LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel brengen belangiheobenden het volgende in herinnering. De grote lainmerenmarkten zullen dit jaar worden gehouden op Dinsdag 18 en Maandagen 24 en 31 Mei "en 7, 14 en 21 uni. De toelating tot d?ze markten geschiedt bijzondere gevallen uitgezonderd, alleen wanneer vooraf de nodige hokken zijn besproken. Daartoe zal gelegenheid be staan: a ter gemeente-secretarie op alle werkdagen, uitgezonderd marktdagen van 9-12,30 uur; b. op de marktdagen van 9-13 uur aan de_kio.sk of nabij het marktterrein; c. ten raadhuize des Zaterdagsavonds van 19-20'uur. Verzocht wordt bij de bespreking van lammerenhokken mei gepast geld te be talen. Aangiften na Zaterdagavond 20 uur ontvangen voor de mark! van Maandag d.a.v., worden niet meer ten uitvoer ge bracht. Het vee kan ter markt enkel worden aangevoerd tussen 8- en 10 uur; dit dient te geschieden door de Parkstraat, met dien i erstaude, dat de Parkstraat niet anders bereikt kan worden dan door de ingang hij de Weverstraat. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het niet toegestaan is de lammeren te merken met teer. Texel, 10 Mei 1948. 9 Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. BLIKSEM VEROORZAAKTE EEN GROTE RAVAGE. Tijdens het onweer, dat zich hier Maandagavond voordeed, sloeg de blik sem in de kleine boerderij van de wed. Dekker, gelegen te Dijksmanshuizen. Het eigenaardige was, dat er een groot gat in de muur uitstond, waardoor de bliksem een uitweg zocht. De bliksem bad zo'u grote kracht, dat zelfs de muur gedeeltelijk ontzet werd. Het begin van brand werd geblust met een apparaat, door dhr P. Mantje en voorts door om standers, met enige emmers water, zodat een grote ramp voorkomen werd. Wel veroorzaakt.' deze blikseminslag een grote ravag« in het dak, daar do pannen schots en .scheef door elkaar kwamen te liggen. Verder werd de nok er pfgerukt. Het gelmcl lijkt wel een gebouw, dat er uit ziet alsof het door oorlogsgeweld getroffen i De brandweer van Ooster- eud en Den Burg, die beiden zeer spoe dig ter plaatse waren, behoefden niel daadwerkelijk op Ie treden. HEROPENING „HAVENZICHT". OUDESCHILD. Zoals in een adv. in lit nr. blijkt, zal het bekende Hotel-café van dhr J. 1).'Bakker aan de haven te Oudeschild a.s. Maandag (2e Pinkster dag) opnieuw geopend worden. Zoals men zich nog wel kan herinneren werd ook dit pand met de Russenooriog ver woest. Thans na 3 jaren dus, is deze zaak geheel vernieuwd herrezen. We komen hierop nog nader terug. MUZIEK(IONCOURS W.-ERIESE BOND VAN HARMONIE EN FANFARECORPSEN. Te Schoorl werd Zondag de 2e dag ge houden van het muziekconcours van de West-Friese bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. D- muziek die ten ge hore werd gebracht, was heter dan op Hemelvaartsdag. Van de 15 corpsen wa ren er 19, die beslag wisten te leggen op een le prijs. De uitslagen .waren als volgt: 3e aid. fanfare: Volharding, Berkhout, 341 p., le nr. 2e afd. fanfare: Harmonie, Bènning- hroek. 306 p.. 2e prijs. le afd. fanfare: Willen is Kunnen, Lutjewinkel, 326 p„ 2e prijs. De Vriend schap, Schoorl, 340 p., le pi. Comb. HoogkarspelVenlnuzen Concordia Door Wilskracht Saamgebracht, 295 p., 2e pr. Onder Ons Dirkshorn 387 p., 1e Prijs. 2e afd. Harmonie: Schagens Harmo niekapel, Behagen. 314 p., 2e pr. De Post- harmonie. Alkmaar, 336 p., le prijs. Ere-afd. Harmonie: Apollo, Den Oever Wieringen, 347 p„ le prijs. Ere-afd. Fanfare: Oefening kweekt kennis. Oostwoud. 358 p., le pr. Excelsi or, Andijk West, 376 p., le pr. Kon. Muz. vereniging Harmonie, V ieringen. 307 p„ 2e pr. De Herleving, Zwang, 352 p„ le pr. Eensgezindheid, Hciloo, 341 p.. 1e pr. Kunst na Arbeid, Z.