De Runderhorzel- Vergadering Onderlinge Paardenverz. „D.E.L." bestrijding 1948 Voor de tweede maal opvoering van de Jubileum-Revue „Hallo, hier G.V.T." Pater Witte heeft grote plannen In 't Wachtlokaal C. WOENSDAG 24 MAART 1948. «Ie JAARGANG. No. 6208 TEXELSCHE COURANT Onze veestapel voor 40 pet. aan getast, In Deneraarken sleelits :1 procent. De runderhorzelbestrijdirig in Neder land bestaat al sinds jaren. Reeds in 1926 werd een speciale horzeloommissie in het leven geroepen, die ten doel had propaganda te voeren voor de bestrij ding van de runderhorzelvlieg. Sedert 1942 is een besluit van kracht, waarbij de veehouders o.m. verplicht, worden, jaarlijks vóór 1 Juni larven van liorzel- t liegen te doden. De schade, die de horzelvlieg onder het vee kan aanrichten, is zeer groot.' De larven van de runderhorzel dringen di rect of indirect in de huid van het rund. waar zij vernietigendwerk verrichten. Xa verloop var. tijd vertonen zich op de huids horzelbuiten, welke bij ernstige aantasting over het gehele rug-vlak en aan weerszijden op de ribvlakten voor komen. Bij een. controle, die in 1947 in de prov. Utrecht werd gehouden, werden pinken aangetroffen met plm. 150 bul ten. Dit- parasitair lijden beperkt zich niet tot de huid, ook de gezondheid van het dier wordt ernstig geschokt, hetgeen o.a. tot uiting komt in een sterk ver minderde ïnelkg'il't. Gezien de toenemen de omvang van de plaag heeft de Prov. Gezondheidsdienst verleden jaar in de provincie Utrecht een intensieve be strijding georganiseerd van de runder horzel, waarbij de behandeling van hot vee door de veehouder zelf werd uitge voerd. Het resultaat was, dat bij de eer ste rondgang 31,716 pinken en vaarzen benevens eeu onbekend aantal oudere dieren behandeld werden, verdeeld over 4170 veehouders. .Bij de tweede rond gang werden in totaal 34,813 jongere cu een onbekend aantal oudere dieren be handeld, verdeeld over 4545 veehouders. In totaal werden in deze provincie 495 veehouders gecontroleerd. Bij 120 hun ner was de horzel voldoende bestreden, terwijl 375 werden gedwongen alsnog aan de bestrijding deel te nemen. Daar onze veestapel momenteel voor plm. 40 pet. door runderhorzel is aange tast, zal dit jaar in geheel Nederland de bestrijding ter hand worden genomen met hetgeen in de provincie Utrecht -is gepresteerd als voorbeeld. Thaiue.zijn er besprekingen gaande teneinde te komen tot de instelling van een commissie ter ondersteuning van deze bestrijding. In deze commissie zul len o.a. zitting nemen de heren Br. E. .1. A. A. Quadvlieg, wnd. directeur van de Veeartscnjjkundige Dienst en H. Vene- ma, adj.-directeur van genoemde Dienst* Een eerste taak Voor deze commissie bestaat uit het verkrijgen van financi ële middelen voor de bestrijding. De Vakgroep Lederindustrie hoeft hiermede reeds een begin gemaakt. Elke lederfa- brikant zal voor elke inlandse huid een bedrag van 5 cent afdragen voor de hor- zelhestrijding. De opbrengst van deze actie wordt geschat op f 20,000,--. Wil deze actieslagen, dan zullen alle belanghebbenden de bestrijding kracht dadig en in goed overleg moeten uitvoe ren. De bestrijding kan geschieden in ge organiseerd verband waarbij de Gezond heidsdienst dan coördinerend optreedt. De opzet voor dit jaar beoogt een