Verlovings kaartjes Drukkerij Texelse Courant De Prov. Voedselcommissaris Joh, de Veer sprak voor de Stichting van de Landbouw Voorjaar DE UITVOERING VAN DE KINDER ZANG IN „DE ORANJEBOOM". De uitvoering van de kinderzang trekt altyd veel belarigsteling, wat zeker een gevolg genoemd kan worden van liet meeleven der ouders. Dit was ook Za terdagmiddag het geval, toen een grote schare belangstellende ouders e.a. aan wezig waren bij de uitvoering van (1e kinderzang in ...De Oranjeboom". Het is altijd een aardig gezicht dc jeugdige zangers(stertjes) op het toneei te zien aantreden. Het is zoals m\v. Room, de leidster van deze kinderzang groep bij de opening zei. dat men nooit te jong is om te zingen. „Wees zacht in uw oordeel, want het zijn kinderen, uw kinderen", aldus mw. Room. Netjes en ordelijk marcheerden 'de meisjes en jongens naar het podium, om daar „hun" programma at te werken. .Begonnen werd met een gezamenlijk welkomstliedje, waarbij het publiek het refreintje „trala, trala" meezong. De jongste afd. zong allereerst een 6- tal liederen, waarbij verschillende han delingen werden uitgebeeld. In het lied je „Jantje met z'n trom", ging Jantje in derdaad met zijn trommel voorop, ge volgd door al de anderen, die voor dezt gelegenheid papieren mutsen droegen. Verder „Wiegeliedje" (de meisjes met hun poppen), een „Wandelingetje in di wei", „Het jarige broertje", „Het schoen makertje" aan een echte leest en ten slotte „Het muisje". Men komt wel onder de indruk van deze kinderzang en voor het geduld van mw. Room om de kleuters dit alles le leren, kunt ge niet anders dan bewondc- - ring hebben. Leuk was ook het alleen zingen van de kleine zangertjes. Hierna kwam de middelklasse voor het voetlicht, eveneens met een li-tal allei- aardigste liederen, nl. „Lotje" (poes in levende lijve), „Jan en de Vink" (het vo geltje, dat uit het kooitje vloog). „Wie geliedje". „Op de Wip", „Vier dappere dwergen" en „Een vreemde hengelpar- tij". Daarna de hoogste afd. met „Mei kevertje", „het. Bijtje", „Bosvogeltje", „Goênacht" en „Zomer in Holland". In deze afd. zingen alleen meisjes. Ge voelen de jongens zich te groot om mee te doen?. Mooi en zuiver werden deze liederen, waarvan enkele tweestemmig, gezongen. Door mw. v.d. Meulen-Elens werden de verschillende nrs? verdienste lijk op de piano begeleid. „Lentebloemen". Na de pauze vond er een opvoering plaats van een, fleurig zangspel in drie bedrijven met een bloemenballet, getiteld „Lentebloemen", o.i. een mooi slot van deze middag. De jeugdige tonelisten heb ben hierbij uitstekend hun nest gedaan. „Lentebloemen" laat ons het ontwaken van de Lente zien, doch liet is Prins Zon, (Nida Wilis) die nog gevangen zit m de kluisters van Koning Winter (Tine v.d. Vlies) en eerst uit zijn droom verlost moet worden alvorens de lentebloemen lot ontplooiing kunnen komen. Fluitekruid (Martha Fehrmann) vraagt aan koningin Lente (Jannie v. Gronin gen) toestemming om naar Koning Win ter te gaar en al de bloemenkinderen sluiten zich dan bij haar aan. In het 2e bedrijf zien we een heel mooi verzorgd toneeldecor, waarbij Ko ning Winter gezften is op zijn troon en Prins Zon liggende op een rustbank. Na de toestemming van Koning Winter ont waakt Prins Zonneschijn door het gezang der lentebloemen. „Ga heen en vertrek met de bloemen", zegt Koning Winter. „Dit is de laatste keel', dat ik de zon ge vangen houdt". Hierop volgt het lente feest en dankt Koningin Lente de afge zanten. die op initiatief van Fluitekruid naar Koning Winter togen. Het zangspel eindigt met een dans ge wijd aan de Lente. Bijzonder mooi was het tafereeltje, waarhij de avond viel. De belichting was hierbij heel mooi. De rollen van de twee pages werden vervuld door John. Pistereen en Harry Kooiman. We willen 't verslag niet eindigen, al vorens de jeugd een complimentje le