i 5 Mei marktbericht f! DE KRANSLEGGING OP HET RUSSENKERKHOF. Dinsdagmorgen na de aankomst van de boot, had om ongeveer kwart voor 12 de kranslegging plaats op het Russen kerkhof aan de Hogeberg. Behalve en kele leden van het comité 6 April en bur gemeester Rehorst namens het gemeen tebestuur, was voor het Russische ge zantschap aanwezig dhr Sham in en ver- der een aautal particulieren. De Sovjet-Russische en de Nederland- se vlag waren halfstok gehesen. Dhr Shamin, die in het Russisch sprak, zei 0.111., dat op deze dag de gevallenen in de strijd voor het fascisme herdacht werden. We staan, aldus spr., aait liet graf van al degenen, die gevallen zijn voor de bevrijding van hun vaderland. Wat zou er gebeurd zijn. als niet de *ov- jetlegers gevochten hadden tegen de Duitse barbargn- Het Sovjetvolk heeft 'n harde strijd gehad. Laten wjj daarom al tijd (lenken aan lien, die gevochten heb ben voor de bevrijding van hun vader land en de wereld bevrijd nebben van het fascistische juk. Zn zal bet Sovjet volk dit altijd blijven gedenken. Hierna .verd tot. de kranslegging over gegaan. Behalve de krans '"an de Rus sische Ambassade,' werden er kransen neergelegd namens 't gemeentebestuur net comité 6 April en voorts van parti culiere zijde. Hiermede was aan deze korte plechtigheid een einde gekomen. We kunnni nog mededelen, dat de be graafplaats zeer netjes in orde was en in deze omgeving een heel goed verzorgde indruk maakt. MEIERBI.JS EN DE VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES JULIANA. DEN HOORN. 30 April, de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, .is in ons dorp herdacht met liet. uitsteken van de vaderlandse driekleur. Nagenoeg van al le woningen hing de vlag uit. Het fan- farecorps kon deze dag jammer genoeg geen medewerking verlenen, zodat de tra ditionele rondgang achterwege moest blijven, 's Avonds werd de Meierblis ge vierd onder grote belangstelling van de ouderen. Dit aloude Texelse feest be hoort gelukkig nog niet. tot het verle den. AVe zagen over liet gehele eiland niet minder dan 24 vuren branden. Niet alleen de jgugd, maar ook de ouderen vierden de Meierblis. Dit was liet. geval met de, bewoners van Loodsmansduin, alsmede in de P.TI. Polder. TRADITIE VAN DE MEIERBLIS IN ERE GEHOUDEN. DE COCKSDORP. Na ongeveer een week. van sjouwen door de Cocksdorper jeugd, was Vrijdag j.t. op liet haven hoofd een grote brandstapel opgetast. Al. wat maar branden kon. was er naar toe gebracht, Toen de schemering nog maar nauwelijks was gevallen, werd de brand er in gejaagd, en ontwikkei.de .zich een geweldige rookkolom, 's Morgens was de haard nog niet uitgebrand. Ook in Z.- en Midden-Eierlahd werden, grote vuren waargenomen. Volgens overlevering is in Midden-Eierland de ze ceremonie zelf met muziek gepaard gegaan. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door,de heer W. v. 1-Ioek, tot groot vermaak van de kinderen en.... ouderen. J. BAKKER 25 JAAR ARMMEESTER. DEN HOORN. De heer J. Bakker her dacht Zondag zijn zilveren jubileum als lid van liet R.K. Armbestuur te Den Hoorn. Om 10 uur droeg pastoor .1. Gus- senhoven in Den TToorn de Hoogmis op uit. dankbaarheid bij dit jubileum, waar na tón huize van de jubilaris liet kerk en armbestuur rri een ontbijt aanzat. Tijdens dit ontliijt huldigde de pastoor Je jubilaris voor zijn nauwgezette werk in die 25 jaren en bood naméns 't kerk feest uur een vulpen aan. Het armbestuur schonk een taart. In huiselijke kring werd verder dp dag doorgebracht, OVERGEPLAATST. DEN BURG. De wachtmeester bij de Rijkspolitie, dhr Bioklmis, is van Den Burg overgepiaatv naar De