ÉËÉL., Sprokkelen Nieuwe Bonnen Bonkanrteu KA, KB, KC 802 Coöp. Pluimvee- en Tuinbouwvereniging „Texel" kwam in vergadering bijeen Prov. Bond van Rund- vee-fokverenigingen INDONESIË Toch wordt het Lente IaTERDAG 28 FEBRUARI 1948. «Ie JAARGANG. No. 61W E COURANT rEESTELIJK LEVEN. Februari is sprokkelmaand. We der.- en daarbij aan het sprokkelvrouwtje, inijat zich rustig tussen de koele bomen oortbeweegt, terwijl de wint waait door e doodse takken boven haar. Stil en erlaten'is het bos, geen blijde stem- aen weerklinken er, het vogelenkoor hei wijgt. Dat vrouwtje is er het enige le- 3n ende wezen; zij bukt en bukt; zich naar Ie dode takken, die ze samenbindt tot on bundel en straks meedraagt naai ,j( mis. Vanavond zal het vuur opvlam- nen in de schouw en koesteronde warm- e verspreiden in haar leven. Sprokkelaars moeten we allen zijn. iVij hebben de levenskunst te leren om il wat verdord oi voorbij is gegaan te erzamelen, ons zij de gloed der herin- leringen en gedachten, die het opwekt, e verwarmen. We moeten uit de erva- ingen van het verleden de kracht en de lezieling putten voor heden en toekomst. Dan zullen we ons nimmer arm en veria- en behoeven te gevoelen, maar kunnen ve in vertrouwen verder gaan. Geluk- dg immers is de mens, die bij de gang oor het leven weet te verzamelen al latgene, wat blijvende waarde heeft en lat hem bij het lengera der jaren dje 'jjkdoni en vrede van binnen geeft, die 'n segen zijn voor hem zelf niet alleen, maar ook voor ieder, die met hem in anraking komt. De giote kunst der le- ens bestaat immers in wat wij rntc- Iragen en opbouwen uit de ervaringen van vreugde en smart, die ons deel zijn geweest, in wat zij van ons hebben ge maakt, of wij er diehter door zijn geko men tot het, doel van alle leven, dichter bij God en onze medemensen. Sprokkelen, dat wil zeggen de weg tc- nggaan in onze herinnering, de weg, waarlangs wij gekomen zijn en bijeenga- en al wat niet bestand bleek te zijn te gen de speelsruwe greep van het leven of de tijd en dat aan onze geest nog eens te laten voorbijgaan om hij de gloed er- an, die innerlijke krachten te verster ken, die stand houden tot in eeuwig heid, opdat wij met des te groter toewij ding dienen gaan de Heer van ons leven r. vasthouden de dingen, die onvergan kelfik zijn. SE. ingf BV g" im er eèl d" an ies de en d' 10 sa >r us If! it de ir- bil' van 29 Febr. t.m. 13 Maart 1948. 11 melk is 4 liter melk 213 melk is 7 liter melk 16 vlees is 100 gram vlees 217 vlees is 300 gram vlees 18, 219 boter is 250 gr. boter ol' marga rine of 200 gram vet 34 aigem. is 1000 gr. brood (geldig t.m. 0 Maart) 35 algem. is 200 gr. brood (geldig Lm. 6 Maart) 36 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. (gel dig t.m. 13 Maart) 230 algem. is 150 gr. kaas of 187'/t gr. korstloze kaas 237 algem. is 125 gram koffie 239 algem. is 50 gram thee 38 algem. is 500 gram sinaasappelen (voor-inlevering) 23 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 6 Maart) 24 reserve (bonkaart KB) is 125 gram citroenen (voor-inlevering) 27 reserve (bonkaart KC) is 125 gram citroenen (voor-inlevering) '26 reserve is 400 gr. brood .geldig t.m. 6 Maart) Bonkaarten KD, KE 802 713 melk is 12 liter melk 16, 717 vlees is 100 gram vlees 18 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 19 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 34 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 0 Maart) 35 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m. 6 Maart) 36 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. (gel