Jaarverslag van de L.L.S. te Texel over 1947 Het leven op Bonaire, een der benedenwindse Antillen. Haar Koninkrijk Hallo Bandoeng Het jaar 1!)47 heeft, ondanks zijn ab- nortnale weersomstandigheden geen sto ring gebracht in de normale voortgang van het, onderwijs. Wel was liet aantal verzuimen in Jan., Fehr. en de eerste helft van Maart groter dan anders, doch geen enkele dag behoefde gestopt te worden wegens gebrek aan leerlingen. Een wjord van hulde aan de Texelse boerenjongens, ze moesten soms uren door de sneeuw waden, doch de school werd bezocht.Na Sept. was het aantal verzuimen zeef gering. Met ingang van 1 Oct. legde de con cierge N. Maat z'n functie neer, welke hij jaren met .grote toewijding heeft ver vuld. Een woord van dank aan deze functionaris, die zo nauwgezet zijn plicht heeft vervuld, is hier zeker op zijn plants. Ook met zijn opvolger D. van dei- Vliet 's de laatste drie maanden van dit jaar zeer plezierig gewerkt. Door het vertrek van dierenarts C. Th. Lankamp, werden de lessen in veeteelt met ingang van de nieuwe cursus gege ven door het hoofd der school. Na gehouden eindexamen werd aan lii leerlingen liet einddiploma uitgereikt. Twee leerlingen kregen geen diploma. Alle leerlingen van de eerste en de der- d? klassen werden bevorderd. Van de 2e klas werd één leerling niet bevorderd. De nieuwe cursus begon met 17 leerlin gen in de Je klas, IS leerlingen in de 2e klas, 19 leerlingen in de 3e klas en 8 leerlingen in de 4e klas. dus totaal 92 leerlingen. •In alle klassen heerste een goedi geest Het ptil van ontwikkeling van de le klas was bij het begin van de nieuwe cursus heel laag, doch dit begint zich gelukkig langzamerhand te herstellen. Tot. 1 Jan. 1948 verlieten 8 leerlingen de school. 3 wegens het kiezen van een an der beroep, 2 wegens het gaan bezoeken van de R.K. landbouw winter-school te Hoorn on 1 wegens het zich hegeven irt militaire dienst. De laatste ruit van de school was juist voor de nieuwe cursus begon dichtgeko- men en een ruit van het leslokaal, die ge broken was in de Maandagmiddagpauze van 10 Nov. was reeds voor Dinsdag morgen 11 Nov. 9 uur weer gemaakt door schilder Vonk, die tevens in Oct, de school van buiten geschilderd heeft, waardoor lui gebouw weer in aanzien is gestegen. Er is een nieuwe pomp geko men waardoor de watervoorziening nu weer goed functioneert. De meubelen werden weer bijgelapt en in liet kantoor kwamen nieuwe vitrages. Dit kantoor werd ongeveer Mei tevens- het kantoor van de beide assistenten van de RpsJandiiouWvoorlichtingsdienst en de assistent \an de Veterinaire Dienst op Texel, terwajl er in Oct. nog bijkwam de opzichter van de Cultuurtechnische Dienst, dié voorbereidende werkzaamhe den verricht voor de ruilverkaveling 'in Texel. De landbouwschool is dus uitgegroeid lot het landbouwhuis van Texel doch hiervoor is liet gebouw eigenlijk te klein. Men moet woekeren met de ruim te. Moge in de toekomst een ruimer landbouwhuis op-Texel verrijzen, waar in voorlichting en onderwijs naar de ei sen des.tijds gegeven kunnen worden. Overigens verdient i ermelding, dat de verstandhouding tussen het hoofd der school en de assistenten en de opzichter uitstekend was, waar onderwijs en ande re takken van dienst wel by zijn gevaren. De Nutsbibliotheek die een jaar stil gestaan had door bewoning i an liet kan toor, is in Oct. weer begonnen met Za terdagsmiddags boeken uit te reiken. De schooltuin werd ook wtvr in ge bruik