Nieuwe bonnen Invasie 1944 Gemeenteraad kwam in vergadering bijeen "KEN MACHTIG De restauratie van de N.H. Kerk te Den Burg 61e JAARGANG. No. 6226 7ATERDAG 12 JUNI 1948 61e JAARGANG. No. 6226 fTEXELSCHE COURANT 3EESTELIJK LEVEN. k Zondag 6 Juni heeft in de zakagen da's en kalenders een hepaald merk. Er plaat bij: „Invasie 1!I44". Het is plezierig sbm zulke toevoegingen te vinden. Ze ge ven kleur aan het kalenderjaar. De SEngelsman spreekt van redleilerday, 'n tlag die niet de levendige kftjur rood is gemerkt. De zakagenda's zijn er wel op vooryit gegaan. De verjaardagen fan het Ko ninklijk Huis vermeerderen en ook het groeiend kerkelijk besef gat' meer ruim te aan kerkelijke feestdagen, vooral bij Jood en Rooms Katholiek. Er vielen ook gedenkdagen af, zoals die voor de slag hij Waterloo, maar daarvoor is dan in de plaats gekomen de 6de Juni. Herinnert men zich de spanning, die aan de verwachting van de Invasie voor afging? Dieppe twee jaar van te voren, dat niets bleek te zijn. Daarna Noord- Afrika en dan Sicilië en toen weer een jaar stilte. De Duitsers zeiden dat dat dreigement \an de invasie bluf was, maar vreesden haar. Wij liooplen dat 't geen bluf zou zijn en verheugden ons en wachtten. Op de bewuste 6 Juni was het dan werkelijkheid. Zij, die durfden luis teren, voerden een innerlijke strijd of zij zouden blijven luisteren, of het. apparaat zouden verlaten en het bericht zouden gaan rondvertellen, Het is zo zoet om goede tijding te brengen. De voeten van degene, die goe de boodschap brengt zijn liefelijk, zingt Jesaja. Zij, die gepredikt haduen van de kansel niet. alleen, maar ook in de ge sprekken, dat het Gods wil niet kan zijn dat de onderdrukker langer zou regeren, dat God machtiger was dan de wereldse heren, dat er redding zou komen zoals God immers altijd redding had gebracht, zij die zo volhielden, waren oprecht blij, dat die redding nu aanwezig was. Het was een voorrecht om 't te mogen beleven en tevens nu een voorrecht er wederom over te mogen spreken. Hoe- wel het eigenlijk niet nodig is dat re- cente gebeuren weer op te halen. Wij kennen toch genoeg redding uit de Bij bel. Het is het boek van de verwachting en van de uitkomst. Het is 't boek waar- fn wij lezen, dat God zijn hand niet af trek I van wat Hij gemaakt heeft. Achter alle ellende is dehoop.dat deze tijdelijk is. Van de zondvloed tot het evangelie lezen wij van verdrukking, die alleen beschreven wordt om juigend de uitred ding te kunnen vermelden. Het geduld wordt op de proef gesteld. Lange jaren van duisternis en dan op eens breekt het licht door en altijd is er een groep, een kleine groep, die bleef wachten. De grootste invasie beleven wij in de Kerstnacht, toen een menigte van he melse heirlegers zich aan di- nachtwa kers vertoonde, zeggende: Ere zij God in de hoogste hemeien en vrede op aarde in de mensen een welbehagen. Dan is het, dat de lofzang van Maria duidelijke taal spreekt: De Heer heeft grote dingen gedaan, Hij die machtig is, Ilij heeft 'n krachtig werk gedaan door Zijn arm. Hij heeft verstoord de hoogmoedigen. Hij heeft de machtigen van de troon af getrokken en nederigen heeft Hij ver hoogd. Hongerigen heeft Hij met goede ren vervuld en rijken heeft Hij ledig weggezonden. zuiver- H»tSCbu,d/ 65 JAAR GETROUWD. DE WAAL. Woensdag !J Juni had het kleine dorpje De Waal een echtpaar in zijn midden, dat die dag 55 jaar ge- trouwd was. nl. het echtpaar A. Ivooger I en J. A. Kooger-v.d. Berg. We troffen deze nog zo gezonde men- sen aan in hun kleine, maar gezellige woning aan de Dorpsstraat nr. 56. De vrouw des huizes hoopt volgende maand haar 77ste verjaardag te vieren, terwijl de man de 8 kruisjes reeds gepasseerd I is. Het krasse echtpaar woont reeds 58 jaar in genoemde woning en daarvóór hebben ze twee jaren in Oost gewoond. I want dhr Ivooger oefende 't beroep van visser uit toen hij trouwde. Het is al weer 30 jaar geleden, dat de visnetten werden opgeborgen en Ivooger boeren- I arbeider werd. Tot voor weinige jaren was hij nog steeds werkzaam hij de boe- I ren. Thans genieten ze van een welver diende rust. We kunnen nog mededelen, dat de bruid in De Waal geboren is en de brui degom te Oost, dus heiden zijn rasechte i Texelaars. Zo hebben deze vriendelijke oude men sen de dag van 0 Juni op gepaste wijze I herdacht en we hopen dat liet hen gege ven mag zijn nog vele jaren voor elkaar gespaard te blijven. 