Carla s* TBC-bestrijding onder het Rundvee en Texel TBC-vrij wint de grote prijs van Rome Dank zij de vruchtbare samenwerking en de goede verstandhouding tussen het bestuur van de ver. tot bestrijding v. d. tuberculose onder het rundvee op Texel en de leden, is het eiland Texel sinds en kele maanden vrij van rundertubercu- lose. Voor dit leit kunnen de Texelaars niet dankbaar genoeg zijn. 't Is toch immers duidelijk gebleken uit de onderzoekin gen van diverse schoolartsen (in uw ge bied heeft Dr. de Vries hierover een uit voerig rapport uitgebracht!), dat in die gebieden waar veel reagerende runde ren voorkomen ook naar verhouding veel kinderen reageren. Texel had steeds weinig reagerende runderen tdat zijn dus runderen met meer of minder uitgebreide tuberculeu ze aandoeningen;En het reactiepercen tage der schoolkinderen was daarom naar verhouding ook laag en dat zal iu de toekomst nog lager worden, 't Is bo vendien voor Texel van zo groot belang omdat de bevolking in het hoogseizoen nagenoeg verdubbeld is door de vele pensiongasten, groot en klein. En die pensiongasten zijn te dele on dergebracht op boerderijen en vermoe delijk wordt daar nog dikwijls rauwe melk gedronken, fs'u is rauwe melk drin ken ook nog wel verwerpelijk om andere redenen, maar 't is toch een veilig en rustig gevoel dat we een tuberculeuze besmetting door 't nuttigen van rauwe melk uit hebben gesloten. Maar wat we nu met moeite hebben verkregen, moeten we ook behouden! Texel moet tbc-vrij blijven en daarvoor roepen we de medewerking in van zowel de veehouders als de veehandelaren. Dat eist zowel het algemeen belang alswel jullie particuliere belangen. Natuurlijk is de volksgezondheid er in de eerste plaats mee gediend, maar financieel is het voor jullie ook voordelig. Er zijn in de afgelopen maanden door de secretaris van de tbobestrijdingsver. o.h. rundvee op Texel ongeveer 400 witte certificaten afgegeven. Dat zijn de offi ciële witte bewijzen waarop staat, dat het verkochte rund vrij is van tbc en af komstig is van een tbc-vrije stal. Een rund hetwelk met een wit certificaat ver kocht wordt, brengt meer op, want der gelijke runderen zijn zeer gezocht. Ik hoef u in dit verband maar te herinne ren aan de vele koeien (groot en klein) die naar Walcheren zijn geleverd. Wal cheren wil een tbc-vrije veestapel opbou wen en wil daarvoor graag in onze pro vincie kopen. Texelse koelen zijn toch nogal gcwlid want ze vallen aan de vaste wal als regel mee. Zo is het immers met jullie lammeren ook. De tbc-bestrijding o.h. rundvee wordt steeds intensiever en de veehouders ge raken er meer en meer van overtuigd, dat het bezit van een tbc-vrije veestapel niet alleen een eis wordt uit een oogpunt van volksgezondheid, maar bovendien van een zo grote waarde is, ook uit een financieel oogpunt, dat zij trachten hun reageerders ten spoedigste te verwijde ren uit hun bedrijf. Dit betekent, dat tbc-vrije runderen 'n zekere meerwaarde vertegenwoordigen. Van die meerwaarde profiteren jullie nu en in de toekomst. Maar jullie moeten er dan ook, uit welbegrepen eigenbelang, voor zorgen, dat dc slagzin „Texel tbc- vrij" gehandhaafd kan blijven! Wanneer jullie dus koeien gaat kopen aan de vaste wal moeten dat ook tbc-vrije koeien zijn. En onder koeien versta ik koeien in alle leeftijden, 't Is op jullie eiland gewoonte, dat er door verschillen de boeren toerfstdags jongvee wordt ge kocht, dat voorjaars weer verkocht wordt. Om iedere kans op besmetting te vermijden dienen jullie dus uitsluitend dieren mei bewijzen van tbc-vrij te ko pen. Dat zijn de zgn. „witte certificaten'., officiële bewijzen afgegeven door