met gevolg, dat hij t^n been brak. Hoewel overbrenging naar Den Helder noodzakelijk werd geacht, is dit onder de huidige weersomstandighe den nog niet mogelijk O.L. SCHOOL TE DE KOOG. Huiswerk afhalen op Donderdag 27 Fe bruari: klasse 3 en 4, 9 uur; klasse 5. 6 en 7, 10 uur. ONTWIKKELINGSAVOND OOSTEREND. Op Woensdag 19 Febr. j.l. sprak Burge meester Rehorst over Recht voor een zeer goed bezette zaal. Na een ingespannen aangehoorde inleiding, volgde na de pau ze een nabespreking, waaraan 15 aanwe zigen deelnamen. De meest verschillende vragen werden gesteld en tot grote vol doening beantwoord De vrolijke noot ontbrak lang niet. De spreker en de O. C.-Oosterend kun nen op een goede oprichtingsavond te- rugzien. ORANJEFEEST. DE KOOG. Donderdag 19 Febr. j.l. te 2 uur 's middags vierden de kinderen van De Koog en omstreken het Oranjefeest Er waren ruim 150 kinderen, die rijk werden onthaald op chocolademelk, snoep, koek, gebak en ook op biscuitjes met oranjemuisjes. Ook was aanwezig de heer Slager met zijn assistente uit Den Helder met zijn van de speeltuin be roemde poppenkast, welke oud en jong ruim lVs uur deed schateren van het lachen. Hierna vertoonde meester Donia nog enige mooie films. Het was ongeveer 6 uur geworden en was het voor de kin deren afgelopen. Alle kinderen kregen nog een foto mee van 't Kon. gezin. 's Avonds om 8 uur werd de feest avond voor de ouderen door den voorz van de nieuw opgerichte Oranjevereni ging geopend. Bij de aanvang werd door de ruim 300 aanwezigen staande het Wilhelmus gezongen, met een driewerf hoera voor de jonge Prinses Maria Christina. Hierna werden door de nieuw opgerich te toneelclub „De Duinkanters", drie to neelstukjes opgevoerd. De jonge spelers, die bijna alle voor het eerst voor het pu bliek optraden, vertolkten hun rollen zeer goed onder de bekwame leiding van den heer P. Vermeulen. Hierbij zij opgemerkt, dat de jonge toneelclub nog maar 5 weken bestaat. In de pauze werd een verloting gehou den. Te ruim 12 uur was het officiële ge deelte afgelopen en begon een zeer gezel lig bal, waarbij de muziek werd verzorgd door „The Tango Serenaders", o.l.v. Jan Seegers. Het feest duurde tot ruim 5 uur De Koog heeft waardig Oranjefeest ge vierd, waar de nieuwe Oranjevereni ging en de toneelclub met genoegen op terug kunnen zien. KINDERFEEST. OUDESCHILD. Het Oranjecomité heeft ter gelegenheid van de Nat. feestdag de kinderen een prettige middag in het Ei gen Gebouw bezorgd. Er werden licht beelden vertoond, terwijl mevr. Termaat er bij vertelde. Er was een klein teken filmpje en een Texels fümpje, vervaar digd door den heer J. Witvliet, wat uiter aard grote belangstelling had. Voorts hield mevr. Termaat de stem ming er in door gezamenlijke zang, wat haar buitengewoon goed is toevertrouwd Een royale tractatie verhoogde de feestvreugde .zodat de kinderen voldaan naar huis keerden TEXELSE MARKT. DEN BURG, 24 Febr. 1947. Aangevoerd (voor de levering) 7 koeien, 12 varkens, 14 n kalveren. DEN BURG. Zeer veel belangstelling was er Zaterdagavond j.l. voor de uitvoe ring van de Gymn. Ver. „Texel" in „Ca sino". De adsp. afdeling hadden het leeu wenaandeel in het programma, terwijl er verder medewerking werd verleend door de hoofdafdelingen. De avond begon met een opmars uit de voorzaal naar het toneel Het was een fleurig gezicht, de meisjes in het blauw en de jongens in het wit te zien mar cheren. Toen de turners(sters) op het to neel stonden geschaard, werden onder het spelen van het bondslied-de vaandels ge zwaaid. Voorz. Roeper sprak in zijn openings woord zijn voldoening uit over de grote opkomst. Wees mild in uw oordeel, aldus spr.. daar deze uitvoering in het teken staat van een demonstratie. Van de gym nastiek gaat iets goeds uit, waarbij spr. herinnerde aan de bondsnummers, de vo rige zomer, welke een indrukwekkend beeld gaven. Hierna werd begonnen met de afwer king der diverse nummers Wij willen wel verklaren, dat het voor de turnsport een goede avond is geworden. Er is heel goed geturnd onder de bekwame leiding van directeür Mets en zijn mede leiders en leidsters. Het eerste optreden van de kleine meis jes met vrije oefeningen was direct al een succes. Dat liep perfect! Minder gelukkig waren de jongens van afd. 1. Dat ging Benoemd werd hierna met 11 stemmen de heer Tjonk uit Alkmaar. 