Nieuwe bonnen msmmamm® Geef Hem de plaats in uw leven Getuigenisavond „Kerk en Vrede" Een antwoord aan de heer J. A. v.d. Vlis Meierblis Impressie V. Zuivere huid ZATERDAG 24 April 1048 «le JAARGANG. No. «212 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. We weten niet meer hoe het moet. De vrede waarop we allen zo gehoopt had den is ons weer ontglipt. Want wie kan er vandaag nog van vrede spreken in deze razende wereld? 't Lijkt wel een gekkenhuis. Je kunt elkaar niet meer vertrouwen. In eigen land staan de par tijen alweer tegenover elkaar. Alsof we nog niet genoeg geleden hebben onder de dictatuur van een ons vreemde natie, schijnt liet dat we ook nog weer eens uitgeleverd moeten worden aan een vreeipde, ons de vrijheid ontnemende macht. Maar och, men wil niet anders. De gruwelen van de concentratiekampen zijn ai weer uit het geheugen. Waar men zelf bang voor was. gunt men vandaag een ander, koste, wat koste! Als onze haan maar koning kan kraaien! En al gaat het land er dan aan kapot, als men zijn zin maar krijgt. Als we zo vandaag ons eigen Neder land bezien, dan vraag je je at": wat wil len de mensen toch? Niets geleerd en niets vergeten. Dat is de enige conclusie. En bezie het dan maar net zoals ge w'ilt: ge vindt vandaag dezelfde mensen van vóór de oorlog. De zelfde benepen, eigen doelstellingen na jagende en dus andere vertrappende zieltjes. '1 Zal wel zo blijven. Ja, het blijft zélcei zo. Maakt u zich heus maar geeii illusies! Dacht ge dat een commu nist anders was dan een NSB-er?Dat 'n Jood anders was dan een Engelsman? Men denkt alleen maar aan zichzelf, de uitzonderingen daar gelaten. Maar die kan je dan ook lellen! En als daar in Moskou nog altijd de leuze vóór zit: wereldrevolutie, dan vraagt "gij, hoe humaan en idealistisch ge ook zijl, vechten voor heil op aarde, de wereldrevolutie kómt! En welke naam ile mensen ook dragen, ze zijn allen van hetzelfde makelij: verdorven zondaars. Toe, waarom begint ge niet eens bij u zelf? Daar zult ge meer mee opschieten dan met al die verdeeldheid onderling. Wist ge niet, dat ,.de ene mens voor de ander een wolf is?" Hoe onnozel! Wel nu, dat is u, dat is mijnheer Stalin en dat zijn we allen. Als je zo schrijft, raak je gevoelig te nen. Een bewijs dus dat die spreuk, (hierboven genoemd) waar is' Er is echter een andere w eg, als ge li dap tóch door een ander wilt laten le geren: Geef Hem, die alle macht op u en mij heeft, de plaats in uw leven die hem toekomt. Zullen we daar eerst maar niet eens" mee beginnen? Dan komt het zeker goed! Want Die beoogt uw en mijn heil, nu en straks. Toe laten,we weer eens kerels worden als onze vade ren. Dat is moed! Dat betekent overtui ging. van 25 April t.m. 8 Mei 11148. Honkaarten KA, KB, KO 8Ó4 331 melk is 5 liter melk 333 melk is 7 liter melk 336 vlees is 100 gram vlees 337 \lees is 300 gram vlees 338, 339 boter is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 352 algem. is 400 gr. brood of 1 rants. puddingpoeder, vermicelli e.d. 354 algem. is 200 gr. brood (geldjg t.m. 1 Mei: 356 algem. is 1000 gr. brood (geldig t.m. 1 Mei) 357 algem. is 50 gram thee 358 algem. is 250 gr. kaas of 312'/! gram korstloze kaas 359 algem. is 125 gram koffie 343 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 1 Mei) 346 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 1 Mei) Bonkaarten KD, KE 804 833 melk is 12 liter "melk 836, 837 vlees is 100 gram vlees 838 boter is 250 gr. boter of „.argarino of 200 gram vet 839 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 852 algem. is 400 gr. brood c.f 1 rants. puddingpoeder, vermicelli e.d. 854 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m. 1 Mei) 856 algejn. is 400 gr. hrdod (geldig t.m. 1 Mei) 858 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 843 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 1 Mei) Bonkaarten ZA, ZB, ZC. ZD, ZE, MD, MF. MG, MH 805 (bijz. arbeid, a. s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook D. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 April 1948 worden ge bruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 26 April a.s. mag worden gekoe'nt EXTRA KAAS. In de week van 25 April t.m. 1 Mei zal aan houders van A-, B- en C-kaarten 'n extra rantsoen kaas van 50 gram be schikbaar worden gesteld. 14 dagen la ter zal wederom een extra rantsoen kaas van 50 gram aan dezelfde leeftijdsgroe pen worden verstrekt, ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 24 April op om 5,23; on der om 7,54. Maan: 1 Mei L.K., 9 Mei N. M. Hoog water ter rede van Texel: 24 April 10,16 en 10,40. 25 April 10,56 en 11,20. 26 April 11,30 en 27 April 0,00 en 0,00. 28 April 0.30 e:i 0.35. 29 April 1,05 en 1,10. 30 April 1,40 en 1,50. Sinds korte tijd is er ook op Texel een afdeling opgericht van de geloofsge meenschap „Kerk en Vrede". Vandaag de dag nu er al weer over een nieuwe oorlog wordt gesproken, vrag'-n velen zieh af. of het nu nooit anders wordt en of wij onze stem als Christenen niet sterker moeten laten horen tegen liet oorlogsmonster. „Kerk en Vrede" meen de hierover haar eerste getuigenis te moeten afleggen in een openbare bijeen komst, welke Dinsdagavond in de Doopsgezinde kerk werd gehouden Groot was de belangstelling niet daar er niet meer dan een 30 personen aan wezig waren. Voor de aanvang konden wij het niooio orgelspel beluisteren van dhr Ivasse-i naar, waarna de Heer Termaat van Ou- deschild opende met bet laten zingen van het gezang „Alle volken looft den Heere" een gedeelte uit de brief van Paulus aan de Romeinen voorlas en gebed. Spr. herinnerde aan een be richt in de kranten, waarin stond wat de tweede wereldoorlog wel gekost heeft, docli bij „Kerk en Vrede" gaat liet toch om nog wat anders. Als Christenen mo gen wij geen oorlog voeren. Ds. Dik- boom zal dit nader uiteenzetten. Dit is de tweede samenkomst van „Kerk en Vrede" na de afgelopen oorlog. Chris tendom co wapengeweld zijn onverenig baar en er kan geen. vrede zijn als dit ook niet in onderlinge kring tot uiting komt. Spr. deelde nog mede, dat er een samenwerking tot stand gokom«n is met- (1e Doopsgezinde Vredesgroep. Rede Ds. Dlkboom. Ds. Dikboom, Ned. Herv. predikant uit Alkmaar sprak hierna over „Waarom weer kerk en Vrede" en herinnerde er aan. dat de ver. een historie heeft van oor de 2e wereldoorlog. Na de eerste we reldoorlog ontstonden er sterke vredes organisaties. 24 jaar geleden legde de bekende Prof. Heering in een kerkelij ke samenkomst te Groningen in hel openbaar getuigenis af, waarbij hij zich tegen de oorlog uitsprak op principiële gronden. De mensen stonden toen open voor „Kerk en Vrede" en he* beginsel geen 'man en geen cent voor het militai risme. In 1930, bij. de opkomst van bet Nat. Soe. in Duitsland kwam de kente ring en er was een afnemende belang stelling te constateren voor „Kerk en Vrede". Daarna kwam de uorïog (1940- 1945) én het verbod om als organisatie verder te werken. De bevrijding. Hierop kwam de bevrijding, die wij allen bejubeld hebben en thans is er weer een dreiging van oorlog te bemer ken. Wordt ge nu nooit wijzer, zeggen de tegenstanders en teleurgesteldcn, waarbij spr. zei, dat de leden van „Kerk en Vre de" rekenschap af willen leggen voor zichzelf. Na de bevrijding bobben we kunnen zien wat de oorlog tengevolge gehad beeft, zoals de veleontwrichtte huwelijken en verruwing dei- zeden. INGEZONDEN. en een pleidooi voor een verbinding vla 't Horntje. De heer van