Haar Koninkrijk Paasgebruiken JAARVERGADERING MUZIEK VER. „V.I.O.S.". De muziekver. VIOS kwam Vrijdag 19 Maart in jaarvergadering bijeen. De voorz., dhr S. v.d. Slikke, riep de aan wezigen een welkom t09, daarbij zijn te leurstelling uitsprekende, dat zo weinig donateurs aanwezig waren. Medegedeeld werd dat het korps thans bestaat uit 23 werkende leden. De secr., dhr J. Eelman, bracht het jaarverslag uit. De leden hebben hun medewerking verleend bij verschillende concerten en bij de herdenking van de bevrijding te Oost en de verjaardag van Prinses Beatrix. Behalve concerten te Den Burg on Oosterend werd ook gemu- ciseerd te Den Hoorn, Oudeschild en aan De Waal, alsmede bij trouwplechtighe den en jubilea. De penningm., dhr W. v. Houte, deel de in zijn verslag mede, dat het kassal do op 1 Jan. 1947 f 842,93 bedroeg en op 31 Dec. 1947 1439.79, alzo een belangrij ke achteruitgang. Aangezien, de onder houdskosten der instrumenten hoog zijn is dit niet te verwonderen. Bij de gehou den bestuursverkiezing werd dhr van Houten herkozen en in de plaats van dhr G. Eelman, die zich niet meer herkies baar stelde, werd als nieuw bestuurslid gekozen dhr D. Jansen. VIOS zal ook haar medewerking ver lenen aan de concerten voor de V.V.V. Laatstgenoemde ver. had f25 beschik baar gesteld voor de vervoerkosten. 6 Mei a.s. zal het korps deélnemen aan het muziekconcours van de Westfriese Bond te Schoorl, In. verband hiermede kan de ver. op 5 Mei (herdenking der be vrijding) slechts gedeeltelijk haar mede werking geven bij een eventueel te houden feest. Verder werd besloten om op 8 Mei 'n gezellige avond te organiseren voor het werkende personeel. Het korps is steeds- bereid bij iedere voorkomende gelegen heid zijn medewerking te verlenen. Met de wens, dat VIOS dit jaar veel succes mag boeken, volgde sluiting met dnnk voor de aangename besprekingen. WEDEROPBOUW-NIEUWS. De Wederopbouw gaat gestadig aan door, soms wel eens te langzaam naar, on2e zin en somtijds kunnen we ook schrijven, dat 't vlug gaat, zoals o.a. met de wederopbouw van de door de oorlog verwoeste boerderijen. We stelien ons voor van alle objecten, die aanbesteed of onderhanden worden genomen be kendheid te geven in onze courant, waar bij wij gaarne de medewerking inroepen van heren aannemers, architecten e.a., die bij de wederopbouw 'betrokken zijn. Door het architectenbureau P. de Graaf werden ons de volgende gegevens ver strekt van in aanbouw zijnde percelen qn gehouden aanbestedingen: In aanbouw: 1. Woonhuis met groentehal en garage voor dhr B. Kramer te De ft oogAan nemers C. Duin, P. Eelman, v.d. Vis, Meinsma en J. Jellema. 2. Verbouw stalhouderij tot woonhuis en stalhouderij voor dhr van Lierop, Ju- lianastr. Den Burg: aannemers: Firma DE LUCHTREIS VAN I Wonderlijke avonturen van de I door G. Th. ROTMAN. ONZE EMIGRATIE-RUBRIEK. R. H., te Den Burg. De emigratie naar Nieuw Zeeland is nog niet zo geregeld, zodat u verstan- die doet uw plannen niet op dat land af te stellen. Anders is het echter met Au stralië. waar voor u inderdaad wel kan sen zijn. In dit verband kunt u het beste aandachtig de artikelen lezen over Au stralië, welke momenteel in ons blad worden gepubliceerd en waarvan er adit verschijnen. Deze artikelen lossen uw puzzles ongeveer wel op. Mocht u daar na nog vragen of moeilijkheden hebben, dan kunt u gerust nog eens