maken voor. hun'goede zang en spel. Ook mw. Room. die zich zovele opofferingen getroost, willen we hierin betrekken. We willen dan ook niet nalaten dege ne, die deze uitvoering van kinderzang nog niet heeft gezien, op te wekken, de tweede uitvoering op a.s. Zaterdagmid dag bij te wonen, daar liet alleszins de moeite waard is. Z. Wij hebben ontvangen een mooie collectie UITSLAG ZONNESTRAALLOTERIJ. Er is bij de op Texel verkochte loten een prijs gevallen op no. 127549 (l stel zilveren manchetknopen of l stel Zeeuw se oorknoppen). Trekkingslijsten zijn ter inzage bij Jac. Westdorp, De Cocksdorp, A. Backer, J. Snitjer en P. Hoogerheide te Oudesehild en de Texelse Courant. TEXELSE MARKT. Den Burg, 30 Maart 1948. Aangevoerd: 28 biggen f 5080. Voor de levering: 71 n. kalveren. De Stichting an de Landbouw, afd. Texel, had Donderdagavond een verga dering uitgeschreven, waarvoor als spr. was uitgenodigd de heer Joh. de Veer. De voorz., dhr C. J. de Lugt opende de vergadering met een bijzonder woord van welkom tot de spreker. Dhr de Lugt zei, dat dit de eerste openoare vergade ring was, «elke door de Stichting werd gehouden. Spr. had echter een grotere opkomst verwacht ,doch de vele verga deringen die er reeds gehouden werden, zullen hieraan wel niet vreemd zijn en verder z;jn er veehouders, die niet by de schapen vandaan kunnen gaan. Spr. richtte verder woorden van welkom tot de bestuursleden der landbouworg. met wie de samenwerking tot dusver hee! goed is geweest. De werkzaamheden van de stichting waren hoofdzakelijk beperkt bij de bemiddeling met distributieaange legenheden en bemoeiingen inzake mili taire dienst. Het werk van de Stichting, v. d. Landbouw. De heer de Veer, die hierna het woord verkreeg, zei, niet te. zullen spreken over zaken van de Voedselcommissaris, maar over de stichting v. d. landbouw. Spr. begon met iets te zeggen over de positie van de boerenstand, zoals deze vóór 100 jaar terug was en de eerste boerenorg. ontstonden. Zo lit eft de Hol!. Mij Landbouw het vorige jaar haar 100-jarig bestaan herdacht. Het waren in die tijd de notabelen, die de bestuurs functies waarnamen. In de jaren L85U-1880 was hel de bloei tijd van het liberalisme en de industri alisatie en alle landbouwproducten wer den afgenomen. Daarna kwam de land bouwcrisis, o.a. door de overvloedige oogsten in Amerika. In 1886 werd een Staatscommissie in het leven geroepen en zo ontstond de landbouwvoorlichting,, exportcommissies, enz. De coöperaties. De coöperaties werden opgericht, waar bij spr. memoreerde, dat dit jaar de Coop. Raiffeiscnbank (Boerenleenban ken) 50 jaar oestaat. Boteroontrole e.a. maatregelen werden ter hand genomen. Tot 1914-1018 gind dit alles zo door, hei geen spr. een schijnwelvaart noemde. In 1928 liep het weer vast door de overvloedige oogsten in Amerika. Er kwamen tijdelijke steunmaatregelen van de regering en het stelsel der autarkie ontstond. Met de landbou wens maatrege len van 1933 werd ingegrepen in de pro'- ductieregeling en de prijzen, het ver plicht overleg met de landarbeiders was een van de gevolgen. Uit de 3 landbouw org. (Holl. Mij., L.T.B. en Chr. Bond werd om beurten hét entr. secr. ge vormd en men was hierdoor in staat te genover de regering partij te zijn. Men kwam spoedig tot liet inzicht om hel bedrijfsleven in te schakelen. De rege ringsmaatregelen werden dan ook van af 1938 overgedragen aan de publiek rechtelijke lichamen. Dit is geen oor logsmaatregel, maar'eon vrijwillige taak, die-de org. op zich hebben genomen. In 1941 zijn de bedrijfssciiappen ontstaan voor akkerbouw en vee en vleesproduc ten. Het hoerenelement is m de bedrijfs sciiappen vertegenwoordigd door middel v. d. stichting vtl. landbouw, evenals de landarbeidersorg. We moeten er buitengewoon dankbaar voor zijn, aldus spr., dat deze vorm van org. tot stand is