Onze Militairen in Indië T.E.S.O. heeft wederom een nieuwe autobus in dienst gesteld De vrije Zaterdagmid dag in de Landbouw REGEN Wat kunt U doen voor Dierenbescherming JfOEN'SDAG 22 OCTOBER 1947 61e JAARGANG. No. 6161 TEXELSCHE COURANT SAMENWONING. Burgemeester en Wethouders ma ken het volgende bekend: Zij zijn van oordeel, dat de wo ningnood thans tot een zodanige hoogte is gestegen, dat aan het op leggen van de verplichting op gro tere schaal niet kan worden ontko men. Het kan niet toelaatbaar wor den geacht, dat zich in de gemeen te meerdere gezinnen en alleenwo nende personen bevinden, welke zonder veel opoffering een gedeelte van hun woonruimte zouden kunnen afstaan, terwijl tegelijkertijd vele gezinnen zeer slecht gehuisvest zijn. Wij zijn ons wel degelijk bewust van de bezwaren, welke een ver plichte samenwoning met zich me debrengt en stellen daarom degenen die daarvoor in aanmerking komen tot 1 Dec. a.s. in de gelegenheid, zelf te kiezen aan welk woningzoe kend gezin de voorkeur wordt ge geven. Uitdrukkelijk zij hier echter opgemerkt, dat ook voor vrijwillige inwoning onze toestemming is ver eist. Mochten degenen, die naar onze mening woonruimte kunnen af staan, hun medewerking blijven weigeren, dan zullen wij ons ge noodzaakt zien, in overleg met de betreffende commissie van advies, in te grijpen. Daarbij zullen wij eventueel niet schromen van het recht tot vordering gebruik te ma ken. Texel, 11 October 1947 Burgem en Weth. voornoemd, De Burgemeester, REHORST De Secretaris P. BEEMSTERBOER. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders der ge- ieente Texel maken bekend, dat een kie- met inachtneming van het in de ïeswet bepaalde, bevoegd is, bij vol- lacht te stemmen, indien zijn beroep of erkzaamheden mee brengen, dat hij eihaaldelijk of althans gedurende het edeelte van hec jaar, waarin dc stem- ïing gewoonlijk rvalt, werkzaam pleegt zijn buiten de"gemeente, op welker iezeislijst hij vooikomt, mits zijn afwe- igheid, indien hij gedurende het tijdvak de tijdvakken, waarin hij aldus werk- aam is, als regel langer dan drie dagen uurt Mede is,"" met inachtneming van het in e Kieswet bepaalde, bevoegd bij voi- '3 lacht te stemmen, de vrouw, die, ge- uwd met een kiezer, die voldoet aan de ovenvermelde voorwaarden, met haar ■C ïan in verband met diens beroep afwezig leegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers ivoegd zijn bij volmacht te stemmen en jl ooi welke verkiezing zij daartoe be- J oegd zijn. De aar wijzing geschiedt niet dan nadat belanghebbende een daartoe strek- ?nd met redenen omkleed verzoekschrift 11 net gemeentebestuur heeft ingediend. "a ie indiening moet geschieden vóór 1 Ja- uari 1948. Formulieren voor de bedoel- e verzoekschriften zijn ter gemeente- tcretarie kosteloos verkrijgbaar Texel, 17 October 1947. Burgem. en Wethouders voornoemd, k Burgemeester, Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. t LOSLOPEN VAN HONDEN. Burgemeester en Wethouders der ge- iieente Texel herinneren aan de bepa r' ing van arikel 98 der Algemene Politie Ferordening voor de gemeente Texel, die erbiedt, dat men tussen 1 November 947 en 1 Mei 1948 honden buiten de ommen der dorpen of, zonder behoor- ijk toezicht, in de kommen der dorpen, os laat lopen. Krachtens een op 1 November 1946 in werking getreden wijziging der Algeme- le Politieverordening der gemeente Texe! de politie bevoegd^de in strijd met oormeid verbod loslopende honden ter- E tond af to maken. Texel, 17 October 1947. Burgem. en Wethouders van Texel, )e Burgemeester, Mr. G. D REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER GIFTEN WITTE KRUIS K.R., Burg f 20; V., Burg f 2,50; Wed. P. L' lurg f 0,70; H., Oudeschïld f2,50; W R »urg f4,50; T. B., O'schild f 1,D., De 'ocksdorp f 10,M. Z., Burg f2,50, P. Eierl. f7,50; B., Den Hoorn f 2,50; E., )e Cocksd. f2,50; D Dennen f5,K., e! )e Koog f 2,50; H. D., Burg f 0,40; B. Den F loorn f 2,50; S., P.H.polder f 4,G., herland f 2,50. DAMPROBLEEM No. 35. Zwart: 7 sch. op 12. 