schrijven. J. R„ te Heiloo. Ik geloof niet, mijnheer R„ dat Zuid- Afrika u mogelijkheden zal bieden. Men. zoekt daar vnl vaklieden en technisch geschoold personeel en voorzover ik kan nagaan is er aan uw categorie minder behoefte. Het spijt me wel, dat ik u in dit opzicht teleur moet stellen. Canada daarentegen zou misschien wel mogelijk zijn, doch dan zult u zich moeten ver plichten een jaar als farmerhelp te wer ken. Is dat voor u geen bezwaati? Ik hoor nog gaarne welke beslissing u heeft genomen. Mocht u straks nog moeilijkheden hebben, dan zijn we altijd gaarne tot uw dienst. Straks komt onze krant met een serie artikelen over Zuid- Afrika, waaruit u ook wel het een en ander zult kunnen opdiepen. Wed. Voigt, M. Koorn, J. Agter en J. Dekker. 3. Woonhuis oor dhr J. Gorter te Den Buig, Haffelerweg; aannemer: Jb. Drij- ver. - 4.. Woonhuis met garage te Pierland voor dhr J. v. Lenten. Aannemer: jb. Drijver. Aanbesteed en gegund beh. goedk. Wederopbouw en gem. bestuur. 5. Woonhuis voor dhr J. Kiljan te Ou deschild; aannemer: Jb. Drijver. 6. Woonhuis voor dhr d? Vrijer, De Laagte, nabij Oudeschild. Aannemers: Fa. Wed. I. Voigt, W. D. Bakker, J. Agter en M. C. v.d. Kerkhof. 7. Woonhuis voor dhr C. P. Eelman te Den Burg. Aannemers: M. Koorn en Boon, J. Boon en J. Agter. 8. Woon- en winkelhuis voor dhr 1'. Oornelisse, te Dén Burg. Aannemers: W. Boon, P. Eelman, J. Boon en J. Agter. Woonhuis voor dhr A. Lap Azn., te Den Hoorn. Aannemers: P. Boon. G. Kikkert. J. Boon en J. Oele. 10. Woonhuis voor dhr J. Buis.te Den Burg. Bouwer J. Buis. 11. Woonhuis met kantoor voor dhr C. P. Moojen te Den Burg. Aannemers: Smit, Gebr. Koorn, J. Agter,, Vonk en Jb. Bruin. 12. Woonhuis voor dhr van Schoon hoven te De Koog. Aannemers Fa. Wed. I. Voigt en W. D. Bakker. 13. Woonhuis voor mw. van Swinde- ren te Den Burg. 'Aannemers: Bakker en Koorn en C. Keijzer. 14. Woonhuis voor dhr Collou, Nieuwe- weg bij Oudeschild.'Aannemers: A. Blom en Zonen. E PEGASUS. eer Van Emmen en zijn reisgenoten. Nadruk verboden FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 55.) Waarom had Manners het gedaan? Waarom bekende hij en verdedigde hij zich niet? Wie was de persoon, die hij wilde beschermen? Was 'het Linda Rel- lace, op wie hij verliefd was? En die op een of andere manier in de macht van de chanteur was gekomen? Dat was natuur lijk mogelijk. Het was mogelijk, dat hij Lenda beschermde. Lenda was in staat hem te betalen' en dat zou-ook de verkla ring leveren van het feit, dat Lenda zo opkwam voor Linda en haar minnaar. Ja één var. die twee zou het wel zijn. En zo trachtte hij zijn verontruste geest tot kalmte te brengen, maar het wilde niet lukken. Zijn onrust kwam tel kens weer boven, als zijn gedachten een ogenblik vrij waren. Hij betrapte er zich op, dat hij in de krant zocht naar de ver slagen der beide strafzaken, dat hij luis terde naar de gesprekken op zijn club en onder zijn collega's, om, misschien, er iets over op te vangen. Hij moest zich met alle macht bedwin gen om niet de behandeling der beide za ken te gaan bijwonen. Wanda was totaal onkundig van wat er in hem omging. Als zij dat niet geweest was, als ook Lenda het vermoed had dan zou de anfest voor haar ondragelijk zijn geworden. De behandeling van Arthurs zaak was toch al een zware beproeving voor Len da. Zij en Jack waren op de publieke tribune. Wanda