Nieuwe bonnen Zwerver of Pelgrim Gemeenteraad besloot tot vaststelling der begroting 1948 (wczonde liuid ZATERDAG 1.1 MAART 1948. file JAARGANG. No. fi>«« TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN.. Vraag pens aan een zwerver, waar hij heengaat; hij ztü de schouders ophalen en zeggen: dat weet ik niet. Vraag hetzelfde aan een pelgrim en hij zal u vertellen het doel van zijn tocht: de heilige plaats, waarheen hij trekt. Daarin ligt het verschil tussen beide: het leven van de zwerver is stuurloos, l leven van d'e pelgrim is gericht. Op het eerste gezicht vertonen zij veel overeenkomst. Zij hebben huis en haard verlaten; zij leven van de hand in de land en zij kennen geen rust, altijd gaat de* weg weer verder. Soms trekken zij een eindje samen op en gij zoudt niet kunnen zeggen wie de zwerver en wie de pelgrim is. Maar let nu op het verschil tussen, beide; de zwerver heeft geen doel; hij trekt rond van plaats lot plaats en voelt zich overal thuis, behalve waar hij nu toevallig is. Rusteloos gaat hij voori, steeds is in hem de begeerte om zich zat te drinken aan de,bron achter' de hori zon en nooit» wordt zijn dorst gelest; hij is eeuwig onbevredigd. Maar de pelgrim, die overigens al de uiterlijke bezwaren van het'zwerversleven deelt, leent zijfi weg en in zijn ogen brandt het verlangen om zijn doel te bereiken. De bijbel vertelt ons van zwervers en pelgrims beide. Zwervers zijn alle mensen, sirïds Adam en Eva uit het Paradijs verdré ven werden de wijde wereld in. Zij wor den geboren en sterven; daartussen do len zij rond op de aarde. Culturen komen op en gaan onder. Het wordt alles ge worpen in de draaikolk van het natuur lijke leven, die. mensen bn dingen weg zuigt naar de donkere diepte van de dood. Totdat God mensen wegroept uit de zinloosheid van dit ijdele leven, uit de vermoeienis van de eeuw ige kringloop der dfhgen naai- een land in onbekende verten. Zo wordt Abraham geroepen uil de Ur der Chaldeën en hij verlaat zijn land en' familie en gaat heen naar het land, dat God hem wijzen zal. Het is een wondere reis: hij treki. heen en weer als een zwerver, maar hij is een pelgrim, want van nu al aan is zijn leven gericht door de gehoorzaam heid aan het woord van God. Zoals een rivier van de bergen af naar zee stroomt al gaat het dan ook met veel bochten co kronkels, zo gaat het leven van Abra ham onder afdwaling en teleurstelling toch in de richting van het beloofde land. Zwerver of pelgrim. Vraag eons aafi de mensen, waar zij heengaan. Veel mensen, die toch eigen lijk neerzien op de zwervers langs de wegen zijn zelf geestelijke vagebonden. Vraag het ook eens aan u zelf. Zwerft gij maar wat rond over de aarde, of hebt gij de stem van uw God vernomen, die u roept tot het eeuwige Rijk? Dan ver loopt. uw leven, temidden van alle wis selvalligheden door - licht en donker in de veilige bedding van Gods geboden. Dan heeft uw leven richting. Dan zijt gij van zwerver pelgrim geworden. Door de nacht van smart en zorgen. sphrijdt de stoet der pelgrims voort, zingend lied'reu van de morgen nu het nieuwe licht weer gloort. Gez. 116). FILMNIEUWS. „DE WOESTE HOOGTE". „De Woeste Hoogte" is het verhaal van een hopeloze liefde. De film is ont leend aan de roman van Emily Bronte „Wuthering Heights" (Woeste Hoogten). Emil.\ Brontë is een zuster van Char lotte Brontë, die het beroemde boek „Ja ne Eyre" schreefwel bekend door de ra dio. Het liefdesverhaal, dat zich openbaart' op de woeste en verlaten moerassen van Yorkshire is de geschiedenis van Cathy, een vergeestelijkte schone jonge vrouw, die bemind wordt, door twee mannen, de arme zwerver, Heathcliff en de rijke, van goede afkomst,'Edgar. Cathv is onstui mig verliefd op Hoathclifi en /ij vieren die liefde, dwalend over de moerassen, of liefkozend op de Pennistone Rots, een eenzame plek, waar ze zich wanen in een groot kasteel. Als de vader sterft, ver trekt de jonge Heathcliff van het land goed „Wuthering Heights", lathy