genomen en bezaaid met 52 gras gewassen en bepoot met 19 aardappel- rassen. Leermiddelen waren vrij behooilijk te krijgen al moest door herdruk soms wei eens even op een bock worden gewacht. Een nieuw leermiddel, dat met succes werd ingevoerd was de film. De heer Los van de Nederlandse Onderwijs Film heeft in dt Landbouwschool de hoofden en onderwijzers van de o.l.s., u.l.o. en C.V.O. te Den Burg en het noofd der Landbouwschool geïnstrueerd in de be diening van liet reeds aanwezige film toestel. Dit toestel circuleerde vervol gens langs de verschillende scholen, waar alle leerlingen met ambitie de films en toelichtingen volgden. Ook op ouder avonden werden films vertoond wat tot gevolg had, dat de u.l.o. en o.l.s. te Den Burg thans samen een nieuw toestel heb ben aangeschaft. Het Reichert microscoop dat in Wage- ningen was, kwam terug, terwijl de oude microscoop door aandraaiing van een schroefje ook weer gebruikt kon woéd den, zodat vaak met de microscopen ge werkt werd. Door de leerlingen werd met veel en thousiasme een begin gemaakt met het invullen van een gebrmkskaart van lan derijen voor de ruilverkaveling op Texel. Dit werk zal in 1948 worden voortgezel. (Wordt vervolgd.) H.M. DE KONINGIN STEUNT ME VROUW-SPOOR-ACTIE. 'De NIWIN is bezig inet een landelijke actie ten behoeve van de zieke en gewon de miUltairen overzee. Zij doet dit ondei de naam „Mevrouw-Spoor-Aahdelen- Actie". Deze aandelen worden in grote en klei ne coupures uitgegeven ten behoeve van de aankoop van hospitaal-radio-installa ties, materiaal voor de arbeidstherapit en kleine geschenken bij ziekenbezoek. H.M. de Koningin heeft ter ondersteu ning van deze actie een gift van f5000 aan de NIWIN overgemaakt. DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de heer Van Emmen en zijn reisgenoten. door G. Th. ROTMAN Nadruk verboden 47. „O, wat heb ik er een spijt van, dat ik niet in Londen gebleven benl" zuchtte Hen- U liter meier. Maai' op 't zelfde ogenblik zweeg hij, van schrik bevan gen. Vreselijk gebrul verhief zich in de stilte der woestijn. „De leeuwen!" brulde Herr Unternieier. Hij raakte echter dt- kluts niet kwijt. Dadelijk begon hij de veerende poten van de Pegasus los tp schroeven. Snel bond hij liet ene paai aan z'n eigen schoenen en het andere aan de voeten van Hans. 48. "t Was net op tijd, want van achter «Je Pegasus, die nu op haar zijde lag, kwam een trotse en schrikwekkende leeuw te voorschijn. Hen Unternieier en Iians maakten op hun springveren voe ten een geweldige luchtsprong en gin gen ei toen „full 'speed" van door. Dt leeuw, die nog nooit zulke rare wezens gezien had, bleef ben eerst enige ogen blikken nakijken. Toen vloog hij hen achterna. Bonaire, 9 Febr. 1948. (Slot. De huisvrouwen hebben hier de moeilijke taak, om met het personeel om te gaan en dat is oneinig veel moeilijker dan in Holland, waar men, tenminste meestal, op begrip kan rekenen. Hier is van begrip weinig sprake, maar we mo gen toch niet klagen, het kon bij ons .nóg wel erger. Een. huisvroiiw heeft hier heus geen gemakkelijker leven dan in Holland, dus daarvoor behoeft men hier niet heen te gaan. Hierbij komt dan nog het tropische klimaat, waar de vrouwen over liet algemeen, meer last van hebben dan de mannen. Een gebruiksvoorwerp, waar de vrouw i eel gemak en bevrediging van heeft, is hier de ijskast, een meubelstuk, dat hier niet gemist kar worden en dat hoewel vrij duur zijnde, ongeveer f800, zijn