|E®5Ep^vvx Jaarverslag Bedrijfsvoorlichting Haar Koninkrijk "X uitgebracht door de assistent, dc heer C. van Groningen. 5.) Op meerdere percelen vinden we te vens aan de wortels van de koolzaad- planten één of meerdere knikkervormige opzwellingen. Indien we deze gezwellen openbreken vinden we er een wit-gele larve in. Het is de larve van een snuil- kever, evenwel niet van die, welke in de zomer de schade in de hauwen veroor zaakt. Hoewel de planten wel wat lijden van dit insect, is de schade toch niet zo groot, dat het gewas er aan ten gronde gaat. Onder dit onderdeel van ons werk zou den we ook kunnen noemen*de onkruid- bestrijding. Het is u bekend, dat wij al meerdere jaren bezig zijn met proeven met onkruidbestrijdingsmiddelen en dat wjj hiervan w^l iets venvachten. De laatste jaren gebruikt men voor de 011- kruidbestrijding in granen hoofdzakelijk kleurstoffen. En wij menen Ie mogen zeggen, dat deze wijze van onkruidbe- strjjding thans van het proefstadium in het practijkstadium is gekomen. Indien op de juiste wijze toegepast biedt deze, Wijze van onkruidbestrijding grote mo gelijkheden. We willen er nog eens mei nadruk op wijzen, dat u geen 100 pet. re sultaat moet verwachten wanneer u deze middelen gaat toepassen op een tijdstip, waarop alle andere middelen gefaald hebben. U bent dan te laat. Wanneer n gebruik wilt maken van onkruidbestrij dingsmiddelen moet u ze gaan toepassen op het moment, dat de onkruidplantjes 4 blaadjes hebben. En het resultaat kan dan zeer goed zijn. Het afgelopen jaar heeft de onkruid bestrijding op grasland haar intrede ge daan. En wc kunnen wel zeggen, dat hiervoor een geweldige belangstelling is. Boeren, die nooit zoveel interesse v.d. voorlichting hebben gehad, spitsen iiun oren wanneer ze horen dat er een mid del is om stekels te verdelgen zonder dat men ze behoeft te hakken. Hoe ver zijn we nu met di! vraagstuk gevorderd? Wij menen, dat wij hier hot proefsta dium nog niet geheel voorbij zijn. Aller lei vragen als bv. sterkte van de concen tratie, tijdstip van aanwending, mees! gewenste weersomstandigheden, enz., zijn nog niet geheel opgelost. Zelf heb ben we dit jaar een vrij uitvoerige proef genomen en de resultaten waren niet on gunstig. Op het bedoelde perceel stonden veel paardebloemen, lwterbloenien, rate laar en ook nog wel wat stekels. En een groot gedeelte van dit onkruid had na de behandeling sterk geleden. We moeten daar onmiddellijk aan toevoegen, dat ook de hooiopbrengst op het behandelde ge deelte lager was dan op het overige deel. Dit werd hoofdzakelijk veroorzaakt door het feit, dat het bestand voor een flink gedeelte uit klaver bestond en helaas doen de groeistoffen ook aan de klaver flinke schade. Vrij zeker was de op- brengstvermindering op het door ons be handelde perceél veel kleiner geweest, indien tegeiyk met de Behandeling een stikstofbeniestmg was verstrekt. Een punt dat van belang is hij de toe passing van groeistoffen voor onkruid bestrijding, is het juiste moment. Het middel moet worden aangewend bij groeizaam weer. Het moet dus niet al leen voldoende warm zijn. maar ook vochtig. Het moet groeien. Uiteraard zullen dus de groeistoffen bij voorkeur gebruikt moeten worden in de maand Mei. Ook de maand Aug. kan zeer geschikt zijn. In 1947 was de maand Aug. te droog en het resultaat van de in Aug. en Sept. uitgevoerde bespuitingen is dan ook geen volkomen succesge weest. Thans nog enkele andere punten. In de laatste maanden van 1947 hebben wij vrij veeel tijd beschikbaar gesteld voor voorlichting op de veehouderijbedrijven. In Oct, kregen we ni. de opdracht eens na te gaan hoe het gesteld was met de hoeveelheid ruwvoeder op ,1e Texelse bedrijven. De aanwezige hoeveelheid ruw voeder werd door ons zo goed moge lijk getaxeerd en