„Het Masker" bracht „Onder een Dak" 001 Distributienieuws Nationale Herdenking -jnF.N'SDAG 23 ArjtIL 1947 60e jAARGANG No 5709 TEXELSCHE COURANT t UITREIKING vensmiddclenkaarten 707, Tabaks- en- °ta >f Versnaperingskaarten 707, Brand- stoffenkaarten TA 707. )p onderstaande data worden bovenge- 0l? ernde kaarten uitgereikt. Te De Waal in de kerkekamer van de aï kerk )p Vrijdag 25 April 1947 "en 1-10 uur alleen zelf verzorgers dorp en jk letters AF. 10-11 alleen zelfverz. et rp en wijk letters GKik. 11-12 alleen lfverz. dorp en wijk letters KoR. 1-2 een zelfverz. dorp en wijk letters SZ. 1W, geen zelfverz. dorp alle nrs. 3-4 geen ee, fverz. wijk W alle nrs. ledegebracht moeten worden alle slam- arten van de gezinsleden met inlegvel- re> G. 605, levensmiddelenkaart 705 (losse e w inen 705 mogen niet worden aangenó- r v n), ingevuld en ondertekend aanvraag- 1 muiier brandstoffen TA 707, restant indstoffenkaart T 606, waaraan bon 'jee bv Mannelijke personen, geboren in tbv !9 of eerder hebben keuze tussen een b' aks-, tabaks-versnaperingskaart of n-^ -snaperingskaart; vrouwelijke personen g°« joren in 1929 of eerder, hebben keuze sen tabaks-versnaperingskaart of ver- nni tperingskaart; alle andere personen [vangen een versnaperingskaart. Men in rdt verzocht toe te zien, dat alle stam ini arten voorzien zijn van een groen TD- v ;el, daar anders geen bonkaarten mo- lan i worden uitgereikt. Men wordt ver lui :ht op de aangegeven tijd de kaarten te ree nen halen. t b (Publ. no. 36.) tn (LEVEREN PETROLEUMBONNEN. ïui v°lêfcn<^e petroleumbonnen kunnen t.m. a.s. Vrijdag worden ingeleverd, deze datum zijn deze bonnen verlopen ij, worden niet meer aangenomen. >1-3,62-3 algem., A 17 t m. A 20, B 09 B 10, C 05, D 10. De bonnen A 21 t.m A 24, B 11 en B 12, 06 en D 11 kunnen worden ingeleverd i. 24 Mei 1947 en de bonnen 67-8 en 7 algem. t.m. 7 Juni 1947. )e petroleumhandelaren worden er op wezen, dat na de geldigheidsduur der ïgewezen bonnen, deze bonnen met ler worden ingewisseld voor aanvul- 01 gstoewijzingen Hieraan wordt streng n hand gehouden. (Publ. no 49). er tg, tfaar wij hebben vernomen ligt het in [U bedoeling Zaterdagavond 3 Mei a.s. te sj, stemmen tot Nationale Herdenkings- ej| ond Dan zullen over het gehele land ,0j gevee/" een kwartier de klokken luiden de vlaggen halfstok waaien. Ook op ,jv zei ral d t het geval zijn. Zo mogelijk in elk"' Yp op ons eiland op die datum 4 ^nkingsplechtigheid worden ge- n (anis^erÜ, waaraan elk kan deelnemen. erbij'zal rekening worden gehouden met n omstandigheden, die voor elk dorp niet jelfde zijn. a| Óp Woensdag 30 April zal het program- i voor elk dorp in ons blad gepubliceerd irden. Ofschoon ook voor deze herden- ïgsavond ten gemeentehuize overleg eft plaats gehad met de kerkelijke organgers, zal de eigenlijke kerkelijke rdenking in de onderscheidene kerken lats vinden op Zondag 4 Mei. Op 5 Mei zullen eventueel feestelijkhe id plaats hebben. Dit wordt aan't initi- ef der dorpen overgelaten. Van ge- ?entewege zal verzocht worden op Za- 'dag 3 Mei om 18 u. alle verkoopgele- nheden te sluiten, terwijl er uiteraard en vermakelijkheden zullen plaats heb- in. Van hieruit wordt reeds nu opgewekt veel mogelijk aan de herdenkings- echtigheid deel te nemen, opdat deze i algemeen beleven worde. DROEVIG ONGEVAL. Maandagmorgen