Oud Nieuws n VERBETERING RA ADS VERSLAG. In ons uitgebreide raadsverslag, dat ■we Zaterdag j.l. plaatsten, komen enkele onnauwkeurigheden voor, welke wij bij deze herstellen en in sommige gevallen nog iets aanvullen. Het betreft hier de volgende punten: le. over het presentiegeld voor de le den der woningcommissie schreven we, dat enkele leden, ook de ambtenaar, be last met de woningdistributie, dhr van Heeringen, die gewoonlijk de zittingen bijwoont, dit presentiegeld wilden ge ven. Dit is wel juist, doch behoeft enige aanvulling. De commissie was hiervoor, omreden zij dhr v. Heeringen tevens lid voor de wijk Oosterend beschouwt. De voorzitter bestreed dit door op te merken, dat dhr v. Heeringen geen lid van de commissie is en dat B. en W. nog steeds wachten op een aanbeveling van de commissie voor een nieuw lid. De burgemeester vond het verder principieel onjuist een ambtenaar presentiegeld toe te kennen, daar ook andere ambtenaren dikwijls buiten de kantooruren vergaderingen bijwonen, zonder daarvoor vergoeding te ontvangen. 2e. Bij de discussie over de salarissen van het gem. personeel laten we de bur gemeester zeggen, dat de gem. ambtena ren, die wel eens gevraagd worden om een tekening te maken, goed betaald worden. Dit is niet juist. Opgemerkt werd door de voorz., dal het gemeente bestuur in het algemeen tegen het ver richten \an nevenwerkzaamheden is, doch dat het in de practijk niet steeds mogelijk is, het verbod streng te hand haven. Dit zou anders zijn als men kon zeggen, dat alle ambtenaren goed be taald werden, doch zover is het helaas niet. Het komt voor, dat in de ene ge meente voor eenzelfde functie f 1000 meer salaris betaald kan worden dan in een andere. Wat betreft de betrekkingen van se cretaris of penningmeester van vereni gingen, hiertegen heeft spr. persoonlijk nimmer bezwaar gevoeld. Het betreft hier veelal betrekkingen, waartoe amb tenaren speciaal geschikt zijn. Ondanks dat hieraan in sommige gevallen kleine bezoldigingen verbonden zijn, hebben B. en W. hiervoor steeds ontheffing ver leend. 8e. Niet alleen de 2e suppletoire be groting voor de dienst 1948 werd vastge steld, doch wel werden vastgesteld de 6e voor de dienst 1047 en de le en 2e voor de dienst 1048. 4e. Over de stichting van de Land- boiiwhnishoudschool schreven wij, dat het gem. bestuur exploitatie door de stichting voordeliger achtte. Dit is on juist, daar dit niet uitmaakt. Het ging hierom, dat als de gem. de school bouwt en verhuurt aan de stich ting, dit wel enige meerdere zeggen schap geeft, doch het nadeel brengt, dat de schuldenlast der gemeente met naar schatting ongeveer f 100,000 zal worden verzwaard. Daarentegen wordt, indien de stichting tot. liet bouwen der school overgaat, de ter zake door baar te slui ten geldlening door het Rijk gegaran deerd. Bij toepassing van deze oplossing behoeft de gemeente slechts de benodig de grond aan de stichting te verkopen; waartoe dan ook b°sloten werd. 5e. Wat het vliegveld betreft. Niet de gemeente, maar het r!1k zorgt voor hel vliegklaar maken van bet vliegveld. Zowel aan de provincie als aan de Kamer van Koophandel is gevraagd in de exploitatie \an het vliegveld deel te nemen. Boven het geraamde exploitatie tekort van f 1500 moet nog rekening worden gebonden met de rpntc en aflos sing van de te sluiten geldlening. Deze rente en aflossing komen niet op de exploitatie te drukken, zodat de le ning is te beschouwen als een bijdrage ft fonds perdu HET SCHILDERSTUK VOOR DR. VAN DOMMELEN. DE COCKSDORP. Zondag 0 Juni was ter bezichtiging gesteld in de o.l. school alhier, het schilderstuk, vervaardigd door de kunstschilder Blok v.d. Velde, hetwelk zal dienen als een blijvende her innering voor de fam. Dr. v. Domme len en dat geschonken werd door ver schillende