der Vlis heelt er slag van om zijn gedachten met zijn vaardige pen tot uitdrukking te brengen Cl allen die van Texel houden en de Teso ter harte gaat, zullen geïnteresseerd zijn bijdrage, in het Texelaartje van 17-4 j.l. gelezen hebbent Het doet je goed le lezen, hoe zovele niet-Texelaars van ons eiland en zijn bewoners zijn gaan houden en hun gedachten vanuit het drukke stadsleven dikwijls verlangend uitgaan, naar de rust van het „Gouden Boltje". Maar toch vraag ik me af ol een niet- Texelaar zich wel precies kan indenken in de gemoedstoestand van de geboren Texelaar. Wij hebben van onze prilste jeugd de vrije Texelse lucht ingeademd, onze eerste schreden leren zetten op de grond der vaderen. Hoe gaan telkens on ze gedachten, met weemoed terug naar de prachtige antieke tegelwand in de woonkamer, de blinkende witte muren onder het rieten dak van het typische Texelse ouderhuis. Zo heb je de gehele buurtschap leren kennen, alle vriende lijke huizen met hun gemoedelijke bewo ners. Elke tuinwal heeft zijn geschiede nis; van stögc- (tapuiten) nestjes, gras piepers, kwikstaartjes of jonge koekoe ken. Elk weiland, elk slootje, wekt zijn herinneringen aan een tijd. toen we, heel jong nog, de tientallen vogelsoorten leer den onderscheiden aan vleugelslag of verre roep. Hoe belangrijk was toen het nest van een duikereend (dodaard) of slob, van een waterkip, haast onvindbaar onder de uitgespoelde slootkant; nog klinkt me de langgerekte roep van de hoog en sierlijk overvliegende stern als muziek in de oren. Hoe kan ik er telkens naar verlangen weer zo onbezorgd in het nfalse gras te liggen genieten, van de zo merzon starend naar de langzaam over drijvende lichte wolken, telkens van vorm veranderend, in eindeloze pracht. Eu dan in de verte de lokroep van de zee! Wie telde toen een uurtje lopen door onze dennen en duinen? Wie re kende toen met tijd? Er was geen bocht in Gerrit Leen's paadje of liet Wester- slag, die we niet precies wisten. Nog her inner ik me precies de duinpan, waar we 2 wulpennesten elk met 4 eieren vonden, of het hol, waarin een bergeend broed- De oorlog, aldus spr., is een smet voor Jezus Christus. Het wapengeweld noem de spr. duivelswerk, waarbij hij uog* noemde de atoombom, welke de Japanse stad Hirosjima trof en waai bij 100,000 mensen in één ogenblik van de aarde werden weggevaagd. „Kerk en Vrede" wenst te protesteren tegen de heilloze af stomping van het geweten. Elf jaar ge leden op de Oecumenische conferentie te Oxford (Engeland), waar nagenoeg al le kerken vertegenwoordigd waren, sprak men zieli in velerlei vorm reeds krachtig tegen de oorlog uit. De oorlog is, aldus spr., een demonische verkrach ting van de waarheid en een hoon van de gerechtigheid Gods. „Kerk en Vre de" is van mening, dat de ontfermende en .verzoenende liefde Gods, in Jezus Christus geopenbaard, de enige redding en genezing kan brengen van de zondi ge on zieke mensenwereld en uat een gemeensehapspolitiek berustende op an- ti-kapitalistisclie, anti-imperialistische en anti-inilitairistisohe strekkingen, een onmisbare voorwaarde is voor een duur zame vrede. De wil tot gemeenschap en gerechtigheid moet de drijfkracht zijn tot vernieuwing der nationale en inter nationale samenwerking. Deze boodschap moet opnieuw tot ons volk gebracht worden. Spr. bestreed de uitlegging, die door de veldpredikers in de soldatenkrant „Reveille" werd gege ven over de Bergrede. Er zitten hier gro te consequenties aan vast voci de jon gens, die in militaire dienst worden op geroepen. Spr. zei er in deze altijd op aan te dringen dat de jongens, die voor de keus gesteld worden, hierover zelf naar eer en geweten een beslissing moe ien nemen, „Kerk en Vrede" is aange sloten bij (1e Intern, broederschap der verzoening. Spr. eindigde met te zeggen, dal men als Christen in deze getuigenis af moet leggen. God roept ons broeders tot de daad, omdat het gaat om het Koninkrijk Gods. We hebben te gaan in gehoor zaamheid en propageren daarom „Kerk en Vrede". Er werden hierna verschillende vra gen gesteld over liet wereldfederalis- me, de verhouding tot het Kon. Huis, de verhouding tot de politiemacht en de dienstweigeringswet. Ds. Dikboom merk te nog op, dal cr thans een mindere be langstelling is te constateren voor de vrede dan na 1914. Het is zo, dat de weg van „Kerk en Vrede" geen gemakkelij ke is. We moeten besloot spr., het evan gelie van Jezus Christus lezen. De Heer Termaat, die de bijeenkomst sloot, deelde o.a. nog mede, dat er op Texel een kleine groep is gevormd, wel ke getuigenis wil geven van de ge noemde beginselen. Er zal getracht wor den samenwerking te verkrijgen met liet Ned. Chr. jongenen gilde. Nadat de 1-Ieer Termaat nog in gebed was voorgegaan, zongen de aanwezigen tót besluit gezang 117, „Staat op en strijdt een goede strijd." Z. de, de bos „riezen", waar onze eerste to renvalk 5 jongen groot bracht. Kan een vreemdeling zieh voorstellen, hoe wij met duizend banden aan dit, ons eiland, onze geboortegrond, gebonden zijn? En zouden wij lichtvaardig de rust en schoonheid vergooien voor een klein ge win? Hier ls een grool misverstand! Als het er om ging, Texel te verdedigen tegen schennende handen, wie zou dan niet uren willen wachten op de noot, welke Texelaar zou niet bereid zijn, daarvoor zijn kinderen desnoods aan de overkant in de kost te laten gaan voor hoger on derwijs, zijn post dan maur wat later ont vangen, of met Oostelijke wind zijn trein, dienst of auto te missen? Dan maar wat meer vracht betalen voor bv. vis. bloembollen of ander goederenver voer. Men zou dat offer wel willen bren gen als liet nodig was, maar het Is mJ. helemaal niet nodig. Zeer zeker zal liet op Texel nog wel drukker worden, als er een pontverbili- ding via '1 Horntje komt, zells belang rijk drukker wal betreft auto's langs de wegen, vooral als het boottarief dan ook belangrijk lager zal zijn. Maai- ons eiland biedt zovele mogelijkheden, dat men zelfs midden in hel drukste seizoen nog overal heerlijk rustige plekjes kan vin den. En er staan wel degelijk grote voordelen tegenover! Alle vrachten zullen dalen, hetgeen vooral de middenstand, kwekers en boe ren ten goede zal komen. Het verkeer per vrachtauto en autobus zal enorm toenemen en ook een personen- en rij wiel vervoer zou door een lagei' tarief en een elk uur verbinding belangrijk gesti muleerd worden, terwijl de kosten door veel lager bouwkosten,.minder personeel, etc., ongetwijfeld lager zouden zijn. De tarieven zouden dan evengoed zo ge steld kunnen worden, dat Teso in staat zou zijn haar prachtige service voor Texel voort te zetten. Zelfs ligt hier oqk nog het reeds door de heer Lap geopperde perspectief van een Rijksweg via 't Horntje naar De Cocksdorp. Deze weg zou dau prachtig dicht langs Den Hoorn, tussen P.H. Pol der en 't Hoornder Nieuwland, langs het „Wezenspiek", recht langs de Kamp, enz. kunnen lopen. Heeft u het schitterende panorama wel eens gezien vanaf de dui nen bij Zeewijk? Dit entree op Texel zou het gemis 'van het zeereisje naar Oude- schild op een promenadedek, ruim schoots vergoeden. Zolang er 80 km. ligt tussen Amsterdam en Den Helder, ben Ze trekken nu weer lanqs de huizen, De jongens, voor de meierblis. En lopen overal te snorren Ol er iets van hun gading is. De wagen boldert door de straten, Een deel der jeugd als paard er voor, Een ander deel er achter duwend, Zijn lied'ren zingend in koor. Och. overal is wal le halen, De schoonmaak is