Carla Waarom vreemdelingenverkeer. Oud Nieuws wint de grote prijs van Rome Ais we eens kijken in een gidsje van Texel, uitgegeven in 1S98 bij de Texelse Snelpersdrukkerij te Den Burg, dan zien we, dat het voorwoord aldus begint: „Van jaar tot jaar neemt het vreem delingenverkeer hier toe. En geen won der." Dan volgt er een lofzang op de schoonheid r an Texel, want ook in 1898 waren de eilanders zeer chauvinistisch en bezongen in alle toonaarden de lof van Texel. En niet ten onrechte. Dit bewees het steeds toenemende be zoek aan de Parel der Waddeneilanden. De vraag „Waarom dit Vreemdelin genverkeer" is tweeledig te bf antwoor den. We zouden eerst kunnen nagaan waarom oen vreemdeling op reis gaat en kunnen deze vraag betrekkelijk een voudig beantwoorden door te zeggen, dat hij zijn vacantie op aangename en pret tige wijze, in de buurt die hij mooi vindt en vaak nieuw voor hem is, wil door brengen. De vreemdeling verwacht van de plaats waar hij zijn vacantie door gajl brengen, een prettig oord te vinden, waar hij de zorgen van het dagelijks leven van zich kan schudden en krachten kan opdoen voor het nieuwe werkjaar. Wjj kunnen de vraag „Waarom Vreem delingenverkeer" ook stellen door te zeggen: „Waarom halen wij de vreem deling hier naar toe?" Volgons een aan tal echte minnaars van Texel natuurlijk om hen te laten genieten van de onvol prezen schoonheid van dit natuurreser vaat. De practische mens zal echter dadelijk zeggen: „Natuurlijk om er beter van te worden." En nu zijn wij aangeland waar wfl naar toe wilden, nl. eens bekijken wat. de vreemdeling zo al op op ons ei land brengt en wie daar voordeel aan heeft. Volgens de gegevens van het seizoen "947, werd er ongeveer f 2.000.000 op Texel gebracht. Rekenen wij het aantal inwoners van Texel op 10.000, dan is er Verbruik van spijs en drank 31.5% Onkosten en belasting 17% Sociale lasten en lonen 19.4% Onderhoud en vernieuwingen 23% Afschrijving rente en winst 91% 100% Uit deze cijfers, die weliswaar stam men van voor de laatste wereldoorlog, kan men nagaan, hoe de invloed van het vreemdelingenverkeer zioh in alle ge- eidingen van onze samenleving doet ge voelen. Nu, in deze dure tijd, kunnen de per centages wat anders worden, doch de hoofdzaak is gebleven nl. de geldstroom die gebracht wordt, vloeit uit in de zak ken van een bijzonder groot aantal za ken en personen. Bovenstaande redenering geeft de VVV „Texel" de moed en de kracht, hard te werken om het Vreemdelingen verkeer zo goed mogelijk te bevorderen en hierdoor de algemene Welstand van de bewoners van Texel toe te doen ne men. G.W.O. per hoofd een bedrag van f 200 gebracht Volgens de heer Van der Gronden, Hoofd Binnenland van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Den Haag, is dit bij zonder hoog en staat ver boven het ge middelde in andere plaatsen. Nu kau men natuurlijk tegenwerpen, dat deze redenering niet juist is, daar de praktijk uitwijst, dat een gezin van bijv. vier personen, waarvan de kostwin- naar bijv landarbeider is» geen acht honderd gulden per jaar aan het vreem delingenverkeer gebracht wordt. In derdaad is dit juist en komt het geld bij andere groepen terecht, doch indirect heeft deze arbeider wel voordelen aan het vreemdelingenverkeer. Bekijken wij eens de gemaakte stati stieken, waarin vermeld wordt waar het geld blijft, dat de Vreemdeling brengt, dan zien wij dadelijk, dat geheel de be volking hiervan profiteert. Een rapport, uitgebracht aan de Minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart in 1936, laat ons zien dat de uitgaven van toeristen zich gemeenlijk als volgt groeperen: Logies23% Geschenken en andere aanschaf fingen 31 Maaltijden (gedeeltelijk in h»t hotel, of gedeeltelijk daarbuiten gebruikt) 18% Garage, benzine, olie en plaatselijk vervoer 13% Versnaperingen, roken en dergelijke kleine