Wat biedt de V.V.V. de gasten aan Oud Nieuws De betekenis van Texel als fokkern van de Nederlandse schapenhouderij. Zondag 15 Aug.: Toneeluitvoering R.K. toneelvereniging „St. Jan". Opvoering ..Twaalf dagen tegen Middernacht", in „Casino". Bal 11a. Woensdag 18 Aug.: Concert van Texels Fanfare, dir A. J. Vonk en het R.K. kerkkoor, dir. H. Zijm, in het Park. GESLAAGD VOOR HET MIDDEN STANDSDIPLOMA. Voor het Middenstandsdiploma slaag den te Alkmaar de volgende eandidaten: G. Bakker, Oudesohild; J. Blom, id.; M. Bakker, de Hoogte; J. Dekker, Oude- schild; D. Buijs, De Cocksdorp; j. Kcij- ser en S. Keijser, Oosterend; A. Kievits, Den Burg Jac. Koorn, de Westen; G. Kuiper, Oosterend; S. v. Swinderen, Den Burg; J. Timmer, id.; P. Verkerk, Oos terend; R. de Vries, D. de Vries en M. de Vries, Oudeschild en Iet de Wit. Den Hoorn. Al deze 17 leerlingen werden opgeleid door dhr P. B. Riteeo, Sohildereinde. Den Burg. INGEKOMEN PERSONEN. Catharina J. Toren v. A'dam, Tolstraat 78 III 11. B 57. Cornelis de Vet, v. Lan- gedijk, Oudkarspel A 81 n. Nieuwste. 13. E. en J. D. Harinck, v. A'dam, Keizers gracht. 18 II n. Witte Kruisweg 16. VERTROKKEN PERSONEN. Jan H. v.d. Sluis v. Bunker Loods mansduin n. Schiedam, Mariastr. 34a. Leonard Keijser v. W 39 u. Den Haag. Rijklof van Goenstr. 20. Janus Troost, v. Wilhelminalaan 78 11. Ameland, Nes 10. Rudolf P. Houbein v. Molenstr. 24 n. A11- Gijk, Molenvaart 34. DE FEESTEN TE DEN HOORN. De feestelijkheden te Den Hoorn zul len eveneens plaats vinden op 6 en 7 September a.s. Feestprogramma volgt. Als een ieder meewerkt, zal een en an der zeker slagen. Do lijsten worden de zer dagen aangeboden. Laat de feest commissie niet vergeefs bij u aanklop pen 1 uit „de Texelaar" van 11 en 14 Aug. 189S Naar wo vernemen hebben zich hier voor de vrijwillige oefeningen in de wa penhandel 28 jongelieden aangemeld, w. 0. een 7-tal voor het reservekader. Het genodigd aantal is dus ruimschoots be reikt, zodat genoemde oefeningen even als op tal van andere plaatsen, ook hier doorgang zullen vinden. Vermoedelijk zullen de oefeningen in het begin van Oct. een aanvang nemen. Door de fa. C. J. van Houten Zn., Cacaofabrieken te Weosp, werd naar wij vernamen, besloten, 0111 de, schoolkinde ren alhier gratis de chocolade te leveren, benodigd bij gelegenheid der kronings feesten. terwijl een opgave werd ver langd van het totaal aantal schoolgaan de kinderen in deze gemeente, ten einde cok de andere dorpen een gelijk voor recht, te doen genieten. Oosterend, 9 Aug. De leden van de feestcommissie alhier hielden j. 1. Zater dag een vergadering in het lokaal van dhr Koppen. 13 leden waren tegenwoor dig, die zich bezig hielden met het for meren van een bestuur en het bespreken van verschillende plannen. Welke fees-, telijkheden zuilen plaats hebben, kan nog niet gezegd worden. Men klaagt hier algemeen over ziekte onder de aardappelen. Vooral in de polder 't Noorden, waar nogal veel aardappelen geteeld worden, zijn vele stammen aangetast en het is te vrezen, dat bij het aanhoudende natte weer, de voortgang niet gestuit zal worden Voor de oogst in liet algemeen en voor de aardappelen in het bijzonder is droog, warm weer zeer gewenst. Den Hoorn, 12 Aug. In de heden avond gehouden vergadering van de commissie voor de