Nieuwe bonnen Gemeenteraad Texel Sport op Texel van 28 Maart tot en met 10 April 1948, Bonkaarten KA, KB, KC 804 271 melk is 4 liter melk 273 melk is 7 liter melk 270 vlees is 100 gram vlees 277 vlees is 300 gram vlees 278 boter is 500 gr. boter of margarine of 400 gram vet. 279 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet t 290 algem. is 125 gram koffie 291 algom. is 50 gram thee 292 algem. is 200 gr. kaas of 250 korst- loze kaas 294 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 296 algem. is 20(1 gr. brood (geldig t.m. 3 April) 298 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 8 April) 285 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 3 April) 288 reserve (B-kaarten) is 1 pot pinda kaas (voorinlevering') 288 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 8 April) Bonkaarten KI), KE 804 778 melk is 12 liter melk 776, 777 vlees is 100 gr. vlees 778, 779 bot^r is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 792 algem. is 100 gr. kaas -of 125 gi. korstloze kaas 794 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen puddingpoeder, vermicelli e.d. 796 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m. 3 April) 798 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 3 April) 785 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 3 April) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZO, .ZE, MD, MF, MG, MH 804 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zfln de bonnen van strook B. Op de bonnen komt de letter B voor met de aanduiding van het artikel en de hoe veelheid. Deze bonnen zijn 14 dagen gel dig. hoewel zij wat betreft de tekst enige overeenkomst vertonen met rantsoenbon nen. Zvj zijn van deze laatste te onder scheiden dooi' de kleur (groen of paars met groen).De bonnen voor boter en die voor margarine zijn 'geldig voor boter, margarine of vet. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 25 Maart 1948 worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 29 Maart mag worden gekocht. De bonnen voor pindakaas moeten ui terlijk op 3 April bij een detaillist wor den ingeleverd. DE EERSTE KIEVITSEIEREN OP TEXEL WERDEN DINSDAG MORGEN GEVONDEN. Uit niet minder dan zeven plaat sen ontving de Koningin Zaterdag de eerste kievitseieren. Het wareu Wlsch, Lichtenvoorde, Gorssel, Castrlcum, Winterswijk, Markelo en Glekerk. Texel was er niet bij. Eerlijk ge zegd, zaten we er op te wachten, totdat het bertclit zou komen wie of er op ons eiland de vinder zou zijn van het eerste kievitsei. En zie, daar kwam bet bericht, persoon lijk overgebracht door twee school jongens, nl. Paul Kikkert en Wlm van Egmond, die Dinsdagmorgen om 8 uur twee kievitseieren vonden ln een nestje aan de Postweg te Zuld-EIerland. Zorgvuldig in een tas lieten ze ons de eieren zien, waarvan er één cadeau werd gedaan aan onze re dacteur. Het andere el was bestemd voor de Burgemeester. Het vorige Jaar werd hier het eerste kievitsei op 30 Maart gevon den, dus nu een week eerder. WIJZIGING MABKTDATA IN VER BAND MET DE PASEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat de slachtvee- markt. te Uithoorn, alsmede de overname van nuchtere kalveren door de Fa. A. Booy te Alkmaar, in plaats van op Vrij dag 26 Maart (C+oede Vrijdag) gehouden zullen worden op Donderdag 25 Maart 1948. De slaehtveemarkten te A'dam. Alkmaar en Texel, evenals de overname tan nuchtere kalveren door de Fa. E. J. Booy te Haarlem en N.V. Uithoornse Ba- confabriek te Uithoorn zullen in verband met de 2e Paasdag gehouden worden op de Dinsdag d a.v., dus op 30 Maart 1948. De overname van nuchtere kalveren door