Verlovings kaartjes Drukkerij Texelse Courant Sport op Texel MET „BOERENSTRIJD" OP TOURNEE. Op uitnodiging gaat liet gezelschap, dat kortgeleden niet zoveel succes hel toneelstuk „Boerenstrijd" te Den Burg opvoerde, Zaterdag a.s. naar Purmérend om aldaar in Hotel „Amicitia" liet stuk nog eens op te voeren. Op 22 Juli hoopt men alhier ook nog weer een uitvoering van genoemd stuk te geven. GUNNING BRUYNZEELWONINGEN. De drie in Den Burg te houwen Bruyn zeehvoningc* zijn gegund aan de heer C. Keijzer te Den Burg. In elk der dor pen Den Hoorn, Oudeschild, De Koog en Oosterend zal één Bruynzeelwoning wor den gebouwd. Deze zijn gegund resp. aan de heren P. Boon, Alb. Blom Zn.. W. Burger en D. Trap. VERBETERING VAN DE WEGEN. De verbetering van de Wilhehninalaan en de Witte Kruislaan te Den Burg is gegund aan de fa. Ooms Zn. te Aven- horn. Tevens werd aan deze firma het onderhoud opgedragen van de Ooster- weg by Oosterend, de Oosterbuurtweg, de Singel te Oudeschild, de Sehansweg, de Hollewalsweg, de Langewalsweg en het rijwielpad langs de Schilderweg. INGEZONDEN. TER OVERDENKING. 12 APRIL 1948. Zeer geachte redacteur. Vergun mij een plaatsje in uw veelge lezen blad. Daar ik zelf niet katholiek ben, maar zeer veel bewondering heb voor de Bond zonder naam, waar zijn eerw. pa ter Henri de Greeve zoveel in die 16 ,iaren voor heeft gedaan, met gevolg, dat er nu feest was en er overal in uen iand? door de katholieken en R.K. kerken ge vlagd werd, deed het mij wel even vreemd aan, dat van de kath. kerk te Den Burg niet eens de vlag uitgestoken was, daar.hier m.i. 't voorbeeld moest worden gegeven, te meer daar zovele ka tholieken bij ons op Texel wel gevlagd hebben. Wat zou hier de reden van zijn? Met dank voor de plaatsruin.te, J. BOOGAARD. Wij hebben ontvangen een mooie collectie KOOPVAARDIJVLOOT BIJNA EVEN GROOT ALS IN 1940. (van onze Haagse correspondent). Onze koopvaardijvloot heeft zich weer behoorlijk hersteld en is bijna weer 'even groot als in 1940. Totaal varen er onder de Ned. vlag. blijkens de jongste gege vens van hot. Centr. Bur. v.d. Statistiek, momenteel 1116 schepen met een inhoud van 2,522,165 bruto register ton. Op 1 Jan. '47 was dit aantal 1040 schepen met 2,098,013 br. reg. ton. Op de overeen komstige datum in 1940 bestond de koopvaardijvloot uit 1230 schepen met 2,894,098 br. reg. ton. Onder het huidige materiaal ressorteren 25 passagierssche pen. 42 vrachtschepen met passagiers- aeeomodatip, 571 gewone vrachtschepen, 58 tankschepen, 60 sleepboten. De koop vaardijvloot in de Oost-Indische wateren omvat 168 en die in West-Indië 77 sdhepen. DE OPVOERING VAN DE MATTHiiUS-PASSION. Alkmaar en wijde omgeving zelfs van Texel waren een aantal bezoekers opgekomen, hebben Zondagmiddag bui tengewoon veel genoten van de opvoe ring van Bachs Matthiius-Passion, welke gezongen werd door de Ned. Herv. Ora torium Vereniging o.l.v. Corn. Jonker, met medewerking van een knapenkoor en de Arnhemse Orkestver. en de solis ten Jo Vincent, sopraan, Annie Hermes, alt, Jan Schipper, tenor, Laurens Bogt- man, bas, Han ie Fevre, tenor, de Alk- maarder Piet Dalenberg, bas en Nico Ak kerman, claveeimbej. De uitvoering vond plaats in de prach tige, geheel gerestaureerde Grote of St. Laurenskerk. waarvan alleen al een gro te bekoring uitging. Het machtige orgel dat zich voor het eerst bij deze uitvoe ring liet horen, werd op uitstekende wij ze bespeeld door de bekende Amsterdam se organist Piet van Egmond. De uitvoering, welke bijna 3 uur duur de, werd door vele honderden bezocht. Wat een stemming ging er uit van dit mooie concert. Kosten nog moeite zijn gespaard om de uitvoering te doen sla gen. We hebben grote waardering voor het koor, dat als een klankrijk geheel zijn stemmen door liet kerkgebouw liet horen. Ook liet jongenskoor is bij deze lof inbegrepen. De solisten hebben eveneens lnin bes te kunnen op ontroerende wijze naar vo ren gebracht, Degene, die zoiets nog niet gehoord hebben, kunnen we aanra den er een volgend jaar eens heen t- gaan. Het zal u niet berouwen' Z. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 5 t.m. 10 April 1947: 612 kg. bot; 3950 kg. garnalen: 558 kg haring 95 kg. kaan; 92 kg. kabeljauw; 3556 kg. schar; 23508 kg. schol; 552 kg. tarbot; 2883 kg. tong; 3 kg. wijting; 379 kg. kruikels, 2'/i kg. zalm. EEN SCHOENENBON VOOR KINDEREN. Het C.D.K.'deelt mede. dat aan kinde ren, geboren in de maanden April of Mei van een der jaren 1932 t.m. 1316. alsme de aan Kinderen, geboren in Juni 1947 een schoenenbon zal worden uitgereikt, van de soort en maat, als overeenkomt met leeftijd en geslacht van het kind. Bon 606 zal van het inlegvel worden ver wijderd. De distributiediensten zullen plaatselijk bekend maken op welke da gen men deze bonnen in ontvangst kan nemen. HET STATISTISCH BULLETIN EN HET BOUWSCHEMA VOOR 1918. (van onze Haagse correspondent). Volgens het Statistisch Bulletin van 't Centr. Bureau v.d. Statistiek liceft de bomvbedryvigheid een nieuw record ge slagen. In Jan. 1947 kwamen er niet min der dan 2021 nieuwe woningen gereed, het hoogste aantal per maand sedert de bevrijding. De uitzonderlijke zachte win ter was er oorzaak van, dat ook in Febr. een groot aantal woningen gereed kwam. nl. 1447. De stemming in de bouwwereld is wat optimistischer geworden. Men ge looft, dat de nieuwe maatregeien van mi nister In 't Veld de situatie enigszins zul len verbeteren. Men rekent, dat het schema voor - 1948 'kan worden uitge voerd. HIJ DURFDE NIET! Als je mijn geweer niet loslaat, schiet ik! REGERING DEED EEN BEROEP op de Studenten tot liet vormei» van militaire korpsen. By haar voornemen om de koninklijko landmacht uit te breiden met een natio nale, reserve heeft de regering in dit ver band een beroep gedaan op de Ned. stu denten. Mede, door de voortvarendheid waarmede de Nederlandse studentenwe reld de voorbereidende werkzaamheden ter hand genomen heeft, zal men binnen kort de formering van de studenten corpsen tegemoet kunnen zien. Iedere Nederlandse universiteit of ho geschool zal binnen het geheel der na tionale reserve met een eigen, militair getraind corps vertegenwoordigd zijn.. Ht commando van de te formeren corp sen is in handen gelegd van ervaren of ficieren. De stilden tenvrywilligers zullen gedurende hun dienstverrichtingen ge heel aan de militaire wetten zijn onder pen. DE COLORADOKEVERHESTRIJ- DING 1948. Uit verschillende mededelingen blijkt, dat de inhoud van de reeds gepubliceer de berichten omtrent de bestrijding van de Coloradokever nog onvoldoende tot de belanghebbenden zijn doorgedrongen. De Plantenziektenkundige Dienst wil daarom nogmaals zeer in het kort de be langrijkste punten naar vorc.i brengen In het gehele land zuilen' alle met aard appelen beteelde percelen tenminste tweemaal met een inseetendodend mid del moeten worden behandeld. Deze be handeling vindt by voorkeur plaats met Calciumarsenaat of een DDT spuit- of DDT stuifmiddel. In verband met de geringe mogelijk heid om stuifwerktuigen aan te schaffen en de beperkte boeveelheid beschikbare DDT-stuifmiddeien; zal overwegend ge bruik moeten worden gemaakt van spuit- middelen. De voorziening n.et spuit- werktuigen verloopt gunstiger, hoewel 'het moeilijk zal zijn de gehele behoefte tijdig te dekken. De perioden, waarin deze behandeling moet worden uitgevoerd, worden t.z.t. of fieieel door de