13, 15, 22, 23, 33 En 42. Wit: 7 sch. op 20, z4, 34, 40. 43, 44 in 50. Een geestige compositie met skigkeuze. De oplossing verschijnt in een volgena {immer. DE WEDEROPBOUW VAN PETTEN In verband met de wederopbouw van ft betten werd een aanbesteding gehouden 'J '1. voor het maken van een zestal wegen, fl »iet riolering, 5 duikers^ een slootverbre- jl tong met de nodige dammen en keer- ichutten met bijkomende werken. Laagste inschrijver was A. Ie Clercq te Castricum voor f 54280,hoogste Aann. •'lij. De Moei en Hermes, Alkmaar voor 183,978,De begroting was f52,000. DEN BURG. De belangstellenden, die Zaterdagavond in Hotel Texel" bijeen waren op de bijeenkomst, uitgeschreven door de Bard Nederland Indië, waren hoofdzakelijk-per§onen, die verwanten in lndie hebben. Dit neemt niet weg, dat het ook voor degene, waarmede dit niet het geval is, interessant was te luisteren naar een toespraak (meer een gemoedelijk praatje) van de kapitein A. T R. Stem van de Regeringsvoorlichtingsdienst, ie mand, die zelii 12 jaren in de tropen heeit doorgebracht en al de ellende van de Ja panse bezetting heeft, meegemaakt. De vergadering werd geopend'door Mw. Abma, die in het bijzonder de spr. verwelkomde. Aanwezig waren ook be stuursleden van de NIWIN en het R. K Thuisfront. Rede kapitein Stein. Spreker nam de aanwezigen in gedach ten mee naar het verre Indië, waar onze jongens (mannen), hun militaire dienst plicht vervullen Hij herinnerde aan de laatste dagen voor de politionele actie en vervolgens aan het oprukken der troepen langs de hoofdwegen. Verder trokken ze dieper het land in, langs allerlei kronkel wegen, te midden van het oerwoud, de sawah's, vulcanen bergen en kampongs. Deze actie is meegevallen, overal zijn de benden van de repybliek gevlbcht, daar bij vele kampongs in vlammen achter latende. Na het bevel „staakt het vuren" zijn onze troepen er toe overgegaan, vaste po sities in te nemen, waarbij ze, zoals later ook uit de film bleek, nog aan allerlei ge varen zijn blootgesteld. Als gevolg van de propaganda dor T.R Ivluchtte de bevolking, doch na bezet ting der kampongs door de Nederlandse troepen, keert de inlandse bevolking ge leidelijk aan weer in haar woonplaatsen terug. De arbeid wordt weer hervat, overal waar onze troepen komen, herstelt zich het noimale leven De geneeskundi ge verzorging, welke gedurende de Jap- penbezetting geheel verwaarloosd is, wordt zeer tot dankbaarheid vanMe be volking, op energieke wijze a'angepakt al zijn er hierbij allerlei moeilijkheden te overwinnen. Als de post komt. Een grote vreugde is het voor de man nen, als de post komt, Hier zijn ze zo blij mee Schrijft u ze eens over het dagelijks leven in Holland, daar stellen ze veel be- lang in. aldus kapitein Stein Er komen ook moeilijke dagen, Decem ber is op komst met herinneringen aan St. Nicolaas, Kerstmis en Oud- en Nieuw jaar. Stuurt u ze kleine cadeautjes, zoals hulst, kaarsjes, electr. zaklantaarns (knijp-kat), geïllustreerde tijdschriften, enz Hier hebben ze iets aan. Stiaks komen de mannen terug bij de eerste aflossing der troepen. U stelt zich hierbij zeker de vraag, hoe krijg ik mijn jongen terug. Door alles wat ze hebben meegemaakt, zijn het mannen geworden, aldus spr. Geef hun aanstonds de nodige hulp en steun als ze hun plaats weer gaan innemen in de maatschappij. Kapitein