of na mens een Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren. En nu zeggen jullie uatuuriijk, dat die koeien duuruer zyu van inkoop. Ja, in- deruaad, maar volgend voorjaar zyn ze ook meer Waard oy de verkoop. Want muien er een oilieieel wit certmeaat bij is, kan er volgend voorjaar door jullie secretaris ook weer een officieel wit cer- tnicaat afgegeven worden. Eu het prijs verschil van een verse koe met of zonder officieel wit certificaat is groot genoeg in het voorjaar. Wanneer de veehouders niet zeil naai de vaste wal gaan maar hun handelaar opdracht geven, laten zij er dan om den ken, de handelaar op het hart te drukken alleen dieren met witte certificaten mee te brengen. In dit verband wil ik ook graag een beroep doen op de veehandelaren. Hel pen jullie ons om Texel tbc-vrij te hou den. Jullie moet in geen geval kopen f an minder bonafide collega's, die zeggen, dat de koe vrij is van tbc, maar dat het bewijs er nog niet is. De ervaring heeft ons w-el geleerd, dat het bewijs dan ook nimmer komt. 't Is de bedoeling 0111 evenals voor heen, het nieuw aangekochte vee aan de haven in te spuiten. Koeien (groot en klein) met geldige witte certifaten behoe ven niet ingespoten te worden en kun nen rechtstreeks naar het bedrijf ver voerd worden. Koeien zonder geldig wit certificaat worden getuberculineerd. Wanneer zij reageren moeten zij onmid dellijk van het eiland af cn terug naar de verkoper. Dat veroorzaakt last en kost geld! Wanneer men zo'n reageerder op zijn OP 30 AUGUSTUS EEN MASSALE ZANGHULDE AAN H.M. DE KONINGIN. Maandag 30 Aug. a.s. te 11,30. uur zal door duizenden zangers en zangeressen uit het gehele land een massale zanghul- de worden gebracht aari H.M. de Konin gin op het Malieveld te Den Haag. H.M. zal deze hulde ter plaatse in ont vangst nemen. De muzikale begeleiding zal verzorgd worden door de Kon. Mili taire Kapel. Een drietal Valeriusliederen zal door kinderzang en het stuk Moeder des Va derlands van mw. Joh. Bordewijk-Roep- puui door mannenkoren worden ver tolkt. Gemengde koren zullen „Gelukkig is het land" van S. Dresden en „O land gedenk" van Henri Geraedts uitvoeren. De drie nummers zijn speciale composi ties voor deze gelegenheid. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TIL ROTMAN. 7. Hierdoor opnieuw ontsteld, rende de schimmel, doodsbleek van schrik, Het erf over en de moestuin door, waar de over de grond slepende fiets de grootste ver woestingen aanrichtte. Peen, postelein, kool, alles werd onbarmhartig uit de grond gerukt en afgemaaid. S. Boer Knolleboom was „door bet dol le heen". „Wacht maar, mannetje!" riep Hij tot meneer Pimpelmans, „Je blijft daar zitten, tot ik de politie gehaald ilfeb!" Hij gaf z'n vrouw opdracht op de gevangene te passen en holde de weg naar Knuppelhoek op. door HEDDA LINDNER 30.) Voorlopig kykt Carla alleen naar 1 de vreemde 0111 te trachten zich te her- 1 inneren waar zij hem méér gezien heeft. E11 opeens kijkt Hij in haar richting en herkent ze hem. Het is de man, die zij die morgen de juwelierswinkel heeft zien 1 binnenkomen. En weer voelt ze toet iet- 1 wat hooghartige, dwingende in zijn blik 1 en het prikkelt haar dat bij haar op deze wijze durft aankijken en toch heeft zij moeite haar ogen van de zijne af te wen- den. „Madame is diep in gedachten ver- 1 zonken", zegt Percy Robert overmoedig als bij baar peinzende gezichtsuitdruk king ziet. „Maar de raadselen des le vens zult u hier toch niet kunnen oplos- 1 sen. Komt u dus mee en laten wc een dans doen; dat staat een schone vrouw- beter dan nadenken". Als zij 11a de dans weer op haar stoel 1 zit, is de vreemde verdwenen en