Distributienieuws Kajotters bezochten Texel Een exelse Badinrichting Graanregeling oogst '47 WOENSDAG 25 JUNI 1947. 60e JAARGANG. No. 6127 TEXELSCHE COURANT 'II UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 709. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Te De Koog in Café Hillenius Op Vrijdag 27 Juni 1947 9-10 alleen zelfverzorgers voor dorp en wijk letters ADoorn. 10-11 alleen zelf verz. dorp en wijk letters DoumaKie. 11-12 alleen zelfverz. dorp en wijk letters KikP. 1-2 alleen zelfverz. dorp en wijk letters RV. 2-3 alleen zelfverz. dorp en wijk letters WZ 3-4 geen zelfverz. dorp nrs 140. Op Dinsdag 1 Juli 1947 9-10 geen zelfverz. dorp nrs 4180. 10-- 11 geen zelfverz. dorp nrs 81 en hoger. 11-12 geen zelfverz. wijk K nrs 135. 1-2 geen zelfverz. wijk K nrs 3670. 2-3 geen zelfverz. wijk K nrs 71 en hoger. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van de gezinsleden, levens middelenkaart 707 (losse bonnen 707 mo gen niet worden aangenomen. Men wordt verzocht toe te zien dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel, daar anders geen bonkaarten mogen wor den uitgereikt. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd de kaarten af te halen. (Publ. no. 62). AANVRAAG RIJWIELEN. VANAF HEDEN is er weer gelegenheid tot het aanvragen van rijwielen. Formu lieren afhalen met stamkaart. Afhalen schoenenfctonnen op cijfer 3 enz; (zie eerdere publicatie) tot 30 Juni 1947. Aanvraag rijwielbanden nog niet mo gelijk. Nogmaals wordt het publiek er op ge wezen de bekendmakingen onder Distri butienieuws steeds te 'lezen en hiejvan goede nota te nemen. Alle belangrijke mededelingen worden steeds onder Distri butienieuws vermeld. (Publ. no. 76). BESTRIJDING COLORADOKEVER. De Burgemeescer van Texel deelt me de, dat er naar het oordeel van de heer Inspecteur, Hoofd van de Plantenziekten- kundige Dienst te Wageningen, in deze gemeente gevaar bestaat voor vestiging s van de Coloradokever, f In verband hiermede maakt hij bekend, i dat het gewas op alle met aardappelen d beteelde percelen, in deze gemeente gele- s gen in de periode van 25 Juni t.m. 5 Juli i 1947 tenminste éénmaal moet worden be- k spoten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. N Deze bespuiting moet zodanig worden uit- t gevoerd, dat; ei 1. een hoeveelheid, overeenkomende h met ongeveer 800 liter per hectare gelijk te matig over het gewas wordt verdeeld; 2. dat alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden be vochtigd; 3. dat op zodanig uur en bij zodanige ;n weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Texel, 23 Juni 1947. De Burgemeester van Texel, Mr G D REHORST TOELATING U.L.O-SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de aangifte vair leer lingen voor de eerste klasse der ulo school moet geschieden vóór 28 Juni a. s bij het hoofd der betrokken lagere school of bij het hoofd der ulo-school Den Burg, Kogerstraat 19. Texel, 17 Juni 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Opera. ei Wo. 20,15 Don Juan, Mozart (I) H ïii Vr. 14,Die verkaufte Braut, Smetana (II) i Vr. 15,30 Pop. opera fragm. (I) 0! Symphonisch oeuvre. ih Wo. 20,30 BBC Symph ork. o.l.v. Adrian ta Boult (II) ei Do. 20,15 idem, met Theo Olof, viool (I) er Do. 16,45 o.a. Thomas Magyar speelt Gla- zounofs vioolc. (II) Vr. 23,15 o.a. Menuhin speelt Dvorak's vi- v ooiconcert (I) Populair oeuvre. Wo. 22,Metropole orkest (I) Do. 12,Lajos Kiss en z. ork. (I) Vr. 22,15 Orkest Glenn Miller *(I) p' Vr 23,30 Marek Weber speelt Strauss (II) a Reportages. Wo. 22,45 BI. Wit—Ajax e.a. (I) Vr 12,15 T.T. Races (II) ïC Diversen. 