-Sehanvonde, 379 p.. le prijs. In dè ere wedstrijd behaalde Apollo, Wieringen in de stclie harmonie de le prijs mei 177 punten. In de sedie fanfare: Eensgezindheid, Heiloo 189 p.. le pr. Kunst na Arbeid, Z.- Scharwoude 186 p., 2e prijs. Het hoogste aantal punten over de le dag werd behaald door Ons Genoegen, Wjjdenes. Door di' resultaat kreeg deze ver. de medaille van H.M. de Koningin. De medaille van de commissaris der Koningin in de Prcv. N.-Holland werd gewonnen door Eensgezindheid van Hei loo. Uitslag marswedstrijd: De Postharmo- uie. Alkmaar 104 p., le pr. Apollo, Wie ringen 89 p„ 2e pr. Harmonie, Wierin gen 86 p.. 2e pr. Eensgezindheid, Heiloo 100 p., le pr De bond kan met trots op dit zo bij uitstek goed geslaagde concours terug zien. De organisatie, die in handen was gelegd van de ver. te Schoorl, was keu rig. Het was echter jammer, dat de 2e dag te druk bezet was, daar de ere-wed- strijden pas tegen half 12 eindigden. ONZE EMIGRATIE-RUBRIEK. (Van onze emigratiemedewerker.) „Australië heeft geen plaats voor lui lakken, geen ruimte voor slappelingen. Dit jonge deel van de Commerwealth is een groot, vrij land. vol verlangen u wel kom te heten. Maar. het heeft veel te bieden aan actieve en ambitieuse man nen en vrouwen, die een nieuw le\ en wil len beginnen in een zonnig land met ge lukkige mensen''. Met deze veelzeggende woorden sluit liet werkje „Australia and You", dat op de Legatie (Den Haag, Lange Voorhout 18a) gratis te krijgen is. Voor nuchtere Nederlanders klinken de woorden ietwat overdreven en misschien roepen ze asso ciaties op niet de reclame, die bekende parfumerie fabrieken voor hun reukwa ren plegen' le maken. Natuurlijk doen we goed al dit moois met een korreltje zout te nemen en toch moet een ieder zeggen, dat er yan bovenstaande zinnen veel waar is. Beroepswerklozen, zoals we die in vrij wel alle andere landen kennen, bestaan hier niel. l)e mensen werken allen. Dat alle mensen :n het zonnige land gelukkig zijn, durven we niet te beweren, dat ze daarentegen minder zorgen hebben, dan de gemiddelde Nederlander, staat vast. Uit de veie brieven, welke we van ad- spirantemigranten krijgen, blijkt wel, dat de meesten ons land willen verlaten om uit de zgn. „arme zone" te geraken, nog niet zozeer voor zichzelf dan wel voor de toekomst hunner kinderen. In hoeverre lit in overeenstemming is met het landsbelang, ialcn we gaarne ia het midden. Dat het volkomen menselijk is en niet te keren 3taat daarentegen vast. En per slot van zaken zijn vaststaande feilen belangrijk. Iedere Australiër, die werkt verdient voldoende om zich royaal te kunnen be druipen. Van zijn weekloon kan hij niet alleen eten, zoals in Nederland, doch le. heter eten, 2e. de noodzakelijke vernieu wingen laten verrichten aan kleding en huisraad, 3e, zijn kinderen goed onder wijs geven, 4e. langzaam zijn stoffelijke bezittingen, zoals meubilair, kleding, enz. uitbreiden en verfraaien, doch ook 5e sparen. In ons vorig artikel hebben w e .enkele lonen opgegeven. Bij hel beoordelen hiervan moet men er natuurlijk reke ning mee houden., dat dit de gemiddel den waren. Maar.... merendels zijn de lonen eerder hoger dan lager. Bovendien zijn ze gebaseerd op een 44-urige werk week. Overwerk, bijzondere' prestaties en dergelijke worden extra betaald. Over werk, moet volgens de wet extra worden betaald. De sociale wetten in Australië zijn zeer uitgebreid en regelen de ver houding werkgever-werknemer vrijwel geheel. Ook geniet iedere Australiër de uit deze sociale wetgeving voorspruiten de voordelen en verzekeringen, zoals kindertoeslag, ouderdomspensioen, inva- liditeitsuitkeringen enz. „De Australiër", aldus de „Nieuwe Courant", die een Nederlander onder vroeg. die geruime tijd in