toch in het land, En dan gaat bij zovele mensen Het een en ander aan de kant. Versleten matten, dekens, bedden, En wat de vrouw maar is tol last. Wordt door de jongens meegenomen En op de wagen opgetast. Dan gaat hel op de meierblis al. Die bij de dag steeds groter wordt. Daar wordt, onder de wildste kreten. De hele inhoud leeggestort. Zo blijlt het alle dagen doorgaan. Totdat de grote dag genaakt, Waarop de hele boel in brand gaat En dus de vreugde is volmaakt. Ik 'wens de ganse jeugd van Texel, Op deze hoogtijdag van 't jaar, Een reuze grote meierblis toe, Succes, jongens.' DE R1IMELAAR. RADIOLEZING OVER ARBEIDS VOORZIENING IN DE LANDBOUW 1948. In een uitzending, voorbereid in sa menwerking met de Afd. Voorlichting v. li. Min. v. L., V. en V., zal dhr J. K. Mei- se, hoofdinspecteur v.h. Bur. Oogstvoor- ziening, op Maandag 26 April a.s. te 19,45 uur over de zender Hilversum I een causerie houden over het onder werp; „Arbeidsvoorziening in de land bouw 1948". SLUITINGSAVOND ONTWIKKELINGSCLUB. OOSTEREND. De 3luitingsavond van de Ontwikkelingsclub te Oosterend zal a.s. Dinsdagavond a.s. worden gehouden in de aaal Koppen. Het belooft een in teressante avond te worden met mooie films over de Staatsmijnen, dv dieren wereld, dwergstammen, enz: Het programma van dit seizoen wordt hiermede dan afgewerkt. Het volgend Jaar hoopt bet actieve bestuur weer met een volledig programma voor de dag te komen. Zie adv. HET NOODLOTTIG ONGELUK TE DEN HOORN. Onze correspondent deelt ons over het noodlottig ongeluk te Den Hoorn nog nader mede, dat dhr Kiljan niet van de wagen is afgesprongen, maar er is afge vallen, nadat liet gerij in botsing was gekomen1 met de boom. Ook K. heeft ge tracht het op hol geslagen paard tot stilstand te brengen. Om volledig te zijn, nemen wij hier nota van. Redactie. ik niet bang voor 'n invasie van dagjes mensen als in Zandvoort, enkel omdat het boottarief een paar dubbeltjes min der.zou zijn. Maar wel zullen er vele rij ke zakenlui een zomerverblijf op Texel willen hebben als ze verzekerd zijn, dat ze per auto elk weekend over kunnen, zonder kans op vertraging door laag wa ter (als de boot nog dieper steekt zal dat nl. spoediger gebeuren). Vooral als men elk uur practiseh zonder oponthoud te gen veel lager tarief over kan met de auto. Als inen op de toren van Den Hoorn, 't Loodsmansduin of de duinen bij Zee wijk staat te genieten van het prachtige uitzicht en de overkant van het Marsdiep ligt zo vlak bij, moet men eigenlijk altijd denken aan die dwaze omweg over Ou- dcschild! Vooral voor Zuidelijk Texel is dit een voortdurende ergernis. Als men om kwart voor twee in Deni Helder komt kan mem pas om 4 uur met de boot mee, via 't Horntje om 2 uur. Dit scheelt dus 2 uur 16 min., dat men vlugger in Den Burg zou zijn. - Als men 's Maandags naar de markt wil, is de boot van 6,30 uur erg vroeg en voor velen niet te halen, maar de volgen de gaat om 10,30. Daartussen zou men om 7, 8 9 en 10 uur via 't Horntje kun nen. Denk liet u eens in! Er zijn nog tal rijke motieven voor 't Horntjo aan te voeren, waarvan ik nog zon willen noe men: Een veel doelmatiger en eenvoudiger schip, omdat men niet gebonden is aan de diepgang, terwijl de accommodatie veel geringer kan zijn, wegens korte reisduur en veel minder passagiers door liet elk uur varen. De kostprijs zal daar voor veel lager zijn en liet schip zee waardiger. Door de bouw van een twee de schip zou dan de mogelijkheid opge lost kunnen worden, die ontstaat doordat de „Dr. Wagemaker" dan niet meer voor de nieuwe aanlegplaats geschikt zou zijn. Denk verder eens aan de puzzle met de schooljeugd op de boot, die opgelost zou zijn, het ziekenvervoer en postver voer, vis en veevervoer en niet te verge ten het voordeel bij ijsgang in de winter. M.l. zou de verbinding over 't Horntje Texel definitief uit zijn isolement verlos sen, terwfjl zijn vredige schoonheid niet zou worden bedreigd. U, geachte redactie, dank ik beleefd voor uw welwillendheid, J. KIKKERT. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementën f 2,25 p. .half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg 31 AUGUSTUS HET REGERINGSJUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN. De Regering heeft besloteu, dat 31 Augustus a.s. de officiële feest dag zal zijn. waarop het 50-jarlg Regeringsjubileum van H.M. de Koningin herdacht zïl worden. MET PINKSTEREN SPIJSOLIE, MAAR LEDIGE FLESSEN TERUG! In de bonnenlijst, welke in de week vóór Pinksteren zal worden bekend ge maakt, zal een bon voor alle leeftijds groepen worden aangewezen voor het kopen van 120 gram spijsolie. In ver band hiermede wordt nogmaals een be roep op het publiek gedaan de ledige flessen alsnog bij leveranciers in te le veren, opdat de distributie niet in gevaar worde gebracht door een tekort aan flessen. zacht, soepel, gaaf en gezond. Purol doet wonderen. Doos 30 cent. INGEZONDEN. Mijnheer de redacteur. Gaarne zouden we u iets willen vra gen. Het gaat nl. over de gehouden to neelwedstrijd. Wij hebben alle 6 avon den bezocht en nu kijken we al enige tijd uit naar het critische verslag, maar tot heden lazen we daarover nog geen letter in „de Texelaar". Mijnheer de redacteur, komt dit nog of is er een of andere re den, dat u het niet plaatst? Twee trouwe bezoeksters van de ToneelwodstrQd. Opmerking van de redactie: Wij kunnen Öe geachte inzendsters mededelen, dat de commissie, welke de wedstrijden organiseerde, er in meerder heid legen was, dat het critiseh verslag in de „Tex. Crt." zou worden opgeno men, omreden het rapport voor enkele ver. en personen lang niet vleiend was. Er was o.i. wel een tussenweg geweest, door bepaalde gedeelten te publiceren, daar liet toch zo moet zijn, dnl degene, die voor het voetlicht durven komen, ook de critiek behoren te aanvaarden. Dit is met recht Texel op zijn smalst. F1LMNIEUWS. HOUDT DE DIEF! Op weg naar zijn werk lee3t de 10-ja- rige Joe Kirby een bandletenfeullleton in zijn lijfblad „The Trump". Tot zijn grote verbazing bespeurt hij plotseling, dat bij als het ware recht in bet verhaal gelopen is. Hij ziet nl. in een straat, waar hij doorloopt, dingen gebeuren, die precies overeenstemmen met het ver haal in „The Trump". Joe is er van overtuigd, dat 't. jongenswoekblad wordt gebruikt als een geheim mede delingenblad tussen 'n bende gangsters en hun leider. Joe en zijn vrienden ont vangen echter van de grote mensen wei nig aanmoediging, wanneer zij hun ver denkingen vertellen. Ze laten het er ech ter niet bij zitten' om de bende te ont maskeren. Achtervolging en het ver hoor van een schone blonde verdachte, brengt liet uiteindelijk resultaat Op originele, avontuuriyke wijze worden de gangsters door de jongens gepakt, waar na de politie komt en ze inrekent. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg eu Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,80 u. Com munie onder de Missen en om 7 en 9 u. Om 7 Uur lof. Deze week: Missen om 7 en 8 uur (Woensdag vervalt 7 u.) Com munie vóór en onder de Missen. Maan dag: ook een Mis om 9 uur. Woensdag: geen Mis in Den Hoorn. Om 9 80 u. gez. Mis bij een 45-j. huwelijk. 7,30 u. Jozef lof. lof. Donderdag: In Oosterend om 8 u een II. Mis. 's Av. 8 u. in „De Zwaan" congr. v. jongemannen en1 jongedames. Vrijdag: om 8 uur een Mis in Den Hoorn 3,30 u. biechtgel. v. schoolkinderen. Za terdag: van 5-9 u. biechtgel. op hele uren om half 8 lof.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1