Het Zangconcours van de Chr. Bond uitstekend geslaagd. Het vergankelijke Nieuwe bonnen II ij ii h a r dt j es ZATERDAG 17 JULI 1948 61e JAARGANG. No. 628< TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. Evangeline Booth, de dochter van de stichter Aan liet Leger des Heils, heeft eens in het Concertgebouw te Amster dam en in „Kunsten en Wetenschappen" in Den Haag, een grote rede geëindigd met een indrukwekkend geloofsgetuige nis. „Ik geloof" zo sprak de Generaal met sterke nadruk „in de onuitputte lijke liefde van Christus. Bij alles wat wankelt en vergaat, weet ik, dat Gods liefde nooit sterft, dat Zijn licht schijnt, ook als alle andere lichten zijn uitge gaan. Zo sprak de dochter van William Booth, staande voor het aangezicht van de rijksgroten van stad en land. Inderdaad: een Christen kan een blij moedig mens zijn. Hij heeft de Heiland in het hart, de aarde onder de voet en de hemel in het oog. Er is zoveel ellende in het leven. Wel licht ook wel in uw leven. Ziekte of an der levensleed. Het kan zijn, dat alles u tegenloopt. Het kan zijn dat gc treurt over een dierbare, die van u weggeno men werd. Het kan soms zo eenzaam en koud in de wereld worden. Maar dan blijft bij en onder dit alles Christus toch uw deel. En dan gaat het toch goed. Met de mensen vallen we tel kens omver. Maar in Christus is nog nooit iemand teleurgesteld. Laten wij niet bang zijn voor ziekte of dood. Laten we ons kruis vrolijk dragen. „Niet lang zal 't. lijden duren". Laten we ons niet aan aardse dingen hechten. We zoeken een beter vaderland! Laten we de pinnen niet zo vast in de grond slaan. Laten we altoos goede moed houden. „Al gaat het hier woestijnen door, omhoog ligt Vaders woning Gods liefde is oneindig en die liefde sterft nooit. Als alle deuren gesloten worden, gaat de deur der genade open. Als alle lichten uitgaan, blijft het licht van het Vader huis uw pad beschijnen. van 18 tot en met 31 Juli 1948 Bonnen voor brood en vlees 044, 046 Vlees is 100 gram vlees 045 vlees is 300 gram vlees 047-1 brood is S00 gr. brood (geldig t.m. 24 Juli) 048-1 brood is 200 gr. brood (geldig t.m. 24 Juli) Alle bonkaarten 050 algem. is 500 gr. suiker, boterham- strooisel enz., of 1000 gr. jam. stroop enz., of 500 gr. versnaperingen 051 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 052 algem. is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 053 algem. is 1 ei Bonkaarten KA, KB, KC 808 056 algetn. is 125 gram koffie 057 algem. is 50 gram thee 058 algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 059 algem. is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet OtiO algem. is 225 gr. huishoudzeep of 180 gram toiletzeep B 007 is 800 gram brood (geldig t. m. 24 Juli! B 068 is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas C 069 is 400 gram brood (geldig t, m. 24 Juli) Bonkaarten KD. KE 808 071 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 072 algem. is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 073 algem. is 450 gr. huishoudzeep of 360 gram toiletzeep II 077 is 800 grant brood (geldig t. m. 24 Julil E 079 is 500 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kinderbiscuits of kinder meel Tabak- en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 80S 81. versnap. is 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., af 400 