Stein, die een gezellig vertel ler is, had na zijn toespraak een hartelijk applaus in ontvangst te nemen Vervolgens werden, dank zij de mede werking van dhr Heikamp, nog een paar Indische films vertoond, nl. Kees de Bok, de mascotte, die de troepen mee hebben genomen naar Indië. We zagen Kees de Bok heel statig marcheren te midden van de troepen in Batavia. De tweede film was getiteld „Brengers van Recht en Veiligheid", waarin de ver schillende bijzonderheden die de spr. ver telde, nog eens op het witte doek aan onze ogen voorbijgingen. Er werden nog verscheidene schrifte lijke vragen gesteld, o.a. over de Niwin, de OVW-ers en gewone dienstplichtigen. Wat de Niwin betreft, zei spr.. dat het wel mogelijk is, dat sommige troepen door de grote verspreiding misschien nog niets van deze organisatie gehoord hebben, doch dat aanstonds bij de uitdeling der Kerstpakketten alle militairen hiervoor in aanmerking komen. Tussen OVW-ers en gewone dienst plichtigen wordt geen verschil gemaakt, ook niet bij de verstrekking van radio's. Het is niet mogelijk, postpakketten per vliegtuig te verzenden. De aflossing der troepen. Wat de aflossing der troepen betreft, deele spr. mede, dat het onder de huidi ge toestand in de bedoeling ligt, hierme de aan het einde van dit jaar of begin volgend jaar mee te beginnen, voor alle onderdelen der weermacht. Voor fin. steun aan ge-demobiliseerden komt er een regeling, kostwinnersvergoe ding gaat over de gemeenten. Nadat de presidente nog een dank woord had gesproken, werd deze avond geslotenZ. DE UITBREIDING BIJ DE T.E.M. Bij de N.V. TEM wordt door de Maat schappij „Kondor", uit Amsterdam, de fundering geihaakt voor de binnenkort te plaatsen twee Dieselmotoren, waartoe de gemeenteraad van het voorjaar besloot. Deze week hoopt men met het voorberei dende werk klaar te komen de nieu we motoren zullen denkelijk de volgende maand in gebruik genomen worden. BOEKENNIEUWS. Van de Uitg. Mij. Internationale Kro niek te Den Dolder ontvingen wij twee boekjes, die beiden gewijd zijn aan het wereldgebeuren, zoals wij dit hebben meegemaakt vanaf de overeenkomst te München tot na de bevrijding. Het is een chronologische volgorde, waarbij zowel aan de positie van Duitsland alsmede aan de ontwikkeling van de toestand 111 het Verre Oosten en in Indonesië alle aandacht is besteed. Het eerste is getifeld „Politieke Kio- niek". het tweede „Internationale Kro niek, dit laatste een speciale uitgave, waarin de bezetting en democratisering van Japan in is beschreven. Voor degene, de alles wat achter ons ligt, de revue nog eens willen laten pas seren. bieden beide boekjes zeker waar devolle gegevens. Men kan ze bestellen in de Boekhandel aan de Parkstraat. UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein digt op het cijfer 1 en nog in het bezit zijn van inlegvel 612, alsmede aan kinde ren. geboren in de maanden Oct. en Nov. van de jarèn 1932 t.m 1945, en aan kin deren geboren in de maanden Dec. 1946 en Jan. 1947, nog in het bezit van ïnleg- velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden meegenomen. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van het gezin, en titelstrook Van levensmiddelenkaart 711 (losse bon nen mogen niet worden aangenomen). Men wordt verzocht toe te zien, dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD zegel, daar anders geen kaar ten mogen worden afgegeven Men wordt verzocht op de voor ieder aangegeven tijd te komen; zelfverzorgers moeten be slist komen op de voor hen aangegeven .tijd, daar deze anders niet geholpen kun nen worden. Te Oosterend in dc o.l. school Op Donderdag 23 October 1947 9-10 geen zelfverz. Kerkstr. 