ren te best opbrengt. Immers, uien kan hier niet alleen af en toe een frisse dronk uit halen, al het eten, dat overblijft, kunt ge hierin bewaren. Op die manier bespaart de ijskast u een kapitaal, want liet be- bederf is geweldig groot. Ook voor kak kerlakken en mieren is dit de enige vei lige plaats. Met dit ongedierte beeft de vrouw veel mee te stellen, vooral in het begin als ze de grote kakkerlakken nog griezelig vindt, is het een ware kwelling. Ze zijn overal aanwezig en eten alles, ook kleren moeten er aan geloven. Vooral zijde kferefl schijnen heel lekker te zijn en heeft men iets zoets op een kleding stuk gemorst, tien tegen een dat de kak kerlakken met de zoetigheid ook een stuk van het kledingstuk meenemen. Er is weinig aan te doen on we moeten dan ook een voortdurende oorlog met deze dieren voeren. Flit doet daarbij gewel dig goede diensten, maar kan toch ook niet alles verrichten, zodat men kakker lakken en mieien overal in elke woning aantreft. Nog een paai voordelen voor de vrouw hier,.die zeker ook niet vergeten mogen worden, zijn ten eerste de veel kleinere geldzorgen en dan het feit, dat alles hier in ruime mate verkrijgbaar is en dat men hier van bonnen niets weet. De laatste tijd komen er bovendien weer Hollandse producten, waar de Amerikaanse waren niet tegen kunnen concurreren in kwali teit, Dat bleek mij nog weer eens ten overvloede, toen we enige tijd geleden op Curasao waren. We tToffen daar toen net een 800 winkelende Amerikanen aan, die met een touristenschip in de haven la gen en druk op zoek waren naar Hol- landse waren, want zei een van hen we kunnen veel, maar'tegen de Hollandse RECEPTEN VOOR I)E PAASDAGEN'. Schotse eieren. 2 eieren, 200 gr. gehakt, paneermeel, 1 ei, zonodig wat melk, peper, nootmus kaat, zout, 50 gr. (2*/ï eetlepel) boter of margarine, bloem. De eieren 10 min. koken. Het gehakt vermengen met paneermeel, het ei, zo nodig «at milk, peper, nootmuskaat, en zout en het geheel in vieren verdelen. De eieren pellen en in het gehakt wikke len. De hallen daarna door bloem wente len en in hete boter of margarine bruin en gaar bakken (pliu. 20 min.i. De jus afmaken met water. De gehaktballen voorzichtig in de lengte doorsnijden en op een schotel leggen met de spinazie en de aardappel- purée, welke laatste men óf kan spuiten óf met behulp van een vork versieren, nadat men ei een bergje an gemaakt heeft. De schotel garneren met een toet peterselie. Zo nodig kan men er nog spi nazie en aaidappelpurée apart erbij ge ven. Chocolade-eitjes (plm. 25 stuks). 40 gr. plantenvet, 2 eetlepels chocola- depasta, 25 gr. (van pint. 4 biscuits) bi scuitkruimels, wat chocoladevlokken, ca- i ao of chocolade-hagelslag. Het vet in een kopje doen en in ko kend water of hoven stoom smelten. De chocoladepasta in een ander kopje doen onder voortdurend1 roeren het gesmolten vet erbij voegen. Tenslotte de biscuit- kruimels toevoegen en de massa iets la ten opstijven. Er met twee theelepels eitjes van vormen en deze desgewenst door wat cacao, chocoladevlokken of -ha gelslag rollen. FEUILLETON' naar het Engels van IDA BOYD 53.)