de Fa. R. Groot te Hoorn zal in de week voor Pasen gehouden worden op Dinsdag 23 en Zaterdag 27 Maart en in de week na Pasen alleen np Vrijdag 2 April a.s. OVER HET OPTREDEN VAN ANTON VAN BEEK. In de courant van Zaterdag j.l. stond in de rubriek van de SVC-revue „We kunnen binnenkort dhr T. v. Beek door de aether beluisteren". Op verzoek van genoemd persoon delen wij mede, dat deze beschouwing een te ver vooruitlo pen is op zijn eventueel optreden. Men moet niet verwachten, dat het al zo ver i9, dat Anton voor verschillende omroep verenigingen gaat zingen. Hij is met zangstudie bezig en zijn stem is voor tenorzanger goed, maar het is zuiver liefhebberij. Wat verder gaat gebeuren, hangt af van het vele werk dat hy nog moet verzetten. Maar daar mochten we niet op vooruitlopen. We hopen maar, dat hij zal slagen. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 15 t.m. 20 Maart 1948: 1704 kg. bot 2185 kg. garnalen; 147(1 kg. haring; 118 kg. kaan; 701 kg. kabcb jauw; 2568 kg. schar; 14383 kg. schol; 361 kg', larbot; 2768 kg. tong; 1607 kg. wulken, 53 kg. wijting; 266 kg. kruikels; 3V« kg. zalm. De gemeenteraad kwam Dinsdagmid dag in openbare vergadering bijeen. In ons nr. van Zaterdag volgt hiervan een uitvoerig verslag, zodat we ons nu zullen bespreken tot enkele korte pimten. Als nieuw raadslid werd beëdigd de heer P. naming Jbzn.,. in de vacature Drijver. De raad nam een ontwerp kampeerverordening aan, in aansluiting op de reeds bestaande. Besloten werd tot het instellen van een Sociale-dienst, waardoor het burge- lijk armbestuur wordt opgeheven. Als bestuurslid van de Stichting Land- bouwhuishoudschool werd met algem. stemmen benoemd Mevr. F. de Wijn-.Ton- ker. Den Burg. De raad machtigde B en W zo nodig tot het voeren van rechtsgedingen over te gaan in verband met de uitvoering van de Woonruimtewet 1947. Als geneeskundige, belast met de kosteloze vacpinatie te De Cocksdorp, Eierland en Oosterend werd Dr. Renout benoemd. De raad besloot verder tot annulering van de overeenkomst met de Rijkswater staat ter zake van de uitvoering van werken te Oudeschild. In de rondvraag kwam de woningbouw wederom ter sprake, o.a. het bouwen der Bruijnzeelwoningen. Volgens de begro ting zonden deze eersl f 12000,- moeten kosten, doch met de bijkomende werken zoals het aanbrengen van een regenbak, waterput enz. zullen de totaalkosten wel f 15000,- bedragen. Met de fa. Bruijn- zeel en de architect, de hr. De Graaf zul len hierover besprekingen worden ge houden. Zie voor verdere bijzonderheden de Courant van a.s. Zaterdag. INVENTARISATIE VAN LAND- EN TUINBOUW 1048 ZAL MET MEI GESCHIEDEN Krachtens een beschikking van de Mi nister van L., V. en V. zal de gebruike lijke inventarisatie van land- en tuin bouw dit jaar plaats hebben in de peri ode 10-22 Mei. GESLAAGD. Vorige week slaagde aan de Bisschop pelijke Nijverheidsschool te Voorhout P. Logman Gzn. voor het diploma machine bankwerker. Mede slaagde aldaar André Kievits voor 't diploma brood- en banketbakker. DE „FEESTPLANNEN" TE OOSTEREND. Moge li t dan waar zijn, dat er weinig ani mder de ""^'„renders bestond voor een bestuursfunctie, er is een feest comité gekozen. Nadat het uitgebreid is met de heren Boogaard en Witte, wil dit comité dan dit jaar de feesten voor Oos terend en Oost organiseren. Het wenst daarbij echter niet „stomnietje onder de deken" te spelen, doch in het openhaar haar plannen te bespreken en te over- ltggen. Daartoe belegt het comité op Vrijdag 2 April a.s. een algem. vergade ring in liet Wapee v Amsterdam" to Oosterend om 8 uur des avonds (zie adv.). Allen, die belang