15 EN 16 JUNI Nationale Trekpaardententoonstelling Op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Juni I a.s. zal er tp 's-Hertogenboseli wederom een Nationale trekpaardenteutoonstel- ling worden gehouden, waaraan 450 van Nederlands beste trekpaarden aanwezig i zullen zijn. Iets bijzonders voor onze fokkers! ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 12 Juni op 0111 4,19; on der om 9,01. Maan: 14 Juni E.K., 21 Juni V.M. Hoog water Ier rede van Texel: 12 I Juni 0,45 en 1,06 '3 Juni 1,35 en 1,55. 14 Juni 2,35 en 3,00. 15 Juni 3,40 en 4,05. 16 Juni 4.45 en 5,20. 17 Juni 6,00 en 6,25. 18 Juni 7,00 en 7,20. De belangrijkste punter, waren: Aanschaffing motorspuit te De tdeksdorp. Toepassing premiere geling, woningverbetering en wo ningsplitsing. Salaris-verordening gein. personeel. Aanvullend credlet v.d. bouw van 7 Bruyn/.eelwonln- gen, wijziging verordening begra- grafenisrechten en de vliegveld- plannen op „Vlijt". De gemeenteraad kwam Woensdag middag in openbare vergadering bijeen, o.l.v. Burgemeester Rehorst. Alle leden waren aanwezig. Na opening werden de notulen der vo rige vergadering ongewijzigd vastge steld. Ingekomen stukken en mededelingen. In aansluiting op het raadsbesluit ge- nemen in de vorigi vergadering, werd besloten ook nog ecu gedeelte van liet Kaapwegje te De Koog over te nemen en te verharden, dit in aansluiting op de Min. Ruysweg. Het besiuit tot het oprichten van een Sociale Dienst, ingaande 1 Jan. 1949, was door Ged. Staten goedgekeurd. De gemeente is bezig 0111 een maatschappe lijk werkster aan te stellen. Het sportterrein te Oudeschild. De sportver. „Zeemeeuwen" te Oude schild bad een adres ingediend met liet verzoek, liet sportterrein op te knap pen. daar er veet greppels en kuilen in zitten. De Voorz. zei, dat er op geen en kel dorp een sportterrein van de ge meente is. Aan de eigenaar van het. ter rein, dhr Dalmeijer, wordt wel een ver goeding gegeven voor liet gebruik dat de scholen er .'an maken. Voorz. wilde liet wel nader bekijken. Dhr Jac. Bruin zei, dat er veel ge bruik van het tei rein gemaakt werd, zo dat spr. er wel voor was, om liet ver zoek in Ie willigen. De jongens willlen zelf wel helpen met de drainagewerk zaamheden. Voorz. antwoordde, dat er consequenties aan vast zalen De sport terreinen in Den Burg en ook in de an dere dorpen zijn van de plaatselijke voetbalver. De gemeente heeft met al deze ver. een regeling getroffen, behal ve met Den Hoorn. Dhr Westdorp merkte op. dat het sportterrein aan De Coeksdorp niet aan de gestelde eisen voldeed, in tegenstel ling met liet oude sportterrein, waarvan dhr Houtkoper de eigenaar ;s. Spr. wil de dit terrein terug hebben en vroeg of B. en W. or hun gedachten over wilden laten gaan. Is er met het uitbreidings plan rekening gehouden met een voet balveld? De voorz. antwoordde ontkennend, en merkte op, dat de verenigingen deze zaak zelf moeten aanpakken. Er werd nog medegedeeld, dat de begroting van het Witte Kruis ter inza ge is ontvangen, dit in verband met de post van f 14(10 subsidie voor de Wijk verpleging. I>e brandspuit voor De Coeksdorp. Voor de brandweer te De Coeksdorp zal een nieuwe 2-wielige motorspuit wor den aangeschaft, afkomstig uit oorlogs buit, welk» getrokken zal worden door een trekker feen Dodge-jeep). De