2 stemmen werden blanco uitgebracht. RONDVRAAG. De heer de Waard vestigde de aan dacht op de slechte busverbinding van Den Hoorn naar Den Burg op marktda gen. Hier zal TESO op attent gemaakt worden. De heer A. Backer wilde hout beschikbaar stellen voor de brandstoffen- voorziening. De voorz. zeide, dat de toestand over het gehele land precair, is. Inventarisatie der brandstoffen? De heer van Heerwaarden wilde inven tarisatie van de aanwezige kolen bij de brandstoffenhandelaren en dan een billij ke verdeling toepassen. De voorz. deed de toezegging, hier aandacht aan te schenken. De heer Zijm had gaarne gezien, dat bij de aanbesteding van woningen de gun ning op Texel was gebleven. De voorz. antwoordde, cïat het openbare aanbeste dingen zijn. De heer M. Bakker bracht de brand meldingen op de dorpen ter sprake. De voorz. zeide, dat er in De Cocksdorp ook een sirene komt en dat ook de telefoon toestellen bij brandmelding zullen wor den ingeschakeld. Hierop sloot de voorz. om half twaalf deze langdurige vergadering. Z. rommelig, terwijl ook het opmarcheren niet correct was. Aan dit laatste kan niet te veel aandacht aan worden besteed. Paardspringen, brug en standen wis selden het geheel af. Vooral de standen met belichting waren af.. Een mooi num mer was ook, dat van de damesafd. 1 met knotsen. Behoudens een klein ongelukje, verliep dit ook vlot. Na de pauze werd begonnen met hoog- rek van de herenafd. De directeur deelde mede, dat er wegens de koude reeds drie maanden niet aan de rekstok geoefend kon worden. Nu, dit was te zien, het ging niet zoals het kon gaan. Er zijn heel goe de krachten bij die er veel meer van kunnen maken. O.i. had dit nummer be ter achterwege kunnen blijven. Op de maat van grammofoonmuziek. die niet onfeilbaar was. werden er nog heel goede vrije oefeningen gemaakt Voorts enkele nummers aan de brug. He1 nr. brug der herenafd. werd keurig uit gevoerd Het laatste nummer van de 2e damesafd met rhythmische oefening met kleurenbelichting was een waardig slot. Gymn. Ver. „Texel" kan op een möoie avond terug zien Ga zodoor, jongens en meisjes! De hulde, gebracht aan den heer Mets en zijn helpers(sters) door het aanbieden van enkele aardige cadeau's was een ui ting van dankbaarheid voor de goede lei ding, waarmede de talrijke aanwezige ou ders tenvolle instemden. Z. DE FEESTVIERING IN OOST. „VIOS" hield een muzikale rondgang Zodra door de radio de blijde gebeur tenis van de geboorte van een Prinsesje aangekondigd was, verschenen al spoedig alle werkende leden van „VIOS", die maar enigszins gemist konden worden van hun dagtaak met hun instrumenten en trokken naar Oosterend om hun direc teur te verzoeken, de leiding te willen ne men. Heel spoedig was men opgesteld met het nieuwe vaandel aan de kop en onder het blazen van vrolijke marsen en vaderlandse liederen, trok men links en rechts door 't dorp. Ondanks de koude en heftige wind slaagde „VIOS" er in, om de stemming er in te brengen. Gevolgd door een grote schare jong volk in feesttooi en nagezien en toegejuicht door alle dorpe lingen, oogstte „VIOS" een groot succes met deze muzikale inleiding der Nationa le feestdag. Op enkele plaatsen in de kom van het dorp werd halt gehouden en wer den verschillende nummers ten gehore gebracht. De buitenwijken waren er min der goed aan toe, omdat aldaar door de sterke vorst de instrumenten gingen be vriezen. Het plan om ook aan Oost en te Zevenhuizen een bezoek te brengen, werd dus door de vorst verijdeld. „VIOS" heeft zich dus kranig gehouden. WAAR GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 28 Febr. en 1 Maart, uitvoering Mu- ziekver. „Excelsior", om 8 u. in Gebouw v. Chr. Belangen te Oosterend. 1 Maart: Ledenvergadering „Fryske Krite", 8 u. jn Hotel „Texel". 