*1 VRIJSTELLING van dc dienstplicht wegens broeder- dienst. Voor de lichting 1949 gelden de vol gende bepalingen. Aan wie vrijstelling wordt verleend. 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die die nen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt ge acht de verkeren de broeder, die vóór 31 October 1948: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 Decem ber 1945 verleend uitstel van eerste oe fening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, ol' c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in werkelij ke dienst is overleden. 3. Voor vrijstelling wegens broeder- dienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroe ders. 4. Als werkelijke dienst wordt ook be schouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld bij een burgerlijke tak van Staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de ingeschrevene die voor vrijstelling wegens broeder- dienst in aanmerking wenst te komen wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke bij voor de dienstplicht is inge schreven. 2. De aanvraag moet worden gedaan vóór 1 Augustus 1918. Ontstaat het recht eerst na 31 .Iuli 1948, dan moet de aanvraag binnen 14 dagen na het ontstaan worden gedaan. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in dezelfde tijd in dienst te treden en twee andere broe ders reeds dienen of gediend hebben, kunnen belanghebbenden aan de Minis ter van Oorlog een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van eén of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. Texel, 24 Juni 1948. De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. BESTRIJDING VAN DE COLORADO KEVER. Bevel als bedoeld in art. T van de co- loradokeverwet 1947, staatsblad nr. li 220. Aan alle telers van aardappelen in de gemeente Texel De burgemeester van Texel; gezien de mededeling van het hoofd van de pïantenziektenkundige dienst, volgens art. 6 van de coloradokeverwet 1947, staatsblad nr. 11 220, dat naar zijn oordeel gevaar bestaat voor vestiging of verspreiding van de coloradokever in de gemeente Texel; beveelt: aan alle gebruikers van met aardappe len beteelde percelen, gelegen in de ge meente Texel, dit gewas ten minste een maal op één dei navolgende wijzen te behandelen of te doen behandelen: a. een bespuiting van het gewas met een oplossing van calciumarsenaat in water, ter sterkte van V2 pet. in een hoe veelheid. overeenkomende met 10 lite)' oplossing per are (Va kg. per 100 liter water); b. een bespuiting van het gewas met een oplossing van een DTT bevat tend middel, in een zodanige sterkte, dat de oplossing 1 deel DTT op 1000 delen water bevat, in een hoeveelheid, over eenkomende met 10 liter oplossing per are (dus bv. 1 kg. van een 10 pet. DDT product of "2 kg. van een 20 pet. DDT product enz. per 100 liter water); c. een bestuiving van liet gewas met een 5 pet. DDT bevattend stuifpoeder, in een boe veelheid, overeenkomende met 0,35 kg. per are. De bespuiting, onder a en b vermeld, moet zodanig worden uitgevoerd, dat: le. een hoeveelheid, oveieenkomende met ongeveer 800 liter per hectare, ge lijkmatig over het gewas wordt ver deeld; 2e. alle bladeren van de aardap pelplanten met de vloeistof worden be vochtigd; 3e. op zodanig uur en bij zo danige weersgesteldheid gespoten wordt dat het gewas nog dezelfde dag kan op drogen. De bestim ing. onder e vermeld, dient zodanig te geschieden, dat: le. teu minste 25 kg. per ha. wordt be stoven 2e. alle bladeren1*! an de aardap pelplanten met het stuifniiddel worden geraakt. Verder moet er voor worden zorg ge dragen, dat de giftige stoffen uitsluitend op het aardappelloof en niet op andere, tussen of naast de aardappels groeiende gewassen, weiden of slootkanten terecht komen. Met de wind moet dus bij de be handeling ter dege rekening worden ge houden. De behandeling moet worden uitge voerd in de periode 30 Juni t.m. 10 Juli 1948. 