Herdenkingsrede Proclamatie Koningin Juliana Het Jubileum- en Kroningsfeest te Den Burg op grootse wijze gevierd WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1948 61e JAARGANG. No. 6251 TEXELSCHE COURANT Burgemeester Mr. G. 1). REHORST In Buitengewone Raadsvergadering. Maandagmiddag om half 3 kwam de gemeenteraad in de Buitengewone Open bare Raadsvergadering bijeen, naar aan leiding van de Troonsafstand van Ko ningin Wilhelmina en de Troonopvol ging van de nieuwe Landsvrouwe, Ko ningin Juliana. Alle raadsleden waren tegenwoordig, behalve dhr P. van Heerwaarden. Ver der was er een buitengewoon grote be langstelling van de zijde der bevolking, zodat de meesten met een staanplaats genoegen moesten nemen. Zijn Edelachtbare Heer Burgemeester Mr. G. D. Rehorst sprak na opening de volgende Herdenkingsrede uit: Mijne Heren. Gij zijt op deze zesde September 1948 'op mijn uitnodiging in buitengewone vergadering bijeen gekomen en ik heet u hartelijk welkom. Het zijn wel zeer bijzondere omstan digheden, die de beweegredenen tot het beleggen van deze vergadering vorm den. Niet de gewone bestuursaangele genheden zijn het onderwerp der raads- agenda, doch de troonsafstand van onze geliefde Vorstin, Koningin Wilhelmina, op Zaterdag j.l. en de troonopvolging van de nieuwe Landsvrouwe, Koningin Juliana! Zeer diep worden beide gebeurtenis sen door het Nederlandse volk beleefd en is het wonder, dat ook de gemeente besturen v an oudsher een belangrijke schakel in het staatsbestel, behoefte ge voelen blijk te geven van hün mede leven? Twee vorstinnen uit het oude Oranje huis, bijna 400 jaar nauw met ons volk verbonden. Koningin Wilhelmina, zo terecht door ons volk geëerd met de naam „Moeder des Vaderlands", een voorbeeld voor ons van grote plichtsbetrachting en hoge le vensstijl. Vijftig jaren heeft H.M. over Nederland geregeerd, inderdaad als een constitutioneel Vorstin en waarlijk als het symbool van de eenheid van de Ne derlandse staat. Gedurende de eerste 30 jaren van Haar regering kende ons land grote voorspoed, daarna bracht de alge mene, economische crisis zware zorgen met zich mee en barstte in 1940 de twee de wereldoorlog los over Vorstin en volk, op beide diepe merktekenen ach terlatend. Gode zij dank was 't H.M. ge geven de laatste 3 jaren weer te mogen regeren over een vrij land en volk; een volk, dat in deze 3 jaren onder Haar leiding weer belgonnen is zich te her stellen van de toegebrachte slagen. Een halve eeuw lang heeft Koningin Wilhelmina de zware last der Kroon ge dragen, zich zelve nimmer sparend. Zo iemand ooit rust verdiende, dan is Zij dat en wij hopen, dat God Haar deze schenken zal. Bij dit afscheid beseffen wij diep, hoe veel H.M. voor het Nederlandse volk heeft betekend door Haar grote liefde voor dit volk en door haar uitnemende bestuursbekwaamheden. Ik stel u voor onze warme hulde en diepgevoelde dank neer te leggen in het volgende adres: Mevrouw, De Gemeenteraad van Texel, op <1 September 1948 in buitengewone verga dering bijeen, brengt u van het eiland af zijn warme Hnlde en diepgev oelde I)ank voor al hetgeen u gedurende de 50 jaren Uwer regering hebt gedaan voor ons volk. Het door U als Landsvrouwe ge geven voorbeeld was verheven en goed en zal in lengte van dagen, ook door de gemeentebestuurders, met grote eerbied worden vermeld. God schenke U een gezegende lust. De Burgemeester: Mr. G. D. REHORST. De Secretaris: P. BEEMSTERBOER. Vervulde ons het afscheid van Konin gin Wilhelmina met weemoed, het leven gaat voort; H.M. Koningin Juliana heeft de troon bestegen en wordt heden te Amsterdam als onze Vorstin ingehul digd. Wij willen Haar met grote blijd schap tegrmoet