behan deling in drie keer: le. Pinken en vaarzen op stal in de maand April; 2e. Pinken en vaarzen in de weide in de maand Mei; 3e. Meikvaarzen en melkvee in de wei de, in de 2e helft van Mei of eerste week van Juni. Nu weer voldoende bestrijdingsmidde len beschikbaar zijn, zal de Veeartsenij- kundige Dienst op het naleven van de voorschriften nauwlettend toezien. Voor een goede bestrijding is nodig, dat eenvoudige en niet teveel tijd vra gende middelen worden toegepast, zoals rotenonho'.ulende vloeistoffen. Deze mid delen zijn gemakkelijk en eenvoudig te hanteren. Met het voorbeeld van Denemarken voor ogen, waar nog slechts 3 pet. van de veestapel is aangetast door de run derhorzel, ral ook de Neef. veestapel na een krachtdadige bestrijding van de run derhorzel binnen enkele jaren van deze plaag zijn te verlossen. BINDERDOEK. De Prov. Voedeelconnnissaris voor N.- Holland verzoekt landbouwers, die voor het komende seizoen tot vernieuwing van liet binderdoek van hun graan- ntauiers-zelfbinders menen te moeten overgaan, dit vóór 1 April a.s. bij de P.B. II. schriftelijk aan te vragen, met opga ve van de cm2. uitgedrukt in één der ma ten 122, 128, 13S en 140. Na afstempe ling van de aanvrage kan rechtstreeks bij de leverancier worden besteld. LUIT. STROINK TOT DE DOOD STRAF VEROORDEELD. Het Bijz. Gerechtshof te Utrecht ver oordeelde G. Stroink uit Bilthoven over eenkomstig de eis van de procureur-fis caal tot de doodstraf. De veroordeelde diende in Mei 1940 als beroepsofficier in het Ned. leger en* sloot zich na de capitu latie aan bij de NSB, waar hij adjudant weixl van dp WA-leider Zondervan. Hjj trad in 1941 tot tot het vrijwilligerslegi oen Seyffardt. Aan liet Oostfront werd hem de linkerarm afgeschoten. TEXELSE MARKT. Den Burg, 22 Maart 1948. Aangevoerd: 2 koeien f 500-650; 14 biggen f 60-75; voor de levering 51 n. kalveren, 11 koeien en 2 rammen. 1947 was eeif gunstig jaar. De Onderl. Paardenvel-zekering, „D.E. Ij." vergaderde 10 Maart j.l. in Hotel De Hoop" te De Cocksdorp. Aanwezig waren 25 deelnemers, als mede de heren Noordijk en Swart, advi serende leden. De voorz., dhr P. Dros Bzn, opende de vergadering, w aarhij hij le kennen gal, dat deze vergadeiing wel laat werd gehouden. Als oorzaak noemde spr. de langdurige ziekte van de admini strateur, welke thans weer aanwezig was, alhoewel nog niet volledig hersteld. Spr. riep allen een welkom toe en gaf de wens te kennen, dat de besprekingen za kelijk en van opbouwende aard mochten zijn De notulen van de vorige vergadering alsmede die van de buitengewone deel- nemersvergadering werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. De voorz. deed hierop enkele medede lingen betreffende een tweetal vergoe dingen van gestorven of onteigende paarden. Een eigenaar van de betrokken dieren werd in het gelijk gesteld, de an dere niet. Ingekomen stukken. Een schrijven van een deelnemer, wel ke zijn paqrd had verkocht naar de ta.s- lewal en dal daar was gestorven of afge maakt. De betrekken persoon werd hier voor aansprakelijk gesteld en vroeg daarom een uitkering van de verzeke ring. Na ccn breedvoerige bespreking werd besloten, een onderzoek in te stel len cu mocht hieruit blijken, dat de be trokken deelnemer wel aansprakelijk is voor de