r Waar kwamen onze gasten vandaan Nieuwe bonnen De Jubileumfeesten stonden in het teke.n van veel feestvreugde en eensgezinde samenwerking V. i ZATERDAG U SEPTEMBER 1948 62e JAARGANG No. 6252 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. TER OVERDENKING. Geloven in God is geen rustig iets. Het wordt niet om-niet gegeven, liet moet veroverd worden, er moet om ge vochten worden, telkens weer opnieuw. Wat ge vandaag meent te bezitten en als zeker eigendom in uw hart met u te dra gen, dat kan u morgen we'er ontvallen, geheel cn al. Als ge heden uw handen vouwt en tot uw God bidt, kunt ge straks volkomen leeg en dor van binnen zijn en als een armzalig, van God verla ten mens u gevoelen. Geloof en onge loof, Godsvertrouwen en twijfel, hebben en niet-hebben, wisselen elkaar af in uw diepste leven. En misschien zal dat wel zo zijn en blijven tot het uur van uw dood. Geloof is geen rustig iets! En toch: ondanks dit smartelijke dobberen en golven, waaruit zo vaak ons leven, ook ons diepste leven bestaat, Als ge nog één korrel geloof in uw ziel draagt, dan zult ge, u bezinnend op uw diepste we zen, en oproepend het heilige in uzelf, hoe verborgen dat ook ligt, nochtans vast houden, ook door twijfel heen en in donkere dagen, aan wat ge éénmaal ge grepen, in werkelijkheid nooit meer los laten kunt. Dan zult ge een melodie ken nen, die boven alle andere tonen in uw levenslied uitklinkt en haar meezingen, ondanks uzelf. (Overgenomen uit: „Wijd uw dag"). van 12 tot en met 25 Sept. 1948 Bonneu voor brood, 207-1, 207-2 brood is 800 gr. brood 208 brood is 400 gram brood Alle bonkaarten 209 algem. is 120 gr. spijsolie 210 algem. is 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 211 algem. is 1 ei 212 algem. is 200 gram rijst 213 algem. is 400 gram brood Bonkaarten KA, KB, KC 810 215 algem. is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 216 algem. is 200 gr. kaas of 250' gram korstloze kaas 217 algem. is 50 gram thee 218 algem. is 125 gram koffie 219 algem. is 250 gr. waspoeder 220 algem. is 750 gr. suiker, boterham strooisel enz., of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperin gen. 15 229 is 200 gr. kaas of 250 gram korst loze kaas Bonkaarten KD, KE 810 221 algem. is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 222 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 223 algem. is 500 gr. suiker, boterham- strooisel enz., of 1000 gr. jam, stroop enz., of 500 gr. versnaperin gen 224 algem. is 500 gram waspoeder E 235 is 500 gr. bloem of zelfrijzend bak meel of kindermeel of kinderbiscuits Tabak- er. versnapcringenkaarten enz. QA, ()B, QC 808 105 versnap. is 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 108 versnap. is 100 gr. versnaperingen, of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 200 gr. jam, stroop, enz. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 810 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook Q. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 10 Sept. 1948 worden ge bruikt. IN HET VERVOLG Bonnenlljst eenmaal per 14 dagen Het CDK. deelt mede, dat voortaan eenmaal per 14 dagen een bonnenlijst ge publieeerd zal worden. Het systeem van wekelijkse lijsten, dat in de vacantie- maanden reeds onderbroken werd, zal nu dus definitief verlaten worden. Een en ander houdt ook in, dat de broodbon- nen weer voor een tijdvak van 14 dagen tegelijk worden aangewezen. De bonnen voor tabak zullen voorlopig nog op de oude wijze worden bekend ge maakt. dus telkens op de Donderdag, volgende op het verschijnen van de bon nenlijst. KÈUZEBON AFGESCHAFT. Te beginnen met de distributieperiode 11 Sept. zullen geen keuzebonnen meer worden aangewezen. Met uitzondering van brood, tarwegriesmeel