Aan alle Texelse Narcissenkwekers BRANDVERZEKERINGSBELASTINti Burgemeester en Wethouders van Texel brongen ter kennis van belanghebben den, dat de mleveringsterinijn van d< aangiftebiljetten brandver/.ekeringsbc- lastfng, dienstjaar 1948, verstreken is. Degenen, die verzuimden, deze opgave te doen, worden hiertoe alsnog tot én met Zaterdag 21 Februari a.s. in de ge legenheid gesteld. Nadrukkelijk wordt gewezen op de straffen (hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden), gesteld op het verzuim Aan behoorlijke invulling, on dertekening en terugzending van de aan giftebiljetten. Volstaan kan worden met het vermel den van de wijzigingen, welke sinds de aangifte over 1947 hebben plaats gevon den in de gebouwde eigendommen en-of de verzekeringen. Texel, 16 Februari 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr. G. D. REHOJRST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEMEENTE. Gemeenteavond Vrijdagavond 8 uur in Eben Haëzer. OPLICHTING OP GROTE SCHAAL. DEN BURG. Onlangs werd in onze courant een adv. geplaatst waarin een zekere Pierre Toeeal bekend maakte, in - n bekend pension zitting te houden als helderziende voor alie zaken, waarover een mens maar inlichtingen vilde heb" ben. zelfs over medische aangelegenhe den kon men deze „wijsgeer" spreker. Het bleek al spoedig, dat hier een paar geraffineerde oplichters aan het werk waren (Pierre had nl. ook een assistent', die probeerden de goe-gemeente finan cieel wat lichter te maken. Een goedge lovige juffrouw geraakte zelTs haar gou den ring kwijl, doch de politie wist „d. beren" te achterhalen en zo zal deze op lichterij op grote schaal (de heren heb ben nog meer op hun kerfstok), mei enige weken in Alkmaar voorkomen. In de burgermaatschappij dragen deze helderzienden" de namen van H. van Vegtcn en A. W. Versohure. Het lijkt wel of pen mens bedrogen wil worden. „V.I.O.S." SPEELT TN DEN BURG. Men zegt wel eens. dat grota gebeurte nissen hun schaduw vooruitwerpen. In de vooravond trok reeds een stoet door ie straten van Den P»urg onder de klan ken van „Hup Vios". Het ging er dan --ok 's avonds gezellig toe in „De Oran jeboom". Op overtuigende wijze was merkbaar, dat de prestaties van VIOS vooruitgaan, de vertolking van de diverse marsen en de wals van .T R. v.d. Glas waren hier van de bewijzen. Evenzo genoten de di verse fantasiën een redelijke weergave, al moet rekening gehouden worden met de grens van liet bereikbare. Ingeleid door een confetti-regen (dit waren heel economisch de „nieten" van de gehouden verloting), kwam na d? pauze een bont programma voor het voetlicht. En voordat we het wisten was hef reeds ver na 12 uur (het programma was van een behoorlijke lengte). Van dil uitgebreide programma willen wij enke le onderdelen even vermelden. Er was een aardig dames-zanggroepje, waarbij Martje Daalder en Akke Reits- m.i met de vertolking van liet aardige liedje „Vaarwel mijn jongen" op de vonrgrond traden. En dan de speciale Oost eronder conferencier" Simon v. b Slikke, die met Hnib Fenijn's „Vioslied" veel succes oogstte. Een groot aandeel in dit gehele programma had de dir. dhr Flokstra. Zolang VTOS deze stuwkracht in haar midden heeft is do toekomst van deze ver. ongetwijfeld verzekerd. NOGMAALS OPVOERING VAN „HET GEHEIM VAN DR. SPENCER". DOOR U.D.I. Aangezien U.D.I. velen bij de eerste opvoering van net spannende stuk „Het Geheim van Dr. Spencer" wegens plaats gebrek heeft moeten teleurstellen, is is besloten om nog een tweede opvoe ring te geven en wel op Vrijdag 27 Fe bruari a.s. met gezellig bal na. De kaarten zijn vanaf heden verkrijg baar waarvoor we u verwijzen naar de adv. in dit nr. Tevens bestaat a.s. Zondag 22 Febr. gelegenheid tot plaatsbespreker! Gezien het goede spel van de vorige maal, twijfelen we er niet aan, of velen zullen van deze gelegenheid gebruik ma- kon en raden wij u aan tijdig kaarten te nemen. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetvcr. 10 Februari 1948. Varkens: Door de verhoogde toewij zing voor volgende w eek. is de prijs ietü hoger. Uit alles blijkt, dat het verschil in prijs tussen het Oosten en Westen hoger is, dan de tot nu toe aangenomen 6 cent por kg.; vooral de kwaliteit speelt een grote. rol. De geruime tijd geleden dom ons aangekondigde verlaging van de toe slag voor zware varkens van 90 kg. schoon cn hoger, schijnt doorgang te /uilen vinden. IIet voorstel is thans of ficieel hij het B.V.V. aanhangig. Zoals hekend, zijn we een tegenstander van dil voorstel, (laar dit belemmert het aanhou den der varkens, als de biggenprijs hoog is. Deze biggenprijs is thans zodanig, dat lonend mesten uitgesloten is. Bonnen: Stijgend. Onze notering is 9 ct. per kg., niet inbegrepen onze provi sie. Gebruiksvee: Duur. Groot aanbod, maar gemakkelijk te plaatsen. Voor dc slacht een zeer gering aanbod. TEXELSE MARKT. Den Burg, 16 Febr. 1948. Aangevoerd: 21 biggen f 4565; 30 kippen f 46. Voor de levering: 8 n. kalveren. Zowel in het Weekblad voor Bloem bollencultuur als in ,,De Hobaho" van 13 Febr., wordt er de aandaeht op ge vestigd, dat het thans de hoogste tijd is om de hollen op vlieg te controleren. Zeg niet, kwekers, „er is geen haast bij", want dan bedriegt ge n zeil. Het is zelden voorgekomen, dat do bollen zo \roeg zón als dit jaar. Hoewel liet pas half Februari is, vertonen de bollen een stand die in normale winteis pas half Maart kan worden .geconsta teerd. De ontwikkeling van de vlieg houdt hiermee gelijke tred: de larve kijkt niet op de kalender doch houdt rekening met de temperatuur. Daarom: het dek van de bollen af en de onbehandelde en de 2-jarige partijen direct op vlieg nalo pen Hot is in uw eigen belang. Wanneer we dit jaai de vliegbestrijding niet krachtdadig aanpakken dan zal voor ve len uwer de ramp niet te overzien zijn. Zoals u weet heeft ons bestuur de vo rige week in samenwerking met de ra.voncommissies alle vlieghaarden ge registreerd en als we de lijst overzien, dan slaat ons de schrik om het hart en zien we in gedachten alweer de teleurge stelde kwekers die in Aug. een briefje thuis krijgen met de bemerking „afge keurd door vlieg". Maar kwekers, nog is het niet te laat. Wanneer u de handen ineen slaat, uw i igen kwekerij zuivert en uw buren zo nodig helpt, dan kunnen er veel, zeer veel vlieghaarden worden opgeruimd. In een onderhoud met de directeur v.d. Keuringsdienst heelt deze ons alle mo gelijke steun toegezegd onder voorwaar de evenwel, dat we zelf zullen meewer ken. terwijl de controleur opdracht lieefi dit jaar alle partijen welke niet grondig gezuiverd zijn, onverbiddelijk voor ex port af te keuren. Het geduld van de Keuringsdienst raakt zo langzamerhand uitgeiuil, hetgeen overigens niet te ver wonderen is. Fr zijn al flink wat narcissen verkocht: het staat er met de narcissenhandel goed voor, vooral 1111 de export naar Engeland weer wat verruimd is en een extra uit gave voor vliegbestrijding is daarom wéér verantwoord. Maar nogmaals, kwekers: liet is de hoogste tijd! Doe het 1111! H. BRUIJN, Vnorz. afd. Texel der Aig. Ver. voor Bloembollencultuur. TORENKLOK TE DEN BURG Naar d'e Rijksdienst voor de Monu mentenzorg ons mededeelt, bevindt zich de klok van de Ned. Herv. kerk.te Den Burg bij de Ijzergieterij en Machinefa briek Js. Zimmer en Z11. te Amsterdam. De klok is reeds uitgeboord, doch het lassen heeft nog niet kunnen plaatsvin den. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de levering van de voor de lassing benodigde eleciroden ernstig stagneert. Bovendien moet voor deze grote klok 'u speciale grote laskete) worden gemaakt, waarvoor echter nog geen voldoende plaatijzer ter beschikking is gesteld. Het zal dus waarschijnlijk nog we) enige tijd duren, voordat de klok haar plaats in de toren weer zal hebben inge nomen en haar oude vertrouwde geluid zal doen horen. MEER DAN 10,0(10 MIJNSTUTTEN. Het aantal mijnstutten die de vorige week op diverse plaatsen aan liet strand zijn aangespoeld, bedraagt naar ons werd meegedeeld, reeds meer dan 40,000. Met wagens vol zijn ze naar de eentra- Ie opslagplaatsen gebracht, 0111 t.z.t. van wege de strandvonderij te worden ver kocht. Nader vernemen we, dat het hout afkomstig is van liet 3000 ton metende Engelse s.s. „Dragmcr", dat in Londen thuis hoort Behalve de deklast heeft hei schip ook zijn achterste mast verloren. BONTE AVOND V.C.J.G. OUDESOHILD. Zaterdag bracht de V. C.J.G., afd. Oudesehild weer een bonte avond ten tonele. De voorz., Bote d. ,Meer kon aan een vrij talrijk publiek liet welkom toeroepen. Hij dopld> mede, dat de afd. een nieuwe vlag had gekregen, welke achter op het toneel was opge steld. De gehele groep zong hierna een toepasselijk lied op de vlag. Daarna volgden diverse volksdansen, o.a. Gort met Stroop, een Lentedans: „Nu breekt uit "alle twijgen, een Zvveed- h volksdans, de vijf parendans en de Tovercirkel, afgewisseld' met voordrach ten en liedjes. Wel aardig was 't schets ie van „De Advocaat", waarin gesugge reerd werd, dat men bij het rechten meestal liet gelag moet betalen. Na de pauze was er een wat ernstiger gedeelte, o.a. een schets van Leo Tolstoi over een arme Russische sehoenmakei en zijn vrouw, die een arme bedelaar in huis namen. Later bleek, dat deze bede laar tegen de bevelen van God had ge handeld en daarvoor was gestraft. Dooi zijn verblijf bij de schoenmaker leert hi,i drie waarden, nl. liefde, offervaardig heid en vergankelijkheid kennen en waarderen, waardoor zijn straf wordt op geheven. Als men God zoekt,is het pas goed, zo was in het kort de inhoud van liet spel. Jammer genoeg kwam het door onvoldoende rnlkennis niet voldoende tot zijn recht. Over liet algemeen kimden de volks dansen ons het meest bekoren. Ook d-, conférence van de voorz. hield de stem ming er aardig in. De Heer Termaat riep de clementie in van de aanwezigen, omdat het hier slechts lekespelers betrof. O.i. had bij een zorgvuldige voorbereiding de avond ipel geslaagder kunnen zijn. Bij een kampavond komt bet er niet zo op aan, als er iets hapert, maar een openbare avond moet niet de indruk geven, dat men er bij de voorbereiding maar wat van heeft gemaakt, Jammer is ook, dat er bij de groep weinig goede zangstem men zijn, terwijl wat goede mandoline of guitaarmuziek de volksdansen veel aan trekkelijker zonden maken. MISLEIDING. I11 Den Burg werden dezer dagen buis aan huis liedjes verkocht, waarbij ge zegd werd, dat de opbrengst bestemd was voor dc Nhvln. Van de zijde van het Nl- win-eonilté wordt ons echter medege deeld, dat deze geste op misleiding be rust, daar het hier een particuliere ver koop betreft, waar de Nlwln niets mee te maken heeft. Als er vanwege de Nlwln iets ten ver koop wordt aangeboden, zal dit vooraf ln de Texelse Crt. bekend gemaakt worden. Men Is dus gewaarschuwd als dit nog eens mocht voorkomen. MUZIKALE RONDGANG Texels Fanfarecorps ter gelegen heid verjaardag Prinses Marijke. DEN BURG. 18 Februari, dus van daag. viert de jongste Oranjetelg, Prin ses Marijke haar eerste verjaardag. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis zal Texels Fanfarecorps hedenavond een. muzikale rondgang door Den Burg hou den, voorafgegaan met fakkels. Bij goed weer zal dit zeker wel slagen ONVOLLEDIGE ADRESSERING BRENGT VERTRAGING IN DE POSTBESTELLING. De posterijen v estigen de aandaeht op liet feit, dat vele brieven en andere post stukken meermalen onvolledig geadres seerd «orden, d.vC.z. zonder enige nade re plaatsaanduiding, ln. de lieer A. Blok v.d. Velde, Min. Ruysweg, Texel. Dit is niet Juist. Al deze stukken komen in Den Burg aan en moeten dan opnieuw gesor teerd worden, waardoor er onnodig ver traging ontstaat en ze dus later op de plaats van bestemming aankomen. Men adressere als volgt: De heer A. Blok v.d. Velde, Min. Ruvsweg, De Koog (Texel', of de heer .1. Roeper, Hollandse weg, l)e Coeksdorp (Texel). Deze adressen zijn wel goed en worden rechtstreeks doorgezonden en dus niet in Den Burg afgegeven. De medewerking van allen wordt bij deze ingeroepen 0111 ook bij de te ver zenden correspondentie het juiste adres en woonplaats als afzender te vermelden, opdat degene, die de post krijgt uw juis te adres neet. Neem hier dus goede nota van, liet is in uw eigen belang. MOND- EN KLAUWZEER-ENTING. Vele veehouders zullen zich waar schijnlijk afgev raagd hebben of zij hun rundveestapel dit voorjaar weer zullen laten enten tegen mond- en klauwzeer. 0]i het ogenblik horen we weinig van nieuwe ziektegevallen. Dat zegt natuur lijk helemaal niet dat er aanstonds 111 de vveidetyd weer niet een uitbraak zal ko men. En dan kan men het standpunt in nemen. dat men zegt, „ik «acht liet af en ik laat enten zo gauw het. mijn beurt is!" De mogelijkheid bestaat, dat men er doorloopt cn men helemaal' niet zal be hoeven te lalcn enten. Maar, krijgen we ergens z.o'n explosie, dan slaan we toch altijd nog weer voor liet feit, dal deze ziekte zeer snel om zich heen kan grijpen en dat men het ai onder zijn vee heeft vórtr dat liet bp- liandeld is. E11 bovendien zal by een uitbraak der ziekte iedere veehouder in de naaste om trek zo gauw mogelijk zijn vee willen la ten inspuiten met het gevolg, dat de die renartsen tijdelijk overbelast worden en de veehouder liet. risico loopt niet op tijd aan dc beurt te komen. E11, al zijn de koeien ingespoten, dan duurt het toch nog minstens 14 dagen voor dat zij vol doende weerstand hebben verkregen te gen een besmetting met mond- en klauw- zeel-smetstof. Ook dit pleit tegen afwach ten tot er ziektegev allen in de buurt zijn. Waar de enting tegen mond- en klauw zeer uw vee meerdere maanden onvat baar maakt, zou ik 11 willen adviseren, 0111 geen risico te nemen. Laat uw dieren nog in de staltijd inspuiten. Dat gaat vlugger en gemakkeiyker dan in de wei de. U kunt ze dan met een veilig gevoel in de weide brengen, terwijl u voor een gering bedrag aan veeartsenkosten per dier een risico uitschakelt, waarvan u de grootte niet kunt taxeren, maar welk ri sico toch vele malen groter is dan de kosten van de inspuiting. Wanneer u besluit 0111 uw vee in te la ten spuiten, geef dat dan tijdig op aan uw practiserende veearts, in ieder geval voor uiterlijk 1 Maart a.s. Hit kan dan zorgen, dat hij voldoende entstof 111 voorraad heeft, waardoor u verzekerd bent nog in de staltijd geholpen te wor den. De tijden van hoogconjunctuur zijn weer voorbij en liet is weer zover, dat de hoon 11 de dubbeltjes nog eens 0111 zullen draaien voor zij ze uitgeven. Maar juist in zulke tijden dient men zich te verze keren en te behoeden voor schaden die de draagkracht te boven kunnen gaan. De Directeur v.d. Prov. Gezondheids dienst v. Dieren in N.