1 Indien de gebruiker van een perceel nalatig blijft de voorgeschreven niaatre- t gelen ten-uitvoer te leggen, worden deze op kosten van de gebruiker van bet, per- I ceel uitgevoerd. De kosten hiervan worden ingevor- derd op de wijze, bij artikel 155 der ge- meentewet voorgeschreven. Texel, 29 Juni 1948. 3 De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. HET AFSCHEID VAN DS. G. M. J. WINTER TE OOSTEREND. Wederom werd door een predikant van de N. H. Kerk afscheid genomen van zijn gemeente, zodat er thans twee va cante plaatsen open zijn, al is dan in middels voor De Waai en De Koog een beroep aangenomen. Zondagavond nam Hen. Oosterend, het op een na grootste dorp op Texel, af scheid van zijn predikant Ds. G. M. J. Winter, die een beroep heeft aangeno men nuirr Rijk, gem. Haarlemmermeer. Toen de dienst een aamaug nam. wa ren velen in het oude, uit de tijd van voor de reformatie daterende kerkge bouw aanwezig. Het orgel, waarop te lezen staat „Soli Deo Gloria" (Aan Gode alleen zij de eer), liet, zijn mooie gewijde klanken door het kerkgebouw ruisen, toen wij binnentraden. hider de aanwezigen zagen wij o.a. bur gemeester en mw. Rehorst en de andere Texelse predikanten, behalve Ds. Dek ker, die een vacantietrip naar Zweden maakt. De kerkdienst. \a het zingen van Ps. 122:1 en 2, gez. 132:6b en bet slot van gez. 208:13 volgde schriftlezing nl. uit bet Oude Testa ment Ps. 122 en uit het X. T. de brief van Paulus aan Efeze, het 3e hoofdstuk, verzen 14-21. De gemeente zong hierna als geloofsbelijdenis gez. 94 en daarna Ps. 48:1, 2, 4 en 6, waarbij de gebruike lijke collecte werd gehouden. Hierop ging de predikant voor in gebed, ge volgd door de afscheidspreek, met als tekst Ps. 122, nl. uit het eerste gedeelte van het Ge vers: Bidt om den vrede van Jeruzalem; Wèl moeten zij 1 aren, die u beminnen. In deze preek noemde de predikant 't bezoek van de pelgrim (de dichter), die een bezoek aan Jeruzalem bracht en daarna zegt „Bidt voor de vrede van Je ruzalem". Het is de taak van de dienaar, aldus de predikant, voor te gaan in gebed en dijt geldt ook u allen Bidt om .de vrede van Jeruzalem, bidt voor de eenheid der Kerk en ook voor uw Herv. kerk te Oos terend. We moeten er hoven uit, boven fle sleur van het dagelijkse leven. Bidt daarom voor Jeruzalem, voor het heil van Jezus Chrislus. Een kerkkoor o.l.v. dhr A. Flokstra, dat nog niet zo heel lang Vstaat, zong heel goed het lied „Kom Heil'ge Geest, vervul mij gans". Diverse sprekers. Diverse sprekers hebben na deze pre dikatie het woord gevoerd, die allen vol waardering spraken over de tijd, die Ds. Winter in Oosterend gearbeid heeft. De heer Termaat sprak namens de Herv. gemeente te Oudeschild, met wel ke Oosterend een combinatie vormt. U is aldus dhr Termaat, meer geweest dan 'n reglementaire dominee en wij hebben meer ais vriend samengewerkt. Het werk van Ds. Kok werd door u voortgezet. Er