en tarwe- vlokken, zullen van die datum af de thans op de keuzebon beschikbare pro ducten vrij kunnen worden verkregen, derhalve vermicelli, macaroni, spaghetti, noedel, vermicellisoep en mie, beschuit biscuits, wafels, speculaas, koekjes, ont bijtkoek, taai-taai, korstjes, stroopwa fels en gebak. Brood (ook wittebrood» blijft op de broodbon, tarwegriesmeel en tarwevlok- ken kunnen met ingang van 11 Sept. op de bloembon worden betrokken tot een hoeveelheid, gelijk aan die voor tarwe bloem. ZON. MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 11 Sept, op om 6,09; on der om 7,03. Maan: 18 Sept. V.M., 26 Sept. L.K. Hoog water ter rede van Texel: 11 Sept. 2,30 en 3,05. 12 Sept.. 3,50 en 4,20. 13 Sept. 5,00 en 5,55. 14 Sept. 6,35 en 7,20. 15 Sept. 7,45 en 8,15. 16 Sept. 8,30 en 9,00. 17 Sept. 9,10 en 9,30. Nu het seizoen 1948 practisch ten einde is, heeft de V.V.V. Texel een voor lopige statistiek samengesteld om te on derzoeken, uit welke plaatsen de mees ten van onze gasten vandaan kwamen. En wat al vermoed werd, is ook bewaar heid, nl. dat Amsterdam verreweg het grootste aantal bezoekers leverde. Om nu eventjes met getallen te gaan goochelen, laten we een paar steden vol gen, met daar achter vermeld het per centage gasten dat zij leverden. Amsterdam 25 pCt., Rotterdam 10 pCt. Utrecht 6 pCt., Haarlem 4.5 pCt., Don Haag 4.2 pCt., Hilversum 2.8 pCt, en Groningen 2 pCt. Als we kijken naar do verschillende provincies, dan merken we al spoedig det. Noordholland de boventoon voert. We later, nok hier even wat getallen volgen. Noordholland 43 pCt., Zuidholland 25 pCt., Utrecht 10 pCt,, Gelderland 6 pCt. Noord Brabant 5 pCt., Limburg 3 4 pCt. Bijna de helft van onze gasten komt dus uit Noordholland. Kijken we even over onze grenzen, dan zien we dat België dit jaar 2 pCt. van al onze gasten geleverd heeft. Inderdaad bleek Texel bij onze Zuiderburen wel heel hijzonder in trek zijn, en verande ren de finantiele verhoudingen niet, dan zou het volgend seizoen nog wel eens een grotere invasie van Walen en Vlamingen op Texel kunnen plaats vin den. Wat zeggen ons deze getallen? In de eerste plaats tonen1 zij aan, dat de Wes telijke provincies de meeste gasten leve ren. Nu wij weten, waar de gasten over het algemeen vandaan komen, kan er met de propaganda van Texel terdege rekening mee gehouden worden. Of de de propaganda richt zich lot die gebie den, waar Texel reeds goed bekend is, om dit uit te buiten, of zij richt zich tot onontgonnen gebieden. Aan de hand van verdere onderzoekingen zal de V.V.V. Texel haar propagandaplan voor het volgend jaar vaststellen. G.W.O. De Haven te Oudeschild waar gedurende het seizoen de duizenden vreemdelingen aankwamen. ORANJEFEEST TE DE KOOG. Zaterdag j.l. vierde Du Koog zijn Oranjefeest, De zon, die anders nogal eens graag afwezig wil zijn bij de zo merfeesten in De Koog, gaf nu fleur aan de bont-versierde vliegers en het bedrijvige gedoe van de kinderen aan 't strand. Nadat dhr Akkerman de jeugd op de betekenis van deze dag had gewezen, begon de vliegerwedstrijd Statig stegen dp vliegers omhoog in de blauwe lucht en hoewel de deelname groter had kunnen zijn, kan toch het re sultaat bevredigend genoemd worden. Alleraardigst was de vlieger van Hcnkie Kieviet, een rood-wit-blauwe luchtbal lon met schuitje. Samen met die van Dickie Kikkert en Beitus Kieviet, be hoorde deze tot de beste. Maar liet Oranjecomité toonde begrip voor alle kunstproducten te hebben en gaf aan ie dere vlieger, die in de lucht was ge weest, een prijsje. Ja, er waren pechvo gels, zoals Jan Daalder, die in de vroege ochtend zijn vlieger nog even opliet bo ven het strand. De vlieger nam een bad en Jan kon niet meer nieedopn. En Hans