kosten Voor liet tijdvak van 13 Juni tot 26 Juni Bonkaarten KA, KB, KC 806 440 Algm. is 500 gram suiker, boterham strooisel enz., ol' 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnape ringen 441 Algm. is plm. 225 gr. huishoudzeep of 180 gram toiletzeep -142 Algm. is 400 gram brood of I rant soen gebak 443 Algm. is 100 gram bloem of zelfrij zend bakmeel ol' kindermeel 444 Algm. is 400 gram brood (geldig t.m. 19 Juni) 445 Algm. is 1600 gram brood igeldig t.m. 19 Juni) 447 Algm. is 2 eieren 433 Reserve is 1209 gram brood (geldig t.m. 19 Juni) 43G Reserve is 400 gram brood (geldig t.m. 10 Juni) Bonkaurten KI), KE 806 04(1 Algm. is 500 graril suiker, boterham- strooisel enz., of 1000 gram jam stroop enz. of 500 gram versnaper. 041 Algm. is plm. 450 gram huishoud zeep of 360 gram toiletzeep 042 Algm. is 400 gram brood of 1 rant soen gebak 943 Algm. is 100 gram bloem of zeifrü- zendbakmeel of kindermeel of kin derbiscuits 944 Algm. is 400 gram brood (geldig t.m. 10 Juni) 047 Algm. is 2 eieren 033 Reserve is 800 gram brood (geldig t.m. 10 Juni) 036 Reserve 500 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel of kin derbiscuits Tabak- en Versnaperlngenkaarten, enz. QA, QB, QC 802 61. 62, 65, Tabak is 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 63 Versnaperingen is 200 gr. versimpel', of 200 gram suiker, boterhamstrooi sel enz. of 400 gram jam, stroop enz 00 Versnaperingen is 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 Juni worden gebruikt, Niet-aangewezcn zijn en vernietigd kunnen worden de bonnen: 392, 394, 395 894, 895 Melk, 400, 401, 402, 407. 904, 906, 907 Reserve, 917, 919, Algemeen. van aanschaffing bedragen f 12575. Benoeming onderwijzer o.l. school te Oudeschild. j Dhr F. Nijland te Aerdenhout werd met alg. stemmen benoemd als onderwij- zer aan de c.l. school te Oudeschild. Presentiegeld leden wonlngeom- mlssie. De leden van de woningcommissie krijgen in het vervolg een presentiegeld van f 4,— ner zitting, met een maximum van f 000 per jaar voor de gehele com missie. Enkele ledtn wilden ook de amb tenaar, heiast met de woningdistributie, dhr v. Heeringen, die gewoonlijk de zit tingen bijwoonde, ook liet vastgestelde presentiegeld geven, doch de voorz. was hier niet voor, omreden liet college nog steeds wacht op de voordracht uit de raad voor een nieuw lid van d>- woning- cmiiniissie voor Oosterend. De instructie voor de gemeente-ge neesheer werd gewijzigd, o.a. door de benoeming van dhr W. Renoiit. te Oos terend tot gemeente-geneesheer en de naamsverandering van liet algemeen armbestuur. Georganiseerd overleg. Als nieuw lid in de oommissie voor ge organiseerd overleg werd benoemd de lieer S. v.d. Vis en als plaatsvervangend lid dhr P. Vlaming. Premieregeling wonlngverbeierlng en wonlngsplltsing. Dit voorstel had in, dat voiir de wo ningverbetering de premie 69 pet. dei verbeteringskosten bedraagt, met dien verstande, dal geen premie wordt toe gekend voor zover de kosten per wo ning minder dan f201,of meer dan i' 2400 bedragen. Voor de woningsplit sing liet probleem der inwoning), be draagt de premie 60 pet, der splitsings- kosten, op die voorwaarde, dat geen pre mie wordt toegekend indien de kosten per inwoning, welke door splitsing bo ven liet oorspronkelijke in een pand aan wezige woningen wordt verkregen min der dan f 201,of meer dan 14200 be dragen. Bij medewerking van liet gein. bestuur wordt 3/i gedeelte der premie door liet Rijk gedragen en '/i door de gemeente B en W vroegen voor hulpverlening in voorkomende gevallen, crediet le willen verlenen. Dhr M. Bakker wilde een soepele re geling toepassen in verband met de bouwverordening. Voorz. ai iwuordde, dat dit in de practijk zal worden beke ken. Spr. zei. dat B en W alle medewer king zullen geven. Dhr S. Keiiser was van mening, dat 't resultaat practlsch nihil zou zijn, gezien de bouwverordening. Salarissen v. h. gemeenlepersoneel De salaris-verordening moest gewij zigd worden, om de gem.