personen uit Eierland en De Cocksdorp. Het is een natuurgetrouwe weergave van een gedeelte der tuin van Dr. van Dommelen, met verder de Rogsloot en de boerderij „Dorpzicht". Een en ander is uitgevoerd op aanwijzing van Dr., die dit uitzicht gaarne wilde zien vereeu wigd. O.i. beheerst de bloeiende appel boom wel enigszins het geheel van dit schilderij, dat er overigens keurig ver zorgd en natuurgetrouw uitziet. Vele personen uit De Cocksdorp en Eierland hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt, het schilderstuk te bezichtigen. Een dezer dagen zal het cadeau aan Dr. v. Dommelen worden toegezonden. GEEN INWONING BIJ BEJAARDE MENSEN Naai* wij vernemen hebben Burge meester en Wethouders bepaald, dat over het algemeen geen inwoning zal worden opgelegd bij bejaarde mensen. Als leeftijdsgrens is gesteld 70 jaren. Er kunnen echter gevallen zijn, waarin de inwoning in verband met de grootte en indeling der woning en de samenstel ling van het gezin, dat daarin woont, niet al te bezwaarlijk moet worden ge acht. In dat geval houden Burgemeester en Wethouders zich de beslissing voor. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 7 t.m. 12 Juni 1948. 8176 kg bot; 1955 kg garnalen; 315 kg geep; 706 kg kaan; 306 kg kabeljauw; 3446 kg horsmakreel; 20 kg makreel; 103 kg muiets; 2167 kg schar; 42769 kg schol 38 kg. pieterman; 1404 kg poon; 800 kg tarbot; 2426 kg tong, 2921 kg wijting; 29 kg baai; 7 kg hale; 2 kg kommcnaal; 335 kg kruikels; 17Vi kg zalm. DE STRIJD TEGEN DE COLORADOKEVER Zoals we reeds eerder berichtten, is ook op Texel de zo gevreesde colorado kever gevonden. Er zijn kevers gevon- détt langs Texels gehele Oostkust, nl. van De Cocksdorp tot Oudeschlld en hoewel er meer dan 250 van deze ge vaarlijke parasieten vernietigd zijn, blijft het raadzaam dagelijks actief tegen dit ongedierte op te treden, daar het zeer moeilijk is de kevers tussen de dijk- glooiingen vandaan te halen. Boeren blijft daarom waakzaam en verzuimt niet te spuiten. Er hangt alles van ai', om een goede aardappeloogst voort te brengen. Ook op de schooljeugd wordt een be roep gedaan om mee te helpen, de ke vers te vangen, zoals Zaterdag aan De Cocksdorp reeds is geschied. En ver geet niet de Burgemeester te waarschu- scliuwen als er kevers gesignaleerd wor den, opdat de nodige, maatregelen geno men kunnen worden. De Burgemeester deelt ons nog mede, dat. er kinderen zijn, die de Coloradoke- vcre als speelgoed gebruiken en ze in een lucifersdoosje bewaren. Dit is niet de bedoeling, daar de kevers direct inge leverd en vernietigd moeten worden. VERGADERING FEESTCOMMISSIE VOOR DE A.S. JUBILEUMFEESTEN. DE COCKSDORP. Woensdag 9 Juni belegde de voorl. feestcommissie 'n ver gadering in hotel „De Hoop", waarbij waren uitgenodigd de besturen van alle bestaande ver. uit Eierland en De Cocksdorp, benevens het onderwijzend personeel en de beide geestelijken, om te komen tot een goed geordend jubileum feest. Met een woord van welkom open de de voorz., dhr O. de Graaf, deze ver gadering. Alhoewel pas na de bevrijding bij ve len de juiste stemming ontbrak om feest te vieren, gezien de grote rouw, welke over ons land en in 't bijzonder over Texel ging, meende de voorz., dat thans bij het 50-jarig jubileum van H.M. de Koningin, een goed opgezet feest zeer op zijn plaats was. Als eerste punt moest er een definitief bestuur worden gekozen. De ergade- ring was het er over eens, dat. het kin derfeest van vorig jaar door medewer king van deze voorl. commissie, zeer goed was verlopen en stelde er daarom prijs op, dat deze commissie in zijn ge heel zon aanblijven. Aldus werd besloten onder toevoeging van nog 2 personen, t.w. inw. de Wolf-Kikkert en dhr J. Stammes, beiden uit Eierland. Na enige bespreking werd de datum voorlopig