vroeg togen 2 Texe- »rs welgemoed per motorfiets op reis ar Ams' atraar zij voor zaken ar toe n., ,j Over de pont bij de wnbrug, .waar verkeer altijd even uk is, kwamen zij in botsing met een to, met. het noodlottig gevolg, dat de -jarige smid, B. v.d. Berg, te De Waal, i het leven kwam. Hij laat een vrouw een kind achter. Zijn medepassagier, heer N. Dros, van Oosterend, bekwam n kniewonde, doch kon, na verbonden zijn, zich later naar huis begeven. ZONDAGSVERBOD VOOR AUTO'S BLIJFT GEHANDHAAFD. Het Zondagsverbod voor auto's blijft eng gehandhaafd. Zondag j.l. is op de ?gangsweg naar Den Haag en te Sche lingen door de Haagse politie, in sa- Verking met de Rijksverkeersinspec- een strenge controle uitgeoefend Er ïrden 12 auto's en 5 motoren in beslag nomen. 16 van deze 17 motorrijtuigen den zonder rijvergunning. aar GAAN WE DEZE WEEK HEEN? 23 April. Lezing met lichtbeelden Ver votex" over alle konijnenrassen 8 u. in Dtel „De Graaf". 23 April. Vergadering 8 u. in „Loods- answelvaren te Den Hoorn over de a s esten. 24 April. Laatste avond R.K Ontwik- 'lingsclub, 8 u. in het St. Janshuis. 25 April. Revue Ver. Oud-leerl. in „De anjeboom" 26 April. Opv. „Onder één dak", 8 uur Loodsmanswelvaren, Den Hoorn TEXELSE MARKT. DEN BURG. Aangevoerd voor de leve- op 21 April, 7 koeien, 84 kalveren en rammen. Ook de derde opvoering in dit seizoen door het toneelgezelschap „Het Masker" is 'n succes geworden. Aan dit succes hebben de factoren spel en keuze van het stuk beiden ten volle bijgedragen. Het stuk „Onder één dak" van Jan Fa- bricius is overbekend door de uitvoerin gen per radio, het boek, en ook jaren ge leden is oit stuk op Texel gebracht. De opvoeringen van dit stuk stelt gro tere eisen aan de medespelers dan de door snee blijspelen. Vandaar dat wij hier di rect den vertolker van de ernstige rol, Bram Geus willen noemen. Hem komt ze ker een ere-saluut toe, temeer daar het hier een eerste optreden betrof. Gelijk tijdig willen wij ook hier direct een ander „eerste optreden" memo reren, nl. dat van Piet Bremer, in de rol van den onderwijzer, Jacob. Uitermate goed lag de vertolking van deze rol in zijn vermogen. Mevr. G. Boom-Zijm, als zijn vrouw, completeerde hem prachtig. G. Witvliet kon, als de smid op zijn be kende wijze partij geven. Tinus Moojen gaf een goede creatie 'van Wolter, den keuterboer. Mevr. A. Buis-Boon en Ali v. d. Schans namen de rollen van de doch ters op verdienstelijke wijze voor hun re kening. Mevr. Stiggelbout-Keijser was een ware „stadsmadame", die zich aan 't boerenleven diende aan te passen. Zo mermaand was een notaris met een eer biedwaardige baard, gaarne zagen wij hem met een wat meer autoritaire hou ding. De zaal was flink bezet en heeft ten volle van het spel kunnen genieten. Wat meer rust achter in de zaal was zeker wenselijk geweest. Een kleine opmerking willen we hier nog maken Bij het verwisselen van per sonen van het toneel viel weer eens dui delijk op iets waaraan bijna alle ama teurstoneel ver. mank gaan dat door het weinig repeteren op toneel met de cors men niet goed op de hoogte is met de situatie waar precies de deurknop is, enz.Men geeft te veel aandacht aan zijn spel en verwaarloost deze kleinigheden. Het is een schoonheidsfout, die met een beetje meer aandacht gemakkelijk opge heven kan worden