Australië was geweest, „is een apart snort mens. Hij heeft naast vele goede eigenschappen, ecu paar hobby's, die minder mooi zijn. Zo is hij dol op races en drinken, aan welke twee genoegens hij doorgaans een groot deel van zijn geld uitgeeft. Elke plaats, die zichzelf respecteert, heeft 'n racebaan, waar de bewoners hun hart kunnen-ophalen aan liet gokken. De een voudige Australiër is niet arm. De ar beiders hebben korte werktijden en ho ge lonen. Bovendien leveren de schapen teelt en de graanbouw, de fwec voor naamste bedrijfstakken, weinig moeilijk heden op, zodat er goed verdiend wordt. Waar nu bv. in Amerika een werkman, die toch immers ook een goed loon ont vangt, zyj geld uitgepit aan bepaalde ge makken. <li-> hij voor zicli en zijn gezin verlangt, (hij w il een goed huis, centrale verwarming, een eigen auto enz.), daar stelt de Australiër heel weinig eisen voor zijn dagelijks leven, zodat hij veel geld heeft i oor zijn twee hobby's." In bovenstaand citaat zit zeker een grond van waarheid, alleen is men te sterk generaliserend. Inderdaad gokt de Australiër graag, maarhij drinkt niet meer dan de gemiddelde Nederlan der. Wel is hij veel buitenshuis, waar toe liet heeilijke klimaat aanleiding geeft en .vel besteedt hij minder zorg aan zijn interieur dan de Nederlander, doch zeker niet minder dan de Ameri kaanse arbeider. Alles bijeen is bovenstaand citaat op nieuw een bewijs voor het feit, dat slechts weinig Verhaaltjes, welke ge schreven worden over vreemde landen, werkelijk betrouwbaar zijn. ^Hopelijk zijn we er in geslaagd onze lezers en. speciaal de adsp. emigranten, enige indruk te geven van Australië. De conclusies trekke men zelf. Aan de band van de binnengekomen vragen zuilen we straks in een slotartikel enkele pun ten nog nader toelichten. Daarna krijgen we nog een of twee artikelen over Cana da, eveneens geschreven naar aanleiding van de vele gestelde vragen en daarna beginnen we met .le uitvoerige behande ling van Zuid-Afrika. Personep. die nadere bijzonder heden willen weten over de emigra tie naar Z.-Afrika. dat uitstekende mogelijkheden biedt, aan vakarbei ders, verzoeken we zo spoedig mo gelijk te schrijven met vermelding van beroep, plannen enz. Stel ge rust vragen. We kunnen er dan re- kenilig mee houden en onze arti kelen zoveel mogelijk op de vragen afstellen. VERBETERD BERICHT. OOSTEREND. in ons art. over de her opening der bakkerij van dhi M. Bre mer komt een fout voor, welke wij bij de ze willen herstellen. Het timmerwerk is nl. van de Gebr. Timmer en 't schilder werk van dhr C. Bremer. DE SANERING VAN DE MIDDEN STAND. Op uitnodiging van de K. v. K. en Fa brieken v: N.-Holland sprak le Alkmaar in een vergadering van besturen der Middenstandsverenigingen, Dr. F. L. v. Muiswinkel, dir. vil. Eeon. Instituut v.d. Middenstand te 's-Gravenhage over het onderwerp:' „De sanering van de Middenstand". Spr. zei, dat als wij spreken over de sa nering van de middenstand, wij aller eerst moeten weten, dat verschillende feiten hierbij verschillende methodes no dig maken. Zo is er bv. de uitwendige sa nering door de bedrijven zelf ter hand genomen <le vestigingswet voor -het kleinbedrijf en de kwalitatieve verbete ring i'an'de middenstand. Onder sanering kunnen we verstaan, de rationalisatie en de inkrimping van 't aantal bestaande zaken. Het Econ. Instituut voor de Midden stand, dat in 1930 werd opgericht, heeft zich met vele vraagstukken "bezig te houden. Eén van die vraagstukken is de spanning tussen lonen en prijzen, een vraagstuk, dat maar al te dikwijls niet juist wordt gesteld. Beter ware liet, niet van lonen en prij zen, doch van inkomens en prijzen te spreken, aldus dr. van Muiswinkel en hij dacht