Distributienieuws Oud Nieuws LNLEVEREN BONNEN WINKELIERS Boter-margarine-vet: 278, 279. 778, 779 B boter, B niarg. Rest. 248, 249. 748, 749, A boter, A margarine. Kaas: 292, 792 alg., B kaas, Rest, 266, 766 alg.. 255 res. Vermicelli: 294, 794, alg., Rest. 269, 769 algem. Vleeswaren: 276, 277, 776, 777, B vlees, Rest. 246. 247, 746, .747, A vlees. Vlees: 276, 277, 776, 777, B vlees. Coup. X224, X251, C60Ö, 610, 642, 688, 689, 690. De coup. C609. 610 en 642 kunnen deze week voor het laatst worden ingeleverd. Brood: 2S4, 286, 783 res., 294 295, 297, 794, 795, 797 alg., B brood en nieuwe bonnen voor brood en voor brood of ver micelli. Tabak (grossiers): Coup. C670, C671, X253. Invullen ontvangstbewijs. Nogmaals doen wij een beroep op de detaillisten, C;m (fe ontvangstbewijsjes voor de in te leveren bescheiden goed en volledig in te vullen. Veranderingen mogen er niet meer op worden aangebracht. Bij foutie ve invullingen volgt dus onherroepelijk terugzending. Tevens wordt er nog eens nadrukke lijk op gewezen, dat het eerste ledige vakje van de opplakvellcn dient te zijr. geparafeerd of voorzien van een firma stempel. Wanneer de bescheiden niet door de detaillist zelf worden ingeleverd en afgehaald, dient de machtiging van het ontvangstbewijs te zijn getekend en tevens de naam der gemachtigde te wor den vermeld.Aan het bovenvermelde zal streng de hand worden geJioudan. Werkgevers, die hun naamlijsten met de oude lijsten nog niet hebben ingele verd, kunnen dit doen in de week van 11 tot 17 April a.s. (Publ. po. 37). INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat het verzoek van N.V. Texelse Graan- en Kunstmesthandel v.h. C. R. Keijser Co., Binnenburg 6 te Den Burg Texel, om op perceel, kadastraal bekend in sectie C., no. 1303 een electrisch ge dreven inrichting van graanbeverking te mogen uitbreiden, door hen is inge willigd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel^NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het gemeentebestuur zijn ver sohenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 8 April 1948. Burgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester. "Mr G D REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER RUNDERHORZELBESTRIJDING. Zoals de veehouders nu langzamer hand wel bekend zal zijn, is het lor markt aanvoeren van vee met runde; - horzel, die niet behandeld zijn, verbo den. Dergelijk vee wordt voortaan niet op de markt toegelaten, terwijl boven dien proces-verhaal tegen de eigenaar wordt opgemaakt. Iedere veehouder doet dus verstandig zijn vee nauwkeurig te observeren en wanneer hij bulten waar neemt, op tijd een behandeling in te stel len of te doen instellen. Reeds werd in dit blad vermeld, dat het bestuur van de ver. Texel tot bestrijding van de tbc on der 't rundvee deze zaak ter hand heeft genomen en een tweetal personen Jieefl aangesteld, die alle bedrijven zullen be zoeken en van wier diensten de veehou ders tegen een geringe vergoeding ge bruik kunnen maken. Mochten er, ondanks deze raadgevin gen toch nog dieren ter markt worder aangevoerd die niet behandeld zijn, dan bestaat aan de ingang van de markt voortaan de gelegenheid deze behande ling te doen plaats vinden tegen een ver goeding van f 1 per dier. Indien een eigenaar echter deze hehande'ing niet wenst toegepast te zien, dan wordt zijn vee van de markt geweerd en bovendien wordt hem proces-verbaal aangezegd. Het bestuur van bovengenoemde ver. vertrouwt, dat iedere veehouder het gro te belang van een doeltreffende bestrij ding dez?r plaag zal onderschrijven en zijn medewerking zal verlenen, opdat er niet tot het uitdelen van processen-ver baal moet worden overgegaan. UIT