stellen in de a.s. fees telijkheden en eventuele plannen Ken- haar willen maken, worden op deze ver gadering uitgenodigd. Ook de besturen der plaatselijke ver. zijn gevraagd een vertegenwoordiger ie zenden. Wanneer deze avond goed bezocht wordt en er dus veel besproken kan wor den, weet het feestcomité, dat het bij het uitvoeren van z'n plannen rekening heeft gehouden met de wensen van alle inwo ners van Oosterend en Oost. Een grote Opkomst zou tevens het gebrek aan spon taniteit logenstraffen, dat de Texelse Courant van Zaterdag 20 Maart veron derstelde. Aan de bewoners van Ooster end dus de opgave: te bewijzen, dat bo- genoemd artikel de geest van de „Stren- ders" niet goed weergegeven heeft. Wij rekenen op uil! Het Feestcomité voor Oost en Oosterend. yet belangstelling zien we iiet resul taat der vergadering van 2 April tege moet. Redactie. ONDERZEEBOOT JAGERS VOOR DE MARINE. Het ministerie van Marine heeft bij 4 Nederlandse werven opdrachten gegeven voor de bouw van 6 onderzeebootjagers voor onze zeegaande vloot. Zij zullen dienen om de thans in dienst zijnde voormalige' Britse torpedobootjagers te vervangen, daar deze omstreeks 1952 versleten zullen zijn. Van de nieuwe ja gers zullen er drie gebouwd worden tlsor „De Schelde" te Vlissingen, een door Wilton-Feijenoord, een door de Rotterdamse Droogdok Mij, en een door de Ned. Dok- en Scheepvaart Mij. te Amsterdam. TEXTIELGOEDEREN KOMEN NOG NIET VRIJ. „Wanneer op het ogenblik over een herwaardering van de puntenwaavde van textielgoederen wordt gesproken, heeft dit alleen betrekking op het aanpassen van de puntenwaarde van een aantal pro ducten aan bet stofverbruik", aldus deelt de .bedrijfsgroep kledingindustrie te Amsterdam mede. De regering schijnt voorlopig nog geen wijziging te willen brengen in het door haar gevoerde textielbeleid. Zelfs wan neer hot aantal punten, dat ter beschik king wordt gesteld, wordt vergroot, valt het niet te verwachten, dat bepaalde ar tikelen van distributie zullen worden vrijgesteld of ir puntenwaarde verlaagd, zn wordt verder medegedeeld. ROEREN LOPEN TE VEEL OP HUN BEDRIJF. Uit onderzoekingen is gobleken. dat zeer veel boeren zich bij een doelmatiger inrichting van hun bedrijf 200 tot 1000 km. lopen per jaar kunnen hesparen. S.V. Texel. Texel 2 startte tegen Helder 4 goed en bereikte met een 4-2 overwinning do olgende ronde. De lastige, straffe wind beïnvloedde liet spel dermate, dat wel een prima balcontrole noodzakelijk was, om ongehinderd 7e kunnen spelen. T. begon tegen wind in en H. zptte er een flink tempo in, zodat onze achter hoede en halfline het nogal zvaar te verduren hadden. De T-aaiivallen werden ook dikwijls goed opgezet en vooral Nic. de Graaf was de gevaarlijke man door zijn betere tactiek. Zijn opbouwen was zeer goed en stelde ons nogal eens in staat om door de achterhoede heen te breken. Uit een heel goede aanval breekt de linkervleugel door waaruit Nic. de Graaf ons de leiding geeft. Maar dan maakt H. gelijk uit een strafschop, ter wijl even later bij een slecht afgewerkte aanval de bal vrij voor ons doel beland en ingeschoten wordt. Nog voor de rust maakte Nic. er 2-2 van, terwijl een prach tig ingekopte corner buiten verwachting werd weggekopt. Na de rust met wind mee. waarbij T. Steeds in de aanvat is, maar H. alles op de verdediging concentreert, lijkt het ol' we met onze 2-2 stand toch nog te kort zouden komen, totdat na vele pogingen Piet Keesom succes heeft met een ver rassend schot dat de prima H-keeper te machtig was. Vlak voor het einde krijgt T. een vrije schop op de rand van het strafschopgebied, er was binnen