Plechtige afkondiging Grondwetsherziening in Openbare Raadsvergadering In de daartoe speciaal belegde open bare raadsvergadering op Maandagmid dag, waar alle raadsleden tegenwoor dig waren, behalve de hr. P. v. Heer waarden, het Communistisch raadslid, kwam als punt 1 aan de orde, de plech tige afkondiging van de grondwetsher ziening. Rede Burgemeester Rehorst Burgemeester Rehorst met ambtske ten om, hield een korte rede, waarin hij de betekenis van deze grondwetsherzie ning uiteenzette. Spr. zei het met het standpunt van de Minister eens te zijn, om de grondwetsherziening in 'n raads vergadering te behandelen. Bij vorige grondwetsherzieningen kwam hier niet zoveel van terecht en werden de veran deringen in de grondwet atgelezen van de stoep van het raadhuis, waarbij er practisch door het publiek niet op gere ageerd werd. Het v as als het ware "een lege formaliteit. Het is zeker goed zich een ogenblik te bezinnen bij dit gebeu ren. Met de verkiezing van de leden dei Staren-Generaal, dit jaar is 't wel enigs zins anders, daar het nu ging om de grondwetswijziging, zodat dit door drong tot alle lagen der bevol king. Het volk is door middel van de grondwet jn het bezit gekomen van be paalde rechten, waar geslachten voor gestreden hebben, zoals b.v. het alge meen kiesrecht en de vrijheid van on derwijs. Engeland kende reeds in de 13e eeuw een grondwet, waar de rechten in het -Magna charta (grote oorkonde van 1215, een merk vaardige grondwet der Engel sen, die tegenwoordig nog als het pal ladium der nationale vrijheid vereerd wordt), waren opgenomen. Door de out wikkeling in het laatst der 1Se eeuw en de Franse revolutie, waardoor beroering onder de bevolking ontstond, kwam in ons land in 1813, onder koning Willem 1 een commissie voor de grondwet tol stand, waardoor in 1814 een grondwet ontstond. Deze is ver30hillende keren gewijzigd, o.a. in 1815, 1848, 1S8T, 1917 falgemeen kiesrecht en vrijheid van on derwijs), 1922, 1938 en nu in 1948, waar bij het gaat om: te komen tot 'n nieuwe rechtsorde voor de overzeese gebieds delen Indonesië, Nederlandse Antillen enz.) en verder om het inkomen van een Koning of Koningin vast (e stellen, die afstand van de Kroon heeft gedaan, het invoeren van het instituut van Staats secretarissen en een aanvulling op de regeling tot mogelijkheid van grondwet telijke bevoegdheden van burgelijk ge zag op andere organen van burgelyk gezag. Na het voorlezen van do gewijzigde grondwetsartikelen viel de hamer en was aan deze plechtigheid een einde ge komen. Vergadering werd voortgezet De raadsvergadering werd hierop voortgezet, waarbij de voorzitter mede deelde, dar het raadslid Van Heerwaar den om principiële redenen afwezig was. De notulen der vorige vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken en mededelingen Op diverse raadsbesluiten was be richt van goedkeuring ingekomen, o.a. op het besluit van 2 jaar geleden, waar bij de raad zich uitsprak voor het stich ten van een kookinrichting voor afge keurd vlees. Aanbesteding zal spoedig volgen, waarbij voorzitter hoopte, dat deze zaak goéd zou mogen werken, daar het met het begraven van cadavers een onhoudbare toestand is. Aan Mej. Botma, onderwijzeres aan de O L.School te Oosterend, werd met in gang van 24 Nov, a.s. eervol ontslag ver leend. Verder kreeg Mevr. Rab-Akker- man eervol ontslag ais regentes van het Burgelijk Armbestuur, welke instelling deze lierDt omgezet zal worden in Maat schappelijk Hulpbetoon. Wederopbouw per 1 Nov. aan de gemeente Er werd verder mededeling gedaan, dat de wederopbouw per 1 Nov. over zal gaan aan de gemeente, waar B en W. een dankbaar gebruik van