Carla Politieke rede van Ds. J. J. Buskes voor de Partij van de Arbeid wint de grote prijs van Rome De Federatie Texel van de Partij v. d. Arbeid had voor de tweede lteer een grote verkiezingsvergadering uitge schreven, waarvoor als spr. was uitge nodigd, de hier op Texel bekende Ds. J. J. Buskes, zodat het niet te verwonderen was, dal deze vergadering, die Vrijdag avond 25 Juni plaats vond, druk bezocht was. De grote zaai van „De Oranje boom" was tot in alle hoeken gevuld, teen de voorz. van de Federatie, dhr H. Stcenhnis, de aanwezigen een welkom toeriep. Rede Ds. Buskes. Ds. Buskes. hierna het «oord verkrij gende, begon met een politiekgrapje, dat in deze dagen opgang maakt, nl. deze, dat het Tweede Kamerlid, Joekes, (een partijgenoot v.d. spr.), een nieuwe auto had gekregen en dat het Anti-Rev. ka merlid, dhr Schouten aan dhr .loekes eejj telegram hacl gezonden met de woor den „Vooral rechts honden en dat Joekes hierop antwoordde „Aceoord, maar zal toch links moeten passeren" Het is inderdaad de bedoeling, aldus spr., dat P. v.d. Arb. met Joekes en vele anderen links passeert voor de toekomst van Nederland en de wereld. Hierbij is 't de partij niet alleen om wat zetels te doen. De bevrijding. Drie jaar geleden werden wij bevrijd en 11a die tijd zijn wij in vele opzichten teleurgesteld, daar allerlei beloften niet vervuld zijn. De bevrijding bracht niet, wat wij er van verwachtten en de mees- tc n ziiu cynisch geworden. Spr. memo- roerde in dit verband wat een vriend van hem geschreven had, die uit de We teringschansgevangenis gehaald was en voor de muur van de St. Bavo in Haar lem gefusilleerd was en in een gesmok keld afscheidsbriefje schreef, dat het niet liet ergste was om tegen de muur gezet te worden, maar dat het geloof, dat c'o strijd voor de gerechtigheid zon wor den voortgezet, ook in vredestijd, hem in het onvermijdelijke deed berusten. We moeten de strijd, welke de P. v.d. Arb. voert, zien als een voortzetting voor de bevrijding van ons volksleven, zei spr. Amerika en Rusland. Aan de ene kant zien we Amerika en aan de andere kant Rusland en tussen deze beide moeten wjj kiezen. De P.v.d. Arb. wijst dit alternatief onvoorwaarde lijk af. Wij willen geen Amerikaanse en geen Russische kolonie worden. De ge schiedenis van Amerika is voortgeko men uit de democratie, wij zijn dus sa men democraten, maar merkte spr. op, wij zijn ook socialisten. Amerika is de typische vertegenwoordiger van de kapi talistische samenleving. Als Europa hier in volgt, zal in ons werelddeel het kapi talisme gehandhaafd blijven. Wat de partijen in Nederland betreft, zei spr. dat er behalve de P. v.d. Arbeid nog ecu partij is, die principieel tegen het kapi talisme is, nl. de CPN, de VVD en de Chr. partijen verwerpen het kapitalisme niet principieel. Wat de chr. partijen 105. Maar, gelukkig, ze konden zweip- men als ratten. Bijna Iegelijk kwamen ze boven en klauterden op een rijnaak, die in de nabijheid gemeerd lag. Het politie- vliegtuig! streek echter langszij neer e 1 het duurde niet lang, of de sidderen de en doornatte Van Emmou staarde in du loop van een revolver. door HEDDA LINDNER 17.) Sedert in Carla de vrouw ontwaakt is, is een der ongekende ge voeligheid over haar gekomen. Zij voelt precies, dat haar man haar graag 1 mag, juist zoals de dikke Redern graag mag een beetje meer zelfs maar als vrouw betekent ze voor hem.... niets. Hij sluit zich niet voor haar, neen, J hij ondergaat hoegenaamd niets voor haar. Die opmerking vanmorgen over haar kleren was de eerste maal, dat hij iets van persoonlijke belangstelling