Carla Uitstekend geslaagd bevrijdingsfeest te Oost wint de grote prijs van Rome G. P. Plaatsman Jr. winnaar van de Rondo van Oost. Dat er niet eendrachtige samenwer king veel is te bereiken, heeft het uit stekend geslaagde Bevrijdingsfeest te Oost bewezen. Hier werd nl. op het ter rein van dhr Koning achter de school (spontaan Ier beschikking gesteld), Woensdag 5 Mei de herdenk'ng onzer bevrijding op een prettige wijze gevierd. Oud en jong waren hier bijeen geko men. Het was een gezellige drukte, die opgeluisterd werd met muziek van de fanfarecorpsen „Excelsior" en „Vios", alsmede met grammofoonmuziek (ver sterker) van dhr Bob Kuiper uit De Waal. Het was wel te zien, dat Oosterend en Oost feest vierden daar. van bijna alle huizen de driekleur wapperde. Een heel \erschil met De Waal, waar we goed ge-, teld maar drie vlaggen zagen hangen. 's Morgens. 's Morgens begonnen de feestelijkheden met kinderspelen, waarvoor vanzelfspre kend een grote belangstelling getoond werd. In optooht waren de schoolkinde ren van Oosterend met muziek van „Ex celsior" voorop, naar het feestterrein ge togen. Er is menig zweetdruppeltje gevallen tijdens de verschillende wedstrijden, waarvan vooral het appelhappen uit een teil water, de grootste attractie was. We laten hier de uitslagen volgen van deze kinderspelen: Meisjes 6-7 jaar: 1. T. Daalder; 2. R. v. d. Vis; 3. A. v. d. Zee. Jongens 6-7 jaar: 1. P. Kalf; 2. G. Reitsma; 3. D. Bakker. Meisjes 8-!) jaar: 1. I. IC. Schraag: 2. A. Bakker; 3. B. Pool. Jongens 8-9 jaar: 1. K. Eelman Wzn 2. W. v.d. Borg; .3. D. Witte. Meisjes 30-11 jaar: 1. G. A. Ellen Pd.; 2. N. Pool: 3. Alie van der Vis. Jongens 10-11 jaar: 1. Jb. v.d. Vis; 2. A. Kali; 3. 1'. Daalder. Meisjes 12-13 jaar: 1. M. Boogaard: 2. G. v.d. Brink; 3. A. Meindertsina. Jongens 12-13 jaar: 1. J. Brans; 2. A. Schaap; 3. P. Vlaming. Onder al deze „bedrijven" werd de jeugd getracteerd. Hierna bad een wedstrijd plaats in het ringrijden op de fiets voor volwassenen. De prijswinnaars waren; 1. .1. Daalder- Barhnrst; 2. A. v. Liere; 3. P. v.d. Siikke. 's Middags. 's Middags werden er nog diverse wed strijden gehouden, waaraan eveneens 'n groot aantal personen deelnamen. De wedstrijd van de dag was: de Ronde van Oost, 2 km. hardlopen, waarvoor zich niet' minder dan 41 deelnemers(sters) hadden gemeld, w ant ook de dames don gen mee in deze kamp. Het resultaat was: Heren: 1. G. P. Plaatsman Jr., (te vens winnaar van de wisselprijs); 2. .T. Ellen, 't Noorden; 3. C. Dekker. Dames: 1. Drijver-de Bloois; 2. V. Barhorst. De uitslagen van de andere wedstrij- den luiden: Tonruiteren (heren): 1. A. v.d. Vis; 2. G. P. Plaatsman Jr. Mastklimmen: 1. J. Kiewiet; 2. E. van Leersum; 3. J. van der Vis. Wasophaugen: 1. Jannie v.d. Berg; 2. Tinie Dogger. Koppelwedstrijd: 1 W. v. Houten met A. Reitsma; 2. Kees Vlaming met T. Ka lis-van Liere. Fluitconcertwedstrijd: 1. J. Eelman met M. Daalder; 2. A. v.d. Vis met Gr. Ellen. Strijd om de man; 1. M. Halsema; 2. T. Dogger. Strijd om de vrouw: 1. Biem Vlaming Gzn.; 2. Luut Haarsma. Had 's morgens „Excelsior" gemusi ceerd, 's ïhiddags was de beurt atln „Vios". Zeer practisch had men een mu ziektent opgebouwd, boven twee naast elkaar staande