Distributienieuws Van soldatenbarak tot Kapel Praatavond Vereniging Oud-leerlingen Stichting Nationale Oorlogsmonumenten -WOENSDAG 21 JANUARI 1948 I 61e JAARGANG. No. 61 S3 TEXELSCHE COURANT d ZELFVERZORGERS VOOR BROOD. ig I Zelfverzorgers voor brood behoeven de or aangewezen bonnen voor vermicelli en gebak niet te bewaren, doch kunnen de ze normaal gebruiken voor de hierop aan- gewezen artikelen. (Publ. no 4). SCHOENENBON NAAR KEUZE. In het tijdvak van 19 Jan. t.m. 13 Mrt. ;al een schoenenbon naar keuze worden erstrekt aan hen, wier stamkaartnum- er eindigt op het cijfer 0, dan wel op cijfercombinatie 54, 64, 74, 84 en 94 EiiVoor zover de bon 612 zich nog aan hun nAilcgvel bevindt. ïrl De tweede distributiestamkaart moe- tniworden overgelegd, evenals het inlegvel, pl waarvan bon 612 zal worden verwijderd it Omtrent de regeling voor kinderschoenen <t volgen binnenkort nog nadere mededelin gen I OM HET BILJARTKAMPIOENSCHAP -n VAN TEXEL, at® J Het reglement voor de wedstrijden om het Biljart-kampioenschap van Texel luidt als volgt: le. Iedere Texelaar kan voor deze wed strijden inschrijven. II 2e. Voor de le klasse moet men met „.gemiddelde spelen van boven de 2,80 e voor de 2e klasse moet men spelen met 'n gemiddelde van 1,802,80. je['3e. In de finale's zullen niet meer dan ulacht spelers uitkomen, p I 4e Bij eventuele meerdere inschrijvin gen, zullen er enige voorwedstrijden ge speeld worden. Zij, die voor wedstrijden loeten spelen, zullen na loting 2 wed- itrijden tegen verschillende tegenstan ders krijgen In de finale worden ge- ^plaatst zij, die het beste gemiddelde heb ben. 5e. Spelers van de le klasse, die met ^bet gemiddelde halen van 2,81. komen automatisch het volgende jaar in de 2e ""klasse. Spelers van de 2e klasse, die een gemiddelde halen van meer dan 2,80 ko mmen automatisch het volgend jaar in de „le klasse. SJ 6e. De le klasse speelt 150 punten en yde 2e klasse 100 punten IJ 7e Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50. die niet geplaatst worden in de fina- jjle, betalen f 1, Iri 8e. Alle wedstrijden worden gespeeld |ffiiet ivoren ballen. 9e. Zondags worden er geen wedstrijden ^gespeeld !<i.j Om de wisselbeker, die thans in het figezit is van dhr Jan Vendel, zal dit jaar Svoor het laatst gespeeld worden Wie het kampioenschap van de 2e kl. wint dit jaar, wordt dus eigenaar van de ze beker. H Vervolgens zal ieder jaar voor de kam pioen der 2e klasse een prijs beschikbaar .worden gesteld. CK Begindatum voor de 2e klassers in !eHotel ,,De Zwaan 10 Febr. en begindatum [lcvoor de le klassei's in Hotel ,,De Oranje boom 21 Febrari a.s. Voor-wedstrijden worden gespeeld Hotel „De Graaf". 'lt Deelnemers kunnen zich opgeven bij ubbvengenoemde Hotels t.m. 25 Jan. a.s. sl Het inleggeld moet bij opgave voldaan "worden. De inschrijving sluit Maandag 26 Jan °"Zie adv. te e. DE S.V.C.-REVUE EEN DAVEREND SUCCES. iè. DE COCKSDORP. Als om even over injluur deze eerste opvoering van de Re- /ue wordt geopend, is Hotel „De Hoop" tot in alle hoeken bezet. Na de opening -wordt direct met de proloog begonnen P,Wat zeg je daarvan!" Deze werd vlot ge- 32fjpeeld waarna het SVC-10-tal ten to ifljsle verscheen. Daarna is het de confe rencier. dhr Jo Roeper, die er voor zorgt <iat de goede stemming er spoedig m ,j|jpn-.t. Dan wordt in non-stop-tempo de x*evue afgewerkt. Vrolijke schetsen wis- pielen elkaar af. Het Hawaiian-ensemble gracht aardige liedjes die vol aandacht werden beluisterd Hierna trad de so- Dra?.nzanger Toon van Beek voor het voetlicht. Deze oogstte veel succes met "djn liedjes, die speciaal begeleid werden zioor C. v. Heerwaarden. Maar ook de icmitatie van Scholte en van 't Zelfde, m/jel in goede aarde. Toen dan ook de t conferencier het laatste nr. aankondigde, a*ees de klok al half 12 aan. Het dave rend applaus, dat tenslotte volgde, kende xJfeen grenzen Een ieder was dan ook