be zwijkt voor de rijkdom en de positie van Edgar, wat tot een tragische romance leidt, fta jaren keert Heathcliff, die eveneens tot rijkdom gekomen is, terug, i koopt „Wuthering Heights", vestigt er zich, verlangend naar Catliy. Het slot is, dat die dag komt, doch hij vindt ei eqpi stervende Cathy. Tijdens 'n sneeuw storm'denkt Heathcliff Cathy's stem te horen.' Hij rent naar huiten, verdwaalt en vindt de dood op de Pennistone Rots. Dit is de inhoud, een romantisch ver haal. maar in werkelijkheid is deze ro man van een verbijsterende, bijna man lijke realiteit. De hoofdrollen worden vervuld door Laurence Olivier (Heath cliff), Merle Oberon (Cathy) en David Niven (Edgar). ZON, MAAN EN HOOG WATER. I De zon komt 13 Maart op om 6.57; on der om 6,42. Maan: 18 Maart E.K.. 25 Maart V.M. Hoog water ter rede van Texel: 13 Maart 11.15 en 11,30. 14 Maart 11,40 en 11,55. 15 Maart en 0,05. 16 Maart 0.20 en 0,35. 17 Maart 0,55 en 1,10. 18 Maart 1,35 en 1.50. 19 Maart 2,25 en 2,50. en nam verder een zeer be langrijk besluit tot het overnemen van diverse polderwegen. De gemeenteraad zag Dinsdagmiddag kans in 3 uur tijd een 14-tal punten te be handelen, w.o. de vaststelling der begro ting 1948 en een ^eer belangrijk voorstel van wethouder Hin tot het overnemen van verschillende wegen door de ge meente. Het feit, dat de begroting vooraf reeds door een commissie -uit de raadsleden was nagezien, zal aan deze vroege afloop niet vreemd geweest zijn, al was het ze ker een verrassing, dat we al weer zo gauw naar huis konden gaan. Niettemin zijn er besluiten gevallen van verstrekkende betekenis, zoals uit 't verdere gedeelte van ons verslag zal blijkep. In deze vergadering deed de heer S. v. d. Vis zijn intrede als nieuw raadslid, terwijl de heer Drijver mededeelde, als raadslid te bedanken. De gemeenteraad kwam Dinsdagmid dag in voltallige vergadering bijeen. De voor/.. Burgemeester Rehorst, opende de vergadering met een woord van welkom, waarbij hij hoopte, op vruchtbare besprekingen in liet belang van de gemeente. Beëdiging nieuw raadslid en waar nemend gem. ontvanger. Het nieuwe raadslid, dhr S. v.d. Vis, le gde de vereiste eden af en werd na on derzoek van zijn geloofsbrieven toegela ten. De voorz. feliciteerde dhr v.d. Vis met zijn benoeming en zei, dat het hem veel genoegen deed, dat een raadslid uit De Koog zijn intrede deed. De Koog als badplaats noemde spr. een belangrijk dorp op Texel,al kon hij niet het gezegde van een zeker iemand onderschrijven, die zei „dat Do Koog de kip is met de gouden eieren". Spr. had toen opgemerkt dat Texel de kip is van De Koog. Spr. hoopte op een prettige samenwerking in het belang van de gemeente Texel en van De Koog in het bijzonder. Dhr A. Broekman werd hierna be ëdigd als waarn. gem. ontvanger. Voorz. feliciteerde dhr Broekman met deze be noeming, daarbij opmerkende, dat deze steeds zijn best doet en dat dit zeker in liet. In lang zou zijn van diens toekomst. Mededelingen. Ingekomen stukken. Het .Oentr. Bureau v. liet afleggen van rljvaardigheidsproeven deelde me de, liet verzoek om op Texel rijproeven af te nemen, in studie te hebben geno men. Waarschijnlijk zal er zomers ge legenheid zijn om hier de proeven af te leggen. Een adres van dhr K. Pen inza ke de vermakelijkheidsbelasting werd voor kennisgeving aangenomen, daar dit punt in de vorige vergadering reeds he li and el d is. De Ionen vafl de D.U.W. De raad van de gemeente Beert.t had een motie aangenomen, waarin werd aangedrongen l>li de regeling om de van 14 tot en met 27 Maart 1948. Bonkaarten IvA, KB, KC Sft4 241 melk is 4 liter melk 243 melk is 7 liter melk 246 vlees is 100 gram vlees 247 vlees is 300 gram vlees 248, 249 boter is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 266 algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korst loze kaas 267 algem. is 50 gram cacao 268 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) '3 269 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 