dig t.m. 13 Maart) 37 algem. is 125 gr. citroenen (voor-in levering) 738 algem. is 1 kg. sinaasappelen (voor inlevering) 723 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 6 Maart) 724 reserve is 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (bljz. arbeid, a. s. moeders cn zieken) 1073 brood is 800 gram brood 1078 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 1072 margarine is 250 gr. boter of mar garine of 200 gram vet 1074 kaas is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 1079 eieren is 5 eieren 1077 melk is 5 liter melk 1071 vlees is 300 gram vlees 1076 vlees is 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 27 Febr. 1948 worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 1 Maart a.s. mag worden gekocht. De bonnen voor sinaasappelen en ci troenen moeten uiterlijk op 6 Maart bij een detaillist in groente en-of fruit wor den ingeleverd. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 28 Febr. op om 7,29; on der om 6,18. Maan: 2 Maart L.K., 10 Mrt, N.M. Hoog water ter rede van Texel; 28 Febr. 0,05 en 0,20. 29 Febr. 0,35 en 0,55. 1 Maart 1,10 en 1,25. 2 Maart 1,45 en 2,00. 3 Maart 2,20 en 2,45. 4 Maart 3,15 en 3,50. 5 Maart 4,30 en 5,15. Bovengenoemde vereniging hield Dinsdagavond een algem. ledenvergade ring in Hotel „Texel", die niet druk be zocht was. De wn. voorz, de beer Jb. Keijser Dzn., opende de vergadering met hartelijke woorden van welkom en merk te daarbij op, dat de laatste vergadering op 26 Maart 1941 werd gehouden. Het vo rige jaar kon de ledenvergadering als gevolg van de slechte weersomstandig heden geen doorgang vinden. Spr. zei te leurgesteld te wezen over de geringe op komst bfj deze vergadering, als men weet, dat de ver. 300 leden telt. Voorz. herinnerde aan een vergadering, des tijds gehouden (over de kwestie C. Boon) toen er wel veel belangstelling was van de zijde der leden. In memoriam. Spr. stond een ogenblik stil bij het overlijden van de bestuursleden J. S. Dijt en J. C. Kager, met wien op de meest prettige wijze werd samengewerkt. Hun nagedachtenis zal nog lang in aan gename herinnering blijven. De finan ciële positie der Coop, is kerngezond. Gebouwen en inventaris staan voor f 1,- op de balans. De veiling hoeft nu een eigen auto aangeschaft, zij het een 2e hands, hoewel er wel een vergunning was voor een nieuwe wagen. Voorz merkte nog op, dat vermoedelijk de Texelse vrachtrijders hierbij hun in vloed hebben laten gelden. De notulen. oorgelezen door de wn. seer. .1. Bakker, werden onveranderd goedgekeurd. Door de directeur, dhr P. Sluisman, verd het jaarverslag uitgebracht. Hieruit vernamen we, dat dit de eer ste vergadering na de oorlog is. Na 1 Mei 1940 ging het met de pluimveesta pel bergafwaarts, daar er geen voldoen de voer aanwezig was. In het bevrij dingsjaar 1945 nam de pluimveestapel weer toe Daarna is er weer een op haaldienst ingesteld en is men in over leg met dhr Drijver uit Oosterend gaan rijden. Deze stelde nl. zijn auto ter he- schikking. De kwaliteit der eieren. De kwaliteit der aangevoerde eieren was gedurende de hete zomer van het afgelopen jaar minder goed. Er kwamen vele klachten. Voor de levering van ex port werden de eieren der ver. driemaal afgekeurd. De bewaarplaats der eieren en de verzorging laat gedurende de zo mermaanden nogal wat te wensen over. Over het algemeen staan de eieren te warm en niet donker genoeg. Door som mige pluimveehouders worden nog steeds, in strijd met de voorschriften, geen zindelijke eieren geleverd. Binnenkort zal er een nieuwe sorteer- mnchine