01 Wo. 18,De positie van de zelfkazende boer (II) b Vr. 19,15 Louis David zingt (I) Vr. 20,05 In memoriam Willem Pijper (I) GESLAAGD Dezer dagen slaagde onze vroegere plaatsgenote, mej. Chnstien Hellema voor "'it eindexamen Chr. Lyc. te Haarlem, 01 Jfd. Gymnasium B. el AAN ONZE ABONNEES OP HET n „PAROOL'' TE DE KOOG. II Regelmatig komt „Het Parool" de laat- ste tijd met de avondpost, in plaats van i s morgens. Wij verzoeken onze abonnees in De Koog hierover niet bij onze bezor- ger te reclameren, daar de vertraging ver- ei oorzaakt wordt door foutieve sortering bij g' de post en de kranten soms eerst een reis mar De Cocksdorp, of, zoals de laatste week, via Den Hoorn, moeten maken. TEXELSE MARKT. e; Den Burg, 23 Juni 1947. Aangevoerd: 1060 lammeren f 19 tot f 26. 10 gras talveren f 225—275. 2 koeien f 400-500. •2 biggen f3560. Voor de levering 1 we, 9 n. kalveren. Uit Nederhorst den Berg schrijft men ons hierover het volgende: Zaterdag 14 en Zondag 15 Juni zijn 'n 30-tal Kajotters uit Nederhorst den Berg de gast geweest van de Texelse Katholie ke Arbeiders. Zij arriveerden n.m. om cir ca 16,40 aan de Buitenhaven te Den Hel der en werden aldaar verwelkomd door de secr. der afd. Texel van de Kath. Arb. Beweging, de heer F Spigt. Deze ver gezelde nu de K'.A.J. naar Texel. Op de haven te Oudeschild stond een auto ge reed, welwillend beschikbaar gesteid door de directie der L.T.B., welke hel gezel schap naar Den Burg bracht. Aan het St. Janshuis aangekomen, ston den aldaar een fiink aantal Verkenners van de St. Jeroengroep gereed om de Ka jotters naar hun'resp. kwartieren te be geleiden. De Texelse arbeidersgezinnen ontvingen de K.A J.-ers met veel sympa thie, zodat de eerste banden van vriend schap spoedig gelegd waren Ondanks de motregen vond 's avonds om 20 uur een rondgang door Den Burg plaats. Op een indrukwekkende wijze vertoonde de K A.J. zich. aan de gasthe ren, voorafgegaan door een 3-tal tam boers en diverse vlaggen Dat een en an der iets nieuws was op Texel toonde de burgerij door een flinke belangstelling langs de marsweg. Zondagmorgen kwam men gezamen lijk bijeen in de H. Communie onder de TI. Mis van half 8, waarna in het St. Jar.s- huis een gezamenlijk ontbijt plaats vond. Hier was de sfeer zeer gezellig. Toen de inwendige mens was versterkt, maakte men zich op voor een fikse fnor- gcnwandeling na&r de Dennen en de Fonteinsnol. Op deze tocht werden we vergezeld door een 3-tal Voortrekkers en vele Verkenners. Vrolijk klonken het tromgeroffel en Kajottersgezang langs de wegen in de vroege morgen. De terugweg ging langs de Rozendijk en de Duinweg naar Den Burg. Namiddags lè 2 uur werd nog een kleine wandeling gemaakt en vond een afscheidsmars door Den Burg plaats. Ook hier verleenden Voortrekkers en Verkenners hun medewerking. Tegen half zes werden de Kajotteis uit geleide gedaan door een deputatie van het dag. bestuur der K A B., vele gasthe ren en Verkenners. Onder vrolijk af scheid werd de. tocht huiswaarts onder nomen. Een en ander was slechts een uiterlijk vertoon der Kajotters. Het doel was om onder de Texelse jonge arbeiders sympa thie en enthousiasme voor de beweging te verkrijgen. Wat is nu het grote doel der K.A.J.? De behartiging van de