willen ma ken. Deze dienst komt dan onder recht streekse leiding van de Dir. van ge meentewerken. Drie krachten, 1 Adm. en twee Techn. komen dan in gemeente dienst. De waterleidingplannen De waterleidingplannen hebben nog steeds de aandacht van hogere instan ties. In verband hiermede zei voorzitter dat onlangs een bespreking heeft plaats gevonden met een lid van Ged. Staten en de Dir. van de Prov Waterleiding. De waterleiding in Zuid-Eierland mag voorlopig geexploiteerd worden. Wat de drinkwatervoorziening op het eiland be- WANNEER MOET TK NA AR HET dtstribdtiek a ntoor? TIJDEN VAN UITREIKING VAN LEVENSMIDDELENKAARTEN. Oosterend le dag 23 Sept. Alleen zelf- verzorgers Oosterend van 9 10.30 uur. Geen zelfverzorgers, van 10.30-11.30 uur Bosch weg. 11.30-12.30 uur Schoolstraat. I-2 uur Weststraat. 2-3 uur Hoekstraat. 3-4 uur Peperstraat nrs. 1-20 2e dag. 21 Sept. 9-10 uur Peperstraat de nrs. 21-40, van 10-11 uur, nrs. 41-60 van II-12.30 uur, nrs. 61 en hoger, van 1-2 u. Nieuwstraat, 2-3 uur Kerkstraat, 3-4 u. Kerkplein. NIEUWE WERKKLEDINGBONNEN De bonnen voor werkkleding H7 en L7 zijn geldig verklaard. De bonnen Hl t.m. H6, LI t.m. T.6 en de rantsoenbonnen FC en FD blijven voorlopig geldig. PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEMEENTE. De Coeksdorp. Vrijdagavond 8 uur Doop aangifte aan de pastorie. treft, zal hiernaar een grondig onder zoek worden ingesteld, zodat het er wel in te zien is, dat er na verloop van enige jaren in voorzien zal worden. De hr. Bruin klaagde over de slechte drinkwatervoorziening van regenputten en bakken. De voorzitter antwoordde, dat al het drinkwater zonder uitzonde ring afgekeurd wordt. De hr. A. Backer wilde ook een onder zoek instellen naar de kosten die de boeren en particulieren maken bij de aankoop van water. Hiermede zal reke ning wordep gehouden. Weth. Hin.zei, dat de hr. Van Groning en een rapport zal uitbrengen over de omzetting der bedrijven en dat genoem de verzocht is, ook het punt watervoor ziening hierin op te nemen. De salarisverordening, regelende de bezoldiging van het personeel in gem. dienst werd gewijzigd, alsmede werd be sloten het gem. personeel een gratifica tie toe te kennen. Met de Wed. A. J. Bruin werd een re geling voor schadevergoeding aange gaan tot een bedrag van f 3000.-. Het be trof hier liet door oorlogsgeweld zwaar beschadigde pand, Warmoesstraat 28 te Den Burg. Over het betreffende perceel is een weg geprojecteerd inverband met het uitbreidingsplan. De raad verleende :ijn goedkeuring tot de aankoop van grond van de Wed. G. Smit Rab e.a., naar aanleiding van de onteigening van gronden te Den Hoorn, ten behoeve van het bouwplan 1948. Het gaat hier om 96 m2 grond tegen een "rijs van f 2.- per m2. Voor de schuur, die op deze grond staat werd voor de duur van 20 jaren het recht van opsta] verleend. De gem. begroting 1949, welke werd aangehnrl»n, zal worden nagpzien door tie raadsleden M. Bakker. Keyser, Roe per en Vlaming. Volgend jaar 38 nieuwe woningen De raad besloot gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van 38 woningen (een principe-besluit), die het volgend .iaar gebouwd zullen worden in het Zui delijk deel van Den Burg, (terreinen Warmoesstraat en Molenstraat.) Met de bouw v an 13 woningwetwoningen is men reeds begonnen. De m3 prijs ligt bene den de f 40.