-ambtenaren eenzelfde verbetering deelachtig te doen worden als de rijksambtenaren. Dhr A. Backer, sprekende namens de fractie van de P. v.d. Arbeid, juichte de ze verbetering toe. Spr. had er bezwaar tegen, dat ambtenaren nevenbetrekkin gen waarnemen, al sloeg deze opmer king volgens hem persoonlijk op geen enkele ambtenaar. Voorz. zei, liet er volkomen mee eens te zijn, waarbij spr. opmerkte, dal zich bet verschijnsel voordeed, dat "i aan het personeel van gein', werken nogal eens gevraagd werd een tekening te maken als gevolg van liet feit, dat er op Texel te weinig bouwkundigen zijn. Het gem. bestuur is er tegen, dat de gein. ambte naren deze werkzaamheden verrichten, daar deze ambtenaren goed betaald wor den. Een ware cliaos. Wat de ambtenaren in liet. algemeen betrof, zei spr., dat er hier in de vacatu re van Adj. Commies nog steeds niet voorzien is en er op dit gebied een ware chaos geconstateerd kan worden. Het rapport van de Commissie Ubbink lost dit vraagstuk ook niet op. Een salarisschaal, zoals met de onderwijzers liet geval is, zon hier de beste oplossing zijn. Spr. zei er verder niet voor te zijn, om aan een ambtenaar te verbieden de functie van secr.-pennm. van een ver., of een ander hij baantje te verbieden. Dhr Backer zei, dat het gaat 0111 die mensen, welke er van moeten leven. De ze krijgen nu geen kans. Dhr Keiiser was liet in deze met de voorz. eens. Dhr de Waard zei, het ;r in het algemeen mee eens te zijn, dat de hoofdambtenaren te veel belast worden, zoals bv In de func ties, penningni. Witte Kruis, secr. VVV eu adm. der woningbouwvereniging, ('t betreft hier de gem. secr. en dhr van Dienst. Red.). De voorz. was van mening, dat liet niet goed zou zijn als men zich uit bet openbare leven terugtrok. Voorz. merkte op, dat het indexcij fer van liet levensonderhoud 106 vermeldde, doch dat dit voor de ambtenaarsalarissen slechts 140 be droeg. Het wordt algemeen erkend, dat de ambtenaarsalarissen te laag zijn. Dhr M. Bakker: „Behalve de hoge ambtenaren". Voorz.: „Wat verstaat u hieronder?". Ölir Bakker: „Dc hoogste functionnaris van de gemeente". (Al gehele vrolijkheid). Voorz. zei, dat bv de salarissen van de lieren Tiessen en Veldstra in vergelij king met andere gemeenten te laag zijn. Dhr Bakker zei, dat de algemene opinie is, dat het secr. personeel nevenfuncties vervult. Hierop stapte de raad van het ambtenarenprobleein af om over te gaan naar de woningbouw, nl. over liet voor- I stel waarin B en W een aanvullend cre diet vroegen voor liet stichten van zeven Bruynzcelwonlngen. In een vorige raadsvergadering was er o.a. critiek uitgesproken ian 't adres I van architect de Graaf, daar de aanschaf- fingskosten aanvankelijk hoger waren dan eerst door genoemde was opgege- ven. Dhr de Graaf had mi een rapport ingezonden, waarin van alle te bouwen woningen de cijfers genoemd werden. Hieruit bleek, dat dc Texelse aannemers op hun oorspronkelijke inschrijving tot liet plaatsen dezer woningen waren te ruggekomen, hun prijzen verminderd hadden rasp. tot een bezuiniging waren gekomen, zodat de cijfers, eerder ge noemd, nu teruggebracht kni den ivor den en de kosten thans f99928, afgerond op f 100,000 zullen bedragen. Da wonin gen zullen geëxploiteerd worden vol gens de fin. regeling woningbouw 1947. Gevraagd werd hei reeds toegestane erediet van 1' 65000 met f 35000 te ver bogen De voorz, meende, dat de raming van de architect niet zo gek was. Dhr Zijm vond de woningen schreeuwend duur. te meer, daar er maar 50 jaar voor staat. Spr. verklaarde zicil voor de bouw van permanente woningen, die niet meer dan 1'12000 kosten. Voorz. zei, dat het er 0111 ging, de woningnood op te lossen. Dhr Bruin kwam nogmaals terug op