253 reserve is 800 gr. brood (geldig l.m. 20 Maart) 255 reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 256 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) 180 algem. (bonkaart 80A) i3 250 gram zachte zeep (reeds aangewezen, gel dig t.m. 20 Maart) Bonkaarten KI), KE 804 743 melk is 42.liter melk 746, 747 vlees is 100 gram vlees 748 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 749 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 766 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 767 algem. is 100 gram cacao 768 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m 20 Maart) 769 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 753 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 20 Maart) 680 algem. (bonkaart 802) is 500 gram zachte zeep (reeds aangewezen, gel dig t.m. 20 Maart) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MM 8«4 (bij/, arbeid, a.s. moeders en /.leken) Geldig zijn de bonnen van de strook A. Op de bonnen komt de letter A voor niet de aanduiding van liet artikel en de hoeveelheid. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig, hoewel zij wat betreft de tekst enige overeenkomst vertonen met rant- soenbönneii. Zij zijn van rantsoenbon- nen te onderscheiden door de kleur (groen of groen met paars). Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 Maart 1948 worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 15 Maart a.s. mag worden gekocht. lonen van de D.U.W. werkobjecten te verhogen en vroeg nu een adhaesiebe- t ui ging. De voorz. zeide, dat het uurloon on langs is verhoogd tot 60 ct per uur plus 10 pi t. toeslag, wal dus 66 ct. bedraagt. B. en W. stellen voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar de re gering in deze doet wat mogelijk is. Het toezicht op de schuilgelegenheden heeft de aandacht van liet college. Dhr v. Heerwaarden vroeg of het ba sis-uurloon wel voldoende was. Waarop de voorz. antwoordde, dat de D.U.W.- werken op Texel huiten liet kader dei gemeentewerken vallen. Wetli. Ilin zei, dat de lonen in de D.U.W. gelijk zijn als de normale lonen der landarbeiders. Dhr Westdorp was van mening, dat men deze zaak gerust aan de drie samenwerkende vakbonden kon overlaten. Dhr Bruin zag er meer een rel in tegen de regering en w ilde de*oplossing ook aan de organisa ties overlaten. Het adres werd hierop voor kennisgeving aangenomen. De vliegveld plannen. De voorz. deed vervolgens enkele me dedelingen over de vliegveldplanncn, zo als wij deze reeds eerder gepubliceerd hebben. Het is wel vrjj officieel, dar Texel weer een vliegveld krijgt. De gem. moet voor de grond zorgen.'De kosten zijn 49 pet. voor het rijk en 60 pet. voor de gemeente. Dit geldt ook voor een te kort in de exploitatie. Het rijk zal het veld vliegklaar maken. De voorbereidin gen der werkzaamheden zijn' opgedra gen aan de Ned. Heide Mij. Dit najaar hoopt men met de definitieve werkzaam heden te beginnen. In 1949 zal het vlieg veld nog stil komen te liggen, zodat het geheel niet voor 1950 gereed zal komen. Er komt ook een stationsgebouw. Ne enige besprekingen gaat de laad met de plannen aecoord. Het Landbouwhuislioudonderwljs. Betreffende het landbouvhfiishoudou- derwijs zei de voorz., dat de gemeente voor dit doel een barak had kunnen ko pen van „De Vlijt" voor f30,009, doch dat B en W gemeend hebben er niet op in le moeten gaan, integenstelling met .1. Wieringermeer, waar men dit wel ge daan had. De Min. v. Onderwijs berichtte echter, dat er bij de begroting wel op de stichting van de school gerekend was, waarbij liet advies werd gegeven dan maar een semi-overheidsgebomv te ope nen. Op een vraag van dhr A. Backer zei ilc voorz., dat er hier geen geschikt lokaa! is. Als de bouw van een nieuwe school dit jaar door had kunnen gaan, zou de oude school er voor gebruikt kunnen word'1 n. Aan mej. A. M. Kraai, onderwijzeres aan de n'.l.s. te Oudeschild, werd met in gang v an 15 April a.s. eervol