IZ p rjr 1 Het vroege voorjaar Bevolking en natuur Ziek zijn FT= 'iiVUn'i .1 De L.T.B. bestond 30 jaar I INDONESIË. ZATERDAG 14 FEBRUARI 1948 61e JAARGANG. No. 6192 TEXELSCHE COURANT Wat een gekke winter-lente Of.moet het lente-winter zijn? Hel ontbreekt alleen een beetje Aan wat extra zonneschijn. Als je de diverse tuinen Van je buren zo bekijkt. Zie je dat er al een crocus Of een ander bloempje prijkt. „Zou het nu al lente worden Vraagt de kever en hij komt Even om een hoekje gluren En staat net als wij verstomd. Nog geen blaadje aan de bomen. Dat is 't enige verschil. Tussen dit en échte lente. Wat een lente-wintergnl! Vorig jaar, toen zoende vrouwlief Nog ontroerd de kolenman, Ze kijkt nu die zwarte kerel Al haast wekenlang niet an. Maar tóch kun je nog niet weten. Wellicht vriest het dat het kraakt, Als je strakjes, in Augustus, Net je zomerfietstocht maakt! INadruk verboden). O.P.A. UITSLAG BALMASQUE S.V. TEXEL. AM. Groepen: le prijs Tinker Bell (dames A. Witte, M. Witte, G. Buys, D. v. Heerwaarden en Th. Barborst); 2e prijs Franse cog nac (dhr W. Ran, R. Smit en de dames Ran-Smit en Bruin-Kiewiet). AM. Paren: le. Schagen-Texel (dames D. en N. Zym); 2e. Vader en Moeder (H. Boon en G. Wilner); 3e. Plan Marshall (H. de Jongh en R. Coinello) 4e. Negers (da mes v.d. Slikke-Eelnian en Moojen-Eel- nian). AM. Enkelingen: le. Bloemenmeisje (Hanny de Wit) 2e. Plastic (mw. Beumkes-3reen) 3e. Player (Addy Molenaar) 4e. Karei I (dhr .1. HilleiU 5e. Clown (dhr P. Schoorl) (ie. Kiosk (mej. "N. Hillen) 7e. Winterkost (mw. Hillen-Bruin) 8e. Snoepgraag (Trude Keijser). Het bestuur van S.V. Texel dankt alle deelneiners(stera) hartelijk, alsook de jury, de hand van dhr Craanen, die ook een groot aandeel had en die vooral ook de juiste stemming wist te bereiken en te behouden. Tenslotte dank aan al len, die zich met de voorbereidingen en de uitvoering hebben belast. Tot het vol gend jaar! AARDAPPELROOIMACHINES NOG NIET VOLMAAKT. Het officiële verslag van de wedstrijd met aardappelrooimachines, die vorig jaar Oct, te Drouwenermond in Drente is gehouden, maakt melding van een veel te groot percentage beschadigde knol len bij de zware machines. Al deze typen gaven meer dan 50 pet. beschadigde knollen. Merkwaardig genoeg hebben de twee lichte machines, de Franse Roulet te en de Zweedse Ysta-Dixi veel mooiere resultaten gegeven. De Roulette is niet anders dan een verbeterde werprad- systeem; dc Ysta slaat de aardappelen in een meedraaiende, verticaal staande, conische korf. Bij beide systemen komen de knollen op een rij te liggen, waaruit ze moeten worden opgezocht De zware machines leveren do knollen af in man den of in een meerijdende kar, doch het mechanisme blijkt, dan het grootste deel van de knollen meer of minder ernstig te beschadigen. Nu is het de vraag of deze beschadigingen voor fabrieksaardappe len van grote betekenis zijn. Mits dc knollen snel vermalen worden, zal er geen rotting optreden, doch moeten zij bij slecht weer enige tijd opgeslagen worden, dan is enig verlies onvermijde lijk. Er groeien nog meer soorten palmen in de tropen! Een zeer bijzondere is de „rotfcan", die wel plm. 200 meter lang kan worden. Met haar scherpe dorens klimt ze hoog in de bomen om weer neer te val len, weer te stijgen enz. zodat men op een zeker punt gekomen, niet weet waar ze vandaan komt. Ook een eigenaardige palm is de „gehang" met haar waaiervormige hla- UITGAVE v h Fa LANGE VELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. ONTEIGENING VAN BOUWGROND. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw voornemens is, ten behoeve van het bouwplan 1948, over te gaan tot onteigening van een aantal percelen en perceelsgedeelten grond, ten name van de gemeente Texel, gelegen te Den Burg, Oosterend, Oudeschlld en Den Hoorn. Door vertegenwoordigers van genoemd college zal op Donderdag 2d Februari 1948 van 12 tot ld uur ten gemeentehui- ze te Den Burg een zitting worden ge houden, waarin door belanghebbenden eventuele bezwaren tegen deze onteige ning naar voren kunnen worden ge bracht Daarenboven kunnen bezwaren schrif- lelijk worden ingediend bij gemeld col lege (afdeling onteigening en toewijzing) van Alkemadelaan 350, te 's-Gravenhage, tot uiterlijk twee dagen vóór deze zit ting. De kaarten en lijsten, waarop deze percelen en perceeksgedeelten zijn aan geduid, liggen van heden tol de zitting ter secretarie dezer gemeente voor een ieder kosteloos ter inzage. Texel, 11 Februari 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, Mr. G. D. REHORST. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. STIERENKEURING 1848. De Burgemeester van Texel maakt he kend, dat voor dezo gemeente de stieren- keuring voor liet jaar 1948 zal plaats vinden op Vrijdag 9 April 1948 om 11 uur op het marktterrein te Den Burg. Voor iedere stier, die men ter keuring wenst te presenteren, moet vóór 15 Fe bruari 1948 het afstammingsbewijs wor den ingediend ten kantore van de Secre taris der Provinciale Commissie tot be vordering van de Rundveeiokkertj in Noordholland, Landbouwhuis te Alk maar. De aangifte dient schriftelijk te geschieden met opgave van de naam en de woonplaats van de eigenaar en met vermelding van de keuringsplaats, waar de stier -zal worden aangeboden. Voor tweejarige stieren, die reeds, vroeger ter keuring werden aangeboden en goedgekeurd voor NH of inschrijving in liet NRS is het niet nodig een nieuw afstammingsbewijs in te zenden. Schriftelijke aangifte, met vermelding van de keuringsplaats, waar het dier nu zal worden aangeboden, is voldoende. Bij de aangifte voor de keuring be hoort het bewijs van de aangifte be doeld in art. 3, 4e alinea, van het „Stio- renregiement Noordholland 1938" te worden ingezonden. Indien hieraan niet wordt voldaan, kan de stier van keuring •vorden uitgesloten. Voor stieren, die men wenst te laten inschrijven in het Nederlands Rundvee- stamboek, dient door de eigenaren- op de gebruikelijke wijze keuring te worden aangevraagd aan het Bureau van dit Stamboek, Surinamestraat 24 te 's-Gra venhage. Niet-geringde stieren kunnen van de keuringen worden uitgesloten. Tenslotte verzoekt dc Burgemeester de houders van stieren, telkens wanneer door hen een stier in de loop van het jaar wordt aangekocht of verkocht, hier van ten gemeentehulze aangifte te doen. Texel, 11 Februari 1948. De Burgemeester van Texel, Mr. G. D. REHORST. GEESTELIJK LEVEN. Ieder gezin kent zijn periode van ziek te. Daar zijn de korte, vrij onbetekenen de ongesteldheden, daar zijn ook de ern stige tijden van bezorgdheid. Het is niet gemakkelijk het ziek-zijn goed te ver werken. Ernstige patiënten, met een langdurig ziekbed, die weken aaneen moeten lig gen, zeggen dikwijls „ik leer zoveel". En ik herinner mij na 'n kerkdienst in een ziekenhuis, hoe ik met de directrice de lange gangen doorwandelde en dat zij zei: „U weet niet hoeveel goeds en groots hier gebeurt, van buiten lijkt iiet alleen een oord van verschrikking en er gebeuren hier toch zoveel merkwaardige dingen". Trouwens, hoe vaak zien we niet een opgroeiende jongen rijper uit zijn ziekte te voorschijn komen en hoe- vele mensen worden milder en