vastgesteld op 9 September. De feestelijkheden zullen zo mogelijk bestaan in 's morgens een optocht met versierde voertuigen, in welke optocht ook de kinderen der verschillende scho len zullen worden meegenomen, 's Mid dags diverse kinder- en volksspelen en 's avonds gondelvaart op de Rogsloot en enkele verlichte tableaux. Natuurlijk zullen de feestelijkheden met het traditionele bal worden besloten. Verschillende subcommissies werden benoemd om de voorlopige plannen uit te werken. Geen feestcommissie toch kan een feest doen slagen, zonder mede werking van liet. publiek en we rekenen en vertrouwen er op, dat ieder er in zal bijdragen dit feest te doen slagen. Nog werd onder het oog gezien om het bal in de openlucht te doen plaats heb ben, doch hierbij zullen vele moeilijkhe den moeten worden overwonnen. Ook een gevel- en erf wedstrijd werd onder ogen gezien. Binnen zeer korte tijd zal 'n collecte worden gehouden rjoor geheel Eierland en De Cocksdorp cn liet Noor den. voor zover de kinderen uif 't Noor den do school in Midden-Eierland bezoe ken. Hoewel sober leven ten zeerste wordt aanbevolen, willen w»» toch_hopen, dat flink wordt toegetast om dit feest goed te doen slagen. Geeft u zo vlug mogelijk op voor de optocht bij dhr P. Meindertsma en voor de gondelvaart bij dhr C. de Graaf, welke heren u de juis te inlichtingen zullen verschaffen. Laat het iets groots worden, waar we nog lang niet trots over kunnen spreken. VERGADERING van de aïd. Landarbeldersbond De Cocksdorp en Eierland. Zaterdag 12 Juni j.l. hield de afd. De 'ocksdorp-Eierland van de Landarbei- dersbond in café HooijBerg een bespre king over het reisplan, dat. was vastge steld op 16 en 17 Juni. Ongeveer 40 personen zullen aan deze reis, waar reeds geruime tijd voor is ge spaard, deelnemen. l>e Veis zal geschie den met autobussen van de N.V. Teso De route zal ongeveer zijn van Den Hel der via Alkmaar, Schermer, Beemster, Purinerend, Amsterdam, Muiden, waar het Muiderslot zal worden bezichtigd Verder naar Amersfoort. De nacht zal worden doorgebracht in een kampeer boerderij tussen Wageningen en 'Greb- beberg. Volgende dag bezoek Grebheberg en Ouwehands Dierenpark. Over Utrecht, waarbij de Dom niet zal worden verge ten, naar A'dam waar Schiphol nog zal worden aangedaan en zo mogelijk het Koloniaal Museum. Vanaf A'dam over Haarlem of Zaanstreek onder de duinen langs, weer huis toe. Het vertrek is ge steld op 4,30 ti. van De Cocksdorp. Een beschrijving van de reis hopen we later in „de Texelaar" te plaatsen. De voorz., dhr Westdorp, onder wiens leiding de vergadering stond cn die ge zamenlijk met zijn medebestuursleden deze reis heeft uitgestippeld, dankte de. aanwezigen voor het in lien gestelde vertrouwen. Na nog enkele nuttige wen ken te hebben gegeven, welke naar we hopen goed ter harte zullen worden ge nomen, sloot de voorz, deze bijeenkomst met de wens, dat goed weer ons op de reis zou mogen vergezellen. BILJARTCLUB OOSTEREND. In een gehouden vergadering in café „Het Wapen van Amsterdam", van dhr J. Dijt, werd besloten, tot oprichting van een biljartclub, met aanvankelijk 18 le den. Er werd een voorlopig bestuur ge kozen en men hoopte spoedig met de oefenavonden te beginnen. 