-Holland, D. REMPT. GREPEN UIT 'T RADIOPROGRAMMA Hoorspelen: Wo. 21,15 Joseph in Dothan (II) Do. 21,15 De Vlucht (II) Vr. 21,50 Absalom (I) Klassieke muziek: Wo. 20,20 Ginelte Neven speelt Beethj- vens vioolc. (I) Do, 20,20 Stefi Geyer speelt Brudh's v ioolc. (II) Vr. 14,20 4e sympli., Brahms (ID Vr. 15,30 Das Lied von der Erde (I) Vr. 21,Willy Busch speelt Mozart's vioolcin A (I) Vr. 23,15 Beethoven concert (ID Populair genre: Wo. 7,15 Jack Payne en Silv ester (II) Wo. 12,38 Kilima Havvaiians (II) Wo. 22,05 Orkest Malando (II) Do. 22,Bing Crosby (BBC 1500 111.) Vr. 16,30 Metropole orkest (I) Vr. 21,Richard Tauber herdenking (BBC 1500 m.) Vr. 22,15 Tommy Dorsey (II) SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. De met zoveel belangstelling tegemoet geziene wedstrijd Texel-Schagen, werd begunstigd door prachtig voetbalweer en vond plaats ten aansehouvve van een record aantal kijkers, die de grote span ning ondergingen, die van deze wedstryd uitging. Over het algemeen kunnen we tevreden zyn met deze uitslag, die de verhouding vrij goed weergeeft en be wijst, de kracht van de verdedigingen. De S-ploeg was technisch beter, was .sneller, maar ook zij wist deze keer niet bijzonder gevaarlijk te worden. De snel lere lialflinie enl buitenspelers stelden de onze nogal eens voor problemen, door een tikje naar de. buurman en dan met een door. De hacks van S. waren trap- vast, maar vooral de doelman was de kracht in deze linie. Bij T. was Henk prima in vorm, zy:i ingrijpen en kopvverk was als van oud:., zodat hy het grote struikelblok was voor S. Ook Wim en Gerrit verdienen een pluim. Daarnaast noemen we Lolle, die niets voor zijn collega onderdeed cn me nig lastige bal werd door hem wegge werkt. I11 de lialflinie begon Herman ta melijk zwak. maar hy herstelde zich spoedig, doch dc ballen op de juiste hoogte door te spelen, mislukte noga; eens. Arie sjouwde overal en was vooral 'in dc 2e helft byzonder op dreef. I11 dc voorhoede liep liet stroef, over het alge meen hebben we te lang werk, veela! bet gevolg van stoppen van elke hal. Direct uit elke stand ineens doorspelen, brengt vaart in liet cpel. Dick was minder ac tief dan we van hem gewend zyn. Gom nog heel goed dikwijls, vooral z'n coi - ners voor de rust waren vlijmscherp- Piet Eelman had het moeilijk, hij werd streng bewaakt, maar er zit vaart in. I11 de laatste min. werd zyn doorwerken bij na beloond. Bert Jullcns maakte een heel slechte beurt, vooral in de 2e helft bracht hij enige mooie kansen om zeep. Jan Bruin was actief, ais rechtsbuiten was hij gevaarlijk. ZONDAG A.S.: SybecarspelTexel Hol). T.Texelse Boys Texel IIRKAFC 2 OosterendDe Coeksdorp Geel Zwart IIITex. Bovs II Succes AZDH A Tex. Boys A—LSW A Als er getost is, welke door Herman wordt gewonnen, volgde een stille hulde aan onze gevallen makkers bij het monu ment. De aanvoerder t an S. legde bloe men. Deze sympathieke geste wordt door S.V. Texel ten zeerste gewaardeerd. Er ontwikkelt zich een zeer snel tem po, waaraan onze spelers nog moeten wennen. Vooral in de lialflinie lukt hel nog niet, maar Henk is er direct goed in en werkt met het bekende zwarte hoold telkens weg evenals Wim. Toch lijkt het of T. overspeeld zal worden, maar als de eerste aanvallen zyn afgeslagen, gaat het weer beter al blijft S. sneller en profi teert van het steeds weer onder controle brengen der bal bij T. In deze periode wordt de bal niet zuiver door geplaatst en kunnen de S-backs meestal ingrijpen, eer T. gevaarlijk kan worden. Toch zyn er aanvallen niet zonder gevaar er kan slechts een corner redding brengen, deze wordt door Gom byzonder goed voor 't doel geplaatst, Na 24 min. krijgt I'. een vrije schop te nemen even buiten het strafschopgebied, waaruit Herman 111e; een prachtschot doel treft, terwijl even later een corner van Gom wordt inge schoten, waarbij de S-keeper byzonder fraai redt. Scheidsrechter Voogt ontgaat niets en menige vrye schop moet wor- REf'TTFICATIE BURGERL. STAND. r ail 6 t.111. 