godsdienstige, ze delijke, maatschappelijke en stoffelijke belangen van de kath jonge arbeider. Echter niet door een minderheid, doch door de massa. Daarom is de ijverige se cretaris der K.A.B., bijgestaan door enige jongelieden bezig met propaganda en zal er in de maand Juli op een nog nader te bepalen dag en plaats een vergadering \oor dit doel worden belegd. Rest ons nog een hartelijk woord van dank te richten tot het bestuur der afd. Texel der K.A B voor hun bemoeiingen en medewerking Verder bijzonder aan de families, waar de K.A.J.-ers hebben ge logeerd en aan het adres van de ijverige plichtsgetrouwe Voortrekkers en Verken ners van „St. Jeroen". AANBESTEDING WEDEROPBOUW BOERDERIJEN. DEN BURG. In Hotel „De Lindeboom" werd Vrijdagmiddag j.l, een aanbesteding gehouden van de dienst wederopbouw boerderijen. Aanbesteed werden le. de boerderij „Bland-en-Berg" te Eierland, architec tuur Brakel Kuindersma te Ammerzo- den. De uitslag was; C. H. F. Duin. De Koog f 71000,J. Faus, N.-Niedorp f 71596,Wurzer Jansen, Leiden f 72900,Te Pas Geb- ben, Naarden f 73200,J. Drijver, O'eod f 73200,Voigt v. 't Hoog. Den Burg f 73700,—. Verder werd nog aanbesteed de boer derij „de Korenschoof", eveneens in Eier land, architectuur J. G. Brandsteder, Den Burg. Ingeschreven werd door: H. Daalder, Texel f 73500,J. Faus, N.-Niedorp f 73880,Wurzer Jansen, Leiden f 74800,Te Pas Gebben, Naarden f 75900, Het biljet van J. Drijver was ongeldig, daar er geen rekening gehouden was met de opzetclausule. Beide boerderijen zijn verwoest tijdens de Russenoorlog in April 1945. DE BRAND TE WAALENBURG. Wij kunnen nog mededelen, dat de brand in het Waalenburgerhuis is ont staan, door werkzaamheden van een lood gieter, die boven op de zolder aan het werk was Door een steekvlam vatte het rieten dak onmiddellijk jvlam, met het be kende gevolg. In de boerderij was nog op geslagen de inventaris van de heer Mi- chels, dié samen met de hr Kikkert de exploitatie van kampeerschuren ter hand heeft genomen. Deze goederen zijn gro tendeels verbrand. Behalve de muren is nog een gedeelte van het woonhuis blijven staan, zodat het mogelijk is, dat hier op korte termijn een onderkomen in orde kan worden ge maakt. Deze oude boerderij, 'n zgn. kwel derplaats, dateert reeds van het jaar 1611. DE LOCALE PREMIEKEURINGEN. Op de kort geleden te Schagen gehou den Premiekeuring behaalde de 2-jarige merrie Jira van de heer H. Keesorrr~Té Den Burg een 2e premie en de 3-jarige merrie Imelda van Gebr. de Visser, uit de P H. Polder een le premie. ALG. VERGADERING VAN DE COOP. WERKTUIGEN VERENIGING „SAMENWERKING". De vergadering werd geopend door de voorz., de heer Roeper, die in zijn ope ningswoord zijn grote voldoening uit sprak, dat bijna alle leden aanwezig wa- en. Het doel van deze alg vergadering was, om gezamenlijk de verlangens van de léden in de toekomst te bespreken. De werkzaamheden in het afgelopen voorjaar waren, behoudens enige moei lijkheden, vlot verlopen, waarvoor de hr Kagér, die als trekker-chauffeur is aan gesteld, een pluim kreeg. Besloten werd om het bestuur de vrij heid le geven, om nog enkele nieuwe machines te kopen, om zodoende de ex ploitatiekosten van diverse gewassen zo Taag mogelijk te krijgen. Gezien de vele werkzaamheden, die in kort tijd van het voorjaar moesten ge schieden. heeft het bestuur niet veel werk gemaakt, tot het werven van nieu we leden. Uit de vergadering bleek