10-11 geen zelfverz. Kerkplein. 11-12 alleen zelfverz. wijk O letters ABoog. 1-2 alleen zelfv. wijk O letters BoonDek. 2-3 alleen zelfverz. wijk O letters DuinHaar- 3-4 alleen zelfverz. wijk O letters Hal-Koop. Op Vrijdag 24 October 1947 9-10 alleen zelfverz. wijk O letters KuipRoe. 10-11 alleen zelfverz. wijk O 'etters RooZ. 11-12 geen zelfverz. wijk O letters nrs 170. 1-2 geen zelfverz wijk O nrs 71140. 2-3 geen zelfverz. wijk O nrs 141 en hoger. (Publ. no. 175). DEZE WEEK IN DE RADIO: GROTE DIRIGENTEN. De laatste tijd laten de diverse radio- beschouv/ingen in onze weekbladen een optimistischer toon horen omtrent de sa menstelling van onze radio-programma's. De critiek op de zgn. „bonte avonden", wordt even met rust gelaten en men maakt de luisteraars opmerkzaam op de talrijke goede uitzendingen (laatste nr. van de Haagse Post)7 Nemen wij als voor beeld eens het programma van heden avond. Op Eng. (342 m.) gaat o.l.v. Adrian Boult o.a. de „Eroïca" van Beethoven Carl Schuricht dirigeert over Sottens om 20,30 (Zwitserland 443 m.) werken van Haydn, Beethoven en Brahms. En nu de fin. zijde van de relais vanuit ons Con certgebouw eindelijk geregeld is. kunnen we vanavond ook Bruno Walter horen in een Brahms'programma. Unaniem is de pers vol lof over deze dirigent en werden hem vorige week grootse ovaties ge bracht. Bovendien kunt u deze dirigent ook Vrijdagavond nog bewonderen zij het dan op de plaat met assistentie van Szigtei in het concert van alle concer ten: Beethoven's vioolconcert. GREPEN. UIT HET RADIOPROGRAM Hoorspelen. Wo. 20,30 Zij vochten bij El Alamein Eng. 261 en 1500 m.) Wo. 21,De vleugels v*. d. tijd (I) Do. 21,05 De gevangene van Zenda (I) Klassiek genre. Wo. 9,35 Mozart en Reger (II) Wo. 20,15 Brahms progr. door Concertge- bouwork. o.l.v. Bruno Walter (I) Wo 21,45 idem (II) Do 9.35 Menuhin speelt Mozart's vioolc. (II) Do. 20,15 Tweede pianoc. Joh. Brahms (I) Vr. 14,20 A London Symphony, V. Willi ams (I) Vr. 20,Residentieorkestspeelt in België (Brussel 321 m.) Vr 23,15 Beethoven's vioolc. (I) Populair genre. Wo. 13,20 Jan Corduwener (I) Wo. 15,45 Jan Vogel (I) Wo. 22,15 Malando met Ann Sandor (I) Do. 22,35 Louis Davinjis (I) Vr. 22,15 The King Cole Trio (I) Diversen. 9 Vr. 18,45 Ds. F Visser spreekt (II) INGEKOMEN PERSONEN. Gauke de Jong v. Leeuwarden, Blee- kerdwarsstr. 16, n. Molenstr. 62. Petrus J. Krijgsman v. Bergen, Beemsterlaan 4 n. B 134. Marijtje C. Lamfers, v. Alphen a.d. Rijn, Rpzen&tr. 5 p. S 19b Maria E. Scheepers v Eist, Kon. Emm ast raat 15 n. De Koog K 35. VERTROKKEN PERSONEN. Dirk v. d. Beek v. C 58 n. Schagen, Corn. Bokstraat 115c. Nicolaas J. Haars- ma v% O 157 n. Amstelveen, Middenweg 37. Dievertje Buitenweg, v. De Koog 22 n. Nieuweschans, Paralelweg >3a. Jan de Waal, v. Binnenburg 9 n. A'dam, Waver- straat 76. Cornelis Bakker en Cornelia A. Wortel v. E 87 n. Wormerveer, Tuin straat 62. Guurtje Nierop v. Hoekstr. 12, n. St.-Pancras, 't Vennetje 110. Wederom heeft TESO een nieuwe au tobus in dienst gesteld. Het is de tweede van de vier, die men heeft aangekocht. Het is wel jammer, dat deze nieuwe wagens deze zomer met het drukke sei zoen nog niet in gebruik genomen konden worden, doch ge zult het er allen wel over eens zijn, dat het vandaag de dag nog niet zo gemakkelijk is, met de aan schaffing van nieuw materiaal. Dit heeft TESO ook ondervonden Niettemin mag de maatschappij zich gelukkig prijzen met deze nieuwe aanwinst. De nieuwe bus, de no. 11, zal o.a. de dienst onderhouden op Oosterend. Nu de bomen bij bakker Dros in de Peperstraat verdwenen zijn, is het mogelijk gewor den deze dienst ook met grote bussen te berijden. We hebben Vrijdagmiddag de nieuwe bus van nabij