burgemeesters der ge meenten bekend gemaakt. De besonitingen of bestuivingen moe ten door de telers zelf of in opdracht van hen door loonspuiters of eventuele spuit- diensten worden verricht. De genoemde middelen zijn in de handel verkrijgbaar Afgezien van de verplichte behande ling is voorts iedere gebruiker van per celen verplicht overeenkomstig art. 2 van de Ooloradokeverwet eventueel op zijn percelen voorkomende kevers te verdelgen. ONZE EMIGRATIE-RUBRIEK. L. M., De Waal, Texel. Inderdaad kunt u met'uw gezinnen vertrekken. Dat is dus geen bezwaar. Ie dereen, die naar Canada emigreert moet zich verplichten om minstenseen jaar als farmerhelp, dat is ais knecht bij een boer te werken. De practijk leert, dat het wel drie of vier jaar duurt, voor u een eigen boerderij kunt beginnen. De lonen in Canada zijn wel iets hoger dan u hier verdient, doch het leven is er goedkoper, zodat '.i er zeker wat zult kunnen sparen. De mogelijkheden om er vooruit te ko men zijn er inderdaad groter voor u. Hier zult u er vermoedelijk •nimmer in slagen om een eigen gedoetje te krijgen. "Daar waarschijnlijk wel. Er zitten echter ook vele moeilijkheden aan. Zie die niet over het hoofd. Als we u nog ergens mee kunnen helpen, dan vernemen we dat wel. Afgesproken? S.V. Texel. Onder uitnemend voorjaarsweer en 'n flinke belangstelling werd voor T. de be- kerwedstijden der KNVB voorronde in gezet tegen de 3e kl. BKC. Als altijd was er spanning tot het uiterste en T. bleef haar traditie getrouw door tegen 'n hoger geplaatste de grootste weerstand te bie den. Er werd weer direct een snel tem po ingezet en tot het einde nag-noeg vol gehouden. Het was spoedig te zien dat T. zich geheel ging geven, want nauwe lijks was de wedstrijd begonnen of Dick komt vrij voor De Schipper, maar zijn schot gaat juist naast. Maar weer komt T. terug en-opnieuw breekt Dick dooi de verdediging en schiet onhoudbaar met een fraaie kogel in de bovenhoek: 1-0. Hard wordt er gewerkt en vooral 'de halflinie en achterhoede weten steeds weer de aanvallen van B„ die het voor deel van de wind heeft, ie onderbreken cn de bal naar voren te plaatsen, waar onze binnenspelers het nog lang niet ge makkelijk hadden en zich eerst nog wat moeten inspelen en' aan de omgeving ge wennen. Toch.zien we, dat ze niet kans loos zijn en ze weten ook nog menig aanval op te zetten. Piet zet soms goed 1-oor, maar het binnentrio is niet altijd present. Vooral Dick is actief en weet veelal door te breken, een voorzet van rechts wordt door hem tegen de paal ge schoten. De B-voorlinede wordt steeds in bedwang gehonden, Henk is ongenaak baar, Wim's hoofd is overal era als er eens gevaar dreigt, komt steeds weer en ander aanvallen, terwijl Lolle in laatste instantie volkomen betrouwbaar is. Zo golft liet spel van doel tot doel met B. iets in'de meerderheid en stijgt de spanning meer en meer en vragen we ons af, zouden ze liet volhouden. Maar Herman en Gerrit. era ook Bert, die een prpchtwedstryd speelt, blijken volkomen tegen de B-aanvallen opgewassen te zijn, zodat de rust met 1-0 stand ingaat. De 2e helft met de wind mee, komt T. meer opzetten en menig aanval op het B-doel wordt ondernomen en De Schipper moet nogal eens een bal uit de hoek grabbelen. Ook B. zit niet stil, maar kan er toch niet doorkomen, de T-spelers zit ten er geweldig op en komen in snelheid niets te kort. Als er nog een kwartier te spelen is, gaat de ba] over de rechter vleugel. Piet in duel met de back geeft een tikje naar voren, waar Kees met een snelle sprint de bal bemachtigt, voor het doel plaatst, waar Dick tegen de uitlo pende keeper aanschiet, de terugsprin gende bal wordt door Jan Boswijk zui ver in