v erder werd berekend hoeveel voeder er nodig was voor de aanwezige' veestapel. Dit heeft er van zelf toe geleid om ons wat meer te gaan bezig houden met voederproblemen. En tot toe hebben wjj voor een Hink aantal bedrijven voederrantsoenen berekend. Daarbij zijn enkele punten aan 't licht gekomen, die o.i. van veel belang zijn. In de eerste plaats dit. In een goed voeder rantsoen moet een zekere hoeveelheid •sappige voedermiddelen voorkomen, liet sappige voedorrniddelen worden dan bedoeld bieten, aardappelen of kuilgras. In ieder rantsoen moet nl. een zekere hoeveelheid verteerbaar eiwitaehtige stoffen en zetmeelvvaarde aanwezig zjjn. Daarbij is de koe evenwel gebonden aan een zekere hoeveelheid Droge Stof. Een koe kan maar niet onbeperkt voedsel tot zich nemen. Met hooi en stro kan men zeer gemakkelijk aan die hoeveelheid Droge jïtof toekomen, maar in deze Dro ge Stof is dan te weinig eiwit en zet meelvvaarde aanwezig. Door toevoeging van bieten en aardappelen wordt de zet meelvvaarde vrij gemakkelijk bereikt. Het tekort aan eiwit moet dan met krachtvoer worden weggewerkt. Een tweede opmerking. Over het alge- meen "maakt men bij het voeren te wei nig verschil in de rantsoenen van droog staand vee, of koeien met een lage melk- gift en dieren met een hoge productie. Dit geldt zowel het ruwvoeder als ook het krachtvoer. Een koe met-5 kg melk krijgt bv 6 kg. hooi, 4 kg. stro en 30 kg. bieten en een koe met 25 kg. melk krijgt dit ook. Natuurlijk wordt dit laatste rantsoen dan wel aangevuld met wat krachtvoer, maar o.i. was het juister om in dit geval nog wat hooi van de koe met lage melkgift aan de frisse koe te geven. Verder komt het herhaaldelijk voor, dal op bedrijven, waar behoorlijk ruwvoer wordt verstrekt, aan de koeien DE LUCHTREIS VAN Wonderlijke avonturen van de door G. Th. ROTMAN. DE PEGASUS. lieer Van Emmcn en zijn reisgenoten. Nadruk verboden 53. De olifant, die op de tedere naam van „Tommy" antwoordde, was liet ei gendom van Z.M. Lippilappie, koning van Nikkeriana. Trots op z'n vangst, was hij als de wind naar Krakibotje, de hoofdstad en residentie van zijn door luchtige meester gesneld. Hij werd er met een uitbarsting van vreugde be groet. Van pure verrukking maakten de negers de gekste bokkesprongen. Sinds jaren hadden ze zo'n smakelijk hapje niet over hun lippen gekregen. 54. De twee ontdekkingsreizigers wer den onmiddellijk voor de koning ge loerd. Z.M. ontving "ze met een brede glimlach. „Happihappi! Krakibotsie- knau-knau!" riep hij uit, terwijl bij zich de lippen aflikte. Meneer Van Emrnen en Piet verstonden niets van liet neger taaltje, maar uit de begerige blikken van Z.M., die zich reeds over zyn buik wreef, begrepen ze wel, dat die konink lijke woorden niets goeds voorspelden. met 5 ii 6 kg. melk nog wat krachtvoer wordt gegeven, terwijl de aanwezig voe- derwaarde in dit niwvoederrautsoen hoog genoeg is. Daarnaast krijgen dan de koeien met een melkgift van 25 kg per dag dikwijls te weinig krachtvoer. In het algemeen moet men meer individueel gaan voederen, d.w.z. men moet iedere koe apart beoordelen. ("Wordt vervolgd.! LAATSTE PRAATAVOND VER. VAN OUD-LEERLINGEN IN DIT SEIZOEN. De zesde en laatste Praatavond van 't winterseizoen 1947-'48 werd gekenmerkt door een goede opkomst en een zeer vlot verloop. Op dt ze avond voerden drie spr. het woord als mededingers ih de lezing- wedstriid, terwijl dhr J. Sohrammeyer nog enkele mededelingen deed omtrent liet voor onderzoek dér Rullverkave- lingsplannen. Het onderwei p Schapenteelt werd in geleid door dhr Eer Roeper. Reeds in de Romeinse tijd vinden we op ons eiland schapen. De fokkerij stond toen evenwel lang niet op liet hoge peil, waar het mo menteel op staal, mede als gevolg van de onvruchtbaarheid van de bodem, die