Zaterdag naar Den Hoorn. A.s. Zaterdag gaat het gezelschap naar Den Hoorn en we weten reeds bij voor baat. dat men hier weer op de bekende hartelijke wijze ontvangen zal worden. Voorziet u spoedig van kaarten bij S. Zijm Zomeruitvoeringen. Gedurende het badseizoen zal ,,Het Masker" van de drie stukken, die zij dit seizoen op haar repertoire had staan, re- prisen geven. Doch ook de Texelaars zul len de deuren niet gesloten vinden en wij raden hierbij allen aan, die deze uit voering verzuimd hebben, dan die fout te herstellen. AANBESTEDING WEDEROM ONGELDIG In opdracht van de gem. Texel vond er Vrijdagmiddag een aanbe steding plaats voor het bouwen van 4 woningwetwoningen en het maken van een straatweg en trottoir met terreinwerkzaamheden op een ter rein gelegen aan de Singel te Oude- schild. Er waren 12 inschrijvers mot de volgende uitslag: Loodgieterswerk J. Agter f 3584,- en J. Oele f 3500-. Massa Zonder bestrating en beplanting C, v. Essen, Den Helder f 60200, Kwak en Zn. Den Helder f 59880, G. Groot Den Helder f 56800, dezelfde voor bestrating eet. f 9150. Timmerwerk Aann.bedr. v.h. J. Koorn M. Zn. P. v. 't Hoog f 17000, Fa. Piatekamp, f 18255, Fa. Bakker en Koorn f 18600 Bergen op Zoom f 17900. Metselwerk Voigt en Zn. f 38658, Fa. Piatekamp 39200, C. Keijser f 37830. Bestrating en beplanting D. II. Barhorst, De Koog f5350. Ook deze aanbesteding werd on geldig verklaard, daar de aannemers niet voldaan hadden aan de z.g. op- zetclausule. Alleen de heer J. Oele had dit wel gedaan, zo^at zijn biljet wel werd goed gekeurd. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Woensdag: 9,50 Don Quichote van Rich Strauss (II) 18,45 Veehoudersproblemen (II) 20,05 Alb. Coates dirigeert (II) 20,45 Pop concert (I) Donderdag: 10,50 Koos Vorrink spreekt (I) 14,40 Opera Carmen (I) 16,40 Jeugduitz. Een dag in de Wierin- germeer (I) 20,50 Ir. H. Vos en Prof. Dr. J. H. A. Loge man spreken (I) 22,15 Reportage: Groninger kustvaart (II) Vrijdag: 9,50 Rossini progr. (II) 14,20 Milhaud en Strawinsky (II) 22,15 Jan Vogel 23,15 4e symph. van Brahms (I) Zaterdag: 11,—Pop. concert (I) 14,15 Judas Maccabaus (I) 14,35 Cup Final-Eindstrijd om de Eng. voetbalbeker (II) 21,15 Peter Pech, Ramblers e.a. (I) V.V.V. „TEXEL" AFD. DEN BURG De afdeling Den Burg van de V.V.V. hield op Donderdag, 17 April haar jaar lijkse Algemene Ledenvergadering. De voorzitter, de heer N. Ran maakte in zijn openingswoord gewag van de „ge weldige" opkomst (9 leden), waaraan de op dezelfde avond eveneens gehouden ver gadering der bloembollenkwekers en de avond van de Mij tot Nut van het Alge meen wel niet vreemd geweest zullen zijn zijn. Spr. releveerde in het kort enige belangrijke feiten, w.o. de heropening van de Jeugdherberg, en het te houden Mu- ziek-concours. Hierna las de secretaris de heer P. Swarthof de notulen voor van de alg. le denvergadering van 26 Febr. 1946, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna besprak de voorzitter het door het Afdelingsbestuur opgestelde plan tot een ledenwerving in Den Burg. Het was de bedoeling uit de Ledenvergadering vrijwilligers op te roepen, die ieder in hun straat de campagne zouden voeren. Dit plan zal thans door het bestuur uitgewerkt worden en spoedig aangepakt worden. Voor wat de contributieregeling voor de Middenstand betreft, wees