boerste een ongedwongen sfeer, ondanks de verschillen, die rr soms waren. Het zijn hier dan ook de meest uiteenlopen de gemeenten van Texel, doch Gode zij dank was de verhouding goed als gevolg van de geest van vernieuwing, die zicli in de Ned. Hen. Kerk openbaart. Spr. wenste Ds. Winter en zijn vrouw alle goeds toe. Ds. van Veen, Doopsgez. predikant en voorz. van Texels Theologen Convent, was ook vol waardering over de goede verstandhouding, daar hot zo is. dat dwars door alle scheiding heen, de Texe laars elkaar weten te vinden. Burgemeester Rehorst dankte even eens hartelijk voor de goede samenwer king, die "1* steeds is met oe kerkelijke overheid. Het hoofdstuk U" terend is 1111 afgesloten. Er waren zonnige, maar ook donkere bladzijden in deze periode, evenals drpefheid in uw persoonlijk le ven en zo zal het ook w .u in de Haar lemmermeer gaan. Spr. hoopte, dat de predikant gesteund zou worden hij zijn Goddelijke roeping en hij wenste Ds. Winter en zijn vrouw Gods zegen toe bp rle arbeid in hun nieuwe woonplaats. Ds. van Reijendam. preator van de Ring Texel en wn. consulent wegens de afwezigheid van Ds. Dekker, gevoelde dit vertrek als een „snood plan". Node nemen wij afscheid van n Wij bewaren heel goede Herinneringen aan 11. Gij waart voor ons een reactipnnaire (be houdende) figuur. Spr. dankte ook voor de ondervonden vriendschap en deed verder oen ernstig beroep op de kerke- raad om alles te doen tot bewaring en de opbouw van do gemeente, waarbij hij een beroep deed tot getrouw kerkbezoek. Spr. richtte zich nog tot het gedeelte, dei- gemeente. dat voorheen opgenomen was in H.V. om de gemeente eveneens trouw te blpveii. Spr. eindigde met de wens, dat Ds. Winter met Gods zegen zou mo gen arbeiden in de gemeente Rijk. Door de ouderling dhr R. v.d. Vis werd het woord gevoerd namens de gemeente en kerkelijke colleges. Spr. dankte de scheidende dominee voor diens arbeid in de dienst des Heren verricht en ver zocht de gemeente te zingen gez. 112:1, 2, 3 en 4 „Een naam is onze hope". Ge meente en kerkkoor zongen hierbij 0111 beurten. Dhr v.d. Vis sprak ook nog enkele waarderende woorden namens 't kerkkoor. Nadat de gemeente zong, Ps. 121:4. sprak Ds. Winter een slotwoord. Spr. dankte voor al dc vriendelijke woorden tot liern gesproken. Tot dhr Termaat zei spr., dat hij door de samen werking met deze iets is gaan zien van het begrip vrijzinnig, al zwijgt de nieu- ,wf kerkorde hierover. Als predikant in de Classis Alkmaar kwam spr. in aan raking met de broeders in Oudeschild en hij kwam*tot de conclusie, dat men te zamen één TIeer beleed mi geloofde in Jezus Christus. God geve, dat de een heid der Kerk worde vervuld. Spr. richtte eveneens enige vriende lijke' woorden tot Ds. v. Veen. De woor den, die de burgemeester sprak, waren de predikant uit het hart gegrepen. „Ik dank u hiervoor, ook namens mijn vrouw". Wat het contact met. de overheid betrof, hoopte spr., dat dit overal na volging mocht vinden. „Schenke God u en de raad zijn onmisbare zegen". Wat ik in (le Ring Texel ga missen, al dus spr., zie ik nu nog niet, maar ik weet wel, dat het lang zal duren eer er op dezelfde wijze zo'n band van vriend schap zal groeien. Spr. was zeer erken telijk voor hetgeen hij in de Ring Texel geleerd had en wenste zijn collega's Gods kracht toe. Tot de gemeente Oosterend. Hierna richtte spr. zich tot zijn ge meente en zei, dat hij hierover het lief ste zou willen namijmeren, daar elk woord gesproken ten onrechte gebruikt zou worden. Na lange tijd zal ik mij, aldus de predikant, kunnen realiseren, wat de band hier met de gemeente was. Spr. dankte voor de ondervonden steun \an de zijde der kerkeraad ontvangen bij zijn geestelijke arbeid te Oosterend, in welk dorp hij voor het eerst met de Herv. Kerk in aanraking is gekomen, waardoor zijn overtuiging in breedte en diepte is toegenomen. Spr. hoopte, dat alle vroegere H.V.