toonde, maar hij heeft helemaal niet op- gemerkt, dat ze voor de middagmaaltijd j een witte japon heeft aangedaan. Hij was helemaal in beslag genomen door het telegram, dat de oude Klapp- j rodt hem bij zijn thuiskomst had gege- 5 ven en had Hendrik, die half chauffeur, r half kamerknecht Was, gezegd, dat de j wagen moest klaargemaakt worden, dal hij uit moest. Feitelijk een onmogelijke toestand. Het beste zou zijn, dat ze haar boeltje f pakte en naar Guatamala terugkeerde. Telkens als Thüngern zo plotseling van c huis ging zonder commentaar, kwam de 5 neiging in haar op om een eind te ma kken aan deze onwaardige verhouding en telkens als hij terugkwam wist ze, dat ze aangaat, zei spr.. dat de mannen uit die kringen ook gedragen worden door soci aal besef, maar er zijn hier progressie ve en behoudende elementen. Deze par tijen oefenen geen critiek op de funda menten van liet maatschappelijk leven uit. De P. v.d. Arb. bestijdt het kapita lisme, door deze maatschappij 0111 te vormen tot, een soc. maatschappij. Kan een christen socialist zijn? Het gezegde, dat een christen geen socialist kan zijn is al vele jaren uitge sproken, ook op Texel. Spr. antwoord de. dan steeds met een wedervraag, nl. waarom niet? Dan werd er gezegd, om dat christendom en socialisme twee ver schillend? wereldbeschouwingen zijn. I11 hel verre verleden waren er wel socia listen, die dit meenden, doch de P. v. d. Arb. wijst deze gedachte radicaal af. Wij strijden voor een bepaalde ordening van liet maatschappelijk leven, maar liet. so cialisme is voor ons geen wereldbe schouwing. \ls christen zei spr., dat hij liet kapitalisme radicaal verwerpt en kiest voor liet socialisme, daar in de kap. samenleving de productiemiddelen in handen zijn van een bepaalde groep mensen. Er is een tegenstelling van be zitters en niet-bezitters. Het motief is hier de winst en in dit verband noemde spr. het kap. Kainistisch en door en dooi mammonistisch, daar de mens alleen ge waardeerd wordt naar wat hij econo misch waard is. Ons striven is, zei spr., om de productiemiddelen in handen te geven van de gemeenschap, opdat do winst niet is voor een bepaalde groep, maar voar de gemeenschap. We pleiten voor een rechtsstaat en wijzen anarchie en dictatuur ai*. Daarom ziet spr. niet in, waarom hij niet kan kiezen voor een soc. ordening. Het merkwaardige is, dat van Amerikaanse zijde een fel verzet wakker is ontstaan tegen het socialis me, wat spr. reactie noemde. In het op treden van de VVD en de rchtsche par tijen ziet spr. een versterking van de reactie. De ouderdomsvoorziening. Als een van de goede maatregelen van deze regering noemde spr. de ou derdomsvoorziening van min. Drces, wat veelzeggend is in een tijd als deze, daar er in de tijd dat wij rijk waren, vrijwel niets tot stand is gekomen. De A.R. be weren in een handleiding voor huisbe zoekers. dat het. nog moet. blijken of dit allemaal kan en noemen het een van de maatregelen, -die ons volk naar de af grond brengt, waarbij spr. opmerkte, dat de P. v.d. Arb. ook voor een sluitende begroting is. De soc. voorziening was bij de rechtse partijen de sluitpost en wij hopen, dat min. Drees zijn werk zal kunnen voortzetten, maar niet als sluit post. Minister Lieftinck. De comm. zeggen, dat Lieftinck de vriend van de kapitalisten is, maar zei spr., de kapitalisten zeggen het wel an ders (hilariteit). Minister Lieftinck, aldus Ds. Buskes, streeft, naar een rechtvaardige verdeling 10ü. Met een schreeuw van schrik sprong hij achteruit, doch tuimelde daar door meteen achterover in liet. laadruim van de