schade, dan zal dit paard dooi de verzekering worden vergoed. Jifarverslag administrateur. Het boekjaar 1946 gaf donkere blad zijden aan voor de verzekering als ge volg van grote verliezen, nl. 43 paarden. Van het boekjaar 1947 kon men een gun stiger mededeling doen, nl. 25 paarden, die werden overgenomen. Het gemiddel de der laatste 10 jaren bedroeg 30 paai den, zodat die een gunstig beeld gat', het geen ook in liet financieel gedeelte naar voren kwam. Het te halfjaar waren er 227 verz.' deeln. met 626 paarden, met een verze kerde waarde van f410,300.het 2e halfjaar 229 verz. deeln. met 613 paarden en 47 veulens, verz. waarde f 429,205, Overgenomen werden 25 paarden met 'n verz. waarde van f 14750, waarvoor «werd uitbetaald f11095. De opbrengst dor overgenomen paarden bedroeg f 2583,29. Van de onteigende paarden werden er 5 aan de Coop. Veeafzet Ver. geleverd, welk systeem naar tevredenheid van liet bestuur werkt. 20 dieren werden naar de Nood-slachtplaats vervoerd. Over de werkwijze aan ;le Noodslaclitplaats en baar werkzaam personeel, kon men ten volle zijn dankbaarheid betuigen. Van de 25 onteigende paarden werden er 3 voor de oonsupiptie afgekeurd en 16 goedgekeurd. Voorwaar een mooi re sultaat, maar dit kan oog beter. Roep daarom op tijd hulp In van de veearts bij de zieke dieren en bij de dode die ren onmiddellijk vervoeren naar de Nondslaehtplaats. Rapport financiële commissie. Uil liet rapport van de fin. gommissie als mede uit hel rapport van Beers' Ad ministratiekantoor bleek, dat de boeken ril bescheiden volkomen in orde waren bevonden In het, boekjaar 1947 sloot de rekening met een saldo winst van f2139,20. Dit rapport werd bij monde van de heer A. Dros Dzn. toegelicht. Voor het le halfjaar 1948 werd beslo ten een premie te heffen van 1 pet. en voor reservering 0,1 pet. Bestuursverkiezing. Aftredend waren I'. Dros Bzn., lier- kiesbaar en Joh. de Graal' Mzn., niet her kiesbaar. Dhr P. Dros Bzn. werd met op een na alg. stemmen herkozen, terwijl in de vacature Joh. de Graaf werd gekozen dhr I'. de Graaf M.Wzn. De voorz. dank-, te dhr de Graft! voor zijn vele werk voor de ver. verricht, 14e beide nieuwgekoze- nen namen hun benoeming aan onder dankzegging voor toet in hen gestelde vertrouwen. Benoeming taxateurs. De lieren O. (1e Graaf en T. Koon: werden hij acclamatie benoemd. Voorz. feliciteerde de verzekering er mede, dat deze heide taxateurs -hun benoeming weer aannamen, daar zij veel en moeilijk werk doen vtooral hl een tijd van teruggang. De rondvraag. Deze leverde weinig op, waarna de voorz. met een woord van dank aan de deelnemers voor de zakelijke afwikke ling en de lierpn Noordijk en Swart voor hun adviezen, de vergadering sloot met de wens, dat liet boekjaar 1948 weer een gunstig resultaat te zien^mocht geven. Voorz. Roeper kon Zaterdagavond voor de 2e maal een volle* zaal het, wel kom toeroepen bij de opvoering van de jubileum-revue „Hallo, hier G.V.T.". Spr. deelde mede, dat er wegens lïët overweldigend succes nog een 3e uit voering zal worden gegeven. Verder werd nogmaals buide gebracht aan de oprichters e.a., die zoveel voor de ver. gedaan hebben, waarbij de namen ge noemd werden van de lieren J. Kiljan, B. T. Zondervan en wijlen Joh. Moer beek. Laatstgenoemde is bij