gekomen. Eerst worden de dingen prov. besproken en daarna in de landelijke organisaties. Het Directoraat van de prijzen. Ürdenjngsmaatregelen zijn nodig en als gevolg hiervan is het Dit;, v.d. Prij zen opgeritht teneinde een onbeheerste inflatie te voorkomen en 0111 een zeker overwicht tussen de lonen en prijzen te brengen. De grote zuigkracht van de in dustrie kan hierdoor worden voorkomen, hetgeen spr. met cijfers aantoonde. Vór der is de social.' gelijkstelling een nood zakelijkheid om de arbeiders op de be drijven te houden. Als wij naar een lager levenspeil terug moeten, dan gezamen lijk en dus niet zo, dat de landarbeiders er alleen de dupe van worden en we niet dit krijgen, dat het platteland ontvolkt wordt, zoals in Frankrijk. Spr.. waar schuwde voor devaluatie van. de gulden, daarbij opmerkende, dat er diverse pro blemen zijn, die 0111 een oplossing vra gen. Alle groepen zijn. ontevreden en is het goed nog eens te zeggen, dal. Neder land een arm en leeggeroofd land is. Dit wordt door velen vergeten. Het is een uitermate moeilijke zaak om het econ. leven te doen draaien, waarom een even wicht tussen lonen en prijzen van het grootste belang is. Dc graanpOsitie. Spr. noemde vervolgens nog de graan- eonferentie, welke het vorige jaar te Pa rijs gehouden werd, waarbij bleek, dat er een behoefte nas aan 50 inillïoen ton graan, terwijl er maar een surplus was van 32 millioen, zodat men dit ook in tern. moet bezien. De veevoederpositie is nog ongunstig al is deze beter dan hel vorige jaar. Hierdoor moet de bestaande vleesrantsoenering gehandhaafd blijven. Verdei willen we graag exporteren, wat ook problemen met zich iheebrengt, Hiervoor is een reg. comm. voor bui tenlandse aangelegenheden gevormd (Recoba). We mogen ons gelukkig prij zen, dat de stichting bij deze aangele genheden gehoord wordt. \ls een intern, moeilijkheid in verband mei de export, zei spr., dat Engeland er als gevolg van de oorlog toegekomen is grotendeels voor zichzelf te zorgen en Duitsland als bezet land grotendeels verlóren is ge gaan. De Intern. Voedselraad tracht dit alles zo goed mogelijk te regelen, het geen niet zo eenvoudig is. Met voorbeel den toonde spr. aan, dat pet. der men sen onvoldoende gevoed wordt, zodat de productie nog belangrijk omhoog kan gaan. De stiehtirtg v.d. landbouw is even eens in deze Intern. Voedselraad verte genwoordigd. Verder had spr. het nog over de schaarste aan arbeidskrachten en de zwarte lonen, waardoor de mechanisatie verhaast wordt, hetgeen tenslotte ook niet in het belang der arbeiders is. In de Wieringermeer heeft men eendrach tig-besloten. geen zwarte lonen meer uit te betalen. Dc ambtenaren en de prijzen. Als wij gedeeltelijk diverse maatrege len overnemen, aldus dhr de Veer, dan kan liet aantal ambtenaren beperkt wor den. De pro\. stichting heeft een com missie, welke de Voedselcommissaris van advies dient en plaatselijk is dit ook zo. In Noordholland waren eerst 35 PBH- kantoren en nu nog maar 19. Door de grotere invloed van de boerenstand is dit alles mogelijk geworden. De prijzen der landbouwproducten worden ia liet Landb. Econ. Instituut vastgesteld. Spr. merkte op, verbaasd te zijn over de resïiltaten die zich hij ge noemd Instituut voordeden. Het is thans zo, dat de Boerenminister Mansholt re geringsvertegenwoordigers naast zich heeft, die ook uit de boerenstand komen, zoals o.a, de Dir. Gen. v.d. Voedselvoor ziening Kejjser (afkomstig van Texel), iets wat tot-li gewaardeerd moet worden. Spr. eindigde met te zeggen, dat hij een eensgezind optreden, de- boerenstand zich niet meer behoefde te laten verdrin gen. (Applaus.) Vragen die gesteld werden Na de pauze wei-den er diverse vragen gesteld, waarbij een der spr. het niet mét de inleider eens en van oordeel was, dat de positie van de boerenstand nu juist nie, zo erg rooskleurig