Carla.... zij wil het eigenlijk niet en zij ergert zich er over, maar toch kan ze het niet 1 laten. De ober staat toevallig vlak bij i haaren ze vraagt, 1 „Die heer is mr. Oliver Berrick uit Londen", antwoordt de man met de on persoonlijke hoffelijkheid van zijn be roep. Baron Stephan von Thüngern zit in de hal van liet Imperial Hotel in Rome en wacht op zijn vrouw. Het is nog vroeg, nauwelijks negen uur en eigen lijk een onmogelijk tijdstip voor een weerzien na vier maanden scheiding, maar hij weet, dat Carla van vroeg op staan houdt enhet kost hem eer lijk gezegd, moeite, nog lar.ger te wach ten. Hij had die nereveuze onrust al op reis naar Rome gevoeld en gemeend dat het komende concours er de oorzaak van was, want er zouden ditmaal werkelijk buitengewone eisen aan ruiter cn paard gesteld worden. Maar als hij de kunst, zichzelf te analyseren beter verstaan had, zou hij toen al begrepen hebben, dat niet het concours maar zijn vrouw de oorzaak was van zijn ongedurigheid en dat zijn gedachten .zich de laatste vier maanden veel meer met de persoon van Carla Mae Catrick hebben beziggehou den, dan in de drie maanden, die zij te zamen op Isernhof hebben doorgebracht. De bal, die op andere dagen 0111 deze tijd nog stil en verlaten is welke gast van het Imperial Hotel komt om negen uur beneden? is vandaag al vol mensen. Men ziet er vreemde uniformen. Tussen het hotelpersoneel duiken 1111 en dan stalknechts op, die instructies komen vragen bij lnin meesters en de Babylo nische spraakverwarring van bet %rote internationale hotel wordt begeleid door sporengeklelter. Tbilngern heeft al be kenden begroet, een Hongaars ritmees- bedrijf zou nemen, zou het bedrijf niet meer tbc-vrij zijn. Tbc-vrij is een bedrijf, dat in de laatste 2 jaren geen reageer ders had bij het jaarlijkse stal-onderzoek. Koopt men dus een reageerder, dan is dus ook voor de reeds aanwezige tbc- vrije runderen het voorrecht van een wit certificaat vervallen, 't, Is dus veel voor deliger geen risico te nemen en uitslui tend tbc-vrije runderen aan te kopen. Het zal 11 na de voorafgegane uiteenzet ting duidelijk zijn. dat Texel geen onkel risico mag nemen en geen re- 8geerders in mag voeren. De gemeente verordening voorziet hierin reeds en de Gezondheidsdienst voor Dieren in N.- Holland heeft te dien npziehte volledige medewerking toegezegd evenals de Vee- artseniiknndige Dienst Veehouders en handelaren, laten wij In eendrachtige samenwerking - zorgen, dat „Texel tbc-vrij" blijft tot heli van mens en dier. Mijnheer de redacteur, 't is een lang verhaal geworden, maar ik hoop toch dat u 't in ëén keer kunt plaatsen, liefst in de krant van Zaterdag, zei collega Noordijk. want dan lezen de belangheh- den het vast en zeker. Dp Dir. Prov. Gez. Dienst, v. Dieren; D. REMPT. DEMONSTRATIE AARDAPPELLOOFTREKKERS. Uitgaande van de Techn. commissie van de Stichting v.d. Landbouw, werd vorige week op toet proefbedrijf voor landbouwwerktuigen en arbeidsmetho- den „Oostwaartshoeve", Wieringermeer, o.l.i. dhr Ir. Corsliaense een demonstra tie gehouden met diverse typen aardap pellooftrekkers. Een 17-tal constructeurs hadden hun krachten, aangemoedigd door de van hogerhand in uitzicht ge stelde premie, ingezet om een machine te ontwerpen en te bouwen. Niet allen zijn ze .daarbij even goed geslaagd. Ster ker, helemaal geen enkele machine vol doet aan alle gestelde eisen, al mag met recht worden gezegd, dat enkelen daar zeer dicht bij zijn en reeds behoorlijk werk leveren. De grote waarde van deze demonstratie lag dan ook niet zozeer in de vertoonde machines, als juist wel in het feit, dat alle constructeurs hier de machines van hun mededingers hebben kunnen zien werken, 0111 daaruit hun lessen te trekken voor mogelijke verbe tering aan hun machine. De meesten zien er keurig uit, maar nogal vrij log. Al leen het type van het Centr. Bureau te Rotterdam, dat overigens niet onver dienstelijk werkte, was van een aanne melijk formaat. Wanneer we de verschillende proto types niet elkaar vergelijken, zien we, dat het ontwerp van J. v. Westeinde uit N.