uitgaven 7% Vermakelijkheden8% 100% Volgens een opgave van „Horecaf" (Ned. Bond van werkgevers in het hotel, restaurant, café en aanverwante bedrij ven) wordt het door de gasten in de ho tels uitgegeven geld als volgt besteed: Komt ten goede aan: handel en producent de Staat do Gemeenschap bouwnijverheid, meubel- en textiel industrie hotelindustrie DE EERSTE NIWIN-KERSTPAK- KETTEN NAAR INDONESIË Met het s.s. „Waterman", dat op 17 September van Rotterdam vertrok, heeft de NIWIN de eerste 20.000 Kerstpakket ten verzonden. Deze pakketten zfln bestemd om op of omstreeks Kerstmis te worden uitge reikt aan de militairen en burger-pio niers in Indië als een groet van het Nederlandse volk. In totaal worden 200.000 pakketten verzonden. Op 22 September is het s.s. „Slamat" met 10.000 Kerstpakketten naar Indië vertrokken. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. 81. De ronde vorm er van herinnerde onze Betje aan het paardenspel, waar ze zo dikwijls rondgedraafd had. Ze stak dan ook haar neus iu de lucht eu begon in een sierlijke telgang om do vluchtheu vel heen te draven, tien keer twintig keer, zonder zich aan dc vermaningen van meneer Pimpelmans of de agent te storen. 32. Al spoedig stonden aüe voetgan gers midden op de rijweg er naar te kij ken en zodoende ontstond er 'n complete verkeersopstopping. De agent raasde en tierde, maar de schimmel bleef onge stoord doordraven. Tot het de agent be gon te vervelen en hij het paard een ste vige haal gaf met zijn stok. AANBESTEDING SLACHTPLAATS MET DESTRUCTORBFDRIJF Door B. en W der gemeente Texel werd j 1 Donderdag aanbesteed het bouwen var. een slachtplaats met deslructorbe- drijf aan de Hallerweg. De uitslag was: Timmerv trk: fa. Ju. Koorn f 2728.- fa. Bakker en Koorn f 2736,-. Metselwerk: C. Keyser f 6300,-, D Trap f 6989,- Loodgielerswerk: Fa Jn. lvooru Mz. f 520.- Schilderwerk: J. G. Dekker f 387,-. J. Vonk f 394,-, D. Roeper f448. In massa: Fa Jn Koorn Mz. f 9996,- P. J. Koogcr f 10287,-. Fa. Wurzer, Lei den f 10475.- Fa. Wed. I. Voigt f 10696,- D l'rnp f10598.81, P. C. Duin '1 Zand 11849.- De begroting wa- f 10.016. Gunning aan gehouden. uit de Texelaar van 29 September en 2 October 1898 Maandag j.l. werd in de Vergulde Kik kert, de gewone September vergadering gehouden van het Nut alhier. Na de opening der bijeenkomst door de voorzitter, de hr. A. Wagemaker, gaf de hr. C. A, de Braai een beknopt maar volledig vei'slag van het behandelde op de 112e algemene vergadering te Am sterdam. Voorts werd door ue voorzitter medegedeeld, dat op Donderdag de 2de October als spr. zal optreden, de heer Dn. H. Blink van Amsterdam: in No vember zal de hr. Mr. Brandsma van Arnhem en in Januari zal O" hr. Ds. J. J. Heep van Den Hoorn een lezing hou den. Over de andere beurten is het be stuur nog in correspondentie. Volgens de rekening en verantwoording van de penningm. sluit de kas van liet departe ment met een belangrijk voordelig saldo van f 134.85. De hr. S. Keyser Pz. bracht verslag uit over de bibliotheek. In het afgelopen jaar werd daarvan door 95 personen ge bruik gemaakt. Het aantal boeken, dat werd uitgereikt bedroeg 1225. Teng°i- volge van een extra gift van het H.B. waren lieren commissarissen in de ge legenheid geweest het aantal boeken te gen het a.s. leesseizoen met 120 nieuwe werken te vermeerderen. De catalogus welke is bijgewerkt, bevat thans 1339 nr. Bij acclamatie werden, ae beide af tredende commissarissen, de heren A. P. Koorn en G. O. Kuyper, herkozen. Tot lid van het bestuur, in de plaats van de aftredende voorzitter, die niet herkies baar was, werd de heer Aug. Keyser be noemd. De Cocksdorp, 30 Sept. De alhier bestaande rederijkerskamer .Vondel" is gisteravond ontbonden. Gebrek aan wer kende leden is de oorzaak. RECEPTEN. „ECHTE" NAMAAK-ROOM Hier volgt een pracht recept voor na- maak-room. Nodig