de beruchte lijnen hands gemaakt en door Niek werd netjes over de verdediging heen geplaatst, waarvan de snel toegelo pen Piet Eelman keurig profiteert en> de stand op 4-2 brengt. Alzo kunnen "we.de volgende kans proberen. Volhouden. Texel B-De Cocksdorp A 1-3. Ook hier de sterke wind spelbreker. Inderdaad speelde T. iets beter voetbal, maar de .hard werkende Dorpers profiteerden var de wind en het zwakke spel der T-doel- man. Volgende keer beter, jongens! Denken we om de training, jongens? Donderdagavond 8 uur. Adsp. tot 12 j. Vrijdag 6 uur. We hopen in het volgende nr. voor de andere jongens een trainingsavond en uur bekend te maken. Want nodig is het, dat- hebben we Zondag gezien. Voor de KNVB-beker 2e Paasdag: Texel l-Westfriezen; Alkm. A-Texel A. AAN DE VERHUURDERS VAN BLOEM BOLLENGROND VOOR 1)E TEELT VAN NARCISSEN. Het bestuur van Bloembollencultuur afd. Texel, deelt ons het volgende mede: Gewoonlijk blijven na het rooien van narcissen enkele bollen in de grond ach ter, het zgn'. opslag. Ais regel bevinden zich hierbij ook bollen die aangetast zijn door de larve van de grote narcis- vlieg. Volgens art. 230 der Gemeente verordening, alsmede volgens de voor schriften van de Keuringsdienst der Vei. „De Narcis" en de Plantenziektenkimdi- ge Dienst, moet deze opslag uit- de grond verwijderd worden- om besmettingsge vaar van de gezonde partijen te voorko men, en verder grondig "vernietigd wor den, bv. door ze in een gat te gooien en er een laag ongebluste kalk over te strooien. Volgens de wet is diegene, die op dat ogenblik gebruiker van de grond is, verplicht om deze van opslag te zui veren.' Hij wordt hiervoor dan ook aan sprakelijk gesteld. Doch feitelijk heeft de kweker, die vorig jaar op die grond narcissen teelde, de morele verplichting, dit te doen. Hij toch is de veroorzaker. Hij is ook., integenstelling met, de land- enhuurder, meer bekwaam i;rdat werk. Om nu te voorkomen, dat de verkeerde persoon voor dat zuiveren aansprake lijk gesteld wordt, en om, te voorkomen, dat sommigen bezwaren'maken om land te verhuren voor de teelt van narcissen, adviseert liet béstuur van Bloembollen cultuur aan landvel-huurders, om in liet huurcontract een bepaling op te nemen, waardoor de huurder zich verplicht, oir het jaar na het betelen, liet land van nar cissen te zuiveren. Voor de nette kweker is dit geen bezwaar, daar bij liem toch zo goed als geen bollen blijven zitten, maar een slordige kweker zou de oorzaak kunnen zijn, dat de verhuurder, in plaats van een voordcel te hebben dooi' de voordelige huur, een schade zou lijden door zijn verplichting om liet land te zui veren. Dil zou weer tot gevolg hebben, dat. overigens goede nareissengronden, voor dat doel niet ineer te huur zijn. Dit hoopt het bestuur te voorkomen, door een bepaling als bovengenoemd in de huurcontracten op te nemen. Zie verder de adv. in dit nr. UITBREIDING VAN DE JEUGDHERBERG. Zoals reeds eerder uit onze courant is gebleken, hebben de vorige zomer een groot aantal personen een bezoek aan de Jeugdherberg gebraoht, meer dan in de jareu daarvoor. Het is dan ook meer malen voorgekomen, dat de nachtlogies volgeboekt waren. Daar het er in te zien is, dat dit in de naaste toekomst nog wel eens meer zal voorkomen, heeft het be stuur van de Ned. Jeugdherberg Centra le in principe besloten tot aankoop van liet gebouw, dat voorheen als Cantine dienst deed bij de Marine en dat staat aan het- Loodsniansduin. Het ligt in de bedoeling deze cantine als bijgebouw van de bestaande Jeugd herberg in te richten, een besluit, dat wij zeker kunnen toejuichen. Ook in dit opzicht