wel, dat er nog vele boeren interesse voor de coöp. ver. hebben. Degenen, die zich thans als fid willen opgeven, kunnen dit doen bij' Jac. Roe- nei en C. vdn Groningen, Den Burg of P. Kikkert, Zuid-Haffel. Het is de bedoeling om in de toekomst op verschillende plaatsen op Texel. de leden in de gelegenheid 1e stellen, zich van verschillende nieuwste machines te laten bedienen. Na de rondvraag die enkele minder belangrijke punten opleverde, volgde slui ting. T.E.S.O. heeft alwéér bewezen, Dat ze meegaat met haar tijd, Want een badhuis voor ons eiland is ene noodzaak'lijkheid. 'k Heb mijzeli reeds vele malen, Afgevraagd, waarom men niet In Den Burg een badhuis stichtte, Doch dat Steeds maar rusten liet. Want vooral voor dié gezinnen. Die nog steeds verstoken zijn Van een waterleiding, is een Badinrichting toch zo fijn. Nu is dan de stoot gegeven En ik hoop mét de heer Lap, Dat het niet zo lang zal duren Eer men doet een tweede stap. Met het bouwen der rnuzieknis Hebben B. en W. getoond Voor geen offer t'ruq te deinzen En. hun moeite is beloond. Zo heb ikdan het vertrouwen, Dai na niet te lange tijd, Texel ock een badhuis rijk is. Dank zij T.E.S.O.'s wijs beleid. En zo zien we in de toekomst, Biem en Aai en Fien en Naan, Or, hóé ze ook moaen heten Fijn onder "de douches staan. HUIB DE RIJMELAAR. TWEE KERKCONCERTEN. Er staan twee kèrkconcerten op 't pro gramma, n.l. 28 Juni le Oosterend en 29 Juni daaropvolgende te Oudeschild, te ge ven door het Oudeschilder kerkkoor o.l.v mevr. Termaat-Bartelds. Medewerking verlenen verder mevr. Piepenbroek-Lan- geveld, alt, afkomstig v. Texel, J. Visser orgel en dubbelmannenkwartet o.l.v. de heer J. de Vries (alleen te Oudeschild). Deze cpncerten worden gegeven ten ba te van de restauratie der N.H. kerk en de vervanging van de verloren gegane luidklok. alzo een buitengewoon sympa thiek doel De entree is slechts f 0,50, zo dat v/ij er niet aan twijfelen, of deze mooie concerten zullen druk bezocht wor den Zie adv. in dit nummer OPBRENGST NATIONALE RECLASSERINGSDAG OP TEXEL. De collecte, vorige week voor bovenge noemd doel gehouden, bracht de volgende bedragen op: Het Noorden f 7,82; P. H. Polder f 13,82; Den Hoorn f 25,69Vs; Oudeschild f 37,25 Vs; Oost f 0,84V*; Zuid-Haffel f 19,33V*; op de Tex boot f68,73; Z.-Eier- land f 25,781/s; De Koog f 14.831/*; De Waal f 11,96; M -Eierland f28,78, O'end f 42,88; Deri Burg f142,351/*. Totaal f 467,741/*. Hartelijk dank aan allen die meewerk ten om dit resultaat te bereiken HET PRINS BERNHARD FONDS. Het Prins Bernhard Fonds, in 1940 symbool van het verzet, thans symbool van de culturele wederopbouw van ons vaderland. Het P.B.F. wil in Nederland een behoorlijke cultuurfinanciëring tot stand brengen. Tussen hetgeen de Overheid doet voor culturele doeleinden als onderwijs, weten- schao, orkesten e.d., wil het P.B.F. staan als het financiële arsenaal van de offer vaardigheid van het Nederlandse volk. Zie voor wat het P.B.F. reeds deed ons nummer van a s. Zaterdag, de dag waar op ook hier een huis aan huis collecte zal worden gchouderf. DE TOESTAND VAN DOKTER VAN DOMMELEN. Dr. v. Dommelen is niet naar zijn wo ning vervoerd, zoals wij Zaterdag bericht ten. doch naar dc St. Lidwinastichting in Den Helder. Behalve de door ons genoem de blessures, heeft hij ook nog een sleu telbeen gebroken. Hoewel eerst nog ge vreesd werd voor een schedelbasisfrac- tuur .is dit gelukkig niet het