het bombar dement van April 1045 om bet leven ge komen. Hierna werd het programma ingeleid met de vaandelgroet, welke als steeds 'n indrukwekkend aanzien gaf. De div. nrs. werden achtereenvolgens afgewerkt en met veel belangstelling cn enthousiasme gevolgd. Ken van de aardigste nrs., wel ke* wij de vorige ke.er niet genoemd heb- hen was, „Memorie 25 jaar G.V.T.", ge zongen door een 8-tal jonge dames (wel wat ruw gezongen.) Een groot succes was weer de les uit 1023 door de oud-le den o.l.v. de heer J. Kiljan. Heren brug en hoogrek wareTi de glorienrs. op het gebied der gymna stiek. Hierby werd ook nu weer meege werkt. door leden van het keurkorps uit Anna-Paulowna en Winkel. Prachtig werk! Jammer was het. dat het mooie nr. hoepeloefeningen niet voldoende tot zijn recht kwam door de onvoldoende be lichting cn de minder goed geslaagde muzikale begeleiding. De nrs. „Tiroler dansje", „Sterrenre gen", „Liedjes uit Z.-Afrika" en „het Weense ballet", kwamen goed tot hun recht. Mevr. Huizinga en de heren L. Sok, J. Bremer, A. Keizer en P. Sehoorl had den weer veel succes in de verschillende schetsen. Het orkestje, dat wij deze keer niet zoveel boorden als met de eerste uitvoering, verleende ook nu zijp ge waardeerde mede we rk i i ïg. Mej. B. Langeveld werd na afloop een bloemenhulde aangeboden voqi' haar ver dienstelijke pianobegeleiding. Resumerende een goede uitvoering, al is onze mening, dat het bij de eerste op-, voering beter ging. Er lagen 14 dagen tussen alvorens de 2e uitvoering^ plaats \ond, zodat het mogelijk is, dat de dames en heren het deze keer wel wat te gemakkelijk hebben opgevat. In tegenstelling met 14 dagen geleden, was er een rokerige atmosfeer. Vele dames en heren kunnen bet Onder de uitvoe ring helaas niet nalaten te gaan roken, iets waar het bestuur voor de volgende uitvoering nog wel eens op kan wijzen. Zorgt er daarom voor, dames en beren, dat liet met de derde uitvoering is „Lest best"! Z. SCHADE AAN KOOLZAAD DOOR DE LARVE VAN DE AARDVLOO. Op net ogenblik zien we op ons eiland heel wat percelen koolzaad, die ogen schijnlijk zeer sterk van de vorst hebben geleden. Dit is evenwel niet het geval. Bedoelde percelen zijn sterk aangetast door de larve van de koolzaadaardvlo. Deze aardvlo heeft van 't najaar zijn eie ren gelegd in de stengels der planten. Uit deze eieren is een larve gekomen, die de stengel van binnen uitholt en zich m benedenwaartse richting naar het cen trum van de plant begeeft. Wanneer meerdere larven in ccn plant aanwezig zijn, sterft de plant, wanneer de larven het centrum bereiken. Dit stadium is op het ogenblik op veel percelen bereikt cn het gevolg is, dat het gewas afsterft. Wij vrezen, dat zeer veel percelen koolzaad op deze wijze zulien verdwij non. Bestrijding is momenteel niet meer mogelijk. Dit kan alleen gebeuren op het tijdstip, dat de aardvlo zijn eieren nog niet gelegd heeft, dus in het' najaar. Wanneer u er aan twijfelt, of uw per ceel van de aantasting heeft te lijden, zijn we gaarne bereid een kijkje te ko men nemen. De niet-aangetaste percelen zijn op liet ogenblik al weer flink aan de gropi. C.v.Gr. Met het oog op een nieuwe Missie- en Schoolstichting, waarmee ilij belast is, om na zijn derde reis naar. Afrika aan te vangen (in de