zachter, inderdaad, ziekte behoeft geen verlies le zijn. I Wie temidden van zijn drukke hezig- I lieden ziek wordt, moet plotseling het dagelijks gareel loslaten. De wereld I wordt kleiner en stiller. De getrouwen I staan om ons heen. Als het ernstig wordt kunnen de eclite verbondenheid, de ope- I ne nabijheid, zo levend worden. Nog zie I ik (1e vrouw mijn kamer binnenlopen, j na een spannend waohten op de uitslag I van een ernstige operatie van haar man: I Zij vertelt de zorg, zij vertelt ook, hoe ze samen direct bij elkaar geweest zijn en I ze eindigt met de woorden: Het is vrese- j 'ijk moeilijk, maar ik zou dit voor niets l ebben willen missen". Als ziekte ons huis binnenkomt, is het 1 ol' onze onderlinge liefde zich aangordt I om haar tegemoet te treden; er moet rust en regelmaat en orde allereerst zijn en dan vooral ook de vertrouwde nabij heid voor elkander. Vele kleine daden van toewijding, van lieve, zorgende ge negenheid, worden nu door ons gedaan, in gewone tijden blijven ze zo ondoor dacht achterwege. Nu worden wij vrij moediger en uiten ons. Gok noopt de gang van liet leven ons dan lot tijd er; aandacht voor de wezenlijke dingen; liet is alsof woorden, gedachten een ve»l duidelijker betekenis krijgen. Een lied een melodie, zij worden innerlijk liet be zit van ons liart. Misschien, als er wat rustiger dagen zijn, zingt zachtjes moe der een iied of leest zij de woorden: „Vreest niet, o mijn ziele, Wacht op den Heer! Wat u ook ontviele, Toch blijft u veel meer. Wat u verliet, God begeeft u niet. Groter dan de Helper Is de nood toch niet. Eeuwig Getrouwe, Redder in nood. Red ook onze ziele, God, goed en groot!" kalmeren Uw zenuwen UITREIKING levensmiddelenkaarten 304, textiel- kaarten 804, schoenenbonnen, aan vraagformulieren MD 323-17 voor brandstof fenkaarten. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. 54, 64, 74, 84, of 94 wordt een schoenen bon uitgereikt, wanneer men nog in 't be zit is van inlegvelbon 612. Medegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsleden en de omwisselingsbon van levensmiddelenkaart 802. Deze bon mag Aan hen wier stamkaart eindigt op O, zonder kaart worden aangeboden. Men wordt verzocht toe te zien dat de stamkaarten voorzien zijn van een groen TD zegel, daar anders geen kaarten mo gen worden afgegeven; dat bij de uitrei king direct wordt nagegaan of men de juiste kaarten ontvangen heeft, aangezien deze later niet mogen worden omgeruild Verder wordt men dringend verzocht op de aangegeven tijd zijn kaarten af te halen en onderstaande uren uit te knip pen, daar voortaan alleen de dagen en niet meer de uren zullen worden gepubli ceerd. Te Den Burg op het Distributiekantoor Eerste dag op Dinsdag 17 Febr. 1948 9-10 alleen zelfverz. Den Burg letters AG. 10-11 alleen zelfverz. Den Burg letters H—R. 11-12 alleen zelfverz. Dei Burg letters SZ. 1,30-2,30 alleen zelf verz. wijk B letters AB. 2,30-3,30 al leen zelfverz. wijk B letters OH. 3,30- 4,30 alleen zelfverz. wijk B letters IK. Tweede dag np Woensdag 18 Febr. '48 9-10 alleen zelfverz. wijk B lettere L-S. 10-1] alleen zelfverz. wijk B letters TZ. 11-12 geen zelfverz. Gravenslr., Wester- w eg. Stenenplaats, Kantoorstr., Vismarkt 1,30-2,30 geen zelfverz. Achterom, Schoonoordweg, Molendwarsstr., Haffcl- denveg, Hallerweg. 2,30-3,30 geen zelfv Gasthuisstr., Hollëwalsweg. 3,30-4.31 geen zelfverz. Nieuwstr., Zwaanstraal. Publ. no. 9.) OOIEVAAR ALS LENTEBODE. Dc eerste ooievaars zijn in de Elzas aangekomen. Zes weken vroeger dan ge woonlijk. Men concludeert hieruit, dat de winter dit .iaar kort zal zijn, daar de ooievaar als lentebode wordt beschouwd. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 14 Febr. op om 7,58; on der om 5,52. Maan: 18 Febr. E.K., 24 Febr. V. M. Hoog water ter rede van Texel: 14 Febr. en 0,00. 15 Febr. 0,10 en 0,25. 16 Febr. 0,40 cn 0.55. 17 Febr. 1,10 en 1,30. 18 Febr. 1,50 en 2,10. 19 Febr. 2,40 en 3,15. '20 Febr. 4,00 en 4,45. DEN' BURG. Op Donderdag 5 Febr. vierden de leden van de LTB, aM. Den Burg, het 30-jarig bestaan van hun orga nisatie. Er werd 's morgens te 9 uur be gonnen met een plechtige II. Mis, welke werd opgedragen door de geestelijke ad viseur kapelaan van Wel. Bijna alle le den waren hierbij tegenwoordig. Hierna volgde een feestelijk ontbijt in Hotel „De Zwaan". De leden met hun dames tulden de zaal geheel. Door voorz. D. Hm werden alle, vooral de geestelijke adviseur cn oud-bestuurs leden, mede-oprichters, hartelijk wel kom geheten, en stelde spr. voor om eerst de inwendige mens te versterken, w aarna de tafel alle eer werd aangedaan. Hierna nam de voorz. weer iiet woord, hij memoreerde met gloedvolle woorden bet wel en wee van de afgelopen jaren. Er volgden natuurlijk meerdere sprekers die hun steentje bijdroegen om enkele za ken nog eens de revue te laten passeren, een er van zelfs op rijm. Na nog enige tijd gezellig bij elkaar gezeten te hebben, dankte de voorz. al ien voor hun opkomst en sloot deze bij eenkomst met een „tot vanavond". Het hoofdbestuur an de LI B en hel personeel van de Handelsraad ter plaat se hadden elk een prachtige bloemen mand laten bezorgen, wat zeer op prijs werd gestëld. Nadat 's avonds de mooi versierde zaal van „Casino" vol was gelopen door de leden en hun huisgenoten, opende de \oorz. deze avond van amusement met een hartelijk welkom, met de wens, dat men zich goed' mocht amuseren en gaf de leiding hierop aan de jongeren, die voor zang en toneel hadden gezorgd. Er werd begonnen met een 2-tal liede ren, toepasselijk op het boerenleven en de LTB; verder werden er aardige to neelstukjes opgevoerd, die de lachspie ren danig lieten werken. Als conferen ciers traden op de lieren J. Timmer en C. Witte, dus nok dat was in goede han den. Als de tonelisten weer nieuwe krachten verzamelden voor een volgend stuk, was er gelegenheid voor 'n dansje, krachten verzamelden voor een dansje, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De Band onder leiding van dhr II. Craa nen gaf daar dan cok aile aanleiding toe. 1-Iet sluitingsuur kwam \eel te vroeg op deze zeer gezellige avond. Di' LTB kan op een goedgeslaagde lering van zijn jubilé terugzien. NIEUWE BONNEN. van 15 tot en met 28 Febr. 1948. Bonkaarten KA, KB, KC 802 181 melk is 4 liter melk 183 melk is 7 liter melk 186 vlees is 100 gram vlees 187 vlees is 300 gram vlees 188, 189 boter is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 209 algem. is 150 gr. kaas of 1S7'/ï gram korstloze kaas 208 algem. is '2 eieren 206 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) 204 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) 199 algem. is 500 gr. sinaasappelen (voor inlevering) 192 reserve is 125 gr. citroenen (voor- inlevering) 193 reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 195 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) 198 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) Bonkaarten KD, KE 802 683 melk is 12 liter melk 686, 687 vlees is 100 gram vlees 688 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet. 689 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 708 algem. is 2 eieren 706 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) 