gr. jam, stroop, enz. 84 versnap. is 100 gr. versnaperingen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH 808 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van de strook L Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Juli 1948 worden gebruikt, \TWL\ SPORTDAG OP ZONDAG 25 JULI. Zoals reeds eerder is medegedeeld, wordt door de Niwin op bovengenoemde datum een sportdag georganiseerd, ge heel ten hate van de Texelse militairen in Indië. Voor nadere bijzonderheden gelieve men nauwkeurig de raambiljet ten te lezen. „Er is voor elck wat wils". Helpt allen mee om deze dag te doen slagen, het Niwin-Comité rekenl op uw medewerking. De overwinnaars van moeheid en pedeprimeerdheid. Doos' 30 ct. ZON. MAAN F.N HOOG WATER. De zon komt 17 Juli op om 4,40; onder om 8,51. Maan: 21 Juli V.M., 29 Juli L.K. Hoog water ter rede van Texel: 17 Juli 6.20 en 6,50. 18 Juli 7,25 en 7,50. 19 Juli 8,15 en 8,45. 20 Juli 9,10 en 9,35. 21 Juli 9.50 en 10,15. 22 Juli 10,30 en 10,50. 23 Juli 11,01 en 11,20. Var. de 18 prijzen werden er vijf gewonnen door do Texelse Zang verenigingen. Hoewel de weersverwachtingen nu niet bepaald gunstig waren, toen Woensdag het Bondseoncours van de Ring Noord- Holland van de Kon. Bond van Chr. Zangver. in Nederland zou plaats vin den, klaarde liet weer spoedig op en het zonnetje liet zich zelfs nog zien, zodat er van een goed begin gesproken kon worden. Het enkele stofbuitje. dat in (1e loop van de middag viel, deed aan liet welslagen geen afbreuk en aan liet einde der coneotirsdag, om half zes, werd het zelfs mooi weer. Uit 18 verschillende plaatsen van N.- Ilolland waren een 800-tal zangers(esscn) naar Texel gekomen, om deze dag met elkaar door te brengen en op een vreed zame wijze, de edele zangkunst te be oefenen. De deelnemers(sters) die per extra boot naar hier waren gekomen, werden aan de haven verwelkomd door het Chr. lanfarecorps „Excelsior" van Oosterend, oen geste, die zeer op prijs werd. ge steld. Het concours werd gehouden in liet Bark. waar de koren in de muzieknis zongen. Wederom is bewezen, hoe een mooie gelegenheid het Park biedt om oen concours te houdeu en dan met een prachtige muzieknis, waar allen over roemen. Behalve de leden der aangesloten ko ren, was het ringbestuur aanwezig en namens het gem. bestuur Burgemeester Rehorst en Weth. de V aard, beiden ver gezeld \an hun echtgenoten. De jury bestond uit de toonkunstenaars Leo Mens, Leiden, voorz.; J. Nauta, Sneok en H. Pijlman, Meppel. Ontvangst en wljdingsstond. Om lialf elf had een plechtige ont- v angst en wjjdingsstond plaats door de Ned. Herv. predikant te Den Burg, Ds. Retjendam, die allereerst verzocht ge zamenlijk te zingen \an Ps, 138 1 en 3, waarbij „Excelsior" van Oosterend voor muzikale begeleiding zorgde. Openingswoord. Ds. v. Keijendam risp alien een har telijk welkom toe op deze dag en deze plaats, in bet bijzonder degenen, die van (lc overkant gekomen waren. Wij wor den ons hierdoor bewust, aldus spr., dat wij deel uitmaken van de provincie .V- Uulland. Spr. hoopte, dat het bezoek aan Texel niet zou teleurstellen en dat men ook nog iets van de mooie natuur zou genieten. Spr. zei, dat de begroeting niet in de Grote kerk kon plaats vinden, daar deze tijdens de Russenoorlog ern stig beschadigd werd. Verder het woord voerende zei de predikant, dat de aan wezige bondsleden