na-zomer), zal Pater Witte gedurende de laatste dagen van Mei in ..Casino" een uitgebreide. Xeger-Missie- Tentoonstelling houden met daaraan ver bonden een Fancy-fair, waarvan ver wacht wordt, dat het een groot succes zal worden. De fancy-fair waar Jan Klaassen en zijn ega van „de Dam" mede zijn uitgenodigd zal voor de nodige vermakelijkheden zorgen. Een nieuw centrum van beschaving, weer een 100 km. verder dan zijn vorige stichting Kabaa, onder dezelfde volks stam der Wakamba, zal zeker veler be langstelling trekken. En om die zware wagen in beweging le brengen is wat „smeer" nodig; vandaar de fancy-fair. Een ieder kan meeduwen: alleen het be gin is moeilijk. Vele banden maken het werk licht. Een beroep vol vertrouwen wordt ge daan op H.H. winkeliers: strijkt u eens over de linkerkant van uw vestje: daar immers zit het hart. Een appel, een ei. een fles, een „dutje" en een „datje" afijn, u weet wel. Ook op de dames, jong en oud, verslon den in schoonmaak, opruimings- en an- de voorjaarsgeiieugten: Kijkt eens extra in deze kist en die kast. U weet ook wel! En dan een seintje aan een der vele familie-adressen en het wordt «afgehaald. Het komt „in orde", dank zijn vele nijve re handen die alleen maar niet iets van niets kunnen maken, maar wel van elk ietsje wat moois. Het Fancy-Fair Comité, Warmoesstraat 56. Er wordt gepraat, gekaart, gelezen, Wij zitten saam in 't wacht-lokaal, Een hokje, ongezellig, leeg en kaal, Is ons tot nachtverblijf gewezen. Niet slapen, dus je gaat aan 'L dromen, Ik zie een kamer, helder, fris. Waar 't echt gezéllig, hitis'lijk is. k Zie moeder lachend binnen komen. Een heuse kruk aan alle deuren. Een tafel, die niet wieb'len gaat, Maar werk'lijk op vier poten staat. Ik ruik gebak en koffie geurën. Geen stoelen, die geen man meer dragen, Geen kastdeur, die wijd open staat. Waar elk zijn blik naar binnen slaat, 'k Herinner mij nog mooie dagen. Ik zie hoe moe Ik krijg een por, eind van 't verhaal, Ik sta weer in de werkelijkheid Van 't kille, somb're wachtlokaal. Zo'n nacht duurt lang, gedachten dwalen Steeds weer daar heen, waar huislijk heid, Door moeder wordt ten toon gespreid, 't Geen met geen goud is te betalen. Padang 23-2-48. UDO. SPREEKBEURT PROF. IR. SCHERMERHORN. DEN BURG. Naar ons werd medege deeld, zal Prof Ir. Schermerhorn op 28 Mei een spreekbeurt vervullen voor de Partij v.d. Arbeid. Nadere bekendma king volgt t.z.t. per adv. GREPEN UIT T RADIOPROGRAMMA Hoorspelen: Wo. 21,10 De goden dorsten (II) Do. 21,15 In de dop. Top Naeff (II) Klassieke muziek: Wo. 0.35 5e sympli., Tsjaikofski (I) Do. 23,30 Mozart, Beethoven (II) Vr. 23,15 8e sympli., Beethoven (II) Populair genre: Wo. 12,Carlo Carcassola, Cora May en Jan Vogel (II) Wo. 18,30 Orkest v. d. Hotelub de Fran ce (II) Wo. 20,15 Malando, Ramblers (ID Do. 17.30 Symphony of Strings (TI) Vr. 22,15 Orkest David Rose (II) INGEKOMEN PERSONEN. Theodorus Ettema en gez., v. Hilver- sum, Nw. Doelenstr. 20 n. Sclioonoord- weg. Ronald Vlessing, v. Bergen, Ker- kelaan 3 n. Gravenstr. 13. Johanna C. Middelkoop Huizen, Hooghuizenweg 8 n Oudeschild 142. VERTROKKEN PERSONEN. Hielkje Wieten, v. Julianastr. 