De Meester en de Wereld De Gemeenteraad besloot tot opheffing van het Burgelijk Armbestuur en tot stichting van een Sociale Dienst Paasfeest Opvoering van de Operette '„Goudmuiltje" ZATERDAG 27 MAART 1948 61e JAARGANG. No. 6264 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. Pasen 1940 vond ons in vrees. Een vrees, die met Pinksteren 'bewaarheid was. Pasen 1948 vindt ons uiet anders. Maar nn weten wij wat oorlog is. Nu zijn van de meesten onzer, kleerkast en provisiekast e;i spaarbankboekje minder dan ooit op oorlog berekend, evenmin als ons geschonden en arm land. Nu is er een jonge generatie die slecht onderwijs heeft gehad, weinig vakkennis heelt en vele verboden vruchten volop genoot. „Vreest niet," zei een staatsman een dezer dagen. Hoe herinnert ons dal aan een andere staatsman, die in-1940 zeidc: „Gaat maar rustig slapen". Hoe zouden wij niet vrezen (en waar lijk niet alleen voor oorlog) wanneer de mens in 1948 niet anders is dan in 1940 en niet anders dan in het jaar, waarin Jezus werd gekruisigd? De Meestee. „Vreest niet". Diezelfde woorden heb ben Jezus vooral begeleid. En toch voer de Hij Zijn leerlingen midden in de we reld. „Ik zend u als schapen onder de wolven. Gij zult de haat van allen te ver duwen krijgen". En Jezus neemt ze mee naar het Jeruzalem, dat de profeten doodt. En daar werd de goede Meester gekruisigd, midden in de wereld. Maar na Zijn dood staat er een vrouw bij Zijn graf, die een maal achter zich, haar naam hoort noe men. En zij keert zich om en zegt: Mees ter! Zag zij iets oi meende zij iets te zien? Waar het om gaat, dat zij geloofde, toVr. en daar, na Zijn dood-en bij Zijn graf. Geloofde met het Paasgeloof dat de Meester haar niet verlaten had en dat voortaan midden in de wereld het „Vreest niet" zou blijven klinken. De Meester en de wereld. Pa9eu 1948 vindt een wereld in vrees en drift. Ook in Godsvrees, d.w.z. in ge loof? Ook in geestdrift omdat er eer. Meester is? Wjj vrezen te veel wat bui ten ons is en wij vertrouwen nog te veel wat. in onszelf Is, om in den Meester te kunnen geloven. Wat ons op aarde vrees aanjaagt, willen wij overwinnen door ons zelf gevreesd te maken. Zo doen w ij in de politiek, in de kerk, in ons privé- leven. Wie, welk land vertrouwt zich toe aan een onzichtbare Meester, die toen Hij nog zichtbaar was, het niel verder hracht dan een afzichtelijke kruisdood? En toch wordt liet Paasevangelie nog verkondigd: het kruis is het leken der overwinning! Er is nog Paasgeloof. En het Paasgeloof zegt: Jezus Chris tus staat achter ti, o mens, o volk, o w e reld. Gij kuilt nog uw leven omwenden en zeggen: Meester! En dat is de enige kans om de vrees te verliezen en te leven. C. B. T. MARKTBERICHT medegede^d door de Coöp. Vceafzetver. 28 Maart 1948. Varkens: Ondanks de grote toewijzing, bleek aan liet eind van de vorige week, de Stichtingen meer aangeboden te krij gen, dan geplaatst kon worden. Voor vol gende week ligt de prijs weer ohi dc f2,15 per kg. voor prima varkens. Bonnen: Iets lager. Onze notering is 8 ct. per kg., niet inbegrepen onze pro visie. Gebruiksvee: Door de hoge prijzen is er een stille handel. Grote aanvoer. Schapen: Weiders 150-tiO; schapen met 2 lammeren f 100-130. FILMNIEUWS. Voor de Paasdagen vertoont Texels Bioscooptheater twee films. Als hoofd film staat op het programma „Boemel- studenten", naar een origineel verhaal v. Charles Rogers e.a. In de hoofdrollen net bekende tweetal Stan Laurel en Oli- ver Hardy. Dat het niet meevalt zonder werk rortd te lopen, ondervonden Stan Laurel en Oliver Hardy aan den lijve. Maar ja, als de nood het hoogst is, is de redding na bij. In dit geval bestond die redding hier uit, dat Oliver op liet lumineuze idee komt*zijn vriend Star, als rouw te ver kleden en zich ais butler en dienstmaagd te verburen. Onze beide vrienden be leven bierdoor de dolste avonturen. Wie dus eensi lachen wil, doet goed deze film te gaan