niet. Geen van allen wist, hoe weinig het gescheeld had of Fred was er óók geweest, Draga Alexan- drowna werd als getuige voorgeroepen. Haar sombere ogen zochten in de zaal naar gezichten, die zij kende. Zij zochten tevergeefs. Zij vonden alleen liet. gezicht van E. A. Jenkins. Men vroeg haar, of ze in Arthur de man herkende, die in haar huis had in gebroken. Dat deed ze en zij beschreef ook de trui met het gaatje in de mouw. Die trui werd getoond en werd óók her kend door Cobden. Er zaten nog duide lijk roet- en moddervlekken op. Draga gaf korte en duidelijke antwoor den. Zij had geen alarm gemaakt, omdat, zij gemeend had, dat hij kwam in het be lang van haar echtgenoot. Daarom had zij hem geholpen. Maar haar man was kwaad geweest en daaruit had zij begre pen, dat de inbrejter niet gekomen was in zijn belang, maar in het belang van de vrouwen, die bezoeken bij haar man hadden gebracht. Die vrouwen waren bang geworden, dat de politie de brieven zou lezen, die zii aan Danilo geschreven hadden. Zij was slim genoeg om niet te zeg gen: bang. dat haar geld afgeperst zou worden. De politie zou het aan de mannen van die vrouwen vertellen daarom moes ten de brieven vernietigd worden. Zij DE STEM VAN NIWIN TEXEL. Wij mogen de laatste tijd niet moppe ren over contact met onze Téxelaars in Indië. Velen hebben reeds aan ons ver zoek voldaan om ons eens iets te schrij ven. Wij danken hen bij deze nog eens hartelijk. De meesten van hen beginnen met een verontschuldiging. Dat zij niet in de gelegenheid waren om eerder te schrijven, -en dat we uit liet feit, dat ze nog niet geschreven hadden zeker niet moesten concluderen, dat ze niet waar deerden wat de Niwin tot nog toe voor hen deed. En tocheen enkele maal is het ons bij bezoek aan ouders overko men, dat hun zoon in Indië niet erg veel met Niwin op had. „Hou maar op met-die Niwin, want we nierken er hier niets van". Laten we'er meteen bij zeg gen, dat deze ontevredenheid, die ge lukkig toch ook weer een uitzondering is niet direct het Comité op Texel be treft, Het gaat over de grotere acties, die de Niwin ondernomen heeft. Dus bv. de acties voor radiotoestellen, cantine- wagens, grammofoons, piano's, enz. En inderdaad is er wel enige grond voor, dat sommigen niet voldaan zijn. Maar de schuld, voorzover er van schuld spra ke is, ligt niet hier in Nederland, maar is te wijten aan verschillende omstandig heden binnen het- Indische, eilandenrijk. Om er eens enkelen te noemen. Indië is groot. De Ned militairen zitten ver spreid over opnervlakten, waar men in Nederland geen voorstelling van heeft, Wil iedere soldaat bv. naar de radio kunnen luisteren, dan zou vrijwel iedere sectie over een eigen toestel moeten be schikken. Eu omdat liet arme Nederland wel nooit tot zo"n prestatie in staat zal zijn, -zullen er ook altijd militairen blij ven, die zich verwaarloosd voelen. Een ander probleem is het vervoer. post per vliegtuig gaat snel, maar de grotere goederen die per schip moeten vervoerd worden, doen er maanden over. En als dan de Niwin hier in Nederland volop propaganda aan het voeren is voor aanschaffing van bv. cantinewagens, dan leest de militair dat nog dezelfde week in de brief van thuis, waarin moeder schreef: „Jullie krijgen cantinewagens". Maar.... dan moeten eerst nog de gel den worden ingezameld, de bestellingen oor die lang niet