vol 'óf over de revue. Een woord van hulde komt zeker tee 2ian dhr Jo Roeper voor zijn vlotte en ge zellige manier van inleiden Voor degene, die de revue nog niet /•zien hebben of nog niet over kaarten vi^schikken is dit zeker een aanbeveling vaardig. Voor hedenavond zijn nog kaar den te verkrijgen aan de zaal. er! Het SVC-bestuur kan met voldoening ■le toekomst tegemoet zien, daar het in xle ware zin van het woord een Knal- tévue is. OPROEP KLEUTERSCHOOL OOSTEREND. De oproep voor speelgoed voor de kleu- rschool te Oosterend, heeft niet het ge griste resultaat gehad Gaarne zag hej stuur, dat u uw voorraad nog eens na- t eek en nog iets voor het gewenste doel if zou willen staan. De kleuterschool is er ten zeerste mee gebaat. Nog enkele tinderen kunnen geplaatst worden, mits ,:e de leeftijd van drie jaar hebben be- •eikt. Zie adv, TEXELSE MARKT. n :Den Burg, 19 Jan. 1948 Aangevoerd. 1 koe f 425—450. 1 paard f 300325. 27 •iggen f45—65. 20 kippen f3,50—5,—. •Jteor de levering: 4 n. kalveren. ZUID-EIERLAND. Degene, die de laatste tijd door Eierland ging, zal be merkt hebben, dat er in Zuid-Eierland een houten gebouwtje aan het verrijzen was, dat de vorm aannam van een kleine kerk Het betreft hier een soldatenbarak, afkomstig van de Zuidbatterij, eerst gebruik bij de Nederlandse militairen en later bij de soldaten van het voormalige Derde rijk. Deze barak is „omgetoverd" in een alleiaardigst kapelletje, wat ons doet denken aan een Zwitsers kerkje te mid den van bergen en dalen Door een eendrachtige samenwerking is de Ned. Herv. gemeente van Z.-Eier land, die te zamen met De Cocksdorp éen gemeente vormt, in 't bezit gekomen van dit eenvoudige kerkgebouwtje. Het kerkje is gemaakt naar een ont werp van dhr van Hoorn, de opzichter van de polder Eierland. Hoewel op het tijdstip, dat we de klei ne kapel bezichtigden, alles nog niet in de puntjes was afgewerkt, kunnen we wel zeggen, dat het voor de Ned. Herv ge meente een sierlijke aanwinst is. De mu ren zijn dubbelwandig en bekleed met board terwijl de zoldering keurig ge schilderd is. Houten banken nodigen u uit te gaan zitten in dit Godshuis om aan te gaan horen, wat de predikant van de katheder te zeggen heeft. Aan de voorkant, bij de ingang, is een klein torentje, waarop zelfs het haantje niet ontbreekt. De buitenkant is geschil derd in een groene kleur. Voor de ingang ligt 'n tegelpad, terwijl achteraan nog een vergaderlokaal ge maakt is. want behalve als kerk zal deze kapel ook nog gebruikt worden als ver enigingsgebouw. Voorheen bezat de Herv. kerk een klein verenigingsgebouw, dat evenals zo vele andere huizen en boerderijen ver woest werd tijdens de oorlog In de kerk, die heerlijk verwarmd kan worden, is plaats voor plm. 100 personen De vaklieden, die aan de bouw van dit bedehuis hun beste krachten hebben ge geven. hebben alle eer van hun werk, daar hier iets moois verrezen is, gemaakt van primitief materiaal Het timmerwerk is van de Gebr. Timmer, en het schilder werk van C. Timmer, uit Oosterend. Dhr J van Bennekom bi acht de electr. ver lichting aan Zo is hier iets door mensenhanden tot stand gebracht, waarop de Ned. Herv gemeente van Z-Eierland en De Cocks dorp met voldoening op terug kunnen zien en dat naar wij hopen, rijke vruch ten zal dragen. Zondagmiddag werd in dit nieuwe kerkje onder grote belangstelling de eer ste dienst gehouden door Ds. Dekker, terwijl vanavond de officiële opening zal plaats vinden in tegenwoordigheid van kerkelijke autoriteiten e.a. genodigden. Hierop komen we nog nader terug Z. DE TONEELWEDSTRIJD. In veibar.d met de vierde avond van de toneelwedstrijd op Vrijdagavond, waar door U.D.I. het toneelspel „Het Geheim van Dr. Spencer" zal worden opgevoerd, doet het bestuur een dringend beroep op het publiek om uiterlijk kwart voor acht in de zaal aanwezig te zijn, zodat op tijd begonnen kan worden en de jury dus niet lang