worden aangeschaft, daar de in gebruik zijnde, niet aan de eisen vol doet. Bovendien moeten de eieren nu met de hand gestempeld worden, wat zeer omsla< htig is. De machines, die thans worden afgeleverd, stempelen de eieren automatisch met het nummer, tot welke gewichtsklasse ze behoren. Er werden in het afgelopen jaar in totaal 1,529,082 eieren aangevoerd. Hiervoor is een geldelijke opbrengst uitgekeerd van f 181,955,07. De gemiddelde prijs per 100 eieren bedroeg f 11,90. Gedurende de zomermaanden werd de prijs van de eieren per kg. verlaagd tot f 1,95. Tij dens de wintermaanden bedroeg de prijs f 2,28 per kg. Bij verdere uitbrei ding der pluimveestapel moeten eventu ele overschotten geëxporteerd worden. Om hieraan te kunnen voldoen, moeten onze prijzen in overeenstemming zijn niet die der concurrenten. De laatste weken lagen deze reeds te hoog in ver houding tot het buitenland. Het gevolg hiervan is dan ook, dat de prijzen ver laagd zijn. Voor aanvulling werden 350 nieuwe kisten aangeschaft. Dit jaar zul len er nog 100 kisten aangekocht wor den. De gebouwen werden in belangrij ke mate gerepareerd en geschilderd. De kosten konden uit de inkomsten be streden worden. Nagenoeg alie pluim veehouders zijn thans lid van de Coop. De ver. telt reeds 290 leden. Om streeks Aug. zal een fin. overzicht wor den samengesteld voor het jaar 1948. Mocht hieruit blijken, dat er een batig saldo is, dan zal dit in verhouding van het aantal eieren onder de leden worden uitgekeerd als nabetaling van geleverde eieren. De Coop. Centrale Eierenveiling te Purmerend alsmede de Coop. „Ons Voordeel" Landsmeer, deden het ver zoek, om met hen in de toekomst samen te werken. Het bestuur heeft een bespre king gehad met enkele andere veilin- KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Oos terend om 7.30 en 10 uur, in Den Hoorn alleen om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Om 7 u. Lijdensmeditatie. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie voor en onder alle Missen, Dinsdag en Vrijdag ook half 7. Maandag: ook een Mis om 9 u. Om half 8 lof tot opening der maand Maart. Dinsdagavond 7 urn vrouwencongregalie. Woensdag om 8 u. een Mis in Den Hoorn, 's Av. half 8 Jo zeflof, 8 u. jongenseongr. Donderdag: geen Mis in O'end. 's Av. 7-8 biechtgel. 8 u. meisje,scongr. Half 4 vrije biechtgel. v. schoolkinderen. Vrijdag: le Vrijdag. 8 uur gez. Mis. Om 7,45 gez. Mis in Oos terend. Half 8 H. Hartlof. Zaterdag: van 4-8 u. biechtgel. op hele uren 6 uur ro zenkrans. gen over een eventuele toetreding tot de V.E.C. (de verenigde Coöperaties). Het ligt, in het voornemen, hier t.z.t, op te rug te komen. Het verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Balans en Verlies- en Winstrekening. De balans over 1947 gaf een eindbe drag aan van f 11711,58 en de verlies- en winstrekening een winstsaldo van f 1021,56, dat overgeboekt zal worden naar de reserve. Het saldo van de alg. reserve per 31 Dec. 1947 komt hierdoor op f7971,09 31 Dec. 1946 f 6949,54). De vergadering ging hiermede ac- coord. Dhr Jb. Roeper Jolizn. stelde voor om van de leden geen ophaalkosten meer te heffen. Over het afgelopen jaar werd hiervoor i 1295,99 ontvangen. Na enige discussie werd aldus lieslo ten, met dien verstande, dat van niet- leden wel ophaalkosten gelieven zullen worden, nl. 10 eL per 100 stuks. In verband met het voorstel van de heer Roeper merkte dhr Sluis man nog op, dat de uitkering van f2,-- per kg. voor deze week, niet van blij vende aard is. (De richtprijs is f 1,96). Er werd nog besloten