Koog. DE NA RCISV LIEGBESTRIJDIN G. De door de afd. Texel van Bloembol lencultuur, in samenwerking met de ver. „De Narcis", ondernomen actie inzake vliegbestrijding, is voor verreweg liet grootste deel der kwekers een aanspo ring geweest om bun bollen zo goed mo gelijk te zuiveren en het opslag te ver niotigen. Wp kunnen aannemen. dat hierdoor duizenden vliegen onschadelijk zijn gemaakt. Helaas is het niet mogelijk, vooral niet in.2- en 3-jarige partijen, de laatste vlieg te vinden en we zullen er dan ook- rekening mee moeten houden dat liet aantal vliegen, dat aan opsporing is ont-. .snapt, nog groter zal blijken te zijn. Daarom zullen wij er voor dienen te waken, dat tegen de tijd, dat de vlieg begint met het leggen van eitjes, dat is omstreeks half Mei, er geen opslag meer voorkomt. Deze overblijvende bollen toeli vormen jaarlijks de grootste vlieghaarden en als we er niet voor zorgen, dat deze overal grondig worden vernietigd, zullen we nooit van dc narigheid verlost worden. Ik wil daarom nog éénmaal een be roep doen op hen die tot nu toe verzuim den dit opslag 0111 te ploegen of op an dere wijze onschadelijk te maken. Bedenkt, dat door uw onverschillig heid of egoïsme de overige kwekers, die kosten nog moeite gespaard hebben, hun hollen te zuiveren, ten zeerste worden gedupeerd. Zorgt er voor, dat omstreeks 15 Mei al het opslag is verdwenen. Eerst dan kan onze actie succes oplc-veren. H. BRUI.TN, Vnorz. afd Texel Bloemb. Cultuur. medegedeeld door de Coöp. Veeafzetver. 27 April 1948. Varkens: Notering iets boven de richtprijs. Bonnen: Prijs iets lager. On ze notering is S'/s et. per kgniet. in begrepen onze provisie. Gebruiksvee: Vlot te verkopen. Schapen: Prijzen niet lager. ONKRUIDBESTKIJDING MET CHEMISCHE MIDDELEN Op liet moment ontvangen we enorm veel vragen over bovenstaaand onder werp. En op veler verzoen zullen we daarom enkele dingen bespreken,- die van belang zijn hjj de chemische on- kruidbestrijding. In de eerste plaats iets over de onkruidbestrjjdiug in gra nen. Deze kan zeer goed uitgevoerd worden met zgn. kleurstoffen. Op Texel zijn momenteel verkrijgbaar DNC, Krim pen eu Tritoblocs. De eerste wordt gele verd als poeder, de tweede in blokken van 270 gr. Ze zijn beide goed. Een voor deel van Trifoblocs is de- vorm, waarin deze geleverd wordt. Men behoeft hier bij niets te wegen, maar telt eenvoudig een bepaald aantal bloes af. De Planteuziektenkundige Dienst noemt als sterkte van de concentratie van DNC Krimpen een 'h pet., voor Tri foblocs is dit 2 bloes per 100 liter wa ter. Van deze oplossing moet dan 800 liter per bunder worden gebruikt. Dit is wel de maximumhoeveelheid, die men met een sproeimaohine kwijt kan raken. Blijkens de tot nu toe opgedane ervarin gen is liet aan te raden de concentratie, iets minder sterk te nemen. Wij zagen in enkele gevallen een vrij ernstige be schadiging van de graangewassen als gevolg van een behandeling niet 011- lu uidbestrijdingsmiddelen. De zomergranen verkeren op liet nio- ment nog in een stadium, waarin geen sterke Concentratie kan worden verdra gen. Daarnaast zijn ook de onkruiden over het algemeen nog vrij lciein en zal een geringere concentratie nog een vol doende resultaat geven. In ieder geval is hel aan te raden. 