-ers deze overtuiging zullen delen en er naar handelen. Verder dankte spr. de kerkeraad, ue organisten, kosters e.a., waarmede spr. in al die tijd had samengewerkt, alsmede het kerk koor met zijn dirigent en dan nog de kerkgenootschappen uit de andere ge meenten. Wij weten ons allen, eindigde spr., verbonden door ons geloof in Jezus Christus, onze redder en zaligmaker. Ook namens mijn vrouw hartelijk dank voor de ondervonden steun en dat God 11 allen moge sterken. Rli.jf getrouw in Jezus Christus. Amen. Na gebed zong de gemeente gez. 105: 1, 4 en 5. waarmede voor de Ned. Herv. gemeente te Oosterend een tijdperk was afgesloten. Z. EEN BOERDERIJ EN TWEE SCHUREN DOOR DE BLIKSEM GE TROFFEN EN EEN KOE GEDOOD. TEXELSE BRANDWEER ACTIEF. Het hevige onweer, dat Dinsdagmor gen om ongeveer half 4 boven het ei land woedde, had ten gevolg, dat de brandweer moest uitrukken en actief op treden. Gezien het zeer zware weer was dit, niet te verwonderen. Er werd ge alarmeerd, dat de bliksem was ingesla gen in een naast de woning gelegen boe renschuur van de boerderij „de Voor zorg" van dhr Jb. Witte, gelegen aan de Westerweg in Waalenburg. Dank zij het spoedig optreden van ae brandweer die 5 minuten 11a liet alarm aanwezig- was, kon de brand spoedig geblust wor den en beperke de schade zich tot het as- bestdak en het bind- en kap werk is ge blakerd. Deze schuur, die nog maar ruim 10 jaar staat, is eigendom van dhr P. Eélman te Heiioo. Terwijl men bezig was met de laatste blussingswerkzaamheden, werd gecon stateerd, dat er in Eierland eveneens brand was uitgebroken, zodat de slan gen werden opgerold om daar de brand te blussen. Het bleek, dat de boerderij „de Bunders", van dhr Brak, gelegen nan de Hoofdweg in Eierland door het hemelvuur getroffen was. Hoewel door het vlugge aanwezig zijn van de brand weer de boerderij grotendeels behouden kon worden, is de schade hier aanzien lijk groter en deze wordt geschat op minstens f 5000, De 110k verbrandde en het rieten dak alsmede het woonhuis liep flinke water schade op. De inboedel en de inventaris werden gered en naar wij vernamen zal het mogelijk zijn, dat de woning binnen korte tijd weer betrokken zal kunnen worden. Met. beide branden werd met twee slangen water gegeven. Bij de boerderij „de Bunders" was dit niet zo eenvoudig, daar er hier minstens 250 m. slang moest worden uitgelegd, aleer er geblust kon worden. Op meerdere plaatsen raak- geslagen. Op meerdere plaatsen is het raakge- slagen, o.a. in de nabijheid van Ooster end. Hier werd een schuur van dhr P. Dros in de nok getroffen, doch door het direct handelend optreden van enkele personen (de jongens van Swart), met jassen en blusapparaat, wisten ze daar erger te voorkomen. Verder werd in Eierland een koe van dhr Verseput door de bliksem gedood, terwijl in Spang bij dhr C. H. Roeper de stoppen van het electrisch net doorsloegen en er tele foonpalen uit de