a.s. Kroningsfeesten, werd besloten de feestelijkheden alhier te houden op Donderdag 1 en Vrijdag 2 Sept. a.s. en de feestavond voor de jongelui on Zaterdag 3 Sept.Nog werd besloten. Dinsdagavond 8 uur een ver gadering te houden van alle ingezete nen. De commissie wil dan mededeling doen van haar plannen tot feestviering. Met de direeteur van Helders Harmonie gezelschap zal in onderhandeling getre den worden over de muzikale medewer king. De Waal, 12 Aug. Onze vroegere plaatsgenoot mej. G. Tol, thans onder wijzeres te Santpoort, werd in gelijke hetrekking hpnoemd te Beverwijk. Oudesohild. Vermoedelijk zal 't aan tal personen, dat deel zal nemen aan de Historisch-Allegorische optocht, mins tens 150 personen bedragen. Zaterdag a.s. vergadert de commissi» opnieuw. DE OPBRENGST van appelen en peren dit jaar aanzienlijk minder. Meer pruimen en druiven. Aan de hand van gegevens betreffen de de stand der fruitteeltgcwassn wordt de appelenoogst dit jaar geraamd op ruim 100,000 ton (vorig jaar ruim 230,000 ton), terwijl de perenoogst bij benade ring ongeveer 50,000 ton zal bedragen (vorig jaar ruim 140,000 ton). De opbrengst aan pruimen belooft dit jaar zeer goed te zijn. Zij wordt geschat op circa 35,000 ton. Vorig jaar bedroeg de opbrengst ruim 20,000 ton, hetgeen, vergeleken met de opbrengsten over de laatste 10 jaren, een normale oogst kon worden genoemd. De stand van de druiven wettigt de verwachting, dat dit jaar de opbrengst van deze fruitsoort ongeveer dezelfde zal zijn of misschien nog een weinig hoger zal liggen dan in '47 en voorts ongeveer even groot zal zijn als'de gemiddelde op brengst over de laatste 10 jaren. Derhal ve zal 194S waarschijnlijk een normaal druivenjaar zijn met een productie van 16 0 18,000 ton. Van ouds is Texel een typisch scha polleiland, waar men een eigen ras, het Oude Texelse pijlstaart-schaap, fokte. Tot op het einde van de vorige eeuw (plm. 1880) was wol 't belangrijkste pro duct, hoewel ook de Texelse schapenkaas en het vlees een goede naam hadden. Na de opkomst \an de schapenhouderij in Australië, Nieuw-Zeeland en Z.-Amerika trad er een sterke daling van de volprijs in. In navolging van Engeland ging men zich ook in ons land er op toeleggen om het oude wol-vleesschaap om te fokken in een vlees-wolschaap. Hiervoor werd 't Oude Texelse schaap gekruist met enke le Engelse rassen, waarbij de invloed van de Border Leicester liet grootst is geweest, terwijl in mindere mate ook van de Lincoln en Leicester gebruik is ge maakt. Deze kruisingsproducten bleken echter minder goed te voldoen, zodat, na dat de invoer van Engels» rassen op Texel stopgezet was, door zorgvuldige selectie uit liet gekruiste materiaal het Verbeterde Texelse Schaap is verkregen. Vanuit Texel en liet vasteland van N.- Holland, heeft zich dit ras in de laatste 25 jaar over geheel Nederland verbreid, zodat net thans liet belangrijkste Neder landse schapenras is. Ook export, naar 't buitenland lieeft reeds verschillende ke ren plaats gevonden. In liet bijzonder was de export van fokschapen naar Frankrijk en België van belang. In deze beide landen treft men geregistreerde Texelse schapen aan. Als andere export landen kunnen nog genoemd worden: Spanje, Polen, Tsjeoho-Slowakije, Li- thauen, Argentinië. Zuid-Afrika, Mexico cn N.O. Indië. Bij de vorming van het Verbeterde Texelse Schaap heeft het Texelse Scha penstamboek een belangrijke rol ge speeld. In alle provincies treffen we thans Stamboeken voor het Texelse Schaap aan. Deze provinciale stamboe ken zijn verenigd in hef. Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij in Nederland. Gedurende lief. jaar 1947 werden hierbij per provincie de volgende aantallen fok- ooien en -rammen ingeschreven: x) rammen ooien Groningen 43 186 Friesland 360(1) 1191(1) Drente 25 30 Overijssel 47 134 G elderland 14 273 Utrecht 23 236 Noord-Holland 345 2575 Zuid-Holland 98 356 Zeeland 11 116 N.-Brabant 57 137 Limburg 13 39 Uit deze gegevens blijkt, dat. in N.- I11 1947 hij liet Stamboek ingeschreven ooien Voor 1947 hij 't Stamboek ingeschreven en nog aanwezige ooien Holland de meeste stamboekscliapen in geschreven worden, daarna volgen Friesland en Z.-Holland. De verdeling tussen Texel en het vaste land van N.- Holland was aldus: (xx) (11 In.dezo gevallen zijn begrepen 290 rammen en 703 ooien, die voorlopig in geschreven zijn. (x) Opgave Centraal Bureau v. Scha penfokkerij in Nederland. (xx> Gegevens ontleend aan liet Jaar verslag 1947 v.h. Texels. Schapenstam boek in N.-Holland. Vaste land van Noord-Holland 1723 Totaal Tn 1947 bij het Stamboek ingeschreven rammen Voor 1947 bij 't Stamboek ingeschreven en nog aanwezige rammen Totaal Texel 852 2187 3039 93 144 3750 5473 294 151 445 Van het aantal ooien, dat gedurende 1947 in N.-Holland bij het stamboek werd ingeschreven, kwam ,33 pet, op Texel voor. Rekening houdende met. de bij vorige jaargangen ingeschreven ooien, bedraagt liet. aantal op Texel aan wezige stamboekooien 36 pet. van het totaal aantal van N.-Holland. Op grond van deze gegevens zien we, dat niet alleen op het vaste land van N.- Holland, maar ook in enkele andere pro vincies een belangrijke stamboekfokkerij van liet Texelse schaap wordt aangetrof fen. Het is echter onjuist, 0111 de waarde van Texel voor de Ned. schapenfokkerij uitsluitend op grond van het aantal in geschreven stamboekscliapen te willen vaststellen. De grote waarde van Texel als sehapenfokgebied ligt vooral in de grote mate van fokzuiverheid, die er op dit eiland wordt aangetroffen. Deze en enkele andere factoren, zoals bv de om standigheid, dat het een fokgebied op lichte grond is en dus de dieren bij over plaatsen naar andere gronden vrijwel altijd meevallen, zijn de redenen waarom het overige gedeelte van Nederland er ten zeerst.' op gesteld is geregeld nieuw fokmateri.ml van Texel te betrekken. Dat uiteindelijk het percentage stamboek- schapen op Texel niet groot is, blijkt, uit de volgende aantallen: Op Texel geboren voor Mei 1947 aan wezige fokooien inel. enterlingen 20,335 In stamboek ingeschreven. 2,187 Percentage stamboekooien: 11",'1 Idem totaal aantal rammen 486 In stamboek ingeschreven 93 Percentage stamboekrammen 19°/o DE STEM VAN NIWIN TEXEL. We zitten op Texel in het drukst van liet seizoen, we weten allemaal wat dat zeggen wil: een ongewoon levendig beeld op ons eiland; De Koog, vooral tijdens de zonnige dagen van onlangs, overvol; naar niet alleen De Koog, ook de ande re dorpen mogen zich verheugen in een gezellige drukte; kijk 's Maandags maar eens op de markt; bijna zouden we ons dan gaan afvragen, of de markt