Toneeluitvoering Ver. van Oud-Leerlingen L.L. School uitstekend geslaagd JIT !ei-la* (eiiiitj van ■'ing I ien. le/e iten 3ENSDAG 4 FEBRUARI 1948 61e JAARGANG. No. 6189 EXELSCHE COURANT OPVOERING irtie|f WIE KUST DE MUMMIE?" en 1 DEN BURG. „Wie kust de Mummie?" id v»it was de titel van het vrolijk spel in te Bpedrijven, dat vorige week Woensdag n Donderdagavond werd opgevoerd .oor de R.K. Toneel ver. „St. .Tan. Het is de laatste tijd wel druk met de enof'-eiuitvoiringen en het was zeker n (év.aagd experiment om tussen de to- EL. Se 1 wedstrijd door nog een extra uit- Idaaioering te geven. Dat ook het publiek er set» "P reageerde, bewees wel de opkomst viMrtens de 2e uitvoering, toen de zaal ijn ran „De Oranjeboom" nauwelijks voor ige 'Ie lielft bezet «as. Het is onze mening hij lan ook, dat „St. Jan." beter nog wat <i;;liad kunnen wachten en als men dan e toch neslist wilde spelen, zou 1 uitvoe- at i.'ipg zeker voldoende geweest zijn. ie De inhoud van het stuk. iJ»Wie lulst de Mummie" is geschreven iedKor Lex Karsemeyer. De mummie, teen 'ht (gebalsemd en gedroogd lijk) was 5000 i'iii-aa1 oud en gestolen uit het oudheidkun- s e'lig museum te Cairo door een oplich- mgr. die deze verkocht aan Professoi en Wagemaiiu, die met zijn assistent danbj. staalberg probeert de mummie tot lvl:iiiiMiw leven te krijgen, dit na een uitge- tadareide medische en wetenschappelijke kiMudie. De nodige operaties worden ver- ,p' right en het gelukt de mummie „Amen- oe' hoti'])" weer in het land der levenden h 'terug te brengen. De diefstal van de :<e 'mummie komt uit en deze wordt door ''Hie Egyptische regering teruggevorderd miin zijn oorspronkelijke toestand. Dit is '"alleen mogelijk als de mummie gekust wordt door een vrouwspersoon. Eer het P'aïo ver is, spelen er zioh spannende ge- 'f'lffieurtenissen af in het huis van de pro- w'jtessor, doch het is tenslotte Antje, de al 'huishoudster, die de mummie kust, waardoor deze in de voorwereldlijke "'"sfeer terugkeert in zijn kist, die de ge hele avond op het toneel stond. Dit is in het kort de inhoud. Smaken verschillen, zegt men wel eens en zo is het ook bij de keuze van een toneelstuk. l<gOf „St. Jan" gelukkig geweest is met de keuze van „Wie kust de Mummie", be- w twijfelen wil, daar het ons maar ten dele llafieeft voldaan en we geloven dat nok hei ftubliek er zo over gedacht heeft. Neen, «T it is geen stuk van „groot" formaat. Hel spel. „St. Jan" heeft o.i. van het spel ge naakt, wat er redelijkerwijze van ge blaakt kon worden, al waren er tekórt- komingen. Als we na een zo goed ge- J 'Slaagde opvoering van „Het Geheim van ,„J)r. Spencer" dit spel zien, wordt men i°f el ei gszins ontnuchterd, al willen we ?r direct aan toevoegen, dat het stuk lierop ook van invloed is geweest, lol, Pro^essor Wagemann (O. v.d. Kolk). r^Jlerman de huisknecht (M. Bakker)) en wantje de huishoudster (mevr. L. van Meerwaard?n-Gieles) en Amenhotep, de minimie (C. Graaf), om welke personen iet stuk hoofdzakelijk diaaide, hebben ms goed spel laten zien. De overige rol- n werden in mindere male vertolkt, ivaarbij wij Prat, de oplichter (J. Visser; 'e raad willen geven, veel meer met ivergave te gaan spelen. Dit kwam o.a. ,ot uiting in de scène toen hij Prof. Wa- emann aanmaande hem de verschuldig de f 10,000 te betalen. Hij had hierbij ve?) 3(tfeller moeten optreden. Het kleine roi- e Jetje van mevr. Bikkel-Bullemans, die met haar kanariepietje bij de Professor op bezoek kwam, was een aardig inter mezzo. Nogmaals, dit stuk heeft ons niet vol