vraohtwagens. Zoals voor de hand ligt, bestonden de nrs. hoofdza kelijk uit vaderlandse liederen De mu ziek der corpsen werd afgewisseld met grammofoonplaten, zodat dhr Flnkstra zijn mannen wat kon sparen voor het muziekconcours te Schoorl. Onder de belangstellenden op de mid dag waren ook burgemeester Rehorst en echtgenote. Zo hebben Oosterend en Opst de 5e Mei op een waardige wijze onze Nationa le bevrijding herdacht en we kunnen aannemen, dat ze daar doorgaan en we derom grole plannen hebben voor de festiviteiten met 'het komende regerings jubileum van H.M. de Koningin in Sept. a.s. Dit is maar een voorproefje ge weest. Een woord Van hulde aan de ijve rige feestcommissie (Steigstra e.s.), is dan ook wel opzijn plaats. Z. VERGADERING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW AFD. TEXEL. De aangekondigde vergadering, die 4 Mei zou worden gehouden, kon door de verplichte sluiting der lokaliteiten niet doorgaan. Doordat hiervan eerst Dins dag bericht werd ontvangen, was het niet mogelijk alle leden hiervan medede ling te doen. Wel is getracht deze nog zoveel mogelijk te bereiken, hetgeen echter niet heeft kunnen voorkomen, dat versohillende leden een vergeefse reis hebben gemaakt. De vergadering is nu bepaald op Woensdag 12 Mei. RUNDERHORZELBESTRIJDING. De behandeling van bet rundvee in het land door de daarvoor aangestelde personen, blijkt op verschillende moei lijkheden te stuiten. Door hei bestuur is daarom besloten de behandeling in de weide aan de veehouders zelf over te la ten. Het is daarom dan ook gewenst, dat door deze het jongvee op het voorkomen van horzelbuiten wordt gecontroleerd en voor zover dit nodig blijkt te zijn, wordt behandeld. Zoals bekend is liet daarvoor benodig de derrispoeder gratis verkrijgbaar bij de C.Z. Eendracht. DE LUCHTREIS VAN DE PIÏGASUS. Wonderlijke avonturen van de lieer Van limraen en zijn relsgenoteu. door G. Th. ROTMAN. x Nadruk verboden jjBB MMÉ 77. Vervolgens genoten onze vrienden in alle kalmte van hun ontbijt, terwijl Ali-ben-Kali verwoed te keer ging. Een half uur daarna vervolgde de Pegasus rijn tocht, de arme Arabier, die zich nog steeds uit zijn boeien trachtte te be vrijden, aan zijn droevig lot overlatend. „Pas op. dat je je voetjes niet tegcji de gitaar stoot!" riep Herr Untermeier spottend. 78. Binnen korte tijd vloog de Pegasus nu boven de Middellandse Zee. 't Was 'n prachtig uitzicht. Opeens kwam er een zwerm ooievaars in volle vlucht voorbij. „Die gaan verder dan wij", zei Van Em- men, „meestal gaau z(^helemaal naar het Zuiden van'Afrika!" „Toch verwondert het me." vervolgde hij, „dat we ze hier midden op zee ont moeten". DE BRIDGE DRIVE IN HOTEL „DE ZWAAN". Maandag 3 Mei werd in Hotel „De Zwaan" een bridgedrive gehouden. Er waren 40 deelnemers en er werd ge speeld in 2 groepen van 5 tafels. Het was een sportieve wedstrijd en er heerste een prettige stemming. De uit slagen waren als volgt: in groep I waren aan O.W-zijde win naars de heren Raven en Koorn met 11 punten en aan de N.Z-zijde de heren P. ZijmJ. Hin niet lS'/s punt. In groep II aan de OAV-zijde de heren A. Wessels en M. Idema met 10 punten, aan de N.Z.- zijde de heren J. Bruin en ten Gate met 12 punten. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en boeken. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT. Tegen .1. B., die trachtte niet nader te noemen handelingen te plegen met min derjarige meisjes, is proces-verbaal op gemaakt. INGEKOMEN PERSONEN. Leopold van Hoey en eektg. v. België, Kemseke n. E 37. .Tan van Keulen v. Warnsveld, Wichmond D 7.8 n. Oude- sohild 92. VERTROKKEN PERSONEN. Gerard Kruis, v. Weststraat 10 naar Eindhoven, Vredesplein 7. Pieter G. Ver- seput. en echtg., v. K 89b n. Woubrugge, Rode Polderkade 3. Cornelia Rood. van Pen Hoorn 34a n. Wognum D 66. UITSLAG STEMMING POLITIEK ADVIES K.V.P. TEXEL. Van de Zondag j.l. gehouden stemming voor liet politiek advies van de K.V.P., is een druk gebruik gemaant. Niet min der dan 300 stemmen zijn er uitgebracht, waarvan er .17 ongeldig. Op net politiek advies werden uitgebracht 131 stemmen. De volledige uitslag laten we hieron der volgen: Voor leden: Van Maarseveen 229; J. Groen 274; W. Steinmetz 259; Th. Hooij 205; J. v. Dongen 7; v. d. Weijden 112; Dijsselbloeiiv 3; v. d. Ploeg 11; Hoog- schuur 5; v. Leeuwen 2; Groffcn 1; Meis sen 2; Angenent 4; Clynck 2; Bakker 5; Bles 1v. Breukelen 2; Elders 1; v. Groe ningen 1; Paardekooper 2; Sjerps 1 en Weel 3. Voor plaatsverv. leden: Maarsse- veen 21; Groen 4; Steinmet'ï 19; Hooij 52; v. Dongen 210; v.d. Weijden 159; Dijsselbloem 266; v.d. Ploeg 261; Hoojj- sehuur'268; - v. Leeuwen 269; Groffen 268; Meissen 205: zingenent 266; Clijnck 259; Bakker 67; Bles 46; v. Breukelen 17: De Volder 16; Duijvenstein 15; El ders 11; Eikhuizen 10; v. Groeningen 10; Machielsen 11; Paardekooper 16; Raas 7; Sjerps 8 en Weel 8. PINKSTERPROGRAMMA IN „CASINO". Er vinden op Texel weinig toneeluit voeringen plaats door beroepsspelers. Daarom doet liet, ons een genoegen dat de nieuwe directie van „Casino" met de Pinksterdagen de Ver. Haagse Gast- spclers" naar Texel laat komen om liet drama in 4 bedr. „Ave Maria" op tc voe ren. De fam. Nelson heeft 2 dokters, een tweeling van 20 jaar. Martha, de moder ne vrouw met wereldse ideeën en Maria het contrast, liet meest volmaakte meisje, dat zich door God-geroepen voelt en zus ter wordt. Wij kunnen Nelly van Gogh in deze dubbelrol bewonderen. Verdere medewerkenden zijn o.a. Vally Valerio, Yvonne Barton, Ad. Bogman en de au teur Tonny Tillemans. Het stuk is lo gisch opgebouwd, goed van taal en houdt beloften in voor de toekomst, speciaal voor de auteur. Wederom brengt „Casino" iets voor de kinderen. Ook de allerkleinsten zullen 's middags genieten van het sprookje „Koning Brombeer" en van liet vrolijk spel in 3 bedrijven „De heks van het Woud". Evenals op -de openingsmiddag van „Casino" worden ook thans deze to neelstukjes gebracht door het „Haagse Kindertoneel" van'Mw. *N. Tillemans- v. Gog. We hopen, dat de opkomst voor deze voorstellingen ook financieel verant woord kunnen worden, meerdere van de ze uitvoeringen zullen dan stellig vol gen. Men z.e verder de advertentie in deze editie. door HEDDA LINDNER 3.) Ook de pogingen van Carla's ele gante stiefmoeder om het meisje wat smaak in haar kleding bij te brengen, hadden geen uitwerking gehad. Het was Carla volkomen onverschillig wat of ze droeg. Als ze in Pittsburg was, trok ze gewillig