704 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) 699 algem. is 1 kg. sinaasappelen (voor- inlevering) 693 reserve is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 095 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 21 Febr. a.s.) Bonkaarten MA, MB, MC, MI), MF, MG, MH 803 (bijz. arbeid, a s. moeders en zieken) 1063 brood is 800 gram brood 1068 boter is 250 gr. boter of margarini of 200 gram vet 1062 margarine is 250 gr. botrr .of mar garine of 200 gr. vet. 1064 kaas is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 1069 eieren is 5 eieren 1067 melk is 5 liter melk 1061 vlees is 300 gram vlees 1066 vlees is 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 13 Febr. 1948 worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 19 Febr, a.s. mag worden gekocht. De bonnen 199 en 699 algem. (sinaas appelen) en 192 reserve (citroenen) moe ten uiterlijk op 21 Februari bij een han delaar in groente- en-of fruit worden in geleverd. SERVIESGOED, FIETSEN EN BANDEN VRIJ VAN DISTRIBUTIE De distributie van serviesgoed, fietsen en fietsbanden is deze week opgeheven. Verwacht mag worden, dat het in elk geval mogelijk zal zijn de productie van deze artikelen op een peil te handhaven, dat aan redelijke behoefte kan worden voldaan. HET VLIEGVELD „VLIJT". De uiteindelijke te bereiken grootte van de vliegvelden in ons land zal aan zienlijk hoger zijn dan voor de oorlog. Texel zal 81 ha. groot worden (voor de oorlog 36 ha.) Voor de aanleg van vliegvelden Ls 20 millioen aangevraagd, waarvan voor Texel f 100,000.—. Er wordt naar gestreefd leder lucht vaarterrein onder te brengen in een naamloze vennootschap, waarin zowel de overheid als het gewest deelneemt. Vele van deze N.V.'s zullen nog dit jaar wor den opgericht. Wie weet hoe gauw we kunnen vlie gen! HONDERDEN MIJNSTUTTEN AAN GESPOELD OP HET KOGERSTRAND De hevige storm, die j.l. Maandag langs onze kust beukte, had o.a. tot ge volg, dat op hel Kogerstrand' honderden mijnstutten (zeker wel een 1006) zijn aangespoeld. Deze zijn vermoedelijk afkomstig van de deklast van een of andere houtboot. Het hout is op last van de strandvonderij naar een centrale opslagplaats gebracht. Nader vernemen wij, dat ook op ande re plaatsen aan het strand een massa van deze mijnstutten gevonden zij, o. a. aan Den Hoorn. FILMNIEUWS. „Zeeduivels" is een film, gemaakt naar een verhaal van Kenneth Roberts. Toen in 1812 de vijandelijkheden tussen de V. S. en Engeland begonnen, was de „Olive Branch" juist met een kostbare lading op de thuisreis naar Maine in Arundel. Niemand aan boord van het schip heeft er enig idee van, dat er oorlog is uitge broken en daarom komt de overval van de Engelse brik als een donderslag uit heldere hemel. Na een verwoed gevecht, waarin kapitein Dorman sneuvelt, wordt de „Olive Branch" als oorlogsbuit dooi de Engelsen meegevoerd. Corunna, de dochter van kapitein Dorman, zweert, dat zij niet zal rusten, alvorens zich op de Engelsen te hebben gewroken. Zij doet baar verloofde, Daniel Marravin, die eerste stuurman is op haar vaders' schip, d'e bitterste verwijten, want deze is volgens haar niet flink genoeg opge treden. De Engelsman heeft echter niet lang plezier van zijn verovering, want by een ontmoeting met het Amerikaanse fregat „United States" moeten ze de vlag stryken voor de Amerikanen. Hierom draait deze geschiedenis uit de jaren der Amerik vryheidsooriog en het slot is, dat Daniel en zijn mannen de „Olive Branch" weten te overmeesteren en Corunna zich weer met hem verzoend. De twepde film heet „Dikhuiden", een komische