0111 met de behande ling te wachten tot liet graan plm. 10 cm. hoog is. Voor D.N.C. Krimpen neemt men de oplossing niet sterker dan 0,4 pet., dat is dus 4 ons per 100 liter water Van Tri foblocs neme men l'/s blok per 100 liter water. Verder kan men nog mot liet vol gende rekening houden. Voor onkruiden als herik (krokb rood schinkel en „witte vijven" kan met een geringere concen tratie worden volstaan als-voor melde, kleefkruid en muur. Volgens meerdere ervaringen, is 'het resultaat liet gunstigst- wanneer ge sproeid w ordt op een dauwna! gewas .en een zonnige dag volgt. De vloeistof moei niet al te snel opdrogen. R"gen binnen enkele ure.i na de bespuiting benadeelt de goede werking sterk. Zomergerst schijnt iets meer gevoelig te zijn voor 'n behandeling met kleurstoffen dan haver en zmuertarwe. Gerst moet men daarom vooral niet in een te jong stadium be handelen. Voor onkruidbestrijding in vlas kun nen de kleurstoffen alleen gebruikt wor den, indien we met een hopeloos geval te doen hebben. Er is aan de bespuiting van i las 'n vrij groot risico verbonden. Wenst men het. !och te doen. dan neme men een oplossing ter halve sterkte van die, welke in granen gebruikt wordt. Het- vlas moet een lengte hebben van plm. 11) tin, Zeer veel belangstelling is er ook voor stekelbestrijding in grasland met zgn. groeistoffen. Deze wijze van onkruidbe strijding verkeert u.i. nog in het proef stadium en wij willen dan ook tót voor zichtigheid manen. Deze waarschuwing heeft niet in de eerste plaats ten doel u bang te maken voor schade aan liet gras. Dis risico i- niet zo groot, Maar een be handeling met groeistoffen kost vrij veel en u meet hel dus alleen doen wan neer u van het resultaat vrij zeker bent. Daarom ra.lm we u aan te beginnen met één perceel en niet direct bunders te te gaan hespuiten. Op Texel zijn verkrijgbaar Agroxone en Weedet'.e. Hét eerste middel wordt gel verd in de vorm van vloeistof, liet. tweede als poeder. Van Agroxone neme men plm. U/s liter op 100 liter water, van Weedette een half pond op J00 1. water. Van dpze oplossing moet ongeveer 800 liter per bunder worden gebruikt. De behandeling moet worden uitge voerd hij groeizaam weer. Op het ogen blik is de temperatuur nog iets te laag. De Plantenziektenk. Dienst waarschuwt tegen het gebruik van groeistoffen in granen. In meerdere gevallen werd ern stige schade geconstateerd. Wij zijn te allen tijde bereid 0111 vra gen betreffende dit onderwerp te be antwoorden. Ook voor ervaringen met deze middelen houden wij ons hartelijk aanbevolen. C. v. G. VERBETERING 1IOORNDERWEG. DEN HOORN. Vorige week is men aan do Hoornderweg klaar gekomen met de puinfundering en Dinsdag met de be- tonbanden, Over 5 weken hoopt men de weg kant cn klaar op te leveren. Dit zal een grote verbetering beteke nen voor het. verkeer naar Den Hoorn. Een mooi stukje werk van de fa. Ooms, met ais uitvoerder Jb. Komen. Dezelfde heeft, ook in korte tijd het lijwielpad naar Paal 9, achter Den Hoorn ver nieuwd. Zo komt geleideijik aan alles toeli weer voor elkaar. BEROEP UITGEBRACHT. DE WAAL. Op de Ca-ndidaat C. J. .1. Janse uit Middelburg is een beroep uit gebracht door de Ned. Hen. gemeente Do Waal en De Koog. GESLAAGD. DEN BURG. Mej. Tine Reij heeft de zer dagen ve Deventer met gunstig ge volg liet le gedeelte van het examen af gelegd voor lerares Landbouvvhuishoud- sehool. Acte N. XIX. CHURCHILL Donderdag ln ons land. Naar wij vernemen zal de lieer Win ston Churchill Donderdagmiddag 6 Mei a.s. op Sohiphol .aankomen voor bijwo ning van liet Congres voor Europa. Churchill zal gedurende zijn verblijf in Nederland in de Britse Ambassade loge ren. 15 JAAR C. J. M. V. .DEN BURG. Ondanks de traditionele „Meierblis", welke op deze avond gehou den werd, waren toch ruim 150 genodig den in Kben Haëzer aanwezig om in ■feestelijke vergadering het 15-jarig be staan van de C.J.M.V. „De Burcht" te vieren. In Jan. 1933 gaf Ds. F. Visser de stoot tot de oprichting er van en tot nu