de voorz. er op, dat de vrijwillige aanslagen, welke door het Hoofdbestuur in samenwerking met de beide Middenstandorganisaties zijn vastgesteid alleszins redelijk zijn. Zij zijn eerder te laag dan te hoog. Hij wekte dan ook alle middenstanders op en speci aal diegenen, die tot op heden weigerden de contributie te betalen, hun standpunt te herzien en zich niet te onttrekken aan de moreele verplichting om de V.V.V. finan cieel in staat te stellen haar werk ook in het belang van de Middenstand voort te zetten. Hij stelde hierbij M. S. Langeveld ten voorbeeld, die bij aanbieding weiger de de aanslag te betalen, omdat hij te laag aangeslagen was. Nadat de Administra teur de aanslag met tien gulden verhoogd had, was hij tevreden. Hierna volgde een bestuursverkiezing aan de beurt van aftreden was de heer G. Bakker, welke bij acclamatie herkozen werd. Bij de rondvraag bracht de heer N. de Graaf de vertegenwoordiging in het Hoofdbestuur ter sprake. Spreker zou gaarne zien, dat één lid werd afgevaar digd naar het Hoofdbestuur, die direct belanghebbende is bij het vreemdelingen verkeer b.v. een hotelhouder. Na enige discussie werd besloten met deze wens re kening te houden. De heer L. Eelman zou gaarne zien, dat de wegwijzers der V.V.V., waar zij ver dwenen zijn, opnieuw worden geplaatst De administrateur zegde toe hieraan zijn aandacht te zullen wijden. De administrateur zou gaarne zien. dat de afd. kas van ongeveer f 150.— werd af gedragen, daar thans alle onkosten der afdeling door het Hoofdbestuur worden gedragen Aldus werd besloten. Hierna dankte de voorz., de heer R. Kik kert, die als gastheer was opgetreden en dankte de aanwezige leden voor de aange name besprekingen MUZIEKCONCOURS. Voor het a.s. muziekconcours zijn nog de volgende prijzen toegezegd: Chr. muziekver. .Excelsior" Oosterend een tak, Gymnastiekver. Texel" Den Burg een gaffeltak, R.K. Land- en Tuin- bouwbond afd. Den Burg een plaquette, fa. W. C. Reij een medaille, Chr. zangver. ,.De Lofstem" Oosterend een tak met no ten, fa Alb. Heyn filiaal Den Burg een prijs van f 10 -, Ad. Kalf, D. T. Koorn bei de ereleden van het Texels fanfarecorps een lauwertak, Sportver. „Texelse Boys" een plaquette, Hotel De Graaf een prijs van f 10 de fa. Ran's Vleeshouwerij een prijs van f 15.—. R.K. Middenstand ver. Den Burg. Verder geldelijke bijdragen van notaris G. J. B. Mulder, Ned Herv. Kerkkoor Den Hoorn, Oranjever. Den Burg, A. v.d Meulen en R.K. Verkennersgroep St. Je roen, Den Burg. De tijd van dit feest begint te naderen, mogen wij daarom nog eens een beroep doen om uw steun in de vorm van een toe zegging van een prijs of 'n geldelijke bij drage. Bij voorbaat vriendelijk dank. CORRESPONDENTSCHAP DE KOOG. DE KOOG. Door ons is als nieuwe cor respondent te De Koog aangesteld, de heer C. Akkerman, nr. 28 te De Koog. Wij verzoeken verenigingen en anderen, zich bij voorkomende gelegenheid met den heer Akkerman in verbinding te willen stellen. SPORT OP TEXEL. BKC WINT VERDIEND. Bijna 1000 toeschouwers hebben Zon dag j.l. Texels kampioenschap zien ten onder gaan. De strijd was nauwelijks aan gevangen, of de rustige stem van onzen reporter deelde reeds mee, dat BKC de leiding haden toen reeds vermoed den niet alleen de toeschouwers, doch ook de menigte in de Parkstraat, die de strijd, op de