bet. doel geplaatst 2-0. Vlak voor het einde krijgt. T. een strafscbop te ne men, die door Herman tegen de keeper wordt, aangeschoten. T. heeft' door haar taai volhouden de overwinning verdiend. S. Jan Zijm verving Kees Schermer en loste nog een goed schot, Alzo een goed begin. De iongc spelers hadden 't nog niet gemakkelijk, ze moeten nog wat routine krijgen en vrij komen van plankenkoorts, terwijl vooral de training aan de vorming nog veel zal bijdragen. A.s. Zondag naar Helder 1. De wed strijd wordt om 10 uur gespeeld, zodat we om 1 uur weer terug kunnen keren en de interlandwedstrijd Holiand-Belgie niet. behoeven te missen. En de .training. Woensdagavond acht uur die spelers, die de training voor T. 1 zullen volgen. Denk aan onze afspraak, lui! Donderdagavond 8 uur voor de rest. Uit de deelname hieraan kan worden uit gemaakt of we het volgende seizoen weei met 3 elftallen in de comp. gaan spelen. Adsp.: boven 12 jaar Woensdagavond 6 uur. Hier mag niemand ontbreken, die een kans wil wagen' voor Texel A. Vrij dagavond 6 uur alle adsp. tot 12 jaar. Ieder komt nu in eigen leeftijdklasse. Tex. Boys. Zondag speelde een comb, i au het le ert 2e elftal een oefenwedstrijd tegen De Koog 1. De Boys spelen eerst voor de wind en reeds na 5 min. wist de l.-buiten uit een corner te doelpunten, welke voor sprong spoedig door de l.-binnen ver groot werd met een hard schot. De Koog gaat hierna verdedigen, vandaar kwam voor de rust geen verandering in de stand In de 2e helft komt De Koog goed op zetten en de achterhoede krijgt nu meer werk ais voor de rust. Na 15 min. spelen weet de l.-binnen der gasten de stand op 2-1 te brengen. Ook de Boys proberen weer door te breken, wat hen enkele ma len gelukt., maar de l.-buiten zag kyns 3 maal boog over het doel heen te schie ten (zeker niet goed naar het openings lied van de Boysavond geluisterd). Als De Koog weer in de aanval is, weel kee per Johnny een paar maal schitterend te redden. In de stand kwam geen veran dering meer. Dit was tevens de laatste wedstrijd van ons lid R. v. Heerwaarden, die zijn mili taire plicht Zaterdag a.s. gaat vervullen. Voor Zondqg a.s. is liet programma nog niet bekend. H.8. S.V. „De Zwaluw". Adsp. A beeft Zondag de laatste-com- petitiewedstrijd gespeeld en een bezoek gebracht bij Wiron A in Den Oever. Dit is niet de beste wedstrijd geworden, want er werd vbel te gemakkelijk over ga-- dacht, de rust ging met blanke stand i,,. 10 min, voor het einde maakte Z. gelijk '1-1. Woensdagavond trainen voor de sut lers boven 16 jaar om 7 uur op het veld. Zaterdag trainen voor de adsp. om 6,30 uur op het veld. S.V.C. De Cocksdorp. Zondag speelde S. zijn laatste wed- stryd van dit seizoen door in de tiveedc ronde voor het Gouden Kruis van B.K.C. 2 te verliezen met liefst 71. Nadat de rust met 'n 2-0 achterstand was inge gaan, was S. sterk in liet offensief ge gaan en na 5 minuten spelen verkleint Gerard de achterstand tot 2-1. Juist als we verwachten dat de strijd nog niet ver loren is denken een paar spelers er an ders over, met het gevolg dat deze de kleedkamer opzoeken, omdat zt zich niet kunnen verenigon met de beslissing de- scheidsrechter. Hierdoor krijgt B. de kans de or «winning veilig te stellen. Op zu'n manier jongens zal van S.V.G. niet veel overblijven. Toont u vooral dat we S. een jaar geleden niet zo maar hebben opgericht: Dergelijke gevallen moeten niet meer voorkomen. Niet de scheids rechter, maar de vereniging is dan het slachtoffer. Nu de revue weer achter de rug is verzoeken we de geleende kleding sohoon en netjes terug te bezorgen, vóór Zaterdag 17 April bij de secr. Dus een ieder zorgt daar wel voor? SCHOOLVOETBAL Een stralende