Afman, die een levensgrote politie agent Dij de proefvlucht zijn nek had zien breken en nu met de kop alleen op het veld verscheen, 't Volgend jaar be ter, jongens! Gesterkt door fruit van M. S. en Kramer (nog wel bedankt,heren!), trok daarna een 100-tal kinderen naar het strand voor het maken van zandfi- guren. De jury kwam voor een zware taak te staan, maar tenslotte kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: Groep I 6 en 7 jaar: 1. Irene Eelman en Anna Spigt; 2. Simon Daalder; 3. Jan Zoetelief. Groep II 8, 9 en 10 jaar: 1. ICees Bon ne „Texel"; 2. Ada Boogaard, „Dorps kerk"; 3. Johan Knol „Boot"; 4. Dicky de Munck „Meeuw". Groep III 11-13 jaar; 1. Albert Wilkes en Piet Slot „Karei Doorman"; 2. Klaas Bonne „Kroon en W"; 3. Arie Eelman „Dorp". Nadat alle kinderen nog op een ijsje getracteerd waren, trokken ze naar huis, de gelukkige winnaars met hun prijzen onder de arm, om 's middags weer aan wezig te zijn. Om 2 uur arriveerde Texels Fanfare corps en maakte een rondgang door het dorp. Helaas was De Koog niet ver sierd. De redenen zijn bekend: seizoen- drukte en nog eens seizoendrukte. Eén uitzondering was er, de fraai versierde school, n.ooi in het groen gezet en van een grote gekroonde J voorzien door de jeugd en leerkrachten van de school. De poppenkastvoorstelling begon en wo kunnen dadelijk De Koog feliciteren met deze aanwinst. De kast ziet er keu rig verzorgd uit, de decors zijn fris en fleurig en de poppen zijn artistiek uitge voerd. Ze stonden enige dagen tentoon gesteld bij de Fa. Zegel in Den Burg en trokken ook daar veel belangstelling. Jan Klaassen en Katrijn speelden het traditionele spel met de huisbaas (wat keek die kerel zuur!), de veldwachter cn de lange Dood van Pierlala. De tovenaar kwam van een koude kermis thuis. Tus sen de 2 voorstellingen in werden volks spelen gehouden, waarbij veel gelachen werd. Winnaars: 1. Spiering; 2. K. Borg man; 3. P. Eelman, met hun dames. Uitslag Strijd om de man: 1. mw. Ko ningsveld; 2. mw. N. Pothmann-Vermeu- len; 3. mw. J. Eelman-Vermeulen. Daarna begon de eerste (en stellig niet de laatste) wielerronde van De Koog. Het traject vertoonde enige scher pe bochten en een eind grasbaan, maar werd toch snel afgelegd. Winnaars: (14 1.m. 17 jaar); 1. Geb. Boogaard; 2. Jan v. d. Vis 3. Arie Domna. 18 jaar en ouder: 1. W. de Boer; 2. Jail Bonne Kzn.; 3. L. Bakker. Luut had pech. Hij lag pim. 15 m. voor het peleton bij het ingaan van de laatste bocht, toen 'n Tesobus hem de weg ver sperde. Daardoor verspeelde hij zijn kans op de eerste plaats. De avond leverde liet bewijs, dat de Kogenaars goed kunnen improviseren. Ze stampten op de speelwei ('t Petrolie- veld), zo maar een verlichting aan lan ge masten uit de grond en op dit terrein zijn op een alleraardigste manier volks spelen gehouden. De heer en mw. Re- horst waren met hun dochtertje aanwe zig en hebben ook van harte gelachen om dit. spontane feestvieren. Winnaars: Kruiwagenrace voor paren 1. W. Zijnr, 2. II. Iiiewiet met hun dames. Zaklopen datnes: 1. J. van Heerwaar den; 2. N. \an Heerwaarden; 3. M. Stark Het succesnummer was ongetwijfeld het nr. hoedenslaan voor heren. Ge blinddoekt, gewapend met een lange da meskous, die opgevuld was met hooi en getooid met een lange puntmuts, gingen de heren elkaar te lijf. De bedoeling was om de muts van de tegenstander af te slaan. Het publiek kreeg zo nu en dan ook letterlijk de kous op de kop en we zagen de heer en mw. Rehorst ook her haaldelijk een duik nemen om aan het dreigende gezwaai te ontkomen. Win naars: 1. T. v. Duinkerk; 2. Koningsveld. Tot slot sprak dhr Akkerman een dankwoord en wees nogmaals op de be tekenis van deze dag voor ons volk. Voor de laatste maal klonken de