- zei de voorzitter. De Vliegvcldplannen Besloten werd tot deelneming in de oprichting van de N.V. Vliegveld Texel. De voorzitter gaf van de vliegveldplan- nen en het oude vliegveld, een historisch overzicht. Het oude vliegveld was 38 ha groot, het nieuwe wordt 92 ha. Destijds waren de kosten f 54000 voor de gemeente. Texel kijjgt zijn vliegveld terug, omreden er leeds eerder een vliegveld was. Het rijk zal het vliegveld startklaar maken. De totale kosten die aanvankelijk op 2 ton begroot waren zijn opnieuw begroot door de Heide Maatschappij op f 168.000 Voor de aankoop van gronden, het stich ten van gebouwen enz. komt er CO pCi ot f 108.000 voor de rekening van de ge meente (het rijk betaald 40 pCt). Van de ze f 108.000 neemt de provincie 15 pCt voor haar rekening, zodat uiteindelijk 45 pCt voor rekening der gemeente komt, (De totaalkosten voor aankoop van grond en het, te stichten stationsge bouw bedragen f 180.000.) Bovendien zal de kamer van koop handel f 2500.- subsidie ineens verlenen. Uit de op te richten N.V. zal een raad van commissarissen van 5 leden ge vormd worden, waarvan 2 door het rijk aan te wijzen en 3 door de gemeente of streek. Wat de financiële deelname der gem. betreft, wil de gem. de 36 ha grond hiervoor beschikbaar stellen, getaxeerd tegen de prijs van f 1500.- per bunder plus een recht op oorlogschade van plm. f 50.000. Het exploitatie tekort wordt geraamd op f 1500 a f 2000 per jaar. Hiervan'is 40% voor rekening van het rijk en 60°/o voor de gemeente. Dit najaar wil men al met de eerste werkzaamheden beginnen, de grasmat zal er met April 1949 ingezaaid worden. De hr. Westdorp vroeg of de vliegtui gen goed zouden kunnen landen met een grasmat, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordde. Dezelfde spr. vroeg verder of de Heide Maatschappij of de D.U.W. het werk zouden uitvoeren. Voorzitter zei dat het werk door de Rijkswaterstaat zal worden aanbesteed. Een ieder kan er dus noar inschrijven. De voorbereidende werkzaamheden wor den wel door de Heide Maatschappij uit gevoerd. De Dir. van gem. werken zal t.z. tijd het toezicht on de uitvoering van de werkzaamheden hebben. Na goedkeuring van het raadsbesluit hoopt men met November met de voor bereidingen te beginnen. De 3de suppletoire hpgrnting 1948 werd vervolgens vastgesteld. Aan de hr. M. H. Schoonhoven te De Koog werd 'n tweede hvpotheek verstrekt ter grootte van f 2423,-, volgens de fin. regeling 1947 voor een te bouwen woning. De commissie, die de gem. rekening over 1946 onderzocht heeft, had geen op of aanmprkineen en zal deze rekening ter goedkeuring worden opgezonden aan Ged. Staten. Rondvraag De hr. Bruin wilde nog terugkomen op het in de vorige vergadering geno men raadsbesluit om de Kraamlnrich ting op te heffen. De voorzitter antwoordde, dat het voor stel tot tpheffing ernstig overwogen was, al zijn er ook nadelen aan verbon den. Van de kraaminrichting wordt geen Intensief gebruik gemaakt. Voor het armbestuur is het voordeliger nis het gebouw er bij komt. De hr. Bruin stelde voor een andere gelegenheid t"> zoeken. Voorzitter zei, dat het niet te SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag j.l.: Texel 1 - Watervogels 1 5-3 De Coeksdorp 2 - Texel 3 1-4 Texel a - Alkm. Boys. a 4-1 Alzo geen slecht resultaat, 6 punten uit 3 wedstrijden. Na een aardige wed strijd, behaalden wij een volkomen ver diende overwinning op Watervogels. Vooral de liefhebbers van veel doelpun ten kregen waar voor hun geld, acht doelpunten, waarbij echter de resp. ver dedigingen lang niet vrij uitgingen. Reeds zeer spoedig namen wij do lei ding. toen eenboogbal van rechts na veel koppen, springen en duwen, waar- betalen is. Eigenlijk beschikt de kraam inrichting niet eens over beddengoed. De hr. Bruin dacht aan de mogelijkheid dat de Verenigingen of de doktoren er gelden voor beschikbaar zouden stellen. Dit laatste verwekte enige hilariteit. De hr. Vlaming merkte op, dat het be sluit genomen