voorjaarszon boven het Texelse land. Een paar witte wolkjes, die van zee naar'zee drijven. Vogels, die hoog door de lucht zeilen. Lammeren, die gekke sprongen maken. De Lente gaat over Texel. Twee voetbalvelden. Ruim honderd met geestdrift geladen jongens uit alle delen van ons eiland. Jeugdig en enthousiast en zeer luid ruchtig publiek. Een rijtje wul bezadig der meesters, die zich zonnen op een bankje langs de lijn. Een paar deskundigen met adviezen aan de lopende band. Milde scheidsrech ters, die niet op alle slakjes zout leggen. De schoolvoetbahv edstrijden zijn weer begonnen. Op het terrein van S.V.Texel bekamp ten Den Hoorn .Oosterend, Eierland, De Cocksdorp en de Chr. School elkaar in de eerste ronde. Den Hoorn startte goed tegen Ooster end. Het werd 20 voor de lforinezen. De jongens uit Eierland namen geen hal ve maatregelen tegen hun Noorderburen Met 40 ging De Cocksdorp ten onder. Maar verder wisten de keepers hun hei ligdom schoon te houden. Den Hoorn— Chr. Schooi, OosU-rend—De Cocksdorp, EierlandOhr. School, alles dubbel blank. Op het terrein van de Tex. Boys was de strijd niet minder spannend. Oude schildDen Burg 2, 10 Een kalm be gin. In de tweede wedstrijd werd er uit eer, ander vaatje getapt. In een in hoog tempo en met geestdrift gespeelde wed strijd, waarin het de combinatie De Waal Pe Kpog niet mee zat, scoorde Den Burg 1 6 maal. Ook in de volgende wed strijd een bijna even grote doelpunten regen. Den Burg 2R.K. School 05. Oudeschild weerde zich kranig tegen Den Burg I. Vooral de keeper blonk uit en aan hem is het wel te danken dat het bij 03 bleef. Tot siot De WaalDe Koog tegen de jongens van de R.K. School. Ondanks 'n kleine veldmeerderheid van de laatster remise 00. De stand na de 1ste week is dus Den Burg I 4 pnt. 9-0 R.K. School 3 pnt. 5-0 Oudeschild 2 pnt. 1-3 De Waal-De Koog 1 pnt. 0-6 Den Burg II 0 pnt. 0-6 Afdeling II Eierland 3 pnt, 4-0 Den Hoorn 3 pnt. 2-0 Chr. School 2 pnt. 0-0 Oosterend 1 pnt. 0-2 De Cocksdorp 1 pnt. 0-4 EEN PRAATJE OVER DE DUIVEN SPORT. 2.) Daags voor de wedstrijd worden al le klokken gelijk gesteld, bv. Zaterdags middags om één uur. Dan bij het radio- tijdsein van één uur, worden alle klok ken aan het lopen gemaakt door de slin ger om te draaien, waarbij dan tevens op het papierlint een afdruk komt te staan, welke aanwijst één uur 0 minuten 0 ser, Is dit gebeurd, dan krijgt iedere deelne mende liefhebber zijn klok (die dan ver zegeld is) niet naar huis. Zondags zien we-dan de liefhebbers met hun klok op de diverse duivenplatjes zitten tegen de ,L( 1 (Tm irg oe n m Ei ei .t og eli an er in G' ie lef: 'ev :ta tijd, dat de duiven thuis verwacht \v| den. Komt een duif thuis, dan is het bedoeling die duif zo snel mogelijk het hok te krijgeu en het -gummi getje vair de. poot te halen. Deze gi dan in een klein kokertje, dan samen de klok, een draai aan de slinger en duil is geconstateerd. Zo worden duiven, die thuis komen, gecontroleeïng Na afloop tan de wedstrijd worden #aa klokken ingeleverd (steeds nog verflill' geld) in het inkorfiokaal. Daar wordi dan alle klokken afgeslagen, weer op Jr. radio of in de meeste gevallen op moederklok. Deze moederklok wordt j ihc acht zuiver te lopen. Na het afslaan d klokken zal meestal blijken, dat de klok Is voorgelopen, terwijl een andejit is achtergelopen. Dit heeft natuurli zijn invloed op de zuivere tijd, waan de constatering plaats vond en waarm de tijdopnemer ook rekening dient houden. Bv. de afslag vond plaats Zo dagsmiddags om 5 uur, de moederklgtee wijst aan 5 uur. 0 minuten 0 seconde] De klok van liefhebber A wijst dan ai 5 uur, drie min. 36 sec en is dus 3 mi en 30 sec. voorgelopen of 210 sec. Als