door geen kunstmest kon worden ver hoogd en hei. ontbreken van bijvoer. In deze tijd en ook in de eeuwen daarna heeft men zich dan ook toegelegd op een dier, dat zo weinig mogelijk eisen stelde. Dit heeft men bereikt door te selecteren op een worp van één lam per dier. Wer den er toch twee lammeren géboren, dan werd vaak een der dieren afgemaakt. De wol van deze dieren w as van een zeer matige kwaliteit, maar liet vlees was zeer goed. Toen de mogeHikheden voor de fokke rij door gebruikmaking van kunstmest en krachtvoer veel groter werden, heeft men gezocht mar een meer productief fokdier. Men is het oude Texelse schaap gaan kruisen met verschillende Engelse rassen als Border-Leicester, Leicester en Lincolns. Deze kruiselingen is men op een bepaald moment weer terug gaan kruisen met het oude Texelse schaap en hieruit is het. type ontstaan, dat we kennen: Hel nieuw-Texelse schaap. We negen ons eiland de baker mat r an dit laatste ras noemen, wat me de te danken 1.-, aan het feit, dat de om standigheden voor de schapenhouderij op Texel gunstig zijn. We noemen ons Texelse schaap een vlees-wol schaap, 't Gaat dus in de eerste plaats om de wol- en vleesproductie. Daarbij is liet vol doende vruchtbaar en liet heeft een groot aanpassingsvermogen. In vele streken van de wereld wordt liet reeds met suc ces gehouden Het Schapenstamboek. Spr. gaat dan wat nader in op het Schapenstamboek. In iedere provincie vinden we een dergelijke instelling. Al deze provinciale Stamboeken zijn ver enigd in het Centraal Bureau voor de Schapenstambockhouderij, dat haar kan toor in het Landbouwhuis te Alkmaar heeft. De verschillende eisen, waaraan de dieren moeten Voldoen om te worden op genomen in liet Schapenstamboek wor den uitvoerig besproken. Tevens wordt medegedeeld, dat momenteel alleen voor ons eiland de mogelijkheid nog is Open gelaten om dieren van onbekende af stamming te lalen inschrijven. Helaas zyn op Texel nog betrekkelijk weinig schapenhouders lid van het. Schapen- stamboek. Spr. is van mening, dat, wil len wij met onze schapenhoudery nog iets bereiken, het houden van stamboek- schapen een eerste eis is. De buiten landse handel wendt zich, wanneer zij fokdieren wil kopen, uitsluitend tot het Schapenstamboek, wat ook volkomen lo gisch is. En daar in het binnenland wei nig mogelijkheden zyn voor de afzet van ons fokmateviaal, zal het in de toekomst gezocht moeten worden in liet houden v an staniboekschapen. Uit de bespreking, die op dit onder werp volgde, stippen wij liet volgende aan. is het nodig, zo werd er gevraagd om vers bloed uit het buitenland ot bin nenland aan te voeren? Spr. meent, dal liet niet gewenst is .opnieuw te gaan kruisen met buitenlandse rassen. Ons Texelse schaap staat nog steedj op een hoog peil. Invoer van Texelse rammen van de vaste wal kan wel eens voordelen brengen, evenals het voor de fokkers aan de overkant goed is Texelse rammen FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 50.) Lenda's scherpe oog overzag de toestand en zij zetto alle overgevoelig heid Ier zijde en begon maatregelen ter verbetering te nemen. „Hoor eens, Linda", zei ze op een mor gen. „Wij mogen niet. bij de pakken gaan neerzitten. Vat moed! Je ziekte is voorbij en je moet helemaal beter wor den". En legen Wanda, die ook aanwe zig was: „En jij moet nu eens ophouden met sip te kijken. Het lijkt wel of Linda Arthur in de gevangenis heeft gehol pen en of jij hem verloren hebt". Wanda trommelde met tiaar vingers op haar knie en kneep haar lippen op el kaar. Zij vond Lenda'.s plan om naar Flyte te gaan afschuwelijk. „Het is je'plicht, Linda", vervolgde Lenda, „0111 zo gauw mogelijk weer ge zond en flink te worden. Als je toegeeft aan zwaarmoedigheid, doe jc het legen- deel. Wij verhuizen de achttiende