ontslag ver leend, wegens huwelijk. Dhr A. J. Zwaai, die reeds tijdelijk als onderwijzer aan de o.l.s. (e De Coeks- dorp -werkzaam is, werd met algemene stemmen in vaste dienst benoemd. Voorz. zei, dat er een boventallige leerkracht benoemd mocht worden en dat het aantal leerlingen toeneemt. Nog meer Bruyiizeel-woningen. De raad besloot goedkeuring le verle nen voor het bouwen van nog 2 Bruyn- zeelwoningen. Er komen er nu in tolaal 7, nl. 3 te Den Burg, 1 in Den Hoorn, 1 in De Koog, 1 te Oosterend en 1 in Oude schild. Ze zijn bestemd voor gem. en rijkspersoneel. Hoewel deze woningen afgetrokken worden w orden yan het con tingent van 23, dacht voor/., dat het len slotte nog wel mee zou vallen hij de we deropbouw'. Dhr Dros, tevens voorz. v.d. woning- commissie, juichte hei toe, dat de gem tot hel aanschaffen van deze. woningen besloot. Spr. zou gaarne zien, dat de TESO, TEM en ook de Rijkswaterstaat tot de aankoop van woningen voor hun personeel zouden overgaan. Geldleningen vóór de N.V. T.E.M. De raad besloot tot hel aangaan van geldleningen ten behoeve van de N.V. '1 E.M., nl. f310,800 ,ii verhand met de uit breiding Van de capaciteit .van de electri- sche centrale (nieuwe motoren) en f 175,000 voor de uitvoering van verbete ringswerkzaamheden aan de Kogenveg en nog eens f 175,000 voor uitbreiding van hot electrische net. De eerste lening werd afgesloten hij de stichting „de Spaarbank" le Stiens en de twee laat- sten bij de HAV. Bank te Schiedam. Grondaankopen. In het belang van de Volkshuisvesting besloot de raad tot het aankopen van grond. a. van Pi J. Zoetelief to De Coeksdorp GC5 m2 voor de som van f 997.50; b. van d« wed. P. Daalder-Drijver te Oosterend 400 m2. voor f 800 en c. van de Armenkamer te De Koog 440 m2. voor de som van f440. Aan de N.V. P. Daalder's Aannemers bedrijf te Alkmaar werd 826 m2. grond verkocht te Den Burg voor de som van f 2478. Dit terrein ligt hij de TEM en is bestemd voor de houw van een woning en voorts voor industrieterrein. Aan Ged. Stalen zal een gunstig ad vies uitgebracht worden inzake de kin dertoelagerekening secretarissen en ontvangers. Overname onderhoud gedeelte Minister Ruysweg. Van het Staatsbosbeheer zal in onder houd worden overgenomen een gedeelte van de Min Ruysweg. gelegen tussen dc Brinkweg en de Strandweg, tot een leng te van ongeveer 334 meter. Dit wegge deelte behoort ook tot de bebouwde kom. Vaststelling begroting 1948. Een commissie, bestaande uit de raads leden 11 Zijm, P. G. v. Heerwaarden. Jac. Drijver, Alb. Backer en S. Iveijser. had de begroting nagezien, waarbij door hen als rapporteur was aangewezen dhr H. Zijm. De Commissie had de volgende "opmerkingen gemaakt: Vier van de leden zijn. van mening dal de kade in de Noorderdijk geen nul meer heeft en dat beter tot opheffing kan worden overgegaan. Een der leden is van mening, dat de loswal momenteel in goede staat verkeert en zou hem zo willen •handhaven', zonder grote uitgaven le doen. De leden dringen er op aan le onder zoeken, of 'iet mogelijk is de school jeugd op ti c te laten onderzoeken. Een der leden zou willen, dat nog eens" een poging werd gedaan lot hel plaatsen van een pomp nabij het Doolhof. Bij de behandeling v.d. post annuïtei ten v.li. rijk voor verbetering volkshuis vesting maken 3 der leden de opmerking dat het naar hun mening nul juist is, dat aan leden v.d. woningbouwvereni ging „Texel" een woning wordt toege wezen, ook indien bel betreft jong-ge- hmvde paren. De beide andere leden zien ook deze onbillijkheid in, doch zien geen andere mogelijkheid om de woning houw ver. in stand te houden. Een der leden verzoekt er'bij de plaat sing van de Bruyiizeelwoning te Oude schild rekening mede te willen houden, dat de toch al weinig fraaie omgeving zo mogelijk verbeterd wordt door het aan brengen vaii enige beplanting. De eómm is van mening, dat de kos ten van verbouwingen ad. f10,000 beter voor 50 pet. verhaalbaar gesteld kunnen w orden dan voor 