Nieuwe bonnen L-fTM-JMI'-l iestelijk leven. nverschillig en traag Tweede Kamerlid Thomassen sprak voor de Partij van de Arbeid De Vuilnisauto De zeereis naar Indië Weg pijn. Weg griep Het 25-jarig bestaan van de Gymn. ver. „Texel" ItERDAG 21 FEBRUARI 1948 «le JAARGANG. No. «194 op n IJ izee vanj Ic op Da EXELSCHE COURANT irs 1 ren de 311 /isse :es -N al d lest! m d aren i ge ar :-h teld en. 7011 de n do en r M icht uld» tl Ik weet uwe werken,-dat gij noch koud zijt, noch heel. Op. 3:16. !en scherp verwijt richt Johannes tot Gemeente te Laodicea: „Ik weet uwe •ken, dat gij noch koud zijt, noch t. Waart gij maar koud of heet!" De odicenzen hebben deze beeldspraak ,ar al te goed verstaan, In de nabij- d der stad waren warme bronnen, ,IS >r water in beekjes zich verspreidend, Jn ledig lauw werd. Lauwheid- onver- illigheid, onbewogenheid bij mensen, i een doorn in liet oog van Johannes, is liever dan die traagheid van gees:. onaandoenlijkheid, welke nimmer gloed ontbrandt! lelden de woorden van Johannes al ii de Laodicenzen of hebben ze ook u, ers, nog wel iets, misschien zelfs vee! zeggen? Zijn onverschilligheid en nvheid niet de grote ondeugden izon- 1 n) van deze tijd? Bemerken wij hun illoze gevolgen niet in do maatschap- in-het gezin, in de Kerk? 3ij klaagt over slechte maatsehappe- te toestanden, gij hebt veel aan te rken op de besluiten en rerordenin- der overheid, gij kent de wonde in.| ?kken in onze samenleving, maar waar fj ijft ge, wanneer men u oproept om me te werken aan de opbouw van een ezop.de" maatschappij? In de kranten wordt geschreven, van- de kansels wordt gesproken, over het urig lot van dujzenden Nederlandse ^Jnderen in Duitsland. Deze kinderen len honger en gebrek, zij moeten van ondergang worden gered. Wie neemt 'edurende drie maanden één dezer kln- eren in zijn huls op? Waar is het be- 'iis, dat uw gevoel spreekt? Waarin M|ymt gij nu uw medegevoel? Wellicht zijn er in uw gezin moeilijk- jden. Misschien worstelt uw zoon of „„J ahter met gevaren, met zorgen. Waar j het bewijs, dat gij de uwen in hun oeilijkheden en noden ter zijde staat? jn er geen vaders die hun zonen maar ten voortgaan op de brede weg, welke i verderve voert, zonder een hand uit steken? Zijn er geen ouders, die hun ichters onbeschermd laten in deze tijd rdlm verwildering en verwording en aan mi kinderen van 15, 10 jaar de vrijheid en, geregeld danshuizen te bezoe- pn? Zijn er geen kinderen, die, wanneer üder en moeder ,.te" oud geworden zijn, J, iet meer naar hun ouders omzien? Duizenden namen staan er geschreven i de doop- en lidmatenboeken der Ker- j'tji en. Ook uw naam? Gij maakt veel aan- ]lai lerkingen op het werk :ler Kerk. De erk doet niets, de Kerk is verouderd svïj1 kan niet meer mee. Gij „praat" over e geestelijkp wederopbouw. Maar waar lit gi des Zondags? Waarom verzuimt ii de kerkdiensten? Wat. is er van uw eloof, uw trouw, uw liefde nog over? Taai' blijft uw daad? Vanwaar dat alles tmh? Het ant- oord luidt: gebrek aan gevoel, aan lief- aan ijver, aan geloof! „Gij zijt noch aid, noch heet!" Wij staan nog maar kort in het begin an een nieuw jaar, 1948 is nog maar maanden oud. Laat ons dit jaar leren, nstig leren, belang te stellen in het fedot en leven van onze medemensen, ons valbwust worden van onze plicht in de ielfcaatschappij, in ons gezin, in de Kerk. n •nverschilligheid is de geestelijke dood dl -aagheid de slagboom op de weg naar ooruitgang. Weg met lauwheid en on- rschilligheid, vruchten van dom ego- est IOl( Ion in; mie; de toekomst tegemoet met een ieuwe geest, met ijver, met liefde, met eloof. Niet gepraat, maar de daad! Ernst is het leven. o zalig, die 't weten! Arbeid en roeping en edele strijd. De eeuwigheid vraagt naar de vrucht van do tijd-: Dwazen, die 't werkloos, gedachtloos vergeten, En pils te laat, aan het einde der baan D' ernst van het ijdele loven verstaan VESTIGINGSVERGUNNINGEN. Door de Kamer van Koophandel cn rabriekcn v. N.