daan in tegenstelling niet ..de Geest van de Olmenhoeve" tijdens de toneehved- sji strijd, We hopen, dat St. Jan" de vol gende keer eerr betere keuze zal doen. daar het onze mening is, dot er in deze 'ver. goede krachten schuilen, waarmede nog veel is te bereiken Z. DE TONEELWEDSTRIJD. DEN BURG. Vrijdag a.s. brengt Het Masker „Wilde Rozen". Zondag 1 Febr. ti heeft de plaatsbespreking hiervoor g plaats gehad. De zaal is geheel uitver- iu kocht, velen moesten worden teleurge- jgsteld. De plaatsbespreking verliep vlot, ■doch met ontstemming moest door „Het Masker" geconstateerd worden, dat er enkele personen zijn geweest, die hetzij per abuis of met andere bedoelingen, meer plaatsen hebben besproken, dan er plaatsbewijzen in hun bezit zijn. Wij doen een beroep o-p diegene, waarop het bovenstaande betrekking heeft, zich lie denavond Woensdag 4 Febr. met het groene bespreekbiljetje te willen ver voegen bij M. Moojen, Stenenplaats 10, opdat de inneming der plaatsen een vlot verloop kan hebben. Het bestuur deelt mede,' dat degene, die Zondag geen olaats konden bespreken, in ieder geval van een plaats voorzien zullen worden. De plaatsen, welke om 8 uur niet bezet zijn, worden geacl t niet besproken te zijn. Wij raden u dns aan, vroegtijdig aanwezig te zijn. PIET VAN DOKTER (P. HUIZINGA) OVERLEDEN. DEN BURG. Na een langdurige ziekte is Maandag alhier overleden, de heer P. Huizinga, beter bekend als Piet van Dokter. 1 Oct. van het vorige jaar heeft dhr Huizinga zijn 40-jarig jubileum nog her dacht, waar toen veel belangstelling voor was. Thans heeft een slepende ziekte 'n einde gemaakt aan dit werkzaam leven. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. KERK. A.s. Vrijdagavond 8 uur bijeenkomst van jonge lidmaten in Eben Haëzer. TEXELSE MARKT. Den Burg, 2 Febr. 1948. Aangevoerd: 19 biggen f45—70. 1 paard f 375-400. Voor de levering: 9 n. kalveren. Dc ver. van oud-leerl, tier L.L.Sehoo! laai veel van zich horen, niet alleen door de praalavonden, niaar ook door het ge ven van revue's en toneeluitvoeringen. Dat hier steeds veel belangstelling voor bestaat kan niet anders, daar de vereni ging een grote aanhang heeft. Dit was ouk Zaterdagavond het geval, toen er een opvoering plaats vond van het toneelspel in 3 bedrijven „Bóeren- strijd" van K. Bergsnia in de grote zaal van „De Oranjeboom" die tot in alle hoeken bezet was. Daar de voorz., dhr Jo Roeper mee speelde, werd de bijeenkomst geopend door dhr C. P. Laan, die de talrijke aan wezigen van harte verwelkomde, in het bijzonder het gein. bestuur, vertegen woordigd door weth. Hin en de gem.- secr. dhr P. Beemsterboer, de jury van de lezingswedstrijd en dhr O. van Gro ningen, die steeds getrouw verslag uit brengt in de Texelse Crt, v.d. verschil lende lezingen. „Dat u allen hier zit", al dus dhr Laan, is mijn schuld, daar in de najaarsvergadering op voorstel van dhr v. Leeuwen, besloten is nu eens geen revue op te voeren, maar een goed to neelstuk. waarvoor gekozen is „Bóeren- strijd". In November 1948 bestaat de ver. van oud-leerlingen 20 jaar en bet voornemen bestaat om dan nog eens met een revue te komen. Als we de geschiedenis tot in vroegere eeuwen nagaan, komt steeds tot uiting, hoe vaak de boer bespot wordt, waarom de ver. zich zeker gelukkig mag prij zen, dat de keuze thans gevallen is op een goed hoerenstuk, aldus dhr Laan. Spr. hoopte, dat er nog eens iemand ge- inspireord zal worden 0111 'n eelit Texels loneelstuk te schrijven, dat dan ook voor een Texels publiek zal worden opge voerd. Met