schuit, die vol met kolen geladen was. Zijn hele hoofd verdween er in en je kunt begrijpen, hoe de stakker er uit zag, toen hij weer op het gangboord ge hesen wa.s. De vieze zwarte bagger droop hem aan alle kanten uit z'11 kleren. de kracht niet had, dit. enig verstandige besluit uit tc voeren. Want als ze ging, zou ze nooit meer die onbekommerde, .jongensachtige lach horen, nooit meer die stevige handen voelen, die haar van liet paard tilden. Het was Stephan nog nooit opgevallen, dat Carla, die vlug en lenig als een jongen tc paard kon sprin gen, bij het afstijgen zo traag was, dat hij meestal naar haar toekwam om haar te helpen. Hij was er wel verre van, tc vermoeden, dat. dat ogenblik, waarop zij in zijn armen uit het zadel gleed, voor haar liet heerlijkste moment van de dag was. Wel voelde ze het armzalige van 'n dergelijk liefdegeluk en 's nachts beet ze vaak in haar kussen en zwoer zichzelf honderdmaal, dat ze morgen sterk zou zijn en snel uit de zadel zou springen. Neen, ze kon niet aan haar vader schrijven. Wat zou Ian Mac Oatrick wel van zijn dochter denken, als hij haar le ien hier had kunnen gadeslaan? Zij zou morgen een lang telegram sturen 0111 hem te vertellen, dat het haar goed ging. Conchita stoorde haar in haar over peinzingen. Ze had de beroemde groene avondjapon over haar arm 011 vroeg, min :>f meer bits, „of die óók weg moest". Carla wilde ja zeggen, maar plotseling drukte ze de lippen op elkaar en schudde haar hoofd. „Neen laat die maar in de kast, Conchita". Conchita verdween, opgelucht en wijs glimlachend. Zij was nu al helemaal ge wend op Isernhof en dankte de hemel dat het reizen en rondtrekken was afge- van het nationale inkomen. Het dagblad „Trouw" hoopte, dat Lieftinck een an dere weg zou kiezen en de soc. politiek verlaten en die van wijlen Oolijn zou vol gen, waarhij spr. betoogde, dat het hier niet om de persoon van Colijn gaat. Dhr Oud stond ook achter deze politiek, Oud, die 2 jaar geleden nog schreef, dat ge leide economie noodzakelijk was en dit nu een gevaar noemt. I)e tijden van werkloosheid. Spr. herinnerde aan de tijden van werkloosheid in de tijd, dat Nederland nog rijk was. Deze werkloosheid mag nooit meer terugkeren Volgens min. Drees is de econ. toestand niet rooskleu rig, doch men hoopt alles te doen 0111 niet terug te vallen in het oude. Wij willen niet werken in Amerik. kap. geest, maar roepen als P. v.d. Arb. op te stryden voor het socialisme. Met de mi nisters .van de P. v.d. Arb. willen wij dij ken bouwen tegen de reactie en spreker hoopte, dat Drees en Lieftinck hun ze genrijk w erk v. d. arbeidersklasse zullen voortzetten. Rusland. Het gevaar voor Rusland brengt het gevaar voor het communisme met zich mee. Als wij nu konden veronderstellen, dat er in Rusland socialisme zou zijn, al dus spr., en de comm. zeiden, dat wij met hen in deze zouden kunnen samen werken, dan was t ons antwoord: „Wij zijn soc. maar ook democraten". Wij zijn geschrokken van de comm., die zich volksdemocraten noemen en betreuren diep hun strijdmethode. Als er in Ame rika geschreven wordt over een oorlog tegen Rusland met atoombommen en Paul de Groot van de CPN antwoordt in het R.A.I.