tonen van Texels fanfarecorps en staande zin gen de honderden aanwezigen het Wil helmus. Daarna vlamde het kampvuur op en terwijl dit langzaam uitbrandde, gingen de feestgangers uiteen. Tóch moet De Koog nog eens laten zien, dat ze ook kunnen versieren. Afgesproken? DE WAAL. Zaterdag vond onder begunstiging van mooi zomerweer het kroningsfeest plaats. Te half 10 werd begonnen met een bloemenoptoeht. Hiervoor was gro te belangstelling. Er was veel werk ge maakt van de verschillende onderwer pen. Onder de opgewekte Klanken van VIOS werd een rondgang door het dorp gemaakt. De jury, welke bestond uit de heer en mw. Janse, alsmede mw. Kuys, had geen gemakkelijke taak hieruit het. mooiste te beoordelen. De le prijs werd toegekend aan trac lor met zelfbinder, R. P. Keijser en J. Cupido; 2e. Flipje, H. Rikkcnberg; 3e. vliegmachine, G. Stolk. Van de costuums kregen de le prijs Texelse klederdracht, Willy v.d. Berg en H. Plaatsman; 2. roodkapje, Anke du Porto, M. Hopman en L. Koopman. Een eervolle vermelding werd toegekend aan C. en G. Boot met watermolens. Daarna begonnen de kinderspelen op het feestelijk versierde terrein, waar tussen door de kinderen onthaald wer den op limonade en fruit. De uitslagen waren als volgt: Jongens le en 2e klas: G. du Porto, J. Kloosterman, D. Mozes. Meisjes le en 2e klas: G. Keijser, N. v. Heerwaarden, Oobi Betsema. Jongens 3e en 4e klas: Dolf Keijser, Kees Boot. M. de Wolf. Meisjes 3e en 4e klas: N. Witte, G, Koopman, G. Meedendorp. Jongens 5e t.m. 7e klas: A. Kooger, P Hopman, C. de Wolf. Meisjes 5e t.m. 7e klas: M. v. Heer waarden, Mattie Keijser. Hannie Witte. Na aflooD hiervan vond de prijsuitrei king in de school plaats, waar tevens snoep werd uitgedeeld en allen een I amandelbroudje kregen. Des middag om 2 uur begonnen de andere spelen. De uitslagen waren: Hardlopen ronde van Tienhoven 2230 m.: 1. B. Heerschap, 2. Jn. Hopman; 3 Alh. Keijser. Bloempottenloop: 1. mej. A. Reitsma, 2. mej. R. Verburg; 3. mej. P. Eelman. Tonruiteren: 1. G. Keijser; 2. P. Blan kevoort; 3. J. Hopman. Hoedengeveeht: 1. mej. Beekenkamp; 2. mw. Koopman-Madoesai; 3. mej. T. Henkes. Jassenrace: 1. B. Heerschap; 2. Jn. Hopman; 3. Ko de Wolf. Hindernisrace v. dames; 1. mw. Keij- ser-Kikkert; 2. mej. R. Verburg; 3. mw. Verjjzer-Koopman. 's Avonds werd er nog eer. lampionop tocht gehouden en de Strijd om de man en de Vrouw. Als winnaars van de mooi ste lampion werden door de jury aange wezen: 1. C .v. Heerwaarden met 50-ja- rig jubileum; 2. J. Bakker met para- pluie; 3. Dolf Keijser met kroon. Winnaars van de Strijd om de man waren: mw. Daalder-Barhorst en mej. M. du Porto. Tot slot volgde nog een gezellig bal. E. DEN BURG. Begunstigd door een vrolijk zonnetje, begonnen Dinsdagmorgen de festvitei- ten aan Den Burg, toen Texels Fanfare een rondgang door Den Burg maakte. Dat er op deze dagen veel van deze man nen gevergd is, zult u wel niet ons eens zijn Zij hebben liet echter met liefde ge daan, laten we dit niet vergeten! Om 16 uur werden op de Wilhelmina- laan volksspelen gehouden, nl. ringste ken te paard en ringsteken per rijwiel met duo-passagier, gevolgd door hen snelloop om Den Burg, vanal de Groe- neplaats. Velen kwamen hier naar kij ken. Snelloop om Den Burg. Jongens tot 15 jaar; 1. Bob Bakker, 2. Joop vd. Kerkhof, 3 B. Mulder. Heren: 1. B Heerschap, de Waal, 2. .1. Ellen, 't Noorden, 3. I). v.d. Slikke. De allegorische optocht. De deelname aan de 's middags ge houden allegorische optocht was niet, groot, eerlijk gezegd viel 't ons tegen maar wat er was, kon de toets van de critiek ruimschoots doorstaan. Het oor deel luidde algemeen, dat er heel veel werk van gemaakt was. Noemen we bv. van de originele groep de Texelse sehapenboet