een vol vuur uitgesproken oratie Rust ii ten strijd Boerenvolk, verheft u en gaat mee met de uw tijd! gaf spr. liet woord aan de jeugdige to- neelspelers(sters) voor de opvoering van Boerensirijd". Er zullen maar weinig stukken zijn, die zich zo goed lenen 0111 voor een ge hoor, dat hoofdzakelijk bestond uit land bouwers en boeren, te worden opge voerd, Dit stuk verplaatst zich als 't ware te midden van de plattelandsbevolking cn spreekt van hart tot ha>'t. Het laat ons zien de strijd 0111 het dagelijks lu-ood, die de kleine boer Jan van Vliet (dhr Jo Roeper) te voeren heeft 0111 z'n hoofd „boven water te houden". Door hard werken heeft hij zich weten op te werken van arbeider tot een kleine boer. Hij wil nog meer vooruit, koopt er nog een stuk land bij en rekent daarbij op de steun van zijn zoon Bernard (dhr C. van Leeuwen). Deze ziet 'liet dagelijks ge ploeter met heel andere ogen aan dan zijn vader. Hij ziet ook het naderend onheil, dat we ons nog zo goed kunnen herinne ren uit de jaren 1934 en daarna tot voor de grote wereldoorlog, de beruchte cri sisjaren. De zoon heeft andere inspira ties en idealen. Hij heeft een goed ver stand en solliciteert naar een betrekking bij de politie. Het gelukt hem, liij krijgt zijn aanstelling als agent van politie te Rotterdam, juist als zijn vader er nog 'n stuk land bijgekocht heeft van Dijks hoorn, de goedaardige rentenier (dhr C. Heerwaarden Wzn.) De gevolgen la ten zich niet moeilijk raden. Het reeds lang van tevoren voorziene conflict tus sen vader en zoon is onvermijdelijk. Van Vliet wijst z'n zoon de deur, ondanks de verzoenende pogingen van zijn vrouw (mej. H. de Wit) en dochter (mej. Vr. Logman) De ene tegenslag volgt op de andere. Marietje, de dochter, heeft ken nis aan Gerard, (dhr C. Witte Dzn.), zoon van de grote en rijke hoer Klaas Kops (dhr Fer Roeper), doch tussen de twee jonge harten staat „dc geldzak", Het is Mieke Slemp, de waarzegster (mej. L. Eelman Nd.) die het boerenge zin bezoekt met haar koopwaren en te vens de toekomst voorspelt. Zij deed de voorspelling van „de geldzak" en ook zag zij een uniform met blinkende kno pen (Bernard). Klaas Kops, de heren- hoer met zijn dikke buik en gouden ket ting, bezoekt de familie van Vliet er. zegt, dat er geen sprake van kan zijn, dat zijn zoon Gerard ooit met Marietje gaat trouwen. De dochter van de kleine boer is te min voor de zoon v.d. grote boer, wiens zoon te weinig ruggegraat toont 0111 zich tegen zijn vader te verzet ten. Jozef Knijpers, de koopman (dhr A Boerhorst), komt ten tonele, de figuur van een woekeraar, die van Vliet geid geleend heeft 0111 zijn land te kopen. Van Vliet is dus met handen en voeten aan deze parasiet gebonden. Knijpers is niet alleen een woekeraar, maar ook een wezen behept met lage instincten. Hij ontziet zich niet er bij Marietje op aan te dringen, dat deze een huwelijk sluit met z'n „halfzoete" zoon Pietje. De jaren gaan voorbij, de vooroorlogse crisis openbaart zich. Het gaat slecht met de hoeren. Er is geen droog brood meer te verdienen. De catastophe is niet te keren. Van Vliet, de kleine boer, kan geen rente en aflossing meet voldoen, 't noodlot is onafwendbaar. Weer zien we de woekeraar Knijpers op de boerenstee verschijnen. Hij eist z'n geld op en wordt de deur uitgezet, als hij weer over een huwelijk van Marietje met zijn zoon be gint. De notaris heeft reeds opdracht ge kregen om de kleine boerderij te verko pen. Het gezin zit verslagen bij elkaar. Van Vliet is nog steeds verbitterd op Bernard, zijn