Ondanks onze lage prijzen, lallo Bandoeng Het paard in het teken der belangstelling Vergadering Nutsdepartement Texel Dodelijk ongeval in de polder 't Noorden U.D.I. gaf in dit seizoen haar eerste uitvoering Schagen - Texel geven wij bij alle artikelen BALLEROBONNEN. N.V. Goederenhandel PH. VLESSING Inkoop Comb. „Nederland", Telef. 20, Den Burg, Texel. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter'ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlage van J. C. Timmer te Den Burg, Texel, om vergunning tot het oprichten van een brood- en banketbak kerij, waarbij gebruik zal worden ge maakt van één electromotor van IV2 pk en 2 electromotoren van 1/3 pk. op het perceel, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie K nr. 1885, gelegen te Den Burg, Hogerstraat nr. 5. Op Zaterdag 20 November a.s. des mid dags om 12 uur, zal op het Gemeentehuis gelegenheid bestaan, om bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning of de concessionaris en de in oersoon of bij gemachtigde op de in arti kel 7 der hinderwet bedoelde zitting ver schenen belanghebbende. Texel, 8 November 1947. Burgem. en Wethouders voornoemd De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6167 TEXELSCHE COURANT 5—11—'47. Beste vrienden in Indië. in het bijzon der leden en sportvrienden van de Tex. Bovs. Het doet ons een groot genoegen, dat wij jullie eens per maand in de rubriek n. Kath. Thuisfront in onze courant mo gen schrijven. Dus volgt hier een kort sportpraatje aangaande wel en wee van de ver. We zijn hier van mening, dat jul lie wel eens iets teleurgesteld onze sport prestaties zult lezen, vooral wat betreft het le elfal. Bedenkt dan even, jongens, dat jullie met 6 van de beste spelers juist aan de verkeerde kant van de we reld „spelen". In het le missen we voor al Kees Lemke, Henk Zijm en Aat van Meerwaarden en in het 2e Cor Reij, Dirk f akker en Jan v. Heerwaarden. Maar e gaan door, al valt het lang niet mee roor de spelers en de elftalcommissie Een meevaller is, dat Theo Rijk weer te rug kwam en gelukkig zo ver hersteld is, iat hij weer speelt alsof hij Indië nooit gezien heeft. Als Jan v. Heerwaarden, lie nu naar jullie onderweg is, aankomt, reet hem dan welkom hoor namens de feestcommissie". Met nog een paar spe- ers in dienst zijn we hier als kleine ver. wel zwaar gedupeerd, dat snappen jullie vel. En een kampioenskans is wel heel jering, maar daarom mogen enkele le ien de moed niet laten zakken. Vindt ullie ook niet? Maar nog geen last hoor ongens! Toen er eens een heel elftal in luitsland en weet ik waar ondergedo- ;en was, hebben we de blauw-witte ;leur ook hoog gehouden en kwamen ve na terugkeer'sterker en beter uit als xnt te voren. Denk aan de regels uit het clublied „Al is dan ook de tegenstand Soms nog zc grootdan bij de hand Want wij de Boys, gaan door.enz. Nou Boys, we hopen hier. dat jullie naar spoedig terugkomen en alles daar pocdig rustig zal wezen. En kom dan net de „eerste boot" weer hier, dan ha- en we jullie af met 'n Jan Plezier, re ten daar maar op. Laten we hopen, jongens, dat we dit liet enkel voor jullie maar ook voor alle Texelse jongens in Indië spoedig mogen leleven. Nu eindig ik namens alle Texel- e jongens, mannen en sportvrienden en lamens alle Boys. Hartelijke groeten en en spoedig weerzien op Texel, hoor! De voorz. van de Boys, Namens KATH. THUISFRONT. P.I.T.NIEUWS. Beste Vrienden. Veel nieuws heeft het Protestants In terkerkelijk Thuisfront helaas nog niet roor jullie. Het bestaat immers nog maar 0 kort en we moeten nog eens zien. wel- e speciale activiteit de samenwerkende 'rotestantse Kerkgemeenschappen kun- mtwikkelen. Want het is natuurlijk al- erminst de bedoeling, dat het