geval Niette min is deze aanrijding zeer ernstig te noe men, daar de dokter een zware hersen schudding heeft opgelopen. Zijn toestand is thans bevredigend te noemen en het levensgevaar geweken. De mogelijkheden tot import van gra nen zijn nog zeer beperkt. De aanvoeren nog geen 50 pel. van hetgeen Nederland vóór de oorlog gemiddeld aan granen im porteerde. De vooruitzichten voor het seizoen 1947-'48 zijn nog geheel onzeker en er zal ernstig rekening mede moeten worden gehouden, dat ook in het komende seizoen aanmerkelijk minder graan ge ïmporteerd zal kunnen worden dan nodig zou zijn om een normale behoefte te dek ken. Het is niet alleen practisch uitgeslo ten, dat voor veevoederdoeleinden graan in het buitenland aangekocht kan v/orden, doch granen, welke normaal voor veevoe der worden aangewend, worden thans voor menselijke consumptie toegewezen. Zo wordt in ons land reeds gedurende en kele maanden mais in 't brood verwerkt. Er moet op worden gerekend, dat ook in het a.s. seizoen de voor uitvoer in de exporterende landen beschikbaar ko mende hoeveelheden graan niet toerei kend zijn in de behoeften van de impor terende landen te kunnen dekken Voor de voorziening van mens en dier zal Nederland in het seizoen 1947-1948 dan ook voor een belangrijk percentage op de inlandse graanoogst zijn aangewe zen. Er zal daarbij in de eerste plaats voor moeten worden gezorgd, dat de brood graanvoorziening voor een zo hoog mo gelijk percentage uit de eigen oogst wordt gedekt, terwijl daarnaast zekere hoeveel heden beschikbaar zullen moeten komen voor de grütterswarenvoorziening e d. Van de granen, welke niet direct voor de genoemde doeleinden nodig zijn, zullen voor zover mogelijk redelijke hoe veelheden aan de telers worden toegewe zen voor aanwending in eigen bedrijf. De resterende hoeveelheden zullen be- 1 schikbaar moeten komen voor de veevoe derdistributie. Van telerszijde is verzocht de leverings verplichting aan de landbouwers op te leggen in de vorm van een aanslag, waar bij niet wordt uitgegaan van de feitelijke dorsresultaten. Aangezien een aanslagre geling evenwel slechts dan is.uit te voe ren, wanneer van een „soepele" leve ringsverplichting kan worden uitgegaan, kon het Ministerie van LV. en V. daar bij rekening houdende met de huidige moeilijke graanpositie, hiertoe niet over de gehele lijn overgaan In het bijzonder voor de tarwe, welke voor een zo hoog mogelijk percentage beschikbaar moet komen, alsmede voor rogge en gerst voor-zover deze wordt geteeld op de be drijven met een naar verhouding geringe veebezetting zal de leveringsverplich ting gebaseerd moeten worden op de fei telijke dorsresultaten, zodat in deze ge vallen de zgn dorsregehng moet worden toegepast. In de overige gevallen zal de te leve ren hoeveelheid worden vastgesteld in de vorm van een aanslag, waaroij zoveel mo gelijk rekening zal worden gehouden met de veevoederbehoeften op de eigen bedrij ven en met de opbrengstmogelijkheden. De telers moeten de verplicht te leve ren granen, alsmede de hoeveelheden, welke, niet verplicht behoeven te worden geleverd, doch niet voor gebruik in eigen bedrijf worden aangewend, leveren aan een erkend graan- en-of zaaizaadhande laar tegen inneming van een zgp. afleve- lingsbewijs. dat door de ontvangende handelaar moet worden afgegeven. WERKKLEDING-^BONNEN. In aansluiting aan de 'berichten over de uitgifte van werkkledingbonnen A, B en C, wordt