bulletins volgde, dat dit het begin van het einde was. In de polder is men gewend aan veel pubiek en aan overwinningen, dit resul taat maakte BKC dus niet overmoedig, rustig tornde men tegen de wind op, en de stemming bleef kalm Op de tribune za gen we zowat alle jaargangen van BKC, vlak voor ons het prototype van een voet balsupporter. zo'n man, die een vol uur lang op een bepaalde speler van alles aan te merken heeft, doch toen na de pauze de stand 2-0 werd, plotseling tot de conclusie kwam, dat diezelfde speler toch maar je dat was. Maar laat ons even de strijd memore ren. Direct bij de aanvang redt Goënga een gevaarlijke situatie, doch een minuut later verrekent hij zich op een draaiende bal van links, Tiel schiet te zacht, doch de tengere BKC-rechtsbuiten Buning schiet en voltrekt het noodlot Texel komt er beter in, maar de voor hoede speelt ver beneden haar kunnen en de BKC-achterhoede is niet te door boren. Slechts eenmaal ontstaat een goede doorbraak, doch de overigens goed leiden de scheidsr. Augustijn fluit ten onrechte voor buitenspel. Dootjes en Troost vallen tegen, J. Bruin kan zich niet voldoende loswerken. Henk Boon is nog de beste speler. Direct na de hervatting baant Jan van Wees op fantastische wijze zich een weg door Texels achterhoede, zet de bal laag voor en Tiel schiet met een lang zacht schot in de uiterste hoek. De wind waar tegen Texel moet optornen, wordt al ster ker en het wordt thans een zware strijd. Door onzuiver schieten van BKC blijft het ondanks de talrijke felle schoten 2-0. De wind deed aan de wedstrijd veel af breuk. Het overwicht aan techniek bij BKC was niet zo groot, maar tegen de forse en lange halen van deze club waren de onzen niet opgewassen. BKC verdiende deze overwinning volkomen. En zo werd de terugtocht aanvaard, BKC met haar feestvreugde achterlatend We hadden spijt van alles, van onze f 0 70 reiskosten, dat veel hoger bleek te wor den, doch nu we in het laatste nr. van ..Vrij Nederland" gelezen hebben, dat de begroting van TESO het laatste jaar niet toeliet, dat een reserve gevormd werd en dat ook de bussen geen cent meer over hielden, hadden we daar overigens geen spijt meer van. Maar wel hadden we de Skymasters gemist De volgende maal beter Trainen maar. Overige wedstrijden. BKC is nu met 5 punten voorsprong practisch kampioen. De onderste clubs verloren allen: MFC-W.-Waard 2-3; Grasshoppers-JVC 4-1: N.-NiedorpW - vogels 1-2; Schoorl-Oudesluis 4-1. FRYSKE KRITE. Tiisdei, 15 April halde de Fryske Knte Texel in „Bünte Joun" yn hotel Texel to Den Burg. It wie de leste joun dy 't yn dit winterskoft. halden waerd. De foarsitter iepene mei in hertlik wurd fan wolkom, yn it bysünder oan de nije Postdirekteur en syn frou dy 't foar 't- earst in kritejoun op Texel meimakke en oan master Dokter dy 't foar 't lést yn üs formidden wie. Doe wie it wurd oan de meiwurkers. Berkenbosch hie in great boerd makke, mei de wurklist dêrop. sodat eist mar sjen koe hoenear oft er oan bar wie. It wie spitich dat inkelde leden dy 1 ta- sein hiene om in foardracht to dwaen, op 't léste eagenblik birjucht diene dat se net kaemen. Lokkich skodden Wieisma en Berkenbosch noch hwat ut mouwe sa- dat it. programma dér net under lijde. Yn it skoft weard in forlotting halden, dy 't 96 goune en 85 sinten opbracht, hwermei wy 