„Wij zitten er lelijk in", zei Anna Stret. „Dat is een feit. Wij moeten zo gauw mogelijk met die advocaat spreken wil jij daarvoor zorgen?" Wanda knikte. „En 3preek met niemand anders", ver volgde Anna. „Spreek niet, telefoneer niet, doe niets dan zo gauw mogelijk een afspraak maken met die advocaat. En probeer in 's hemelsnaam ei' nog een beetje moed in te houden" Ze wierp een blik naar lady Betty. „Loop niet rond als een geslagen hond. Probeer ten minste de schijn op te houden, om 's hemels wil. Betty! Jouw gezicht is een veroordeling op zichzelf!" „Jij kunt gemakkelijk praten", zei La dy Betty opvliegend. „Jij herd mijn man en mijn schoonzuster niet". „Neen gelukkig niet", mompelde Anna. „Goed dan zijn we het eens en we ten wat er gedaali moet worden", zei Wanda, die haakte van verlangen om Lenda op te bellen. „Maken jullie nu, dat je wegkomt. Jullie moeten hier niet aan getroffen worden. En houd je goed, als je het huis uitgaat, want de «bedienden beginnen al lont ce ruiken". Naar aanleiding van deze laatste woor den bleef Anna Stret op de onderste tre de van de trap staan, vóór zij de hall doorliep naar de voordeur en riep naar boven ,,'t Is een pak van ons hart, Wan, dat de crisis voorhij is en dat we nu gerust naar huis kunnen gaan. God geve, dat nu de beterschap begint en dat .jullie Linda weer gauw gezond en wel in je midden moogt hebben". „Ja. Dank jullie hartelijk!" riep Wan da over de leuning. „Het was lief van jullie, om te komen. Dag!" De volgende morgen zaten ze allemaal bij elkaar in Scarlett's kantoor, Lends was er ook bij. Jack sprak niet Scarlett na liet onder hond en dat gesprek beurde liein niet erg op. Hij ging gedeprimeerd naar huis en toen hij Lenda daar vond, zei hij: „Het lijkt wel of hij het als een mop beschouwt". „Dat zou 't ook zijn"-, zei Lenda, „als liet onszelf niet aanging". „Ik begin mij af te vragen, of we wel goed hebben gedaan met hem als raads man te kiezen". Maar Lenda schudde nadrukkelijk haar hoofd. „Hij leek mij zeer 'goed", zei ze. „Hij doorzag dat stelletje dadelijk, legde zijn vinger op alle zwakke plekken, sprak haar de nodige moed in, maar zorgde er tevens voor, ze niet al te optimistisch weg te sturen. En hij voert iets in zijn schild, of ik moet piij erg-vergissen. Maak je nu niet akeliger dan nodig is. Jack. Het is al erg genoeg voor jé, arme jongen". Lenda had geen ongelijk gehad. De volgende dag vroeg Scarlett per telefoon aan Lascelles of hij op zijn kantoor wilde komen. Scarlett zal in zijn bureaustoel met zijn voeten op de tafel toen Luscelles bin nenkwam. Hij grinnikte. „Wij zijn haar kwijt, Lascelles", zei.hij. „Pak een whiskey en drink op mijn ge zondheid ik heb het klaargespeeld". Jack liep naar de muurkast en schonk zich een whiskey in. Die kon hij best ge bruiken. Hij ging tegenover Scarlett zit ten en vernam, dat de voornaamste ge tuige a charge tegen Rodowsky de vrouw op wier .aangifte hij gearresteerd was gebleken was, een niet zeer be trouwbaar individu te zijn, toen de Justi tie haar antecedenten onder de loupe ge nomen bad en haar vervolgens aan de tand had gevoeld. Zij was genoodzaakt geweest te erken nen, dat er zekere feiten «aren.,.. „En fin, je snapt het wel", zei de grinnikende Scarlett. „Voor ons is dat «at je noemt, een gelukje. Voor haar was het er op of er onder. Als ze hem' niet er onder kreeg, zou hij haar aan de kaak gesteld hebben en zjj dacht: de eerste slog is een daalder waard." Het blijkt nu, dat zij «oor tiem gevaar lijker geweest is, dan hij voor haar, v an! zij had, wat naam en stand betreft, niet veel te verliezen. Haar zwakke punt is haar man; die gelooft in haar en vindt dat het haar plicht is, zo'n ellendeling als Rodowsky aan de kaak te stellen. Ik zei Item ronduit, dat het zijn plicht was, zijn vrouw