een Tehuis voor ouden van dagen. Voorz. antwoordde, dat men dit niet uit bet oog behoefde te verliezen. Dhr A. Backer zei, dat het, gezien hel „drainu" met de woningen te Oudeschild, wel ge wenst was, dit voorstel aan te nemen. Worden de aannemers grager? Voorz. zei, dat de w ind thans uit een andere* hoek waaide, daar de aannemers liu wel animo hebben voor de bouw van woningwetwoningen. Wa- zal met .spoed een plan voor de bouw van 30 woningen uitgewerkt wor den, daar er voldoende liefhebberij voor is. Er kan gebouwd worden voor dezelf de prijzen als de woningen aan de Schoonoord- en Witte Kruisweg. Dhr Bruin zei, dal de bouw door de aannemers bemoeilijkt was. Voorz.: „niet geheel, wel ten dele". Dhr Zijm beweerde, dat er voor de prijs van f 35 per m3 geen woningen ge bouwd kunnen worden. Voorz. zei, dal er aan de Westerweg voor f 40 per m3 gebouwd werd -n dat de aaamiemers vandaag de dag beneden deze prijs wil len bouwen. Is dc overkant goedkoper? Dhr de Waard zei, dat een aannemer van buiten gezegd had, dat hij voor deze prijs kan bouwen, als de materialen in Rotterdam aangekocht werden Dlir Zijm: „We zitten hier gebonden aan dhr Rab". Voorz, dacht, dat als er geen oorlog zou komen, men met 10 jaar uit de wo ningnood vandaan zou geraken. Hiermede werd lan dit punt afgestapt. De inrichting lot verwerking van afgekeurd vlees. Voor de stichting van een inrichting tut verwerking v„n afgekeurd vlees, waarvan de totaalkosten op f 16000 wer- geraamd, werd eeh aanvullend crediet nn f4000 gevraagd. Voorz. zei, dat de plannen «aren inge diend om te worden goedgekeurd. Dhr Westdorp wees op do situatie in de polder 'i Noorden, bij nel begraven der lammeren, waarbij een ondragelijke stank veroorzaakt werd. De 2e suppl. begroting voor de dienst 1048 werd hierop vastgesteld, waarbij de voorz. opmerkte, dat er verschillende bezuinigingen in tb lucht hingen. We kunnen dankbaar zijn, aldus spr., dat er na de bevrijding zo hard gewerkt is op Texel, zodat wc (1e vergelijking met an dere gemeenten host kunnen doorstaan. Verordening bcgrafenlsreehten. In dit verband hadden B en W ge meelid de uitgifte van eigen graven drastisch le moeten beperken en de prijs voor een eigen graf op f300 gesteld. Voor een begrafenis van een volwas sen persoon, gepaard gaande met het voor de eerste maal inhuren van een graf voor 10 jaar. zal f45 verschuldigd zijn, inbegrepen het gebruik van allerlei benodigdheden eu vergoeding voor klok luiden. De rechten in art. I der verordening zijn als volgt: 1. voor het begraven van een lijk; a. van een persoon v m 12 jaar of ouder flG.b. van een kind van 3-12 jaar f8,c. van een doodgeboren kind of van een kind beneden 3 jaren f4.—. 2. voor hel verstrekken van baar, roef, bijbehorend rouwkleed enz. i'5. 3. voor klokluiden f4,- 4 voor het onderhouden van een graf f 5,per jaar. 5. voor het ruimen van een graf f 5, a. indien dit geschiedt ter gelegenheid van de begraving van een lijk: b. indien liet graf voor de ruiming afzonderlijk moet worden geopend en gedicht ft6. Dhr van Heerwaarden wilde het recht op een eigen gril vervallen verklaren. Voorz.: „We wilDn het niet onmogelijk maken". Alleen huurgraven. Dhr A. Backer stelde voor om alleen huurgraven ter beschikking te stellen, welk voorstel door B en W werd over genomen. De raad ging hiermede ae- eoord en de verordening werd overeen komstig vastgesteld. Er werden enkele tweede hypotheken verstrekt ingevolge dp fin. regeling woningbouw 1947 'en behoeve (an M. .1 Bremer, H. J. Collou. W. Douma, B. Kramer en A. Lap Azn.. (Zie vervolg pagina 4.) UITGAVE v h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, te! 157 Den Burg VERKIEZING VOÖR DE TWEEDE KAMER Stemmen in een andere gemeente De burgemeester van Texel maakt be kend, dat bij de verkiezing voor de Tweede kamer der staten-generaal de kiezer, met