goedkope wagens wor den uitgevoerd en ze moeten worden vervoerd. Geen wonder als de jongens de eerste maanden nog niets merken en ze onwillekeurig het gevoel krijgen, dat ze met een dode mus zijn blij gemaakt. Jongens, wij wensen jullie van harte voor de komende 14 dagen weer het al lerbeste. SECR. BAND NED. INDIE. Beste vrienden! Deze maal wilden wij eens met jullie spreken over de Niwinkerstpakketten. Die zijn al lang opgemaakt, zullen jul lie wel zeggen. Dat weten wij ook wel, maar toch kunnen wij niet nalaten onze teleurstelling uit te spreken over de weinige brieven, die dienaangaande zijn binnengekomen. Velen, die een etiket voor deze pak ketten hebben ingevuld, die dus uit spon taniteit voor jullie een geheel pakket hebben geschonken, wachten nog steeds op een lettertje terug. Wij weten bv dat er uit één dorp 20 pakketten ten :iame van de burgerij van zijn verzonden, op afzenders adres secr. Band N.I., afd. Texel, terwijl van al deze pakketten nog nooit iets Is ge boord. Nu komen er echter berichten binnen, dat vele van deze pakketten geen afzendersetiket hadden. Dan is het natuurlijk onmogelijk, voor jullie en v oor ieder soldaat in Indië, om deze be leefdheidsplicht te vervullen. Wees nu eens actief en schrijf aan ju)-- lie verwanten hier, of aan de secr. afd. Texel eens over deze pakketten, want indien het juist is, dat er geen afzenders bekend zijn, dan is (men)? in gebreke gebleven en dit is niet bevorderlijk voor een volgende keer, dat begrijp jullie zelf ook \\'el. De enkele brieven, die hierover zijn ontvangen, worden zeer gewaardeerd en geven alle hoop, dat er bij een volgend beroep, voor een actie voor jullie, weer op al deze vrienden kan worden gere- kend. Nu, dus jullie schrijven er dan wel eens over, want daar mankeerde beslist wat aan. Vorder onze hartelijke groeten en tot spoedig weerziens in Holland. Band N. I., afd. Texel. kende één van die vrouwen degene, die de inbreker had' aangezet om de brieven te vernietigen. Lenda's hart stond stil. Het Openbaar Ministerie zou er niets op tegen hebben, gegevens te ontvangen, die Arthurs bekentenis ondersteunden Hij zelf had die gegevens hardnekkig verzwegen. En Draga Alexandrowna wilde haar wraak hebben! Scarlett, die Arthurs belangen behar tigde, had een jong advocaat, van de zelfde mentaliteit als hijzelf, als verde diger genomen. Deze jonge man sprong op dit ogen blik van zijn stoel op en protesteerde heftig. Ht was onmenselijk en bovendien onnodig om hier namen te noemen van dames, die het slachtoffer geweest wa ren van een misdadige vreemdeling, die zich niet zouden kunnen verdedigen zon der de pijnlijke maatregel, om hier als getuige te verschijnen en zich aan een krenkend kruisverhoor te onderwerpen en insinuaties aan te horen. De rechters beraadslaagden over dit protest. Hun eindoordeel was, dat er, wanneer deze getuige namen noemde in dit ver band, een vervolging zou moeten plaats hebben, daar er dan sprake zou zijn van medeplichtigheid aan of aanzet tot de inbraak. Maar het Openbaar Ministerie voelde blijkbaar niet veel voor nieuwe vervol gingen op grond van verklaringen van deze bedenkelijke getuige, die zelf ver- KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Pasen. Geen bijkerken. H. H. Missen in Den Burg om 7,30, 8,46 en 10 uur. Communie onder alle Missen en om 7 uur. Biechtgel. van 7-7,30 en 