en dan komt er een heleboel te doen en daar moet jij aan meehelpen. Denk je, dat het prettig is voor Arthur als hij horen moet, dat je niet heter wordt?" „Wat weet hjj er van?" vroeg Linda, terwijl ze rechtop in bed ging zitten. „Als je eens de moed wilde vatten en je oren en je tong wilde gebruiken, zou je hegrypen wat ik bedoel. Wil je hem nog zien, of nie! vóór we uit Londen weggaan?" „Verhuizen....? Uit Londen weg gaan. „Ja. Uit Londen weggaan. E11 jij gaat met ons mee. Ik wil iemand bij 111e heb ben, begrijp je? Ik heb een uistekend meisje gevonden voor gezelschap voor pa en 111a, dat een half jaar bij hen blijft voorlopig „E11 ik moet moederziel alleen blijven" klaagde Wanda. „Jij hebt pa en ma en de gezelschaps dame", zei Lenda grinnikend. „Nu Linda kan bij my komen, als jij haar niet meer nodig hebt. Ik zal haar hulp óók kunnen gebruiken. Ja, dat is zo. Jij bent niet de enige, die een baby kan krijgen „O, neen, Wanda! Is het heus....?" Dat maakte eindelijk indruk op Linda. Zij lachte, voor dé eerste maal na vele weken. „Ik begrijp niet waarom jullie lacht en zo verbaasd klikt". Wanda was beledigd. „Ik heb net zoveel recht ais Lenda". Nu proestten de beide anderen het uit, Wanda trok zo'11 zot ernstig gezicht. Dat lachen deed Linda meer goed dan al haar drankjes hadden gedaan. Toen Wanda naar huis was gegaan, hief Lenda haar handen ten hemel. ..Hoe vind je 't?" zei ze. „Wij hebben wel een zuster, die alles naar haar hand kan zet ten, als ze iets bereiken wil". „Och, zei Linda, .zoals je verleden zei, laten we Onze Lieve Heer maar dank- haar zijn, dat we er geen twee zo heb ben. Dan zou ik het niet hebben over leefd". „Arme snoes", zei Lenda. „Zorg maar. dat je gauw weer op de been bent, Dan gaan we samen naar Arthur. Zij ging naar Arthur en de herinne ring aan dat bezoek zou haar hele leven bijblijven. De koude, smetteloze orde lijkheid, de onbuigzame discipline, de af wezigheid van alle gevoel, de zwijgende waakzame cipiers in uniform, andere ge vangenen met sombere, harde gezichten de geur, die men nooit meer vergeet, de geur van gezamenlijk opgesloten mensen. En zij kon Arthur maar zo weinig me dedelen van de plannen, die voor hem gemaakt waren, van de toekomst, die hem wachtte als hy weer vrijkwam. Er was zo weinig tyd. En zy spraken mei elkaar door een groot tralievenster Hel was alles zo wreed. Ze praatte snel. „Ze zyn zo goed voor ons, Arthur. Zo lief! Jaek is een engel. De rentmeester van Flyte gaat naar Canada Jaek geeft hem geld om een farm op te zetten en jij wordt rentmeester. Er is een al lerliefst huisjeNet uit een sprookje helemaal begroeid! En jij bent de prins uit liet sprookje. Je bent nu in de macht van de boze heks. Zó zie ik het". „Dat is prachtig!" zei hij. „Je kan niet beter doen". Hij was geschrokken van haar bleke, magere gezicht, maar hij pas te wel op, haar die schrik niet tè laten merken. „Wij zullen nog zo ver komen, dat we Wanda gaan beschouwen *a!s de ESPERANTO BIJ HET ONDERWIJS. Volgens de Hong. Radio heeft het Mi nisterie van Onderwijs in Hongarije Es peranto-cursussen opgericht v.h. Onder wijzend Personeel van lagere zowel als van hogere onderwijsinrichtingen, welke door de Staat worden bekostigd. Hetzelf de Ministerie bepaalde, dat liet Esp. op alle g.vmnazia mag worden onderwezen Op <een gymnasium te Budapest is een Esp.-cursus begonnen met 40 leerlingen. De lessenworden door de professoren van het gymnasium bekostigd. Het -Rijks-Technische Hamlelsinstituut te Maitland (Italië) en de Techn. Hoge school te Forii (Italië) hebben het onder wijs in Esp. in liet leerplan dier scholen opgenomen. Er wordt 4 uur per week les in Esp. gegeven. De Federatie v. Onderwijzers van New South Wales (Australië) besloot een in ternationale correspondentieclub te or ganiseren tussen de scholen in New South Wales en andere landen. Het zal geen uitgesproken Esp.