80 pet. De eo'mgi. is van oordeel, dat het niet verantwoord is een bedrag van f3200 te voteren voor het herstellen van het dak van de schuur in de Kogerstraat. Zij be velen voor dit gebouw, dat bestemd is om op de duur gesloopt te worden, een nood- herstel aan, of, indien dit niet mogelijk iS. de schuur te slopen met behoud van de beide woningen. Twee der leden merken op. dal de ver betering van liet zgn. Schildpaadje niet is geraan\d. Zij stellen verbetering zer-i op prijs. Een der leden vestigt de aandacht op de slechte toestand van een riool-uitloop nabij de schuur van P. Boom te Oude schild. Op verbetering wordt aangedron gen. De commissie beveelt de verbouwing v.d. voormalige school te Oost aan, ten einde het gebouw voor bewoning van een gezin geschikt te maken. - Een der leden i;-, van mening, dat hot avond-nijverheidsonderwijs en ook her vervolgonderwijs in het algemeen, met kracht bevorderd moet worden.Dit ware wellicht te stimuleren door tegemoet te komen in de kosten van het vervoer naai de cursussen. Andere leden zijn het hier mede eens. De comm. beveelt aan, dat B en W. *n poging zullen doen tot het verhuren van de molen tc Oudeschild als pakhuis- ruimte. Een der leden verzoekt, LnclieTi onver hoopt wel gemeentelijke werkverruiming zal worden ingesteld, rekening te willen houden met de uitvoering der werkzaam heden te Oudeschild. Het antwoord van B. en W. In antwoord op de nota van opmer kingen, door de commissie ïelcn B. en \Y. liet volgende mede: Met laatstbedoeld comm. lid zijn wij van mening, dat het, nu de loswal zich in goede staat bevindt, aanbeveling ver dient om tc trachten hem in stand te houden met geringe kosten Hoewel de loswal weinig betekenis heelt, zouden wij thans niet tot opheffing willen overgaan Wij zijn overtuigd van het grote nut \an doorlichting v.d. schooljeugd. Door dr Districtssehoolartseiidienst word".i besprekingen gevoerd met Ged. Staten over liet overnemen v.d. schoolarts van een transportabel doorlichtingstoestel. Practiseh wordt thans al van het toestel gebruik gemaakt. Ondanks de herhaalde vernielingen van de pomp nabij liet Doolhof zullt-n wij nog eens b>t plaatsing van een pomp overgaan. Wij ondcis hrijv^n, dat 'I niet billijk is, dat aan jonggehuwde leden v.d. wo ningbouw ver. „Texel" woningen worden toegewezen, terwijl in andere gevallen pasgehuwden moeten trachten inwoning te vinden. Wij zullen terzake in overleg lieden met liet bestuur der ver., tenein de te trachten een oplossing te vinden. Met de wens van een der leden 0111 beplanting aan te brengen nabij de te Oudeschild te stichten Bruynzee)-woning zal rekening worden gehouden. Wij hebben de raming in overeen stemming gebracht met de gemaakte op merking. In Verband hiermede zijn de ontvangstpst no. 51 en de post. voor on voorziene uitgaven beide met i 1500 ver laagd. Het vefnieuweii van het dak van de schuur in dr Kogerstraat vordert een groot bedrag. De schuur is weliswaar hestenid om tc worden afgebroken, doch dit zal nog wel geruime 'tijd op zich la ten vvachten. Tegen Vt afbreken van de schuuv maken wij bezwaar, omdat de ge meente de bergruimte niet lean missen. Wij zullen nog eens ernstig over weger of een andere oplossing gevonden kan worden. Aan liet onderhoud van het Schild- paadje zal de nodige aandacht worden geschonken. Een onderzoek naar de slechte toestand van de bedoelde riool- UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd Bankver en Coöp. Boerenleenbank Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg vrjj van allerlei onzuiverheden. Purol doet wonderen. Doos 30 ct. Purolin (verfijnd product voor moeder en kind). Doos 40 cent. uitloop tc Oudeschild! zal worden inge steld. Wij hebben reeds voorbereidingen la ten treffen voor het verbouwen van de voormalige, school te Oosl. Het gebouw zal geschikt worden gemaakt voor be woning door een klein gezin. Wij zijn liet met de opmerker eens, dat het avond-nijverheidsonderwijs gestimu leerd dient