P.I.T. een oncurrent zou worden voor de Niwin. De aak van het P.I.T. is immers de geeste- ijke verzorging van jullie. Dat wil niet zeggen, dat wij stil zit- en Wij bidden én werken voor jullie. !o hebben sommigen van jullie reeds 'n ratis-abonnement gekregen op een of nder kerkelijk blad; hebben jullie predi- anten zoveel mogelijk meegewerkt tot et welslagen van de Kerstpakketten- ctie van de Niwin en werd verder reeds p 31 Aug. in de kerken een collecte ge- ouden voor het P.I.T. Bovendien beslo- in de Herv. predikanten er voor te zor- en, dat de Hervormden onder jullie oortaan „Hervormd Gemeenteleven" toe- estuurd krijgen. Want al zitten jullie er weg in Indonesië, je blijft toch be- oren bij je gemeente op Texel. En dus ehoor je een beetje op de hoogte te lijven van wat er op Texel zoal op het erkelijk erf gebeurt. En nu moet ik alweer eindigen An- ers raakt de „Texelaar" te vol. Gode bevolen! P.I.T. Texel. TEXELSE MARKT. Dert Burg, 10 Nov. 1947. Aangevoerd: 1 schapen f 4070. 8 lammeren f 30 14 biggen f 2035. 4 koeien f 350 50. 3 pinken f 225325. 140 kippen f 2 50, Voor de levering: 18 n. kalveren. Voor de filmavond van de verschillen de Texelse organisaties, over de paarden^ sport, stamboek en fokpaarden. welke Donderdagavond in Hotel „Texel" werd gehouden, bestond zeer grote belangstel ling. De zaal was tot in alle hoeken bezet en moesten er zelfs stoelen worden bijge plaatst, wel 'n bewijs, dat er op ons eiland interesse voor het paard is. De heer A. J. Keijser, die het ope ningswoord sprak, zeide o.a., dat het een goede gedachte geweest is om deze films te laten draaien. De belangstelling voor de warmbloedpaardenfokkerij was tol dusver niet zo groot, doch gezien de grote opkomst deze avoncl, kan dit misschien nog komen. Spr. heette speciaal welkom Dr. C. M van Rooijen, uit Bussum. die een toelichting gaf bij de verschillende films. Dr. v. Rooijen, hoewel geen vlot spreker, bleek wel een bij uitstek des kundige te zijn op het gebied van paar den. De films. De filmopnamen waren heel goed, voor al de kleurenfilms waren in een woord prachtig. We zagen achtereenvolgens het concourshippique te Baarn, op het vlieg veld Twente en in Zwolle, waarbij duide lijk bleek, welke voorname plaats de paardensport in ons land inneemt. Een mooie afwisseling gaven de kleu renfilms van de bollenvelden bij Haarlem en die van Enkhuizen met z'n pittoreske gebouwen, alsmede fleurige beelden uit Volendam en niet te vergeten de film, waarin uit alle provinciën voertuigen van 100 jaar geleden en langer waren opge nomen en die geheel in het teken stonden van de folklore Bijzonder goed was ook de film, waarin de normale geboorte van een zeulen werd weergegeven en ook de nieuwste film, die dit jaar nog opgenomen is'van de paardenfokkerij in de kop van N.-Hol land. We kunnen dan ook zeggen, dat het geheel een uitstekend geslaagde avond was en dat de aanwezigen hiermede in stemden, bewees wel.het luide applaus, dat aan het einde klonk. De gezamenlijke Texelse organisaties kunnen met voldoening op deze bijeen komst terugzien en we onderschrijven ten volle de opwekking van dhr Jn. Ag- ter bij de sluiting, die namens de „De Waddenruiters", leden en donateurs vroeg voor deze vereniging, daarbij voor op stellende de liefde voor de paarden sport. en de wens, dat men in 1948 een middag zal kunnen organiseren, welke zal staan in het teeken van de paarden sport. Z. In de polder Het Noorden, bij de boerenplaats van dhr Roeper, heelt zich Zaterdagmorgen een ongeval voorgedaan met dodelijke afloop. De arbeider A. Koopman uit De Waal, die bezig was een met twee paarden bespannen driewielde kar grondt weg te rijden, is, doordat de paarden schichtig werden van een