0 naar Lochem. OVERBRUGGINGSUITKERINGEN Hét aantal personen, dat in de maand Febr. j.l. in de overbrugingsnitkering was opgenomen, was in deze gemeente 258. In totaal werden er over dezelfde periode 1657 dag-uitkeringen gedaan, waarmee een bedrag van f 6908 was, gemoeid. AANGIFTE GESTORVEN SCHAPEN EN LAMMEREN. De aandacht fier veehouders wordt er op gevestigd, dat gedumide dit voor jaar gestorven schapen en lammeren kunnen worden aangevoerd te Den Burg* (Noodslaclitplaats), terwijl bovendien te Den Hoorn en in het Noorden gelegen heid zal bestaan de bewuste dieren on der politietoezicht te begraven. IN OPTIMA FORMA. DEN BURG. De gecomb. Geref. Jou- ^gelings- en Meisjesver. der Gerei. Kerk Hn Den Burg hield Vrijdagavond 19 Maart haar jaarfeest. De ver., die slechts een jaar geleucn nog maar 19 leden tel de, mocht, dank zij dat ze een propagan diste en propagandist benoemd heeft, er 17 nieuwe leder, bij boeken. Deze l'eest- vergadering, die gehouden werd in Eben Ilaëzer, was zeer druk bezocht. Al de ouders alsmede veje afgevaardigden van verschillende ver. en haar zustervereni gingen van Oosterend waren aanwezig. Cristas roept de jeugd". Onze jonge vriend C. Kooger hield 'n boeiende rede over dit onderwerp. Er mag maar één ideaal zijn, voor on ze jongeren, dat boven alles moet gaan en dat is Jezus Christus dienen. Jezus de persoon, waar juist in deze lijdens weken zoveel aan gedacht wordt, moet de grootste belangstelling ir. ons hart hebben. Ilij heeft niet .alleen geleden voor ouderen of zieken, maar ook voor jullie gezonde jeugd. Er wordt tegen woordig veel geklaagd over die nare tijd. Laten we maar eerlijk zijn en zeggen, dat ons hart er eigenlijk niet zn heel erg gerust op is of een volgende oorlog nog wal zolang uit zal blijven. Maar ga niet bij de pakken neerzitten. Doe met een opgeruimd hart en een lach op bet geiaat je werk en werk hard, er valt geen tijd te verliezen. Het is Christus die de we reld naar de eindstreep brengt. Weest daarom getuige van je Heiland. Dient Hem met blijdschap en geef Hem de eer. En al sta je dan op een eenzame post, dan weet je, dat Jezus je niet alleen laat. En is het dat j-.' nijdden tussen ben werkt die van bet evangelie niet w illen weten, schaam je ni t voor het woord van God, opdat er nog meer mogen komen tot het rijke evangelie. Hij is aan tijd nog plaats gehouden. De avond die verder werd ge,vuïd met verschillende stukjes, was er een. die we niet snel zullen vergeten. Het was pas laat in de avond, voordat het programma was afgewerkt. Moge zij vele ver. ten voorbeeld zijn. J UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN Emmalaan 92, tel 157 Den ^3urg TOEZICHT POLITIEKE DELINQUENTEN. De Burgemeester der gemeente Texel maakt op verzoek van de Stichting Toe zicht Politieke Delinquenten bekend, dat liet in liet voornemen van gemelde Stichting ligt voortaan éénmaal per maand zitting te houden ten huize van Mevr. G. Vrjjdag-Keijser, Huize „Sonne- vanck" te Den Burg en xvel op de eerste Donderdag van- iedere maand, 's mid dags van 2 tot 3 uur. Voor de eerste maanden is de zitting dus op: Donderdag .1 April; Donderdag 13 Mei; Donderdag 3 Juni; Donderdag' I Juli; Donderdag 5 Augustus. Het spreekuur is bedoeld zowel vooi toezichthouders als voor ondêrtoezicht- gestelden. Texel, 19 Maart 1948. De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. RUNDERHORZELBESTRIJDING. De