en niet te verge ten de slagers uit Den Burg in rust als gevolg van het lage vleesrantsoen. Van de andere groepen vielen op, die van de 11 provinciën en die der oude en nieuwe klederdrachten. We hoorden van 'n bij zonder goed geslaagde allegorische op tocht in Den Hoorn en onwillekeurig kwam bij ons het idee naar voren, dat het niet gek geweest zou zijn als deze optocht gecombineerd was gehouden. Dit zou het geheel nog mooier hebben gemaakt. De prijzen van de allegorische op tocht. werden toegekend aan; groep ori gineel: 1. Sehapenboet, personeel Gebr. Bruin; 2. Piggelmee, Fam. Venema;3. de Oranjeboom bloeit. Dames Lap, Witte en Sambeek. 4. De Texelse slagers in rust, De mooiste groepen: 1. Elf Provinci ën, tevens winnaar van de wisselbaker, Parkstraat; 2. Kroning, eveneens Park straat (ons compliment); 3. Hulde aan de Kroon, Fam. Agter en Verstegen. Aan Texels Fanfare, die ook met een wagen was uitg' komen, werd een extra prijs toegezegd. Kleine groepen: 1. oude en nieuwe klederdrachten. Fam. de Bloois en 2. kaasdragers, meisjes Oele cn Bruin. Een en ander trok veel kijkers. Be volksspelen aan de Emmalaan. Op een terrein aan de Emmalaan, waar eens een huishoudschool zal ge bouwd worden, werden 's middags di verse volksspelen gehouden, waar veel animo voor getoond werd. Er waren niet alleen veel deelnemers(sters)maar ook talrijke belangstellenden op het feest terrein aanwezig. Het- weer hield zich best ondanks de minder goede weers voorspelling, al was het er koud. De spelen werden opgeluisterd met gram- mofoonmuziek van de Wilt. Voor de aanvang der wedstrijden werden er 180 postduiven losgelaten van de Texelse postduivenhouders. Het was een aardig gezicht de fladderende duiven het lucht ruim te zien kiezen. Vliegerwedstrijd. Voor de vliegerwedstrijd was er veel interesse, daar we niet minder dan 10 vl iegers zagen opstijgen. Er stond een flinke bries, dus ideaal vliegerweer. Er waren mooie exemplaren bij, zodat ook hiervan veel werk gemaakt was. Het resultaat was: hoogste vlieger: 1. F. v.d. Gracht; 2. Plantinga; 3. II. Prins. Mooiste en origineelste vlieger: 1. Ne derland en Oranje (dubbele, vlieger), C. Graaf: 2. molen, J. Graaf (na loting); 3. Piet Hein, zusjes Boon; troostprijs pop petje, II. Prins. De opvoering van Tliomasvaer en Pieternel. 's Avonds werd onder enorme belang stelling een opvoering in liet Park gege ven van Tliomasvaer en Qjeternel, dat een prachtig verloop had. Het weer hield zich nog steeds goed, zodat alles meewerkte. Dhr J. v.d. Pijl. voorz. van het Oranjecomité, opende met een wel komstwoord en deed een berbep op liet publiek de nodige stilte tijdens de op- UITGAVE v.h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg TexelPostbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankvei en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg BEKENDMAKING. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat dezer dagen van het Bureau hydografie is losgeslagen en verloren geraakt een peilschaal met driepoot. Bij aantreffen door aanspoeling of anders zins wordt gaarne onmiddellijk bericht ingewacht hij de Burgemeester. Texel, 8 September 1948. De burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. voering in seht te willen nemen, een verzoek, dat ten volle werd nagekomen. Spr. riep speciaal wolkom Burgemees ter en mw. Rehorst en de schrijver-dich ter van het gegevene, dhr H. Fenijn, uit Alkmaar, beter bekend als Huib de Rij melaar, die met een applaus werd be groet. Dhr Fenijn is er volkomen in ge slaagd uit de hem verstrekte mededelin gen iets moois te scheppen, nl, diverse voorvallen op ons eiland en in het land zelf, die gedurende de 50-jarige regering van Koningin Wilhelmina (thans Prin