-gebouw in A'dam, dat Rus land dan voor iedere uitgeworpen hom maar moet „antwoorden*' met 100 atoombommen, wordt er luid geapplau- diseerd. I11 dit verband noemde spr. nog de actie der comm. tegen de persoon \an Koos Vorrink. Ze werken hierbij met aanvechtbare en vervalste getuigenis sen van nazi's. Spr. huiverde voor de tijd, dat „de W'aarheid" alleen maar zou mogen verschijnen, zoals in Tsjecho-Slo- wakije. Daarom verzetten wij ons tegen het communisme. Degene, die aarzelen. Er zijn twee groepen die aarzelen bij liet uitbrengen van hun stem, 11I. o.a. zij die 11a de bevrijding op do P. v.d. Arb. gestemd hebben en voor Amerika zijn en nu bang voor Rusland en deze keer op een rechtse partij willen stem men. Deze mensen Vergissen zich, aldus spr., daar elke stem uitgebracht op de VVD of Chr. partijen een versterking betekent voor het behoud en de reactie. Dan is er nog een groep, die nog veel gebrek lijdt, zoals in bepaalde gedeel- ten van de grote stad (bv. de eilanden in A'dam). Deze mensen zien Rusland als een paradijs en lezen „do Waarheid", die hen alles belooft. De oplossing. Er is volgens spr. maar één oplossing en deze is, dat de christenen de soc. Maagstukken op chr. wijze in practijk brengen. Wij moeten in Nederland en Europa een maatschappij ophouwen, die de naam samenleving waard is en stre ven naar de verwerkelijking van een ra dicaal socialisme. Tot, die aarzelenden zei spr., brengt uw stem uit op de P. v d. Arb., opdat de soc. gerechtigheid tot stand kan komen in Ons volksleven. De anderen, die hang zijn voor Amerika en bang voor liet behoud, vergissen zich ook, zei spr. In Duitsland had spr. met enige ge- vim litte Tsjechen gesproken die bew eer den, dat de mensen in Tsjecho-Slowakije in een voortdurende angst leven. Dege- lïfe, die de CPN stemt, vergist zich, daar de comm. een onderdeel zijn van de Rus sische beweging. Ook de pers-vrijheid wordt door.de comm. om hals gebracht. Christenen en niet-Christenen. De rechtse partijen werken samen op hun geloofsbelijdenis, doch als predikant merkte spr. op, dat de kerk er voor is om de godsdienst te belijden, doch wat de chr. politiek aangaat stonden de christenen veelal tegenover elkaar, nl. de conservatieven en de vooruitstreven- den. Spr. wilde de mensen samenbren gen op één programma van een goede soc. politiek, die voor de ordening is, zoals een verkeersagent liet verkeer re gelt. Zowel christenen als niet christe- lijken kunnen hierbij samenwerken. Vrije economie is, als alles in het wil de w eg gaat, en dictatuur als er een ma- lopen. Met de andere bedienden kon ze best opschieten. Zo vervloden de dagen. Als Carla zich rekenschap had gegeven over hetgeen in deze tiid in haar omging, zou ze dit korte bestek van haar leven op Isernhof misschien haar „tijd van dienen" ge noemd hebben, want het gevoel van die eerste avond, dat liefde niet gekocht,of afgedwongen kan worden, dal liefde ver diend en altijd gewonnen moet wrorden, was nu tot een weten in haar geworden, dat maandenlang haar gedachten en da- don beheerste. Zo vervloden de dagen op Isernhof - en liet had zu misschien nog lang kun nen duren, als er niet iets was voorge vallen, dat opnieuw een plotselinge ver andering in Carla te voorschijn riep. Carla zat bij de haard 111 de biblio theek en keek toe, hoe de brandende houtblokken knetterend in elkaar vielen» afé de vlammen ze verteerd hadden. Nu en dan geeuwde ze en strekte zich nog wat gemakkelijker in de grote fauteuil. Ze was moe. Vier paarden inrijden op één dag was geen kleinigheid. Stephan had niet kunnen meerijden, want die was al vroeg naar Hannover gegaan om stal ling te zoeken voor haar paarden, die aan de St. Hubertusjacht zouden deelne men. Hij zou wel eerst iaat thuiskomen, misschien morgen pas. Hij had er niets over gezegd. Het was goed geweest, dat ze het zo druk had gehad. Zulk een hele dag zon- •chinegeweer bij staat, Lieftinck is chris ten en Drees niet en toch doen beiden goed werk te zamen in de