te w orden. In verband daar mede is een regeling ontworpen voor 'I bekomen van tegemoetkoming in dc reis kosten. Voor die leerlingen, wvlke ten minste 7 km. van de school wonen, wordt maximaal 1'25 per cursus bijgedragen. Het belang van het vervolgonderwijs in het algemeen erkennen wij volkomen, doch de praelijk heeft uitgewezen, dal de cursussen zeer weinig belangstelling ge nieten. Van het instellen van een of meer cursussen moet dan ook worden af gezien. daar zij geen levensvatbaarheid bezitten. Wij zijn bereid ceji herhaalde poging te doen om de molen te Oudeschild li* verhuren als pakhuisruimte. Met de wens, 0111 in geval van invoe ring van gem. werkverruiming aandacht te schenken aan de totstandkoming van de werkzaamheden 'te Oudeschild, zal eventueel rekening worden gehouden. Toelichting van dc voorzitter. De voorz. gaf nog een toelichting op de begroting en deelde mede, dat het een gelukkig verschijnsel is, dat de be groting zonder rijkssteun kon worden samengesteld. Dit is mogelijk geworden dank zij de batige sadi's van 1946 en 1947 resp. f 65000 en f 17000. liet staat vl echter met de gem. financiën niet .roos kleurig voor, wal spr. ook weet aan de veranderde, fin. regeling tussen rijk en gemeente van 1929. Een wetsontwerp om deze regeling te herzien is in behande ling. Mocht dit worden aangenomen, dan kunnen (le gemeenten weer een rijksbij drage ontvangen, doch eerst moet de re serve woidcn opgemaakt. We kunnen ons, aldus de voorz., maar voor 1 jaa>- redden, waarom aan Ged. Staten zal worden voorgesteld de reserve over meerdere jaren om te slaan. Als een belangrijke post die in dezr begroting voorkomt, noemde spr. '1 hef fen van een straathelasting, dit in ver hand met de overname van diverse pol derwegen. (Het voorstel van weth. Hin Redactie). Dhr Bruin hield een betoog voor het uitvoeren van diverse werkobjecten te Oudeschild, zoals de „stinksloten" en verbetering van het Schildpaadje. Spr. meende, dat. men door langer te wachten hd extremisme in de hand werkt. Voorz. antwoordde, dat cr urgenter dingen zijn, al deed hij gaarne de toe zegging, deze werkzaamheden zo spoe dig mogelijk uit ie voeren. Dhr Westdorp zei, hel zowel met dhr Bruin, als met de voorz. eens te zijn. waarbij spr. nog opmerkte, .dat er ver schil is tussen het werk bij dc D.U.W. en de werkverschaffing. Water en vuur noemde spr. de verhouding tussen deze twee. De D.U.W.-objecten rekende spr. onder het vrije werk en het is zo, dat de ■arbeiders liever voor de D.U.W7. wer ken dan bij de boeren. Na nog enkele besprekingen, o.a. over de waterleiding, die er zeker komen zaï mits er materiaal voor is, stapte de raad van bet punt begroting af en behandel de als laatste punt: (Wordt vervolgd.) 45-JARIG BESTAAN ZAAK. DEN BURG, Naar w ij vernemen, be staat de zaak van dhr Alex. Koning, za delmakerij en lederwaren rei ds 45 jaar, dus wel een reden om even bij stil te staan. Deze zaak, die van 1903 dateert, is I bans gevestigd Weverstraat 93, v. h. Weverstraat 88. De heer Koning, die ziel) als een gord vakman heeft doen kennen, kreeg voor inzendingen zadels en .garelen bekro uingen in de jaren 190& en 1925, op de toen gehouden tentoonstellingen van de Holl. Mij. v. Landbouw. Koning, die 67 jaar oud is, begon op 22-jarige leeftijd voor eigen rekening <Jeze zaak. Bij een bezoek aan zijn werkplaats lubben we ons er van kunnen overtuigen, dat er op hot gr bied van lederwaren en koffers (Eiberkoffer.s) al weer een grote ver scheidenheid is. We wensou de heer Koning dan ook verder veel succes toe. GESPROKEN BRIEVEN NAAR IN DIE. Bij voldoende deelname zai er hier op Texel gelegenheid bestaan, om een zgn. gesproken brief naar Indië te laten vei- sturen. Op een grammofoonplaat wordt dan opgenomen hetgeen ouders, broers, zusters of verloofden tot hun familielid in Indië graag willen zeggen. Opgave hiervoor bij de voorzitster van de Ni win, Huize Sonnevanck.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1