-Ho!land te Alkmaar, is tan J. Post, vergunning verleend tot voortzetting van liet schoen hersteliers- 'ehrijf van Wed. B. Barhorst, in het per- Weverstraat 88 te Den Burg. Aan J O Timmer is vergunning verleend tot "Toonzetting van het brood-, banket-,bak- (jJ{ rsbedryf van D. P .Ivoorn, in het ,per- :k Joèl Hogerstraat te Den Burg. BOUWVERGUNNINGEN. Behoudens goedkeuring v.d. Wederop- louw werden door 11. cn W. de volgen- ,t le bouwvergunningen verleend: aan C. Kuijs te De Koog Voor het erbouwen van een schuur tot woonge- egenheid; aan A. J. Keijser te Der. lurg voor de herbouw van de boerderij Axel" aar. de Vuurtorenwcg te Dc loeksdorp; aan v.d. Beek, hoeve „Labo- •a," voor de herbouw van een landbouw- ichuur, en aan R. W. Stoepker, hoeve .Vruchtbaaroord" voor de herbouw van 'en woning, graanschuur en machine- oods. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 21 Febr. op om 7,44 on- Ier 0111 li,06. Maan: 24 Febr. V.M.; 2 Maart L.K. Hoog water ter rede van Texel: 21 Febr. 530 en 6,15. 22 Febr. 1,05 en 7,45. 23 Febr. 8,25 en 8,56. 24 Febr. 0,25 en 0,50. 25 Febr. 10,15 en 10,40 !6 Fe' r. 11.05 en 11.26. 27 Febr. 11,45 en OOSTEREND. Zaterdag 14 Febr. j.l. j.l. sprak de heer Thomassen, Tweede Kamerlid van de P. v.d. Arbeid in Hotel Koppen te Oosterend. Deze avond stond hoofdzakelijk in het teken der verkiezingen. De spr. begon met te zeggen, dat we beginnen moeter- met over dc grens te zien. Wij behoren nok tot die landen, welke niet geheel zelfstandig in hun behoeften kunnen voorzien en daarom hebben we het bui tenland nodig, maar omgekeerd heeft het buitenland ook ons nodig. Als we niet komen tot een internatio- van 22 Febr. tot en met 6 Maart 1948 Bonkaarten KA, KB, KO 802 150 algem. is 2 eieren (geldig t.m. '28 Febr.) 207 algem. is 750 gr. suiker, boterham strooisel enz., of 1500 gr. jam, stroop enz., of 750 gram versnaperingen 205 algem. is 250 gram waspoeder 203 algem. is 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel 202 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak (geldig t.m. 6 Maart) 201 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 28 Febr. a.s.) 200 algem. is 200 gr. brood (geldig Lm. 28 Febr. a.s.) 104 resene is 800 gr. brood (geldig t.m. 2.8 Febr. a.s.) 106 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 28 Febr. a.s.) P.onkaarten KD, KE 802 650 algem. is 2 eieren (geldig t.m. 28 Febr.) 700, 707 algem. is 250 gr. suiker, boter- bamstrooisel enz., of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen 705 algem. is 500 gr. waspoeder 703 algem. is 100 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel of kin- derbiscuits '02 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak (geldig t.nv6 Maart a.s.) 701 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m 28 Febr. a.s.) 700 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m. 28 Febr. a.s.) 094 reserve is 400 gr. brood (geldig Lm. 28 Febr. a.s.) 696 reserve is 500 gr. bloem ol' zelfr. bakmeel of kindermeel of kinder biscuits Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 803 (bi.|z. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1065 suiker is 250 gr. suiker, boterham strooisel enz., of 500 gr. jam, stroop, enz., of 260 gr. versnaperingen Tabak- en versnaperlngcnkanrten enz QA, QB. QC 802 13, 14, 17 tabak is 2 rants, sigaretten of kerftabak 15 versnaperingen is 200 gr. versnape ringen of 200 gr. suiker, boterham- strooisel enz., of 400 gr. jam, stroop ehz. 18 versnaperingen is 100 gr versnape ringen of 100 gr. suiker, boterham- strooisel enz., of 200 gr. jam, stroop enz. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 20 Febr. 1948 worden gebruikt. Niet aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden de bonnen 152, 154, 155. «54, 655 melk, 160, 161, 162, 104, 167, 600 cn 667 reserve, 169 en 669 algemeen. UITREIKING levensmiddelenkaarten 804, textiel- kaarten 804, schoenenbonnen, aan vraagformulieren MD 323-17 voor brandstof fenkaarten. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. 54, 64. 74, 84, of 94 wordt een schoenen bon uitgereikt, wanneer men nog in 't be zit is van inlegvelbon 612. Medegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsleden en de omwisselingsbon van levensmiddelenkaart 802. Deze bon mag Aan hen wier stamkaart eindigt op O, zonder kaart worden aangeboden. Men wordt verzocht toe te zien dat de stamkaarten voorzien zijn van een groen TD zegel, daar anders geen kaarten mo gen worden afgegeven; dat bij de uitrei king direct wordt nagegaan of men de juiste kaarten ontvangen heeft, aangezien deze later niet mogen worden omgeruild Verder wordt men dringend verzocht op de aangegeven tijd zijn kaarten af te halen en onderstaande uren uit te knip pen, daar voortaan alleen de dagen en niet meer de uren -zullen worden gepubli ceerd. Te Den Burg op het Distributiekantoor Vijfde dag op Maandag 23 Febr. 1948 9-10 geen zelfverz. Kegenveg. 10-11 geen zelfverz. Wilhelminalaan 125. 11- 12 geen zelfverz. Wilhelminalaan 26—50. 1.30-2,30 geen zelfverz. Wilhelminalaan 51 cn hoger. 2,30-3,30 geen zelfverz. Mo- lenstr. 120. 3,30-4,30 geen zelfverz. Mo- lenstr. 21—40. Zesde dag op Dinsdag 24 Febr, 1948 9-10 geen zelfverz. Molenstr. 41 en ho ger. 10-11 geen zelfverz. Schildereinde 125. 11-12 geer. zelfverz. Schildereinde 2650. 1,30-2,30 geen zelfverz. Schilder- einde 5175. 2,30-3,30 geen zelfverz. Sehildereinde 76 en hoger. .3,30-4,30 geen zelfverz. Julianastr., Suikenveg. Zevende dag op Woensdag 25 Febr. 1948. 9-10 geen zelfverz. Emmalaan, Groene- piaals, Binnenburg. 10-11 geen zelfverz. wjjk B 160. 11-12 geen zelfverz. wijk B 61120. 1,30-2,30 geen zelfverz. wijk B 121 en hoger. 2,30-4,00 voor hen, die nog niet hun kaarten afhaalden. (Pubi. no. 11). nale samenwerking, gaan wij er onher roepelijk aan, zo goed als verscheidene andere kleine staten. We moeten denkeu aan een wereldverhouding en een con crete samenwerking. Spr. zag z.i. nog maar twee grote machten, nl. Amerika en Rusland. Hoewel deze in de laatste we reldoorlog als dikke vrienden hebben sa mengewerkt, staan ze thans tot de tan den toe gewapend tegenover elkaar. Men noemt dit wel de koude oorlog, d.w.z. de wapens ontbreken er alleen nog maai aan. Nu is het de plicht van Europa en ook de onze, tussen deze beide machten in te gaan staan, opdat Europa niet zal verpletterd worden. Dus niet meer alle staten los van elkaar met allerhande on mogelijke grenzen, waar steeds een ho peloze ruzie uit voortkomt. Hiermede be gint ons politieke denken. We hebben een eigen taak. Voor de oorlog waren onze welvaartsbronnen, groentenuitvoer, Ned. Indië, ons economisch verkeer met Duitsland en onze handelsvloot. Onze groenten raakt helaas weer op do vuilnisbelt en even over de grenzen schreeuwt men om voedsel. Het is niet onze pjlclit Duitsland te laten stikken, maar liet metterdaad te helpen aan voedsel. Ondertussen is het voor ons on mogelijk om uit te voeren. Ons werk moet betaald