er is voor de vreemdelingen of voor de Texe laars. Ja, het, is wel echt de tijd van de vaeantiegangers, maar niet altijd het juiste weer. Als we talloze badgasten zien, onafscheidelijk uitgedost mooi weer of niet met grote strohoeden, zouden we welhaast vermoeden, dat zii daarmee de zon willen verleiden te voor schijn te komen. We worden dit seizoen weer echt herinnerd aan ons wisselval lig klimaat. Veilig achter de ruiten be klagen we de kampeerders, die we in de stortregen van de boot, zien komen; de dekens achter op de fiets, drijfnat. On willekeurig denken we aan jullie over zee hoorden we niet van dienst doen onder niet altijd prettige omstandighe den tropische regens doorweekte kleren? Lalen wij in Holland, door deze vacantiedagen, die „in het water vallen", leren respect te hebben voor wat er over zee gedaan wordt voor het vervullen van een plicht. Straks gaan de vaeantiegangers weer weg van ons" eiland; liet wordt dan weer stil in dorpen en langs wegen. En we wachten! Waarop? Op de volgende golf vaeantiegangers over 'n jaar? Laten we hopen, dat jullie of althans velen van jullie eerder op de „Wagenmaker" zul len zitten. Het begin is er toch; dat kun nen we zeggen, nu een hele groep on langs terugkeerde. Als éón schaap over de dam is*volgen er meerl Een hartelijke groet van Texel, voor Texelaars in den vreemde I Ongetwijfeld is het gewenst, dat. dit lage percentage stamboekooien (11%) opgevoerd wordt. Een uitbreiding van de geregistreerde fokkerij zou er niet alleen toe bijdragen, dat de gemiddelde kwali teit van het Texelse schaap stijgt., maar ook steeds ruimschoots stamboek-fokma- teriaal, (speciaal de lVs-jarigen), voor eventuele verkoop beschikbaar is. Tot nu toe waren de financiële resultaten echter zodanig, dat dat. geen voldoende prikkel voor stimuleren van de stamboekfokkerij werd verkregen. Omtrent de exportmo gelijkheden van fokschapen naar 't bui tenland, valt thans nog weinig te zeggen. Een belangrijke vraag dient tot be sluit nog in bespreking te worden geno men nl.: Wat gebeurt er met de op Texel aanwezig] fokkern, indien de rundvee houderij zich gaat uitbreiden ten koste van de schapenhouderij? Van deskundige zijde werd medege deeld, dat men niet verwachtte, dat bij een verdere uitbreiding van de rundvee stapel deze oude fokkern verloren zou gaan. Bij inkrimping van de seliapensta- pel zal m -n geneigd zijn, het eerste de minder gewenste dieren te verkopen, zo dat hierdoor de gemiddelde kwaliteit eer der zal stijgen. De Texelse boer is van ouds een deskundig schapen-fokker. Bij een bedrijfsvorm, waarbij koeien naast schapen worden gehouden, zal ongetwij feld een hoogstaande fokkern aanwezig blijven. Het verder omschakelen van de Texelse bedrijven in de richting van meer rundveehouderij en meer bouwland behoeft geen enkel bezwaar op te leve ren voor het in stand blijven van de fok kern op Texel. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE VLEESVOORZIENING. Slagers bij minister Mansholt. De voorz. van de beide Slagersbonden en de voorz. en secr. van de vakgroep Slagerij hebben een onderhoud gehad met minister Mansholt over de noodtoe stand in de vleesvoorziening. De minister gaf te verstaan, dat hij van eén vrije inkoop \oorlopig niets wil de weten en zijn ambtgenoot van Finan ciën niets lan een verhoogde prijs voor de boeren, 0111 hen te bewegen meer slachtvee af te leveren. Wel overweegt de minister andere maatregelen om binnenkort uit de im passe te geraken. E11 hij deelde 0.111. me de, dat er van de winter voldoende vlees zal zijn, dat de krachtigste maatregelen worden genomen 0111 de vleesproductie op te voeren en dat de regering er naar streeft 0111 ook voor liet vlees zo snel mo- glük van de distributie af te komen. INTERN. ESPERANTISTEN KWAMEN IN GROET (GEM. SCHOORL) BIJEEN. Van 4 tot 11 Aug. vond te Groet het 4e internationale Jeugdcongres van Espe rantisten plaats. Het congres was geor ganiseerd door T.J.O. (Intern. Jeugdorg. van Esp.) en werd bijgewoond door 302 deelnemers uit 9 verschillende landen en wel: Engeland, Zweden, Frankrijk, Italië, België. Zwitserland, Argentinië, Wales en Nederland. D.ni.v. excursies zijn bezoeken ge bracht aan de Kaasmarkt te Alkmaar, aan Edam en Volcndam Vooral de Edammers hebben zich buitengewoon gastvrij getoond, door alle deelnemers een gratis nachtlogies aan te bieden. Tijdens de Zondag 7 Aug. gehouden vergadering werd 0.111. op uitnodiging van de Franse afd besloten het congres in 1949 in Versailles (Fr.) te houden. COLLECTE SAMENWERKENDE PROTESTANTS CHRISTELIJKE KINDERBESCHERMING. Men verzocht ons even de aandacht te vestigen op de vandaag te houden col lecte voor de samenwerkende Pro testants Chr. Kinderbesehermingsorga- nisatte, Dit omvat, de volgende inrich tingen: Zettense inrichtingen, Hoenderlo Valkenlieide, Marthastichting, Neerbos Weesinrichting en Hollandse Mettray. MINISTER-PR ESIDENT DREES LEGDE DE REGERINGSVERKLA RING AF. Bij monde van de minister-president, dhr W. Drees, heeft, het nieuwe kabinet zich met uitvoerige verklaring tot de Tweede Kamer gericht. De regerings verklaring memoreerde de tegenslagen, ondervonden bij de pogingen, liet Indo nesische vraagstuk tot een bevredigende oplossing te brengen. Teleurstellend blijft vooral de verhouding lot de Repu bliek. Nederland is bereid, zijn woord gestand te doen niet betrekking tot liet scheppen tan gelijkgerechtigde betrek kingen tussen de overzeese gebiedsde len en liet Rijk in Europa, maar ver wacht van de wederpartij hetzelfde. De regering vertrouwt in dit verband op een snelle afhandeling van de aan hangige grondwetswijziging. De Europe se samenwerking, die vorm zal krijgen in de economische Unie met België en Luxemburg, alsmede in het overleg met de Marshall-landen, werd verheugend genoemd. Het ligt in het voornemen der regering, voor het jaar 1949 een nage noeg sluitende begroting aan te bieden, behalve voor wat betreft de kapitaalsuit gaven. De uiterste krachtsinspanning zal nodig zijn 0111 Nederland te maken tot een land, waar het voor allen goed is te wonen. Daarvoor is nodig: een ver hoogde productie, uitbreiding van han del en verkeer, kortom een opvoering van liet economische leven tot een hoger peil en nieuwe samenwerking met de na burige volkeren. „KOTA INTEN" VOOR DE ZESDE MAAL NAAR CANADA. 