treden. Wel moeilijk zijn de omstandigheden, waaronder H.M. het bewind aanvaardt De oorlogsramp laat in zijn noodlottige nawerking de hand nog zwaar op ons rusten en het kost ons moeite te geloven, dat de mensheid door deze verwoesten de oorlog ziin les heeft geleerd. Toch willen wij niet by de pakken neerzitten en onze natuurlijke roeping als mens volgen door weer op te bouwen wat in geestelijke en materiële zin vernield werd. En tot dat doel scharen wij ons eendrachtig om de troon van Koningin Juliana. Despersoon van H.M. is er ons borg voor, dat Zij ons zal regeren met dezelf de liefde en toewijding als Haar onvol prezen Moeder. Deze rustige zekerheid geeft ons allen moed en vertrouwen. Het Nederlandse volk leefde steeds mede in het wel en wee van het Prinse lijk gezin; nu dit ons Vorstelijk gezin is geworden, zal dit niet anders zijn. Wij wensen Koningin Juliana een lan ge en gelukkige regering toe tot zegen van ons volk en wij hopen, dat God Haar en de Haren zal behoeden. Moge ons land zich onder Haar wijze leiding herstellen en mogen wij allen, door onze Koningin voorgegaan, onze plicht kennen en de eendracht bewaren. Ik stel u voor H.M. Koningin Juliana onze Hulde en Trouw te betuigen in het volgende adres: Majesteit, De Gemeenteraad van Texel, op 6 September 1948 in buitengewone verga dering bijeen, biedt Uwe Majesteit eer biedig zijn Hulde en Trouw aan. Moge Gij ons volk regeren, wijs en goed. Moge God Uwe Majesteit en Uw Ge maal, alsmede Uwe kinderen, behoeden. De Burgemeester Mr. G. D. REHORST De Secretaris. P. BEEMSTERBOER. De Raad besloot met algemene stem men, de adressen hierboven genoemd, te verzenden. Hierna las de Burgemeester een Pro clamatie voor van Hare Majesteit Konin gin Juliana. Deze luidde- Wij, JULIANA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Aan land- en rijksgenoten, Nu ik heden liet koningschap heb aan vaard wil ik enige woorden tot u rich ten. Allereerst een woord van grote dank baarheid. Van mijn vroegste jeugd af hebt ge mij omgeven met uw genegen heid. Uit alle delen van bet Rijk, uit alle kringen der maatschappij, van oud en jong, ontving ik steeds ontroerende blij ken van gehechtheid. Nu ik gereed sta mijn nieuwe taak te aanvaarden, gevoel ik sterk hoe grote steun die genegenheid voor mij is. Na een regering van 50 jaren, legt mijn Moeder haar taak neer. Haar rege ringsperiode, eerst staande in het teken van vreedzame vooruitgang op bijna ie der gebied, omvatte twee wereldoorlo gen met een zware, economische crisis daartussen. Op een leeftijd, dat de mees te mensen aan rust gaan denken, is Ko ningin Wilhelmina de bezielende leid ster geweest in de strijd tegen meedo genloze vijanden, die met grote over macht ons land cn Indonesië hadden overweldigd. Overeenkomstig haar ei gen wens gaat zij thans als prinses Wil helmina der Nederlanden in ons midden haar welverdiende rust genieten. Wij kunnen haai nooit genoeg danken voor wat zjj deed. Landgenoten, Hoewel de lijd, waarin ik de regering aanvaard, vol is van moeilijkheden en dreigende verwikkelingen, is er toch re den tot vreugde, omdat ons land, on danks verwoesting en verarming, inner lijk sterk genoeg bleek om zich met be hulp van onze bondgenoten, spoedig te hersteilen. Deze vreugde is echter ver mengd met diepe weemoed om allen, die zijn heengegaan en warm medegevoel met hen, die achterbleven, of wier have en goed vernietigd werd. Het leed aan ons Volk in oorlog en bezetting aangedaan, zullen wij niet licht vergeten. Begrijpelijk en gerecht vaardigd zijn de daaruit ook tegen be paalde Nederlanders voortspruitende gevoelens. Wij moeten er ons echter re kenschap van geven, dat ook zij