was om de inrichting op te heffen en het nu niet aanging er op ter^g te komen. De voorzitter zei, dat het besluit tot opheffing niet lichtvaar dig genomen is. De hr. Westdorp vond, dat het financiële te kort door B. en W. nogal gunstig was voorgesteld. Er is aan de bevolking een kans gegeven, doch er is onvoldoende gebruik van ge maakt. De aanvrage die er nu zijn geven reden tot denken. Nog een voorstander aan het woord De hr. M. Bakker was het er ni -t mee eens, dat op het besluit tot opheffing niet kon worden teruggekomen. Spr, had zich laten voorlichten over een kraaminrichting te Apeldoorn, waar jaarljjks 500 patiënten worden opgeno men en de gemeente er f 6000- op toe legt, De voorzitter geloofde niet dat er nieuwe motieven naar voren zijn geko men. De hr. A. Backer merkte op, dat het anders zou zijn als er voldoende deel name was. De hr. S. Iieijser had het ingezonden stuk van Dr. Boswijk bevreemd. 2 Jaar geleden hadden de verenigingen er zich voor moeten spannen. De raad was van goede wille en liet besluit tot opheffing werd op goede motieven genomen. De hr. AI. Bakker wilde aandrang uit oefenen om mensen op te leiden voor kraamverzorgster. Voorzitter zei, dat het oprichten van een kraamccntrum mislukt is. Weth. Hin verklaarde, dat het financieel gedeelte het minste bezwaar was. Het was een moeilijk besluit. Tehuis Ouden van Dagen De hr. Bruin, als een ijverig voor vechter voor een tehuis voor Ouden van Dagen, kwam hier nogmaals op terug Weth. De Waard kon hierover mede delen, dat een commissie uit de prote stantse kerkgenootschappen hiervoor een commissie van onderzoek had be noemd en in principe besloten had tot stichting an een tehuis, waarin plaats zou zijn voor 50 personen. De hr. A. Backer wilde ook personen van niet kerkelijke gezindten er aan deel laten nemen. De hr. De Waard zei, dat het tehuis voor een ieder toegangke- lijk was. Ten slotte kwam nog ter sprake het verstrekken van een bouwvergunning, het woningvraagstuk en liet voorgeno men uitstapje, op 7 September 1.1. 'van de gemeenteambtenaren waarvoor de burgemeester geen toestemming had gegeven, omreden dat er voor de feestdagen richtlijnen warm aangege ven. 31 Augustus (Koninginnedag) en 6 September (feesten te Den "Burgl is er vrijaf gegeven. De hr. A. Backer vond het een eng standpunt. Hierna sluiting. MODESHOW DE BIJENKORF Wij verwijzen onze lezers en in bet bijzonder de dames, naar een in dit nr. voorkomende advertentie van de Bijen korf te Den Helder, waarin bekend ge maakt wordt, dat er op Zaterdag 25 en Zondag 26 September een Modeshow gehouden wordt met de nieuwste na- jaars en wintermodellen van japonnen, mantels en bontmantels. Verder wordt er een stand bijpassende hoeden tentoongesteld door Maison Maas. De show wordt gehouden in het ge bouw Formosa aan de Koningstraat. HET LAND- EN TUINBOUWONDER- WIJS OP TEXEL Onder verwijzing naar de advertentie elders in dit blad, delen wij u mede, dat in de aanstaande winter bij genoegzame deelname cursussen gehouden zullen worden in motorkennis, boekhouden en economie, algemene tuinbouwkennis, al gemene landbouwkennis en veeverlos- kunde. De motorcursus is voor Oudleerlingen en volwassenen, de cursus boekhouden en economie is voor Oudleerlingen, Oud- cursisten van de Tuinbouweursus en volwassenen, de algemene tuinbouweur sus is tweejarig, toegelaten worden per sonen van 15 jaar en ouder, de algeme ne landbouwcursus is eveneens tweeja rig, toegelaten worden personen van 18 iaar en ouder. Deze cursus is speciaal voor hen die door één of andere oorzaak niet in staat waren d? landbouwschool te bezoeken. De cursus veeverloskunde is voor