toe is de C.J.M.V. iedere Maandag avond in vergadering bijeen. In samenwerking met de C.M.V. „Dient den Here" werd de gasten een goed verzorgd programma aangeboden. De avond werd begonnen met de lofzang „Lof zij den Heer, de almachtige Ko ning de ere", waarna de voorz., van de Jongemannen, Nan Huisman, alle aan wezigen van harte welkom heette. Van Ds. Visser, die tot zijn spijt niet aanwe zig kon' zijn, las hij een felicitatiebrief voor. Nadat gezamenlijk was gezongen „Een vaste Burcht, is onze God", opende de voorz. net gebed. „Doch gij zijt var. Christus en Chris tus is Gods" (1 Col'. 3:23), was de laat ste tekst van een Bijbelgedeelte (Cor. 3:9 einde), aan de hand waarvan de secreta ris Jan Alkenia een inleiding hield, met als onderwerp: „De „C" van dc C.J.M. V." Hij wees ei met klem op, dat de C van deze afkorting geen voorzetsel mag zijn om alleen maar te onderscheiden van andere verenigingen. Wij moetén ons er van bewust zijn, dat wij leden zijn van een Christelijke ver. Van een ver. die blijkens de naam Christelijke Jongeman- nenver., van Christus is, aldus de inlei der. Wij moeten ten allen tijde het recht voor ons opeisen „Christen" ge noemd te worden, en ons nooit schamen voor hetgeen wij als Christen in Chris tus, onze Heer en Heiland bezitten. Met het lied „Neem mijn leven, laat het Heer, toegewijd zijn aan Uw eer", als slot van deze inleiding, las de secretaris vervol gens liet jaarverslag voor, waaruit de aanwezigen zich een beeld konden vor men van hetgeen er in de C.J.M.V. om gaat. ■In een klinkende feestrede memoreer de Nan Huisman de jaren die gingen, vol met herinneringen en gebeurtenis sen. Maai w ij moeten verder, en met Gods hulp. Wij weten, dat wij Zijn ze gen niet kunnen missen, dat wij niets kunnen zonder Hem, en daarom zullen w jj voortgaan in vertrouwen op Hem! Tot de pauze werd het toneelstuk „Het Veerhuis", naar hel gelijknamige boek van W. Schipper, opgevoerd. Een ern stig stuk, dat. goed werd gespeeld. Al leen was het jammer, dat. er zoveel to- neelveranderingeu plaats vonden. Tus sen de bedifjven werd gedeclameerd en gezongen. In de pauze weiden de aanwezigen ge- tracteerd op thee met koek. Een welko me afwisseling, daar men steeds de volle aandacht nodig had voor het program ma, dat vlot. werd afgewerkt. Zelfs in de pauze werd de aandacht gevraagd voor een kasversteviging. In gespartnen ver wachting werd. iedere keer uitgekeken naar de volgende verrassing, die door de ver. als tegenprestatie voor de offervaar digheid werd geboden. „Bart als detective" werd door de jon- geledencliiD uitstekend vertolkt. Bal* had zijn gierige haas eens lekker te pakken!!! Wim Boon, die als eonferen- cier dit stuk aankondigde, liet ook na af loop hiervan de gasten schaterlachen met een serie originele grappen en mal le gebeurt missen. De C.J.M.V.. dievvorig jaar een prijs behaalde met „Ouwe Sunderklaas", kon liet nok nu niet nalaten liet woningpro- hleem aan tic orde te stellen. In „Ver plichte inwoning" werden de lachspieren wel eens op de proef' gesteld. Het stukje zat er goed in en het gegeven w''as uit stekend gevonden, 't Zal je gebeuren! Met 7 man inwoning, als je denkt, met één man klaar te zijn! Ook de „Muskietjacht" van Kees Terp stra i'n „Het trouwlustig Ierse meisje" van Liny Eelnian, om maar enkele voor drachten fe noemen, werden met. gul applaus beloond. Het was flanook voor t elen toch nog onverwacht, toen om half 2 het reper toire was afgewerkt en de voorz. ver zócht liet Volkslied te willen zingen. Ds. van Reijendam besloot de avond met een korte toespraak, tvaarin hjj de verenigingen dankte voor het