12 PARTIJEN NEMEN AAN DE VERKIEZINGEN DEEL. In totaal hebben 12 partijen of groe pen van de gelegenheid gebruik ge maakt om oandidatenlijsten voor de op 7 Juli te houden verkiezing voor de Tweede Kamer in te dienen. Tien partij en of groepen hebben in alle 18 kies kringen een lijst ingeleverd, nl. de K.V. P., de Partij v.d. Arb., de A. R. partij. De Volkspartij v. Vrijheid cn Democra tie, de Staatk. Geref. partij, de Comm. partij Nederland, de C. H. Unie, de Mid denstandspartij, de Onafhankelijk nat. groep en de lijst-Welter. In de kieskringen Arnhem, Nijmegen, Rotterdam, Den Haag. Leiden. Dord recht, A'dam, Haarlem, Utrecht, Leeu warden, Groningen en Maastricht beeft voorts de „Oude SDAP/Vooruitstreven- de partij voor wereldregering" een can- didatenlijst ingediend, terwijl in de kies kringen R'dam en A'dam nog 'n twaalf de partij een lijst met eandidaten beeft ingelevei'd nl. de Revolntionr.air Com munistische partij. BOND VOOR STAATSPENSIONNE- RTNG NOG STEEDS ACTIEF. De Bond voor Staatspeiisionnering kwam in alg. vergadering bijeen te Zw olle. Uit alle delen vyn het land wa ren afgevaardigden aanwezig. In zijn openingswoord legde de voorz., dhr G. Roekei, nog eens de nadruk op de strijd, welke gevoerd moet worden om 'n premievrij staatspensioen te krijgen. Dank zij de Noodwet Drees, is er reeds veel bereikt, maar de bond voor Staats peiisionnering zal or voor moeten zor gen, dat het veroverde terrein niet ver loren gaat. Het jaarverslag toonde aan, dat er thans meer dan 100,000 leden zijn. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de voorz., dhr G. v. Roekei herkozen en in de \aeature H. A. de Wit, dhr J. v. Ernst te Apeldoorn. Twee a oorstellen \an de afd. Beekber gen betreffende het in het leven roepen van een stichting zorg voor ouden van dagen en een volkspetitionnement voor Staatspeiisionnering, werden op advies van het hoofdbestuur verworpen. Wel werd besloten spoedig een bijz. alg. vergadering bijeen te roepen, om na te gaan op welke andere en minder kostbare wijze hetzelfde doel bereikt kan worden als met het volkspetitionnement beoogd werd. TWEE DORPEN in Grouingen door windhoos ge teisterd. Schade plm. 3 ton. De dorpen Tolbert en Leek in de prov. Groningen, zijn Zaterdag getroffen door een windhoos en zware hagelbuien. Tussen 4 en 6 uur vielen er telkens on geveer 20 minuten durende zware hagel buien. Een van deze buien ging gepaard met '.n windhoos. 200 ha. landbouwge wassen zijn door dit noodweer volkomen vernietigd. Drie boerderijen werden to taal vernield, woonhuizen, schuren en stallen liggen geheel tegen de grond, waardoor verscheidene personen dak loos geworden zijn. Door de hagelste nen, die groter waren dan duiveneieren, werd zeer veel pluimvee© gedood. De to tale schatting bedraagt naar een voorlo pige raming ten minste 3 ton. uil „de Texelaar" vau 9 cn 12 Juni 1898 Evenals van de 8 daaraan vooralgaau- de grote lammerenmarkten kan ook van de 4e Maandag j.l. alhier gehouden, met recht worden beweerd, dai de aanvoer flink was. Dat dit ook van de prijzen kan worden gezegd, die konden worden besomd, /al zeker door velen in twijfel worden getrokken, deze waren lager dan op de vorige markten. Naai uien ons mededeelde, waren de gemiddelde prij zen van lammeren f 8.25f 11,25. Voor enkele partijtjes werd een hoger prijs besteed, doch ook menig veehouder moest zich met minder tevreden stellen, ja, we hoorden zelfs van een partijtje 'lammeren, dat voor f 4 van de hand werd gedaan. Aangevoerd werden 2847 lammeren, 23 koeien, 16 n. kalveren, 27 schrammen, 34 biggen cn 1 ram. De prijzen waren: koeien f 80-140; n. kalveren 16-11; schrammen f 12-10 en biggen f 8,50-11.-. Belangstellenden in de bevordering van het vreemdelingenverkeer alhier waren opgeroepen tegen gisteravond 8 uur in Hotel „De Lindeboom". Talrijk was de opkomst niet. ofschoon naar wij menen te mogen aannemen, dat er alhier tal van personen zijn, die belang bij zo iets hebben. De vergadering werd met goedvinden van de aanwezigen, dooi' dhr Dikkers geieid. De opmerking werd ge maakt, dat men de komst naar Texel zo gemakkelijk mogelijk moest mnkfn. Ook het aanleggen van een tram werd ge noemd en zoals werd medegedeeld, be stond er bij enige heren aan Den Helder plan om een eoimessie voor de aanleg aan te vragen. Verder werd er op gewe zen. dat het plan bestaat