te eni- gertijd weer in onze gemeenschap moe ten worden opgenomen. Volken van Indonesië, Tot u heelt mijn Moeder in donkere dagen lichtende woorden gesproken, die voor u en Nederland een groots werk plan ontvouwen, opdat gij en Nederland in vrijwillig samengaan een gelijkwaar dige en eervolle plaats zouden innemen in de rij der volkeren. Ik vertrouw dat onder mijn regering dc nieuwe verhouding een harmonische vorm zal vinden, welke aansluit bij wat leeft en groeit in uw midden. Volken van Suriname en van de Ne derlandse Antillen, Vrijheid, gelijkwaardigheid en zelf standigheid zullen in het. nieuwe Ko ninkrijk uw onvervreemdbaar erfdeel zijn. In het vertrouwen, dat ik zal mogen rekenen op uw aller steun, op welke trap der ambtelijke ladder en in welke maat schappelijke werkkring gij ook arbeidt, en met de bede, dat God mij moge ster ken, aanvaard ik d,e regering. Lasten cn bevelen dat deze proclama tie in de Staatscourant en het Staats blad opgenomen en ter plaatse, waar zulks gebruikelijk is, aangeplakt zal worden. Amsterdam, 4 September 1948. JULIANA. De aanwezigen zongen hierop het le en fie couplet van het Wilhelmus, waar bij Texels Fanfare buiten begeleidde. Met een driewerf hoera en een „leve de Koningin" was aan het officiële van deze samenkomst een einde gekomen. Nog een zanghulde. Door een verzuim waren de schoolkin deren van Midden-Eierland 's morgens niet aanwezig bij de kinderzang in het Park en waren deze daardoor uitgeno digd om op deze bijzondere raadszitting alsnog een zanghulde te brengen. Onder leiding van dhr Kleve werd gezongen: „Waar de blanke top de duinen". Voor het gem. huis was op dit tijdstip een grote menigte aanwezig, die ten slot te onder de vrolijke klanken van het fanfarecorps een rondedans uitvoerde, zodat we wel kunnen spreken van een spontaan medeleven van de zijde der be volking. Het feest van Maandag. In ons vorig nr. schreven we, dat men in Den Burg als het ware van een sprookje zou kunnen spreken met de ve le versieringen en illuminaties. Dit was niets te veel gezegd, daar het oordeel al gemeen was, dat het hier met dit jubi leum en kroningsfeest mooier was dan bij vorige feestelijkheden. Door eendrachtige samenwerking van de diverse buurtcommissies en het Oranjecomité is er o.i. iets tot stand ge komen, waar nog vele jaren over gespro ken zal worden. De ene straat was nog prachtiger versierd dan de andere, een wedijver in de edelste betekenis. Talrij ke erepoorten sloten liet geheel op een fraaie wijze af, zoals bv. de molen aan 't einde der Molenstraat, En voorts de fan tastische verlichting van het gem. huis en de verschillende winkelzaken en de prachtige etalages. Er werd huis aan huis gevlagd. De Ned. Herv. en de R.K. kerk werden met schijnwerpers verlicht. De Ned. Herv. kerk was 's avonds ge durende de feestdagen verlicht door een paar schijnwerpers. Den Burg heeft met dit feest bewezen, dat het voor de dag kan komen. Hoe de dag begon. De eerste dag (Maandag) van de festi viteiten begon 's morgens om 8 u^r met gewijde muziek op de Groeneplaats door Texels Fanfare, dat 9 verschillende nrs. speelde uit Valerius gedenc-k klaneken, waarbij als laatste liet Volkslied. Het vroege uur was oorzaak, dat er weinig publieke belangstelling getoond werd. Naarmate liet later werd, nam ook de drukte toe. Dit was vul. het geval, toen achtereenvolgens alle schoolkinderen van liet eiland in liet Park tezamen kwamen. De kinderen uit dt> buitemlor- pen werden met de bussen van Teso op de plaats van bestemming gebracht. Jammer was liet, dat de kinderen van Midden-Eierland te laat aankwamen om aan de zanghulde der schoolkinderen deel te nernen. Toespraak Burgemeester