mensen zijn. die al len gaarne zingen en hierdoor met el kaar verbonden zijn, ondanks hun maat schappelijke verschillen. Als christenen, in christelijk verband wilt gij het chr. lied zingen, zei spr. Dit is het funda ment, zoals in de 100ste psalm terecht dooi- de psalmdichter gezegd wordt: „Gij, ganse aarde, juicht den Heere". Psalm 100 is een loflied, dat getuigt van de grootheid en goedertierenheid des He ren. Komt voor zijn aanschijn met vro lijk gezang. Dit zingen is een dienst aan God, doch gelijk een orgel, scheelt liet »eel wie het bespeelt. Als christenen ive- len wij door God geroepen te zijn, om Hem te verheerlijken met ons lied. Ei bestaat echter het gevaar, dat wij dit vergeten en alleen maar om de kunst denken. Het moet zo zijn, dat wij geroe pen door God, Hem loven door ons lied, zoals de Psalmdichter gewaagt. Als wij ons alleen maar bij de Bond van Chr. Zangver. aansluiten om het woord chris telijk, wordt hel een beetje gevaarlijk en alleen chr. liederen zingen, kan iede re ver. wel doen, maar dit christelijk is dan alleen verantwoord, als wij als chris tenen het christelijk lied zingen en iets gezien en gevonden hebben van Gods goedertierenheid, die duurt tot in eeu wigheid. Wij kunnen met recht een chr. zangver. zijn als er gezongen wordt, niet alleen in dienst van God, maar ook voor de naaste. Ten opzichte van het kunst genot heerst er heel wat wanbegrip. Het enige gevaar van een dag als deze is, als men alleen maar denkt aan een graad van kunstzinnigheid. Concours betekent ook concurrent, waarbij spr. het voor beeld van Paulus aanhaalde toen hii het had over de renbaan. Gil moogt concoursen houden en con current zijn, als ge het maar zo ziet, dat gij God wilt verheerlijken en Hem prij zen en loven, zoals de Psalmdichter dit zegt, met de woorden: Gij, ganse aarde, .juicht den Heere. We moeten God zien als de barmhartige Vader in dienst van Jezus Christus. Vergeet als chr. zangver. liet hoge doei niet, dat ge zingt als chris tenen in dienst van God en de naaste, aldus besloot spr. Amen. De predikant ging hierna voor in ge bed. waarbij hij Gods zegen afsmeekte voor liet slagen van deze zangersdag. Namens liet Hoofdbestuur. De voorz. van de ring, dhr O. Jansen, uit Alkmaar, sprak hierop een wel komstwoord namens het hoofdbestuur. Spr. herinnerde aan het. bondseoncours, dat 1(1 jaar geleden op de 2e Pinkster dag, eveneens op Texel werd gehouden. Het was toen prachtig zomerweer met vele blijde zangers, maar ook een warme ontvangst. Ook nu zijn we hartelijk ver welkomd en wel door de Burgemeester en de voorz. van de VVV. Spr. riep de Burgemeester en mw. Rehorst van harte welkom en hoopte, dat de woorden, die door de Burgemeester in de feestgids geschreven werden, bewaarheid zullen worden en dat inderdaad uit het mensen hart met volle overgave zal worden ge zongen. Spr. hoopte verder, dat de Bur gemeester nog vele jaren voor de ge meente Texel gespaard zou mogen blij ven en er onder diens leiding nog veel welvaart en bloei tot stand zou mogen komen. Het oude puntenstelsel gehandhaafd. Dhr Jansen deelde onder instemming mede, dat de oude puntentelling voor de beoordeling gehandhaafd zou blijven, zo dat liet zo is, dat men 300 punten moet behalen om voor een le prijs in aanmer king te komen. l)e ver. zongen hierna gezamenlijk het Bondslied en „Soli Deo