passerende tractor, komen te vallen, waardoor het kleine voorwielen hel linker achterwiel over z'n hoofd zijn gegaan. K. was vrijwel op slag dood. Hij is 48 jaar oud geworden en laat een vrouw en 3 kinderen achter, waarvan er thans een zoon in Indië vertoeft. Dr. Renout, hoewel spoedig ter plaatse, kon slechts de dood consta teren, zodat hulp helaas niet meer mocht baten. De deelname met de zo zwaar ge troffen familie is groot. KLEINE ONGEVALLEN MET GEVOLGEN. DEN BURG Mevr. B., die dezer da gen op de Kogerweg fietste, kwam in bot sing met een andere wielrijder. Ze kwam hierbij te vallen, met gevolg, dat zij haar been brak Na het verlenen van de eerste hulp werd overbrenging naar het Zieken huis in Den Helder noodzakelijk geacht. Mevr. H., die bij Hotel „Texel" aan het werk was. struikelde over een garderobe plank, waardoor zij viel en haar enkel kneusde. BILJARTEN. De uitslag van de vriendschappelijke biljartwedstrijd tussen „Fortuna" Den Burg en „Volharding" van Oudeschild op 4 Nov. is als volgt, resp. punten, beur ten, hoogste serie, gemiddeld: Fortuna: N. Rijk 73 30 15 2,43 Th v.d. Wulp 73 14 2,43 J. de Wit 53 8 1,77 S. Rijk 54 7 1,80 J. Hoogewoning 39 8 1,30 Jac dc Boer 69 11 2,30 Totaal 361 p. „Volharding- v J. Dekker 100 30 17 3,33 N. Tuinder 81 14 2,70 D. M. Vlas 81 11 2,70 J Sikkeleras 41 6 1.37 H. Blom 74 13 2,47 Jim Schagen 68 8 2,27 Totaal 445 p. „Volharding" won deze wedstrijd met 84 punten. Eerstdaags komt „Volharding" nogmaals tegen „Fortuna" uit en dan zal „Fortuna" op eigen biljart zeker probe ren om de achterstand in te halen. Op de vergadering van het Nutsdepar tement Texel, welke Vrijdagavond werd gehouden, waren 'n 19-tal leden aanwezig, toen de wn.-voorz., dhr v. Ingen Sche- nau het openingswoord uitsprak. Spr. uit te zijn voldoening over het feit, dat er nu in tegenstelling met de vorige vergade ring naast het bestuur een aantal leden aanwezig waren. Met de wens, op aan gename en vlotte besprekingen, verklaar de voorz. de vergadering voor geopend. De notulen van de vorige vergadering werden hierop voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Rekening penningmeester. De penningm., dhr Remmers bracht het fin. verslag uit. Er was van 't vorige sei zoen nog een batig saldo over van f 88,52. Er zijn toen 4 avonden gehouden. De on kosten van de eerste avond zijn gedekt door het H.B. Aan contributie van 103 le den is er f386 ontvangen. Na aftrek van de betaalde incassokosten, blijft er een kassaldo over van f 463,52. Nu verlangt hel H.B. een quota-afdracht van f 176,56. Hef bestuur vond dit 1e hoog en het H.B. is daarom gevraagd de afd. hierin tege moet te komen. Het antwoord was afwij zend daar de quota-afdracht reglemen tair .is vastgesteld. Men kan wel subsidie aanvragen. Het H.B adviseerde om 25 ct. extra contributie te heffen. Na de af dracht aan het H.B. zou er nog f286,96 in kas overblijven, met welk bedrag de komende te organiseren avonden bekos tigd zullen moeten worden De onkosten van de 3 laatste avonden tijdens het af gelopen seizoen hebben f 297,29 bedragen, zodat het niet mee zal vallen enkele goe de avonden met dit geld te organiseren. Besloten werd de penningm. voor zijn gehouden beheer te dechargeren. Beheer Nutsbewaarschool. Dhr Jb Roeper Johzn. gaf een verslag van zijn gehouden beheer als penningm. der Nutsbewaarschool over 1946. De re kening sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 3894,46. Het begin- saldo bedroeg f593,42, het eindsaldo f 228,43 De kas commissie, bestaande uit de he ren Kikkert en Melissen, verklaarde een en ander te hebben nagezien en volko men in orde te hebben bevonden. Er werd nog medegedeeld, dat de gem. een susidie geeft van f5,per