-club zijn, docli er zal nok in de Franse en Engelse laai worden gecorrespondeerd. De voorkeur wordt echter aan Esperanto gegeven, omdat men in die taal veel-nieer landen zal kunnen bereiken. I11 de school te Waterloo (New South, Wales) leren 1111 ]4 kinderen Esp. onder leiding van de lieer Chandler. Het adres is: „Revanto", N.S. W. Teachers Federation, 166 Philip- Street, Austraüeë. Op een verzoek van de heer'Lucïen Amat van Toulon aan de Franse Minis ter van Nationale Opvoeding 0111 Espe- rante in bet. leerplan \oor de scholen op te nemen, heeft de heer Naegelen, minis ter van Onderw ijs zeer omstandig geant woord. Hij begint in zijn antwoord mei te zeggen, dat liet plan van een waarlijk internationale taal niet meer schijnt to kunnen worden verloochend. Het Frans komt niet meer in aanmerking, omdat deze taal veel apn invloed heeft verloren. Wat het Engels betreft, verklaart de mi nister: „Niettegenstaande de moeilijkhe den van de uitspraak en 'Je schrijfwijze, lieeft liet Enge,! boven liet Krans het voordeel van '11 veel minder ingewikkeld de spraakkunst. Als internationale taai te kopen. Aan de overkant heeft men aak iets te grove wol, terwijl bp Texel liet tegendeel nogal eens het geval is. Op ecu vraag over de toekomst voor de schapentecll antwoordde dhr Roeper, dat liet z.i geluiden is de schapenstapel in ie krimpen. We zullen wat ruimer moeten gaan hoeren, waardoor de kosten lager worden. (Wordt vervolgd.) echter, zou liet aan de Engels sprekei de volken een gevaarlijke suprematie gi ven op de domeinen der politiek, econ mie en cultuur". Minister Naegelen sluit, dan ook: „Hel schijnt dan ook no zakelyk, dat we moeten komen tot h idee van '11 toekomstige taal. Maar vo aleer een kunstmatige taal 111 het lee plan op te nemen, wil hij de zekerlie hebben, dat de andere naties lietzelfd zullen doen. „Naar mijn oordeel zes hij - is het aan ck» U.N.O-. of U.N.E, C.O. dit te verwezenlijken. Men zou ee comité van taalgeleerden ie opdraei moeten' geven te onderzoeken of een de huidige hulptalen hiervoor al de vereist hoedanigheden bezit. HOE ZIT DAT MET DE WEDER OPBOUW? „In 1938 werden per maand gennddef 3190 woningen gebouwd tegen 760 in '4 terwijl liet totale aantal bouwvakarbe ders niet zo heel veel verschilt. Ook kaï er de aandacht op worden gevestigd, da er in ons land 50,000 bouwondernemer zjjn en 150,000 bouwvakarbeiders, eoi wel zeer ongewenste verhouding. Waai schjjnlijk. is na de oorlog de arbeidspm duotiviteit wel heel sterk aohteruitge gaan". Dit 0.111. werd opgemerkt doo „enige leden" van de Comm. van Rappor teurs van de Tweede Kamer voor de lie groting van het ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting, naar 011s he „Voorlopig Verslag" zegt. Hoe zit dat Zal minister In 't Veld straks een af doend antwoord geven? HERSTEL VAN WONINGEN MET RIJKSHULP. De minister van Wederopbouw heef bepaald, dat voor verbetering van wo ningen een premie kan worden toege kend van 60 fel. van de kosten van he bewoonbaar .naken van leegstaande pan den. mits de verbeteringskosten f '2401 niet te boven gaan. Voor de splitsing vai grote panden, waarvan twee of meer af zonderlijke volwaardige woningen kun nen worden gemaakt, kan eveneens eei premie van 60 pet. worden verstrekt mits de totale kosten f4200 niet te bover gaan Aam ragen moeten worden ingedienc bij het bestuur van de gemeente, waar in de woning is gelegen. Geen premie wordt 0.111. verstrekt gevallen die in aanmerking komen vooj uitkering van vergoeding voor oorlogs schade, vo'or woningen, die ingevolg een vergoedingsregeling van oorlogs schade als verwoest moeten worden aan gemerkt, oT 'wanneer woonruimte word gevorderd