EEN FLESJE ZOUTZUUR GEDRONKEN. OUDESCHILD. Het zoontje van dhr J. S. D. dronk in een onbewaakt ogen blik uil een flesje zoutzuur.Door snel handelen van de vader, die direct dok tershulp inriep, waren de gevolgen niet zo ernstig als meestal met dergelijk ge vaarlijk goedje het geval is. Niettemin verwekte een en ander een hele conster natie. MET HAND TUSSEN DE LIER GERAAKT. OUDESCHILD. De visser K. T. ge laakte Dinsdag bij ljet binnenhalen van het net met zijn hand tussen de lier. De verwonding liet zich aanvankelijk nogal ernstig aanzien, maar bleek mee te val len, zodat met het aanbrengen van een aantal krammen kon worden volstaan. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 10 April op om 5,53, on der om 7,30. Maan: 16 April E.K., 23 April V.M. Hoog water ter rede van Texel: 10 April 10,10 en 10,30. 11 April 10,46 en 11,05. 12 April 11,15 en U,30. 13 April 11,45 en 14 April 0,05 en 0,20. 15 April 0,45 en 1,16 April 1,30 en 1,45. STIERENKEURING 1948. Te Den Burg werd Vrijdag de jaarlijk se verplichte stierenkeuring gehouden, uitgaande van de Prov. Commissie tot bevordering van dc Rundveefokkerij in N.-Holland. Keurmeesters waren de he ren Jimmink, A. J.Jff, Z. 'Bakker en Ir. de Vries. Van de 4 2-j. stieren zijn er 3 defini tief voor het N.R.S. opgenomen, nl. Adam N.H. 8452-NRS 26925 fe eigen. J C. - Hoogenbosch; 2. Adema Lindberg Hollander NH S278-NRS 26915 S. eig. Wed. D. Huisman; 3. Aukjes Adema, NH 8166-NRS 26869 S, eig. Stierenver. Den Hoorn. De 4e slier, Harts Adema, eig. C. Koorn werd goedgekeurd voor N.H. Van de 11 1-j. stieren werd er 1 goed gekeurd voor het NRS, nl. Devies v. d. Buurt, eig. wed D. Huisman, terwijl 2 stiertjes het NH kregen, nl. 1. Bak'ker's Frans 7, eig. A. Eelman Azn. en Adema 88, eig. C. de Wit. Vijf 1-j. werden goedgekeurd voor P., 3 1-j. werden afgekeurd. De stier Melle van de Coop. Ver. voor K.I. Texel werd met b voor algemeen voorkomen en 78,6 pnt. in het NRS opge nomen. De publieke belangstelling was goed, terwijl bij liet aangeboden stierenmateri- aal kennelijk een vooruitgang was te be speuren bij voorgaande jaren, vooral wat de oudere stieren betreft. In de toekomst zal liet dan ook een eer ste vereiste zijn, dat ook aan bet jarige fokmateriaal meer aandacht wordt be steed, zcvel wat de productie als het ex terieur betreft. Voor een doeltreffende veeverbetering moet het beschikbare mannelijke fokmateriaal goed zijn. FILMNIEUWS. „HET GEVANGEN HART De komende dagen wordt in Texels Bioscooptheater wel een bijzonder mooie film vertoond, nl. „Het gevangen hart". Deze flim verhaalt ons de geschiedenis van een groepje militairen, die in 1940 tijdens de veldslag in Frankrijk gevan gen genomen zijn. Wij zien hier het le ven in een krijgsgevangenkamp, het Re veil iiin de achtergebleven echtgenoten en moeders én hoe zij zich na de over winning bij .hun thuiskomst weer vereni gen. Voor enkelen betekent de opsluiting meer dan het einde van hun leven. Een aangrijpend voorbeeld hiervan is de sol daat Dai Evans. De eerste maanden van zijn gevangenschap zijn voor hem nog enigszins te dragen door de gedachte, dat thuis zijn vrouw op hem wacht en dat reeds spoedig hun eerste kind gebo ren zal worden. De brief, die hem het heugelijke nieuws zal brengen, bevat nu echter het treurige bericht', dat het kind geboren, doch de vrouw is gestorven. Nu' worden de maanden van opsluiting een aaneenschakeling van geestelijke marte lingen voor hem. Een tweede,voorbeeld is dat van kapi tein Karei Hasek. een Tsjechisch offi cier, die ontvluchtte uit een concentratie kamp en ten einde raad het uniform van een gesneuvelde Engelsman aantrok. Om de schijn op te houden, moet hij corres ponderen