gezien. Het is een Chevro let. plaats biedende aan 31 personen. De carosserie, in de bekende grijze en rode kleuren, maakt een keurige indruk, even als dc rode leerbekleding van binnen Het model van deze bus is om practische redenen van achteren iets hoger gemaakt, dan de voorlaatste, de no. 10, welke voor korte tijd terug in gebruik is genomen. Iets rlieuws is ook, dat de voorruit draaibaar is, zodat bij warm weer de chauffeur ook gemakkelijk wat ventilatie kan krijgen. Nu deze nieuwe bussen dienst doen, is het mogelijk, de andere wagens in revi sie te nemen, zodat het mogelijk zal zijn, dat men voor het volgend seizoen „inge spannen" voor de dag komt. Zaterdag is de 11 ingewijd op de dienst Den Burg-Oosterend, zeer tot gerief van de dagelijkse passagiers. We kunnen wel zeggen, dat het rijden in deze bus een waar genoegen is, wat een comfort! Zelfs op de wel in zeer slechte staat verkerende Oosterenderweg be merkt men er door de nieuwe vering zo goed als niets van, dat het wegdek vol gaten en kuilen zit Vanzelfsprekend wil dit niet zeggen, dat dit traject geen drin gende verbetering behoeft, daar het er erg op aankomt voor het materiaal Laten we hopen, dat de massa's puin spoedig verwerkt zullen worden en ook deze weg weer goed zal worden, evenals de Kogerweg. Dat TESO zulk uitstekend materiaal op de weg brengt, kunnen we zeker waarde ren, daar Texel bij een goede autobusver binding tussen de verschillende dorpen, ten zeerste gebaat is. Z. ONZE VEESTAPEL EN DE KOMENDE WINTER. Niet alleen voor de mensen, maar ook voor het vee zal de voedselvoorziening deze winter moeilijkheden opleveren. De grootste klap door de droogte is gevallen in het ruwvoeder voor het vee. De voed- selwaarde. welke door deze tegenslag ver loren ging, staat gelijk met die van 1 mil- loen kg. graan, aldus deelt men méde van de zijde van het Min. van. Landbouw. De regering meeijj, dat de mogelijkheid be staat om het grootste deel van de vee stapel toch door de winter heen te lood sen, al zullen de dieren, vooral op het einde van de winter wel honger moeten lijden. Zij laat het daarbij aan de vee houders zelf over om de dieren uit te sto ten, indien er niet voldoende voeder op het bedrijf beschikbaar is. Het melkver- lies wordt op 300,000 ton geschat. Ver wacht wordt, dat de melkveestapel het volgend jaar ten noogste van 1,3 millioen stuks tot 1,2 millioen zal zijn teruggelo pen. Het is echter niet onmogelijk, dat de import aan krachtvoer zodanig zal zijn, dat voor het rundvee tenminste 170 kg krachtvoer per melkkoe misschien zelfs meer mag worden gerekend. De sociale commissie uit de Stichting v. d. Landbouw „Kring Texel" vestigt er de aandacht op, dat op sommige bednj ven nog regelmatig door het personeel op Zaterdagmiddag wordt gewerkt. Nu de oogstwerkzaamheden achter de rug zijn wordt er een ernstig beroep op de werkgevers en werknemers gedaan om ook in de landbouw de vrije Zaterdag middag te handhaven. Een onderzoek naar het aantal ar beidskrachten in de landbouw wijst uit, dat er nog steeds een „vlucht uit de landbouw" is, zodat het aantal arbeiders in dit bedrijf vermindert. Hierbij valt vooral op, dat er zo weinig jonge arbei ders de landbouw als hun vak kie2bn. Door de St. v.d. L. wordt'er hard voor gewerkt om in de landbouw wat lonen en arbeidsvoorwaarden betreft, volledige ge lijkstelling met de arbeiders uit andere beroepen te verkrijgen. Dit is nodig om de verdere vlucht uit de landbouw tegen te gaan. Voor alles is echter nodig, dat de ar beiders vertrouwen hebben in de toekom stige sociale positie van de landarbeider. Indien men nu ziet, dat er op sommige bedrijven regelmatig op Zaterdagmiddag wordt