-Niedorp, uitgebracht door liet Centr. Bur. en het ontwerp van De Winter cn Kindt uit Zaamslag, Z.-Vlaanderen, het beste aan de opdracht beantwoordden. De eerste, getrokken en aangedreven door een Olivier tractor, vertoonde een behoorlijke capaciteit, schoot goed op, maar haalde teveel aardappelen boven. E11 dat mag nu juist helemaal niet. Loof- verw'ijdering prima. Type „De Winter" werd aangedreven door een kleine statio naire Deutz motor en getrokken door de lichte Farmall cub. met 2 man bedie ning (de eerste 3). Iets geheel anders was de lawaaima ker van Til. de Zwart uit Leeuwarden. De trek-histaUatie werkt allesbehalve feilloos. Het product van G. Ivraayvanger en H. Keimpcma uit Medemblik plukte de zaak al evenmin schoon weg en kon bo vendien niet met het loof uit de voeten. Met uitzondering van nr. 1 waren al deze machines min of meer gebouwd op grond van het zgn. vlaspluk-systeem. De eerste volgens het torpedo-systeem met rolhek- jes, waarbij waarschijnlijk nogal slijtage te duchten valt. Het door de Oostwoudfabrieken te Eraneker vervaardigde type van A. Gerlsma, werd getrokken en aangedre ven door een zware Joh. Deere-trekker, behaalde een behoorlijk tempo, haalde weinig aardappelen boven, maar liet zo hier en daar nogal een plukje loof staan. Het ontwerp J. J. v.d. Hoek, gefabri ceerd door de fa. Barth te 's-Gravendeel, trok weer tè best en werkte aldus ma- sa's aardappelen boven. Getrokken en aangedreven door Farmal II, tempo te laag. Het ontwerp van H. Daling, uitge- liijiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiqiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnii HET KERKJE VAN DEN HOORN. Het oude kerkje van Den Hoorn heeft ook dit seizoen van talrijke gasten de aandacht getrokken. Deze zomer hebben vele bonderden de toren beklommen om vanaf de omloop van een schitterend pano rama te genieten. Vanaf dit punt heeft men een prachtig uitzicht over geheel Texel en wijde omgeving. De koster, de heer Heerschap, zal u gaarne naar boven brengen. iiuiinmin11111minimin:1inninni bracht door J. S. Tiggelaar te Boven- Smilde, was een keurige machine, stellig de best afgewerkte van allen. Trekker een farmal cub, drijfkracht 2 tact luclit- gek. motortje. B. Oldenhuis en J. H. Klunder hebben voor aan een farmal-H., een driedubbe le looftrekker geconstrueerd. Lie «nachi- ne ziet er prima uit, doch was hier niet te gebruiken, omdat deze gefabriceerd was voor 67 cm. regels en het terrein 60 cm. had. Het loof wordt hier met be hulp van 3 stel worm-torpedo's-met taps achtereind getrokken en op een horizon tale Jacobsladder geworpen. In Gronin gen is hiermede prima gewerkt, al moet liet aardappelprobleem nog wat worden verbeterd. Volgeas ervaringen bedraagt de capaciteit ongeveer 2,5 lm. per dag met slechts 1 man op de trekker. Hier zit dus ook veel in, waarop kan worden voortgebouwd en het lijkt niet geheel onmogelijk dat Oldenhuis en Klundert het eerst het compromis doel matigheid-capaciteit hebben bereikt. Zulks zal in volgende jaren moeten blij ken. (N. N.H. Dagblad). HET OUDE REMBRANDTHUIS IN DE ST. ANTHONIEBRF.EDSTRAAT TE AMSTERDAM. De Nachtwacht hangt weer op zijn ou de plaats. Dat is een hele gebeurtenis voor de