een gids voor Texel uit le geven. Zulk een gids zou eeliter niet eerder verschijnen dan over 3 5 4 weken en er moet spoedig iets wor den gedaan. Adverteren in de grote bla den werd als te kostbaar, voorlopig ter zijde gesteld. Besloten werd een circu laire samen te stellen, bevattende een korte beschrijving van Texel, zo moge lijk versierd met een fotografie, te zen den aan burgemeesters, secretarissen, notarissen, postdirecteuren, enz., tenein de ze op ons eiland attent te maken. De onvermijdelijke kosten wenste men te bestrijden uit de gelden, te verzamelen door 'middel van lijsten. Er werd een voorlopige commissie gevormd. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Over liet bezoek van de OD1Z adsp. en welpen hebben we niets dan lof. Een bijzonder genoegen is het ons dan ook, alle pleegouders onze zeer oprechte dank te betuigen voor hun voortreffelij ke medewerking. Opgetogen waren lei ders cn adsp. over alles cn allen en kunnen we met grote voldoening vast stellen, dat deze trip uitstekend geslaagd is, dank zü deze uitnemende samenwer king. Het weer was prachtig en in de al lerbeste stemming arriveerde ODIZ op de Groeneplaats en in korte tijd waren alle logd's overgedragen en maakten we ons gereed om de krachtmeting op het voetbalterrein te beginnen met Texel A- ODIZ A. Het begin was daverend en in enkele minuten werd er al tweemaal gescoord, en we hadden tot de rust 't beste van 't spel in handen. Wel wisten we ook de O-adsp aanval len op te zetten, maar zonder succes. In laatste instantie was Bertus steeds op zijn post en dikwijls, door goed en snel uitlopen bleef men liet terrein meester. In de 2e helft vlotte liet bij T. minder goed. Uit een aanval van rechts waarbij onze linkerverdediging treuzelde, kop te de O-linksbinnen bijzonder fraai in en passeerde Bertus kansloos. Met 2-1 voor Toxe! kwam liet einde. Zondagmiddag speelde de B-elftallen tegen elkaar en eerlijk gezegd waren onze verwachtingen niet erg hoog ge spannen, maar ze speelden een heel aar dige wedstrijd en dikwijls beter dan O. Vooral in de achterhoede werd hard ge werkt en dikwijls heel aardig gespeeld. De kanthalfs moeten beter spelen. Ook hier een tamelijk gelijkopgaande strijd met een 3-2 uitslag in ons voordeel Tot slot kwamen de welpen aan de beurt cn we zagen direct een prima spe lend T-elftal, dat door goed spel zijn gasten weinig gelegenheid gaf om aan het spel te komen en al heel spoedig geeft Leen T. de leiding door een hal hoog in te plaatsen, waarbij de minia tuur-keeper geen kans had, terwijl ook hetr 2e doelpunt voor dit kleine kereltje dat intussen als een goede indruk maak te, oubereikbaar was. Genadeloos gingen onze welpen door met doelpunten fabri ceren, zodat 't met de rust al 7-0 stond In de 2e helft werd het wat minder cn konden de kleine Zaandammertjes het spel verplaatsen en zelfs enige gevaar lijke aanvallen opzetten, maar Kees was op zijn post en liet geen illusies over, terwijl zelfs eenmaal de paal redding bracht. Het werd tl-0 en zo was deze uitermate, in de allerbeste sfeer gespeel de krachtmeting ten einde. Naar huis, eten en weer naar de Groeneplaats, waar ons geduld op de proef werd gesteld, maar onder de vrolijkste stemming en na het verwerken van menig zuurtjes- halletje, trokken we per autobus naar Bos en Duin, gingen over de Fonteins nol, wandelden naar het Westerslag, zwemmen en spelen met de branding, voetballen, trokken langs 't strand naar De Koog, een ijsje en zo en daarna te rug naar Den Burg en alles in een voor beeldige stemming. Maandagmorgen kennismaken met de lammerenmarkt en daarna via het voet balwegje naar 't Doolhof en zandkuil en steeds maar stralend weer. Voor men, het besefte, was de vertrektijd aange broken en kwamen de leiders woorden te kort om hun