de japonnetjes aan, die haar stiefmoeder voor haar kocht, maar ze deed het zonder belangstelling en een maal terug in La Paz, bleven de japon nen meestal in de kast hangen. „Conchita!" riep Carla, de kamer in komend, „je moet je vanavond als dame i van de grote wereld vermommen. We 1 gaan in een fijn restaurant dineren". Conchita was al vele malen bij derge- t lijke gelegenheden als gezelschapsdame i opgetreden. Haar exotisch uiterlijk trok i overal de aandacht en als de mensen dan liet Spaans-Indiaans koeterwaals hoor den, waarin de twee vrouwen met el- i kaar spraken, zeiden ze moestal „O, vreemdelingen" op ecu toon, die zelfs de malste uitdossing scheen te reohtvaardi- i gen. De waardige ober, die bij Schalier de gasten ontving, voelde, ondanks een er varing van i ele jaren in zijn vak. tooh iets als een koude rilling langs zijn rug lopen, toen hij de twee kleurige gestalten naar zich toe zag komen. Carla's teint was nog in de overgang van het tropi sche bruin naar liet blank der Noorder- lijker land on, dat wil zeggen, zonder er doekjes om te winden: geel. En de gras groene japon, die zij droeg was, ondanks haar kostbaarheid, een ware catastrophe bij die huidskleur. Conchita had zich in het hemelsblauw gebuid en voelde zich een vorstin gelijk. Het was een prachtige japon van Donna Carla geweest eigen lijk nog veel te goed om af te leggen. „Er is voor ons een diner besteld van het Regina Palace Hotel", zei Carla. De ober boog en overlegde bliksem snel. Hij bad voor gasten van een der eerste Beriijnse hotels natuurlijk een goede plaats in de'zaal uitgekozen, maar deze twee schreeuwende kleurvlekken kon hij onmogelijk op een in het oog vallende plaats zetten. Zijn blik vloog door de zaal. Daar, achter de grote ta fel, die de rijke fabrikant Bredecke voor een groter gezelschap had laten reserve ren, stond nog een tafeltje, groot genoeg voor twee personen. Het gezelschap zou genoeg'met zichzelf te doen hebben om veel acht te slaan op liet tafeltje in de hoek. Met een zucht van verlichting bracht hij Carla en Conchita naar het ta feltje en liet haar daar aan d„- hoede van een toesnellende kellner over. Carla keek onderzoekend de zaal rond. Er waren nog maar weinig tafels bezet. INGEZONDEN. Den Burg, Texel, 4 Mei 1948. Naar aanleiding van uw naschrift bij ons ingezonden stukje in uw blad van Zaterdag 1 Mei j.l. willen wij nog gaarne liet volgende opmerken: In tegenstelling met uw beweringen van een verkeerde voorstelling van za ken door ons,menen wij dat dit juist bij u het geval was. Wij hebben in ons vori ge ingezonden stukje o.i. duidelijk aan getoond, dat er gezamenlijk besloten is, om liet critische verslag niet te publice ren, en we kunnen niet inzien, waarom daar juist met u over gespreken had moeten worden. Meerdere malen heeft onze secr. u 'bericht van de vergaderin gen der regelingscommissie gezonden. U meende dan zelf, dat uw tegenwoor digheid niet noodzakelijk was, u zei dan steeds, nou jullie redden het wel. Uw be wering, dat wij u er angstvallig buiten hebben gehouden, is bier dan ook ten zeerste misplaatst. Uw verweer, dat u. met een door u, in de Tex. Crt. te publiceren verslag in de rechten der h.h. juryleden zou treden, is o.i. erg