8,15 -8,45 uur, en 's avonds na het lof. Om 7 uur lof met preek. Deze week: Missen om 7 en 8 u. Communie voor en onder de Mis sen, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag ook 6,30 uur. Maandag: 2e Paasdag. H.H. Missen in Den Burg om 7,30 en 10 uur, in Den Hoorn en Oosterend om 8 uur. Verder alles als op Zondagen. Om 7 uur lof. Dinsdag: ook een Mis om 9 uur. Woensdag: 8 uur H. Mis in Den Hoorn, 's Avonds half 8 lof tot sluiting der maand Maart, Geen congr. Donderdag: Geen Mis. in Oosterend. Van 7-S biecht gel. Geen congr. Vrijdag: Ie Vrijdag: Om 8 li. gez. Mis. In Oosterend om 7,45 een gez. Mis. 's Avonds 7,30 uur iof. Za terdag: 9,30 u. gez. huwelijksmis. Van 4-8 u. hieebtge'. op hele urer.. 6 u. rozen krans. PAASRF.OEPTEN. Paaspudding. Voor de pudding: 1 liter melk, 90 gr. (ruim 1 kopje) amandelgriesmeel, 60 gr (4 eetlepels) suiker, 50 gr. (plm. 8 stuks) biscuits, zout, marasquin-essence, enkele paaseitjes. Voor de saus: '/i liter melk, 15 gr. (U/s eetlepel) maizena, 40 gr. (2eetlepel) suiker, 15 gr.' (2 eetle pels) cacao, zout. Voor de pudding de melk aan de kook brengen met iets zout. In een deel van de warme melk, waaraan wat marasquin en een deel van de suiker is toegevoegd, de in stukjes gebroken biscuits weken. Het griesmeel vermengen met de rest van de suiker en dit in de overige ko kende melk strooien. Het geheel even flink laten doorkoken, onder voortdu rend roeren. Daarna de puddingmassa in een met koud water omgespoelde vorm doen, laag om laag met de geweek te stukjes biscuit. De pudding stijf laten worden. Voor de saus de melk op eeii klein deel na aan de kook brengen met iets zout. Met de rest van de melk de maize na, de suiker en de cacao vermengen en hiermede de melk binden. De chocolade saus laten afkoelen en om de pudding gieten. De pudding bovenop versieren met enkele gehalveerde chocolade-eitjes en een kuikentje. De rest van de saus er bij geven. Reeds ten tijde van de Apostelen was het gewoonte Christus' Opstanding te herdenken. Het was eeiv blijde viering. Tot diep in de Middeleeuwen beschouw de men de Goede Week, ook wel Stille Week genoemd, en het daarop volgende Pasen als de vrolijkste tijd van 't gehele jaar. Dat waren, dagen, waarop men vroeger de arbeid staakte, met Pasen dachten de mensen slechts aan vrolijk zijn. Wie zich voor een minder ernstig vergrijp voor de rechter te verantwoor den had, kreeg soms kwijtschelding van straf. Slaven werden dikwijls vrijgelaten en het was de gewoonte dal de rijken aan de armen een gave schonken op Pa sen. De kerk stond gedurende die dageïi in het middelpunt van de belangstelling en de gelovigen zouden niet ontbreken op de diensten, in de Goede Week ge houden. Wij spraken- reeds over 't gedeeltelijk heidense karakter van ht Paasfeest; tot de onafscheidelijke symbolen beho ren de hazen en eieren. Wat het haasje betreft, heeft men te doen met een Paas- gebruik dat over de Oostelijke grens ons land is binnengekomen. De Duitsers hebben van oudsher hun „Oosterhase" in ere gehouden. In die benaming ligt ei genlijk de heidense oorsprong van het feest besloten. Wij moeten daartoe te ruggaan tot de grijze oudheid der Ger manen, die gewoon waren bij het leiden der dagen vuren te ontsteken gewijd aan hun godin van het licht, de liefde en het leven, Ostera-Ostern. Een latijns gezegde luidt: „ab ovo us que