dankbare gevoelens uit te spreken. Het is volkomen geslaagd en er zijn stevige vriendschapshanden gelegd, die we zullen onderhouden en versterken. Vol verwachting zien we ons tegenbe zoek tegemoet. Dit zal zijn 17, 18 en 19 Juli a.s. A.s. Maandag jaarvergadering, maakt deze avond vrij, leden. En nu trainen voor allemaal op de be kende tijden. Texel 2 sloeg een flater door in De Cocksdorp seriewedstrijden met 2-0 van SVC 1 te verliezen. Commentaar geheel overbodig. Tex. Boys. Zaterdagmiddag vertrok liet 1e elftal met enkele invallers naar De Cocksdorp voor liet spelen van bekerwedstrijden, welke door de SVC waren uitgeschre ven. In de le ronde moest Boys 1 uitko men tegen ZDH 1. Doordat de meeste spelers van ons liet te licht opnamen, was de eindstand van deze wedstrijd 1-1. De beslissing moest dus komen door het nemen van penalty's en uiteindelijk kwam ZDH als overwinnaar uit de strijd. Jammer was hot, dat tijdens liet nemen der penalty's een kleine onenigheid met de scheidsrechter ontstond, welke ge lukkig weer opgelost werd. Zn hebben we w eer kunnen zien, dat we 't. nooit te licht op mogen nemen. Boys! Zondag is St. Bavo niet '2 elftallen en een schare supporters op bezoek ge weest. Om 1 uur kwamen de '2e elftallen tegen eikaar uit. In het begin w-as St. Bavo het meest in de aanval, maar lang zamerhand begonnen de Boys enige druk op het wankele doel uit te oelenen en na 16 min .spelen is het de r.-binnen die de stand op 1-0 voor de Boys weet te brengen, met welke stand de rust komt. Na de rust hetzelfde spel, en onze jongens w isten de stand tot 3-0 op te voeren, waarmee het einde kwam. Dit was een goed resultaat, jongens, want St. Bavo 2 speelt een klas hoger dan jul lie. Om kwart voor 3 werd het beginsig- naal gegeven voor de wedstrijd Tex. Boys -St, Bavo .1. Hier zagen we direct, dat de Boys re vanche wilden nemen op de geleden ne derlaag tegen ZDH. Na de aftrap gingen ze dan ook al spoedig tot de aanval over. maar stuitten nog op de achterhoe de van St. Bavo. In liet begin golft het spel op cn neer en als de Boys weer 'n aanval ondernemen, weet de linksbinnen door te breken cn ons met een mooi schot de leiding te bezorgen. Dit doel- punt gaf de spelers moed en ze weten r, f achterhoede van St. Bavo druk werk geven. De l.-buiten der Boys was nii erg op dreef, want menig opgélei kans wist hij niet te benutten. De ruil ging in met 1-0 voorsprong. Na de rust werd het spel minder (dl kwam vermoedelijk wel door liet warn weer), maar toch is het weer de l.-bii lien, die de stand op 2-0 brengt. Tege het einde komt St. Bavo meer in (1e aai val cn uit een van deze aanvallen wisto zij de stand op 2-1 te brengen, waarmee het einde kwam van deze sportieve we ['a strijden. H.i i® \V( S.V. „De Zwaluw". Hel 1e heeft Zaterdag en Zondag dee genomen aan de bekerwedstrijden va S. V. De Cocksdorp. Zaterdagmidda werd om 5 uur gespeeld tegen Tex. Boy 1. Met de rust stond T.B. met 1-0 v'ooi maar vlak voor het einde werd de stan weer gelijk 1-1. Penalty's moesten de he slissing brengen, waarbij wij de geluk kige waren. Zondagmiddag werd in de demi-fina le legen SVC 1 gespeeld, dat met 2-0 vai f< Texel 2 had gewonnen. Na een spannen de wedstrijd won ons te niet 1-0 plaatste zich in de finale tegen Ooster end 1. Deze wedstrijd wordt Zaterda; avond in De Cocksdorp gespeeld. De uitslagen van het tournooi luiden le ronde: Tex. Boys 1-ZDH 11-1; Z wint na strafschoppen. Tex. 2-Dc Cocks dorp 0-2. Oosterend 1-Quick (Terschei iing) 2-1. De Koog vrij geloot. Demi-finale: De Corksdorp-ZDH 0-1 Oosterend-De Koog 2-1. Het 2e speelt Zondagmiddag de finale in Oosterend tegen OVV 2. S.V.C. De Cocksdorp. Zo stond De Cocksdorp Zaterdag en Zondag in het middelpunt van de voet balsport, Zaterdag om 5 uur Tex. Boys 1-ZDH 1. Het