zwak. Temeer daar u bij een ver slag van een tussen de wedstrijd in ge speelde uitvoering de R.K. toneelver. St Jan, wel zeer critisch was en u hierbij o.i. te ver ging, door vergelijkingen te maken met een uitvoering voor de to neelwedstrijd, waardoor alle deelnemen de verenigingen ten zeerste ontstemd waren. De bedoeling van de toneelwedstrijd was immers, hierdoor de ver. nader tot elkander te brengen. Wij vonden liet op zijn zachtst uitgedrukt, dan ook zeer on tactisch om tijdens de wedstrijd derge lijke vergelijkingen te publiceren. Dat er leden van de verenigingen zijn, die geen bezwaar hebben tegen gedeel telijke publicatie van liet critische ver slag, is o.i. zeer logisch, daar deze leden waarschijnlijk niet persoonlijk aan de wedstrijd hebben 'deelgenomen en dus niet in hei verslag genoemd worden. Uw mededeling, dat een der juryleden persoonlijk geen bezwaar had tegen pu blicatie van het critische verslag is in derdaad juist, doch hier tegenover staat dat de andere juryleden en de voor zitter besiist tegen publicatie waren. Uw mening, dat de meerderheid dei- commissie zich niel van hun beste zijde Heeft laten zien, is wat ons allen be treft, wederkerig! Wij sluiten hierbij wat ons betreft de discussie. De Comm. Toneelwedstrijd 1947-'4S. Antwoord aan de heren Moojen, de Wilt, c.a. We hebben er een ogenblik* over ge dacht het ingez. stuk van de lieren Moojen, de Wilt e.a. niet op te nemen, omreden wij liet een hopeloos iets vin den, ons tegen mensen te erdedigen, die er niet tegenop zien om de waarheid te verdraaien of er een uitleg aan te ge ven. welke in hun kraam te pas komt. Dit is nl. bij deze heren het geval. Nogmaals moeten wij er op wijzen, dat liet toch heel logisch geweest was, als de heer Moojen er met ons over gesproken had, dat hij het rapport liever niet in de courant gepubliceerd zag. Dit had toch zeker niet minder geweest dan een zaak van l'atsoen. Dat dit nu nog niet wordt ingezien, is wel heel erg. En-over de eenstemmigheid in de commissie kan men ook verschillend oordelen. Wat te zeggen van het feit, dat een commissie lid ons vertelde, dat hij er in het geheel niet in gekend was en wat hem betreft, het gehele verslag wel in'de krant ge plaatst had mogen worden, ondanks dat de critiek op zijn ver. lang niet mals was. We veronderstellen, dat als -de he ren Moojen en de Wilt een mooi verslag (beoordeling) van de jury hadden gekre gen, zij er niet liet minste bezwaar te gen zouden hebben dit in ons blad be kend te maken. En wat de ergaderingen betreft, dat ondergetekende beweerd zou hebben, hem maar-niet uit te nodigen, dit berust op een absolute onwaarheid. Ik heb ge zegd dat men mij,wat de plaatsbespreking betreft er gerust buiten kon houden, aan gezien dit een zaak van de ver. zelf was. Dit is dus heel anders dan dhr Moojen schrijft. Het zou fair geweest zijn, als de heren .eens met mij gesproken hadden over al of niej publiceren van het rap port,'zodat ik het niet anders kan zien, dan dat de pers er moedwillig buiten is OUWEHANDS DIERENPARK, j Van Ouwehands Dierenpark te nen ontvingen wij een aardige serie staande uit 12 kleurkaarten, waarin dierenbeeld in verband wordt gebral met de Nederlandse klederdrachten. Het