't tokoart dat üntstien wie troch de joun mei Tetman de Vries dekke koene. Oan frou Bergstra weard troch de for- iemging m lekkere teart presint dien, as blyk van tank foar hwat hja dér al sa foar dien hat Master Dokter hat him wer tige ward. Hy hat de hiele joun suver net efter de piano wei west. Als er fuoxtgiet sil juf fer Keizer syn plak ynnimme. De kofje mei Fryske koeke smakke skoan. Tsjin tolven weard de gearkomste sletten. Der binne wer inkelde nije leden bykaem en oankommende hjerst geane wy wer mei nije moed oan 'e gong. AFD. TEXEL VAN HET WITTE KRUIS Bij voldoende deelname bestaat het voornemen in deze gemeente een drietal moedercursussen te organiseren en wel te: Den Burg, Oosterend en De Cocksdorp. De districtzuster mej. W. A Haringhuizen zal als docente optreden. Aan de cursisten zal voor deelname één gulden in rekening worden gebracht, te voldoen bij de aanvang der cursus. Deze cursus zal 22 Mei a.s. kunnen aanvangen. Duur der cursus vier-zes weken Deel neemsters aan deze cursussen gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het secretariaat van onze afdeling. TEX BOYS. De adsp. moesten tegen SVW met een gelijk spel tevreden zijn 1-1. Ook in deze wedstrijd hebben wij kunnen zien, dat er weer grondig getraind moet worden, wat nu dan ook weer gaat gebeuren, zo als op de jaarvergadering is afgesproken. H.S. S.V. Zwaluw. Eindelijk hebben wij de eerste comp. in 1947 gespeeld en met 3-1 van Texel 3 in Den Burg gewonnen. Voor de rust speel de T. met vrij sterke wind in het voor deel en was het meest in de aanval, te gen de verhouding in namen wij de lei ding door een mooi schot, nog voor de rust maakte T. gelijk Na de rust waren de rollen omgekeerd en kreeg Z. een pe nalty toegewezen wegens hands, de T- keeper stopte de bal, even later nam Z. de leiding, gevolgd door een 3e goal. Nog maals kreeg Z een penalty wegens hands maar nu ging de bal naast; met 3-1 kwam het einde van de wedstrijd, waaraan de wind veel afbreuk deed. Donderdagavond is er weer clubavond. Laten vooral de spelers van het le elftal aanwezig zijn, het is hard nodig. Zondag a.s. gaan we bij de Boys 2 op bezoek. DAMMEN. De damclub O.K.K heeft de clubcom petitie beëindigd. A.s. Vrijdag wordt het seizoen voor de club afgesloten met een simultaanseance van den heer Dijker te gen alle leden De strijd om het per soonlijk kampioenschap van het eiland, moet door vertraging, tengevolge van de winter, nog in het vergevorderd voorjaar uitgespeeld worden De eindstanden, resp. gesp., gew„ gelijk verl., punten van OKK in de 3e afd. zijn: Klasse A: C. Dijker 14 10 4 0 24 S. Ros 14 11 1 2 23 H. Steenhuis 14 10 2 2 22 C. v. Heerwaarden 14 5 4 5 14 D. Lap 14 4 3 7 11 A. v. d. Slikke 14 3 2 9 8 J Stam 14 2 4 8 8 G. Dros 14 0 2 12 2 Klasse B: D. de Vries 18 10 5 3 25 A. Vonk 18 11 1 6 23 J. Vonk 18 Q 3 6 21 C. v.d. Werf 18 7 6 5 20 J v. d. Star 18 7 5 6 19 P Kooij 18 6 6 6 18 H. Gomes 18 6 6 6 18 Jac. Koorn 18 5 3 10 13 G. Wortman 18 5 2 11 12 J. Vinke 18 5 1 12 11 Prom. wedstrijd B-klasse: W. Boon 5 3 2 8 J. Vinke 5 3 1 1 7 G Wortman 5 2 1 2 5 D. v. d. Werf 5 1 2 2 4 A. Eelman 5 O 2 3 Jac. Koorn 5 3 2 3 Prom. wedstrijd A-klasse: D. de Vries 5 3 1 1 7 A. Vonk 5 2 3 7 G. Dros 5 2 2 1 6 J. Vonk 5 2 1 2 5 A. v.d. Slikke 5 1 2 2 4 J. P. Stam 5 1 4 1 DAMPROBLEEM No. 9. Zwart: 9 sch. op 3, 9, 13, 15, 16. 