is uitstekend weer al: Bakker laat beginnen. Na 5 min. nemen de Boys de leiding 1-0. Dit laat ZDH er niet bij zitten en voor het einde is het gelijk. Met als gevolg penalty's. ZDH komt als overwinnaar uit de strijd. Intussen komen de Cocksdorpers in groten getale opzetten om het ,1.e te zien spelen tegen Texel '2. Het wordt een ge zellige drukte op het terrein. We zien de vlag van SVC trots boven do kleed kamers uitsteken en daarnaast de vlag gen van Texel en Tex. Boys. Als scheidsrechter Rijk iaat tossen is een ieder in spanning hoe (leze wedstrijd zal verlopen. SVC wint de toss en speelt eerst voor de wind. Als T. heeft afge trapt, wordt (1e bal direct door S. over genomen en liet doel der gasten wordt bestookt. Maar de verdediging van T. weet het spel wat te Verplaatsen en gaat ook ten aanval. P. Eelman, de midvoor, geeft een goede pass naar de l.-b„ maar diens schot gaat hoog over. Na een kwartier neemt S. de leiding als een goede voorzet van Ale wordt opgevan gen. Deze passeert snel twee spelers an T. en onhoudbaar plaatst hij de bal langs Beumkes:l-0, Nu is S. ios en vele malen moet de verdediging van T. alle zeilen bijzetten om de voorhoede in be dwang te houden. Toch weet S. de voor sprong nog voor de rust tot 2-0 op te voeren door een lage schuiver van B. Dootjes. Na oe rust denken we, dat T. alles op alles zal zetten om lot een be langrijk resultaat te komen, maar ze vinden nu een S-eiftal tegenover zich, dat speelt met de vaste wil om te win nen. Eenmaal staat M. P. Reuvers nog vrij van de keeper. Maar deze ontfutselt hem de bal en zo gaat een prachtkans verloren en als Rijk liet einde fluit is in de stand geen verandering meer geko men. S. heeft deze zege verdiend ge wonnen. Luide toegejuicht door de aan hang van De Cocksdorp verlaten de spelers het veld. Daarna speelden onze gasten uit Ter schelling tegen-OVV 1. Daar deze al 'n hele reis achter de rug hadden, werd toch verwacht, dat O. er een zware par tij aan zou hébben en al spoedig na de aanvang nemen ze de leiding, 1-0. Maar ook O. laat zich niet onbetuigd. Steeds is het Rinus, die zijn voorhoede aan het werk zet en met succes, want spoedig weet f). de gelijkmaker te scoren 1-1. Tersch. begaat nu de fout om het samen spel te ver door te voeren, hetgeen een kolfje is naar de hand van de O.-verdè- diging. O. weet nog penmaal te doelpun ten door een ver schot, als de keeper van T. tegen zijn achterspeler aanloopt en de hal v erdwijnt in het lege doe!. Einde 2-0 voor O. En zo zijn (1e wedstrijden voor Zater dag afgelopen. Zondag a.s. le demi-fi nale. Het 2e speelt Zondag aan Ooster end tegen De Koog 2. O.V.V.-nieuws. Zaterdagavond speelde het le aan De Cocksdorp de eerste ronde der SVC-be- kenvedstrijden tegen Terschelling. In een gelijkopgaande strijd, waarin T. over meer techniek bleek te beschik ken, maar het spel te kort hield, won O. met 2-1. T. maakte na een kwartier spelen de eerste goal, vvaarhlj onze kee per niet geheel vrij uit ging. Na de rust wist Gerrit spoedig gelijk te maken, ter wijl Piet even later met een kogel vanaf liet middenveld geluk had: 2-1. Zondagmiddag speelde OVV in de 2e ronde tegen De Koog. Twee min. na de aftrap ontstaat er na een voorzet van rechts een doelvvorsteling voor het K- doel, waaruit Paulas doelpunt: 1-0. Na de rust maakt Cor er uit een penalty 2-0 van. Een kwartier voor tijd weet De Koog een verdiend tegenpunt te sco ren 2-1. Hierna volgt een hevig O-offen sief. Hoewel er vele kansen ontstonden, werd er niet meer gescoord. Door deze overwinning heeft O. de fi nale bereikt en speelt nu vermoedelijk Zaterdagavond tegen ZDH. Voor de wedstrijd van a.s. Zaterdag avond kunnen de supporters zich opge ven bij C. Daalder en Jn. Kiippel. W.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2