zoon, als Dijkshoorn, de rentenier, hem komt vertellen, dat deze is bevorderd tot commissaris van politic. Gerard van hoer Kops maakt het weer goed bij Marietje, Mieke Slemp waar schuwt voor „de bloedzuiger" en dan komt na 10 jaren Bernard, de verloren zoon, weet' opdagen,met vreugde begroet door zijn moeder en zuster, doelt hem wordt nogmaals de deur gewezen door zijn vader. Zover komt. het gelukkig niet. Hij laat zijn vader de schuldbekentenis zien, die hij bij de notaris betaald heeft en maakt op deze manier alles weer goed voor het boerengezin, zeer tot ver bazing van Jozef Knijpers, de bloedzui ger, die 1111 letterlijk de deur wordt uit gegooid. Voor het gezin van Vliet is er dus redding gekomen, maar hoevelen zullen in die jaren werkelijk ten onder zijn gegaan? Niet weinig! De schrijver van „Boerensirijd" heeft ons dit wel heel duidelijk geschetst cn de mistanden goed laten zien, waaraan onze maatschappij mank gaat. We kunnen niet anders zeggen, dan dat het bestuur der ver. van oud-leerlingen een gelukkige keus heeft gedaan met dit stuk. E11 het spel zult ge vragen? Ook dit, lezer, was in orde, vooral in het 2e bedrijf kwamen de jongelui er heel goed in cn niet te vergeten in het laat ste bedrijf. Ook aan de grime was goed te zien, dat er 10 jaren waren voorbij ge gaan. De rentenier Dijkshoorn was 111 het le bedrijf een wel wat jeugdige ren tenier. In het 3e bedrijf kwam dit veci beter tot z'n recht, Stuk voor stuk hebben de spelers (sters) zich gegeven, de een beter dan de ander, een bewijs, dat ze de rollen goed ingestudeerd hadden. Wat is er bv. niet gelachen 0111 de waarzeggerij van Mieke Slemp. Dit was een kostelijk to neeltje. Hue is er meegeleefd met de hai - de strijd van de kleine hoer. Jan v. Vliet en zijn gezin. Ons compliment voor jullie spel, dames en heren! Geen wonder, dat er aan liet einde woorden van dank gesproken werden aan de medespelendén en dhr G. Log man, de man achter de schermen, die de regie op zich had genomen. Dhr Laan sprak nog een opwekkend woord voor het landbouwonderwijs. Ont wikkeling is een eis van de tijd en in de naaste toekomst zullen er eveneens ves tigingseisen voor de landbouwer gesteld worden. Spr. deelde nog mede, dat er binnenkort woei enkele praatavonden op het programma staan met interesante onderwerpen. Spr. hoopte, dat er binnen afzienbare tijd een landbomv-hnishoud- school op Texel zal komen. De voorz., dhr Jo Roeper, sprak nog een slotwoord en bood de lieren Laan 011 Legman een fruitmand en de dariies, die meespeelden een bloemetje aan. Hierop volgde nog een gezellig bal, waarbij de heren H. Oraanen e.s. voor de muziek zorgden. Het was ook nog zo'n beetje een Oranjehal ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Bea trix, waaraan we ook nog herinnerd werden, toen Texels fanfarecorps een muzikale rondgang maakte door Den Burg. Zoals reeds per adv. bekend gemaakt is, wordt er a.s. Zaterdagavond nog een opvoering van „Boerensirijd" gegeven. We twijfelen er niet aan, of de zaal zal dan evenals de eerste keer, geheel bezet zijn. Degene, die nog geen kaarten voor deze uitvoering hebben, raden we aan. hiermede niet te lang te wachten om teleurstelling te voorkomen. Z. Zü, die van de bussen gebruik willen maken, gelieven dit hij het kopen van een kaart even op te geven. De rou te van de bussen wordt a.s. Zaterdag per adv. bekend gemaakt. MOTORCLUB „TEXEL". De motorclub „Texel" houdt morgen avond haar tweede clubavond in dit sei zoen, in Hotel „De Graaf". Dhr Snik kers, afd. Chef Varia-verz,'kering, van de H.A.V.