is. Dhr de Veer bestreed deze zienswijze il was hjj wel v an oordeel, dat het afkeu renswaardig is, dat de regering hij de li quidatie van de oorlog de nadelen van dc crisisjaren op de schouders der boeren wil leggen, dit in verhand met de vermo- gensaanwasbelasting. In tegenstelling met een eerder gedane toezegging van de minister, is ue extra besparingsmoge- iijkheid van f 10,000 weer ingetrokken. Dit noemde spr. een onbillijkheid. In 1046 waren de uitkomsten van het boe renbedrijf goed, doch voor 1947 is de droge zomer van nadelige invloed ge weest. Er werd nog gevraagd naar dc oorlogsschade van de Russenoorlog, die de schapenhouders ondervonden hadden en waarvoor zij nog steeds geen uitke- ring ontvangen hebben en verder nog over de schade, ontstaan door de Duitse bezetting. Het bleek volgens mededelin gen van het bestuur, dat er wel aan deze zaken gewerkt wordt al duurt het dan ook lang De gedachte is wel dat deze schade dit jaar vergoed zal worden. He! hangt nog af van een rapport, en verder van behandeling in de Tweede Kamer. Veyder werd nog gesproken over de oplossing \an het arb. vraagstuk, de vrije Zaterdagmiddag, (1e Zondag, enz., waarhij dhr de Veer antwoordde, dat men met dit alles nog maar 2 Jaar bezig is en het wederzijdse vertrouwen moet groeien. De voorz. sloot hierop de vergadering met een woord van dank aan de inleider voor zijn rede. Z. WIERINGER KOTTER STRANDDE BIJ ONRUST ALS GEVOLG VAN DE MIST. De WR. 61 strandde Vrijdagmorgen als gevolg van de mist hij Onrust tussen paal 6 en 7. Over de tweede zandbank heen kwam de kotter óp het strand te recht. Later op de dag is het scheepje door een sleepboot weggehaald, zodat het niet Van lange-duur is geweest. NIEUWE VOGELWACHTER BENOEMD. DEN HOORN. Met ingang van 20 April is de lieer Jb. Kalis tot vogel- wachter benoemd in plaats van de lieer K. Boon, die wegens gevorderde leeftijd bedankt heeft. Dhr Boon is reeds 25 jaar in deze functie werkzaam en we veron derstellen, dat het dhr Boon wel enige strijd gekost heeft om deze betrekking neer te leggen. We hopen, dat dhr Boon nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. Dhr Kalis zal werkzaam zijn voor Den Hoorn (omgeving) en de Petten, BEGIN VAN BRAND-IN EEN SCHUUR TE OUDESCHILD. Dinsdagmiddag tussen half drie en drie uur ontstond er een begin van brand in een houten schuur naast de molen te Oudesehild. Het is een wier- schuur van dhr van Gelder uit Amster dam. In deze schuur ligt ook stro opge slagen van de Ver. Beurtschippers en 't was in dit stro, dat er brand was uitge broken, zeer waarschijnlijk ontstaan door liet spelen van kinderen met luci fers. Personeel van de fa. Krol was het eerste bij de brandhaard en bluste deze met een blusapparaat. Verder werd door vele anderen meegeholpen om de brand met water en aarde te blussen, waardoor erger werd voorkomen. De brandweer van Den Burg, welke gealarmeerd was, had- niet veel meer te doen dan wat na te blussen. EERVOL ONTSLAG AAN J. v. HEN GEL ALS INSPECTEUR DER VISSERIJEN. Bij Kn. Besluit is aan dhr J. van Hen gel te A'dam met ingang van 1 Juli 1948 op zijn verzoek eervol verslag verleend als Inspecteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e distriet met dankbetuiging rooi de in die functie bewezen diensten. „ONZE JONGENS OVERZEE". Uit suggestieve foto's en een. onder houdende tekst rijst voor ons oog een wereld op, waarin wij allen, die een va der. echtgenoot, zoon, verloofde of broer als militair in Indonesië hebben, dage lijks met onze gedachten verwijlen. Het is de verdienste van de Geïll. Pers N.V. te A'dam, dat zij door de uitgave van „Onze Jongens Overzee"! deze we reld als het ware in onze huiskamer bin nen brengt. Het krachtige Hollandse soldaten] i- guur met het lachende gezicht onder de tropen-helm, tiet geweer over de schou der, komt ons allen bekend