met de hem totaal onbekend» vrouw, hetgeen1 hem vele moeilijkheden berokkent. En zo zouden we door kun nen gaan. daar de film nog veel laat zien uit. die bewogen tijd. Het hoogtepunt in deze film wordt vel bereikt met de re patriëring der gevangenen naar Enge land als de overwinning der geallieerden een feit is. Het is ontroerend tij zien hoe de mannen en vrouwen elkaar op de ka de iia het binnenlopen van de boot weer terugvinden. uit „de Texelaar" van 7 en 10 April 1898 Texel, 6 April. De aanvoer ter markt was Maandag vsn zeer weinig betekenis en bestond ui', slechts 10 nuchtere kal veren. Meldt men uit andere plaatsen, dat de bloembollenvelden wederom een zeer schone aanblik opleveren, zodat de lief hebbers van natuurschoon kan worden aangeraden een uitstapje te maken naar de bloembolle)!velden te Hilleg'om, enz., ook hier kunt van dat schone genieten, al'zijn de \elden dan ook minder uitge strekt, Gedurende de Paasdagen, indien geen minder aangenaam weer ons deel mag zijn, menen wij dus wel te mogeji aanraden ook eens een bezoek te bren gen aan die velden. Oosterend, 6 April. De bijzondere school alhier zal met V/s m. in lengte vergroot worden en dan een lengte krij gen van 17'/2 m. Men zal het werk in daggeld laten verdienen. -- Nauwelijks vertoont zich het eerste groen op de landerijen of men kan daar onder ook ontwaren talloze niet gewens te en ongenode gasten, nl. distels (stie- kels) en wel hoofdzakelijk „vederdistels" en „kale Jonkers". De landgebruiker.s hebben jaar op jaar een zware strijd te voeren tegen deze composieten, die zich niet zo gemakkelijk laten uitroeien.' .Wenselijk is het zeker om zo vroeg mo gelijk in het voorjaar de strijd aan te binden, alvorefis elk bloemknopje hon derden gevederde YrudhtjjS aan de wind kan prijsgeven voor nieuwe voorraad op de landerijen van zich of zijn buren. Er mag niet gewacht worden totdat de ste kels gemaaid kunnen worden. Laat ieder denken aan het bekende en waarheid be- lattende i'iimpje: „Stiekels maaien/ is stiekels zaaien: stiekels plokken, is stiekels lokken; maar stiekels steken, is ze de nek breken". Oudeschild, 9 April. Ofschoon de rog visserij langs de kust al vroeg is begon nen, wordt daarmede tot dusver nog wei nig verdiend. Voor onze vissers is het jammer, dat er dit jaar niet wordt deelge nomen aan het liaringtrekken langs de Hors. De vangst is goed en de prijzen blijven tamelijk hoog. De garnalenvissc- ïii gaf in de afgelopen week een vangst an ruim 300 manden. De prijzen aan de Engelse markt waren iets hoger. DE S.V.C.-REVUE TE DEN BURG. Het uiterste Noorden „het durp" op de „Bühne" van de „City"; „Wat zeg j» daa1 wel van?"' Onder deze titel voerde de SVC De Cocksdorp Donderdag 8 April een revue op in de Schouwburgzaal v. „De Oranje boom". De zaal was flink gevuld, toen dhr Lefferman deze avond, opende, waar bij hij releveerde, dat het sinds mensen heugenis niet meer voorgekomen was dat een Cocksdorper sportver. op de planken stond. Dit besluit werd dan ook lange tijd 111 beraad gehouden, doch de steun van de verschillende organisaties, we noemen hier vooral die van de Texj Boys, waren tenslotte o.orzaak dat alle bezwaren uit de weg geruimd werden. Na de sportprestaties genoemd te hebben, welke niet altijd even succesvol geweest zijn, maakte dhr Lefferman de aanwezi gen opmerkzaam, dat enkele medespe lenden op liet laatste "ogenblik door bij zondere omstandigheden verhinderd ble ken te zijn, en dus enkele weinig voor bereide krachten op de planken zouden staan. InTen vlot tempo werd hierna de re vue afgewerkt. Een groot aantal sket ches werd opgevoerd. Wil noemen liier de goede uitbeelding van Je komische rollen door dhr W. v. 