1 Maart: Gymn. Ver. „Texel". Uitvoe ring in „Casino", van de Hoofdafd., aanv 8 uur. 1 Maart: Uitvoering Kinderzang, aanv. 2 uur in „De Oranjeboom", alleen voor ouders, grootouders, enz. 7 Maart: Uitvoering U.D.I., 8 u. in „De Oranjeboom" 8 Maart: Tweede uitvoering Kinder zang voor iedereen, 2 uur in „De Oran jeboom". DEN BURG. In een Maandagavond ge houden vergadering, uitgeschreven door Texels Fanfarecorps, werden diverse com missies gevormd, ter voorbereiding van het Muziekconcours, dat hier met Hemel vaartsdag en de Zondag daarop zal wor den gehouden. Door voorz. Schrama, werd een uiteenzetting gegeven van het voor- 'opige programma, zoals wij dit reeds •erder opnamen. Spr. herdacht nog den oud-Texelaar, wijlen den heer Sam Vles- sing, die vele malen als jurylid bij mu ziekcorpsen fungeerde. Texels Fanfare is reeds vanaf 1924 lid van de Wesfcfriese Bond van Hormonie- en Fanfarecorpsen. Nu zal voor de eerste keer hier het Bondsconcours plaats vin den. bij gelegenheid van de inwijding van de nieuwe muzieknis, welke door de bur gerij is aangeboden bij het 55-jarig be staan der vereniging. Burgemeester Rehorst ere-voorzitter. De heer Schrama dankte in het bijzon der Burgemeester Rehorst voor hetgeen Mj in de korte tijd. dat hij hier is, voor Texels fanfare heeft gedaan en bood hem onder applaus het erevoorzitterschap aan. Door den Burgemeester werd dit gaarne aanvaard, waarbij spr opmerkte, dat hij -leze dank grotendeels moest doorgeven aan de gemeenteraad en in het bijzonder aan het gehele college van B. en W. Spr. was erkentelijk, dat er een concours op Texel zal worden gehouden, dit kan de populariteit van ons eiland zeker verho gen. Z A. hoopte, dat het concours een succes mag worden en begunstigd door mooi weer. Verschillende zaken werden besproken en zullen nader worden uitgewerkt, waarvoor t z t. de commissies wederom bij elkaar zullen komen. Medegedeeld werd nog. dat èn Gemeen tebestuur èn Texels Fanfarecorps beiden reeds een zilveren lauwerkrans als priis voor het concours beschikbaar zullen stellen. Z. FEESTAVOND SOCIËTEIT „VRIENDENKRING." DE COCKSDORP. 13 Febr. hield de Sociëteit „Vriendenkring" te De Cocks dorp in Hotel „De Hoop", haar jaarlijkse feestelijke bijeenkomst. De voorz.. de heer Kalf, opende met welkom aan leden, in- Iroducé's en musici, waarbij hij in het bijzonder .aankondigde het optreden van Mr. Hedi, uit Midden Beemster. Deze, voor Texel naar wij menen onbe kende persoon, bracht direct de aanwe zigen in verbazing met zijn goocheltoe- ioeren, of, zoals Mr. Hedi dit zelf noemde, met zijn zwendeltrucs. Ongelooflijk en onfeilbaar verrichtte hij zijn verschillen de nummers, welke niet alle zijn te noe men. Ook toen hij bezoekers uit de zaal op het podium verzocht te komen, om hem z.g. behulpzaam te zijn, was er niet één, die ook maar iets van zijn handelin gen wist te verklaren, terwijl zij zich /oornamen, scherp op te let'en op de handelingen van Mr. Hedi. Geheel naar rijn wil werden voorwerpen verplaatst, van kleur veranderd, langer of korter ge maakt, terwijl bij nameten toch die voor werpen de oorspronkelijke lengte behiel den, zelfs dan, wanneerde afgeknipte stukken op de punt van een schaar wer den verbrand en de bezoekers de ver koolde resten door de zaal zagen zwe ven. Hoe te verklaren het bijeen verza melen van de tegenwoordig zo vurig be geerde piraatjes, uit de lucht, tot gordij- ren van de wand toe, kortom van alle mogelijke en onmogelijke plaatsen en in elke hoeveelheid. Piraatjes, die bij uit storten uit de bus plotseling weer veran derd waren in kanjers van sigaren la Churchill en geen seconde later toch ook weer aanwezig bleken te zijn. Wat te zeg den van het gerecht, door Mr Hedi met -.maak verorberd en de aanwezigen als delicatesse warm aanbevolen^ een ge recht, bestaande uit scheermesjes, vlijm scherp en glad, waarna de mond met een electrische lantaarn werd onderzocht en de absolute verdwijning werd vastgesteld, waarna als toespijs een s*uk draad werd opgepeuzeld en even later de bewuste mesjes, netjes geregen aan die draad, uit zijn mond te voorschijn kwamen. Ge woon om van te griezelen. Hoe te verkla ren het verdwijnen van kaarten, terwijl je deze om zo te zeggen met-de hand vasthoudt. Kortom, de aanwezigen ver maakten zich kostelijk en wij roepen al len „tot weerziens Mr. Hedi". Rest nog te vermelden, dat de ten ge hore gebrachte nummers door leden en introducé's bijzonder in de smaak vielen, inzonderheid de beide liedjes van de he ren A. Boon Mzn, en W. Jannes, vooral het laatste viel op door eenvoudige strek king en mooie moraal. De avond werd verder doorgebracht in prettige harmonie, zoals dat bij ..Vrien denkring" de gewoonte is. Het zij neg vermeldt, dat de muziek van The Muc'- cal Ramblers o.l.v. Jb. Kwak, weer in goede handen was.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1