worden en Amerika stelt Duitsland niet in de gelegenheid. Dan volgt de Indische politiek. Nederland kon niet uit de oorlog komen zonder li quidatie der oude koloniale vei houdin gen. Met liet gezegde van dhr v.d. Heu- \el (Alt.), die hier enige tijd geleden heeft gesproken en o.m. het volgende heeft gezegd: „Eerst orde en techt", met andere woorden „aanpakken", is spr. liet niét eens. Maar dhr v.d. Heuvel is blijk baar vergeten, dat Nederland op dat mo ment niets kon en niets te zeggen had. omdat Engeland er de baas speelde. Doch ondanks alles gaat het nu in op gaande lijn. Plantages worden hersteld, de handel komt weer los, enz., enz. Ook met onze handelsvloot, alsmede nipt do industrie komen ook deze in stijgende lijn. Een democratisch socialisme is de enige redding van Nederland. Het doei van de P. v.d. Arbeid is om met mensen, die hun plicht verstaan te streven naar de eenheid. En is ons waagstuk soms niet geslaagd? Meer dan dut. „Trouw" zegt, dat er geen christen kan zijn, die zich in de P. v.d. Arb. kan t.huisvoelen. De P. v.d. Arb. zegt „Als christen kun je een goed socialist zijn, maar je moet so cialist zijn, om een goed christen te zijn. In de P. v.d. Arb. staan we dus op ver schillende grondslagen en deze vormen met eikander een prachtig stuk geesto- iijk leven. Het kernpunt was de door braak en verdei' blijven het voorlopig I nog illusies. Een goed staatsman kijkt naar de volgende generaties. In het laatst van zijn rede noemde spr. iets over het werk der ministers en haalde dan nog in het kort iets aan over het werk van minister Drees. Wat min. Drees ge- j daan heeft in de jaren na de oorlog, was eigenlijk niets anders dan tegemoet ko men aan de dagelijkse zorgen en noden. Maar ondertussen heeft hij hard gewerkt aan een plan dat voor Nederland de op lossing zijn zal. Hoewel de economische omstandigheden nog zeei moeilijk wa ren, zijn er na de oorlog allerlei sociale verbeteringen ingevoerd waarop vroe ger jarenlang tevergeefs is gewacht. Teneinde ieder werkend mens recht en bestaanszekerheid te waarborgen, wor den de arbeidsverhoudingen geplaats ut een rechtsorde, uitgaande van het be ginsel, dat de arbeid een voorname zede lijke factor is en het centrale clement in liet voortbrenging3proces. Hierin liggen Iwee beginselen verankerd: ten eerste de els der sociale gerechtigheid en ten tweede de zedelijke waarde van de ar beid. De na-oorlogse politiek, welke bier wordt gevoerd, tracht deze beginselen practlsch te verwezenlijken. -Spr. eindig de met de woorden: Laten wij ons daar voor ten volle inzetten, gedachtig aan bet woord van de spreukendichter: Ge rechtigheid verhoogt een volk, maar zonde is een schandvlek der natiën. De langverwachte vuilnisauto Waarover veel reeds werd gepraat, De trots van onze Vroede Vad'ren, Rijdt nu vol glorie langs de straat. Aanschouwt in de aanwinst, lezer. Het onomstotelijk bewijs, Dat Texel aan zijn opbouw arbeidt En voort marcheert tot elke piijs. (1) Wat is het nog maar kort geleden, Dat door Den Burg een wagen reed, Die zelfs aan de geringste eisen Der hygiëne niet voldeed! Dan kolkten wolken stof de lucht in, En Arie, Jelle, enzovoort, Die sjokten k heb ze vaak bewonderd) Maar met hun trouwe merrie voort. Nu gaat het alles naar de eisen, En is de wagen vol? O Ke! Hij rent Den Burg uit, kiept en stort dan De inhoud in de rode zee. Ik feliciteer onze gemeente Met deze aanwinst en ik weet, Dat Pieter Spigt aan deze wagen Zijn volle aandacht weer besteed. En verder hoop ik, dat deez' auto Maar tevens een symbool mag zijn, Van rommel die nog weggeruimd moet, Op alle mogelijk terrein. HUIB DE