Burgemeester der gemeente TexeJ maakt het volgende bekend. Volgens het ruiiderhorzelbesluit van 22 April 1942, nr. 4842, aid. Ill Directie van de Landbouw, hetwelk nog steeds onverminderd van kracht is, is elke vee houder verplicht om jaarlijks vóór 1 .Ju in alle larven van runderhorzetvliegen. die gedurende de maanden Februari tot en met Mei voorkomen hij zijn of bij on der zijn hoede staande runderen cn van welke de aanwezigheid door bulten ol andere uiterlijke kentekenen blijkt, te doden. Onverminderd liet bepaalde in liet hierboven genoemde is elke veehouder in de maanden Februari tot en met Mei verplicht om alle larven van runderhor- /elvliegen onmiddellijk voordat deze runderen in de weide wordep gebracht, te doden. Verder is een ieder, die runderen aan voert of doet aanvoeren op een veemarkt een veekeuring, een tentoonstelling van vee. een openbare veeverkoping of op een andere plaats, waar vee op dergelij- kp wijze wordt bijeengebracht, verplicht zorg te dragen, dat alle larven van rmi- derhorzelvliegrn die voorkomen op deze runderen, gedood zijn. Het is de gehruiksgerechtigde van weillanden gedurende de maanden Fe bruari -tot cn met Mei verboden runde ren in toet- weiland te brengen of toe le (aten, indien deze runderen bulten of andere uiterlijke kentekenen vertonen, die op de aanwezigheid van larven van riuiderhorzelvliegen duiden, terwijl op de gehruiksgerechtigde van weilanden tevens de verplichting rust, om wanneer gedurende de weidetijd de in de weide verblijvende runderen nog bulten of andere uiterlijke kentekenen vertonen, w elke wijzen op de aanwezigheid van runderhorzetvliegen, deze larven zoveel mogplijk te doden. Waar -momenteel over voldoende mid delen ter bestrijding van deze aandoe ning kan worden beschikt, zal van de zij de van bet Veeartsenijkundig Staatstoe zicht in de komende maanden scherp worden gelet op de naleving der bepa lingen van het Runderhorzelbesluit, en eventueel hij overtreding daarvan tot het opmaken van proces-verhaal worden overgegaan. - Texel, 22 Maart 1948. De Burgemeester van Texel Mr. G. D. REHORST. DISTRIBUTIEKANTOOR GESLOTEN. Goede Vrijdag is het Distributiekantoor voor het publiek gesloten. In verband hiermede dienen de detail listen. die gewoon zijn hun beseheiden op Vrijdag in te leveren, Donderdag van 9- 12 uur te komen. (Buhl. no. 33). MELK RANTSOEN WORDT VERHOOGD. De ruimere melkproductie maakt het mogelijk het 14-daagse melkrantsoen v. volwassenen, houders van A-kaarten, van 4 liter op 5 liter te brengen en wel met ingang van 24 April. Het- ministerie van L., V. en V. voegt aan deze mededeling toe, dal, zoals ook uit de, onderhavige maatregel liiijkt. liet voorshands niet in de bedoeling ligt de melkdistributie op Ie heffen. MET PASEN NOG NIET NAAR DE BOLLENVELDEN. Zullen met Pasen de bollen bloeien? Reeds zijn er crocussen te bewonderen, on hier en daar reeds bloeiende narcis sen. Met Pasen zal echter nog niet veel anders te zien zijn. Eerst half April zul len de hyaciuthcn gaan kimmen en voor de tulpen zal het wel eind April worden. Bij dit alles spelen de weersomstandighe den een grote rol. Dat de Paasdagen reeds echte hollendagen zullen worden, is echter niet te verwachten.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1