leerling, bovendien is het schoolgeld verhoogd en het fin. beeld is thans zo, dat de school zich dit jaar zal kunnen bedruipen. De Nutsbouvvstichting. Dhr v. Dienst gaf een overzicht van de financiën van de Nutsbouwstichting over de periode Nov. 1945-Nov. 1946. De wo ningen te Den Burgleverden een ver lies op van f 1176,42 en de woningen te Oudeschild een winst van f 135,71. Het te kort is door de gemeente ingevolge de woningwet bijgepast. Het saldo in kas van het onderhoudsfonds was f 1438,09V2. De kwestie met de penningm. van de Nutsbibliotheek kwam vervolgens ter sprake en werd na enige duscussie beslo ten deze zaak die van persoonlijke aard was, in der minne te schikken. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing wa ren'aan de beurt van aftreden de heren v. Ingen Schenau, Remmers en van der Vlies, die zich alle drie niet meer her- kisbaar stelden. In hun plaats werden ge kozen de heren Steenhuis, Wieringa en v. d. Kolk. Daar genoemden niet aanwezig waren, zullen zij met hun benoeming in kennis worden gesteld. Dhr A. Eelman en mv. v.d Vlies-Koop man traden af als bestuursleden van de Nutsbewaarschool. Hiervoor werden ge kozen dhr C. P. Laan en mv. Melissen. Het Winterprogramma. Ten slotte werd het winterprograpnma besproken. Genoemd werden de namen van Jan P. Strijbos, Mary Pos, Piet Bak ker en enkele anderen. Besloten werd. 't bestuur in deze vrij mandaat te geven. Na nog wat besprekingen bij de rond vraag, waarbij dhr J. C. Rab het afge treden bestuur dankte voor z'n vele werkzaamheden in al "die jaren, ging de voorz. tot sluiting over.Z. De uitvoeringen van UDI trekken steeds veel bezoekers. Dit was ook Zaterdag avond het geval, toen de eerste uitvoe ring gegeven werd in dit seizoen. De voorz dhr A. v.d. Meulen, deelde bij de aanvang mede, dat men deze keel de keuze had laten vallen op een ernstig stuk, doch geen drama. Het stuk „Illusie" is een toneelspel in 3 bedrijven en 5 taferelen, geschreven dooi Joh. v. Doorn in samenwerking met Jaap Hoogstra. De inhoud. De gescheidems speelt zich af in een korte spanne lijds, gedurende een week end op de „Klinkhorst", het buitenhuis van de scheepsbouwer Willem de Raadt (dhr A. de Wilt), sinds een paar jaar we duwnaar en thans samenwonend met zijn- jongere zuster Theo (mv. de Winter-Kui- per). De Raadt heeft zo juist een prachti ge opdracht ontvangen voor zijn werf en in opgewekte stemming worden de gasten verwacht. Martha de Waal (mej. G. Dijt), een vriendin van Theo (die spoedig de tweede mevrouw de Raadt hoopt te wor den) Lucy, z'n dochter (mej. D Zoetelief), en Paul, zijn zoon (dhr J de Winter), dit te Delft studeert en later zijn vader moet öpvolgen. Verder André (dhr G. Bakker), verloofde van Lucy en Frits (dhr A. Poel) een studievriend van^Paul. De opgewekte stemming wordt spoedig vertroebeld, daar verschillende conflicten dreigen: De kinderen accepteren Martha niet als hun tweede moeder, daar zij doorzien, dat deze de Raadt slechts uit koele berekening zal trouwen. Frits Jioudt ook van Lucy en wil André dwin gen z'n verleden, dat niet gunstig is, aan Lucy op te biechten, in de hoop, dat Lucy dan de verhouding met André zal verbre ken. Paul blijkt niets voor het vak van zijn vader te voelen en als hij later be kent, dat niet hij, maar zijn vriend Frits het ontwerp voor het nieuwe jacht heeft gemaakt, barst de Lom en besluit Paul z'n ïoeping te volgen en musicus te worden. Dit is in het kort de inhoud van dit stuk, dat boeiende dialogen heeft en hier door ook een dankbaar gegeven is, mits het ook vlot en goed gespeeld wordt. Het kan een hele prestatie genoemd worden om met dit toneelspel voor het voetlicht te komen en onze mening is, dat UDI er wel in geslaagd