't Noordende en de goede creatie van dhr Westdorp in de scène in de Wasserij. Een dameskoortje zorgde voor de no dige afwisseling, terwijl ook een Ha- waiiangroepje van de partij was. Bij dit groepje en ook bij liet zangtrio viel dui delijk op, dat enkele invallers mede werkten. Deze avond betekende tevens liet af scheid van de tenorzanger Toon v. Beek. Voor het laatst werden wij verrast met zijn.,Ik hou van Holland", „La Paloma" en vooral de weergave „Romantiek" be vredigde ons ten zeerste. Een bloemen hulde cn de aanbieding van een sigaret tenkoker kenmerkten dit afscheid. Zo ontving ook dhr Jo Roeper, de persoon, die de gehele avond de onderdelen van deze revue met zijn Cocksdorper beleve nissen aan elkaar gepraat had, een ci- garettenkoker. Grote steun had men, ook ondervonden van de pianist, dhr C. var. Heerwaarder. en van Van den Berg's Meubelhuis. En tenslotte moeten wij de grote „motor" van SVC noemen, de man die wel het grootste aandeel in de tot standkoming van de revue heeft gehad: Wim Verseput» PARTIJ VAN DE ARBEID OOSTEREND. Voor de afd. Oosterend van de Partij v.d. Arbeid, sprak Zaterdagavond 3 April dhr P. S. v.d. Vaart, wethouder van Den Helder, met als onderwerp: „De Partij v.d. Arbeid in de Strijd v.d. Democratie". Pe zaal-van „Het Wapen van Amster dam" was goed bezet toen spreker be gon met de twee begrenzingen van ons werelddenken uit te duiden: de Russi sche Volksdemocratie en Het Dollarka pitaal van de U.S.A. Beide aspecten wer den uitvoerig belicht en hierbij kwa men vanzelfsprekend de coup in Tsje- cho-Slowakjje en het plan Marshall lei- sprake. Na de Vijflanden overeenkomst te hebben toegejuicht, ging spr. wat die per in op de binnenlandse situatie. Het opbouwend werk an de Partijministers werd nog eens duidelijk naar voren ge bracht. „Wil men ook in de toekomst constructieve politiek, stemt dan op de P. v.d. A." riep de inleider uit. Nu wor den onze plannen .nogal eens geremd door andere opvattingen van de rege ringspartners. Ook liet standpunt van de I'. v.d. A. tegenover de C.P.N. zette spr. duidelijk uiteen. Geen verbod en ook geen ge meenschappelijk front tegen het com munisme, doch een eerlijke politieke strijd met.in een echte democratische staat geoorloofde middelen. In deze zal het Ned. volk bew ijzen, dat het niets van de satellieten van Moskou moet heb ben. Een absolute neutraliteit als princi pe voor het buitenlands beleid is foutief en lieeft zieli voldoende gewroken. Langs de weg van internationaal denken moe ten we komen tot intern, samenwerking met als einddoel: intern, welvaart in een wereld, waarin bestaanszekerheid voor iedereen is. Met een aansporing tof strijd voor de ware democratie met dé Partij v. d. Arbeid, eindigde spr. z'n in vele op zichten belangwekkende, rede. Van de gelegenheid tol het stellen van vragen werd een sober gebruik gemaakt. Het waren gesterkte democraten, die zich huiswaarts spoedden, nadat voorz. Vla ming de vergadering met een toepasse lijk woord had gesloten. De afd. Ooster end van de P. v.d. A. kan terugzien op een' avond, die zeker aan het gestelde doel heeft beantwoord. WAT EEN OORLOG KOST.!.... Volgens een Amerikaanse statistiek moet de tweede wereldoorlog 'n trillioen dollar hebben gekost. Met dit bedrag had men alle op aarde levende families een villa met 6 kamers een garage en een auto kunnen geven. De rest was nog voldoende geweest om in iedere stad met meer dan 5000 inwo ners een modern ziekenhuis en een school te bouwen. DE A.S. VERKIEZINGEN. Een politieke medewerker van het A. N.P. schrijft over de a.s. verkiezingen als volgt: De wetsontwerpen met betrekking tol de herziening der Grondwet zijn thans bij de 2e