gaat Texel met zijn tijd mee! EEN BUITENKANSJE. OUDESCHILD. Een Texelaar vond Zondag, terwijl hij aan liet strand wan delde 'n zalm. De vis was nog gaaf en kennelijk pas aangespoeld. Waarschijn lijk was hij door de bruinvissen achter volgd en naar het strand gejaagd. De ge lukkige vinder bracht de vis naar de af slag en kreeg daar f 125 voor. Een prach tig buitenkansje dus. Tcx. Boys. Zondag 1.1. werd dan de le ronde van de Gouden Kruiswedstrijdeii gespeeld. Voor deze gelegenheid moest ons le elf tal op bezoek bij ZAP 2. Hiervoor had zich een flink aantal supporters opgege ven. De heenreis verliep vlot en in pri ma stemming, ondanks de zoekgeraakte rumbonen. Als om half 3 de spelers in 't veld staan, is de aangewezen scheids rechter niet aajiwezig. Gelukkig was dhr Boekei bereid deze wedstrijd te leiden. De Boys veiloren de toss en kregen eerst met w indvoordeel te spelen. Dooi de zeer krachtige wind was het zeer moeilijk spelen voor de wind af. De ba! was niet. onder controle te krijgen en op ballen lopen was onbegonnen werk. De Boys zitten dan ook vlak voor het doel der thuisclub. Maar ook de tegenpartij was geheel teruggetrokken, daarom was hel moeilijk liet vijandelijk doel te door boren, want steeds was er weer een voet van een tegenstander, die redding bracht. De eerste corners komen dan ook spoedig door de achterhoede onderschept en de bal werd meteen naar de rechter vleugel geplaatst. De rechtsbuiten talnu de geen ogenbhk en plaatste de bal hoop voor doel, waar de opspringende links- buiten' hem net over de kruising van d' lat kopte. De druk op liet Z-doel werd met de minuut groter, als een van de Z- spelers hands maakt even buiten het strafschopgebied, is het de linksbinnen die keihard inkogeld, maar,op het laat ste moment kopt een Z-spe!er de bal uit het doel, doordat deze speler verkeerd op z'n hoofd kreeg, bleef hij liggen, waardin» het spel enkele min. opgehou den werd. Gelukkig-was de blessure van die aard, dat deze speler niet vervangen behoefde te worden. Na een half uur was de stand nog steeds dubbel blank. De Boys probeerden van alles maar tot een doelpunt kwam liet niet. Als we nigpen, dat de rust in zal gaan met gelijke stand is het de l.-buiten die inschiet, maar een back weet de bal op het juiste ogenblik weg te werken, net voor de voeten van onze l.-binnen, die meteen.op bet doel schiet, doch nu was het de keeper, die'de bal wegstompte binnen liet bereik \an de midvoor en de bal gaat via de paal over de doellijn 1-0 Rust, Na de rust zijn de rollen omgekeerd en kreeg onz t achterhoede liet zwaar te verduren. Spoedig wordt onze keeper met diverse hoge ballen op de proef ge steld, maar daar hij z'n lengte mee had. zat hij daar in het geheel niet mee. Ook nu ondernemen onze jongens enige aan vallen. Tijdens deze aanvallen kunnen onze supporters genieten van mooi sa menspel en plaatsen. Vele van deze aan vallen waren niet zonder gevaar voor de /-achterhoed"-'. De thuisclub was voor het merendeel in de aanval en er kwa men hachelijk momenten voor het Boys- doel, maar de gehele achterhoede was paraat en wist erger te voorkomen. Met nog 19 min. spelen hebben de Boys nog steeds de -lekjing met 1-0. Als de Boys weer tot de aénval overgaan, worden zij luide aangemoedigd door de supporters, maar weer lopen zc vast op de achter hoede. De laatste 5 min. gaan zelfs de backs van Z. tot, de aanval over, er werd een waai' salvo op het Boysdoel af geschoten, maar alles w as op, z'n post en de schoten troffen geen doel. Als de B's er«og eenmaal vandoor gaan, ziet de l.