Gloria", onder leiding van dhr C. Bremer, waarbij de muziekver. „Excelsior" zeer verdienste lijk begeleidde. Het concours. Hierna nam het concours een aan vang, waaraan door 18 ver. werd deelge nomen. „Sursum Corda" uit Anna-Pau- lowna liet verstek gaan. Allereerst was het de ie afdeling, welke onze aandacht vroeg. Als ver plicht nr. werd gezongen „Holland" van B. Beiutema. In deze aid. zongen o.a. het Ned. Herv. kerkkoor „Oosterend" o.l.v. dhr A. Flokstra en „Chr. Mannenkoor", Oosterend, dir. dhr A. Trap. Het N.H. kerkkoor had principiële be zwaren om „Holland" te zingen. Hier voor in plaats zong het „Pinksterlied" v. Joh. Wolfgang-Franck en ais vrij nr. ge zang 49. Het „Chr. Mannenkoor" zong als ver plicht nr. „Avondlied" van Kreutzer en als vrij nr. „De Hollandse wind". Voor de beoordeling verwijzen we naar de uitspraak van de jury, die voor zich zelf spreekt, al willen w e wel zeggen, dat beide ver. geen slecht figuur sloegen in huu afd., te meer daar ze voor het eerst aan een concours deelnamen. Na de pauze werd de wedstrijd om half twee voortgezet door de 3e afd, koren. Hierin kwamen de andere drie Texelse ver. uit, t.w. „De Lofstem". Oosterend, dir. C. Bremer, „Con Amore", Den Burg, dir. R. J. Boom en het Ned. Herv. kerk koor, Den Burg, dir. J. Visser, waarvan de laatste twee deze dag eveneeens voor het eerst op een zangwedstrijd mede dongen. I-Iet verplichte nr. voor deze ver. w as „In de school van 't leven", van Leo Mens. „De Lofstem" had als vrij nr. „Ons lied" van Am. Spoel gekozen. „Con Araore" „Ave Maria" en het kerk koor Den Burg „Wiegeliedje". Wij ma ken onze plaatselijke ver. een compli ment voor hun prestaties, in het bijzon der Oosterend, dat de kroon spande. In de 2e afd. kwam o.a. uit „Chr. Man nenkoor" Den Helder en verder nog 2 gemengde koren, w.o. het Ned. Herv. kapelkoor. Santpoort het mooiste zong. Het was duidelijk te horen, dat er nu koren uit de hogere afd. naar voren kwamen. Ten slotte de laatste drie ver., nl. „Hal leluja", Medemblik, een le afd. koor, „De Lofstem", Zaandam en „Halleluja", An- dijk, beide ver. uit de Ere-afd.. die als verplicht nr. het moeilijke Psalm 9 van J. P. Sweelinek moesten zingen. Geen gemakkelijke opgave. Andijk, dat met niet minder dan 85 leden voor de dag kwam en waarvan de meeste de liederen uit het hoofd zongen, was liet koor van de dag met zijn prachtige zang. Wat 'n schitterend stemmenmateriaal, vooral de bassen. Hun vrije nr. was Ps. 98:1, 2 en 3. Het verwekte dan ook geen verwonde ring, dat deze ver. een extra compliment rail (1e jury in ontvangst had te nemen. Woorden van dank. Na het beëindigen der wedstrijd sprak de voorz., dhr Jansen, het slotwoord, voordat tot het bekendmaken der uitslag werd overgegaan. Spr. zeide, dat er ge voelens van dankbaarheid gerezen- zijn, voor al de goede dingen, die op deze zangersdag genoten waren. Spr. dankte voor de hartelijke ontvangst door het muziekcorps en de goede regeling voor de organisatie van liet concours. Er is goed en blijde gezongen. Het concours op Texel heeft bewezen, dat we iets bereiken kunnen, aldus spr. Als gevolg van de oorlog konden niet alle ver. in de hoogste afd. uitkomen, maar vergeleken bij het vorige jaar in Santpoort gehouden concours zijn som mige v er. alweer gestegen. Het is nodig, dat elke chr. zangver. daadwerkelijk lid wordt van de