Kamer ingediend en reeds spoedig zal het afd. onderzoek plaats hebben. Gezien deze stand van zaken, kan worden aangenomen, dat de beide ontwerpen door deze Kamer nog in April zullen zijn afgedaan. Het is dan niet te boud gesproken om te Veronderstellen, dat de Eerste Kamer, die steeds in der gelijke gevallen zeer veel spoed be tracht, ongeveer half Mei gereed kan zijn. Het behoeft dan slechts een of 2 dagen te duren, alvorens de wetten in 't Staatsblad kunnen worden afgekondigd. ALGEMENE VERGADERING VAN- BLOEMBOLLENCULTUUR. Dinsdag 6 April hield Bloembollencul tuur afd. Texel in Hotel „Texel" een goéd bezochte vergadering. In zijn openingswoord besprak de vooi/. de vorstperiode van Febr. De 'schade aan de. bollen tengevolge van de vorst valt nogal mee. De vooruitzichten voor de handel zijn behoorlijk. Wel zijn we Tsjecho-Slowakije kwijt en neemt Zweden minder af, maar daar staat tegenover, dat Engeland een veel groter contingent toelaat. In Ameri ka vlot de handel ook niet erg. De bestrijding der narcisvlieg heeft goede voortgang gemaakt, maar er zal nog heel wat gedaan moeten worden 0111 het vooroorlogse peil te bereiken. Als afgevaardigden naar Haarlem wei den benoemd II. O. Smit en A. Schoo. De afd. Anna-Paulowna stelde voor om de Vrijwillige Inkrimping met het sei zoen '48-'49 te beëindigen. Na enige dis cussie werd dit voorstel gesteund. Het voorstel Haarlem, betreffende de machtiging die indertijd aan het hoofd bestuur verleend is, om de zetel en het Eigen Gebouw der Ver. te verplaatsen, naar Hillegom, in te trekken, werd ge steund, nadat, hierop een amendement was ingediend, inhoudende het voorslei om de beslissing-hierover aan te houden tot de volgende vergadering en een com missie te benoemen die contact zoekt met hel gem. bestuur van Haarlem, teneinde te onderzoeken wat' Haarlem ons kan aanbieden'indien de Alg. Vereniging al daar gevestigd zou blijven'. De afd. Noordwjjk stelt voor. liet han delsreglement te wijzigen, zo, dat de om zetbelasting die van de verkochte bloem bollen bii de kweker geheven wordt en' die de export, nadat de bollen verzonden zijn, terug ontvangt bij betaling der bol len door de exporteur aan de kweker be taald moet worden. Ook dit voorstel werd door de afd. gesteund. Bij de rondvraag kwam v.anzelf de nar- cisvliegbeslrflding nog eens ter sprake. Hierbij bleek, dal om De Koog de toe stand nog slecht is als gevolg van de wei nige medewerking van enige aldaar gc- vestigtlc kwekers. Dhr Zeeman, contr. der Ver. De Narcis, die op de vergade ring aanwezig was, zeid'e, (Uit tegen hen desnoods met de sterke arm zal worden opgetreden. Enigen van hen hebben reerls bezoek gehad van de opsporings ambtenaar, die de zaak dan verder zal afhandelen. Ook het bloemenplukken door het pu bliek word besproken. Op sommige plaat sen heeft dit de vorm van roverij aange nomen. Ook dit schijnt aan De Koog het ergste te zijn. Besloten werd. dit nog eens onder de aandacht van het publiek te brengen. Verder werd aangeraden verbodenbordjes te plaatsen en desnoods maar eens proces-verbaal te laten opma ken. want de schade hierdoor aangericht is soms aanzienlijk. Ook loslopende hon den kunnen schade aanrichten door in de hollen té lopen. Om 11 uur sloot dé voorz. met 'n kort woord de vergadering. BEDANKT VOOR UITGEBRACHT BEROEP. OOSTEREND. C-andidaat J. M. v. As- peren uit de Zaanstreek heeft bedank; voor het op hem uitgebrachte beroep door de Ned. Hffrv. Gemeente alhier. P.T.V. „TEXEL" SCHAFTE EEN NIEUWE SORTEERMACHINE AAN. In de onlangs gehoude^ vergadering van de P.T.V. „Texel" kwam ter sprake het aanschaffen van een nieuwe sorteer- machine voor eieren. Dezer dagen is het zov er gekomen en deze