gebodene en dc aanwezigen voor lnin aandacht. In gebed droeg 'hij het werk van C.M.V. en C.J.M.V. aan God op. Zo was de tijd tot vertrekken weer daar. maar niet zonder de uitnodiging van Nan Huisman „Tot weerziens". OP 01 EN 02 VAN DE NIEUWE KAART ELK 3 EENHEDEN BRAND STOFFEN. De bonnen 01 en 02 van de nieuwe brandstoffynkaart. zijn elk geldig ver klaard voor drie eenheden vaste brand stoffen. De bonnen moeten vóór 15 Mei hij de leverancier worden ingeleverd. Van enige verruiming in de voorzie ning met anlhraciet is geen sprake. De handel moet dus wederom mede worden bevoorraad met belangrijke hoeveelhe den andere soorten, waarvan de verbrui kers hun evenredig deel zullen moeten afnemen. Teneinde de moeilijkheden, welke liet soortenprobleem opwerpt, enigszins te verminderen, zullen bruin kolenbriketten en koolslik zonder afgif te van de distributiebonnen kunnen wor den verkocht. Het ligt in het voorne men bij de verdeling van de bruin koolbriketten zoveel mogelijk rekening te houden met de normale afzetgebieden van bonvrije turf en koolslik. DE PRIJS VAN HET KRENTENBROOD. De Minister van L„ V. en V. heeft bepaald, dat de prijs van het krenten brood wordt geste'.d op f 1,per brood van 800 gram en op 8 ct. per bolletje van tenminste 50 gram. Voorts is be paald, dat liet krentenbrood tenminste 20 pet. krenten, rozijnen of sucade moet bevatten.' SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Het was maar lelijk mis hij Texel 1 en we mogen van geluk spreken, dat Lolle niet in de algemene malaise deelde. Ook Bert bleef z'n vorm behouden. Het was oók werkelijk teleurstellend, dat onze aanval zich zo liet uitschakelen. W- waard kwam met slechts 4 spelers van haar -coinp. formatie. Of dit soms bij on ze spelers de gedachte gewekt heeft, „dat zuilen we even gaan winnen"? Wel was het een ander elftal van W.-W., maar de achterhoede was wel bijzonder goed en daartegen moest T. met. haar trage aanvalsspel het volkomen afleg gen. Het tempo onzer aanvallen werd door het telkens eerst goed leggen der bal waardoor de tegenpartij en vooral een die zeer snel reageert, steeds kan ingrijpen. Als T. eens haar spel ging wijzigen en ineens doorspelen èn door lopen, zouden er meer aanvallen met succes bekroond .vorden'. Wel was T. het eerst in de aanval en bleef onze achternoede en halflinie de situatie gemakkelijk meester, mahr tel kens was ten W.-been er precies even eerder bij cn met forse trappen werd het terrein gezuiverd. Jan Boswijk gaf goed door, naar Dirk, een knappe voor zet volgt, maar de kans werd niet benut. Ook Hans de Jong mist een mooie kans en bracht er overigens niets van terecht. Wel wordt er menige goede aanval on dernomen, maar de schoten gaan over of naast of belanden bij de keeper, die er wel raad mee weet. Hoe of Bert ook z'n ballen doorgeeft, er werd niets be hoorlijks mee gedaan en zo verloopt de tijd maar doelpunten blijven uit, Rust dubbel blank. Direct na de hervatting een opleving in onze aanval en krijgen we enige goe de voorzetten en passen, vooral van Jan Boswijk. Men reageert veel te laat. Piet Eelman werkt de bal aan de verkeerde kant der naai, Dick kopt een corner pre cies naast, enfin niemand weet in de aan val iets te doen en men berust er in, in plaats van eens een andere spelmethode toe te passen. W-waard begreep in het laatste gedeelte dat er voor haar een leans was rn werkte zich los en veelal kwam het in onze achterhoede tot lasti ge momenten. Met enige corners op ons doel. laat scheidsrechter De Snaajier, die behoorlijk leidde, eindigen. Doordat Helder van Watervogels ver loor, hebben we de kop genomen, maar