hierbij aan de kleine beleggers, huiseigenaren en ambtenaren. Niet al leen de arbeiders, maar ook deze laatste categorie slaat tegenover 'n prijsniveau dat onder invloed van de oorlog zeer sterk is gestegen. Grens van het toelaatbare over schreden. Gaat de overheid nu trachten liet prijs niveau te drukken, dan zal zij moeten be denken, dat liet bikomen van de handel wordt aangetast. In liet kruideniersbe- drijf bv. is dit al *e merken. In de prac- tijlc maakt men hier vaak niet meer dan 16,5 pet. winst. Een inkomen dus, dat veelal lager is dan dat ran een arbeider. In dit kruideniersbedrijf heeft men bo vendien nog rekening te honden met on- verkoopbaarheid en andere risico's; ver der moeten de winkeliers veel belasting betalen, de omzetbelasting en de onder- ïiemingsbelastiiig, die grote bedragen eisen. Het is de taak van de middenstand en hierbij kan het Eeon. Instituut grote diensten bew ijzen de overheid erop te wijzen, dat in sommige branches de grens van liet toelaatbare is overschre den, aldus spreker. Vaak wordt er beweerd, dat er een overbezetting van het winkelapparaat zou zijn. Dr. van Muiswinkel ontkende dit echter en liij wees er op, dat het aan tal winkels vanaf 1930 niet 10 pet. is ver minderd, terwijl de bevolking met 1,5 milliocn zielen is toegeuumen. Was er toen één winkel op de 52 in woners, thans is liet er één op 70, overi gens geloofde spr. niet, dat een overbe zetting tot verhoging van liet prijsni veau zou leiden. Sanering is om kostprijs te drukken. Dr. van Muiswinkel meende er voor-te moeten waarschuwen, dat de sanering, waarvan hij toch een voorstander was niet een daling van liet prijsniveau zou hebben. Het aantal bedrijven, dat zon worden „weggesaneerd" zou in de omzet en- winst van de overigen geen verande ring brengen. Wel is sanering noodzake lijk om de kostprijs te drukken; boven dien zullen de arbeidstijden hierdoor verbeterd kunnen worden. Verkeerd achtte spr. de sanering, zo als deze momenteel bij de melkhandel is doorgevoerd en waar een bepaalde wijk aan een slijter is toegewezen. Hier is de concurrentie uitgeschakeld, aldus spr. Aan het slot van zijn betoog gaf dr. i Muiswinkel nogmaals als zijn mening te kennen, dat een sanering door inkrim ping van zaken en bedrijven geen oplos sing van al de problemen zou betekenen. Van de gelegenheid om vragen te stel len, werd druk gebruik gemaakt. Nadat dr. van Muiswinkel er enige beantwoord had, kreeg het hoofd van de afdeling Middenstaudswetten van het Dep.- van Eeon. Zaken. nir. H. M. S. van Oers het woord. Naar aanleiding van enige vra gen, die hew uit de vergadering waren gesteld, sprak hij o.-a. over de vestigings wet, die tot doel heeft de middenstand te verheffen.' De eisen, die deze wet stelt, mogen echter niet le zwaar worden, meende spreker. Hierna volgde sluiting. NABIJ SCHAGEN WERD EEN VROUW GEDOOD DOOR HET ONWEER. Het noodweer, dat Maandagmiddag losbrak boven diverse plaatsen in Noord- Holland, heeft té Tjallewal ouder Soha- gen een slachtoffer geëist. Omstreeks 6 uur sloeg de bliksem in de woning van de fam. Limmen. Er zaten op dat mo ment 6 personen om de tafel. Plotseling zag men een felle vuurbal, stoelen vie len om en imv. Limmen werd dodelijk ge troffen. De anderen bleken meer ge schrokken te zijn. De woning zelf liep verder geen schade op. HET BEELD VAN DE SCHRIJN WERKER. Ter voorkoming van misverstand ver dient de vermelding van hetgeen de bur gemeester Zondagmiddag 2 Mei bij de in trede van Ds. de Wolf te Oosterend heeft gezegd (courant van 5 dezer) wel enige aanvulling. „De schrijnwerker bereikt met een zacht stuk hout gemakkelijk resultaten, doch ze zijn niet zo goed en duurzaam als wanneer hij werkt met hard liout, waar