zien. De tweede film is getiteld „Waar be moei je je tnen". Sam Sawyer zit hij de Niaga'rawatervallen en klaagt zijn nood aan een venter in olienootjes. Sam is een onverbeterlijke bemoeial, steekt voortdurend zijn neus in andermans za ken en geraakt daardoor in de grootste moeilijkheden. Twintig jaar lang was hij verloofd met Emmy, de dochter van een farmer en nu bevonden zij zich op de huwelijksreis. Maar deze huwelijks reis wordt 'n bron van narigheden.'zo- als de film ons laat zien. Sam komt uit eindelijk ook tot de conclusie, dat liet be ter is zich nooit met andermans zaken te bemoeien, maar dan is het te iaat en neemt hij de vhïèlit in. de Niagara. 7.0N, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 27 Maart op om 6,25; on der om 7,06. Maan: 1 April L.K., 9 April N.M. Hoog water ter rede van Texel: 27 Maart 11.20 en 11,50. 28 Maart en 0,00. 29 Maart 0,15 en 0,25. 30 Maart 0,50 en 0,55. 31 Maart 1,20 en 1.30. 31 Maart 1,20 en 1,30. 1 April 2,en 2,15. 2 April 2,50 en 3,15. Dc gemeenteraad kwam Dinsdagmid dag in openbare vergadering bijeen. Toen de voorz., Burgemeester Rehorst tot de opening overging, waren alle raadsleden aanwezig, behalve dhr M. Bakker, die iets latei- kwam. Een bijzon dér woord van welkom richtte voorz. tot liet nieuwgekozen raadslid, dhr P. Vla ming' die de opvolger is van dhr Drij ver. Beëdiging raadslid. Dhr Vlaming legde hierna de vereiste eden af en werd als raadslid toegelaten. De voorz. wenste dhr Vlaming van harte geluk en zei, dat er in de raad altijd een gemoedelijke sfeer heerst. Spr. hoopte, dat liet dhr V. gegeven mocht zijn, te zamen met de andere raadsleden, de be langen van de gem. Texel te behartigen. Dhr (Vlaming dankte voor de vriende lijke woorden tot hem gesproken en hoopte, met genoegen nog lang in deze geest te mogen samenwerken. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken waren goed keuringen van Ged. Staten betreffende de twee aangegane geldleningen. Vaststelling kampeerverordening. De kampet-rverordemng werd opnieuw vastgesteld en in uniforme overeenstem ming gebracht met andere plaatsen in ons land. In de politieverordening waren reeds bepalingen opgenomen over het kamperen, welke nu met enkele nieuwe voorschriften /al worden aangevuld. Het komt hierop neer, dat op de prkende ter reinen alleen gekampeerd mag worden door houders van geldige kampeer- kaarten der Ned. Kampeerkaarten Cen trale (N.K.C.) Din- S. v.d. Vis vroeg of-er voldoende controle op de kampeergelegenheden wordt uitgeoefend. De voorz. gaf een bevestigend ant woord en zei, dat 1 lid der Rijkspolitie hierop het'vorige jaar voortdurend con trole uitoefende. Verder houden 2 poli tiemannen toezicht op liet strand, zodat er in totaal dus 3 mensen ter beschik king zijn. Dhr v.d. Vis zei, dat hij de kampeer gelegenheid z'-lf bedoelde. Voorz. ant woordde, dat deze alle door de kanipeer- raad onderzocht zullen worden. Dhr A. Backer zei, klachten te hebben vernomen over een kamphuis. Voorz. antwoordde, dat dit niet. altijd te voor komen is. liet- toezicht is echter goed ge regeld. De raad nam hierop de gewijzig de kampeerverordening aan. Over ontsierende erven en sneeuw ruimen. Vervolgens kwam aan de orde een wij ziging iu de algem. politieverordening, ui om van gemeentewege paal en perk le stellen aan het euvel van in aesthe- lisoh opzicht weinig te waarderen onge ordende opslagplaatsen van bouwmate rialen, oud ijzer, zgii. autokerkhoven, e.d. Met het oog op 't drukke en zich nog uitbreidende v reeindellngenverkeei', achtte men hetwenselijk liet- aanzien v an ons eiland te beschermen en voor aanstoot gevende toestanden te waken. Verder een bepaling om •bij sneeuw val bet vorderen van persoonlijke dien sten van de inwoners der gemeente tot- te passen voor manlijke inwoners van 18 Int 611 jaar. Het bedrag., waarvoor afkoop der diensten mogelijk is wilde men vei lingen van f 1(1 tot f25 per jaar; bij