RIJMELAAR. (1) Dit wordt natuurlijk alleen in de goede zin bedoelt. INDONESIË. Wie op een zeereis de brug, het hei ligdom van de gezagvoerder, mag bezoe ken, ziet daar heel veel merkwaardigs! Daar is de kaarteiikamer met de zee kaarten, waarop alles is aangegeven, wat dienstig is om de weg te vinden over de eindeloze oceanen en de vele zeeën in de Indonesische archipel met de kusten, klippen, ondiepten, stromingen, „lich- voor het bepalen der diepte, een grote verbetering bij vroeger, toen er met een lang touw, aan welks uiteinde een zwaar gewicht was bevestigd en op bepaalde afstanden verschillende gekleurde lapjes werden afgelezen hoe diep hel lood was gezonken. Ook maakte men gebruik van een van binnen rood gekleurde glazen buis, die in zee werd neergelaten. Hier bij veranderde de kleur in een witte. Hoe dieper ze zonk, hoe langer het wit. Uit roerganger zijn plicht doet. Op de grote Tekening: J. G. SINIA. ten" (vuurtorens), enz. Daar zijn aange geven de vele eilandjes, veel en veel meer, dan er op onze schoolatlassen zijn getekend. Alle oriëntatiemiddelen zijn .111. aangegeven de vormen van bergen, kusten, markante punten (bv. karakteri stieke bomen zie tekening); de ligging der boeien; radiostations (hiervan maakt men 0.111. gebruik bij mist, hevige re gens, stormen, 0111 te vragen waar het schip zich bevindt). In de knartenkamcr bevinden zich ook de chronometers (tijd meters, klokken), de sextanten (instru menten voor het opnemen der zonshoog te cn die der sterren) nodig voor een juiste plaatsbepaling. Op de brug troont ook de roerganger, •lie onder de orders van gezagvoerder of dekoffieier, zijn gezicht gevestigd op het kompas, een klein wiel bedient. Dit wiel is verbonden met de krachtige stuurmachine achter op het schip. Naar de bewegingen van liet kleine wiel op de brug luistert via de stuurmachine het zware roer. Bij stil weer maken de boeg golven een heel lang en breed spoor op zee. Het is straalrecht, een bewijs, dat do roerganger zijn plicht doet. Op de grote schepen treft men ook aan het echolood. de lengte las men de diepte af. Op de brug staan ook de kompassen, de tele graaf, waarmee orders aan de machine- kamer worden gegeven. Ook staat er de kist met seinvlaggen. Met de brug ver bonden is de radiohut. De afgelegde af stand, de route, worden op dc kaarten af getekend. Ook treft men er aan de „log", een lang touw, voorzien van geklemde lapjes en een plankje. De log wordt in zee neergelaten, de lijn gevierd. Het plankje komt dwars te liggen, vormt door zijn weerstand1 een vast punt. Als tijdmeter dient daarbij een zandloper. Met de „log" mat men de snelheid in „knopen". Op mijn eerste reis in 1896 heb ik ze zien gebruiken, later niet meer. Het bovenstaande is een heel kort overzicht van hetgeen op de brug is te zien. Hiervan verneemt de passagier op de moderne mailschepen meestal niets! Op de allermodernste middelen ter plaatsbepaling, die het mogeiijk maken om onder de ongunstigste omstandighe den in een paar minuten er mee gereed te zijn, waar de sterrekundige metbode, indien mogelijk uitvoerige berekeningen eisen, heb ik niet gewezen. Dr. H. F. TILLEMA. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 052 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen 12,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat aan Gerrit Pieter Plaatsman, w onende te Texel, O 84 en ingeschreve ne voor de dienstplicht, lichting 1948 uit deze gemeente, met ingang van 3 Maart 1948 voor een jaar vrijstelling van de dienstplicht is verleend wegen9 per soonlijke onmisbaarheid. Tegen deze uitspraak is, ingevolge ar tikel 21 van de Dienstplichtwet, beroep mogelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag. waarop deze uitspraak ter alge mene kennis is gebracht. Tot beroep zijn gerechtigd de inge schrevene, wie de uitspraak geldb elk der overige voor dezelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven per sonen of de wettelijke vertegenwoordi ger. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, moet bij mij wordeta ingediend. Texel, 18 Februari 1948. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. Prijs per koker 25 tabletten 40 ct In welvoorziene Apoth. en Drogisterijen. De Gymnastiekver. „Texel" heeft hier een goede naam. Bij vele sportgebeurte nissen is dit reeds bewezen, niet alleen plaatselijk, maar ook aan de overkant hij de jaarlijkse wedstrijden van de turn kring „Hollands Noorderkwartier". Wat velen zeker nog niet weten, is het feit, dat deze vereniging de volgende maand 25 jaar bestaat. Vanzelfsprekend is deze gelegenheid aangegrepen om de gymna stiekver. in het middelpunt der belang-' stelling te brengen. Zo is het besluit ge nomen om op 6 en 20 Maart a.s. een gro te gymnastiekrevue op te voeren onder de titel: „Hallo, hier G.V.T.", waaraan maar liefst 80 personen medewerken. Het programma bestaat uit gymna stiek, dans, balletten, acrobatiek, zang en U uke schetsen. Een orkest, bestaande uit plaatselijke musici, zal het geheel opluls- leron. Voorts is de medewerking verkre gen van enkele leden van liet keurkorps Hollands Noorder Kwartier, o.a. van de kampioen H. Grovn.-dijk en de oud- turnkampioen van Nederland, de heer J. Molenaar. Zo men ziet, een van elck wat wils programma, waar zeker veel belangstel ling voor zal bestaan. De adsp. uitvoe ring wordt op Vrijdag 12 Maart gege ven. Zie voor kaartverkoop, plaatsbe spreking enz. de Tex. Crt. van Woens dag a.s. FILMNIEUWS. „Grote verwachtingen" (Great Ex pectations) is de titel van de film, die de komende dagen vertoond wordt en welke gebaseerd is op het verhaal van Char les Dickens. Grote verwachtingen heb ben menigmaal het leven van vele jon ge mensen veranderd. Als Pip, een jon ge smid, een erfenis krijgt, van een hem onbekende, begint hij een nieuw leven. Pip gelooft, dat dit onverwachte for tuin hem is geschonken door Miss Ha- visham, 'n excentrieke oude dame, die enige rijke persoon, die hij kent. Als kind speelde hij met het geadopteerde nichtje Fstella. Pip's „grote verwach tingen" kwamen echter uit een andere hoek. Als kleine jongen hielp hij een ontvluchte galeiboef. Magwitch ge naamd. Alhoewel Magwitch weer werd gedeporteerd, wist hij in Australië vrij te komen en maakte daar goed fortuin. En hij vergat de kleine Pip niet. Dit is in het kort het gegeven over deze film, waarbij we nog kunnen vertellen, dat Estella de dochter van Magwitch is. Mag witch sterft in het gelukkige bewustzijn, dat Pip van zijn dochter houdt. In het oude huis van Miss Havisham, waar zo veel verdriet werd geleden, vinden 2 jonge mensen elkaar. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn oir 7,30 en 10 uur, in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Com munie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Om 7 uur lijdensmeditatie. Deze week: Missen om 7 en 8 u. (Dinsdag on Vrijdag ook 6.30 u.) C-ommunie vóór en onder alle Missen. Maandag ook om 9 u. een H. Mis. Woensdag: In Den Hoorn om 8 u. een H. Mis. 's Avonds half 8 Jo zeflof. 8 u. jongemanneneongr. Donder dag in Oosterend om 8 u H. Mis. 's Av. 7 uur jongedamescongr. Vrijdag 3,30 uur biechtgel. v. schoolkinderen. 7,30 uur Kruisweg. Zaterdag: biechtgel. van 4-8 u. op hele uren. 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1