voor hij beter en scherper gereedschap nodig heeft". „Omdat de Oosterenders or bijzitten", aldus de burgemeester, „mag ik het zeg gen, dat ik ze meer reken tot het harde hout, af en toe een knoest er in". „Als de nieuwe Ieraar komt met goed gereedschap en de geesten weet te pak ken, zo zal zijn arbeid ongetwijfeld goe de vruchten afwerpen". SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Onder zeer grote belangstelling speel de Texel lT.Y.B.B. de strijd in de le ronde der KNVB-beker. Tyb, een sterke 3e klasser, bereikte in haar cfd. de 2e plaats. Het, was een prima elftal met 'n gevaarlijke v oorhoede. De vleugelspelers en middenvoor snel en doortastend, ster ke halflinic, terwijl ons de achterhoede niet het sterkste deel der ploeg leek. Overigens een goede tactiek spelend, moet het-een pluim voor onze achterhoe de en halflinie zijn, zich maar eenmaal te hebben laten passeren. Onze backs, spil en kanthaifs deden het uitstekend, even als Lolle, die weer prachtig op dreef was en het is maar jammer, dat onze voor hoede, al hebben we alle lof voor hun vasthouder, en proberen, nog niet hele maal gevonden is. Diek had er zin in en stiehtte menigmaal gevaar. Voor Jan Boswijk zijn de opgaven in duels nog wel iets te zwaar, zijn aangeven dikwijls goed, Kees Witte deed wat liij kon op deze nieuwe plaats en vooral in 't laatst kreeg hij er meer vat op. Gerrit is een doorzetter en zal liet wel redden, jammer dat hij .geblesseerd werd en op halve kracht verder moesi spelen. Piet Eelnian doel dikwijls goede dingen, maar kan nog hewegelijker worden en moet meer baiheliand'eling krijgen. AI met al staan we er niet slecht voor. Onder prima leiding van dhr Waal wijk van Doorn, trapt T. af en zet er meteen een flink tempo in. Meteen gaat de bal naar Piet Eelman, die hoog voor zet, Dick "'iet z'n kans, snelt naar binnen en lost vanaf de strafschoplioek een prachtig boogschot, dat in de uiterste bovenhoek doel treft, 1-0 binnen de mi nuut en met een uiterst fraai doelpunt. Nu komen de gasten echter eerst, los en worden halflinie en achterhoede op zware proef gesteld, maar ze zijn er op. voorbereid en prachtig vullen ze elkaar aan en verstaan elkaar als liet op bui tenspel zetten aankomt. Wel lossen de gasten enige schoten, maar die zijn bij Lolle veilig. Na 10 min. krijgt T.vbh een vrije schop te nemen en dat gaat zo snel dat de middenvoor, die de bal ontving er meteen door was en zuiver in de bene denhoek schoot waarmede (1e stand ge lijk kwam. Toeli komt T. nu meer en meer los en weet enige hachelijke mo menten voor Jiet Tybb-doel te veroorza ken. Kees kopt tegen de latkruising een sehot. tegen d'e paal. Een praehtschot van Dick wordt door de keeper corner gestompt, waarna de aanvallen meer heen en weer golven. Maar Henk, Wim en Go nier t zijn er goed in en weten steeds weer in te grijpen, een zeer ge vaarlijk hoog schot wordt door Lolle over de lat gewerkt. De zeer snelle r.- buiten heeft met Wim alle (noeite, kort om het is een prachtig, zeer snel en spannend spel. Even voor (1e rust loopt Gerrit met grote snelheid door, de keeper CONTACT-AVOND van de Stichting 1910-M5 op Woens dag 5 Mei in het Concertgebouw te Haarlem, voor het dictrlct N.