Oudleerlingen en volwassenen. De duur der cursussen is 20 weken. De motorcursus is éénmaal per week, de cursus boekhouden en economie twee maal per week, de algemene tuinbouw eursus en de algemene landbouwcursus zijn drie maal per week. De cursus veeverloskunde is één maal per week. Voor iedere cursus zijn minstens 12 opgaven nodig voor hij gaat aanvangen. Geeft u zo spoedig mogelijk op bij het hoofd van de Landbouwschool in Kees Witte een werkzaam aandeel had, in het net belandde. Dick maakte er, ver naar binnen gekomen 2-0 van en nummer drie was een cadeautje van de VV back en keeper, die elkaar in de weg iiepen, waan an Kees Witte dankbaai gebruik maakte. Dit voorbeeld werkte otijkbaar aanstekelijk, bovendien is een 3-0 voorsprong een al te grote luxe, duo vergat Loilo bij een W aanval uit te lo pen en de linksbuiten liadt slechts voor het inschieten, wat hij dan ook prompt deed. Oom Henk leek ons hier niet vrij bij uit te gaan. Na de rust speelden wij tegen de wind, doch dit was geen be zwaar om nog menige aanval op te zet ten. Henk Witte nam met een schot in de benedenhoek het vierde doelpunt voor zijn rekening en door een kopbal van de W linksbuiten, nadat Lolle de bal weggeslagen had, werd het 4-2. Beide partijen maakten nu nog een doelpunt, wij door Kees Witte uit een goede trekbal van Dick en W weer dooi de linksbuiten. Gelukkig bad de wed strijd, behoudens enkele kleinigheden, een volkomen sportief verloop. De scheidsrechter leidde behoorlijk en had de teugels goed in handen. Onze rechts binnen zal moeten leren zich be.ter te be heersen, ten flinke duw, ook al is deze in strijd met de regels, moet je zonder direct op te vliegen in ontvangst ne men, Dit is nu tweemaal goed afgelo pen, een volgende keer zal dit zeker an ders gaan. Denk aan de bekende ezel en de even bekende steen. Texel 3 won in De Coeksdorp met 10 man, de elfde bleek met vaeantie te zijn en de aangewezen reserve vond dit baantje blijkbaar beneden zijn stand, hij bleef tenminste ook zonder afbarichl weg, 4-1. Na wat wij er zo van gehoord hebben, wordt hier nog steeds meer ge praat en gepingeld dan gevoetbald. Het wordt tijd dat hier eens verandering in komt, de vereniging bewijst men bier zeker geen dienst mee. Hulde voor ons A elftal, een 4-1 over winning op Alkm. Boys A. Al zijn deze dan ook zeker niet zo sterk meer dan het vorigs jaar, zijn ze zeker niet voor de poes. Na het futloze partijtje van de vorige week in Anna Paulowna hadden wij al op een dikke nederlaag gerekend. Allen hebben hard gewerkt en boven dien werd er heel behoorlijk gevoetbald. Ook technisch deden wij niet voor de B onder. Bij de rust hadden wij een 2-0 voorsprong door doelpunten van An dries en Piet, die elk 'n als voorzet be doelde bal in het doel zagen belanden Verschillende kansen bleven nog onbe nut. Na de rust hield onze verdediging goed gesteund door Ben en Bob die de gevaarlijkste Boys speler afdoende scha duwde, goed stand. Jan maakte er met 2 goede doelpunten 4-0 van, voordat de gasten de eer nog konden redden. Hedenavond trainen, adspiranten 6 uur, leden 8 uur. Met de moeilijke uitwedstrijd tegen R.K A.F.C., a.s. Zondag voor de boeg ontc breekt er van Texel 1 nu natuurlijk nie mand meer. Voor de werkzaamheden op het terrein op a.s. Zaterdagmiddag zi.in aangewezen Tan Boswijk, Jan v. d. Sterre en Ben Bakker. Texelse Boys. Zondag ging het le naar Petten om daar de tweede comp. wedstrijd te spe len. Zoals Zaterdag reeds in de krant stond, was dit 'n vreemde ploeg voor ons. Petten won de toss en speelde te gen de straffe wind op. Zodoende waren de Boys al spoedig in de aanval en kwa men er gevaarlijke momenten