behoeft te wachten. De zaal wordt om 7 uur geopend. Ver der wordt de medewerking gevraagd ter vergemakkelijking van de controle, om zich eerst naar de garderobe te begeven, alvorens de zaal binnen te treden en een ieder persoonlijk zijn toegangsbewijs of abonnement toont, dus niet, dat 1 persoon een aantal kaarten laat zien Zonder bewijs heeft men beslist geen toegang. We kunnen mededelen, dat de zaal geheel is uitverkocht. TWEEDE NUTSAVOND. Drs. WESTMIJZE OVER REMBRANDT. DEN BURG Morgenavond houdt het Nut zijn 2e avond in deze winter. Drs. G. Westmijze spreekt dan over het leven van onze grote schilder Rembrandt. Aan gezien Drs. Westmijze een begaafde spre ker is, verwachten wij een mooie avond. Voor verdere bijzonderheden wordt naar de adv. in dit nummer verwezen. VISSERSSCHEEPJE UIT HARLINGEN VERGAAN. Een kottervaartuig uit Harlingen, de H.A. 105, is Zaterdag ter hoogte van Zou- telande op de paalhoofden gestrand. De uit 4 koppen bestaande bemanning is door een vissersvaartuig uit Vlissingen aan boord genomen en daar aan land ge gaan. Het scheepje, dat uitgevaren was ter haringvangst, is waarschijnlijk verloren De sleepboot „Blankenburg" van L. Smit Co. zal nog een poging wagen het te bergen. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Hoorspelen. Wo 21,15 Ware-nar, P. C. Hooft (II) Do 21,15 De spiegel v. Yow-Koes-Ki (II) Klassiek genre. Wo. 9,30 Bach, Franck (I) Wo. 20.15 Opera concert (II) Wo 20,25 Annie Woud m conc. gebouw orkest (I) Do 20,15 Rosa Spier, harp, m. ork. (II) Vr. 14.25 Opera „Mad. Butterfly" (I) Vr. 23,15 Mozart concert (II) Populair genre. Wo. 12,38 Kilima Hawaiians (II) Do. 12,38 Fred. Wolfers, orgel (II) Do. 23,15 Ork. Fred Hartley (II) Vr. 12,Gershwin progr. (II) Vr. 12,38 Ork. Magyaar Imre (II) Vr. 22,15 Dinah Shore (II) De belangstelling voor deze avond was iets minder groot dan op de vorige avon den. Dit werd gedeeltelijk veroorzaakt door het feit, dat op dezelfde avond een andere vergadering werd gehouden, waar verschillende trouwe bezoekers van praatavonden aanwezig moesten zijn. Als deelnemers aan de lezingwedstrijd kregen we deze avond drie sprekers. De heer Dirk Prins sprak over draine ren. Spr. ging de verschillende voordelen, die drainage biedt boven greppels, uit voerig na. Als zodanig werden genoemd het gemakkelijker schoonhouden, geen landverlies, minder gevaar voor vervui ling, het gemakkelijker bewerken van de percelen, doordat men de mogelijkheid krijgt om het land niet alleen in de len te, maar ook overdwars te bewerken. Vooral nu de tractoren overal hlin intre de doen, vallen de voordelen in het oog. Een enkele keer kunnen greppels wel eens voordeel geven door een snellere af voer van het water Vervolgens werden door spr. de ver schillende manieren van drainage beke ken. Daar is allereerst de zgn. Moldraina- ge. waarbij door een Molploeg alleen een gang gemaakt wordt in de ondergrond, die dan dient voor afvoer van water. Het voordeel van deze wijze van draineren is, dat de kosten laag zijn, het nadeel, dat men de gangen na een paar jaar opnieuw moet maken. Verder kan men deze wijze van drainage alleen toepassen op klei gronden en bepaalde veengronden Op ons eiland wordt alleen de gewone buizendrainage toegepast. De techniek van het buizen leggen wordt duidelijk toegelicht. Wat de diepte van het leggen der drains betreft is men afhankelijk van de slootwaterstand en de doorlatendheid van de grond Direct hiermee in verband staat de wijdte, waarop de drainreeksen uit elkaar kunnen liggen. Spr. noemde hierbij een verhouding van 112. Bij een diepteligging van 1 m. zou dus de af stand der reeksen 12 m. kunnen zijn. De buizen worden bedekt met turf molm, stro, of ruigte Een bepaalde voor keur had spr niet Wat het schoonhouden der drains be treft werd het volgende gezegd. De groot ste moeilijkheden krijgt men op ijzerhou dende grond Er ontstaat dan een