- buiten kaas om van korte afstand en al leen voor de keeper naast te schieten. Deze bal had bij heter voor de l.-binnen kunnen houden. De laatste paar minuten verliep en onder hoogspanning, vooral toen Z. nog enkele corners kreeg te ne men, welke zéfer gevaarlijk waren. Als de scheidsrechter het eindsignaal geeft, zijn het dé Boys, die als overwinnaars uit liet veld komen. De Boys hebben de ze wedstrijd verdiend gewonnen, want vooral na de rust was het samenspel pri ma. Een pluim voor de achterhoede is hier. zeker op zijn plaats voor hun pri ma spel en opruimen na de rust, want vooral voor hen was het een zware wed strijd. De terugreis werd in een moordstem- ming aanvaard. Tijdetis deze terugreis is besloten een actie op touw te zetten ■nor oprichting van een supportersclub. Degene, die hier belangstelling voor heeft, wende zich tot het bestuur. De ver eniging kan op oen goed geslaagde dag terugzien. H.S. S.V. „De Zwaluw". Zaterdagmiddag verloor adsp. B met 4-1 van de Boys B. Denk 0111 de training op Vrijdagavond 8 uur. Zondagmiddag bond bet le de strijd aan tegen De Cocksdorp om het Gouden Kruis. Het is O. gelukt een 2-0 overwin ning te behalen en zich in de volgende ronde te plaatsen. Vdor de rust had C. het voordeel van de wind, en reeds na 3 min. spelen nam C. de leiding, ei en la ter gevolgd door no. 2. Na de rust een sterk aanvallend Z„ het regende corners op het C-doel, steeds prachtig voor het doel geplaatst, maar doelpunten bleven uit, door het taai verdedigen, waar kee per ^erseput van C. ongenaakbaar was. Als voor-wedstrijd speelde het 2e te gen De Koog 2 een vriendschappelijke wedstrijd. Het 2e is ons niet tegengeval len, niet omdat er met 3-0 gewonnen werd, maar door het spel. Mannen, nu de comp. en de Gouden Kruiswedstrijden weer ten einde zijn, gaan we niet bij de pakken neerzitten, maar ons voorbereiden op het komende Wiron-tournooi en allemaal met nieuwe energie ons ten volle aan het trainen wijden: ook de spelers van het 2e elftal en nu niet ten paar man aanwezig, maar allemaal Donderdagavond aohter de school in voetbalbroekje, bij slecht «eer een theorieavond in de school. La ten wij een voorbeeld nemen aan het fan farecorps, waar niemand één repetitie verzuimt. „Oefening kweekt kunst", dus trainen en nog eens trainen! F.Z. O.V.V.-'nleuws. Het le had een vrije dag, daar Water ingels Zaterdagavond opbelde, dat de Bond op hun verzoek de wedstrijd had uitgesteld. Wanneer deze wedstrijd nu gespeeld zal borden, is niet hekend. Het 2e deed liet weer goed door in de laatste comp. wedstrijd in Schagen mei 2-1 van SRC 4 te winnen. De O-midvoor bezorgde voor de rust zijn elub een 29 voorsprong. Na de rust lcwam S„ ge steund door de wind, krachtig opzetten en onze achterhoede moest alle zeilen bij zetten. Er werd echter goed gespeeld en onze keeper werd slechts eenmaal ge passeerd. Even voor het einde kreeg S. een strafschop, te nemen, maar deze werd keurig door onze keeper gestopt. Goed gedaan, jongens! Jullie hebben lm uit 18 wedstrijden 12 punten binnenge haald. Dit. is geen slecht resultaat voor de eerste competitie. W. S.V.C. De Cocksdorp. SVC heeft de 2e ronde gehaald door in de Gouden Kruiswedstrijden tegen Z. D.H. 1 met 2-0 te winnen. Het weer is uitstekend met een wat krachtige wind van ^loel tot doel. SVC wint de toss en speelt voor de wind en zon. En 't is Z. die de bal aan het rollen brengt. Deze wordt direct door S. over genomen en binnen de 2 min. moet ZDIi al weer aftrappen. Het was Ale, die een goede pass geeft naar Dirk. Deze zet voor en Gerard geeft ons de leiding 1-0. Hierdoor aangevuurd trekt S. weer ten aanval, maar doelpunten blijven uit. Nu gaat het spel meer gelijk op met S. iets in de meerderheid. Na 20 min, spelen wordt een corner genomen op het Z-doel. Hoog komt de bal voor liet doel. Ale kopt liet leder achteruit en het is weer Gerard die de keeper van Z. h»t nake ken geeft 2-0. Rust. Na de rust zet Z. al les op alles, maar nu vinden ze de S.