Gerard Bakker Pz. Drukwerk Fa. Frans Zegel Kz. BUSTEHOUDERS fi; to.75 Openbare Vergadering Dr. K. J. Pronk wijziging spreekuren TE KOOP jongedame consumptie aardappelen blikgroenten Kinderzang 2de Uitvoering P. Moerbeek Er biedt zich aan barman of portier Voor Commissaris van T. E. S. O. Demonstratie met een D.AF. Landbouwwagen met verende assen Aandeelhouders der N.V. T.E.S.O. gebruikt Uw gezond verstand en kiest daarom als commissaris de heer J. C. Rab Partij van de Arbeid afd. Oosterend Voor modern en goed uitgevoerd Drukkerij Tex. Courant Wat zeg je daarvan! Gymn. Ver. „Texel" NIEUWE MODELLEN fl. 8.25 Besteedt Uw nieuwe punten goed SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. In ons Paasprograinma speelde Texel met een soort proef elftal tegen HRC 2 (Helder). Het werd geen daverende ver toning. Spoedig bleek dat de achterhoe den en lialflinies te sterk waren voor de voorhoeden, terwijl met de talrijke kan sen nog maar slordig werd omgespron gen. Bert in de lialflinie, deed het niet" kwaad, maar de binnenplaats, waar hij op moest aansluiten, dus Kees Scher mer, was een te zw akke schakel, zijn op stellen en vaak onbesuisd werken, zal door balbeheersing en spelbegrip ver vangen moeten warden, iets wat alleen door intensief trainen kan worden ver kregen Ook geldt dit voor een gedeelte voor Piet Eel man, die vooral balcontrole moet gaan aanleren èn spelverdelen. Jn. Boswijk speelde niet onaardig maar tocli ging er minder van hem uit dan er ver wacht werd. zijn spelopvatting en dur ven schieten kan geen kwaad. Henk Wit te deed handige dingen, is bewegelijk, maar moet meer van binnenspeler en kanthalf gebruik maken. T. startte heel goed want meteen gaat de bal van Herman naar Jan Boswijk, die mooi doorgeeft naar Dick, die 'op zijn beurt de bal voor de voeten van Piet Eelman plaatst, een scherp schot volgt, maar de prima H-keeper is op z'n posten er volgt een periode van een klein H- overwicht, maar onze achterhoede en lialflinie kunnen het wel aar. zodat ook T. menig aanval onderneemt, maar onze voorhoede weet weinig raad met de goe de kansen en ook Dick kan vandaag het juiste schot niet vinden. Eenmaal ph>. beert hij de kwaliteit van de lat. zo golft het spel op en neer en met blanke stand wordt gedraaid. Na de rust is T. iets meer fcn de aan val, maar ook nu weer gebrek aan schot vaardigheid. Hoewel de wedstrijd ge heel in het teken van belangeloosheid stond, werd ook dooi- H. hard gewerkt om een doelpunt te maken. Uit een mooie opzet komt de rechtsbuiten vrij, geeft 'n afgemeten trekbal Tiaav de midvoor, die vrij staal maar Lolle maakte ?en schit terende safe en onderschepte op prach tige wijze deze kans. Vlak voor het ein de volgt weer een aanval over rechts, een voorzet volgt, die dooi- Herman wordt gestopt, maar wat treuzelen en in plaats van terug te spelen op Lolle, raak te hij de bal kwijt, en profiteerde H. van de gelegenheid om de leiding te nemen. Door enige adsp.. Junioren en een handige buurjongen werden de tribune, kleedkamers en de schutting gecarboli- neerd. Dat is een prachtige geste. Slechts enkele jongens deden, wat ei genlijk door allemaal gedaan moest