laag rode drap in de buizen, die zeer moeilijk te verwijderen is. Het best kan dit ge beuren wanneer de grond veel water be vat en er dus drang achter het water zit, Een goede methode was het doorragen van de reeksen met veerstaven, waaraan eventueel een rubberprop werd beve- tigd. Soms kon men op deze manier wel 200 m. tegelijk schoonmaken Vóór de oorlog kostte deze wijze van schoonmaken 3 ct per meter. Op deze lezing volgde nog een zeer geanimeerde discussie) waarbij aan dhi Prins het vuur dicht aan de schenen werd gelegd. Als tweede spreker kregen we de heer C. Swacrts met het onderwerp De Run derhorzel en zijn bestrijding. We kennen 2 soorten runderhorzels. Deze dieren leggen hun eieren aan de ha ren van ons rundvee. Uit deze eieren komt een larve en men is het er nog niet helemaal over eens hoe deze larve ten slotte onder de huid van het rundvee te recht komt. Vroeger meende men, dat dit gebeurde doordat de koe bij het likken van de huid de larve met de tong naar binnen bracht. Thans meent men even wel, dat de larve rechtstreeks door de huid naar binnen dringt. Na een omzwer ving door het lichaam van het rund komt het insect dan onder de huid van het dier terecht Het boort nu een gaatje door de huid, waardoor het adem haalt. Na enige tijd verlaat de larve door ditzelfde gaatje zijn benauwde verblijfplaats en verpopt dan. Wanneer uit deze pop het volwassen dier komt is de cirkel gesloten en kan 'n nieuwe generatie zijn werk gaan doen. Men is wel eens van memng. dat dit insect de grootste schade doet door het ALS TWEE BROEDERS HEBBEN GEDIEND. Niet steeds vrijstelling van dienst. De mededeling in de pers omtrent vrij stelling wegens broederdienst zijn voor een deel niet juist geweest of kunnen al thans een verkeerde indruk hebben ge wekt. Voorop staat, dat hef voor zodanige vrijstelling nodig is, de ingeschrevene voor de dienstplicht kan wijzen op de dienst van 3 broeders of halfbroeders Daarin is geen verandering gebracht. Maar er is nog een andere regeling ge troffen. waardoor in sommige gevallen het kunnen er veel en het kunnen er ook weinig zijn ook anderen vrij kunnen blijven van dienst als gewone dienstplich tige als er geen 3 maar wel 2 broeders of halfbroeders dienen of gediend hebben, dat geldt dus niet voor allen. Het is hiermede als volgt gesteld: De verschillende diensten bij het leger of bij de marine stellen zeer uiteenlopen de eisen aan de lichamelijke gesteldheid. Daarom worden gekeurden in een groot aantal geschiktheidsgroepen ingedeeld. Zijn er nu bij sommige groepen meer per sonen dan er van de groep ncdig zijn om als gewoon dienstplichtige te dienen, dan wordt naar vaste regelen uitgemaakt, wie gewoon en wie buitengewoon dienstplich tige wordt en daarbij worden dan in de eerste plaats tot buitengewoon dienst plichtige bestemd zij, die behoren tot ge zinnen, waaruit reeds twee zoons dienen of hebben gediend Er is dus geen sprake van, dat allen, die twee zulke broeders hebben, van militaire dienst als gewoon dienstplichtige zouden kunnen vrij ko men. feit, dat in de runderhuid een aantal ga ten of zwakke plekken ontstaan. En in derdaad is deze schade vrij belangrijk Veel groter schade wordt evenwel ver oorzaakt doordat ons rundvee als gevolg van het werk van dit insect minder melk en vlees produceert. Wanneer men daarnaast stelt, dat een goede bestrijding slechts een bedrag van 5-20 ct per koe vraagt, dan is er toch wel reden voor de vraag of de tijd voor een intensieve bestrijding niet gekomen is. De bestrijding kan als volgt geschie den In het laatst van de staltijd worden de dieren behandeld met Derris. Men maakt hierbij een mengsel van 1 deel Derris op 10 of 30 delen water. Dit hangt af van het gehalte van het Dernspoeder, Met dit mengsel worden de dieren in Maart ingeborsteld. De aanwezigheid van het insect kan gemakkelijk worden ge constateerd, door liet voorkomen van