malum", hetgeen zeggen wil: „van ei tot appel". De Romeinen waren name lijk gewoon hun maaltijden te beginnen met eieren en te besluiten met appelen. Nu was vroeger het gebruik van eieren gedurende do Vasten ten strengste verboden. Zaterdag voor As- Woensdag ging dat verbod in en werd klaarde al eenmaal gelogen te hebben. Het vond het beter zich alleen te houden aan haar verklaringen, die bevestigd werden door de politieagent Cobden. Daarop kon men tenminste bouwfen. Het zag af van de eis, namen te laten noe-* men, Draga kon de getuigenbank verla ten en Lenda's hart kon weer regelmatig klbppen. „Dal scheelde een haar", fluisterde Scarlett haar toe. „Ik dacht een ogen blik, dat zii ons te pakken had. Doch wacht maar tot Roberts haar te pakken krijgt". Roberts wees er tijdens zijn verhooi van Draga op, dat zij begonnen was met eeen vals getuigenis te geven. Ze had de politie voorgelogen, niet waar? Om een man te helpen, van wie ze veronder stelde dat bij gekomen was in het belang van haar echtgenoot. Zij hielp hem, de politie te bedriegen en machteloos te maken. Een prachtige getuige a charge! En het Openbaar Ministerie had werke lijk op het punt gestaan haar te veroor- ven, haar aan te moedigen, dt- namen van andere personen door het slijk te halen. Haal', een vrouw, voor wie waar heid en eerlphMd niets hoegenaamd be tekenden zo volkomen niets, dat zij er zelf rond voor uitkwam. Zijn cliënt had volmondig erker,d schuldig te zijn, maar als hij dat niet gedaan had, en het Open baar Ministerie had zijn schuld moeten aantonen uit de verklaringen van deze getuige daarom Eggsaturday genoemd. Maar was de vastentijd eenmaal ten einde, dan was liet ei het eerst gebruikte voedsel. De gelovigert lieten deze eieren zegenen. Bovendien wras hut ei -- hetgeen voor de hand ligt het symbool van leven en vruchtbaarheid. Aan die eerste eieren werd over het algemeen veel zorg be steed; men kleurde de eieren en versier de ze met een Christusbeeldje, een Lam Gods, een engel,, een bijbeltekst of een rijmpje. .Het ei werd zo het symbool van het feest der Opstanding. Bij heel wat kwam 'het ei te pas. Daar had men ui de eerste plaats de eierdans, die over het algemeen in een herberg ten bes,te werd gegeven. De vloer van de ge lagkamer werd bedekt met groene blade ren en bloemen. Daarop was met krijt 'n ring getekend, waarbinnen de eieren ge legd werden. Het- was zaak deze eieren in de kortstmogelijke tijd, al dansende met ongeschoeide voet uit de cirkel te sto ten. Het „eyergaren" was vroeger in zwang. De techniek hiervan ging als volgt toe. Wanneer Paasmaandag was aangebroken, schaarde het dorp zich langs de weg om de zgn. eyergaarder in actie te zien. De herbergier kwam met een mandje, waarin welgeteld 12 eieren lagen, di? hij neerlegde op telkens voet afstand ran elkaar. Nu was de taak van de eyergaarder de eieren stuk voor stuk in liet mandje te leggen, dat op de weg moest blijven staan. Intussen was zijn makker naar de naastbijzijnde herberg gelopen en had een briefje meegebracht om te bewijzen, dat hij daar werkelijk ge weest was. Wie het eerst zijn taak had volbracht, kreeg de eieren. Nauw verbonden aan de geschiedenis van het Paasei zijn de verschillende in ternationale eierspelen, die met Pasen veelal in gebruik waren. In de eerste plaats is daar liet „eiertikken". In tal van landen was en is dit een ge