we nu even rekenen: De klok aan het lopen geifiaakt Zaterdag 1 uu heeft gelopen tot Zondagmiddag 5 dus totaal 28 uur. De klok is dan per ut 210 gedeeld door 28, is per uur 7'/z voorgelopen. Heeft nu de eerste eonstl9 tering van liefhebber A plaats gevonde ;al om 1 uur 18 min. 26 sec., dan was hi dus in werkelijkheid 1,16,54 uur, want c klok had toen gelopen van Zaterdag 1,0 tot. Zondag 1,18,26 is 12,18,26 uur. Dit dan 12 1/3 maal 71/2 sec. of 1 min. 32 sefoc We weten nu de zuivere tijd van const! lin tering. Nu gaan we kijken hoe lang de duit1-' gevlogen heeft. We nemen aan, dat tn^j duiven om 10 uur gelost zijn. Dan hee4ai dus de vogel van liefhebher A, welke ongei T,16,54 geconstateerd is, 3 uur 16 miftu 54 sec. gevlogen. Dit omgezet in minïer wordt dan 196,9 min. De afstand welkf^ de duif moest afleggen, bedraagt 238,24f 1 km. of 238242 m. Het aantal minuten wa*| 196,9. Laten we nu de komma weg erïtc plaatsen we een 0 achter het totaal aan mi tal meters, dan krijgen we een.eenvoujai dige deelsom, dus 1969 delen, op 238242*2 met als uitkomst 1209,9 m. per minuut. 5 Op deze manier wordt dan de snelheid'3 van iedere duif berekend, zodat op dezi^j. wijze bekeken lean worden wat de eer,;bl] ste, 2e, 3e enz. prijswinnaar is. Aan d^«j prijswinnende duiven worden dan puii-Oi ten toegekend en als dan liet vliegseflj» zoen gesloten wordt, kan de ivedstrijdlecP1 der van iedere duivenliefhebber de pun-j"1 ten optellen en op deze wijze zien, wit de kampioenen zijn. Dal op zulke wedvlpehteu de liefhebber#/ soms wel een uur of twee voor de duiver 1 binnen kunnen komen, op hun hok zit ;t ten en af en toe eens in de lucht kijken laat zich begrijpen, want het mooiste mo ment komt als de eerste vogel van hel hok als een steen uit de lucht komt val ien.jDan komt de vraag, loopt de duil mooi binnen en zit zij vroeg? Werkely- ke liefhebbers leven er een hele weekT weer op. Er zijn er. die het liefst zese Zondagen in de week wilden hebben.v Dit is natuurlijk overdreven, maar ik, wilde even aantonen, dat hij die liefdes heeft voor duiven en die met dezej sport begint, ook zo enthousiast zal wor-I den dat hem hetzelfde kan overkomen l als mij wel eens gebeurd is, nl. dat moe-t der de vrouw mijn middagmaal in hetjjf duivenhok kwam brengen, daar ik dam niet in de kamer wilde komen, bang dat ik was, dat ik de eerste vogel niet zou zien aankomen. Gelukkig komt dit niet iedere week voor, anders zou dit veel afbreuk doen aan de huiselijke vrede. Ik hoop door dit praatje-de aandacht voor de zo mooie duivensport opgewekt te 'hebben en vraag u: heeft u tijd en ge legenheid 0111 duiven te houden, doe het dan. Het geeft u de nodige ontspanning en liet is zeer interessant. Mocht u meer omtrent deze liefhebberij willen welen, wendt u dan tot. een van de bestuurs leden van onze postdnivenver „Texel". Zij staan ten alle tijde tot uw dienst. H. C. P. NOGMAALS HAZEL COURT Hazel Court, de feritse J. Arthur Rank-ster. Niet alleen in de film „High Pavement" draagt ze dit toiletje, maar ook buiten de studio, in de weinige vrije uren, die haar overblijven, draagt ze deze jurk met voorliefde. •v Van vier meter gebloemde stevige zijde maakt u deze jurk ook! Het lijfje is strak gehouden, waarop van de hals uit een ronde lijn loopt tot aan de zijnaad. Het korte schootje opzij iets langer, hangt klokkend over „en gladde rok. Aan de zijkant van de rok is beneden een klein splitje aangebracht, om met het oog op de lengte toch genoeg bewegingsvrijheid te hebben. De aardige ruche garnering aan de hals en het schootje, geeft het jurkje een vrolijk aanzien, Eagle-Liun-Persdienst, Amsterdam.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2