le beschermen tegen nog an- producten kunnen we niet op. Het doet dan een mens weer eens'goed, dat te ho ren. Ze waren bovendien geweldig ver rukt over de netheid en de schoonheid van het „Real Dutch" echt Nederlandse) Willemstad. Wanneer we nu het dagelijkse leven van de doorsnee Europeaan hier eens hebben bekeken en constateien, dat men hier niet naar toe moet gaan om op zijn gemak rijk te worden, een mening, die nog hij vele Hollanders heerst, en onze naam hier niet bepaald populair maakt en heeft gpmaakt. gaan we nu eens naar de ontspanning kijken, die de mensen hier hebben. (her zvennnen enz. hel) ik het de vo rige maal reeds gehad en ik zou er aan toe willen v.oegcn, wanneer men van de natuur holidt, dan behoeft men hier geen andere ontspanning. Er is hier veel na tuurschoon en er zijn hier vele. plekjes, die ieder voor zich een geheel eigen be koring hebben. Heeft men andere ontspanning van no de, dan moet u hier niet op Bonaire zit ten, daar er bier alleen maar een bio scoop is die ever het algemeen slechte Amerikaanse films draait, mede doordat het publiek hierop gesteld is. De mensen, dus, die ook andere ont spanning wensen, geven zich dan mees tal over aan het zeer twijfelachtige ge noegen van drinken en feestvieren. Feesten organiseren doet men hier voor alle mogelijke gelegenheden, dit geldt zowel voor de inwoners als wel voor sommige Hollanders. In het begin heeft men ons ook voor dergelijke fees ten willen interesseren, maar ik kan drank nog aftiid niet lekker vinden. En om me oor anderen dronken te drinken voel ik niet veel voor, zo«lat. men ons be halve op de officiële aangelegenheden, met rust laat. Ik heb u nu wel zo ongeveer verteld, wat ik wilde en zonder aanspraak te willen maken c-p volledigheid, geloof ik wel. dat ik' hot voornaamste heb be sproken. Mochten er onder de lezers zijn die eens willen weten, wat ik niet heb geschreveiw!8r. ben ik ten alle tijde be- reid om voor zover me dat mogelijk is, de gewenste inlichtingen te verschaffen. A. ALDERLÏESTE, Hoofd der o.l.school te Bonaire (N.W.T TONEELUITVOERINGEN EN CON- ■4 GEKTEN VOOR DE V.V.V. DEN BURG. Naar wij vernemen zul len zes Texelse toneelverenigingen deze zomer voor de V.V.V. spelen, nl. „Het Masker" en „St. Jan", Den Burg; „Klein Toneel", Oudeschild; „De Duinkanters", De Koog; „Herleving", De Cocksdorp c.i „Vriendenkring" van Den Hoorn. Ieder der verenigingen zal twee uitvoeringen geven. Door liet vertrek van 2 'eden (de lieer en mevr. de Winter), laat de toneelver. „U.D.l." deze keer verstek gaan. Dit be tekent niet, dat U.D.l. van plan is bij de pakken te gaan neerzitten. Met enkele nieuwe leden aangevuld, hoopt deze ver. na het zomerseizoen weer voor liet voet licht te komen. Behalve de toneeluitvoeringen staan een reeks concerten van de plaatselijke muziek- en zangverenigingen op het pro gramma, dus voor elck wat wils. De -vaeantiegangers behoeven zich dus niet te vervelen. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag; Palmzondag. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend alleen om 10 uur. Biecht- gel. van 7-7,30 u. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Om 10 u. palm- wijding. Half 3 meisjescongr. 7 u. Lij densmeditatie. Maandag: Missen om 7, 8 en 9 uur. Dinsdag: om 8 uur H. Mis in Den Burg en in Oosterend. II. Mis ook bij de Eerw. Zusters. 