Amsterdanuners. Onze fotograaf is nog eons langs het 011de Rembrandt- huis gelopen in de oude St. Anbhonie- breedstraat, Rembrandt kocht dit fraaie pand m 1639 voor. f13000,1 Huizen waren toen in verhouding zeer duur. Twintig jaar later kwam het alweer on der de hamer wegens wanbetaling. Op initiatief van Jozef Israels werd het tot museum verbouw d en het is bijna 40 jaar geleden, dat het als zodanig in gebruik werd genomen. OPRIUHTIN G TAFELTENNISVERENIGING. Zondag 1 Aug. werd hier een Spor dag georganiseerd door de Helder Sportraad. Er werden ook wedstrijd:: tafeltennis gehouden, die niet zoveel bi langstelling trokken van de zyde van publiek. Toch waren er enkele Texelaar die er zich voor interesseerden, met gi volg, dat tr voor hedenavond een vergi dering is uitgeschreven in „Casino" te komen lot oprichting van een Tale tennisvereniging, zoals in ons nr. va Woensdag reeds werd aangekondigi Gaarne wekken wij dames en heren, di iets voor deze sport voelen, op, om dez vergadering bij te wonen. HALLO BANDOENG! Nu het deze keer mijn beurt is voor d jongens in Indonesië enkele regels nee te schrijven, doe ik dat zeer gaarne, w tende, dat deze rubriek de volle aandach heeft niet alleen van de Texelse jongen: maar ook van vele niet-Texelaars. Om te beginnen, want anders zou h< er weer bij inschieten, aan Reijn va Heerwaarden van harte geluk met j verjaardag van (schrik niet) 30 Jul Door een klein abuis is dit vorige mai vergeten. Nog vele jaren hoor en hou j maar haaks. Up Vrijdag 6 Aug. hield het Katl Thuisfröht een geanimeerde vergaderm die hoofdzakelijk ten doel had 0111 geld krijgen ten einde het mogelijk te make om op de ingeslagen weg voort te gaai En omdat het geld nu eenmaal de zie an de negotie is, kan Kath. Thuisfroi ook haar werk niet verrichten zonde dit slijk der aarde. Op deze vergadering waren buiten de bestuurs- en commissie] leden nog drie gerepatrieerde Texelsl, militairen en een 7-tal lieftallige jongs dames, die met nog enige dames (di verhinderd waren ter vergadering te ki men), zullen proberen het nodige gel bijeen te „scharrelen". En of het dez dames zal lukken? Nu reken maar va yes, want na wat moedgevende woorde en „knepen" van de voorz., waren z goed als alle bezwaren overwonnen gew apend met grote intekenlijsten, bren gen ze 't zeker tot een prachtig resul laat. Maar daarom geen spreekkoor zoal bij de Olymp. Spelen; H-0 L-L-A-N-I Holland spreekt een wooidje mei Maar 1111 deze yell; H.O.L.L.A.N.D Voo de jongens overzee" En wat zal de pen ningmeeater weer glunderen, want eei lijk gezegd hij zit in de put, maar daa komt Hij wel weer uit. Vast en zeker! 't Is hier op Texel heden* hoogseizoei Zeer vele vacantiegangers zwerven ei dwalen langs de wegen en door de bos sen, genietend van het mooie natum schoon wat ons eiland toen biedt. Tot slot zon ik de jongens in Indië e nog even op willen wijzen, dat het doo het bestuur zeer op prijs wordt gestek dat jullie door briefwisseling met hf plaatselijk Kath. Thuisfront, steeds con tact houden en vergeet niet een eventu ele adres, erandering vooral tijdig doo te geven om teleurstelling te voorkomen Een hartelijke groet en houdt goed moed en tot de volgende keer. Tabé! KATH. THUISFRONT. ter en twee Zweedse officieren met wie hij op andere concoursen heeft kennis gemaakt. Ze hebben even over de kansen gepraat. „Goudlelie" is een van de favo rieten, naast „F.ving Fox" en .Principes- sa". „Principessa" is de lieveling der Ita lianen en haar berijder, It. Urbano Costa, is een rijzende ster aan de sporthemel „Het rij-talent van die jonge officier is werkelijk enorm", zei een van de Zwe den nog