wat nu? Donderdag (Hemelvaartsdag) gaat T. 1 bekeren bij Grasshoppers, die kam pioen geworden zijn van haar afd. Als T. nu met invallers spelend, zich zo weert als W-waard j.l. Zondag, zit liet goed. Texel 2Oosterend, half drie. A.s. Zondag: Texel 3 naar de serie- wedstrijden van ZDH tegen Tex. Boys 2. Zaterdagmiddag half 3: Texel adsp. (welpen)) tegen Tex. Boys idem. Een Is het nog maar zó kort qeleden, Dat er vredesjubel klonk? Die onverqetelijke tijding,. Die oversprong gelijk een vonk. We durfden 't bijna niet geloven, Maar 't bleek een blijde werk'lijkheid, En al de vlaggen van de huizen. Die zongen luid: wij zijn bevrijd! Ja, 't is vandaag 3 jaar geleden. Maar wordt er nog wel aan gedacht, Hoevele offers, hoeveel levens Voor onze vrijheid zijn gebracht? O ja, vandaag op deze feestdag, Nu denken wij er aan terug, Maar dan gaat 't leven al weer verder, De rest vergeten wij zo vlug. Wie denkt nog aan de vele helden, Die onder gingen in de strijd? We leven al weer rustig verder, ln eigen zelfgenoegzaamheid. Wie denkt nog aan de nabestaanden, Die achterbleven in de nood? Wie steunen weduwen en wezen, Wie helpt in hunne rampspoed, groot? De Stichting veertiq-vijfenveertiq, Klopt deze maand ook bij U aan. Geeft dan geen fooi, maar geeft u op als Contribuant, doe het spontaan! De onvergetelijke helden, Zij stierven door het moordend vuur, Zij hadden alles voor u over, Geeft gij voor hen een enkel uur! HÜ1B DE RIJMELAAR. WelIVoc in b Mwel :rk nz b pracht oefenwedstrijd voor de dag in Sehagen. Zaterdagmiddag: ZDH adsp. Texel A-B. Aanvang 4,30 uur. Er wordt gemompeld, dat de Toxjj.se spelers rugnummers moeten draj^ daar liet publiek ze niet uit elkaar hou,den wegens het switsenlü! Zaterdagmiddag speelde Tex. B.B H b. T. won met ö-O. ?r Trainen deze week als gewoon en aéi C present. Dit geldt natuurlijk ook de adsp. En nu spoedig opgeven hoein,e logeetjes jullie kunt bergen. lze Tex. Boy. Ve Zondag speelde Boys 1 de 3e royen van de Gouden Kruiswedstrijden 0 moest in Zeemacht 1 hun meerdere e kennen. Direct na de aftrap zijn de j itn ten in de aanval, de Boys namen eel al spoedig het initiatief over en st< de achterhoede van Z. op de proef. A val op aanval werd ondernomen, m deze wei-den steeds weer onderbrot Na 20 min. spelen komt de l.-binneiv'P( 'n voorzet van rechts, vrij voor de )eiie per te staan, maar de bal ging jal over de lat heen. Onze jongens liear"' het hier niet bij zitten en zetten alles?" alles 0111 liet vijandelijk doel te dooi!rs ren. wat hun evenwel niet gelukte. ()or Z. onderneemt enkele mooie aanval!121-' maar steeds zijn het weer de backs 1 keeper, die deze een Halt toeroepen, f de Boys weer gevaarlijk komen opzetti beland een harde schuiver van de l.-S— nen net aan de verkeerde kant van i, N paal. Rust dubbel blank. sie Na de 'rust krijgen we hetzelfde s|hrt met de Boys iets in de meerderhSiel Toch is 't. Z„ die na 10 min. spelen vai stand op 1-0 brengt. Nu gaan de Bvai met man en macht tot de aanval over, de Z.-aOhterhoede krijgt druk werk it! moet diverse inalen handelend optredjs Er waren prima aanvallen bij, maarxn werd te weinig op doel geschoten.. HiT door kwam er in de stand geen veranl ring en kwam Z. als overwinnaar uit veld. Scheidsrechter Rijk leidde pri Zondag a.s. gaat Boys 2 naar voor de bekerwedstrijden, welke di gehouden worden. Na loting is konpjj vast te, staan, dat het 2e tegen Texé.v-Ü speelt om 1.30 uur. De kleine adsp. slvr, %e 'de ai. S.V. „De Zwaluw" uii Zondag won het 2e aan Den Hoif" met 2-0 van De Koog 2. Adsp. B gintf met 2 invallers Zaterdagmiddag bij T' op bezoek, dit was te sterk voor juli jongens, met 0-0 werd verloren. Een wr® geilde keer beter. Zaterdagmiddag <ü:i 4,30 spelen adsp. A en B gecomb. teg#Pv een Texel comb. Zondag worden aan Den Hoorn l9,e kerwedstrijden gespeeld, door ons gei1, ganiseerd. Na loting werd castgestt voor 9 Mei: 1,30 uur Texel 3Tex. Boys 2. in 2,45 uur Oosterend 1ZDH 1. 