regering en 111 de P.v.d. Arb. Wijlen Colyn was een christen met wie spr. heel goed sa- meh in de kerk kon zitten, maar poli tiek deed deze het volgens spr. niet goed. Er staat veel op liet spel voor de toe komst van ons volk en daarom riep spr. iedere Texelaar, christen en niet-cliris- ten op, te stemmen op de P. v.d. Arbeid. Spr. zei, verder liet een voorrecht te vinden als christen in de rijen van de P. v.d. Arb. te mogen meestrijden en merkte op, dat hij in de 3 jaar, dat hij lid van deze partij was, nog nooit op hoogharti ge wijze over zijn geloof is aangevallen. Het gaat 0111 de toekomstige generatie en de verwerkelijking van een recht vaardige samenleving. Laten we in de geest van de gefusilleerde bij de St. Bavo de strijd voor de gerechtigheid voortzet ten tot het einde. Spr. eindigde zijn met veel overtui ging uitgesproken rede met de woorden: Geen Amerikaanse en geen Russische kolonie. Geen reactie en geen commu nisme. Geen kapitalisme en geen dicta tuur, maar in politiek en maatschappe lijk opzicht Democratisch socialisme. Daarom kiezers van Texel stemt op lijst 2, opdat wij .Toekes kunnen helpen 0111 Schouten links te passeren. (Applaus). Er werden hierna vele vragen gesteld, zowel sehrifteHik als mondeling, die al len uitvoerig door Ds. Buskes beant woord werden. De inhoud hiervan was van Uiteenlopende aard en daar er hier bij geen nieuwe gezichtspunten naar vo ren kwamen, zullen wij deze niet opne men. Dhr Steenhuis ging hierna tot slui ting over m?t een woord van dank aan Ds. Buskes, voor zijn gehouden betoog. Z HET OPTREDEN VAN DE ACCORDEON-VERENIGING „AALSMEER". Zoals reeds enige tijd geleden werd aangekondigd, lag het in dc bedoeling van het afd. bestuur Texel van de Stich ting 1940-1945, bovengenoemde vereni ging te laten optreden 111 onze gemeen te. Zoals toen gemeld heeft deze ver. me degewerkt aan de contactavond op 5 Mei j.l. te Haarlem, waarbij ruim 40 Texelaars aanwezig waren. Thans is het zo ver, dat wij kunnen mededelen, dat genoemde ver. op Texel zal optreden op Zaterdag 17 Juli a.s. in het Park te Den Burg. Bij slecht w eer zal do uitvoering plaats vinden in de zaal van „Casino". De entreeprijzen zullen zo laag moge lijk worden gesteld, zodat liet voor nie mand een bezwaar behoeft te zijn van dit voor Texel buitengewone optreden te genieten. Het gezelschap bestaat mt plm. 30 mu zikanten, w.o. verschillende dames. De baten komen ten goede aan de Stichting' 1940-'45 en wat deze instelling met de beschikbare gelden doet, behoeft hier geen nader betoog, gezien de voor lichting in de laatste periode. Wij doen dan ook een dringend beroep op alle Texelaars om deze bijeenkomst te gaan bijwonen. En toch moeten we nog een nader beroep op de bevolking doen. Het is nl. zo, dat, toen wij deelnamen aan de contactavond in Haarlem op 5 Mei, wij allen belangeloos waren ondergebracht voor de nacht in instellingen en bij par ticulieren. Dit bespaart de Stichting een belangrijk bedrag aan uitgaven. Het is dan ook de bedoeling,dat wij de leden van bovengenoemde ver. met bun gasten, ongeveer 54 In getal, onderbrengen bij particulieren voor de nacht van Zater dag op Zondag en hun des morgens ont bijt verschaffen. De Zondag willen zij dan gebruiken om Texel te bezichtigen en dit is geheel voor hun rekening. O111 dit te kunnen uitvoeren, hebben wij de medewerking van velen nodig en wij doen dan ook met deze een dringend be roep op uw aller medewerking. Verder zij vermeld, dat liet gezelschap bestaat uit 13 dames alleen, 19 heren al leen en 11 paren. Zij die over plaats be schikken, en hieraan