12 Febr. 1948. Geboren: Geertje dv Hendrik Prins en Adriana J. P. Feelius. Helena A. di Aris v.d. Vis en Dieuwertje Vonk. UITSLAG AANBESTEDING. Door de gemeente werd aanbesteed het bouwen rail een brandstoffenloodsje 111e'. bijkomende werken t.b.v. de school met de Bijbel te Oosterend. De uitslag was: Gebr. Timmer, timmerwerk f 1170; D Trap, metselw. f 1045, dezelfde in massa f3715; J. Vermeulen, metselw. f2015; id. timmerwerk f 1105; Fa. Bakker Ivoorn timnierw. f 1060. Verder werd nog aanbesteed het al- breken en het houwen van een bijkeu ken met bijkomende werken t.b.v. W. v Heerwaarden, Gravenstr., Den Burg, dit in verband met de straatverbreding al daar. Hiervan was de uitslag: G. Witte, metselw. f 1890; Gebr. Schoenmaker, timmer, loodgieters, schilderw. en elee- tra f 1046; Fa. Bakker Koorn, timmer werk f864; W. D. Bakker, timmerwerk f 870, INGEZONDEN. DE GROOTSTEEDSE VUILNIS WAGEN KOST ONS GELD. Reeds enige weken is de gemeente Texel in het bezit van een nieuwe vuil niswagen. Het is 'n aardige wagen. Hy voldoet aan de eisen, die er zyn voor het vuilnisophalen. De prachtige stuurin richting aan de buitenkant van de wagen toont het grootsteedse. Maar wat heeft die stuurinrichting aan de buitenkant eigenlijk voor nut hier op liet eiland. Als hy 111 de toekomst op dezelfde manier gebruikt wordt als thans, dan kost het ons geld. De grootsteedse vuilniswagen wordt hier niet grootsteeds gebruikt. In de grote stad wordt een dergelijke wa gen door 2 man bediend, de chauffeur werkt mee met het vuilnis ophalen en straatvegen en gebruikt dan de stuur-in- richting aan de buitenkant van de auto. Heer directeur van gemeentewerken, misschien kan dit op Texel ook gebeu ren. want f 13,reinigingsbelasting is voor ons arbeiders hoog genoeg. Met dank voor de plaatsruimte aan dc Tex. Courant. B. den genomen. Ondanks hevige inspj ning aan weerskanten, komt de rust zo der dat er verder nog gedoelpunt wor Ook de 2e helft begint als voor de ri met spanning tot het uiterste. Uit e r| hoge voorzet komt de bal tussen Herm en Gerrit in het strafschopgebied, wa r bij G. de bal met de hand bewerkt, g volg strafschop, welke via Lolle d< treft 1-1. N'u komt T. echter pas goed toeren en het duurt niet lang of T. wot p sterker. Goed wordt de bal naar vor :1 gebracht, maar vlak voor het doel eni malen door Bert in de verkeerde ric j, ting gespeeld, waardoor prachtkans n verloren gingen. S. probeert het in r schoten, maar Lolle geeft geen kaï Het spel wordt harder, Dick komt v en wil liet alJeen doen, mis. Gom mi corners. Zo nadert, het einde, met T. ie in de meerderheid. Wel wordt er n< hard gewerkt, maar de stand blijft ong wyzigd. Vlak voor liet einde breekt Pi Eelman nog door, maar zyn schot ga aan de verkeerde kant en dan is het u Scheidsrechter Voogt leidde uitsteken Adsp. A speelden in Den Helder gelj 2-2. Nog steeds niet op toeren, jongem p Trainen: Donderdagavond' S uur Sen oren. Vrijdagavond half 7 adsp. tot 12 Zaterdagmiddag 3 uur adsp. boven 12 Tex. Boys. Zondag is liet le op bezoek gewee bij SRC. Het is haar niet gelukt de pui ten mee naar huis te nemen. Til liet begin gaat de strijd gelijk <1 met SRC in de meerderheid. Geleidelij aan komt S. er beter in en kiijgt de acl terhoede der Boys druk werk. Vooral i het strafschopgebied was het zwaar spi lcn voor onze jongens, daar liet in d gebied meer van een modderpoel we had. Toch weten ze de eerste 20 mii moedig stand te houden. Als er een ln over de backs heèn wordt gespeeld, wei de keeper de bal net voor de toestormei de midvoor weg te 'schieten, maar jam liter genoeg tegen een van onze track: waarna de bal in het net belandt. B Boys laten het bierbij niet zitten en k< men goed opzetten. Als Nico doorgebro 1 ken is, wordt hij van achteren aangeval len en de scheidsrechter kent een penal ty toe. Deze komt net aan de verkeer de kant van de paal. Vervolgens gaat S weer tot de aanval over en de r.