bond en hieraan z'n beste krachten gaat geven. Het gein. bestuur werd hulde gebracht voor de beschik baarstelling van het Park. Spr. dankte Ds. v, Reijendam voor zijn gesproken woorden, de TESO voor de coulante be handeling, het muziekcorps voor zijn medewerking, de Texelse zangver. en alle andere, die deze dag hun beste krachten hadden gegeven tot het zo uit stekend slagen van dit zangeoneours. Spr. eindigde met te zeggen, dat de bondsleden Texel met de beste herinne ring zouden verlaten. Onder leiding van ..Excelsior" zongen de aanwezigen staande als danklied het 6e lied van het Wilhelmus: Mijn schild en de betrouwen, zijt Gij, o God, mijn Heer! Dit was een indrukwekkend slot. De uitslag. De voorz., der jury, dhr Leo Mens, zei dat voor die Hollanders, die in de om- I geving van Den Haag wonen, Holland bij Den Helder ophoudt, wat daarboven ligt, laat de mensen koud. maar spr. wil- I de wel verklaren, dat de jury deze dag menig warm ogenblik heeft ervaren en Texel een stukje Holland is, dat er we zen mag. (Applaus). Hierna werd met veel spanning de uit slag tegemoet gezien, waarbij het later tot grote uitbundigheid kwam, vooral onder de le prijswinners. De beoordeling der jury was als volgt: 4e afd.: Chr. Mannenkoor, Oosterend, 2c prijs, 284 p.; „Halleluja". Den Hel der, '2e pr„ 283 p.; Geref. kerkkoor, Alk maar, 2e pr„ 282 p.; Ned. Herv. kerkkoor Oosterend, 2c pr., 271 p. en „Geza", Zaandijk, 2e pr.. 271 p. 3e afd. Ger. Ev.' Zangkoor, Haarlem, le pr„ 332 p.; „Hosanna in Exeelsis", Opperdoes, le pr., 329 p.; „De Lofstem", Oosterend, le pr., 317 p.; „Zanglust", Julianadorp, le pr., 307 p.; Ned. Herv. kerkkoor, Den Burg, 2e pr., 299 p.; „Ora et Labora", Den Helder, 2e pr., 295 p. en R. K. Zangver. „Con Amore", Den Burg. 2e pr., 282 p. 2e afd. Ned. Herv. kapelkoor. Sant poort, le pr., 343 p.: „Looft den Heer", Edam, le pr., 311 p. en Chr. Mannenkoor Den Helder, 2e pr. 281 p. lc afd. „Halleluja", Medemblik, le pr.', 335 p. Ere-afd. le pr. met lof der Jury „Hal leluja, Andijk, 359 p. en 2e pr. „De Lof stem", Zaandam met 298 p. Alle deelnemende ver. behaalden een prijs, wat niet anders dan tot voldoening zal stemmen en een aansporing om op de ingeslagen weg voort te gaan. Na afloop van het concours werd door vele der deelnemende ver. nog een rond rit over het eiland gemaakt met touring cars van de N.V. TESO, zodat de zangers tevens een indruk gekregen hebben van de mogelijkheden, die Texel als vacan- öe-oord biedt. Met een extra boot vertrokken de hondsleden weer naar de overkant, prachtig op tijd om de trein van 9,11 in Den Helder nog te kunnen halen. Resumerende geloven we, dat de ring N.-Holland van de Kon. Bond v. Chr. Zangver. in Nederland, op een uitste kend geslaagde zangersdag terug kan zien. Z. FILMNIEUWS. 2 MEISJES EN EEN MATROOS. Dit is een film met swing en rumba, w als en klassiek, 'u lach en een traan. Patsy en Jean Deyo. twee zusjes, tre den als kinderen in een gezamenlijk dansnummer op. Ze zijn om zo te zeggen, „op liet toneel geboren". Ze maken ken nis met Billy Kipp, eveneens 'n variété- ster. die een vaderlijke genegenheid voor ze opvat. Jaren verstrijken. Billy is spoorloos verdwenen nadat zijn vrouw en zoons hem verlaten hebben. De meisjes zijn inmiddels volwassen geworden en treden avond aan avond op in haar zang en dansnummers. En daarna organise