-ver dediging voor zich, die \an geen wijken weet. Corner 0(1 corner wordt genomen op de S-\este. maar doelpunten worden niet gemaakt. Eenmaal denken we, dat S. de voorsprong nog zal vergroten, maar Dirk zijn schot gaat naast. Met een he vig aanvallend Z. komt het einde. Scheidsrechter Helden leidde uitste kend. In vrolijke stemming reisden we naar Den Burg om de adsp. op te halen. Deze hadden zich uitstekend geweerd tegen Texel 14, door deze aan hun zegekar te binden, liet was 3-1. Een pluim voor Pauw in hel doel, die uitstekend werk deed. Ga 'zo door, Pauw, dan zal SVC nog veel plezier van je hebben. PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag 26 Maart 1948. NED. HERV. GEMEENTE. Burg 19 uur Ds. v. Reijendam in Elien Haëzer n.m. 7.30 uur dezelfde. Bed. H. Avondmaal Donderdag 25 Maart 8 uur n.m. Wtj- dingsavond in de Doopsgez. kerk. Zang kerkkoor o.l.v. dhr J. Visser. De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker, n.m. 7,30 uur dezelfde Bed. H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Voorber. H. Avondmaal n.m. 7,30 uur dezelfde Bed. H. Avondmaal De Koog geou dienst De Waal 10 uur de Heer Termaat Oosterend 10 uur Ds. Winter, Bed. H. Avondmaal Oudeschild 7,30 11. 11.n1. de Heer Termaat Bed. H. Avondmaal GEREF. KERK. Den Burg 7 uur 11.111. Ds. Hartkamp van Den Helder Oosterend 8,30 11. n.m. dezelfde DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 7,30 u. n.m. Liturgische Lij- dendienst, Ds. van Veen TEXELAABTJES. Watergebrek? Bel op! Wij komen direct. C. Boon, Tel. 144, Den Burg Te k. een tafel. C. Boon, Waalderstr. 29 Den Burg, Tel. 144 Te k. 1 z.g.a.n. electr. fornuis „In- ventum" met 3 pannen. 1 p. z_.g.a.n. voetbilsch. De Koog, Huize „De Kluut", Texel Te k. z.g a.n. donkerbl. kin derwagen met bedje f55,- J. Post, ^Schiidereind 88 Te k. een handwasmachine z g.a.n. P. J. Uitgeest Wie vermist een evenaar en twee spoorstokken. J, Vlas Cz„ Oudeschild Verloren i. br. portemonnaie, gaande v. Den Burg langs Westerweg n. Den Hoorn op Zondag, 14 Mrt. j I. Terug te bez. aan Den Hoorn 17 Te k. gevr. petroleum lamp. C 114, De Cocksdorp, Eendracht Lief tehuis ge zocht voor hondje 6 weken Waalderstr. 4 Te k. een bakoven met grote blikken Driehuizen B 123 Te k. 1 mooie lichte zomermantel m. 42 z p f30,-. I zomercostuum m. 46-48 z p. f40,- Koger- straat 44 Tc k. voorge- kiemde plantaardappelen Ei genh klasse A. G. v. Gronin gen. P. H. Polder Te k een hond l'/2 jr. (reu) Joh. Langeveld K 24, De Koog Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter, die wij Neeltje noemen. j. EELMAN A EELMAN-Kikkert Kampweg 66, De Koog, Texel, 22 Maart 1948 Algemene kennisgeving Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Jacobus Cornells C. W. ZI|M-Witte J. J. Z1JM Oudeschild, 19 Maart 1948 Tijdelijk Kraaminrichting. 28 Maart hopen zich te verloven Wim Westdorp en Gré Eelman Oost Cie 111 1 R.I. Mor- tierspeleton. 7 Dec div. Veldpost Batavia. Het Noorden O 151. Thuis: 28 Maarl Het Noor den O 151. Bij deze betuigen wij namens wederzijdse Ouders onze hartelijke dank voor de grote belangstelling vóór en bij ons huwelijk ondervonden, in 'I bijzon der de bewoners van Ou deschild. B. v.d. BRINK B. v.d BRINK-v. Son Zendt vroegtijdig Uw advertenties in I

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2