avonturenfilm, die zich af speelt in Caterville, Mississippi, onge veer in het jaar 1870. Daar woont het ge lukkige gezin van Dr. Tibbitt, dë gem. arts, met hun knappe, intelligente doch ter Mary, die ten huwelijk wordt ge vraagd, doch eer het zo ver is, spelen er zich heel wat gebeurtenissen af. Het komt uiteindelijk toch goed. Hoe en op welke wijze, dat kunt u in de film zien. ESPERANTO EN HET LUCHT VERKEER. De Italiaanse Luchtvaart My. „Airo- ne", die liet luchtverkeer onderhoudt tussen Italië en Zwitserland, Tunis, Frankrijk en andere Europese landen, besloot Esperanto te gaan gebruiken in haar internationale correspondentie en propaganda. Om liet even of het kalm weer is, er een briesje waait, de stormen in de re- gentyd loeien, of zy afsteken tegen de blauwe hemel, hun door de wind gewiegd loof glinstert in de zonneschijn of ook de lange blaren schynen weg te willen vliegen op de storm: kokospalmen blijven door hun elegante vormen het oog beko ren. Soms valt een der zware vruchten van de top naar beneden. Dan volgt een zware plof, een dreun en de „noot" heeft zicli halverwege in het zand ge boord. Een tropenhelm, hoe stevig ook is als van porcelein wanneer een dergelijk projec tiel hem treft. Vooral bij harde wind is het daarom zaak, zich niet op te houden daar, waar met dergelijke bal len wordt gespeeld. Voor de bevolking betekent de Klapper letterlyk alles. Hy levert haar spys en drank en nog veel meer. Ik kan niet in bijzonderheden treden. Maar op een zeer merkwaardig ge bruik moet ik even wijzen. Van de nerven der zyblade- ren met hun zeer dikke ner ven maakt de bevolking bezems, waar mee zy de aarden vloer van haar wo ning aanveegt en ook het erf. Die bezem heet „Sapoe (bezem)-lidi"(nerf) en is ook in de Europese huishouding een on misbaar. wapen tegen muskieten, de gevaarlyke diertjes, die het net om de slaapplaats zijn binnengedrongen met liet doel 's nachts de slapende te steken, bloed af tc tappen en te besmetten met malaria, die uitputtende ziekte. En op die manier de beschuttende werking van de klamboe (muskietennet) denkbeeldig te maken! deren en stekelige bladstelen. De stam is zeer vast, maar bevat van binnen ve zelig merg een soort minderwaardige sago, in tijden van grote nond door d- bevolking gegeten. De stam dient vooi liet maken van trommen, terwijl men dr jonne, niet ontplooide bladeren droogt, in smalle repen verdeelt en er o.a. grond zeilen van fabricert en ook zakken voor de verzending van koffie. Illustratie: gehang in bet natuurreser vaat op West-Java met een rustig gra zende wilde koe (bantèng). Tekening J G. Sinia. Dr. H. F. TILLEMA. SPREEKUUR BURGEMEESTER, Ter voorkoming van teleurstelling, wordt er dc aandacht op gevestigd, dat bet gewone spreekuur van de Burge meester is op Maandag- en op Zaterdag morgen van 10,3012 uur, behoudens on voorziene omstandigheden. KATHOLIEKE KERKDIENST. Missen in Den Burg cn Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn alleen om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Om 7 uur le Lydensmeditatie. Deze week: Missen om 7 cn 8 uur. (Maand., Dlnsd. ei; Vrydag ook om 0,30 u.) Communie vóór en onder de Missen. Maandag: oog een Mis om 9 uur. Woensdag: Quater temperdag. In Den Hoorn een Mis om 8 u. 7,30 Jozeflof. 8 u. jongenseongr. Don derdag: 8 u. gez. Requiem voor alle overledenen der Doodceel. 8 u. ook een Mis in O'end. Vrydag: Quatertemper dag. Half 4 biechtgel. v. schoolkinderen. 730 Kruiswegoefening. Zalerdag: Qua tertemperdag. Van 4-8 u. biechtgel. op: hele uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1