is een mooie collectie kaarten, w| ke op een kunstzinnige en fraaie w zyn ontworpen door de illustrator Pei nai)d Lindenberg. We geloven wel, deze kaarten er „in zullen gaap", bij talrijke bezoekers van dit bekende I) renpark. FOTO VAN DE WEEK. ST Hai in el spr like va lag in( val :n ieli. wai n kei me in ini is. ooi gr ike nt' D w (li 1' c |rd is ise Frankrijk exporteert mode en wijn a haar uitgelezen specialiteiten. Bij dei verkoops-„show" in Amsterdam ziet me de wijn wel niet, maar wel enkele niei we modesnufjes, zoals deze kostbare g vallen nog altijd genoemd worden. GREPEN UIT 'T RADIOPROGRAMM Hoorspelen; Wo. 21,30 De wegen van het noodlot (I Do. 21,20 Lucas Hochstrasser (I) Klassieke muziek: Wo. 15,15 Orkest, cello, harp (II) Do. 20,15 Robert Casadesus speelt Beet hovens 4e pianoc. (I) -Vr. 14,00 Opera „La Damnation Faust" (II) Vr. 23,15 o.a. Vioolc., Brüch (I) Populair genre: Wo. 20,15 Opera concert (I) Do. 12,00 Orkest Guy Lombardo (I) Do. 13,15 Jetty Cantor met orkest i Tom Erich (D Diversen: Wo. 20,05 Voetbal: EDO-IIaarlem (1) Do. 18,15 De landbouw en do verin, aan wasbelasting (II) MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetvc: 4 Mei 1948. Varkens: De notering iets boven dl richtprijs. Bonnen: Dezelfde prijs als vo rige week. Onze notering is 8'/t ct. pe kg., niet inbegrepen de provisie. Ge bruiksvee: prijshoudend. GESLAAGD. Voor het diploma Vakonderwijzer de «Landbouwwerktuigkunde slaagden de lieren B. F. Paagman on P. G Schoorl. CORRESPONDENTIE. P. v. D„ Oosterend. Alvorens uw vragen le beantwoorden, verzoeken wij u ons eerst uw juiste naam en adres op te geven. Redactie. t? gebonden. M.i. de vrees voor publicatieïi Dat wij \an de uitvoering van „St. Jan een zeer critisch verslag'gaven, was ons goed recht, daar deze uitvoering 3 een grote teleurstelling was na de prach- tige uitvoering Ian U.D.I. Dit is de waarheid en die mag vandaag de dag ge lukkig weer geschreven worden. Degene die hierover ontstemd waren, hadden daar dan blaar eens met ons over moeten spreken, in plaats van dit achter iemands rug te doen. Dit zijn we niet" gewoon, Zeg maar waar liet op staat. We laten liet verder aan liet gezonde oordeel van onze lezers over, wie of er in deze mis is. de commissie of de redac teur der Tex. Courant, zodat wij menen 't hierbij w el te kunnen laten. Ze was opzettelijk 'vroeg gekomen om 't terrein te kunnen verkennen.... Met haar plaats was zij volkomen tevreden. Zij kop de gehele zaal overzien, zonder zelf op te vallen. Wat wilde die kell ner? O, ja ze moest wat bestellen. De man stond in bescheiden afwachting voor liet tafeltje, maar toen zij de zijden doek, die ze stijf om haar hals gewon den luid, losniakte, kwam er echte ver bazing op zijn gezicht. 