01 4,— uur De Cocksdorp 1De Koog; Vrijdagavond trainen om 7 uur op" veld. Wie foto's van de adsp. besté heeft, kan ze bij de seér. afhalen POSTDUIVENSPORT. De uitslag van de vvedvlui iit variP Dordrecht, welke Zondag 2 Mei gebit den is. luidt: A. Keijzer 1. A. Poel 2, 4, 7, 10. TI. D Prins 3, 5, 8. H. .Nioboer 6, 11. Cl. Buis.' De duiven zijn gelost om 9 uur. 1 eerste'duif werd geconstateerd 0111 lO rS 35 min. 28 sec, en maakte een snelhi van 1454,7 ill. per minuut, IP Zondag 9 Mei wordt gevlogen v Roosendaal, afstand 171 km. ten Zaterdagmiddag tegen Texel ad Denken de leden om de Donderdi avond. PREDIKBEURTEN. Hemelvaartsdag. NED. HERV. GEMEENTE. T 11 Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendani Eben Haëzer. j Doopaangifte v. d. dienst van a Zondag, Vrijdag n.m. 8 u. in de ke ij kekamcr der N. Herv. kerk. h. De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker. Ju Den Hoorn half tien Ds. v. Boven j d De Koog 11 uur Ds. van Boven c] De Waal geen dienst. ijc Oudeschild half 10 de Heer Termaat Oosterend 10 uur Ds. Winter GEREF. KERK. gi Oosterend 10 u. Ds. de Wolf n Den Burg 10 u. Ds. Schuddebetirs. Deze week geen catechisatie. Gevonden Zondag, 18 April in Den Burg een zilv. ringetje. Tegen adv. kosten terug te bek. bij M. Witte, Gerrits- land 166 Te k. een houten ledikant met matras. P. Bak ker, De Koog 2 Aangeb. shag te ruilen v. textielpun ten. Adres bur. v.d. bi. Te k. best kuikalf. P. Ver- berne, Spang Te k. aangeb. jongens overjas nw. Ift. 6-7 jaar. Kapper Prins, Den Burg Te k. geregistreerd kui kalf. K. Mantje, Ruisdael Wegens ziekte kan. er deze week niet gevent worden. De winkel blijft geopend, der halve verzoeken wij onze klanten beleefd het benodigde te willen afhalen. Beleefd aan bevelend, Geb. Daalder, Groentenhandel, Oosterend In ruil aangeb. 10 pnd. suiker v. textielpnt. Jac. Druif, Post weg E 62 Te k. beste big gen. P. Bakker, De Kamp Met grote vreugde en dank aan God, geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Harry die bij het H. Doopsel de namen ontving HENDRIKUS JOHANNUS J. C. KEESOM B. KEESOM-Karsten Molenstraat 62, 2 Mei '48. Arie Hoep en Nel Smit hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsheb ben op 28 Mei l948teDen Burg v.in. 11 30 uur 't Zand, Kanaalkade 138. De Koog, Texel. Toekomstig adres: De Koog 103 A. Koolstra IJ. Jilderda geven U hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op 13 Mei as. om 11 uur v.m. te Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 11,30 uur in de Geref Kerk te Den Burg door de Wel eerwaarde heer Ds. M. N. de Wolf. De Koog K 10, Texel. April 1948 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in I 9 Mei hopen mijn geliefï Kinderen A. Groet M. A. E. Groet- TE Dekkt hun 35-jarige eclitveret^t ging te herdenken. ue Hun liefhebbende Moedije A. v. LIERE-Timmermt-e Wieringerwaard, Tweya wege A 145. Gl Maandag, 10 Mei hopi onze geliefde Ouders, Bi huwd en Grootouders Hendrik Witte en Maart je Huisman hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken. b< Hun dankbare Kinderejj Behuwd- en KleinkinderC H. Zijm en Kinderen Jac. van Heerwaarden J A. M van Heerwaardein Wi# en Kinderen D. Witte A. Witte-Gomes en Kinderen Den Burg, Texel. Mei 1941

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2