inachtneming van 't bepaal de in de artikelen 57b tot en met 57j der kieswet, in plaats van in de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, In een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen. De kiezer kan in die andere gemeente niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die van deze betoegdheld gebruik wil maken, deelt, uiterlijk veer tien dagen vóór de voor de stemming be paalde dag, in persoon ter secretarie van een gemeente aan de burgemeester of aan de daartoe door deze aangewezen ambtenaar mede in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. HIJ geeft daarbij op zijn naam en voorletters of voornamen, eu Jaar zijner geboorte, de gemeente ln welke hl] op de voor de ze verkiezing geldende kiezerslijst voor komt, en een adres in de gemeente in welke lil] aan de stemming v.11 deelne men, zo mogelijk met aanduiding van straat en nummer. Van de mededeling wordt een schrifte lijke verklaring opgemaakt, .vaarvan 'n afschrift aan de kiezer wordt uitgereikt. De kiezer, die heeft medegedeeld ln een andere gemeente dan die op welker kiezerslijst bij voorkomt aan de stem ming te willen deelnemen, behoort tot liet stemdistrict in hetwelk hij het door hem opgegeven adres heeft. BJ) onze kerheid hieromtrent behoort hij tot het eerste stemdistrict. De kiezer en zijn ge machtigde mogen niet meer deelnemen aan de stemming in de gemeente op wel ker kiezerslijst de kiezer voorkomt Aan het opgegeven adres ontvangt de kiezer, die bevoegd is aan de stemming deel te nemen, van de burgemeester der gemeente van dit adres de oproeplngs- kaart voor de stemming in die gemeente. Texel, 8 Juni 1948 De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. VERKEERSBEPERKING RIJWIEL PADEN. Burgemeester en Wethouders vestigen er de aandacht op. dat het gebruik van rijwielpaden slechts is toegestaan aan wielrijders Het is derhalve verboden met andere vervoersmiddelen van de pa den gebruik te maken. Speciaal door mo torrijders en paardrijders wordt liet ver bod dikwijls overtreden. In den vervolge zal tegen iedere overtreding streng wor den opgetreden. Texel, 10 Juni 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, P. BEEMSTERBOER. Secretaris. Mr. G. D REHORST EXTRA REINIGINGSDIENST DE KOOG Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebben den, dat liet in het voornemen ligt, bij voldoende deelname, ook gedurende dit seizoen een extra reinigingsdienst voor liet dorp Di Koog en naast" omgeving in te stellen. In verband hiermede verzoeken zij be langhebbenden vóór 27 Juni a.s. aan het Bureau Gemeentewerken schriftelijk te willen opgeven welke hoeveelheid huis- mul men wenst mede te geven. Het is verder noodzakelijk, dat liet juiste adres met volledige naam wordt vermeld Texel, 9 Juni 194S. Burgem. en Wethouders voornoemd De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. hulpmiddel ter bestrijding van alle liuideuvels is Pu rol. Ho.ort in huisl lil- zal een Bazar worden gehouden. Wij vragen uw aandacht en belang stelling voor de zwaar beschadigde Ned. Herv. kerk te Den Burg. Het is nu zo iel', dal binnenkort met het herstel van dit eeuwenoude gebouw begonnen kan worden. Een deel van het daarvoor be nodigde geld moet uit de gemeente Den Burg komen. Om u het geven wat gemakkelijker te maken, zal er deze zomer een bazar ge houden worden. Daarvoor is nog wel het een en ander nodig: bv. artikelen, die verkocht kunnen worden; verrassingen voor grabbelton, koffie,thee, suiker, ta bak enz.'enz. Zelfs lege flessen kunnen we gebruiken en waardeloos servies goed. Begin Juli zullen dames van de zus- terkringen en van de meisjesver. langs de huizen gaan om van u alles op te ha len, wat u voor dit doel missen kunt. Be gint vast wat klaar te leggen. Helpt al len om deze bazar te doen slugen.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1