-Holland. Deze eontactavorid werd door 42 Texe laars bijgewoond. Een uitvoerig pro gramma werd vertoond, waaraan mede werkten liet Stafmuziekcorps der Am sterdamse Politie o.l.v. de Inspecteur- kapelmeester Johan Pinkse, de accorde on-ver. „Aalsmeer" o.l.v. de l)eer G. E. de Boer en Jetje van „Radio Oranje"^ Zij zong voor ons de bekende liedjes, welke zij menigmaal vanuit Londen vja de radio tot ons deed komen. Een dave rend applaus viel haar ten deel, welke op het eind overging in een ovatie. Begeleid door het machtige concert orgel, werden achtereenvolgens gezon gen de liederen Voor Nederland, Vlagge- lied en Wij willen Holland houwen. In drukwekkend was deze samenzang, wel ke door de ongeveer 1090 bezoekers spontaan werd meegezongen. Iedereen was ónder de indruk van het geen door de beide muziekver. werd ge presteerd en allen waren ten zeerste vol daan en zullen nog lang aan deze mooie avond terugdenken. Door de goede zorgen van liet Di strictshoofd was er v oor de Texelse gasten voor nachtlogies gezorgd en de meesten werden ondergebracht in Aar- denhout en Bentveld. En al ging dit in de nacht, (het was inmiddels 1 uur ge worden) met enige moeilijkheden ge paard. in verband met de vele slinger wegjes in die omgeving, de moed ging ei- niet. uit, integendeel men zag alles van de komische kant en ongeveer 2 uur in de morgen kon iedereen zijn ogen slui ten met de wetenschap, dat het werk v.d. Stichting 1940-'45 door iedere bezoeker van deze avond met volle energie aange- vat zou worden, zodra hij of zij weer in hun woonplaats zouden zijn terugge keerd. Door verschillende autobus-onderne mingen waren gratis bussen voor het vervoer naar Haarlem beschikbaar ge steld en we kunnen hieraan toevoegen, dat liet Teso-bestuur zich in deze niet onbetuigd heeft gelaten. Een woord van dank aan het Teso-bestuur vanaf deze plaats is dan ook zeker op zijn plaats. Door de verschillende sprekers op die avond werd nog eens duidelijk naar vo ren gebracht, het doel en streven van de Stichting, met een dringend beroep op iedere oud-illegale werker om zijn of haar krachten te geven voor het werk, dat wij ons in de bezettingstijd hadden voorgenomen te doen. Rest nog te vermelden, dat het in de bedoeling ligt, om binnen afzienbare tijd het hierboven genoemde muziekcorps de Accordeon-ver. „Aalsmeer" op Texel te laten optreden. Dit corps bestaat uit on geveer 20 personen en wij twijfelen er niet aan, of de grootste zaal op Texel zal te klein blijken te zijn. J. WESTDORP. De Cocksdorp, 8 Mei 1948. loopt uit in samen komen ze te vallei waarbij Gerrit zich blesseerde. Wi - kwam hij weer in het veld maar kon zie ei toch niet geheel geven. a Na de rust volgen eerst ecu zware 1 e min., inaar we hielden prachtig stam u waarna we weer ten aanval togen. Hei man en Bert met lange passen zetten d 0 voorhoede aan liet werk, maar ook d e achterhoede can Tybb liet zich niet gt .a makkelijk passeren. Een mooie pas ei naai' Dick bezorgde hem een goed kans, maar zfjn schot gaat precies ove ll de lat. Kees zit de gasten danig in d i? weg en als Dick zich weer door de vei jy dediging heen zal werken, krijgt hij eei !t lastige knie en moet uitvallen. T. kom nu geheel' opzetten, alles trekt naar vo il ren, maar ook dit mocht niet meer ba e teil. Het einde komt met gelijke stand h welke voor T. een eervolle beëindiginj li vah liet bekerprogramma betekent, Ver melding verdient nog dat Lolle doo: 11 goed uitlopen de middenvoor een kam ontnam en Henk dezelfde spelei' doo: hinderen tot naastsehieten dwong. s; Zo hebben we ons speelseizoen 0[ a waardige wijze besioten en nu maar trai nen en nog eens trainen, want het vol gende seizoen moet voor ons zijn, dai gaan we naar de 3e klas. Zaterdagmiddag ging Texel A, nieuws opstelling met 1 invaller naar ZDI-I. Oi dit allemaal adsp. waren, wordt betwij feld, en slaagde er in, ondanks partijdige leiding, de score blank te houden. Mei 0-0 kwam het einde. Texel 3 deed liet goed in de scriewed strijden vail ZDH door met 1-0 van Tex, Boys 2 te winnen. Nou de kroon op liet werk hoor! Aan de ouders van onze adsp. en allen die ons willen helpen. Op 12, 13 en 14 Ju ni, krijgen we bezoek van 3 adsp. elftal len sail ODIZ uit Zaandam