krachtens de woonruimte-wet! 1947. FOTO VAN DE WEEK. EEN KLOOSTER IN I>E ALPEN. Indien de berichten uit Zwitserse bron op waarheid berusten, zal binnenkort liet St. Bernhard-klooster, dat zoveie eeuwen aan de kortste verbindingsweg tussen Zwitserland en Italië via de Grote St. Bernhard, door de monniken ont ruimd moeten worden, in verband mei financiële moeilijkheden. Daarmede zal t en einde komen aan de roemrijke, haast legendarische activiteit v an de monni ken, die in twee en een halve eeuw met luin beroemde St. Bernhards, twee duizend in nood verkerende en verdwaalde reizigers in de Zwitserse Alpen wis ten op te sporen en het leven te redden. De foto brengt het klooster, gelegen aan een klein, donker moer, op een hoogte van oijna 2500 meter, in beeld: hier is het gedurende 9 maanden van hei jaar winter, heersen sneeuwstormen en maken lawines slachtoffers. Het St. Bomhard klooster is het enige gebouw in de Alpen op die -hoogte,, dat zomer en winter bewoners kent; monniken die er in slaagden de belofte van de stichter, Bernhard 1011 Menthon, dat aan in nood verkerende reizigers luilp verleend zou worden, dank zij de St. Bernhard-honden steeds in te lossen. goede t'ee", vervolgde hij glimlachend. De tijd was 0111. Ze ging met Lenda naar huis en de gehele weg was er een licht 111 haar ziel door de herinnering aan zijn glimlach, toen ze hem het heer lijke nieuws had verteld. Wanda, in de hoedanigheid van „goe de fee", deed Lenda in lachen uitbarsten. Maar de lach verdween spoedig. „Ik voel 111e nog niet veilig", zei ze tegen Linda. „Na alles, wat. we doorge maakt hebben, lijken deze vrede 01 rust bijna onnatuurlijk. In vroeger tyd had Wanda al de gewoonte, liet een of ander achter te houden, als jé je best deed. haar uit akeligheden te helpen, die ze zelf veroorzaakt had." „Hoe is liet allemaal gebeurd?" vroeg Linda. die in haar ziekte niets gehoord had van wat er was voorgevallen. „Wil jij het my niet verteilen vóórdat ik het van Wanda hoor?" Lenda knikte en ze gaf haar een volle dig verslag van alles wat er gebeurd was. Ze vertelde van Horlick en van Sir Jones Robinson en van Dawson en teil slotte van al wat Scarlett gedaan had en hoe Draga Alexandrowna's laatste po ging tot wraak verijdeld was. Linda luisterde gespannen enAdat luis teren bracht kleur op haar wangen. .„Het is er op of er onder geveest", zei ze angstig. „Ja; en ik dacht méér dan eens, dat liet er onder was. Die twee slimme advo caten hebben het voor ons gered: Ik ver zeker je. dat ik die te vriend zal hou den". „En hy heeft maar één jaar gekregen", mompelde Linda, aan Rodowsky donjeen- de. „Twee jaar minder dan Arthurhet is schandelijk onrechtvaardig!" „Ja, maar na dat jaar wordt hy liet land uitgezet en dan zijn wjj hem ten minste kwijt, En zijn vrouw ook". „Arni schepsel", zei Linda. „Misschien. Jij jveet niet zoveel van haai als ik. Jij bent trouwens een even grote dwaas als Jack pret. jullie zachte' harten! Die vrouw heeft liet onheil nog byna over ons hoofd gebracht. Als de rechtbank haar had toegestaan, Wanda's naam te noemen zou alles onherroepe lijk verloren geweest zyn". „En Arthurs offer vergeefs. Ik geloof, dat ik gek geworden zou zyn, Lenda. Het is alleen de gedachte, dat hy zich niet voor niets heeft opgeofferd, die alles ondragelijk maakt". „Ik wou, dat ik wist, wat Wanda 1111 weer uit wil spoken. Zij voert iets in haar schild, dat geloof ik vast. Ze. ze kykt zo vreemd". Linda knikt. ..Maar ik moet je vertellen", ging Len da voort, ..dat ze vreselijk onder de in-J druk is geweest, toen jij zo ziek was. Je"" zei zulke ellendige dingen ill je koorts,jj Linda. Trek je het je werkelijk zo aan. als ve je eens een snauw geven?" Linda kreeg een kleur. - (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4