3 u. bieehtgel; voor alle schoolkinderen. Woensdag: in Den Hoorn Mis om 8 uur. Geen lof en geen congr. Bieehtgel. van 4-8 ti. Donderdag: H. Mis om 8 uur. Communie om half 7, 7 en 7.30 u. en onder de Mis. Heel de dag Aanbidding. Half 8 luide aanbidding en gezangen. Vrijdag: Vasteli- en onthou dingsdag. 7 u. Uitstelling. S u. Plechtig heden. Half 3 Kruisweg. Van 7-9 bieeht gel. in de bijkerken. Zaterdag: 7 u. Plech tigheden, half 9 Paasiuis. Bieehtgel. van na de paasmis tot 11 uur. van 4-6.30 utir en van 7,30 tot 9 uur. dere dingen dan Rodowsky en dat er in gevallen als dit, altijd van alle kanten met modder gegooid wordt. Zij deed of zij de angst kreeg en vroeg of ze dqn met „al die afschuwelijkheid" moest doorgaan! Enfin, ik kreeg haar ten slotte onder vier ogen en na een ernstig gesprek, waarin ik haar een plan de eampage aan de hand deed, werden we het eens Het resultaat is, dat de Justi tie van de rhantpge-zaak afziet en blij is van haar als getuige af te zijn. De oude Jones Robinson zei een paar prachtige dingen over kroongetuigen, die boven al le verdenking verheven moesten zijn". Scarlett keek bij deze laatste woorden Jack zó grappig aan, dat hij in lachen uitbarstte. „Hoeveel kan je missen?" vervolgde Scarlett. .Zij moet een flinke duit hebben en er zijn er nog 'n paar het is beter bun namen niet te noemen - die óók een cadeautje moeten hebben. Ik heb mijn best gedaan, bet. -zo laag mógelijk te houden en, als je 't mij vraagt, is 't veel goedkoper dan ik gedacht had". „Dat zal ik in orde maken", zei Jack gretig In zijn onuitsprekelijke opluch ting v ond hij de som, die Scarlett noem de, een. kleinigheid. Wat hem echter dwars zat, was het feit, dat zelfs een politie-ambtenaar geld had aangenomen „Ik dacht niet. dat ze zoiets deden. Ik vind eigenlijk, dat ik dat niet doen mag", zei hij. Scarlett lachte. „Hij is in geen enkel opzicht zijn plicht te buiten gegaan'', zei hij. „Als ik hem dat gevraagd had, zou Waarde vrienden. Om dit epistel te beginnen nemen' we eerst dd jarigen onderhanden. Allereerst onze hartelijke gelukwensen aan Gerard Witte, no. 36438, die op 2 April a.s. zijn verjaardag v iert. We wensen hem het •allerbeste toe, alsmede aan volle neef 'I'ijs van Heerwaarden, no. 260403011, die 3 April a.s. jarig is. Ook aan hem onze hartelijke felicitaties op deze dag. Nog vele jaren hoor, maar dan maar weer thuis op 't gouden boltje. Allebei een gezellige dag toegewenst, temidden v an je vrienden. We leven in gedachten met .jullie mee! Zaterdagavond j.l. was het weer vivor onze parochie dé dag van de Stille Om gang, en hieraan is door niet minder dan 88 personen deelgenomen. Nog nooit was dit geta"! bereikt. Zo zien jullie, dat dit ook de goede kant uitgaat en we dur ven wedden, dat, wanneer jullie op een tnder jaar weer' in ons midden bent, ook velen van jullie van de party zullen zijn. Paasfeest begint al aardig te naderen en we vertrouwen, dat jullie allemaal zonder uitzondering je plichten te dien opzichte zult nakomen. Onze geestelijke adviseur zal binnen kort aan jullie allemaal weer een briefje schrijven, wat zo omstreeks .de Paasda gen in je bezit. kar. zijn. Van verschillende mannen mochten" wij dezer dagen weer levenstekenen ont vangen en „we zeggen deze hiervoor onze hartelijke dank. Maar.er zijn altijd nog lieden, die maar zelden of nooit aan ons schrijven. Laat degene, die dit aan gaan, dit toch goed ter harte nemen en door een omgaande toezending Van een brief tenminste tonen, dat zij ook «•el belang stellen in het werk van Katii. Thuisfront