voor uitbetaling te voldoen of 'door betaling van een bedrag van f1,50 per uur, be rekend naar het aantal uren, flat de dienst zou moeten zijn verricht. Voorz. zei, dat er in de bebouwde kom men erven zijn, die in zo'n toestand ver keren, dat er regelend zal moeten wor den opgetreden Dhr M. Bakker kwam hierna ter ver gadering. Voorz. zei verder, dat als er weer zo sneeuw geruimd zou moeten worden als met de vorige winter, dit voor de gem. een fin. ramp kon worden. De bedoeling is om van de verordening een zo be seheiden mogelijk gebruik te maken. In de winter van 1946-'47 viel er over de vrijwillige hulp niet te klagen. Bij on willigheid zal de gemeente dwingend op treden. Dhr Westdorp juichte liet voorstel van harte toe, doch stelde enkele wijzigingen voor, nl. om de leeftijd van 18-60 jaar te veranderen in 18-50 jaar. Het tarief van f1,50 p. uur voor degene, die de dienst wel afkopen, vond spr. te laag en hij stelde voor dit bedrag te verhogen tot f 2.50 per uur. De beter gesitueerden zuilen deze kans zeker aangrijpen om er vrij van te komen. e Voorz. kon zich hiermede wel vereni gen en zei. dat B en W het voorstel van dhr Westdorp wel willen overnemen. plu- van Heerwaarden wilde een ieder verplichten aan het sneeuwruimen deel te nemen en geen gelegenheid geven de ze dienst af te kopen. Er w erden nog opmerkingen gemaakt, dat de arbeiders het de vorige winter moesten opknappen, doeh hiermee wa ren anderen het niet eens. Din- v.d. Vis zei, dat. de wegen in De Koog de vorige winter door de Midden stand waren vrijgemaakt van sneeuw. Anderen, die niet verkozen mee te wer ken. profiteerden er van. Dhr, M. Bakker'vroeg of de gem. de kosten op de eigenaars kon verhalen, als tot opruiming aan een erf werd overge gaan. Voorz. zei van, wel. De raad besloot hierop de politiever ordening met de bovengenoemde wijzi gingen aan te vullen. Wijziging leges-verordening. De leges-verordening werd met enkele bepalingen gewijzigd, nl. voor het kam peren, liet exploiteren van een kamp huis, het exploit, van diverse ontspan- niugsaangelegenheden voor badgasten, zoals verhuur van paarden, ponnywa- gens e.d. Verdei tot het heffen van een recht voor de vergunningen ingevolge de wet autovervoer personen. Trouwen op Zaterdagmiddag kost f 50. De laatste tijd worden er meer dan voor heen liet geval was, huwelijken voltrok ken op Zaterdagmiddag. Thans is hier voor verschuldigd een recht van 20. Op Woensdagmiddag bedraagt 't verschul digd vecht f 40. Als men een huw elijk w il doen sluiten buiten de normale kan toortijden. is liet volgens B en W niet méér dan billijk, dat men aan de gem. voor het doen verrichten dezer diensten een hoger bedrag voldoet dan binnen de gebruikelijke werktijd verschuldigd is. Voorgesteld ward nu hel huwelijksrecht voor Zaterdagmiddag te bepalen op f50. Dhr Westdorp wilde bjj de te verlenen vergunning tot 't verhuren van rijpaar den liet verbod opnemen om met paar den de fietspaden te berijden en anders de vergunning intrekken. Voorz. antwoordde, dat de verorde ning ingetrokken kan worden als men zich hieraan niet houdt. Staatsbosbeheer met de Consul v.d. ruitersport zullen de ze aangelegenheid onder ogen zien. Dhr Zijni wilde in de verordening op nemen, dat paarden niet. in de Brink zul len mogen drinken, daar de omheining van de Brink, die opgeknapt is. steeds vernield wordt. Dhr v.d. Vis zei, dat er een nieuwe aanplanting om de Brink komt. Voorz. wilde een bepaling opne men, dat. de paarden zich op een andere wijze van water voorzien. Dhr M. Bakker kon er zich niet mee verenigen, dat hel bedrijfsleven nog meer belast wordt, waarbij spr. art. 22 der verordening noemde, nl. de leges voor het exploiteren van een tourwagen en een bedrijfsvergunning voor huur auto's. resp. art. 4 en 5. Voorz. zei, dat art. 4 practiseh uiet toegepast wordt, art. 5 is voor taxi's. Mét de stem van dhr Bakker tegen, wat deze laatste punten