en op 17, 18 en 19 Juli gaan onze jongens op tegen bezoek. Deze uitwisseling is va or de jon gens niet alleen prettig maar ook nuttig Het legt door de sport, een vrienden band en vele onzer spelers, di1 voorheen deze trips al meemaakten, zullen u nog met leel genoegen hun prettige ervarin gen verhalen. Wilt u medehelpen om de ze opzet te doen slagen door een logeetje te ontvangen? Ook bij spelers en sport vrienden zullen wij ze gaarne onderbren gen. U verricht er een goed werk mee. Hallo adsp.! Deze week op Woensdag en Vrijdag bij de training dus, verwacht ik jullie opgaven. Tweede Pinksterdag gaat een welpen- elftal naar Schagen, dat wordt even aan pakken, maar dat kan. Zaterdag werd er flink gewerkt en we wonnen met 2-1. Goed gedaan, jongens! S.V. „De Zwaluw". Onder prachtig weer en eon flinke be langstelling is de le ronde om de ZDH- beker gestreden. Om 1,30 n startten Texel 3-.Tex. Boys 2. Dit is geen fraaie wedstrijd geworden. Texel 3 won met 1-0. Vervolgens traden Oosterend en ZDII in het vela. Z. - ver scheen met 4 adsp. In het begin werd goed tegenstand geboden, maar na 10 min. spelen nam O. de leiding met een prachtig schot, even later krijgt O. een penalty wegens hands en liet is 2-0. Na de ïust vergrootte O. de voor sprong tot 3-0, waarmee het einde kwam. De laatste wed'slrijd was de mooiste, de Benjaminnen De Koog moesten het •tegen De Cocksdorp opnemen. Voor de rust was O. steeds in de aanval, maar het doelpunt kwam aan de andere kant, waar de middenvoor van De Koog zijn club de leiding gaf. Na de rust maakte C. ge lijk. In de stand kwam geen verandering meer en moesten strafschoppen de be slissing brengen. Be Koog benutte er 3 tegen O. 2 en met 4-3 voor De Koog- kwam het einde. De Koog had voor de eindstrijd een .gelukkige loting. Programme 23 Mei: Texel 3-Öosterend 1 en de finale: De Koog tegen de winnaar van Texel 3-Oos- terend. 2e Pinksterdag: 1,80 u. ZDH adsp. A tegen Stormvogels adsp. B; 2,45 u. Texel adsp. AStormvogels adsp. A Woensdagavond trainen voor alle ad- spiranten om 7 uur. O.V.V.-nieaws. I)e adsp. behaalden Zaterdagmiddag een 2-0 overwinning op De Koog adsp. Dat zal weer goed worden, jongens! Het le deed het in de ZDH-bekenved- strijden heel goed en klopte ZDH met 3-0. Voor de halve finale hebben we ge loot tegen Texel 3. Deze wedstrijd wordt vermoedelijk na Pinksteren gespeeld. S.V.C. De Cocksdorp. Zondag speelde S. voor de ZDH-beker aan Den Hoorn tegen De_ Koog 1. Na veel spanning eindigde de strijd met de uitslag 1-1. waarop door iedere voorhoe de met eenpenalty deze wedstrijd be slist moest worden. Onze voorhoede wist er 2 van de 5 te benutten terwijl De Koog er 3 in de touwen wist te krijgen. Zo ver loren we dus in de eerste ronde met 4-3. waarmede we zijn uitgeschakeld. De adsp.-ieden kwamen met hun eerste nederlaag thuis van dit seizoen, door met 5-0 te verliezen van de Tex. Boys adsp. Zo kunnen we zien. dat er nog geducht gelraind moet worden. De trainings avonden zijn als volgt geregeld: Woens dagavond half 8 alle leden boven 16 jaar en Donderdagavond half 8 voor de adsp. Laat een ieder dan aanwezig zijn. Met Pinksteren wordt er niet gevoetbald. POSTDUIVENSPORT Zondag 9 Mei zijn de duiven gelost te Rosendaal om half 10. De afstand, welke de vogels moesten vliegen wss 171 km. De eerste duif was weer thuis om ruim 11 minuten over 12. Deze vogel heeft ge vlogen met een gemiddelde snelheid van 1065,5 m. per minuut. De uitslag was: A. Keljzer 1; G. Buis 2. 3, 6, 7; H. G. Prins 4, 8,9; A. Poel 5; H. Nieboer 10. Vrijdag a.s. is het inkorven voor Vil voorden, 's morgens van half 7 tot 7 uur.. Dit is dan weer de eerste buitenlandse vlucht.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2