en daardoor de naar onze me ning wellicht niet gemeende nalatigheid wordt weggenomen. Ja. dat spreken we dus hierbij af. Houd jullie je allemaal taai en ontvang van alle Texelaars de beste groeten, in het bijzonder van KATH. THUISFRONT. P.I.T.NIEUWS. Beste mannen. De tijd gaat door. Gelukkig maar! Ook de diensttijd staat niet stil. En al moge de dienst jn de Oost velen van jullie ten slotte toch niet tegengevallen zijn, als dc datum van de rapatriëring naderbij komt, en voor wie van jullie komt. hij dat niet? dan is er blijdschap en on geduld in ons hart. Ik denk. dat jullie, Stoottroepmannen, dat vooral nel voelt. Texelaars van het IVe bataljon de af lossing is Palembang genaderd! Mèt dat, al, straks vieren jullie op nieuw en anderen voor het eerst Pasen in Indië. En, daaraan vooraf, horen jul lie die stem, mannen, die stem, die door alle tijden-heen en over alle landen en streken heen klinkt: „Mijn God, mijn God, waarom hebt Gij mij i erlaten". Mannen, laten wij ook nu weer naar die stem luisteren Jezus' stem aan het Kruis van Golgotha; laten «li samen luisteren, jullie daarginds en wij hier op Texel. Christus heeft immers dat verschrikkelijke: het waarlijk van God verlaten zijn dóórstaan, opdat wij nim mermeer van God verlaten zouden wor den. Ja, dat geldt ook jullie, mannen; denk daaraan, als je je eens erg een zaam en verlaten voelt. Weet het dan zeker: Vader, moeder, mijn vrouw, mijn meisje is in gedachten bij mij; maar bo venal; God is'waarlijk bij mij Hij is bier. middenin de rimboe, hier vlak bij mij. temidden van dit verschrikkelijke grote land! Ik hen niet alleen. God. mijn God. verlaat mij niet! Dat heeft Jezus Christus voor mij bereikt aan Zjjn Kruis! Als ik in gedachten sta hij het Kruis van Golgotha, als ik hoor wat Jezus sprak voor Zijn oog aan 't kruishout brak. hoor ik, hoe Hij klaagde, dat Hem Ziin God verlaten had, 'k weet dan, wat mij ook ontvalt'. God mij nooit verlaten zal!" Mannen, houdt dat vast! En dan straks: Gezegend Pasen! En tenslotte nog een verjaardig; Wini Timmer uit Oosterend, hartelijk gefeii- i iteerd eerste Paasdag! Het allerbeste, mannen! P.I.T. ik nul op bet request gekregen hebben. Hii heeft eenvoudig er zijn superieuren op gewezen, dat mrs. Hoeheetzeookweer een ongewenste getuige zou zijn en met recyt. Natuurlijk hii moest geen geld aannemen, maar de hoofdzaak is toch, aarvóór hii het aanneemt, niet waar? Wij mogen hem toch wel een vriendelijkheid bewijzen, omdat hii zijn plicht deed.... voor ons!" „En wat gebeurt er nu met Rodows ky?"- vroeg Lascelles, van onderwerp veranderend giet een schuldig gevoel. „Die wordt overgegeven aan de politie te Liverpool. Daar heeft hij de wet over treden onder de naam van Denman Ross en h?eft aan de politie kunnen ontsnap pen. Tot nu toe is hij haar altijd te slim af geweest. Zijn hoofdmisdrijl' is ge weest, dat hij zieh voor dokter heeft uit gegeven. zonder daartoe bevoegd te zijn. Hij zal een tijdje opgeborgen worden en dan het land uitgezet. Neen dien zijn we kwijt. Wat denk je te zeggen tegen Jonie Rob?" „Goeie genade kun jij me v ertellen wat ik tegen hem zeggen moet?" „Hm! Dat is niet zo gemakkelijk. Je moet er maar eens goed over denken. En heb je er iets tegen, dat ik je nu weg jaag, kerel? Ik heb het drukker dan ik er uitzie en in mijn wachtkamer zit een dame op me te wachten, die ook al tus sen rees en beven leeft". (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4