Mr. G. D. Rehorst. Voordat de zanghulde plaats vond, hield de burgemeester, Mr. G. D. Re- horst, voor deze gelegenheid met ambts keten om, vanaf do muzieknis een toe spraak. Spr. riep allen een welkom toe, op deze bijzondere dag van 6 Sept. 1948 en hoopte, dat men het hem niet euvel zou duiden als hij allereerst dank bracht aan allen, die zo vlijtig in de weer ge weest waren om dit feest te organiseren, zoals de besturen van de Oranjevereni gingen, zowel van Den Burg als van de andere dorpen. „Dames en beren, jongens en meis jes", aldus spr., „het jaar 1948 is een merkwaardig jaar van velerlei berden ken". Wij herdachten de Vrede van Munster van 1648, waarop de 80-jarige oorlog eindigde en Nederland zelfstan dig werd. Wij weten alle wat dit bete kent. Lange geslachten voor ons en wij zelf tot 1940 wisten wat dit in theorie betekende, totdat wij het aan de lijve ondervonden in 1940 en er aan onze zelf standigheid een einde kwam. In het jaar 1848 kwam er een belangrijke wijziging in de grondwet tot stand, waar de rech ten van beu Nederlandse volk in v eran kerd werden. De bezetting moest ons leeren, wat liet netekende om vrijheid te hebben van vergaderen, onderwijs en godsdienst. In 1948 namen wij afscheid van Ko ningin Wilhelmina en werd Koningin Juliana ingehuldigd, die enkele weken geleden hier nog .w erd toegezongen. Het Koningschap is geen gemakkelijke taak. In de Grondwet staat, dat de Koningin regeert bij de gratie Gods. Spr. zei ver der, dat niet iedere Nederlander hier hetzelfde over denkt, maar dat allen het er wel over eens zijn, dat men aan Ko ningin Wilhelmina grole dank verschul digd is. Zware eisen zijn er aan Haar ge steld, waarbij wij niet mogen vergeten, dal vorstelijke personen ook mensen zijn met alle deugden van dien. De voorspoed, die ons land onder de regering van Koningin Wiilhelmina mocht ondervinden heeft door de bezet tingsjaren een ander slot gekregen. Het is te betreuren, dat de mensheid in gees telijk opzicht bij de ontwikkeling van ons land is achtergebleven. Spreker hoopte, dat men zich hiervan bewust zou worden en uitte ten slotte de wens, dat de Nieuwe Ko ningin in voorspoed mocht regeren. Aan het einde van zijn rede zei spr. nog tot de jeugd, dat de ouderen zich nog goed het geboortejaar van Koningin Juliana in 3909 kunnen herinneren en andere nog mee kunnen spreken over het kroningsjaar 1898. Spr. hoopte dat, als er uit het nieuwe geslacht over 10 a 20 jaar een nieuwe regering zou voort komen, zij het goed zouden doen en de jeugd de naam van Texel eveneens hoog zou houden. Spreker las hierop de proclamatie van Koningin Juliana voor (zie raads- verslag) en verzocht daarna gezamenlijk het le en 6e couplet van het Wilhelmus te zingen, dat besloten werd met een lang leve dc Koningin. Dc Zunghulde Onder leiding van de hr. J. de Vries hoofd van de o.l. school te Zuid-Eier- land, volgde een grootse zanghulde aan het Kon. Huis. Onder de begeleidende tonen van Texels Fanfare zongen de Texelse schoolkinderen achtereenvol gens Wij leven v rij, Waar de blanke top der duinen, Holland ze zeggen en Wij willen Holland houden. Het geheel was indrukwekkend, dat zeker nog lang in herinnering zal blij ven. Met de onmisbare medewerking van het fanfarecorps werd een optocht door Den Burg gehouden. 