wor den. We hebben er ook nog bij, die wel eens komen kijken en desnoods een sma lende oppierking maken, maar bedenk, dat zij alleen, die bun plichten begrijpen, onze ver. tot een krachtige gezonde' kun nen maken. Straks hebben we meerde re handen nodig, zorgt dan dat het groot ste gedeelte" present is om te bewijzen, dat we met vertrouwen de toekomst kun nen ingaan. Donderdagavond trainen en dan alle maal present, want trainen is het enige middel om de juiste speler op de juiste plaats te worden. Hedenavond 6 uur adsp. vanaf 12 jaar. Nu moeten we ons nieuw A-elftal 'op bouwen dus jongens speelt voor je kans. Trainen en nog eens trainen. Vrijdagavond (i uur jongens tot 12 jr. A.s. Zondag: Helder 1-Texel 1, beker KNVB. Texel 2-Tex. Boys 1, Gouden Kruis. Schoolvoctbal. Op de Zaterdagen 10, 17 en 24 April a.s. zullen cr weer st-hoolvoetba.Lwedstrij- den, worden gehouden. Evenals vorige jaar nemen er 10 elftallen deel en al weken wordt er door de jongelui druk getraind. Als we de elftallen zo eens de revue laten passeren, dan krijgen we de indruk, dat de krachten niet ver uiteen zullen liggen en ei op een spannende strijd gerekend kan worden. De Waal, dat vorig jaar verraste door een goed elftal, is nu gecombineerd met De Koog. Goede papieren hebben ook weer De C'ocksdbrp en Den Hoorn, twee prijswin naars van vorig jaar. We hebben weer de combinatie Eierland, terwijl ook de jongens ij it Oudeschild en Oosterend bla ken van strijdlust. Verder zullen de scholen uit Don Burg natuurlijk hun ui terste best doen om de wissel beker in de hoofdstad te houden. Na loting zijn 2 afd. samengesteld, die elk een halve comp. zullen spelen. De 2 hoóggeplaatsfen uit elke afd. spelen op 24 April in de finale. Afd. I (terrein Texelse Boys): R.K. School; De Waal-De Koog; Ou deschild; OLS Den Burg I; OLS Den Burg II. ZOMER 1948. De békende, aantrekkelijke J. Arthur Rankster Patricia Roe, welke kortgele den ons land, dia een afwezigheid van bijna 20 jaar, met een bezoek verraste, toont ons de mode van het komende zomerseizoen. Patrica Roc is van Nederlandse afkomst, en haar werkelijke naam is Feli cia Andriesen. Haar vader, makelaar aan de Londense beurs, is afkomstig uit Haarlem en haar moeder is half Franeaise 'half Spaanse. Tot haar achtste jaar woonde Patmia toen nog Felicia- in Haarlem, waar de familie aan haar vaders kant nog woont.. PATRICIA ROC. in e,en gebloemd toiletje waarvan de ondergrond wit is en waarover gele en zwarte bloemen gedrukt zijn. Ongetwijfeld zal dit japonnetje waarvan even boven de taille een driehoekje uitgesneden is, vele harten veroveren. Eagle-Lion Persdienst - Amsterdam Afd. II (terrein S.V. Texel): Den Hoorn; posterend; Chr. School Dên Burg; Eierland De Cocksdorp. Uitknippen en bewaren: Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 10 April Afd. I terrein Tex. Boys 2,30-3>— Den Bui g 2-Oudeschild scheids rechter P. B. Riteco. 8,05-3,35 De Waal- De KoogDen Burg 1 (S. Bakker); 3,40- 4,10 Den Burg 2R.K. School (H. Kuijs). 4,15-4,45 OudeschildDen Burg 1 (C. Akkerman). 4,50-5,20 R. K.School - De Waal-De Koog (CL v.d. Kolk;. 10 April, Afd. II terrein S.V. Texel: 2,30-3,— Den HoornOosterend scheids rechter A. Lefferman. 