betreft, werd liet voorstel aangenomen. Een Sociale dienst. Het voorstel om te komen tot de stich ting van een sociale dienst en de ophef- ting van het algem. burgerlijk armbe stuur kwam vervolgens aan de orde. Voorz. gal nog een nadere toelichting (-11 zei, dat dhr Bruin destijds hel voor stel degd hel burgerlijk armbestuur om te zetten in Maatsoh. Hulpbetoon. We zijn, aldus de burgemeester een sta]) verder gegaan en willen nu overgaan tot het instellen van een Sociale Dienst. Het ligt verder in de bedoeling om te komen tot liet benoemen van een maat schappelijk werkster, zoals in vele ge meenten reeds liet geval is. Het opne men van een gezinshulp moet nog eens bekeken 'w orden. Spr. zei alle waarde ring te hebben voor het werk van het tnïrgerlijk armbestuur, doch we mogen niet stil blijven staan bij het oude, cn moeten meegaan met de moderne opvat tingen over deze materie. Als de veror dening is aangenomen zal t.z.t. de he- stmirsvoorziening volgen. In verband hiermede kunnen we (red. T. tmededelen, dat dhr J. C. Visser, voorz. van he; B. A„ dit voorjaar wenst af te treden, doch dal B en W het op prijsstelten, dat deze zijn 4(J-j. zittings periode zal voltooien. Dit zal nl. deze zomer hel geval zijn. Verder werd voor gesteld de naam van bet Gesticht van Weldadigheid le veranderen in „Irene". Dhr Bruin zei, volkomen met liet voor stel aecoord te gaan en betuigde, verder zijn erkentelijkheid, dat B en W zijn voorstel hadden overgenomen. Dhr v. Heerwaarden wilde bij art. 13 een bepaling inlassen, dat er ook reke ning gehouden zal worden met buiten kerkelijken. Het ging hier over kinde ren, die in andere gezinnen worden uit besteed. Voorz. zei, dat kinderen, afkom stig uit deze gezinnen, in een passend milieu zullen worden ondergebracht. Na enige discussie werd het voorstel met alg. stemmen aangenomen. Puilt 8, Herziening salarisverordening werd \an de agenda afgevoerd, omreden het georg. overleg nog plaats pioet vin den. Benoéming bestuurslid Landbonw- iniishoiidschool. In de vacature uw. v. Dommelen werd met algem. stemmen als nieuw bestuurs lid van de stichting landbnuwlniishoud- sehool gekozen mw. F. de Wijn-Jonker, Den Burg. Benoeming bestuursleden Lagere Landbouwschool. De raad besteedde hierna enige tijd aan de verkiezing van 13 bestuursleden v.d. stichting Lagere Landbouwschool. Voor de ïsndb. org. werden gekozen de lieren A. J. Iveijser, Joh. de Graaf, C. Kuip Mzn„ H. v.d. Beek. H. Leber, Jac. Keijser Dzn., W. Bulder. B. Druif, (3. A. Eelman, J. H. Scliaag en J. Beumkes. Voor de gemeente de heren Th. Hin en Alb. Dros Bzn. Zonder discussie werd het voorstel aangenomen lot overdracht in onder houd van een gedeelte van de Duinweg nabij De Cocksdorp en annulering van de overeenkomst met de polder Eierland inzake bijdrage voor het onderhoud van de straatweg te De Cocksdorp door de Dit is de vreugd die Pasen geeft, Dat Christus overwonnen heeft. Dat Hij, de ware Levensvorst, De straf der wereld heeft getorst. Dit is het heil dat Pasen schenkt. Dat niet hel zwaard in bloed gedrenkt De dood zijn macht ontnomen heeft. Maar dat het Jezus is, die leeit. Dit is de boodschap van de Paas, Al schijnt het vele mensen dwaas Dat liefde is de sterkste macht En geen aloom, hoe groot in kracht. Dit is de troost die Pasen biedt, Dat alles voor ons is geschied, En dat, wie komt gelijk een kind, In Hem de ware vrede vindt. HU IB DE RIJMELAAR. door de O.L. School Midden-Elerland.. Vrijdag 11), Zaterdag 20 en Dinsdag 23 Maart werd in het schoolgebouw in Mid- den-Eierland door leerlingen en oud leerlingen der school de operette „Goudb ruin lt je" opgevoerd. Was het Vrijdag v.d. leer), uit De Cocksdorp en Z.