willen medewer ken, hebben dus een overzicht. Zie adv. in clit nr. waarin 11 de namen kunt vin den van de personen, bij wie u zich kunt opgeven, indien 11 één of meerdere per sonen onderdak kunt verstrekken. Op uw aller medewerking hopende, waarvoor reeds bij voorbaat dank en 11 allen een genoegelijke avond toewensen de, namens het afd. bestuur: J. WESTDORP. der hem duurde vreselijk lang. De laat ste veertien dagen was hij niet weg ge weest, behalve één avond, maar toen wa ren ze samen gegaan nl, naar de dikke Redern. Dat was een prettige visite ge weest. Zij mocht Redern graag. Hij was een aardige man, soms een beetje hard, maar eerlijk en betrouwbaar. En boven dien was hij Stephans vriend. Stephan! Ze glimlachte. Dit gezellige hoekje bij de haard ze zaten hier nu altijd, om dat het terras te koel begon te worden. scheen het hem te hebben gedaan. Ilij was dagelijks vertrouwelijker en open hartiger geworden* Hij had haar van zijn Weense moeder verteld, wier vro lijk karakter een zo gelukkige aanvul ling w as gefeest voor de ietwat zw aar moedige aard van zijn vader. Overigens had bij zijp ouders al vroeg verloren. Ook van zijn reizen had hij verteld, maar over wat daarna gekomen was, geen woord. Van zijn leven der laatste jaren kwam ze niets te weten, behalve dan wat zijn meerijden in verschillende concour sen betrof. En het grote raadsel: waar om hij haar getrouwd had, dat had ze niet kunnen oplossen, al was ze ook in de laatste tijd er veel nader aan toe ge komen, het hem ronduit tc vragen. Ze had het zich vaak genoeg voorgenomen, maar in bet laatste ogenblik ontbrak haar altijd weer de moed. Tegenover de ze man was ze eenvoudig machteloos. Ach wat gaf al dat hoofdbreken. Vond ze het niet prettig op Isernhof - ondanks alles? Ze geeuwde nog eens hardgron- dig en besloot naar bed te gaan al was VOGELKUNDIGE VLIEGT PER KLM DI^VOGELTREK ROUTE. De onderwijzer en koster van 'n klein Zweeds dorpje, Edward Malmström, be zit een liefhebberij, die bem vermaard heid heeft gegeven door heel Zweden, nl. het bestuderen van vogels. Grote vi trines, vol met opgezette vogels bedek ken de wanden van enkaio tot museum ingerichte vertrekken van zijn woning. Vaak ringt hij dieren voordat deze hun trek naar het Zuiden beginnen om zo een studie van de vogel-trek te kunnen maken. 1 Boeiend ook weet hij in de klas ook over liet leven en de eigenaardigheden van zijn geliefde vogels te vertellen. Toen Malmström enkele maanden ge leden door een van de hoofdstraten van Stockholm liep, werd zijn aandacht plot seling' getrokken door een etalage van het KLM-kantoor aldaar. Als onder-I werp voor het propageren van de ICLM- Afrika-route had men daar de jaarlijk se trek van de ooievaars genomen en het was geen wonder dat dhr Malmström naar binnen ging ter verkrijging van nadere inlichtingen over d< vogeltrek- kaart, die als achtergrond van de expo sitie was opgehangen. Op deze wijze leerden de bekende Zweedse vogelkun- dige en de KLM elkaar kennen en waar deren. Een verslaggever van Svenska Dag- bladet hoorde van dit contact en zo ge beurde het tenslotte dat Malmström door dit dagblad in samenwerking met de K L.M. werd uitgenodigd om een studiereisl naar Noord-Afrika te ondernemen. En-I kele dagen geleden kwam dhr Malm-! ström op Schiphol aan. Op Woensdag !la Juni vertrok hij eveneens .net een KLM-j liegtuig naar N.