18, 22, 23 en 28. Dam op 45 Wit: 12 sch. op 21, 26, 29, 30, 33, 34, 35, 38, 39. 41. 43 en 46. Een vraagstuk met een drievoudige toe passing van de meerslagregel De oplossing wordt in een volgende editie gegeven DE HERDENKING VAN DE NAT. FEESTDAG TE OOSTEREND EN OOST. OOSTEREND. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag j.l. over de feest- plannen te Oost. vernemen we nog, dat dit geheel in overeenstemming is met het voorlopig comité, dat de vorige feesten te Oosterend heeft georganiseerd. Het ligt verder in de bedoeling om zo spoedig mogelijk door het vormen van een per manente commissie te komen, die zowel de feesten van Oosterend als te Oost zal organiseren. REVUE „ALLES KOMT IN ORDE". Wij vestigen nog even de aandacht van onze lezers op de adv. in dit blad, betref fende de opvoering van de Revue „Alles komt in orde", op Vrijdag 25 April in „De Oranjeboom". Er zijn nog enkele kaarten, haast u dus! LOOS ALARM IN DEN HOORN DEN HOORN. Zaterdagavond 7 uur ging de s-irene der brandweer in Den Hoorn. Het bleek evenwel loos alarm te zijn en bedoeld als oefening. Door de slechte watervoorziening en moeilijkheden met de slangen kon eerst na een kwartier water gegeven worden. Uitslag prijsvraag. Precies 1/3 deel der oplossingen had een overwinning van BKC voorspeld, de mees ten 2-1, doch dat werd het niet, het bleef 2-0 met als enigste prijswinnaar de heer H. Gomes, Warmoesstraat 52. NHVB 2 I. TEXEL 2 WINT, C'OOG VERLIEST. De leider C'oog verloor met 3-0 van Succes 2. Texel 2 maakte een goede beurt door de uitwedstrijd tegen de Kaagvogels met 2-1 te winnen. Voor de rust trapte een K-back in eigen doel, daarna maakte K. gelijk, maar Vonk scoorde het win nende punt. Dat was weer een goede beurt van Texel 2. doorzetten en trainen. De kongroep is thans Succes 2 14/21; Texel 2 15/21; C'oog 13/20. Met 5 invallers moesten de Tex Boys de strijd tegen ZAP 2 aanbinden. De Boys krijgen eerst voor de wind te spelen, ver scheidene aanvallen worden ondernomen, maar doelpunten bleven uit, tot ongeveer 20 min. na aanvang Jn. Hoekie met een hoog schot de keper weet te verrassen: 0-1. Het tegenoffensief, dat ZAP na dit doelpunt inzet, wordt na 5 min beloond met een goal 1-1. Hierna zijn het de Boys weer, die proberen de verdediging van ZAP te verbreken, wat hen dan ook 5 min voor de rust gelukt door de linksbinnen, die met een hard schot de stand op 1-2 weet te brengen. Na de rust is het ZAP, die de hoofdtoon voert. Een kwartier voor het eind krijgt ZAP een corner te nemen, welke door de wind in het net terecht komt 2-2. Er waren nog 2 min. te spelen, toen ZAP een indirect vrije schop kreeg te nemen binnen het strafschopgebied, welke in het net belandde 3-2 Met deze stand kwam het einde van deze zeer spor tieve wedstrijd Scheidsrechter Helder leidde prima. SRC won met 3-2 van W.-Waard 2 NHVB 3G DE WONDERPLOEG IN OOSTEREND. Oosterend werd gekraakt door de Hel- derse wonderploeg, het werd 9-1. Texel 3 verloor na flink tegenstand te hebben ge boden met 3-1 van ZDH. Zijn de geruch ten juist, dan was de leiding weer iets „aparts" BKC 3Wiron: 0-5 S.V. Texel. Amusementsafd. Deze week Donder dagavond 8 uur repetitie in de Bioscoop zaal. De tijd dringt, dus mag niemand ontbreken.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1