-Eierland, Zaterdag voor de ouders, Dinsdag was de officiële dag, waarop burgemeester Re- horst en echtgenote,, de heer en mw. v. d. Kolk, Ds. Dekker en echtgenote en an dere belangstellenden aanw ezig u aren. Goudmuiltje ^Anneke Meindertsma) verdwaald in liet bos en wordt door elfen en dwergen geholpen. E<jn tot vogel om getoverde prins (Rietje Keijser), die haai in het bos gelokt heeft en door twee tra nen van haar, bevrijd is. steunt-haar ook. Door de heksen belaagd, raken ze in een zeer moeilijke situatie, waaruit ze gered worden door Engelenv die op verzoek van de elfenkoningin (Nel Keijser) zijn gekomen. Goudmuiltje en de prins be sluiten elkaar nooit te verlaten en gaan naar koning Rodias terug. De toeleg van de heksenkoninging (Janie Knol) is dus mislukt. De gehele avond toonde aan, dat door leerkrachten, ouders en kinderen tijd noch moeite gec paard waren. Het spel was dan ook prima. Met de weinige be schikbare middelen is hier iets geleverd, dat voor de toeschouwers een welbestede avond, voor de kinderen een stuk levens ervaring betekent. In de pauze weril er voor verfrissing gezorgd, terwijl enkelen rondgingen met loten. Na het spel werd aan de leerkrach ten namens de ouders een boek aangebo den als herinnering. Hierop volgde de trekking door de burgemeester, waarbij de wisselvalligheid van het lot soms gro te hilariteit verwekte. Toen alle prijzen verloot waren, werd* „Maartje", vier naam Zaterdag niet tevj'aden was ge weest met grote animo Amerikaans hij opbod verkocht. Met hartelijke dankzegging aan ailen, werd deze ^vèlverzorgde avond gesloten. gem en verder het verlenen van een maohtiging aan B cn W tot het voeren van rechtsgedingen in verband met de uitvoering van de Woonruimtewet 11)47. Voorz. hoopte, dat bet zioh niet zal voor doen. «Gelden v. Ch. Volksonderwijs. \4oor de school v. Gin*. Volksonder wijs werd een bedrag van f990 beschik baar gesteld voor het aanbrengen van een volledige waterspoeling met bijbe horende zuig- en perspomp en water tank en lift vervangen van 8 closetpot ten. Voorschotten bij/., scholen. Aan de bijz. scholen verden voor het 1948 de volgende voorschotten verleend: 1. v. d. school Clir. Volksonderwijs, Den Burg f3068,10; 2. school R.K. kerkbe stuur, Den Burg f 4358,65 en 3. school met de Bijbel, Oosterend f2581,10. Bezwaren tegen de reinlgingsbelas- tlng. Een commissie uit de raad had enkele bezwaarschriften nagezien tegen aan slagen in de reinigingsbelasting. Men besloot in deze één lijn te trekken en geen ontheffing te verionen aan dege nen, die aan een weg wonen en dus de vuilnis mee kunnen .geven met de gem. ophaaldienst. Voorz. merkte op, dat het voor B én W teleurstellend is. dat op meerdere plaatsen vuilnisbelten ontstaan. In Oos terend is op een zekere plaats een hele verzameling neergegooid, welke de gem. dan m#ar weer moet opruimen. De gem. poliliewoning, voorheen be woond door dhr Jellema werd verhuurd aan G.P. v.d. Berg voor de huursom van f 200 per jaar, zo lang door het Staats- bosbedrijf aan de gem. Texel een bij drage zal worden verleend van f.200, of f 400, indien zodanige bijdrage niet zou Worden verleend. Als geneeskundige, belast met de kos teloze vaccinatie voor De Cocksdorp, Eierland en Oosterend werd in de vaca ture Dr. v. Dommelen benoemd J)r. Ro llout te Oosterend. Aan de Stichting kweekschool voor on- derwijzers(essen) in Noordholl Noor derkwartier werd een bijdrage verleend dat voor deze gemeente op f750 per jaar komt. Dit hangt verder af van het aan tal leerlingen, dat de kweekschool te Den Helder bezoekt. Dhr Keijser vindt de opleidingsschool in Den Helder zo duur. Voorz. was het hiermede eens. Het aantal leerlingen is te weinig, merkte spr. op. (Wordt vervolgd). UITGAVE v h. Fa LANGE VELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening Rotterd Bankver en Coöp. vEoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j Verantw Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg PREMIEREGELING WONINGVER BETERING EN -SPLITSING. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat voor het verbeteren en-of splitsen van be slaande woningen, van overheidswege, nl. door het lijk en de gemeente geza menlijk, een premie kan worden toege kend. Deze premie bedraagt: a. voor het bewoonbaar maken van leeg staande en onbewoonbaar geworden wo ningen, alsmede b. voor het voorkomen van onbewoon baar worden van thans nog bewoonde woningen: 60 pet. der veïbeteringskosten, met. dien verstande, dat gécn premie wordt toegekend voor zover deze kosten per te verbeteren woning meer dan f2400 of minder dan f201,bedragen; j c. voor het splitsen In twee oï (mejer volwaardige woningen van woningen, welke voor bewoning door meer dan één gezin geschikt gemaakt kunnen worden. (N.B. hieronder vallen niet alle wonin gen, welke door meer dan één gezin be- woond worden of kunnen worden, doeh in het algemeen uitsluitend in twee of meer afzonderlijke woningen): 60 pek der splitsingskosten, met dien verstande, dat geen premie wordt toege kend voor zo vei deze'kosten per woning welke door splitsing hoven het oorspron kelijk in enig pand aanwezige aantal wo ningen wordt verkregen, meer dan f4200 of minder dan f201,bedragen. Aanvragen om in het genot van een premie te worden gesteld, moetén wor den ingediend bij het gemeentebestuur, voor zoveel het de gevallen a en b be treft, uiterlijk op 31 December 1918. Met de voorgekomen werkzaamheden moet een, de kosten rechtvaardigende, bevre digende toestand worden verkregen, waaltoe als regel aan de eisen der plaat selijke bouwverordening dient te worden voldaan. Een premie wordt niet toegekend ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan voorzieningen: a. welke behoren tot de normale onder- houdsvoorzieningen, als schilderen, wit ten, behangen en zgn. dagelijks onder- li oud;- b. welk in aanmerking .komen voor uitkering ingevolge enige regeling voor vergoeding van schade tengevolge van oorlogsomstandigheden; c. aan woningen, welke eigendom zijn ener toegelaten woningbouwcorporatie, en welke zijn gesticht en-of worden ge ëxploiteerd met behulp van steun uit 's- Rijks kas op de voet der Woningwet; d. aan woningen, welke ingevolge eni ge regeling voor vergoeding van schade tengevolge van oorlogsomstandigheden als verwoest moetei^vvorden aangemerkt; e. in verband met enige vordering, als bedoeld in art 7 van de Woonruimtewet 1947; 1'. welke rpeds in uitvoering zijn op het tijdstip der aanvrage. Texel, 23 Maart 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd. Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER. Secretatris. EIEREN BESCHERMDE VOGELS. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning het volgende is bepaald: a. het zoeken en rapen van kempha nen, wulpen, scholeksters, grutto's, ture luurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan van heden af tot en met 19 April 1948; b. het ten verkoop in voorraad liéb- bee, te koop aanbieden, verkopen, afle veren en vervoeren van eieren van het onder a. genoemde waterwild is toege staan van heden af tot en met 21 April 1948, met dien verstande, dat op 20 en 21 April 't vervoeren slechts is toegestaan binnen de bebouwde kom der gemeenten cn langs openbare wegen en paden: c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkopen, afleveren en vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eendén (alle soorten), duikers, watersnippen en goud plevieren niet is toegestaan. Texel, 23 Maart 1948. De Burgemeester, REHORST. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend: dat de Raad dezer gemeente in zijn op 23 Maart 1948 gehouden vergadering heeft besloten het verzoek van het be stuur van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg, alhier, d.d. 23 Februari 1948, om medewerking tot het aanbrengen van een volledige waterspoeling, met bijbehorende zuig- perspomp en watertank en liet vervan gen van 3 closetpotte:. ten behoeven van haar school voor gewoon lager onder wijs aan de Wilhelminalaan, in te willi gen. Texel-, 25 Maart 1948 Burgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1