ren zij gezellige avonden voor de militai ren met verlof. Zo maken zij vele vrien den, w.o. de matroos John, die op Jean verliefd wordt, hoewel onbewust zijn hart meer naar Patsy trekt. Dp woning der meisjes is weldra le klein om het grote gezelschap te ontvangen. Ze tre den ten slotte in een pakhuis op, dat uit groeit tot een der grootste amusements- inrichtingen, met „floor shows" en uit stekende hands. We zien en horen Har ry James, Navier Ougat e.a. artisten in hun succesnrs. Het einde is, dat ieder der meisjes de man barer keuze krijgt en Billy vindt zelfs op het laatst zijn verloren gewaande zoon terug. KORPORAAL S. ABMA THUIS GEKOMEN. DEN BURG. De O.V.W.-er, korporaal S. Abma, deel uitmakende van het Frie se bataljon 1-9 R.I., is Donderdagmorgen vroeg thuis gekomen. Woensdagmiddag kwam hij met vele anderen te Rotterdam aan met „de Zuiderkruis" en hoewel de (lebarkatie spoedig plaats vond. was het hem niet mogelijk dezelfde dag naar Texel te komen. Voor de ouders en verloofde van kor- korporaal Abma was 't 'n vreugdevol weerzien daar hij reeds ill Oct. 1945 naar Indië was gegaan. De buurtbewoners hadden ter gelegenheid van deze gebeur tenis de driekleur uitgestoken terwijl de entree van het postkantoor versierd was met een „Welkom thuis", een aardige at tentie die wel op prijs gesteld werd. De vele bloemstukken die dhr Abma ter gelegenheid van zijn thuiskomst mocht ontvangen, gaven aan liet geheel een feestelijk aanzien. BEDANKT VOOR BEROEP. OOSTEREND. Candidaat C. v. Leeu wen te Utrecht, heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep bij de N. H. Gemeente te Oosterend. MARKT PURMEREND. 13 Juli 1948. Veemarkt: 239 gelde koeien 1'350-576; matig: 102 melkkoeien f 450-775, kalm; 8 stieren f 400-850, stil; 18 graskalveren f 225-290, kalm; 516 biggen f 30-65, kalm; 360 schapen f 60-87,50, goed; 425 lamme ren f 22-42,50. goed; 48 hokken en geiten f 6-80; 51 paarden f 350-725, stug. Pluimveemarkt: 1200 oude kippen en hennen (witte en rode) f 2-2,60; 950 idem (blauwe) f2,50-2,75 p. kg.; 1000 hennen f 5-7.50 p. stuk; 4200 jonge hanen (blau we) f 2,65-2.75 9600 idem (witte en rode) f 1,75-2,00 p. kg.; 1200 jonge en oude eenden f 1.50-3,00; 460 konijnen fl-11 en 20 ganzen f 4,50-6,50 per stuk. UITGAVE v.h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92. tel 157 Den Burg VERRIJKT UW MARITIEME KEN NIS. EXCURSIES NAAR DE MARINE IN DEN HELDER. Hoevele Nederlanders zijn er niet, die weinig of geen begrip hebben van het werk, dat door de Kon. Marine wordt verricht? Het zou niet onaardig zijn met een willekeurige groep landgenoten een hersengymnastiek te houden en vragen te stellen met betrekking tot het zeeva rende deel van ons defensief apparaat. Onbekend maakt onbemind. De Marine heeft recht op de waardering van allen. Ze heeft in de oorlogsjaren haar hoge bijdrage geleverd voor de vrijmaking van het vaderland en waagt ook thans nog haar manschappen en vaartuigen om de zee van mijnen schoon te vegen. Men moet aan boord van een oorlogs schip zijn geweest om de echte Marine sfeer te ervaren; het bezoek aan maritie me inrichtingen, het zien van voorlich tingsfilms, dat alles draagt er toe bij de noodzakelijke belangstelling voor het nuttige bedrijf der Kon. Marine op te wekken. De vacantiegangers op Texel krijgen door bemiddeling van de VW Den Hel der, de