grond werden gerukt. Ook in Den Burg werden verschillende electrische geleidingen getroffen. Zo heeft dit noodweer alles bij elkaar een grote schade aangericht. Tiet kan zeker tot voldoening stem men. dat de Texelse brandweer zo spoe dig actief is opgetreden. RADIOTOESPRAAK OVER HET BEDRIJFSPENSIOEN VOOR DE LANDBOUW. Vele landarbeiders op Texel verzuim den zich op te geven voor het Bedrijfs- pensiocn v.d. Landbouw. In verband hiermede delen wij mede. dat hedenmid dag om 12,33 uur, dus direct 11a het weerpraatje een lezing gehouden zal worden over dit belangrijke onderwerp door de voorzitter van de Alg. Ned. Landarbcidersbond, dhr J. Lage veen. Stemt dus op die tijd af op Hilversum I. SCHREIEDER GEARRESTEERD. In verband met. het feit, dat er ver denkingen bestaan, dat Schreieder, de man van het England-Spiel, de repre- saillemoord, welke op 11 April 1945 te Dronrijp, heeft plaats gehad op 14 per sonen uit het verzet, is dooi de procu reur-fiscaal te Leeuwarden de arrestatie van Schreieder gelast. Deze is inmid dels gearresteerd. DE T.T. RACES TE ASSEN. De T.T. races in Assen bracht een nieuw record bezoekers en voor 't eerst in zijn geschiedenis een dodelijk onge luk, nl. van de Finse rijder Gösta Lönns- fors. die direct na de start kwam te val len. Onze landgenoot Dick Renooy op Eysink in.de 125 cc klasse en de Engel sen Bills op Velocette in de 350 cc en Artie Bell op Norton in de zwaarste klasse werden de winnaars. GESLAAGD. Voor liet Lyceum te Den Helder slaagden Jaap Boulogne en Ivo de Wolf, leerlingen dei Chr. School Den Burg. Tot nu toe werd voor HBS of Lyce um nog nooit een leerling van de Chr. School afgewezen. Allen slaagden met mooie cijfers, ook 1111 was het resultaat prachtig, nl. J. B. gemiddeld 7Vs en K. de W. gemiddeld 8V2, voorwaar een mooi succes. U kunt uw kinderen nog opgeven voor de nieuwe cursus. Zie adv. DE KERMIS. Volgens traditioneel gebruik is de Texelse kermis Maandagmiddag door belgelui aangekondigd. De verwachtin gen voor deze kermis zijn niet zo groot, gezien ook de mindere belangstelling van de zijde dor kermisexploitanten. Vergeleken met liet vorige jaar staat er deze keer heel w at minder op de ker mis. Bovendien hebben zich nog enkele inschrijvers teruggetrokken. Dc verma kelijkheden beperken zich hoofdzake lijk lot dc kinderdrgaimolen, zweefmo len en luchtschommel en enige andere attracties. Verder nog enkele kramen. In „Casino" en „De Oranjeboom" wor den cabaret- en toneelvoorstellingen ge geven, met bal na. Hiervoor verwijzen we naar de reeds eerder geplaatste ad vertenties. VEEL BELANGSTELLING bij de heropening IJssalon en Cafetaria- bedrijf van de fa. Swarthof. .Onder zeer veel belangstelling opende dhr Swarthof Maandag zijn naar de ei sen des lijds ingerichte ijssalon annex 1 afetariabedrijf, in liet nieuwe pand. Weverstraat 23. Ter gelegenheid van dit gebeuren mocht dhr Swarthof talrijke bloemstuk ken en felicitaties in ontvangst nemen. We hebben de twee ijsbereidmachines die zeer nauwkeurig afgesteld zijn, in werking gezien en ons er van kunnen overtuigen, dat hier inderdaad een eer ste klas produel wordt afgeleverd. De afd. kleine hapjes (cafetariabe- drijf), trok eveneens vele bezoekers, zo dat dhr Swarthof en zijn personeel de gehele dag druk werk hadden. Onder de belangstellenden, die een kijkje kwamen nemen, waren ook de burgemeester en mw. Rehorst. WEDSTRIJDEN KAMPHUIS „DE