voor. Hij symboliseert a.h.w. onze best- gedachten over onze Jongens ginds: dat zij sterk en moedig zijn, vol plichtsbesef, waak zaam, hulpvaardig en in hun ontspan ning do nuchtere Hollandse humor laten uitleven, een humor, die niet van exces sen houdt. Op 32 pagina's zwaar glad papier glijdt dqn het dagelijkse leven van een soldaat in Tndië aan ons oog voorbij ti midden' van de exotische entourage van een tropisch landschap: palmbomen, wil de rivieren, inlanders, vervaagde contou ren van hoge bergruggen, primitieve hutten, trapvormige sawah's en op de achtergrond van dit alles de stille In dische Oceaan. ij gaan mee op stap met Jan do Wit, soldaat le klffsse en zien zijn primitie ve leven van alle dag, zijn harde werk, zijn korte rustpozen en zijn ontspanning 's avonds, als dp muskieten komen aan zoemen. Wij zien de veldprediker en de aalmoezenier zorgen voor onze jongens en hoe zij met heil praten, hoe ook Sin terklaas hen niet vergeet. Moeders brief van Clinge Doorenbos roept voor ons het beeld op van de lieve zorgzame moeder en van de ogenblikken, dat wij zeil' gebogen over het papier on ze gedachten voor „hem" neerschreven. Wij 'zien hel jonge vrouwtje, dat met haar kind haar man naar Jndié volgt en wij zijn hij hen inxle eenvoudige huiska mer, die voor hen alles betekent, in ein delijk samen zijn. De repoitage „Bataljon op Java" geett ons in woorain meer volledig dan fo to's kunnen, een blik in de belevenissen, verwachtingen en geheime gedachten van „Onze Jongens Overzee". Vanzelfsprekend w orden aan de acties van de Njwin en Het Kath. Thuisfront enige interessante pagina's gewijd. Wij worden ingelicht over de radio dienst, de omgang met de bevolking en de ongeëvenaarde dansen op Bali. En ten slotte de weg terug. Wij zien onze Jongens terifgkeren na hun harde plicht voor hét vaderland te, hebben ver vuld. Terug in het burgerpakje en, de omgeving, die hen misschien niet altijd zal begrijpen en waarin zij zich ook zelf nog onwennig zullen voelen. Wij deden slechts een greep uit <le overvloed van materiaal dat „Onze Jon gens Overzee" biedt. Hiel- is een werk tot stand gebracht, dat in een lang ge voelde behoefte, op hijzonder geslaagde wijze voorziet Zowel minister Jonkman als Lt. Gene- raal Spoor brengen dan ook op de 2e pa gina hun waardering voor deze uitgave tot uitdrukking. Een bijzonder attractie vormt nog hef feit, dat de uitgave in twee edities resp. A. en B„ is ingedeeld. A. de algemene uitgave, waarin jlr- 'activiteiten van de Nivviri in lieelfl wor den gebracht en B..de uitgave voor Ka (hollek Nederland, dat op 5 fraai geïl lustreerde pagina's antwoord geeft op de vraag: Wat doet het Kath. Thuisfront? W;j zijn Pr van overtuigd, dat deze uitgave in vele tienduizenden exempla ren haar weg zal vinden naar het hart van iedere rechtgeaarde Nederlander, die wil weten, hoe onze Jongens ginds leven, doch ook naar Indlë zelf, gezon den door de familie vftn or.ze jongens aan onze jongens om hun te laten zien, hoe vvii over hun leven en omgeving worden ingelicht en tenslotte naar dr familie-archieven, zodat later vader aan zijn jongens kan vertellen en. tonen, wat lili voor Nederland deed, onder welke omstandigheden en in wat voor omge ving. HET AANTAL REAGEERDERS GROTER DAN VERWACHT WERD. In „de Landbode" lezen wij hierover liet volgende: Op verschillende bedrijven is het tu- berculoseonderzoek thans geëindigd en de resultaten daarvan zullen voor velen een grote teleurstelling hebben opgele verd. Want reeds nu, alhoewel de gehe le campagne nog niet afgelopen is, kan men reeds veilig aannemen, dat 'f aan tal reageerders en open lijders veel gro ter is dan men had verwacht. Waaraan deze onverwachte toename is toe te schrijven, kan thans, nu de ver schillende gegevens nog niet alle be kend zijn, nog niet met zekerheid wor den vastgesteld. Maar