er op gewezen, dat deze uonnen uitsluitend in entvangst mogen worden genomen door de textieldetaillisten die krachtens hun inschrijving bij de Sectie Distex van het Rijksbureau voor Textiel, gerechtigd zijn tot de handel in bedrijfs kleding. Zij dienen er rekening mede te houden, dat het niet is toegestaan voor de inleve ring van werkkledingbonnen een speciale reclame te voeren, bv. door het verbinden van bijzondere attracties aan de verkoop van werkkleding op deze bonnen De in ontvangst genomen bonnen moe- ten-door middel van opplakvellen, welke zijn voorzien van de functieletter en het stamboeknummer van de handelaar, wor den ingezonden aan de leveranciers. NOGMAALS HET PRIJZENBOEKJE 47. De perste 100,000 ex. van het Prijzen- boekje 1947 zijn uitverkocht. Uit de be langstelling, die het publiek voor het beekje heeft, blijkt, dat men ernst maakt met het controleren van de prijzen. Een dergelijke medewerking aan het streven de prijzen op redelijk peil te houden, valt toe te juichen. In dit verband mag nog de aandacht worden gevestigd op de plaatse lijke prijzencommissie, die gaarne hulp en advies vebienen, indien men meent, dat te hoge prijzen in rekening worden gebracht. EEN BOUWPLAN VAN 28000 WONINGEN. Hoewel er officeel geen bouwplan voor dit jaar is opgesteld, is er wel sprake van een woningbouwprogramma, waarin de bouw van 28000 woningen is opgenomen en van welk aantal iedere gemeente een toewijzing heeft ontvangen. Van dit pro gramma was echter op 1 Juni nog voor slechts 4000 woningen de aanbesteding goedgekeurd, een aantal, dat uiteraard te weinig is voor een vlotte gang van zaken, te meer daar het zich laat aanzien, dat de materiaalverstrekkihg in de 2e helft van 1947 op iets ruimere schaaL zal geschie den Aan gemeenten, die in tegenstelling met andere gemeenten, die niet aan het hun toegestane aantal toekomen, stukken grond, bouwrijp hebben liggen, zal gele genheid gegeven worden boven het hun toegewezen aantal woningen tot verdere besteding over te gaan, dit voor 1 Juli '47, IETS VLUGGERE MARKT. De handel op de Maandag gehou den lammerenmarkt was iets lug ger. De aanvoer bedroeg 1102 stuks, notering f 17 tot f 27, Dit was de zesde markt. In totaal zijn er tot heden ongeveer 12000 jonge lammeren verkocht. CABARET IN „CASINO". Zaterdag en Zondag j.l. brachten de „Drie Musketiers" (niet te verwarren met een nieuwe combinatie die zich eveneens zo noemt en regelmatig optreedt met het „Orkest zonder naam") een afwisselend vrolijk programma. Deze drie heren, Leo van Norde, Henk Smai en Kees Nat, zijn geen onbekenden voor Texel (optreden bij de biljartclub), hadden tot taak een pro gramma van 5 uur afwisselend te vullen met hun cabaretliedjes en dansmuziek. De eerste avond was de belangstelling gering, zodat zij een zware taak hadden; doch Zondag heeft een talrijk publiek van hun prestaties kunnen genieten. Een van de geslaagde nummers venden wij wel „Rijden met een Jeep", waarmee zij herinneringen opwekten aan Tholen en van Lier. Zondig a.s. rijdt hun jeep we derom naar Texel, niet naar de fam. Bonne, maar weer naar „Casino". JOHAN KAART WEER NAAR TEXEL. DEN BURG. Naar ons werd medege deeld, komt het Amsterdamse toneelge zelschap „de Komedianten", o.l.v. Johan Kaart weer een bezoek aan Texel brengen en wel op Donderdag 3 Juli a.s., dus in de kermisweek Zij treden op in „De Oran jeboom" met het nieuwe Engelse stuk Moderne Tijden" (Fifty