-Afrika, waardoor hijg in een metalen vogel gezeten dezelfde# route zal vliegen als de vogels tegen .het eind van de zomer bij1 hun irek naar heil Zuiden volgen. RANTSOENBONNEN SERIE G NA B .7 JULI 1»48 ONGELDIG. De rantsoenbonnen van de serie G zul-l len na 7 Juli a.s. niet meer geldig zjjn.lt Na die datum zijn voor voedingsmidde n len, tabak en zeepartikelen uitsluitend! de rantsoenbonnen van de serie H gel-,È dig. I CLANDESTIENE SLACHTERS VOOR) DE RECHTBANK. Voor de econ. rechter stond terecht de'i| Texelse slager W. N. P.. die in Mei vijf! schapen had geslacht. Dij de politie! stond hij ongunstig bekend. De beklaag-a de zei een groot te kort aan bonnen tem hebben gehad. De officier. Mr. Veiling!! vorderde 4 maanden met aftrek. Als ver-! dediger trad op Dr. C. Berkhouwer, die! wees op de moeilijkheden waarmede clell slagers te kampen hebben. De econ. rechter eroordeekle P. tot een voor waardelijke 3traf van 4 maanden' met 3 proefjaren en beval onmiddellijke in vrijheidstelling van de beklaagde. Een medeplichtige G. werd veroordeeld tot 1 maanden voorwaardelijk met drie proefjaren en een boete van 1' 100 of 2 maanden. I INGEZONDEN. DE WEDSTRIJD OVV-ZDH. We moeten en zullen winnen! Zaterdagavond was ik er als bezoeker! getuige van, dat de voetbalwedstrijd! OVV-ZDH in De Cocksdorp plaats! vond, nl. de finale otn de SYO-beker. Het! is zeer jammer voor de bezoekers ge-1 weest," dat liet zo'n beroerde wedstrijd is! geworden en tevens betreurenswaardig,! dat cr oen paar OVV-speiers moesten! „rauzen Dit hoort niet thuis op ecu81 voetbalwedstrijd. Het komt. niet te pas,8 om er een gooi en smijtpartij van te ma-B ken. Scheidsrechter Rijk leidde goed.Jj maar hjj had m.i. enkele spelers van O.! V.V. naar de kleedkamers moeten stu-l ren. Het is precies wat de secr. van O.V,e] V. zei: „OVV heeft deze beker niet ver-8' diend gewonnen.. I Het is te betreuren, dat er een paar» spelers in OVV zitten, die er niet thuiijg horen op het voetbalveld. Het is beteral voor genoemde club, dat deze niet meeir worden opgesteld. Hier moet de go cd ooi liet met de kwade ontgelden en wordt (leef goed naam van OVV neergehaald. Mijnheer de redacteur, ik dank u vootei de plaatsing van bovenstaande. r< W. JONKER, Den Hoorn, ei het nog vroeg, maar... Stil was dat j niet het signaal van Stephans auto? Jnq daar stopte.de wagen ai voor thuis» Er klonken schreden in de hal. Ja daar was hij. „Dag Stephan je bent vroeg terug'iis Hij lachte. „Ja je had me zeker nogft niet verwacht. Het is trouwens bijna vier j uur rijden naar Hannover, maar ik hadpj geen zin om zo laat in de nacht te vii-„j den. Dus heb ik mij maar losgescheurdJ van de vrienden. Ik zie hen de volgende» week toch weer iiij de jacht. Eten? Neen,® dank je. ik hel) onderweg wat gebruikt! maar wel graag een kop thee." De thee werd gezet en hij dronk zijn e| kop met graagte leeg en vertelde onder tussen opgewekt verder: „Met de stalling is alles in orde. De! Ruitercluh heeft ons vergunning gegqit ven, de paarden in de stellen hij Langen-er hag°n onder te brengen; die liggen voor! de jacht erg gunstig. Ik zal „Harras" iie-I men en jij? Durf je het met „Widu" te wagen?" „Natuurlijk", zei Carla. „Widu spring® nu schitterend. Hij aarzelt nooit meer. J® kunt hem zonder gewetensbezwaren al® volleerd verkopen". Stephan keek haar nadenkend aan® „Ik verkoop hem liever niet", zei hij, en® met een lichte aarzeling: „Ik zou Widu is helemaal door jon afgericht 'm ingereden natuurlijk heb je hie® paarden genoeg tot. je beschikking maar ik zon hem je graag cadeau geven» - helemaal alleen voor jezelf". 61 (Wordt vervolgd.) 1 DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de beer Van Kmmen en zijn reisgenoten. door G. Th. ROTMAN. Nadruk verboden

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4