PELIKAAN". Het kamphuis „de Pelikaan" organi seert verschillende sportwedstrijden ten behoeve van de aldaar gelogeerde bad gasten. Zo speelde 2 meisjesploegen van de ulo-school van Den Burg en Heiioo een wedstrijd in handbal Den Burg hield de eer hoog, door met 2-1 te win nen. Na 8 uur kwamen de heren van ge noemde scholen aan de beurt, zij speel den een voetbalwedstrijd. De wedstrijd eindigde gelijk, nl. in 2-2. De wedstrij den hadden een prettig karakter, er was tamelijke belangstelling en we zien dan ook met genoegen herhalingen tege moet. SPORT OP TEXEL S.V. Texel. Maandag 21 Juni hielden we onze jaar vergadering in Ilotel „De Graaf". De belangstelling was zeer bevredi gend. Na de notulen, verslagen van secr. en penningm., die onder dankzegging werden aanvaard, bracht d- voorz. dank aan allen, die een goede samenwerking mogelijk maakten, waar speciaal Nic. de Graaf als trainer en verzorger van ons ballenmateriaal en Jac. Vlaming, die de adsp.-contributie behandelt, extra wer den genoemd. Zes bestuursleden werden herkozen, terwijl P. Bruin vervangen werd door Luit Sok. De elftaloomm. werd in oude samenstelling herkozen. Een commissie werd ingesteld voor speciale kasvor- ming. De voorz., die 20 jaar in functie was, werd onder hartelijke bewoordingen bij monde van Henk Ran, als blijk van waardering, het boek „Beter Voetbal" van Jn. v. Emmenes, aangeboden, waar mede hij zeer was ingenomen. De donateursgelden worden verhoogd, dit tengevolge van een voorstel, dat werd aangenomen. Ook de tribune zal beter geëxploiteerd worden. De terreinaccommondatie werd duchtig onderhanden genomen. De omrastering werd geheel vernieuwd. Op de leden werd een beroep gedaan 0111 straks bij 't pr il 11 ft PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. H Den Burg Zondag a.s. Doopdicnst. F' Aangifte Vrijdagavond 8 nur in Klz consistoriekamer der Herv. kerk. frl EXPOSITIE VERSIERINGSARTIKELEN. DEN BURG. Op gebied van etali versiering e.d. is ei veel te bereil !a Bij verschillende gelegenheden is dit uiting gekomen, bv. bij de opening een nieuwe zaak. De fa., die ziel) 1 speciaal mee belast, is het Reola bureau Kool te Sehagen. Genoemde fa. wil iedere zakenman gelegenheid geven kennis te nemen een Expositie op dit gebied, welke denmiddag en avond van 2-1U uiu „Casino" zal worden gehouden. Zie J in dit nummer. M __;Gt schilderwerk hun waardering te wifl uiten. He training werd intensief liesplp ken en in handen gesteld van trail®" en elftalcommissie. Cr De rondvraag leverde veel stof toll spreking op, zodat we heef laat huil gingen. Van ODIZ is bericht ontvangen, war" - uit blijkt, dat ze hier met haar a. f" uitstekend hebben genoten. Ook in 1 Clubblad werd waarderend geschrei!1' terwijl een beschrijving der irip van I der jongste deelnemers nog eens etl liet bewijs leverde. I, Hebben jullie je allemaal al opgs!™ ven voor liet tegenbezoek op 17, 18 19 Juli. Zo niet, doe het dan nu. Texelse Boys Verleden week heeft liet- 3e elftal «3d wedstrijd gespeeld tegen de misdienalstr uit Ursem. lu een matige wedstrijd wB_ nen onze jongens met 5-2. Vanwege de kermis deze week y trainen of wedstrijden. De eerstvolgei trainigsavond worden alle grote leij verzocht aanwezig te zijn. dit met oog op een bespreking voor de trip ni St. Bavo. H.SB S.V. „De Zwaluw'! Zaterdagavond is dan de finale vatfe SVC-tournooi gespeeld tussen ons Qr en OVV 1. Reeds kort na het begin np O. op zeer goedkope wijze de leiding de bal op de keper wordt leruggespei en de bal tergend in liet doel verdwijjgri Maar direct zot Z. alles on de aanval li) liet. is Piet, die met een prachtig sd|§a de stand gelijk maakt. 