-buite weet met een prachtig schot de stand 0 2-0 voor S. te brengen. Rust, Na de rust is S. overwegend sterke en het duurt dan ook niet lang of d stand wordt tot 5-0 opgevoerd, waarva enkele buitenspel-goals. Als we een eoi ner krijgen te nemen, is liet Nico, di handig over de hal heenstapt en The w eet daar gebruik van te maken door d keeper van S. met een hard schot he nakijken te geven. De Boys proberen 111 van alles, maar de achterhoede van S. i paraat, vooral de kleine rechtsback wee verscheidene malen het gevaar bet hoofi te bieden. Als S. weer in de aanval is weet de buitenspel staande r.-buiten 111e een mooi diagonaal schot de stand op 6- te brengen. I11 deze stand wordt nog een maal verandering gebracht door de I. binnen van de Boys, die daardoor d. stand op 6-2 w eet te brengen. Einde. Na de nederlaag welke Bnvs 2 in dezi comp. aan Oosterend heeft moeten in casseren, zijn ze er nu in geslaagd reS vanche tegen deze ploeg te nemen dom ze niet 6-0 te verslaan. Adsp. B zijn Zaterdagmiddag met lf man naar Oosterend geweest voor ee- vriendschappelijke wedstrijd, Ook zij zyi er in geslaagd deze wedstrijd te winnet en wel met 3-1. Goed zo Boys! H.S S.V. „De Zwaluw". ZDH ASchagen B 0-1. Het is de ad spiranten niet gelukt Schagen een ne derlaag te brengen. Rust 1-0 voor S. Z was overwegend sterker. Na de rust het zelfde beeld, maar het zat onze jongem niet mee en met 1-0 voor S. kwam het 'einde. Jongens, vermoedelijke Zaterdag middag naar Succes A, denk 0111 de trai ning op Donderdagav ond, 7.30 uur in d< school. Allemaal aanwezig hoor, want daar moet het van komen, ook de spelers i an B worden verwacht. BKC 3—ZDH 1 2-1. Het is het le niet gelukt ook maar 1 punt mee naai huis te nemen. Iwen verdedigde het doei en kan op een goede wedstryd terugzien Voor de rust nam B. op goedkope wijze de leiding, daar de lieie achterhoede .voor een zuiver buitenspel was blijven staan. Na de rust slaagde AA7. Jonker er in gelijk te maken, maar weer nam B. de leiding, een paar min. voor het eind" ontsnapte het B-doel voor de gelijkma ker, toen de keeper reeds gepasséerd was, doch de hal ging net naast. Voor Zondag misschien een thuiswed strijd tegen De Koog. S.V.C. De Coeksdorp. Ook deze keer heeft, „De Koog" de zege weten te behalen tegen de comb, van S. Over de wedstryd is niet veel t" vertellen A7oor de rust beeft S. met de wind in de rug dapper stand gehouden, maar 11a de rust was het elftal van De Koog te sterk. Geleidelijk aan voert D" Koog de stand op tot 7-1. Hier moet ver andering in komen, jongens! Dit is de zoveelste keer, dat het elftal niet adsp. compleet gemaakt moet worden. Laat een ieder op tyd afbericht doen. dan kan er tenminste een ander voor opgesteld worden. Om een goede clubgeest te houden, is dit de weg niet. Zondag gaat het 1e naar Oosterend op bezoek. Geven de supporters zich vroegtijdig op? Dit om teleurstelling te voorkomen. O.A7.AT.-nieuws. De adsp. verloren Zaterdagmiddag in een zeer slecht gespeelde wedstrijd met 3-1 van Tex. Boys B. Een volgende keer beter aanpakken, jongens, want nu speelden jullie veel te lauw. Het le had: een vrye dag. daar de wedstrijd tegen Succes 4 op verzoek werd uitgesteld. Het 2e zag geen kans om Tex. Boys 2 er wederom onder te houden en verloor met 6-0. AI et de rust was de stand reeds 3-0. AA'.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2