is de talrijke aan wezigen een mooie avond te geven Het is geen gemakkelijke opgave om „Illusie" zonder fouten op te voeren, zodat het ze ker geen verwondering hoeft te baren, dat er zwakke momenten waren, waarbij bv. de rolkennis te wensen overliet. Dit kwam o.a. direct al tot uiting in het spel tussen Theo en Martha de Waal, toen laatstgenoemde op „de Klinkhorst" kwam logeren. O.i. is Martha in tegenstelling met Theo, er niet in geslaagd een goede vertolking van haar rol te geven. Haar spel was het hele stuk niet vlot genoeg. Een eerste vereiste is toch, dat de rollen er goed inzitten De rollen van de andere spelers(sters) zaten er veel beter in. Wil lem de Raadt, de scheepsbouwer, was het type van de zakenman, Lucy, Paul, André en Frits gaven heel goed spel, waarbij wij vooral willen noemen de scène tussen Frits en Andre, waar het gaat om bei der liefde voor Lucy en later bij de ver zoening. En eveneens de samenspraak tussen Theo en Frits, die beiden eikaars diepste gedachten vertellen. En dan mo gen we vooral niet vergeten, Stien, de oude getrouwe dienstbode, mv. A. y.d.- Meulen-Flens), die met haar sympathieke rol zulk goed spel liet zien en ook haar illusies had. Vooral het laatste scènetje, waarbij Paul geheel alleen achter bleef, en Stien naar hem toe kwam. Het lachen van het pubiek was hier geheel niet op z'n plaats. De bijrollen waren in goede handen, waarbij we nog even willen noemen het vlotte spel van mv. Room-Wilkeshuis, die de rol van Mevr. Tersteeg op zo'n leuke manier weergaf. Dit was werkelijk een enig type. Ten slotte willen we nog even wijzen op het hinderlijke roken tijdens het spel en het met altijd even rustig aanhoren door het publiek. Een ernstig euvel was ook het rumoer in de voorzaal Dit werk te in het te bedrijf zo storend, dat het publiek vooral achter in de zaal, niet in staat was, het spel behoorlijk te volgen. Toneelaankleding. verlichting en het kapwerk waren keurig in orde. Na afloop namen velen nog deel aan het traditio nele bal, o.l.v. „de Concordia Band". Z. INGEKOMEN PERSONEN. Hielkje Wieten v. Leeuwarden, Cam- mingastr. 49 n. Julianastr. 9. Catharina J Massaut v. Leeuwarden. Cammingastr. 31 n. Gravenstr. 2. Geertje Adema van Bolsward. Parkstr. 12 n. Vismarkt 7. Frits W. J. Swart v. Langbroek A 105, n. Waalderstr. 20. Cornelia Kerkhof v. Lan- gebroek A 112 n. Waalderstr. 20. Neeltje Bakèlaar v Den Helder, Ooievaarstr.. 78 n. H 34. Jan H. v.d. Sluis v. R'dam. Nic. Heerstr. 20b n. Gravenstr. 25. Hendrikus de Ruijter v. Warmenhuizen, Fabrieksstr. 36 n. Nieuwstr. 11. Cornelia Rood v. Wog- num D 66 n. Den Hoorn 34a. 'VERTROKKEN PERSONEN. Jacoba C. Mosk v Schoolstr. 7 n. Am sterdam, Kijkduinstr. 84hs. Trijntje J Dudink v. Groeneplaats 12 n. Hoorn, Gr. Oost 145 Ariaantje J. Kalis v. Wilhelmi- nalaan 28 n. A'dam, Brouwersgracht 35 II. Johanna C. M. Willemsen v. Schil- dereind 64 n Voorburg, Oosteinde 83. Jel- tje de Groot, wed. Wassenaar, v Witte Kruisweg 18 n. Den Helder, Binnenhaven 78. Petrus J. Baneke v. Gravenstr. 17 n. Wieringermeer, Dolfijnweg G 23. Klaas van der Kooij en gez. v. De Cocksdorp 40 n. Leeuwarden, Sweelinckstr. 66. Jan netje Kikkert v. Kogerstr. 