machine werd toen In.bedrijf gesteld. Het is 'n electr. sorteeriiiacliine. xlie 3000 a 3500 eieren p. uur kan .verwerken, d.vv.z. doorlichten, vegen, sorteren en stempelen. Het gaat als in een grote fabriek aan de lopende band. zoals men dat wel eens zegt. We hebben deze mooie machine in werking gezien en onze indruk is, dat de P.T.V. hierdoor een mooie aanwinst lieeft ge kregen. De eieren worden in 6 soorten gesorteerd, nl. v an 67 gram, 62, 57, 52, 47 eiv 42 grani. Eieren, die niet geschikt zijnvoor export of de winkelier, worden apart gezet voor de bakker. De machine is van liet fabrikaat „Mota". Barneveld dus Hollands. Eerst is nog een machi ne van Duits fabrikaat in gebruik ge weest, docli deze, die van 1939 dateerde, voldeed niet aan de eisen, die men er aan stelde.- Er gaat heel wat om in dit bedrijf, ■Iedere boer moet 120 eieren per kip leve ren, zodat er heel wat binnenkomen. De eieren -worden netjes verpakt in kisten met- een inhoudscapaciteit van 500 stuks. Een belangrijk gedeelte der eieren is bestemd voor export, zoals o.n. ook weer blijkt uit een persbericht, waarin wordt medegedeeld, dat er een contract is afge sloten met vertegenwoordigers van liet Amerikaanse bezettingsleger in Duit land van een aanzienlijk kwantum eie ren. Nederland zal van begin April tot' eind Juli 1948 in totaal 21 millioen stuks eieren aan deze industrie verkopen. Dat ook Texel Uier zijn deel van moet leveren, spreekt vanzelf en in dit geval is het de P.T.V., welke hiervoor zorg draagt. In dat geval is onmiddellijk een Kon. Besluit ie verwachten tot. ontbinding dei Staten-Generaal met de lastgeving tot v erkiezingen over te gaan. Niets staat dan meer in de weg om de kiezerslijst vast te stellen en tot candidaatstelling over te gaan. Zes weken: nadien kunnen dan de verkiezingen worden gehouden. Zo gerekend kunnen deze plaats hebben eind Juni of in dc eerste week van Juli. Deze gang van zaken kan bevredigend genoemd worden, omdat hét houden van verkiezingen in de drukke vacantietijd niet gewenst is en uitstel tot September moeilijkheden met het op tijd tot stand komen van de begroting met zich zou brengen. NOG EEN FLES VAN Jp „DE ZUIDERKRUIS". f] DEN HOORN. Naar wij vernemen, ii' voor enige tijd terug ook op het st-ranJi achter Den Hoorn eenj lies gevonden» inhoudende c-en brief, afkomstig van eerfoc opvarende van „de Zuiderkruis". Dez$Oc fles (een Maggyflesje), werd gevondem door „Stuur" Kok en was bestemd voorn" Ds. v. Boven, daar de afzender van diiul boodschap, heel toevallig de broer vale; dominee zelf was. Wel merkwaardig, daSP deze fles nu juist op het Texelse stranilf moest aanspoelen. li: BOUWLAND WAAROP GRANEN GETEELD WORDEN, MOGEN.NIET? VERHUURD WORDEN. p' De Prov. Voedselcommissaris voor N.jt' Holland maakt iiet volgende bekend: Ilei' is gebleken, dat in sómmige gevalleiii. percelen bouwland, waarop bepaalde gra neii worden, of zuilen worden geteeld worden verhuurd. De bedoeling van der gelijke overeenkomsten is de huurder ii E liet bezit te doen komen van de op brengst van een dergelijk perceel. Dat di - overeenkomst van huur - verhuur ii die gevallen een schijncontract is" en dal in werkelijkheid liet doei van de over- j eenkomst is-het verhandelen van le veil t de staande of ie. verbouwen akkerprodur- len, is duidelijk en gemakkelijk aan te f tonen. Een dergelijke handelwijze is vei- a boden ingevolge Titel II van de Verorde- o ning Granen, Zaden en Peulvruchten c 1947. In bepaalde gevallen kan hiervar ontheffing worden verleend, waarvooi men zich kan wenden tot 't. Bedrijfschap j van Granen, enz. J GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. V., Oost f 2,60; S„ Oudesehiia f 5,-; J. V., id. f 10; K., Den Burg f2,50; S., id. f2,50; W., id. 12,50; C. M„ id. f'0,50; H. T„ id. f 1,50; S.,.id. f 1,-; C, T.. id. f 0,50; s W. R„ id. f 2,50; G., id. f 1,50; N.N., id. a 12,50; B.. id. f 2,50; O., id. f 0,50; C. R. e id. f5,-; G. S„ id. f 1,25; C„ id. f2,50; L. P., id. f2,50; J. B„ id. f5.