's Middags vond er een kinderoptocht plaats met versierde voorwerpen en het geen wij hiervan zagen overtrof aller verwachtingen, zodat wij van een groot succes kuitncn spreken. De jury stond dan ook voor een moeilijke taak om de prijzen toe te wijzen. De uitslag was: Originele groep: 1. schilderij, Wim de Jong; 2. zelfbinder, Cupido en Keijser, De Waal; 3. imkers, Stoepker en Stig- gelhout; Troostprijs: Niwin. Grote stukken: 1. Huifkar, S. Bruin en M. Witte; 2. kano, de Jong; 3. K.L.M. 0. Witvliet. Troostprijs; oranjewagen, Nico Blom. Kleine stukken: 1. kroon, Dob cn Gris- nigt; 2. poppenwagen, zusjes ICoorn; 8. poppenwagen, zusjes Ran. Troostprijs: Hoepelrokken, zusjes Brögomann. Kinderfilms, poppenkast, enz. In „De Oranjeboom" en in „Casino" werden il-> schoolkinderen verder aange naam bezig gehouden met kinderfilms en poppenkast. Het vias een mooi ge zicht, deze beide zalen vol te zien met 'n blijde kinderschare. In do pauze werden de jeugdige bezoekers onthaald. De uitslag der straatversiering was: 1. Wilhelminalaan en Julianastr., 49 p.; 2. Binnenburg, Stenenplaats en Waal- derstraat, 46 p.; 3. Gravenstraat, 40'/: p. Gevelversiering: 1. A. J. Vonk, I-Io- gerstraat, 47 p.; 2. Jac.' Bruin, Stenen plaats, 43Va p., (11a loting); 3. Jan Agter, 43'/! p. De Molenstraat kreeg een aparte prijs voor de molen. Bont programma in het Park. Onder '11 overweldigende belangstelling werd 's av. in 't Park '11 bont program ma uitgevoerd, met recht „elck wat wils" nl. zang, mandoline- en aceordeoncon- cert,, fanfare enz. van de plaatselijke verenigingen. De zangwedstrijd, iets nieuws voor Texel, was bijzonder aardig en verder de dames in hun nationale costuums. Na afloop van het concert de Strijd 0111 de Man op liet terrein aan de Emmalaan, met als uitslag: 1. Lenie Dijt; 2. Pietje Eelman en 3. Willy Vendel. Verslag van de feestelijkheden van Dinsdag en lan enkele andere dorpen volgt in ons Zaterdagnummer. NIEUWS VAN DE DAMCLUB. De damclub opent liet. seizoen met een algem. vergadering op a.s. Vrijdag. Op de volgende Vrijdagen zal dan weer ge regeld het damspel beoefend worden. Het bestuur raadt belangstellende dammers aan 0111 zich op te geven by liet begin van liet seizoen of tenminste al ast de eerste speelavonden ter kennis making by te wonen. NOGMAALS OVER DE OPHEFFING DER KRAAMINRICHTING. Naar ons werd medegedeeld, was de gem. kraaminrichting onlangs inter dan bezet, zodat 1 patiënt niet kon wor den opgenomen. Nu weten we wel, dat dit niet altijd het geval is, maar dit voor val pleit o.i. wel voor een instandhou ding van deze nuttige en sociale inrich ting. Sinds bekend is geworden, dat de kraaminrichting gaat verdwynen zijn enkele opgaien binnengekomen van a.s. moeders, die eerst niet van plan waren er heen te gaan, terwijl anderen een toe zegging deden voor 1949. Het is te hopen, dat liet .Witte Kruis" en ook particulieren zich alsnog tot de gemeenteraad zullen wenden met ver zoek 0111 op het genomen besluit tot op heffing t->rug te komen. COLLECTE VERENIGING „HET HOOGELAND". De collecte ten bate van onze vereni ging 18 Aug. j.l. op Texel gehouden, bracht 1 144,97 op. Harteiyk dank aan allen, die tot dit resultaat hebben mede gewerkt. VERKOOP INSIGNES NATIONAAL HULDEBLIJK. De Burgemeester vestigt er de aan dacht. op, dal de insignes voor het Na tionaal Iluldebiyk ten bate van de Kan kerbestrijding door de overweldigende belangstelling vanaf heden gedurende de gehele maand September ook ver krijgbaar zpn aan de navolgende adres sen: Den Burg: L. Sok, Parkstraat no. 4. Raadhuis (secretarie) Vismarkt 1. I)en Hoorn: J. D. Troost, Rywielhan- det no. 1071). Oudeschlld: S. Bakker, h.d.s. no. 372; Mw. J. Koning-Bruin, no. 179. Oosterend: W. D. J. van Begeren, Weststraat 13. Dc Cocksdorp: P. J. Zoetelief, 110. 43. Midden-Eierland: J. Kleve, h.d.s. E 40. Zuid-Eierland; J. de Vries, h.d.s. E 68. De Koog: C. M. Bakker, winkelier, 110. 34. De Waal: B. F. van der Berg, no. 76. Texel. 