gewerkt, ontneemt dit het vertrou wen in de toekomst, vooral bij de jonge arbeiders. Beperkt daarom het werken op Zaterdagmiddag tot het noodzakelijke verzorgen van het vee en werkzaamhe den welke beslist op deze middag ver richt moeten worden. UITGAVE v h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg." Drupp'len vallen neder. Weidia ander weder? De mens staat te kijken En laat blijken Hoe hij regeert, Als 't anders weert. De boer staat stil, Want ja, die wil, Op zijn landerijen, Wel regen getijen. Een eenzaam kind Ja, ook die vindt, De regen en poelen Ideaal om te kroelen. Een postbode daar tegen, Houdt niet van regen. Steeds maar nat, Zo ben je 't zat! De regen die valt, Die vergalt, d' Een zijn leven Om d' ander vreugde te geven! THEZE. Indien u het nog niet is, lid worden. Met het oog hierop zij nogmaals in het kort gewezen op de waarde van ons werk. Dierenbescherming is immers men- cenbeschaving. Tegenover ruwheidy onverschilligheid, onkunde en gemeenheid bevorderen wij zachtzinnigheid, medeleven, kennis en ridderlijkheid. Vooral de jeugd, de toekomst van ons volk, willen wij "in deze richting sturen. Op de verhoging van het zedelijk peil werken wij aan en wat we bereiken op gebied van wetgeving en goede behan deling, komt ten goede aan gemoed en welvaart van het gehele volk. U kunt zich voor het lidmaatschap mel den aan het Bureau Prinses Mariestraat 40, 's-Gravenhage of bij het secretariaat uwer afd., Wilhelminalaan 13, Den Burg. Reeds door de uitbreiding van ons le dental steunt u onze arbeid. Meer leden betekent meer invloed ten bate van het dier. U kunt ook actief medewerken, ten einde dierenleed en mishandeling te voorkomen en op te heffen. Wanneer u hiervan getuige is, bv. op de openbare weg, kunt u met een beroep op uw lidmaatschap, op de bres staan. Houdt daarbij in het oog. dat u geen po litionele bevoegdheid bezit en mitsdien niet met dwingend gezag kunt handelen. Met een zachte wenk en een vriende lijk vermaan is in vele gevallen al iets te bereiken. Heeft u echter hiermede geen succes, dan kunt u aangifte doen bij onze inspecteurs ter plaatse, bij de politie of bij ons Bureau, met vermelding van de noodzakelijke gegevens; feit, plaats, tijd en voldoende aanduiding van de da- der(s). Indien mogelijk, brengt u getuige(n) bij, maar ook indien u alleen staat, toch aangifte deen. Op een behoorlijk gemoti veerde klacht volgt een onderzoek door inspecteur of politieman en indien een strafbaar feit werd gedaan, wordt pro cesverbaal opgemaakt. Strafbare feiten zijn bv.: Het gebrui ken van een paard met open wonden, waar 't tuig op schuurt. Het in bezit hebben van beschermde vogels. Het uit halen van vogelnesten. Het onthouden van voedsel en huisvesting aan huisdie ren. Eer. trekhond gebruiken onder een kar, waaronder hij niet in natuurlijke houding kan lopen of staan. Het dragen aan de oren en het doden van konijnen door ophanging. Het dragen van pluim vee aan de vleugels, poten en hals. Het dragen van biggen aan oren, staart en po ten Het geleiden van dieren door een op een rijwiel gezeten berijder. Het gebrui ken van oogkleppen bij paarden is in zeer veel gemeenten reeds strafbaar. Zie voorts art. 254 en 455 Wetboek v. Straf recht. U kunt tenslotte ook meer positief werk verrichten. Jong en oud kan mede helpen aan het vervaardigeg van nest kastjes voor vogels, doelmatige winter- voeding in de natuur, het verspreiden van onze' propaganda-geschriften en zo veel meer. Voor jonge dierenvrienden hebben wij een werkprogram gereed lig gen. Ieder die wil, kan de dieren helpen. Slaan wij de handen inéén Wij hebben elkaar nodig.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1