liefkoosd vermaak en ook in ons land worden meestal op Paasmaandag tal van eieren getikt, hetzij in de huiskamer, het zij op straten en pleinen. In Limburg maakt men onderscheid "tussen het te gen elkander tikken van de spitse ein den en de stompe: het eerste heet „kop pen", en het andere „votten". Diezelfde vaardigheid wordt in Zwitserland „dup- fen" genoemd, in Bohemen „tupfen", in Zwaben „bikken", in Vlaanderen „tip pen" en elders nog wel „snikken" of „klippen". In de Duitse Oostzee-provineies was het eiertikken zeer algemeen en bijzon der populair. Men kon dan op Paas maandag regelmatig zien hoe twee jon gens, die elkander tegen kwamen op straat, bleven staan. Een van hen haalt eê» ei uit de zak, toont hel de andere jongen en tikt er dan meestal mee tegen de boventanden, om na te gaan hoe sterk het is. Hij daagt dan de ander uit, die nu op zijn beurt een ei te voorschijn haalt en 'het tikken begint. Meestal zijn er dan al heel wat omstanders bijgeko men, die de jongens luide aanmoedigen. Hij, wiens ei het eerst ingedeukt is, moet het a,an zijn tegenstander afstaan en zo gaat het door. Soms ging het er wel eens wat te hartstochtelijk, toe en dan ontstonden er twistpartijeii, doordat een der „tikkers" teveel winst maakte. Had een der spelers eên bovenmatig aantal eieren gewonnen, dan werd hij tot „eierkoning" uitgeroe pen. Hem werd meestal 0111 raad ge vraagd en men leende eieren bij de „kne lling". Robert bereikte zijn doel en Draga's insinuaties haddeii niet de minste uit werking. Arthur kreeg drie jaar. „1-Iet had erger kunnen zijn", zei Len da, toen zij en Jack afscheid van hem namen. „Het. was alles voor niets ge weest als die vrouw niet door Roberts het zwijgen was opgelegd. Ik kan je nooit genoeg danken; wij zullen het nooit kunnen vergeten. „Wees goed voor Linda", zei Arthur somher. HOOFDSTUK XIV. Linda's langzame bterschap werd ver stoord door hei treurige gevoel, dat zij Arthur in de steek gelaten had. Hij was voor zijn rechters verschenen, veroor deeld, nahr de gevangenis gebracht en zij was niet bij hem geweest om hem moed in ie spreken en steun te geven. Zij had zijn last nog zwaarder gemaakt door ziek te zijn en hem er nog ongerust heid over haar toestand bij te geven. Toen zij het vonnis vernam, zonk ze in haar kussens terug en haar toestand ver ergerde weer - dat wil zeggen: zij zonk weg in e cnpassieve moedeloosheid, die groot gevaar opleverde de weg naar be terschap voor haar af te sluiten. (Wordt vervolgd.) 51. Evenwel,' alles heeft zijn schaduw zijde. De heldere tonen van de zo mees terlijk bespeelde gitaar en de schone ba- ritonstem van Herr Untermeier hadden zoveel bekoring en verleidingskracht, dat alle leeuwen uit de woestijn kwamen aanlopen om het concert bij te wonen. En weldra waren onze twee helden om ringd door een hele troep ontroerde en betoverde ïoofdieren, die als om strijd dikke tranen vergoten. 52. Maar ze konden daar niet eeuwig blijven staan en ze durfden ook niet on- houden met zingen, uit vrees dat de wil de natuur der roofdieren weer boven zou komenDus gingen ze er al zingend van dooi-, de woestijn in, en de leeuwen volgden hen getrouw. De gehele naoht door moesten zij zo huppelen en zingen! Maar we zullen hen laten springen en zien, hoe het met meneer Van Emmen en Piet afgelopen i9.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4