-bank houdt een lezing over „De Verzekering van motorrijtuigen te gen Wettelijke Aansprakelijkheid jegens derden". Verder zullen nog belangrijke punter, besproken worden. Zie ouk adv. VESTIGINGSVERGUNNING. Door de Min. v. Econ. Zaken is aan de heer A. Smit te De Cocksdorp vergun ning verleend tot het vestigen van een inrichting, bestemd of mede bestemd voor de uitoefening van een herenkap- persbedrijf in liet perceel De Cocksdorp (i alhier. VISSER GING TE VER HET ZEEGAT UIT. De Texelse visser VI. was zonder een daartoe geldig strekkend certificaat met zijn kotter verder uitgevaren, dan hij had mogen doen. In plaats van 60 mijl, wat toegestaan was, was hij 150 mijl uit de kust gegaan. Doordat hij in aanra king kwam met een Duits schip, kwam het echter uit en moest de visser zicli thans verantwoorden. Hij liet verstek gaan. Mr. von Meyenfeldt vond deze overtreding ernstig en eiste 3 dagen principale hechtenis. Mr. Blankers 't Hooft was echter milder. Voor een eerste keer vond hij deze straf wel een beetje zwaar en veroordeelde VI. tot f 50 subs. 25 dagen. DE HEER W. THOMASSEN SPREEKT OOSTEREND. Zaterdag 14 Febr.a.s. spreekt de heer W. Thomassen (P. v. .1. Arbeid) in het Wapen van Amsterdam. Zie volgende week de advertentie. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Na een vlotte overwinning op Wierin- genvaard, vreesden wij, dat de spelers van het le elftal Westfriezen wel als '11 zacht eitje zouden beschouwen. Deze vrees bleek niet ongegrond, weliswaar gingen we zo van de aftrap af lot de aanval over en kregen enige zeer goede kansen, die echter, deels ook door goed werk van de W-keeper, voor het groot ste deil echter, doordat men in de voor hoede speelde met de gedachte, komt er nu geen doelpunt, dan komt het straks, niet benut werden. Gedurende dit over wicht stond onze verdediging zo onge veer op de helft van het veld met een gezicht als wat kan ons gebeuren. Dat het hier echter niet helemaal klopte, bleek spoedig, toen W., 11a het misluk te T-offensief, het ook eens ging probe ren. Vooral Henk deed zo nu en dan zon derling, na de rust herstelde hij zich echter, evenals Gerrit en Wiin, die er aanvankelijk ook niet al te best in na ren, afdoende. Door een dekkingsfout kon de r.-buiten van W. ongehinderd voorzetten en werkte de 1.-buiten de bal in het net. Aangemoedigd door dit suc ces, kwam W. even fanatiek opzetten en beleefden wy enkele angstige ogenblik ken. Gelukkig had Lolle er uitstekend het oog op en wist verder onheil te vooi- komen. Spoedig namen wij echter het initiatief weer en Jan profiteerde van '11 misverstand tussen keeper en back om de gelijkmaker te scoren. Ook na de rust waren wij het grootste deel in de meerderheid, maar het duur de nog tot een kwartier voor het einde, totdat Dick voor het winnende doelpunt zorgde. Al met al zeker geen beste wedstrijd, al moeten wij hierbij liet zware en ef fectvolle, maar bovenal zeer kleine ter rein, waarop goed voetbal, uiterst moei lijk is, ook in ogenschouw nemen. (Verslag Texel 2 volgt Zaterdag. 