's Jonge! Als dat paarlen collier echt was, dan was het, een vermogen waard! En écht was het, voor zover hij kon uit maken. Daarom was ze natuurlijk ook helemaal niet verlegen ondanks de idi ote kleren die zij droeg. Als je schatrijk bent. kun je je alles veroorloven. Zijn mening werd bevestigd, toen ïiet dure di ner dat hij voorsloeg, zonder enig be zwaar besteld werd. Gedienstig snelde hij weg. Het tafeltje in de hoek, dat ge woonlijk niet veel betekende, was nu 'n belangrijk punt in de zaal geworden. Carla had maar met een liaif oor naar de uitleggingen van de kellner geluis terd. Het publiek begon binnen te ko men en de tafels werden langzamerhand bezet. Ze lette met spanning op de bin- nentredenden, maar tot nog toe was van Thiingern's slanke gestalte niets te be speuren. Zo bleef kijken en opletten, ze heet op haar lip, ze voelde zich nerveus worden. Zou ze iet goed verstaan Heb ben? Neen, dat was onmogelijk. Ze had duidelijk horen zeggen: „Morgenavond bij Schalier". De zaal was nu bijna vol. Bij de grote tafel, waarop een kaart stond met het woord „gereserveerd", stond een forse, ietwat corpulente heer in ernstig ge sprek met een ober. Carla kon van haar plaats af zclts de naam op de kaart her kennen. „Gereserveerd voor Pr. Bre decke" stond er op. „Bredeceke Bredecke", dacht ze. Waar en wanneer had ze die naam meer gehoord? Bredecke... De man, die met de ober stond te praten, kende ze in ieder geval niet, als dat meneer Bredecke was. Maar zijn type kende ze wel. Dit soort energiek gezicht, met die koele, nuchtere rustige uitdrukking. Haar vader, Ian Mac Catrich, zag er pre cies zo uit. Tegenwoordig tenminste. Vroeger. Ze had een kiekje van hem uit de tijd toen Elisabeth Scliroeder nog leefde en zijn vrouw was. Daarop zag hij er heel anders uit veel jonger en'blij en onbezorgd. Tegenwoordig was hij al tijd ernstig, haar goede vader en had hij nooit tijd. bat- wil zeggen: neen, voor haar had hij eigenlijk altijd tijd gehad, ondanks de grote zaken die hij deed. En tegenover haar was hij ook nooit streng en koel. Zij wist wel waarom. Jaren geleden, in La Paz, had ze bij toeval eens gehoord, dat grootvader hem verweet, dat hij „het kind" te veel ver wende. En haar vader had ernstig ge antwoord: „Teleurstellingen en verdriet zoveel mogelijk van het kind weghouden, dat is het enige wat ik nog doen kan voor de herinnering aan mijn Elisabeth' En grootvader had geknikt en niets meer gezegd. En Carla kon zich niets anders herinneren, dan dat elke wens en elk verlangen, bij haar opgekomen, altijd vervuld waren geworden. Zelfs toen ze alleen met Conchita naar Europa wilde reizen, had 'naar vader dat dade lijk goedgevonden. En nu zat ze hier, op een duur souper te wachten en uit te kijken naar een vreemde man. met wie ze hoegenaamd niets te maken had. Opeens diong het vreemde van deze situatie beschamend tot haar door. Was het niet idioot, wat ze deed? Ze was een voudig niet wijs. Eli haar ogen zochten schichtig naar de kellner, om hem te roe pen en het souper af te béstellen. Maar daar ging de deur weer open en de mooie, blonde vrouw kwam binnen, iii 'n japon van zacht groen. De grote bont kraag van de iets donkerder getinte mantel vormde een prachtige omlijsting voor het fijne gezicht met het glanzen de haar. Ze was nog veel mooier dan gisteren op het concours. Carla voelde een steek in haar hart toe ze het zag. En onwillekeurig wierp ze een blik op haar eigen japon. Wat hard was dit groen, vergeleken bij de japon van de andere. Voor de eerste maal in haar leven kreeg ze een vaag gevoel, dat het toch niet zo onbelangrijk is, wat voor kleren een vrouw aan heeft. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4