1-3. Na de i breekt Theo door maar komt ten val toegekende penalty wordt door Si Kejjser gestopt. Even later is O. geil kigor, als de Z-baek niet voldoende w werkt en met een goed schot O. weer leiding neemt. 8 min. voor liet eirj wordt weer een Z.-speler in het ben» te gebied ten val gebracht, de pena wordt nu beter benut er. de stand weer gelijk. Het was toen jammer, enkele O-spelers zich niet konden heersen en probeerden het spel op e ander peil te brengen en tevens naam van hun \er. te verknoeien, stand bleef gelijk en penalty's moest de beslissing brengen, waarin O. de lukkige was en tevens voor een jaar slag legde op de prachtige wisselbek Wij kunnen op een goede wedstrijd rugzien en keerden ook in de beste ste ming naar Den Hoorn terug. Jonge verder een plezierige kennis. O.V.V.-nlcuiv&i Het le slaagde er Zaterdagavond de SVC-beker voor een jaar te veroi ren. Na 1 min. stilte in acht genomen hebben, werd er afgetrapt. Direct oi wikkelde zich een spannende strijd. Z. H. zat fel op Je bal en was zeer geval lijk, vooral ook omdat enkele O-speli last van hun zenuwen bleken te liebbi waardoor nogal eens misgetrapt ivei Hieruit ontstonden soms gevaarlijke tuaties. O. kwam goedkoop aan de ding. Bij een O-aanval plaatste een back de bal in eigen doel 1-0. Na e kwartier weet de Z. l.-binnen met mooi schot gelijk te maken 1-1. Na de rust brengt O. een kleine wij: ging in de voorhoede aan, waardoor meer vaart in de aanvallen komt, Nad Siemen een penalty wegens hands, go» uit zijn doel heeft, gehouden, w-eet E nus O. niet, een goed seliot, wederom leiding te geven: 2-1. 10 min. voor einde valt Rinus in volle vaart en neei de Z-midvoor in zijn val mee, vaarvq de scheidsrechter penalty geeft, waan de partijen weer gelijk komen 2-2. E Uele spelers lieten zicli tot fors sp verleiden, maar ondanks enkele felle aanvallen, komt er in de stand geen vi andering meer. zodat strafschoppen beslissing moesten brengen. Z. benul er 3 vat) de 5 en O 4 en kreeg iiievde de beker voor een jaar in bezit. De SVC voorz. reikte deze met korte speech aan de O-aanvoerder ovt welke de beker met een kort dan woord in ontvangst nam. Na een ken woord van de Z-aanvoerder, waaruit - groot gebrek aan sportiviteit sprak, b hoorden de SVO-bekerw edslrijden we tot liet verleden. S.V.C. Dc Gocksdorp Zaterdag werd onder ideaal voetbi weer de finale gespeeld om de SVC-I ker. Na een gelijk opgaande strijd ko: met gelijk spel het einde. Er werdi strafschoppen genomen om de winnal aan te wijzen. OW heeft de beker nu haar bezit Deze werd na afloop door voorz. met een toepasselijk woord f sportgebied uitgereikt aan dhr R. Kei zer, aanv. van OW en hij sprak de hoi uit, dat ook volgend jaar alle ver. we van de partij zullen zijn. Zo zijn de 1» kenvedstrijden weer voorhij. Zaterdag speelde R. uit tegen T Koog 1 en 2. Beide elftallen moesten l De Koog hun meerdere erkennen. B 2e verloor niet. 1-0. bet 1e met 3-2. Dit delijk misten we Kees in de achterhoef hetgeen een handicap was voor liet V elftal. In verband met dc kermis deze w' geen training. Volgende week om 8 m allen weer present.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2