4 September 1948. De Burgemeester, REHORST... GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester deelt mede, dat hty verhinderd ls a.s. Zaterdag zijn gewane spreekuur te houden. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? Textielhandelaren worden er attent op gemaakt, dat by de indiening van de notaris-accountantsverklaring op Vrij dag 10 Sepl. a.s. ter verkrijging van ex tra toewijzingen, de textielvergunning dient te worden medegenomen. Bo het 111 gebreke blijven hiervan worden geen toewijzingen uitgereikt. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 12 September. Den Burg Doopdienst. Aangifte Vrij- dagavond 8 11. in de consistoriekamer. INGEKOMEN PERSONEN. Arend Oosterbroek en gez. v. A'dam, 2e Helmerstr. 381is. n. Haffeldei'weg 10. Pieter W. Stoepker v. Velsen, Zinno- veltlaan 9 11. Emmalaan 1. Jeitje do Groot v. Den Helder, Binnenhaven 29 n. Witte Kruislaan 18. Dirk de Graaf, v. A'dam, Iludsonstr. 138hs n. Waalderstr. 47. Hel le C. Feikema v. Nijmegen, Berg en Dal- seweg 81 n. De Cocksdorp 16. Halbe Ypenga v. Opsterland, Ureterp 194 naar Peperstr. 41. Reinette Wuis v. A'dam, le Helmerstr. 104 n. O 171. Krijn C. Kaan, v. Koudekerke B 212 n. Schilder- ei nd 78. Wilhelmina C. Tjemkes v. Am sterdam, le Breeuwersstr. 18 in naar Waalderstr. 22. Marinus C. v. Boven v. Haarlem, Nachtegaalste. 61 naar C 68. Louise C. Meijer v. Gouda. Kleiweg 24 n. De Cocksdorp 1. VERTROKKEN PERSONEN. Cornells J. Smit v. Molenstr. 35 naar Canada. Gysbertus D. van Uden V. Mo lenstr. 17 11. Tilburg, W. Barendsstr. 17. Aaltje Griek v. Weststr. 28 n. Arnhem, Tooropstr. 41. Albert Hoving v. II S naar Callantsoog. Trijntje W. Koorn van le Kogerdwarsstr. 21e n. A'dam, Sportstr. 9 II. Jacobs Kuiper, ev de Winter en gez., v. Wilhelminalaan 50 11. Bussum, Radboudlaan 10. Jacoba Barhorst van Zwaanstr. 12 n. Merkelbeek, Dorpsstr. B 80. Maartje Zegel, wed. v. Blom, v. Ou- deschild 4 11. Apeldoorn, Klokstr. 28. Gerritdina Blom v. Oudeschlld 209 11. St. Pancras, Benedenweg 147. Oatharina J. Bakker v. Wilhelminalaan 110 naar Baarn, Leestr. 32. Geertruida K. Bier steker v. C 101a 11. Bcnnebroek. Elke Coloradokever, in de herfst nog in leven, Zal u in het voor/aar veel schade geven. OUDEN VAN DAGEN MAAKTEN EEN RONDRIT OVER TEXEL. DEN BURG. De ouden van dagen, woonachtig in de Molenstraat, hebben Zondagmiddag per Tesobus een rondrit gemaakt ovti Texel, waarbij de diverse versieringen werden bekeken. Er werd van Den Burg gereden naar Oudeschild, Den Hoorn, De Koog. Hiér werd in het Hotel van dhr Bonne een kopie thee gebruikt met een gebakje van bakker Hniberts. De tocht ging vervolgens door Eierland naai De Cocksdorp en terug over Oosterend en De Waal weer naai' Den Burg. Het was voor de oudjes een mooie middag, waarop liet bestuur van dc buurtvereniging met voldoening kan terugzien. P.I.T.NIEUWS. Jullie zult wel eens denken, die Texe laars hebben goed praten. Die biyven rustig by de eigen haard en laten ons hier wat modderen cn op z'11 best schrij ven ze nog eens een brief of een P.I.T.- stukje. Maar daar houdt het ook mee op. Nu is het een feit, dat jullie het veel moeiiyker hebt dan wy. Maar wy hier zien niets liever, dan dat jullie je door al die moeilijkheden dapper heenslaat. Geen mens kan dat van zichzelf. Elk mens kan dat echter wel met en door zyn God. Met en door Christus, zijn Hei land. Jullie denkt maar eens over dat diepe woord uit de Bybel na: ..Ik ver mag alle dingen door Christus, Die my kracht geeft". Er was op 30 Aug. ook nog een jarig heid in Indië. B. Koningsveld was de ge lukkige. Amice, nog gefeliciteerd met. dat feit, van heel Texel! Kome voor jou en voor al je wapenbroeders spoedig de dag van de terugkeer!

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1