om van eieren die vuil zijn. een bepaald bedrag te kor ten. Namens de kascommissie verklaarde dhr Jh. Bakker Azn„ dat boeken en be scheiden waren nagezien en in orde be vonden. Besloten werd om in de kosten van het enten van het pluimvee een gedeelte door de ver. te laten bijdragen. Bestuursverkiezing. Bfj de gehouden bestuursverkiezing w erden de heren Jb. Keijser Dzn. en J. Bakker C'zn. bij acclamatie herkozen. De heer Roeper, die reeds vele jaren zitting had in het bestuur, stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd dhr J. Stammes gekozen en in de tw ee vacatu res. de heren C. Bakker Dzn., „Menno- hoeve" en P. Zoetelief, De Oocksdorp. De bestaande kascommissie zal nog een jaar aanblijven. Met de rondvraag werden nog diverse vragen gesteld, meer van interne aard, waarna sluiting volgde met enige woor den van dank aan het afgetreden be stuurslid dhr Roeper en de wens, dat de kippenhouderij in 1948 goede resul taten zou mogen opleveren. Z GETEELDE OPPERVLAKTE BLOEMBOLLEN OP TEXEL. Het geteelde oppervlakte bloembollen in de gemeente Texel w as over 1947 als volgt verdeeld: Narcissen Crocussen Late tulpen Vroege tulpen Irissen Andere knolgewassen Ha. A cA 56 87 64 20 40 26 6 90 31 51 90 86 54 30 95 Totaal een oppervlakte van 85 87 60 De districtsleider Goënga. In dt gehouden vergadering van de Prov. Bond van Rundveefokver. werd o.a. medegedeeld, dat van de 16000 vee houders, in N.-Holland er thans 3000 ge organiseerd zijn in de Prov. Bond. In zijn openingswoord roerde de voor zitter, dhr W. v.d. Oord, uit Barsinger- horn o.a. de vermogensaanvasbelasiing aan, die anders was geworden dan de boeren hadden gemeend te mogen ver wachten. Hij betreurde het, juist uit de mond van deze minister van landbouw te hebben moeten horen, dat de kwali teit van de margarine zo goed was. Hii vreest, voor een ambtenarenstaat en meent, dat de politiek deze minister na der aan het hart ligt dan de boeren stand. In dit alles ziet hij iets als apen liefde, die zo groot is, dat het jong aan de borst van de moeder wordt platge drukt, De afzet van fokvee is goed geweest Hij raadt aan daarvan zoveel moge lijk te profiteren. Houdt de oude koeien zo lang mogelijk aan, zo luidt zijn ad vies en laat de pinken niet te vroeg dekken. De tentoonstellingen in '47 mochten als zeer geslaagd worden beschouwd. Andere dan bij de tuinders acht hij de perspectieven van '48 goed, want liet weer is uitstekend. Hij meent voorts, dat te veel goede stieren worden verkocht, men dient zich daarbij beperkingen op te leggen. De gezondheidsdienst breidt zich uit; de kunstmatige inseminatie gaat door, het ziet er naar uit, dat er in de provincie verschillende stations voor zullen worden gevestigd. Een protest. in de keuringseisen der stieren zijn enkele veranderingen aangebracht even als in de controle van de meikgift dei- koeien. Over dit laatste punt ontspint zich een discussie. Verschillende aanwe zigen maken er bezwaar tegen, dat ver kochte koeien in de melkstaten worden opgenomen. Ze drukken het gemiddelde Onder applaus der vergadering zegt de voorz. toe. hierover hij de C.M.D. te zul len protesteren. Fokveedag. De jaarlijkse Provinciale Fokveedag zal wederom in Hoorn worden gehou den en wel op 8 Sept. 1948. Een en ander in samenwerking met de L.T.M. De heer Gliinis (Stompetoren) advi seert in de toekomst ook eens een meer centrale plaats te kiezen, omdat in hel Zuiden van de provincie langzamerhand tal van verenigingen zijn ontstaan, ter wijl Hoorn niet voor allen gemakkelijk bereikbaar is. De voorz. stelt