4(IU boeren met hun gezinnen emigreerden. Het emigrantenschip „Kota ïnten" is Dinsdag tegen de avond voor de zesde maal naar Canada vertrokken. Behalve 400 Ned. boeren mei hun gezinnen, op nieuw vnl. uit de noordelijke provincies, bevinden zich ongeveer 100 Belgen, Zwitsers en Seandinaviërs aan boord, alsmede 250 Mennonieten, die uit Bre- merhafen gekomen zijn. Allen hopen in Canada, waai zij het boerenbedrijf gaan uitoefenen, een nieuw vaderland te vin den. Voor de geestelijke verzorging ma ken Pater van den Heuvel en Ds. D. J. Scholten uit Ballum de reis mee. Laatst genoemde liteft op verzoek van de Frie zen een serie grammofoonplaten met Friese liederen meegenomen. De „Kota futen" heeft, aan dek een paar schommels gekregen, waarop de kinderen zich al even thuis gevoelen als in een uitspanning met speeltuin. „GROTE BEER" EN „JOH. VAN OLDERARNEVELDT" 19 OF 20 AUG. IN AMSTERDAM. D troepenschepen „Grote Beer" en „Joh. van Oldebarnevelt", met repatri ërende militairen aan boord zullen ver moedelijk niet vóór 19 of 20 Aug. a.s. ill de Amsterdamse haven kunnen worden verwacht. Met, de beide schepen keren ca. 1300 militairen terug. EEN FEESTCOURANT. Opbrengst loor 't Prins Rernhardfonds Met medewerking van talrijke voor aanstaande journalisten, tekenaars, -foto grafen en schrijvers, stelt de uitgeverij „De Bezige Bij" te Amsterdam een feest- eourant samen, welke op 26 Aug. a.s. zal verschijnen en behalve het programma lan de feestelijkheden tussen 28 Aug. en 18 Sept. a.s. talrijke andere bijdragen, die met de feesten verband houden, zal be vatten. De feestkrant zal tegen 'n prijs van 45 cent door de boekhandel ver kocht worden. De gehele netto-opbrengst komt ten goede aan het Prins Bernhard- fonds. 12 JAAR VOOR CHRISTIANSEN. Het Bijz. Gerechtshof te Arnhem heeft de „ex-generaal des Flieger", Christan- sen, veroordeeld tot 12 jaar gevangenis straf, met de bepaling, dat de tijd, door veroordeelde sinds 15 Jan. 1946 in bewa ring doorgebracht, in mindering zal worden gebracht. DE K.L.M. IN 1917. Naar Batavia werden 19,616 persi nen lervoerd. In het jaarverslag van de KLM ovJ 1947 werd medegedeeld, dat de inkoa sten in 1947 f 105,600,000 bedroegen (I 1946 f 69,500,000). Het winstsaldo I9I bedraagt f132,569, dat de volgende bl stemming zal hebben: 4 pet. dividenj voor cumulatief preferente aandelen; pet, dividend voor prioriteitsaandelen en B en 10 pet. winstaandeel voor dire<| tie en personeel. De winst is voor een groot deel toe schrijven aan de verkoop van 15 DoJ glas C 64 toestellen en 11 C 47 vliegtul gen, nadat de nieuwe Lockhced-Constel lations ter beschikking waren gekomen! Door de verbetering van liet vervoel over water en land liep in '47 liet binnerT lands verkeer iets terug. De personee| sterkte nam toe. Op 1 Aug. 1947 kwam de fusie met dl KNILM tot stand. Het aantal vliegtul gen was aan het einde van liet jaar kiel ner dan aan het begin. nl. 70 tegen 7a Naar Batavia werden 19,616 passagier| vervoerd. Voor niet minder dan f ('0,278,000 werl den vliegtuigen en motor- en reserve| delen aangekocht. WEER EEN. Met het s.s. „Jolian v. Oldcnbarneveitl komt volgende week thuis de Sold. I, C| van Heenvaarden, De Koog K 99. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. A.s. Zondag gaat Texel 1 op bezoek] bij ZAP, evenals Texel 2. Hoewel we nog niet over alle speiersl beschikken, we zitten nog in de vacanl tietijd, mogen we er toch op rekenen dal het belangrijke oefeningen zullen wor-| den en dat hebben we nodig. Van de training wordt nog steeds te] weinig geprofiteerd en dus zullen we door middel van proefelftallen aan del weet moeten komen, hoe de elftallenl er straks voor de comp. uit moeten zien! Texel 1 en 2 vertrekken van Hotel De| Graaf 0111 kwart over elf. Texel 3 speelt thuis tegen een ZDH-I comb, en ook daar is oefening nodig, ge zien de deelname aan de bekerwedstrij-l den in Oosterend, die binnenkort voigen.