de zgn „groeibulten". Deze behandeling meet enige maanden worden volgehou den. Spr. meent, dat "het op deze wijze mogelijk moet zijn om Texel binnen zeer korte tijd horzelvrij te maken In de bespreking, die op deze lezing volgde, deelde de heer Noordijk o.a. met dat op verschillende markten dieren met zgn. groeibulten" geweigerd worden. Er is dus alle reden voor, om ook op Texel de bestrijding zo spoedig mogelijk aan it pakken. C.v.Gr tWordt vervolgd.) Sedert onze bevrijding zijn reeds weer enige jaren verstreken. De tijd na 1945 is bijna voorbij gevlogen en we zijn bijna vergeten, hoe traag de dagen schenen te gaan in de moeilijke oorlogsjaren, wat waren het donkere tijden, en welk een geduld en moed heeft het gekost, gedu rende de lange benauwende bezetting staande te blijven, toen de overwinning de bevrijding, moeizaam werd voorbereid die tenslotte mede werd bevochten door Nederlanders, die hun overtuiging en ge loof in de vrijheid trouw bleven tot in de dood. Welk een offers heeft onze bcvrij ding gekost; talloze landgenoten vielen in de bittere strijd We kennen zo ook uit onze omgeving, van Texel. Zullen wij die offers vergeten? Zullen wij onze doden vergeten? Allerminst, en daarom willen wij enkele monumenten oprichten voor de gevallenen, gedenkte kens, die ons en ook latere geslachten telkens weer zullen herinneren aan de of fers, die gebracht werden, maar we wil len meer doen, we willen trachten tc 201 gen voor de nabestaanden van hen, die hun grootste bezit, hun leven gaven. Daartoe is opgericht de Nationale Mo numenten Commissie, waarvoo' H M de Koningin als Beschermvrouwe heeft wil len optreden, en Z.K.H. Prins Bernhard het Erevoorzitterschap heeft aanvaard. Deze commissie beoogt 00 verschillen de gedenkwaardige plaatsen in ons land zoals op de Grebbeberg, te Amersfoort Vught, Arnhem. Walcheren en Wesver- bork, een monument op te nchten; zoals reeds in de dagbladen uitvoerig js ge schreven en voor de radio is bekend ge maakt, komt het eigenlijke monument voor ons gehele land op de Dam te Am sterdam Om deze plannen te kunnen verwezen lijken, wil de Nationale Monumenten Commissie het terrein op de Dam symbo lisch verkopen en wel tegen 50 ct. per cm2. Uit de opbrengst zal, naast de bekosti ging van de bouw van de gedenktekens, een belangrijk bedrag worden geschonken aan de verschillende stichtingen, die zich belasten met de verzorging van de nage laten betrekkingen van de gevallenen en met onderhoud der graven van de Neder landse slachtoffers, zoals de Stichting 1940-1945, Ereschuld en Darkbaarhcid Prinses-Margnet-fonds en Gravenstich- ling. Het gaat hier met om alleen maar een groot monument in de hoofdstad maar in de eerste plaats om hulp te kun nen blijven geven aan hen, voor wie het Nederlandse volk moet zorgen. Dat naast die hulp. door middel van een aan tal sobere monumenten de herinnering levend moet worden gehouden aan hen, die zijn gevallen en dat ook hun graven in goede staat moeten worden gehouden, is eveneens een zaak, welke ons gehele volk aangaat. Iedere Nederlander, die één of meer cm2. van het Damplein heeft gekocht, ontvangt als bewijs een certificaat. Van deze plaats af moge ik een beroep doen aan de Texelse bevolking om het werk van de Monumentencommissie te willen steunen, en daarom allen opwekken eén of meer certificaten voor dit prijzens waardige doel te kopen Waar zelfs uit het buitenland of uit zwaar getroffen ge bieden in Zeeland, of van matrozen van oorlogsschepen in den vreerrde aanvra gen binnenkomen, zullen wij op Texel dan achterblijven? De certificaten zijn op mondelinge of schriftelijke aanvrage te verkrijgen ter gemeentesecretarie te Den Burg, in de waarden van 1 cm2. a 50 cent, 2 cm2. a f 1,en 20 cm2. a f 10,Bovendien zul len binnenkort de certificaten over ge heel Texel huis aan huis worden aange boden. Niemand stelle daarbij degenen, die de bewijzen aanbieden, teleur! Voor aller gewaardeerde medewerking wil ik hier bij voorbaat mijn erkentelijk heid betuigen Texel, Januari 1948. De Burgemeester van Texel, Mr G. D. REHORST. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat het verzoek om vrijstelling we gens persoonlijke onmisbaarheid, inge diend dooi Jan Gerard Roeper, wonende te Texel, B 136, ingeschrevene voor de dienstplicht, lichting 1946 uit deze ge meente, door de Minister van Oorlog is afgewezen. Tegen deze uitspraak is, ingevolge artikel van de Dienstplichtwet, beroep mogelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht. Tot beroep zijn ge rechtigd de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt, elk der overige voor de zelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordiger Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, moet bij mij worden ingediend. Texel, 16 Januari 1948. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. OPENBARE VERGADERING van de Raad der Gemeente Texel op Vrijdag 23 Januari 1918. des na middags 2,30 uur ten gemeente huize. Texel 16 Januari 1948 De Burgemeester van Texel, Mr. G D. REHORST. 1 Notulen. 2 Beëdiging raadslid A. Dros Bzn. 3. Benoeming wethouder. 4 Ingekomen stukken. 5. Aangaan rekening-courant-overeen komst. met het kantoor Den Burg van de Rotterdamse Bank N.V. De overeen komst wordt aangegaan op dezelfde voor waarden als voor 1947 hebben gegolden, behoudens verlaging van de debettente van 4 tot 3Vs pet. 6. Voorziening waarneming gemeente ontvanger. 7. Benoeming onderwijzer a.d school voor U.L O. te Den Burg. De voordracht luidt: 1. F. W R E Brinkerhof te Hengelo 2. M. A. Huber te Schiedam 3. W. Hoogeveen te Boornbergum. 8. Benoeming bestuurslid van de Stichting Nijverheidsonderwijs v. meis jes op Texel, in de vacature, ontstaan door het bedanken van mevr. W. van Dommelen-Brand. 9. Benoeming ambtenaar woningdistri butie. Aanbevolen worden: (alphabetsch) 1. W Brouwer, te Den Helder. 2. G. J. ten Gate, te Den Burg 3. S. van Heeringen, te Oosterend. 10. Mededelingen inzake woningdistri butie 11. Mededelingen inzake Oostenrijkse woningen. 12. Aankoop 2 Bruynzeel-woningen, te exploiteren met toepassing van de Fi nancieringsregeling Woningbouw 1947 13 Beoordeling wederopbouwplannen voor Den Burg, De Cocksdorp, De Koog, en De Waal, van de onteigeningsplannen voor Den Burg, Den Hoorn. Oosterend en Oudeschild, van de ontwerpplannen van uitbreiding in onderdelen voor Den Burg (herziening). De Koog (herziening), De Cocksdorp. Den Hoorn, Oost. Oosterend, Oudeschild en De Waal en van een plan van uitbreiding in hoofdzaak voor hel resterende gedeelte van het eiland. 14. Verbetering van rijwielpaden 15. Aanleg centrale verwarming in het raadhuis. 16. Verzoek van het R.K. kerkbestuur te Den Burg om beschikbaarstelling van bedragen ingevolge de artt. 72 e.v. der Lageronderwijswet 1920, wegens geleden oorlogs- en bezel tingsschade. 17. Ontbinding overeenkomst met de Rijkswaterstaat ter zake van de uitvoe ring van werken te Oudeschild en aan gaan overeenkomst ter zake van het heb ben van een riool achter de havendijk. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. D. Troost. Dorpsstraat 107b, te Den Hoorn (Texel) om vergunning tot het oprichten van een electrisch te drijven inrichting voor machinale houtbewerkng, waarbij geplaatst zullen worden 3 clectromoto- ren, resp. van 3, 2 en een V2 pk., op het perceel Dorpsstraat 109 te Den Hoorn sec tie F nr. 1845, kadastraal bekend in Sec tie F, no 1845. Op Zaterdag 31 Januari 1948, des mid dags te 12 uur zal ten Raadhuize der ge meente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op de boven- hepaalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 17 Januari 1948. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. REHORST. De Secretaris P. BEEMSTERBOER. 1

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1