snel, voor hij naar de training ging. En dan zit Stephan weer alleen en bla dert in de tijdschriften, die voor hem op de leestafel liggen en telkens wanneer de lift van boven komt kijkt hij onwille keurig 0111. Carla heeft hem door de te lefoon gezegd, dat zij over een paar mi nuten zal komen. Het gaf hem een ei genaardig gevoel, haar stem na zo lange tijd weer te horen. Zij had een zachte stem met een warme klank, niet zo'n schel geluid, als die twee Poolsen, die nu uit de lift kwamen God zij dank! Waar bleef ze toch? Die paar mi nuten. „Dag Stephan", zei een warme stem naast hem, „vergeef 111e, dat ik je heb la ten wachten". Stephan springt uit zijn stoel op en staart verstomd naar de jonge dame, die glimlachend zjjn verbazing observeert. „Nu? Wil je mij niet goededag zeg gen? Wat staar je me aan? Herken je mij niet? Vier maanden zijn toch niet zo erg lang?" „Neen, natuurlijk niet", zegt hij me chanisch en grijpt haar hand, „maar... Hjj schudt verbouwereerd zyn hoofd. „Ja je bent het en je bent het toch niet. Het is ongeloofelijk, zoals je bent veranderd". „In mijn voordeel toch zeker?" zegt Carla niet zonder een charmante coquet- terie. Carla coquet! Stephan weet niet of Hij waakt of droomt, Deze vrouw kent hij, ja, hij kent haar maar al te goed en toch is zij als nieuw voor hem hjj slaat hulpeloos als een schooljongen voor deze bekende onbekende en Carla ziet in, dat het nodig is hem uit de verlegenheid te helpen. Hij volgt haar naar de eetzaal. Het is of hij het hoofdschudden niet meer kan laten. Deze elegante vrouw ,n de bruine tailleur met gele blouse bij 't kastan jebruine haar een gedurfde combinatie, maar een prachtig effect dat is Carla? Carla, w ier onmogelijke kleding zelfs op de landelijke Isernhof de mensen opvie len door hun lelijkheid. Hier was een wonder gebeurd. Langs natuurlijke weg was zoiets niet mogelijk. En met die gedachte sloeg Stephan de spijker op de kop. Er was een wonder gebeurd. De liefde had een vrouwen hart wakker gekust en de liefde is en blijft een wonder, waar en hoe zij ook ontwaakt. „Ik moet wel erg veranderd zijn", zegt Carla, als zij, aan de ontbijttafel, weer zo'n stom verbaasde blik opvangt. Frits keek gisteren, toen ik „Goudlelie" kwam bekijken, ook al zo vreemd. Maar Goud lelie herkende mij dadelijk en was echt blij, en hartelijk. Straks ga ik weer naai haar toe". „Frits Heeft mij een dramatisch vei"1 haal opgehangen van jullie weerzien. I**1 heb vanmorgen vroeg al met Goudleliï gewerkt! Ze is prachtig in vorm en Is heb de beste verwachtingen". „Toi, toi, toil" zegt Carla en klopt <w delijk op de houten stoelleuning. Stephan antw oord niet. Hij peinst nojto steeds over dit raadsel. Zowas zij vroegere toch niet, zo kalm bewust van zichzeljfi en zo mooi! Dat wil zeggen: mocli kun je het eigenlijk niet noemen. Ze 7: een uitgesproken type, interessant el daarbij gaat er een onzegbare bekorinl van haar uil. En hy moet weer met zijl hoofd schudden. Carla ziet het en de nieuwe. (Jarlfl weet dadelijk wat dit hoofdschudden wij zeggen. „Kom toch eens tot jezelf, Ski phan. Ik ben het werkelijk. Maar ik haf nooit kunnen denken dat een nieu™ manier van haar-opmaken een vrouw m zou kunnen veranderen". „Het is niet alleen je haar", zegt lia aarzelend. „Je bent je bent helemaia anders. Maar je hebt gelijk. Vergeef dat ik je zo aangestaard heb. Ik stona werkelijk paf. En gisteren was het geeij prettige verrassing je brief in mijn W# tel te vinden. Waarom ben je daar wegil gegaan? Ze zeiden, dat je er twee dagen gelogeerd had en toen weer was wegge gaan". (Wordt vervolgd.) 1

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4