ses Wilhelmina) zijn voorgevallen. Hel zou ons tv ver voeren alle gebeurtenis sen te memoreren, ook omdat het in de bedoeling ligt deze „Tliomasvaer en Pie- ternel"-rijm in druk te doen verschijnen, zodat een ieder die hier idee in heeft, (dal zfjn wjj toch allen), een ex. kan ko pen. Het Oranjecomité zal nog nader be kend maken wanneer dit liet geval is. Een heel goede vertolking In de verlichte Muzieknis, met op de achtergrond een dennenboom, voorzien van oraujelampjes, werd een heel goede vertolking gegeven van de wederwaardigheden van Tliomasvaer en Pieternel, die beiden in oud-Texels- costuum voor liet voetlicht kwamen. .Mw. Vrijdag-Keijser vervulde de rol van Pieternel en dhr G. Bakker die van i liomasvasr. Het was heel stil tijdens de opvoering, zodat we wei van mening zijn, dat aiie aanwezigen onder de in druk waren van hetgeen genoemden ons le zeggen hadden. In een kort. tijd, de opvoering duurde ongeveer 1 uur, zagen wij de gebeurtenissen als het ware ons oog 'voorbij gaan, waarbij vooral die van de oorlogsjaren 1940-1945 een diepe in duik achterlieten. En er tussen door een kwinkslag, die een gulle lach teil gevol ge had. Treffend waren de laatste woor den, God zegene ons Oranjehuis en God zegene ons Vaderland, gevolgd door het Wilhelmus, gespeeld door Texels Fan fare. waarbij het publiek meezong. Wij zijn niet alleen vol lof voor beide medespelenden, maar ook voor de muzi kale en vocale medewerking van het fanfarecorps cn een aantal leden van de R. K. Zangver. „Oon Amore". Dit sloot prachtig aan hij deze opvoering. Geen wonder, dat de voorz. van het Oranjecomité de medewerkenden harte lijk dank zei voor al het moois, dat zij deze avond gebracht hadden. Dit werd door een krachtig applaus onderstreept. Met een driewerf hoera voor Koningin Juliana kwam het einde van deze sa menkomst, die zeker nog lang in onze herinnering zal blijven voortleven. Een polonaise door Den Burg. Texels Fanfare voorop, met de bran dende fakkels, trok tenslotte nog door Den Burg, gevolgd door een grote me nigte, waarbij ecii polonaise werd uitge voerd door de verlichte straten. Dit was een fantastisch gezicht. Resumerende geloven we zonder over drijving te kunnen zeggen, dat Den Burg op een waardige en grootse wijze rt'ze jubileum- en kroningsfeesten heeft gevierd en er duidelijk is bewezen, dat er met eendrachtige samenwerking veel is te bereiken. Z. Vervolg Oranjefeesten pag. 4 li LM NIEUWS. 7,WEVENDE GRATIE Zwevende Gratie met in de hoofdrol Sonja Henio cn Michael O' Shea, is een s.vmphonie r an schoonheid en gratie en monumentale shows op het ijs, afgewis seld door ijshockeyflitsen en romanti sche scènes. Chris Linden, 'n charmant bescheiden meisje, is de ster van een se lect groepje revuegirls op schaatsen. Het gezelschap treedt op in de pauze van de ijshóekeywedstrijd tussen Cana dian Seals en de New York Wild Cats en Chris, die tot over haar oren verliefd is op de beroemde Don Martin, de on stuimige goal-gelter van 't New-Yorkse team, slaat de verrichtingen van haar afgod met spanning gade. De wedstrijd ontaardt al spoedig in een algemene kloppartij en Don, die bij dergelijke in cidenten de (oon aangeeft, wordt wegens handtastelijk optreden 5 min. geschorst Daarna werpt hij zich weer inet"hnthou- siasme in de strijd, maar een tweede voorval, dit keer van hoogst ernstige aard, maakt een abrupt einde aan zijn carrière als beroeps-ijshockeyspeler. Hij slaat n.l de scheidsrechter tegen de vlakte cn wordt kort daarna voor het le ven uitgesloten. De toekomst ziet er dus I donker voor Don uit, maar het komt toch tot een huwelijk met Chris, met 'n I gelukkig einde na veel spannende ge beurtenissen.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1