daartegen over, dat de fokveedag in Hoorn een ze kere vermaardheid heeft gekregen en dat men voorzichtig moet ziin daarin veranderingen aan te brengen. Over de provisie, der controleurs wer den nog vele woorden verwisseld, welke echter geen nieuwe gezichtspunten openden. Sohildpadden komen er in Indië voor in verschillende vormen van land-, ri vier- en zeeschildpadden met en zonder hard scliiid. De dieren worden gevangen zowel in zee met 'n net voorzien van wij de mazen, van stevig vezelig touw ge maakt, als op het land. De schilden wor den losgemaakt, in stukken verdeeld, die tan 'n touwtje geregen worden, verhan deld en uitgevoerd om er allerlei .snuis terijen van te maken als halskettingen, haarkammen, doosjes, enz. Verder kennen wiij de schildpadsoep, maar de inheemse be volking stelt prijs op eieren, waarvan de zeeschildpad, 'n groot dier (zie tekening) er 50 tot 150 stuks legt! Van dat leggen dei- eieren is studie ge maakt. De zeeschild padden komen alleen aan land om eieren te leggen. Ze gaan daar bij met voorzichtig heid te werk. Ze ver kennen bij dag eerst de kust, om 's nachts hel land op to kruipen. In het natuurreservaat op Zuid-Sumatra zijn in liet zand der kust spoorbreedten van z - vastgesteld van 1,6 m. tot 1,8 m.i Langzaam en met schokken kropen de dieren over het door de maan verlichte strand. Hoog genoeg gekomen, begonnen ze zich in te graven door te maaien met haar lange, vinvormige voorpoten en haar korte meer handvor mige achterpoten. Na het maken van een grote kuil, waar ze zelf middenin lagen, maakten ze aan liet achtereind een klein, diep gat door haar achterpoten als han den te gebruiken cn afwisselend met de rechterpoot en de linkerpoot een schepje zand op te nemen en weg te werpen. De andere <poot hield daarbij het voorliggen de zand vast en belette het in de kuil te rug te rollen. Was het diep genoeg, dan begon het eieren leggen. De eieren vie len in het gat (de eieren zijn niet omge ven van een harde schaal, maar met een elastische). Om de plm. 10 seconden viel er een. Hierbij laat zich het dier door BEVOLKING EN NATUUR. niets van de wijs brengen. Men kan er dicht met een lantaarn in de hand bfj gaan staan of er een emmer onderhou den om het geval op z'n gemak te bekü- kenl Is het afgelopen, dan schuift het dier met de achterpoten liet gat zorgvul dig dicht. Het begint, nu weer met de voorpoten te maaien om de bodem flink op te bogen, is dit afgelopen, dan kruipt liet dier er uit en begeeft zich snel naar zee. De zonnewarmte broedt de eieren, zo groot als een klein kippenei, uit Bij het graven dèr kuil heeft het zeker plm. 1000 kg. zand verplaatst! Op hun vaste legplaatsen maken de schildpad den vaak schijnnesten en veel kuilen op hun spoor. Oni nu niet een half strand af te moeten graven, bedienen de „jagers" zich van een dunne ijzeren staaf met handvat soms onderaan voorzien van een stukje hout. Hiermee sondereu ze het omgewoelde zand. Zijn er eieren, dan voelt men op plm. 75 cm. diepte 't knap pen der leerachtige schalen. Trekt men de staaf voorzichtig terug dan blijft het stukje hout geel gekleurd door dc dooier.' In zout water gekookt zijn de eieren oen gezochte toespijs bij de rijsttafel. Dr. II. F. TILLEMA Bloemendaal. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg OPDOOI VAN WEGEN. De Burgemeester van Texel maakt na mens alle wegbeheerders op Texel be kend, dat zodra de dooi intreedt, het in gevolge art. 49 van het Motor- en Rij- wielreglement, verboden is tot nader or der op de wegen van het eiland te rijden, te doen of te laten rijden met een motor rijtuig of een aanhangwagen, waarvan de belasting van emg wiel meer dan 600 kg. bedraagt. Eveneens is het verboden, ingevolge het Wegenreglement Noord-Holland, op de wegen van het eiland te rijden met voertuigen, waarvan de wielbelasting groter is dan: 600 kg., indien de vielbreedto 10 tan. of meer bedraagt; 300 kg., indien de wielbreedte minder dan 10 cm. bedraagt Een ernstig beroep wordt gedaan op het gemeenschapsgevoel van alle belang hebbenden dit verbod nauwlettend in acht te nemen. Den Burg, Texel, 21 Februari 1943. De Burgemeester, REHORST. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Ter voorkoming van teleurstelling, wordt er de aandacht op gevestigd, dot het gewone spreekuur van de Burge meester is op Maandag- cn op Zaterdag morgen van 10,3012 uur, behoudens on voorziene omstandigheden. Een koude depressie Gaf tien graden min nul, Koning Winter in actie, 't Is lang geen flauwe kul. Bijna had hij ons vergeten, Was het voorjaar reeds daar. Maar w e konden het weten. Die gast doet soms raar. Al dekt nu sneeuw de velden. En vriest het, dat het kraakt, Toch komt de Lente zich melden. Als die Wintergast staakt. We zagen reeds knoppen En bloemen op het veld. Wordt in bomen en toppen Van Lente verteld. Want doet zij haar entree, Schijnt warm weer de zon. Stemt het ons allen tevree. Dat haar kracht overwon. Natuur gaat weer ontwaken. 't Wordt alles fleurig en groen, We kunnen die vreugde weer smaken In het Lenteseizoen. Weer bladeren en bloemen. En lammeren in de wei, De bijtjes aan 't zoemen. Wat een heerlijk getij! A. v. L.-B. FILMNIEUWS. In Texels Bioscooptheater draait de komende dagen een Metro-film. ill. „TARZAN IN NEW-YORK". De vredige rust van Tarzan's wilder nis wordt verstoord door de komst van drie mannen, een dierentemmer, een pi loot en een jager op groot wild. De drie mannen dringen Tarzan's domein bin nen om leeuwen te vangen voor een cir cus. Tijdens de jacht wordt een van hen door een leeuw in het nauw gedreven. Hij wordt gered door de tegenwoordlg- heid van geest van Tarzan's zoon, Boy, die een verbazingwekkende bekwaam heid in het dierentemmen vertoont. Boy wordt later door een der mannen ont voerd om als attractie in een circus te gebruiken Tarzan en zijn vriendin Jane zetten een achtervolging in tot in Amerika en slagen er na vele spannende avonturen in Boy te redden. Tarzan, Jane en Boy keren tenslotte naar hun wildernis terug BROEKMAN WEDEROM EERSTE OP DF, 5000 METER IN NOORWEGEN. Broekman heeft vorige week in Noorwe gen de wedstrijd in het hardrijden op de 5900 m. gewonnen. Dit is de derde keer in een week en op de 10,000 in. bezette hij slechts niet een halve seconde ach terstand op de Noor Lundberg do twee de plaats. De gedetailleerde uitslagen waren: 500 m. 1. Fitzgerald (VS) 43,1 sec.-. 2. Werk et (VS) 43,4; 3. Lamb (VS) en Ken Henry (VS) 43,6; 5. Helgesen (Noorw.) 43,7; 20. Langediik 46,5; 21. Broekman 47 sec. 5000 m.: 1. Broekman 8 min. 391; 2. Odd Limberg 8,39,7; 3. Konsnio (Noorw.) 8,42,9: 4. Pajor (Hong.) 8,45,9; 5. Lange- dijk 8.46,7; 6. Werket 8,48,3. 1500 m.: 1. Werket 2.21,7; 2. Konsmo '2,22,4; 3. Lundberg 2,23; 4. en 5. Palm en P etter sen 2,24,7; 0. Broekman 2,25,1; 7. Martinsen 2,25,3; 8. Henry 2.25.7; 9. Langedijk 2,26,3. 10,000 m.: 1. Lunberg 18,00,5; '2., Broek man 18,01; 3. Pajor 18,01.9; 4. Werket 18,14.8; 5. Konsmo 18,17,3; 6. Martinson 18,17,6; 7. Langedijk 18,17,9. Algemeen klassement: 1. Werkel '2. Lundberg, 3. Konsmo, 4. Broekman.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1