voor het doel der thuisclub, maar het duurde toch ruim 20 min. alvorens het 1ste doel punt kwam en wel door de rechtbinnen toen de keeper het schot van de links binnen niet onder controle kon krijgen. Ook Petten ondernam enige aanvallen, maar deze waren ongevaarlijk en de ach terhoede zorgde er voor dat de bal weer op de andere helft kwam. Vijf min. voor de rust kregen we 'n vrije schop te ne men, even over de helft. De spil nam deze vrije schop en met 'n keihard schot belandde de bal aan de onderkant van de lat en de terug springende bal werd door de linksbinnen ingeschoten, maar de bal was juist lahgs de paal gegaan toen J. Nooij hem op het juiste moment in kopte 2-0. Jammer genoeg moest de kleine Nooy hierna uitvallen, daar hij ongelukkig met zijn been tegen de paal kwam, zodat de reserve in moest vallen De rust ging in met een 2-0 voorsprong. In de tweede helft kwam Petten gevaar lijk op zetten, maar na een kwartier na men de Boys het heft weer in handen en Petten kroop diverse malen door het oog van een naald. De minuten verstre ken en in de stand kwam geen veran dering meer. Scheidsrechter Brugge leidde prima. Het 2de deed liet niet zo goed en moest wederom In SVC zijn meerderen erken nen, nu met 4-0. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden werden van de 4 goals er 2 door de Boys gezet. Pech gehad Boys, een volgende keer be ter. Zaterdag j.l. hebben we een vergade ring gehouden. Hier zijn weer diversen plannen met succes besproken. Voor de grote leden wordt één keer in de maand een clubavond gehouden. En de adsp. hebben iedere week trainen, dag en uur •zullen nog nader bekend gemaakt wor den. Ook zijn de werkzaamheden op het terrein uitgestippeld. En wanneer de oproep in de krant staat is de hele ploeg aanwezig! H.S. O.V.V.-nleuws. Het le ging op de goede weg voort en klopte in een spannende wedstrijd De Koog met 3-1. Het 2e had een gemakkelijke taak, daar De Koog 2 met 8 man verscheen. De Koog won de toss en verkoos voor de sterke, van doei tot doel staande wind, te spelen. O is direct in de aanval, maar de K keeper staat steeds op de goede plaats, 10 min. voor de rust moet hij echter zwichten, als Jaap T. een voorze geeft welke door een K back in eige doel wordt geschoten. Na de rust volgei de doelpunten elkaar regelmatig op to 8-0, met welke stand het einde komt. De Adsp. lieten het tegen De Koog J lelijk zitten en verloren met 5-1. Vol gende keer beter jongens. W S.V.C. De Coeksdorp. De 2de comp. dag is weer voorbij ei S heeft van do 2 te spelen wedstrijdei er 1 gewonnen. Do Adsp. wedstrijd werd afgelast. He tweede speelde thuis tegen 'iexel 3 ei verloor met 4-1. Volgende week bete jongens. Het eerste speelde uit tegen Tex. Boy en met 'n bus vol supporters vertrok keil we naar Den Burg. Het is scheids rechter Do "Jager, die de beide aanvoel ders liet tossen. T wint de toss en speelt eerst voor de wind. Al direct n ue aftrap is S in de aanval, maar dez wordt door de T verdediging afgeslagei Langzaam r.eemt S liet spel in handen maar doelpunten worden er niet ge maakt. De backs staan vrijwel op d middellijn te opereren en er hangt eei doelpunt in de lucht. Na plm. 20 mit spelen is het Luciëu, die met een fraa doelpunt ons de leiding geeft 1-0. Han wordt er door de T ploeg gewerkt om d gelijkmaker, maar de verdediging van houdt stand en het is Ale, die aan d andere kant de voorsprong vergroot 2-t Met deze stand is het rust. Hierna is he 1' dat ontstuimig de S vesting bestookt maar de verdediging weet in dit eerst kwartier de Boys aanvallen te doorstaa: Dan is het S die de bakens verzet en Lu ciën maakt aan alle Boys illusies 'n ein de