3,05-3,35 De ('ocksdorp Eierland (S. Flokstra). 3,40- 4,10 «Den Hoorn- Chr. School (K. Fiel- mich). 4,15-4.45 Oosterend -De Cocks- dorp (R. Berkenbosch). 4,50-5,20 Eier land—Chr. School (W. v. Zeijlen). 17 April, Afd. I terrein Tex. Boys: 2,30-3,- Den Burg 2DeWaal-De Koog, scheidsrechter P. B. Riteco. 3,05-3,35 Oudeschild R.K. School (C. Akkerman). 3,40-4,10 Den Burg 2Den Burg 1 (H. Kuijs). 4,15-4,45 OudeschildDe Waal- De Kdog (C. v.d. Kolk). 4,50-5,20 R. K. School -Den Burg 1 (S. Bakker). 17 April, Afd. II terrein S.V. Texel: 2,30-3,Den Hoorn -Eierland scheids rechter K. Fielmich. 3,05-3,35 Oosterend Ohr. School (R. Berkenbosch). 3,40- 4.10 Den Hoorn- De Cocksdorp (S. Flok stra). 4,15-4,45 OosterendEierland (A. Lefferman). 4.50-5,20 Chr SchoolDe Cocksdorp (W. v. Zeijlen). Mededelingen over het vervoer volgen nog. Tol slot nog een verzoek aan de Middenstanders van alle dorpen. De commissie zou het zeer op prijs stellen als zij de jongelui een tractatie, hv.'in de vorm van een koek óf een glas ranja, kan aanbieden. Zij die hiervoor iets ge voelen, kunnen hun gaven afgeven aan bet hoofd der school ter plaatse of aan de secretaris der commissie, O. v.d. Kolk, Wilhelminalaan 106, Den Bung. S.V. „De Zwaluw". ZDH adsp. A Wiron adsp..A. Onder prachtige weersomstandigheden en een talrijk publiek is adsp..A er in ge slaagd hun laatste thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten. Wiron bad de aftrap en reeds na 1 min. spelen krijgt W. een vrije trap te nemen wegens bands, doch de bal ging naast, maar na 5 min. nam W. dc leiding 1-0. Dit was het sein voor Z. om de zaak anders, aan te pakken. Er werd aardig gecombineerd en het duurde niet lang of de midvoor passeerde op fraaie wijze de W-achter hoede en met een mooi schot is de stand gelijk l-l. Even later krijgt Z. een vrije schop en onhoudbaar joeg de r.-buiten de bal in de touwen 2-1. Na de rust werd de wedstrijd steeds teller en reeds na 3 min. krijgt Z. veder ren vrije schop, maar een W-back slaat de bal uit het doel, de r.-buiten plaatst de penalty netjes in het doel 3-1. ïn die stand kwam geen verandering. Scheids rechter Rijk leidde goed. Zateidagmiddag gaat adsp. A naar Succes A, dat met een overwinning kam pioen is. Jongens, gezien het spel van Zondag, kan er gewonnen worden, maar dan direct met een tempo beginnen; bij een gelijk spel staan Succes en HRC ge lijk bovenaan. Zaterdagmiddag met de boot van 12 uur van Texel. Voor de trainig van deze week zie net kastje. Voor bet 1e staat Zondag weer de wed strijd tegen Helder 4 op het programma, aanvang 10 uur. Deze wedstrijd wordt niet gespeelcf om 10 uur, dus even tiet kastje raadplgen. MOOIE PAASDAGEN. De Paasdagen hebban zich geken merkt door mooi en zonnig weer en voor al de tweede dag was het weer zeer zacht voor de tijd van het jaar. Overal in het land trokken de mensen naar bui ten om te genieten van de ontwakende natuur en lentepraoht. Ook hier gingen er velen op uit en wel voornamelijk naar de Dennenbossen, daar liet voor het strand nog wel wat te vroeg was. Er waren al heel wat gasten ii de verschillende hotels en