| Allemaal op tijd en succes! Hedenmiddag worden deelnemers ver-I wacht voo!' het schilderwerk. Aanvang| half drie. Texelse Boys. Zaterdagavond gaat 011s 2e naar SVC 0111 daar een medaillewedstrijd te spelen. Door liet teiugtrekken van De Koog ko men we nu uit tegen OVV. Dit is een zware opgaaf Boys, maar zet de tanden op elkaar. Ook vorige jaar aan Ooster- end wisten jullie te winnen, dus doe je best. We vertrekken vanaf Hotel „De Zwaan per auto 0111 6,15 11., de wedstrijd vangt aan om 7,30 uur. J.S. S.V.C. De Cocksdorp. Door omstandigheden onzerzijds kwam het sportnieuws voor de krant van Woensdag j.l. te laat op het bureau der redactie. We geven bet hier in korte trekken weer. De le ronde 0111 de S-me- daille tussen S en OVV kwam met een verdiende 5-0 overwinning voor OVV. Daar De Koog zich heeft teruggetrokken speelt Tex. Boys 2 direct in de finale te gen OVV. Mocht OW van Tex. Boys winnen dan spelen SVC en Tex. Boys om de 2e plaats. Dus hedenavond 7,30 u. OW-Tex. Boys Morgen wordt de wedstrijd van verleden week gespeeld tussen SVC 1 en Oud- SVC. Aanvang 2 11. 30. Het zal voor S. moeilijk zijn, daar we met 3 invallers uit komen. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken en we zullen maar reke nen op mooi weer. Denken de leden er om, dat de f 7,80 hij de 3ccr. gebracht worden. De eersten zijn al genoteerd. Wie volgt? PREDIKBEURTEN Zondag 15 Augustus 1948 NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in liet Gymnastieklokaal a.d. Molenstr. De Cocksdorp 10 u. de Eerw. Heer M. de Jong, Voorber. II. Avondmaal Z.-Eierland 7,30 u. Ds. Dekker Den Hoorn 10 u. Ds. van Boven Collecte v. kerkewerk In N.-Holland benoorden liet. IJ. De Koog 10 11. Ds. II. A. Visser v. A'dam 's av. 7,30 u. Ds. Janse, Jeugddienst De Waal 10 u. Ds. Janse Oosterend 10 u. Ds. Dekker en 's av. 7.30 11. Eerw. Heer Eelderink Oudeschild 10 u. de Heer Termaat GEREF. KERK. Den Burg, Parkstraat 36: 8,30, 10,30 en 7,30 uur Ds. Vogel vau Lutterade Oosterend geen opgave ontvangen GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10,30 uur Dienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend in (ie D.G. kerk 10.30 en 19,30 Ds. C. v. Ommen van Wezep De Koog in Schuur „Mastland" 16 uur dezelfde DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 u. Dr. A. Vis, v. Beverwijk Oosterend 15 u. Dr. A. Vis DOKTERSDIENST DEN BURG. Zondag 15 Aug.: Dokter Elias. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 6 tot en met 12 Aug. 1948 Geboren: Theresia A. dv Gerardus Witte en Anna C. Kuip. Jan zv Cornelis Mechielsen en Cornelia Maat. Catharina M. J. dv Jan Smit en Petronella J. Kuip. Francine L. dv Frans L. van Ingen Schenau en Adriana J. Langeveld. Ondertrouwd en getrouwd: gene. Overleden: Wilhelmina E. Klein, 6 jr., dv C. Klein cn T. Hartog. Gevonden: 1 lichtbruine badschoen, t donkerrode vulpen, 1 groengevlamde vulpen, 1 bankbiljet.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2