10 n. Amsron- gen. Euphemia A. Witte v B 85 n. Bloe- mendaal, Boekenrodeweg 9. WONINGBOUW SUIKERWEG EN WAGENINGSEWEG. Vandaag is de eerste woning klaar ge komen aan de Suikerweg. Deze zal be trokken worden door dhr A. Mantje. Met nog 3 andere woningen hoopt men deze week eveneens klaar te komen en ook met 4 huizen aan de Wageningse weg. Het begin is er dus. Dat er spoedig meer mogen volgen. DE wedstrijd van dit seizoen vindt a.s. Zondag plaats. We hebben gemeend het „thuisfront" weer van grote dienst te zijn om, gelijk vorig jaar met B.K.C., het verloop van deze wedstrijd bij de Boekhandel te bullctineren. Bovendien wordt een ieder ver zocht schriftelijk aan onze redactie de vermoedelijke uitslag op te ge ven. Als prijzen stellen wij beschikbaar een aantal ex. van het eind Nov. te Verschijnen boek van de bekende radioreporter Aad van Leeuwen: VOETBAL KREEG EEN ANDER AANGEZICHT (met 30 foto's en 5 situatie-tekenin gen). Bovendien stelt de fa. A. v. d. Slikke een aantal troostprijzen be schikbaar. Zendt uw opgave in met duide lijke vermelding van uw adres. BEROEP AANGENOMEN BIJ DE GEREF. GEMEENTE. Ds. M. N. de Wolf van Krommenie heeft het op hem uitgebrachte beroep als predikant bij de Geref. Gemeente te Texel aangenomen De intrede zal plaats hebben op een nader vast te stellen datum. Ds .de Wolf was tot 22 Maart 1942 predikant te IJselslein en daarna te Krommenie OP DE BON VOOR HET STROPEN. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is een inwoner uit onze gemeente bekeurd wegens het stropen met de lichtbak in Eierland. DAMPROBLEEM No. 38. Zwart. 14 sch. op 3 8 11 12 13 15 17 19 21 23 24 27 35 en 36 Wit: 14 sch. op 25 28 32 33 34 37 38 39 42 43 44 46 48 en 49. De afwikkeling brengt een merkwaar dige eindslag op een bezet veld. Bij deze opstelling zal men zeker niet aanstonds aan 'n damzet naar veld 3 denken. De op lossing van dit aantrekkelijke vraagstuk wordt in een volgend nr. gepubliceerd. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Hoorspeleu. Wo. 21,15 Jean Jaures (I) Do. 21,25 Carel en de Elegast (I) Klassiek genre. Wo 21,Jubileumconcert 25-j. bestaan BBC; o.a 4e symph., Tsjaikofski (Eng. 342 m.) vanaf 22,15 Hilv. I, o.a. 5e symph., Beethoven. Do. 20,30 idem; o.a. 9e symph., Beetho ven (Eng. 342 m. en Hilv. II) Do. 20,30 Jo Juda speelt vioolc van Bruch (I) Do. 23,15 2e symph., Sibelius (II) Vr. 10,40 Vioolc., Spohr (II) Vr. 20,30 Pianoconcert, Grieg (II) Vr. 23,15 3e symph., Brahms (1) Populair genre. Wo. 7,30 Orkest Geraldo (I) Wo. 20,Operette „Fledermaus" (Brus sel 321 m.) Wo. 20,15 Metropole orkest (I) Vr. 14,30 Stella Fontaine herdenkt Dirk Witte (I) Vr. 19,30 André Kcstelanetz (II) Vr. 22,15 Orkest Harry James (I) INGEZONDEN. DE R.K. MIDDENSTANDSVER. EN DE ÖALLEROWEEK. Gaarne plaatsruimte voor onderstaande regels, waarvoor onze welgemeende dank. De Middenstand organiseert een Balle- roweek. Maar welke Middenstand? Het zal voor de Texelse ingezetenen wel nooit zijn doorgedrongen, dat wanneer er iets gedaan werd door de Middenstand, dit in tweeërlei richting zou kunnen geschie den. Althans gezien vanuit de Alg. Texel se hoek. Helaas is dit met 't geval. Wij als bestuur der R.K Middenstandsver., moe ten u dan ook tot hun grote teleurstel ling berichten, dat ondanks de belofte tot samenwerking en ons verzoek alsnog de R.K. leden in te schakelen, deze actie al léén wordt uitgevoerd door de niet-katho- lieke Middenstand. Wij betreuren het te meer, omdat hierdoor van samenwerking niet gesproken kan worden. En willen we bereiken, dat het algemeen middenstands- belang gediend wordt, dan zal het toch door samenwerking moeten gebeuren. Het bestuur der R.K. Middenstandsbond meende dan ook het publiek op deze min of meer onprettige manier van handeien der Alg Texelse Middenstandsver. te moeten wijzen, opdat met gedacht worde, dat de R.K. Middenstand niet mee wenst te doen. Wij betwijfelen ten zeerste, of de Middenstandsraad der samenwerkende Alg. en Confessionele Middenstandsver. het met dit standpunt der Alg. Texelse ver. eens zullen'zijn U, redactie, hartelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte tekent het be stuur der R JC. Middenstandsvereniging AFDELING TEXEL.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1