-; G„ Eierlami f2,50; A. Z„ Eierland f 1,-; C. V., Eierl. e f 2,50; B„ Oosterend f 2,50; Z.. Oude- schild f 1,-; S. K„ id. f 1,-; G. K„ Den Hoorn f2,50; B„ De Koog f2,-; B., DeT Waal f2,50; B., 't Noorden f2,50"'; T.,i Oosterend f2,50; G. W., id. f 1.-; R. E.jc n.b. O'end f'2,50; K., Dennen f 1,-; D.je Pen Hoorn f 2,50; S„ Oudeschiid f 2.50. INGEKOMEN PERSONEN. G Mijntje Drijver, v. Den Helder, \Va-l genstr. 24 n. Hoekstr. 6. Jan v.d. Knaap v. Zaandam, le Krimperslot 11 n. O 17fi.Ai RECEPTEN. f- Russische postelein. 2 kg. Russische postelein, zout, bloem* aardappelmeel, een klontje boter of mar garine, iets nootmuskaat. De postelein uitzoeken, wassen en stuj-vi den, zoals bij gewone postelein. Deia groente opzetten met aanhangend water,I aan de kook brengen en gaar koken in ongeveer één kwartier. I-Iet vocht binden! met aangemengd bloem of aardappel-, meel. Zout. en boter of margarine naai^ smaak toevoegen en iets nootmuskaat" over de groente raspen. f Het koken van bevroren kabeljauw (4 personen). B öUO gr. kabeljauw, zout, water, ui. Dc Ijpbeljauw ontdooien. Het water! met een weinig zout en wat'gesnipperde j; ui aan de kook brengen en de vis 'hierin 1; leggen. Als het water kookl, het gas zu^ laag draaien, dat het tegen de kook aan blijft. Kooktijd: voor kleinere stukken! 10 mill., voor grotere 15 min. De kabel-l jauvv dan uit 't water riemen en opdoen.» Men kan van het viswater met bloem,! boter en peterselie of ui en kerry eenj] smakelijke saus bij de vis maken. PREDIKBEURTEN. j Zondag 11 April 1948. NED. IIERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam inï Eben Haëzer. j"j Maa ndcol 1 eet e kerkvoogd ii De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker. Z.-Eierlagd 3,15 u. n.m. Ds. Winter S Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Waal 10 uur de Heer Termaat De Koog n.m. 3 u. Ds. van Boven Oosterend 10 uur Ds. Winter Maandcollecte in beide diensteni ii.in. 3 uur Ds. Ds. Dekker Oudeschild 's av. 8 uur de Heer TermaatJ GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Leesdienst. n.m. 2,39 u. Ds, Dunner, - van Broek op Langendijk Oosterend 10 en 4,30 u. Ds. Donner Voorlid)'. H. Avondmaal J GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 3 uur Dienst. GEREF. KERK (onderli. art. 31 K.O.) 3 Oosterend 10,30 en 15,30 u. Stu<j. F. v.d.S Bos van Den Haag in de D.G. kerk. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg ld uur Ds. K. T. Gorter E Oosterend 19,30 u. Ds. K. T. Gorter De Waai Geen dienst. z i DOKTERSDIENST DEN BURG. f Zondag 11 April: Dokter Elias. A BURGERLIJKE STAND VAN TEXELr van 2 tot en met 8 April 1948. Geboren: Johannes A. zv Pieter H. del Porto en Orfa S. H. de Grave. Piet zvij Jan Kooger en HendrikjeKamphoI. Jan I zv Klaas de Waard en Aaltje Visser, j Adriana J. dv Jacoh Witte en Dieuwer-a tje Witte. Hillegonda E. A. dv Willem b de Grakf en Anna Barhorst. t> Ondertrouwd; Pieter G. Verseput ene Klaartje Frankfort. Dirk Kuip en Mar-[ tlia H. Hoogenbosch. Getrouwd: Nicolaas J. van Dam en Anthonia A. Rijk. Jan H. van Boven en j Pieternella van der Wulp. Overleden: Heintje Kuijper, 75 jaar, wed. v. Maarten Kooiman. Jan v. Ifeer- waarden, 74 j„ wedn. v. Betje Hopman. Cornelis Gielis, 81 j„ wedn. van Frouw-J t-je Schaatsenberg. Gevonden: 2 sleuteltjes, 4 portemon-1 naies, 1 kinderjasje. I

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2