door nummer 3 in de touwen te depo neren, 3-0 voor S. Nu zijn de Boys nie in staat om ook het vierde en laatst doelpunt te weerstaan. Hel is nu een ge wonnen wedstrijd voor S. Even voor einde denken we dat Ale er 5-0 van za maken, maar zyn schot gaat naast. Kort bi'-rna, floot de arbiter, die uit stekend leidde, deze sportief gespeeld wedstrijd af, die door ons met 4-0 wen gewonnen. Programma voor Zondag. Het 1ste is vrij. 2de uit tegen ZDH. Adsp. A thuis tegen Oosterend A. Hedenavond trainen bij de verlichtin| bij de school. We zyn toch allemaal aan wezig om 7 30 uur? A.s. Vrijdag is he voor de rechtsback van het eerste J Westdorp de grote dag hij treedt dan ii het huwelijksbootje met Mej. Gré Boon Namens SVC van harte gefeliciteerd ei een prettige dag toegewenst. V.V. De Koog In de 2de comp.-wedstrijd heeft het 1 elftal het niet tot een overwinning kun nen brengen. Dat dit een teleurstelling was, na d daverende overwinning van de vorigi week is te begrijpen. Niet dat het eei schande is, een tegenstander als meer dere te erkennen, doch het spel van dl Kogers was ditmaal ónsamenhangem en er was van eenheid weinig sprake. Af en toe was er wel een vleugje enthou siast, spel met aardige combinaties waar uit, bleek dat de kunst wel verstaan wert maar deze waren te sporadisch om suc ces te hebben tegen de Oosterenders die reeds na 10 min. spelen de leidiiy namen. Na ongeveer een half uur spelei maakte een ongelukkige handsbal in beruchte gebied een strafschop, onaf wendbaar en w as de achterstand 2-0. Eeii listig balletje van Jo verkleinde de achterstand en we begonnen met opti misme de tweede helft. Doch tegen de forse O verdediging konden de onzen juiste tegenspel niet vinden en hoewel sterk aanvallend wist men niet te doei punten. Wel moet een pracht schot van Leendert, jammer genoeg legen de lat even vermeld worden. Uit een doelworsteling werd de ach terstand op 3-1 gebracht, met weiki stand bet einde kwam. Het tweede was wel heel ongelukkig I om met 7 man de strijd tegen Oosterendj 2 aan te moeten binden. Het wekte duf geen verbazing te horen dat met 8-0 verloren werd. Beter hebben de adsp. het gedaan door in een pittige wedstrijd met 5-1 van Oosterend adsp. te Winnen. Zo doorgaan jongens, volgende week rekenen we weer op jullie hoor! Willen alle leden er aan denken onmid dellük aan een eventuele oproep om te worden gekeurd gehoor te geven. Aan gezien zij anders per 1 October niet meer mogen meespelen. S.V. „De Zwaluw". En zo behoort onze sportuitwisseling voor 1948 met Stormvogels weer tot het verleden. Zaterdag werd de reis naar IJmuiden aanvaard. Het weer werkte uitstekend mee, 0111 3,16 uur arriveerden we in IJmuiden. Nadat v.e door het S bestuur hartelijk verwelkomd waren, werden de spelers en bestuursleden bij de mensen ondergebracht. De dagen vlogen voorbij. Er werd een bezoek ge bracht, aan de Westertoren, aan de slui- zen, aan de vishallen, waar een grot' party vis aanwezig was. Een bezoek aan een vis-conserven fabriek, waar de leden getracteerd werden op zure haring en zure bommen. En tevens werd de grote strijd tussen Stormvogels en Ajax bijgewoond, die door onze gastheren met 4-0 werd ge wonnen. Voldaan over de hartelijke ontvangst en de prima organisatie werd Maandag middag de terugreis weer aanvaard. De voetbalwedstrijd tegen S adsp. ging niet door wegens de terreinnood in IJmuiden. Het programma voor Zondag is: ZDH 1 - De Koog 1. ZDH 2 - De Cocks dorp 2. Zaterdagmiddag adsp. A naar De Koog A. Donderdagavond verwachten xvij de spelers van het le in school. Zie voor verder nieuws het kastje.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2