waarschijnlijk zul len verschillende factoren als de kwali teit van dé gebruikte tubercuiine, de bui tengewoon hete zomer en de feile zon neschijn v an het vorige jaar, hierbij wel hun invloed hebben doen geiden. Toch kan, naar onze mening, thans wel geconstateerd worden, dat het systeem van tuberculosebestrijding zoals dat thans gevolgd wordt, ons niet of althans maar uiterst langzaam uit het „tbo-moe- ras" zal voeren, aangezien er één kardi nale foul aan kleeft en wel deze, dat er aan de reageerders veel te weinig aan dacht wordt besteed. Zeker, deze worden wei opgespoord, maai in de overgrote meerderheid van de gevallen is het dan ook daarmede uit. En loch zijn het juist deze reageerders die in v ele gevailen -de eigenlijke boos doeners zijn en zij veroorzaken dan ook meer schade dan zo. oppervlakkig be schouwd, wel wordt gepacht. Want de reactie-dieren zijn niet zo on gevaarlijk als men wel denkt. Het feit, dat zij op de niberoulinatie gereageerd hebben, houdt in, dat er zich ergens in hun lichaam een, misschien wel heel klein, tuberculeus haardje bevindt. Nu kan zo'n haardje op een voor wal eventuele verspreiding van de besmet ting naar buiten betreft, volmaakt onge vaarlijke plaats zitten, bv. ergens in het heen, om nu maar eens een sterk voor beeld te noemen. In de meeste gevallen is het echter anders en zetelen de tbc- processen in de longen en m dat geval kunnen ze in de loop v^n het jaar veel kwaad aanrichten. Want het feit, dat er bij onderzoek van de longen en het sputum niets te vinden is, lijkt nu wei heel erg mooi, maar zegt op zichzelf maar heel weinig. Want al spreidde het haardje toen liet onderzoek op tuberbacillen van het sputum plaats vond, gèfu bacillen, dit kan ieder mo ment van de dag plotseling veranderen en het proces van zgn. „gesloten", „open" worden en veel smetstof ver spreiden, met als gevolg een besmet ting van de andere, nog geheel gezonde dieren. Van dit „open" worden van het pro ces en ,het dus v eranderen van reactie- dier tot open lijdei-, bemerkt de eigenaar niets en denkt derhalve nog steeds dat liet betreffende dier ongevaarlijk is. In werkelijkheid is het echter bozig de be smetting verder in de koppel te ver spreiden. Op Texel werden,naar ons werd medegedeeld, gedurende het seizoen 19471948 ruim 70 reaëtiedieren ge vonden. Binnen enkele weken zullen al deze dieren liet eiland hebben verlaten dan is Texel vrij van de rundertubere'u- lose! Dp bestrijding ving aai\ in 1929; toen hteelc pltn. 25 pet. der veestapel be smet te zijn met tbc. Door eendrachtige samenwerking der Texelse veehouders !s thans dit mooie resultaat bereikt. Op ieder lid wan de Ver. Texel tot be strijding van de tbc onder het rundvee, rust thans de plicht, slechts tbc-vrije die ren aan te kopen, opdat wij Texel ook In tie toekomst vrij van deze ziekte houden! Wij geven gaarne deze uitgave van de Geïllustreerde Pers N.V., dat tot het beste behoort, wal wij op illustratief ge bied in ons lend brengen, onze goede wensen mede op zijn weg naar huis en -hart van ons volk, dat weet,.wat het haar soldaten aan dankbaarheid js ver schuldigd. Bestellingen kunnen worden opgege ven hy Boekliandel Parkstraat. Prijs f 0,65. Voor de dames geven wij hieronder een model, dal de jonge.bekoorlijke J. Arthur Rank-ster Hazel Court in haar nieuwste film „High Pavement" draagt. Dit jurkje is vervaardigd van gestreepte zijde, reebruin met zeegroen. Het lijfje middenvoor gesloten met donkerbruine knoopjes. Het aparte aan dit een voudige, doch geklede jurkje is liet verwerken van de staande streep in de twee biezen in de rok. Een kort klokkend schootje geeft aan deze jurk de nieuwe lijn de iets verbrede heup. De lengte van de rok staat nu wel onomstreden vast halverwege de kuit. Eagle-Lion Persdienst Amsterdam.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2