N.V. TESO en de VVV Texel, een unieke gelegenheid om op de Dins dagen en Donderdagen van de maanden Juli en Augustus hun maritieme kennis te verrijken. Met medewerking van de Marine-autoriteiten zijn dagprogram ma's samengesteld, waarvan de aantrek kelijkheid voor een ieder duidelijk zal zijn. De TESO vaart pint. 2 uur langs de wadden, waarna in Den Helder voor lichtingsfilms worden gedraaid. Vervol gens staan op het programma de bezioh- tiging van een schip der Kon. Marine en een rondgang over de Rijkswerf. Een en ander onder leiding van een deskundige. Na afloop kan men met een der boten van de gewone dienstregeling <16,80- 19,30) naar Oudeschild terugkeren. Deze dagtocht, waarbij de VW Den Helder de bezoekers een kopje koffie aanbiedt, kost slechts f 2,25 per persoon, terugreis naar Texel inbegrepen. Het behoeft geen betoog, dat de excursie af hankelijk is van de aanwezigheid van een geschikt bezoek-ohject, waardoor wijziging in het dagprogramma nadruk kelijk wordt voorbehouden. Inlichtingen verstrekken VW Den Burg. N.V. TESO Den Burg en Oude schild, waar deelnemerskaarten verkrijg baar zijn. Als onderbreking van de va- eantie op het eiland, kunnen we deze nuttig excursie van harte nanbevelea NIEUWE BONNEN CONSUMENTENCR EDIET. Per 1 Oct. a.s. zal het resterende deel van het eonsumentencrediet beschikbaar worden gesteld. Dit is f 15 voor elke f 100 toegekend erediet. De credietnemers zullen daardoor in staat zijn in de loop van dit najaar bv. nog enige winterk]»- ding aan te schaffen. Inplaats van de bonnen in liet waarde- bonboekje zullen nieuwe bonnen worden uitgereikt tegen inwisseling van de oude bonnen, (dit geldt ook voor de reeds gel dige bonnen. Hierdoor zal alleen de rechtmatige houder van een bonhoekja over de gelden de beschikking krijgen. De nieuwe waardebonnen zullen geldig zijn van t Oct. 1948 t.m. 28 Febr. 1949. De uitreiking zal in Aug. kunnen begin nen. BINNENKORT UITVERKOOP VAN TEXTIELGOEDEREN. Het ministerie van Econ. Zaken deelt mede, dat aan de textiel detailhandel de gelegenheid zal worden gegeven, om binnenkort een uitverkoop te houden. Gedurende een periode van ongeveer 14 dagen zal de detailhandel textielgoede- ren vrij of tegen verlaagde puntenwaar dering mogen verkopen, mits hij de prij zen met minstens 10 pet. verlaagt. GESLAAGD ALS WEG- EN WATER BOUWKUNDIGE. DEN BURG. Onze plaatsgenoot J. v.d. Pijl Jr., leerling van de M.T.S. to Am sterdam, slaagde voor het einddiploma Weg- en Waterbouwkundige. BEVORDERD. DEN HOORN. Gré Dros, leerlinge van de Da Costa kweekschool te Haar lem, werd bevorderd van de 2e naar d« 3e klasse. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg om 7,30, 8,45 en 10 uur; in Oosterend om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Bieeht- gel. van 7-7,30 u. Communie onder alle Missen en om 7 u. Ixif om 7 uur. Deze week; Missen om 7, 7,30 en 8 uur. Maan dag ook nog een H. Mis 0111 9 uur. Dins dag: 8 uur gez. Requiem voor de Dood- ceel. Woensdag: in Den Hoorn ook een H. Mis om 7,30 uur. Om 9,30 u.-gez. hu welijksmis (L. WitteC. Hogenbosch); Om 7,30 uur Jozeflof, 8 uur jongenseon- gregatle. Donderdag: in Oosterend een H. Mis om 8 uur. 8 u. meisjescongrega tie. Vrijdag: 3,30 u. biechtgel. v. school kinderen. Zaterdag: van 5-9 u. biechtgel. op hele uren; 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1