pensions. Bij aankomst van de boot en de bussen was dit duidelijk merkbaar. EMIGRATIE EN BUITENLANDSE VERMOGENSWAARDEN. Het komt veelvuldig voor, dat perso nen, die het voornemen hebben te emi greren, en eigenaar zijn van buiten landse vermogenswaarden' en-of ge rechtigd tot gemeenschappep en boedels waartoe zodanige waarden behoren, niet bekend zijn mei de.verklaring van geen bezwaar, bedoeld in de Deviezenbe- schikking Emigratie, of zich pas enige dagen voor hun vertrek tot de Ned; Bank wenden voor het verkrijgen van eén zo danige verklaring. Een en ander geeft aanleiding tot gro te overlast van de betrokkenen, die dik- w ijls op de vertrekstations worden aan gehouden, omdat zij niet over de verkla ring van geeii bezwaar beschikken. Het plaatst eveneens de Ned. Bank herhaal delijk voor grote moeilijkheden. Aangezien ;1? beslissing om te emi greren eerst na rijp beraad en niet op zeer korte termijn pleegt te worden ge nomen, hebben betrokkenen in de regel i iiimsclioffts gelegenheid vooraf 't nodi ge overleg te plegen. In bun eigen belang wordt derhalve aan degenen, die voornemens zijn te emi greren, aanbevolen tijdig bij een devie- zenbank of de Ned. Bank, Kantoor De viezen vergunningen, Damstraat 13-23, Amsterdam .inlichtingen in te winnen. TEXELAARTJES Contant f 0 60 Onder adres te bevr (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0.10 meer Te k. z.g.a.n. elec. was machine. E 43, Eierland Watergebrek? Bel op! Wij komen direct. C. Boon, Tel. 144, Den Burg Te k. een goed onderhouden kinder wagen. C. Kool, Nieuwe weg S 16, Oudeschild - Te k lichtbl. zijde trouwjapon m. 42 44 z.p. Adres bur. v.d. bl. Te k. plm, 2000 kg voer- aardappelen. G. de Geest, Postweg C 15 Enige en Alg. Kennisgeving Met dank aan God en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Biem Cornells K. LAP B. Czn. A H LAP-Hoogeveen Zeewijk", P. H. Polder, 29 Maart 1948. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Cornells Maarten K. MINNES J. T. MINNES-Vlaming lulianadorp, 25 Maart 1948 Proeftuinweg 2a. Tijdelijk adres: Parkzicht, Den Helder! Met grote blijdschap geven wij hierbij kennis van de geboorte van onze Zoon Robert Anne C. J. HELSLOOT- Massolt A. HELSLOOT Texel, 26 Maart. Tijdelijk. Kraaminrichting Westerweg 1, Den Burg. 3 April a.s. hopen onze geliefde Ouders K. Tuinder en T. Tuinder-Vos hun 35 jarig huwelijk te herdenken. KLAAS TRIJNTJE en HENK Oudeschild, Havenstraat 45 Zendt vroegtijdig Uw advertenties in 1 Op 2 April hopen onze geliefde Ouders J. Moens en A. Moens- Verschelling hun 45-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Texel, De Sluftei, Eierland E 133. Zaterdag, 3 April hopen onze lieve Opa en Omoe J. J. Bruin en H, C. Bruin-v.d. Vliet te Oudeschild, hun 40- jarige echtvereniging te herdenken Dat zij nog lang gespaard blijven, is de wens van RITA PETER DIA JANTJE Den Burg, Texel. Op 3 April a.s. hopen onze geliefde Ouders, A. BOON Cz. en M, BOON-de Waard de dag te herdenken, dat zij 25 jaar geleden zijn gehuwd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Cor cn Lammert Oost Vlieland Heden overleed, zacht en kalm. na een lang durig lijden, onze lie ve Tante MARRETJE KRI JN EN, in de ouderdom van bijna 86 jaar. Namens de familie: J. EELMAN Lzn. E verstekoog K 68, 30 Maart 1948. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 2 April om half twee' vanuit het sterfhuis te De Waal. in Hotel „Koppen" op VRIJDAG,2 APRIL aanvang 8 uur. Bespreking Feestplannen Aller opkömst gewenst. Feestcommissie Oost Oosterend. Huidarts, Den Hejder VANAF 1 APRIL nl. Ma, Woensd., Vrijd. van 10-11 u. Ma. Vrijd. van 4-5 u. 1 Luchtbandenwagen met hekken, 32x6 banden. 1 zware Onkruideg 3 M en 1 Aanaardploegje De Smid van Den Hoorn Er biedt zich aan 27 jaar als buffet-juffroiiw in Café of Restauranl. Moderne' talen machtig. V-K R v juffr. ZIJM, Oranjeplein 32, Den Haag Voor een goed boek naar Boekhandel Parkstraat Te koop gevraagd 3000 kg puikheste Tevens in voorraad alle soorten Heerlijke zoute slabonen. 5 f 0,-50 per kg. Beleefd aanbevelend, B KRAMER, Tel. 40, De Koog, Texel. op ZATERDAG, 3 APRIL in ,,De Oranjeboom" des namiddags 2 uur Liedjes en Operette met Bloemenballet Kaarten (tevens plaatsbe spreken 5 10 ct p.p ver krijgbaar Schildereinde 47 Entree ft,—. Kinderen tot 12 jaar 10,60. Wij hebben voor U in voorraad een pracht divanbed met 3-delig bed- stel voor 190,00. Aanbevelend, jongeman, 27 jaar, nette flinke verschijning als ;gv. De heerHOOGEWONING, Oranjeplein 32, Den Haag op het Boelhuisterrein, Donderdag 1 April a.s voor- en na afloop boelhuis. Prijzen vanaf f1400,- Openbare vergadering, Zaterdag 3 April, n.m 8 uur in „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend Spreker: P. S. v.d. Vaart Onderwerp „Dc Partij vd. Arbeid in strijd tegen Democratie' Het Bestuur ------------------------- VA\Wi%w.V.i S. V Cjjcksdorp, plaatsbespreken voor de 'Revue Zondag 4 April van 12 tot 1 uur. Loten 12.30 uur Tot 4 April nog kaarten verkrijgbaar bij Hotel De Graaf, C Witte en C. van Heerwaarden, Den Burg P. Timmer, Oosterend. Iwe Boon, Den Hoorn Na die datum uitsluitend aan de zaal. Ook voor de derde o'pvoering van onze Jubileum- Revue „HALLO, HIER G.V.T." hebben wij nog en kele mensen moeten teleurstellen wegens plaatsgebrek Bij voldoende belangstelling zullen wij daarom op Vrijdag-9 April nog een vierde en laatste uitvoering geven. Hiervoor kunt U zich opgeven bij C. Mets, Sigaren mag „Sport" t m Zaterdag a.s., aan de hand van de dan binnen gekomen aanvragen zullen wij beslissen of het door kan gaan. Dit wordt in de Tex. Crt. van Woensdag 7 April bekend gemaakt Het is dus in Uw eigen belang om tijdig kaarten te bestellen. 'Het Bestuur Uitsluitend naar maat qemadkt Bandeau model met maagstuk Modern van lijn, uitstekende pasvorm, eerste klas uitvoering. Corseti^re Mevr. T. Walleboom, Molengracht 48, Den Helder, Ss Donderdag 1 en Vrijdag 23 April ln DEN BURG aanwezig van 11-1 uur, p/a Hotel „De Oranjeboom". Wij hebben ruime keus in-. Dames-, Heren- en Kinderondergoed Nachthemden, Meisjespyama's Schorten, Dameskousen, Fantasiesok ken, Blauw laken broeken, Blauw keper broeken, enz Consumentenbonnen nemen wij gaarne in betaling aan. Aan VROEGTIID1G toegezonden advertenties kan alle zorg worden besteed!

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 3