Fifty). De bezetting bestaat als gewoonlijk uit prima beroepsartisten met Joh. Kaart'in de hoofdrol Wanneer wij ons het vorige optreden in herinnering brengen, kan er ook nu weer een avond van eerste klas toneelspel verwacht worden. Men wordt dan ook aangeraden zich spoedig van kaarten te voorzien daar er een grote toeloop te verwachten is. Men weet vooruit, wat voor stuk het ook mag zijn, er in ieder geval eerste kfes toneelspel voor het voetlicht gebracht wordt. Zie voor verdere bijzonderheden de adv. in ohs Zaterdagnummer. EEN TONEELWEDSTRIJD. DEN BURG. De Texelse toneelvereni gingen hebben voor a.s. winter grote •plannen, nl. het organiseren van een on derlinge toneelwedstrijd. Binnenkort zal hierover een vergadering plaats vinden, waarvoor alle verenigingen zullen worden uitgenodigd. UITVOERING TEXELS FANFARE. Het concert van Texels Fanfarecorps op Donderdag 26 Juni (morgen) zal aanvan gen om 8,15 uur, dus niet om half negen Programma 1. De Opbouw Mars W. Schootemeyer 2. In de Voldijnen, fantaisie Th. J L. Senecaut 3. Berceuse, wals de concert Ed. DeWaele 4. Fête Provencale, ouverture Francis Popy 5. The Thin Red Line, mar's Kenneth J. Alford 6. Celebre Serenade, pistonsolo met fan farebegeleiding 7. Vieux Camerades, mars C. Teike 8 Lustspiel Ouverture Keler Béla 9 Océana, wals Francis Popy 10. Death or Glory, mars R. B. Hall. Tijdens dit concert zijn ongeveer 100 zitplaatsen beschikbaar. Er wordt een beroep gedaan op de beleefdheid van het publiek, om deze plaatsen over le la ten aan diegenen, die wegens gevorderde leeftijd of anderszins moeilijk lange tijd kunnen staan. DE TEXELSE BRANDWEER NAAR DE OVERKANT. De Texelse brandweer nam 14 Juni j.l. deel aan de Kringwedstrijden le Schagen. 12 corpsen hebben elkaar op een vreedza me wijze bekampt. Het was een sparnen- de en sportieve strijd. De opgave bestond uit het zo vlug mogelijk uitleggen dei- slangen, een brug over een sloot aan brengen, een spruitstuk maken, door een opening spuiten, enz. Het resultaat was, dat ons brandweercorps dit volbracht in 2 min. 31 sec., waarbij gerekend werden 57 sec. aan strafpunten, totaal dus in de geldige tijd van 3 min. 28 sec 'n eervolle 6e plaats. ALS VERPLEEGSTER NAAR NED. OOST INDIE. DEN BURG Onze vroegere plaatsgeno te, mej. Dora Witte Md., sinds enige tijd werkzaam als verpleegster in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, eerder in het Noodziekenhuis alhier, vertrekt 26 Juli a.s. naar Ned. O. Indië, om ook daar in de verpleging werkzaam le zijn. DISTRIBUTIE VAN KAASDOEK. Voor de voorziening van kaasfabrieken met kaasdoek bestaat de regeling, volgens welke dit doek als technisch weefsel door de fabrikanten al of niet via de handel aan de verbruikers kan worden geleverd tegen overlegging van een zgn. ketting verklaring, waarin wordt bevestigd, dat het artikel uitsluitend zal worden ge bruikt voor het doel, waarvoor het is ver vaardigd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze regeling niet geldt voor boerenkaas makers. Voor deze categorie geldt ook thans nog, dat zij zich moeten wenderMot de distributiedienst, welke na ingenomen advies van het Bedrijfschap Zuivel aun- koopvergunningen uitreikt. De aflevering aan de boerenkaasmakers mag dus uit sluitend plaats hebben tegen in ontvangst neming van vergunningen, welke door de distributiedienst zijn uitgereikt.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1