1 ZONDAG A.S.: TexelOudesluis Tex. BoysKaagvogels Winkel IITexel II De CocksdorpJVC II Ooslerend II—Geel Zwart III Alkoni. V. ATexel A ZDH AScliagen B Tex. Boys. Zondagmorgen vertrok het le met 2 invallers naar Heerhugowaard, om al daar de strijd tegen Hugo Boys aan te hinden. Direct na de aftrap is Hugo Boys met windvoordeel in de aanval en zij wisten spoedig de score te openen Ondanks dat er enkele spelers huiten- spel stonden, kende de seheidsr. het doelpunt toe. Na een kwartier spelen ge lukte liet de thuisclub hun voorsprong te vergroten. Ook de Boys proberen zo 1111 en dan eens door te breken, maar mede door liet slechte afgeven en plaatsen der ballen, stuiten zij geregeld op de achter hoede der tegenpartij. Het einde dei- eerste helft kwam met een 2-0 voor sprong vail Hugo Boys. Na de rust zijn liet onze jongens, die tot de aanval over gaan en de thuisclub wordt 111 de verde diging teruggedrongen. Daar wij een glad. spekkig veld niet gewoon zijn, be moeilijkte dit het samenspel, zodoende raakte de fut er 11a een hall' uur in de 2c helft, iets uit. Huge Boys trachtte ook nog door te breken, wat huil gedeeltelijk gelukte, want keeper Rijk liet zich niet meer passeren. De laatste 5 min. verstre ken zonder enig gevaar voor heide par tijen. Zodoende was Hugo Boys de over winnaar van deze sportieve wedstrijd. Het 2e ging met enkele invallers op bezoek hij De Koog. Na de 7-0 nederlaag van verleden week, heeft De Koog 1111 revanche genomen en Boys 2 kreeg dan nok met 7-1 klop. Tijdens deze wedstrijd was een speler van de Boys zo ongeluk kig. door zijn pols te breken. De adsp. B speelden thuis een vriend schappelijke wedstrijd tegen de adsp. A van De Cocksdorp. En ook nu weer moesten zij hun meerdere in De Cocks dorp erkennen cn verloren eervol met 3 1. H.S. S.V. Zwaluwen. HRC adsp. BZDH adsp. A: 1-0 De adsp, hebben zich Zaterdag goed geweerd in Den Helder, maar het zal niet mee. Desniettemin was het een pri ma wedstrijd, vooral Jan 111 het doel was in goede vorm. Denk er om, jongens, deze week Donderdagavond 0111 7,30 uur trainen in de school, denk er 0111, alle maal aanwezig zijn, daar moet het van komen, ook de spelers van adsp. B. ZDH 1De Cocksdorp 1: 27. Z. speelt eerst tegen wind, maar liaar aanvallen zijn gevaarlijk, doch het is C die de leiding neemt. Na een half uur spelen kwam er ballenpech, doch dit oponthoud werd spoedig opgelost. Nog voor de rust maakt Z. gelijk. Maar na do rust met de wind mee, dacht ieder, dat Z. zou winnen, doelt onze invaller-kee per had zijn dag niet (of soms een af spraakje met De Cocksdorp gemaakt?) want de goals vlogen aoliter elkaar in z'n doel en met een 7-2 overwinning voor C. kwam hel einde. O.V.V.-iiieuws. Het le speelde tegen BKC 3 een zeer goede wedstrijd en de uitslag 2-2 gaf de verhouding goed weer. Uit een straf schop maakte B. de eerste goal. Het 2e B-doelpunt ontstond uit een doorbraak. Rinus en Klaas maakte voor O. de goals. Na de rust zagen we een gelijk opgaan de strijd, met Soms spannende momen- STOPZETTING VERBOUWINGEN. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op, dat niet toegestaan kan worden aan de zo noodzakelijke woningbouw materialen en arbeidskrachten te onttrekken. Aan de nieuwbouw van woningen moet de voorrang worden verleend boven aile verbouwingen. In verband hiermede kan dan ook voor geen enkele normale verbouwing vergunning worden ver leend. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat bij verbouwing of nieuwbouw zonder vergunning het gebouwde van gemeente wege op kosten van de overtreder zal worden afgebroken. Texel, 30 Januari 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, Mr. G. D. REHORST. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. GEMEENTE-SECRETARIE NA HALF EEN GESLOTEN. Voor een goede gang van zaken delen wij nog incde, dat het gem. huis 11a des middags halt' een gesloten is. Dit geldt voor alle afdelingen. ten, maar goals werden niet meer ge maakt. Het 2e verraste ieder door tegen Wa tervogels 8 met 33-0 te verliezen. Hoe bestaat het, lui? Nog l tegenpunt, dan zijn het er juist 100. Het le is volgende week vrij, het 2e speelt thuis tegen Geel Zwart 3. Wordt dat weer eens een overwinnaar? W. S.V.C. De Cocksdorp. Zondag de match van het seizoen: S. tegen JVC '2. In uitstekende stemming werd de terugreis aanvaard. Ook de ad- spiranten deden goed werk door met 3-1 van Tex. Boys B te winnen. Ga zo voort. Donderdagavond om 8 uur leden en donateurs allen op de vergadering bij Nota. Zijn ook de dames eens aanwezig? NIEUWE ZIEKENHUIS-TARIEVEN. DEN HELDER. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Den Hel der maken bekend, dat met ingang van 1 Februari nieuwe tarieven zijn vastge steld voor de verpleging in het gemeen teziekenhuis aldaar. In verband met dp financiële consequenties, wordt ieder verzocht hiervan nota te nemen, waar voor wij verder verwijzen naar de in dit nr. voorkomende advertentie. MUZIKALE RONDGANG „D.E.K.". DEN HOORN. Evenals Texels fanfare door Den Burg, maakte D.E.K. Zaterdag avond een muzikale rondgang door Den Hoorn, ter gelegenheid van de 10e ver jaardag van Prinses Beatrix. Vanzelf sprekend bestond hiervoor een grote belangstelling. Tenslotte gaf hel korps nog een paar mooie nrs. toe. Vooral ..Wilt lieden nu treden" werd goed ge speeld en aan het einde het Wilhelmus. Vele bewoners hadden deze dag de drie kleur uitgestoken. KLEUTERSCHOOL OOSTEREND. Nu een aanvang is gemaakt met het ophalen van de Ingevulde formulieren, blijken enkele de bedoeling van het be stuur niet geheel te begrijpen, daarom dit ter verduidelijking. De ouders der kinderen zijn verplicht, lid te zijn van de vereniging tegen een minimum con tributie van f 5 per jaar. Ook niet-ouders kunnen lid worden onder dezelfde voor waarde. Donateur kunt 11 worden voor elk door u zelf te bepalen bedrag per jaar. Dit bedrag kan ten alle tijden gewijzigd wor den. U verbindt zich dus niet voor uw leven, kunt u een volgend jaar eenzelfde bedrag niet missen, dan zjjn we met min der uok dankbaar. Kunt u wat meer mis sen, wat wij van harte hopen, welnu dan gooit u er een schepje op. Ook dan zullen we ii niet kwaad aankijken. Maar laat het in elk geval zo zijn: Voor de.kleuters van Oosterend Blijf ik met mijn steun present. KERK EN VREDE. Onlangs plaatsten wjj een adv., waarin de mogelijke oprichting van een afd. van Kerk en Vrede werd aangekondigd. We kunnen nu medelen, dat deze oprichting a.s. Vrijdagavond 8 uur zal plaats vinden ten huize van Ds. Hartdorff, te De Waal. We komen hier nog nader op terug. UITSLAG HERVEILING TE DE COCKSDORP. No. 49 koopster mevr. W. Alderliesle- Rikkenberg voor f900. No. 61, koper C. Zuidema Johzn. voor f510. No. 53 koper N. van Egmond Sr. voor f 410. No. 55, koper C .de Graaf Johzn. voor 1400. No. 57, koper J. BoonCzn, voor f 1200. No.59 koper C. Kalis Jbzn. voor f750. No. 61, koper idem voor f 480. No. 63 koper C. de Graaf Johzn. voor f700. Nos. 161 en 163 koper N. van Egmond Jr. voor f820. GREPEN UIT 'T RADIOPROGRAMMA Hoorspelen; Wo. 21,20 Het doek valt (II) Klassieke muziek: Wo. 20,15 Operaconcert (II) Wo. 20,15 Requiem, Mozart (I) Wo. 21,Mendelssohn concert (o.a. vi- oolc.) (BBC 342 111) Do. 20,15 Mozart, Bruökner (II) Do. 21,30 Jo Vincent (BBC 1500 m.) Vr. '23,15 Brahms, Moussorgsky (II) Populair genre: Wo. 12.38 Kilima Hawaiiaus (H) Do. 13.1o Metropole orkest (II) Do. 13,15 Kilima Hawaiiaus (Brussel) Vr. 21,— Metropole orkest (I) Vr. 22,15 Peggy Lee (II)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1