is een grote stoofap pel, driekwart kopje suiker on het wit van 1 ei. Wrijf de appel goed fijn, doe er dan dc suiker en het eiwit bij e:i klop alsof uw leven er vanaf hangt Een huis vrouw klople onlangs 20 minuten, maar het resultaat was zo verrassend, dat zij al die moeite dubbel en dwars zag be loond, de kom, waarin het mengsel was geklopt, zat vol schuimende witte room die heerlijk smaakte op gestoofde vruch ten of op een laagje maizena, met jam bedekt. De room is ook te gebruiken als garnering voor een of ander gebak. Het aardigst was, dat niemand, die er van proefde begreep waaruit de room was samengesteld. Met yoghurt kan men eveneens won deren doen. Vooral in de vruchtentijd. Niet iedereen blijkt te weten dat de yoghurt veel smakelijker wordt indien men deze net als karnemelk voor d? hangop, even zeeft door een gerstekor- rel-doek. Yoghurt hoeft niet zo lang te hangen als de karnemelk. Na èèn uurtje is er reeds een roontdikke laag in de doek zichtbaar. Die schept men er voor zichtig af en deze wordt op vruchten of oen paar lepels jam gelegd. Suiker is vrijwel niet nodig. De room is zoet ge noeg. Zij smaakt ook lekker op een bo dem van stijve chocoladevia of viro- geen. Maar men kan haar evengoed al leen met wat gekruimelde beschuit en kaneel nuttigen. In alle geval zijn er verschillende manieren waarop men yoghurt kan opdienen. Het is een ideale toespijs, smakelijk en gezond, HET BLOEMBOLLENBEDR1JF EN DE INKRIMP Een verzoek aan de Minister Teelt van hyacintlien is vrijgegeven Het Hoofdbestuur van de Verenigiug tot Behoud van het Bloembollenvak in Nederland (anti-„sanering") heeft aan de Minister een brief gezonden waarin het, in verband met lopende geruchten, dat er tengevolge van het verwachte grote surplus aan bloembollen opnieuw een vrijwillige of gedwongen inkrimping \an de teelt van bloembollen zal komen onder üe aandacht van de Minister brengt, dat er in het afgelopen seizoen hier in Holland 37000 ha bloembollen ge leeld worden. Volgens betrouwbare ge gevens, steunend op cijfers uit het z.g. ambtelijke rapport, aldus het Hoofdbe stuur, werden in het afgelopen seizoen in het buitenland 4000 ha bloembollen geteeld. Zou hier in Holland de teelt, gemiddeld met 20 pCt ingekrompen worden, dan zou hier a.s. jaar slechts 3000 ha bloem bollen geteeld worden. Daar verplaatsing van de teelt naar liet buitenland en uitbreiding aldaar onge limiteerd doorgaat, zou bij een uitbrei ding van slechts 10 pCt aldaar reeds 'n oppervlakte van ongeveer 4500' ha bloembollen geteeld worden. Het hoofdbestuur verzoekt de Minister geen gevolg meer te geven aan een ver dere inkrimp hier te lande, daar in dit geval Nederland bezig zou z'fn zijn ei gen bloembollencultuur te vernietigen ten gunste van het buitenland. Het Hoofdbestuur is van mening, dat dit slechts door het volkomen omgooien van het roer het- bloembollenvak door van een gereglementeerde prijs en teelt om te schakelen naar een vrij bedrijf, te voorkomen is. De Minister wordt in ernstige overwe ging gvgeven deze materie nogmaals diepgaand met het Hoofdbestuur te be spreken. Kort na het verzenden van dit schrijven werd bekend, dat de Minister de teelt xan hyacinten had vrijgegeven. Naar janleiding hiervan heeft liet Hoofdbestuur de Minister ee telegram gestuurd, waarin het mededeelt, dat dit beslirtt. op de Bloemhollenbeurs te Haar lem met- instemming is begroet, Ook het hoofdbestuur .juicht deze beslissing van harte toe. Mede in verband met deze aangelegenheid dringt het thans ook ten sterkste aan op het onverwijld ouheffen van alle bestaande maatregelen voor de artikelen tulpen en narcissen gezien dc grote uitbreiding dezer culturen in het buitenland. ONTHEFFING VAN HET KAPVER- BOD VOOR BEPAALDE HOUT SOORTEN Met ingang van 1 Oct. a.s. wordt een algemene ontheffing verleend van het kapverbod, voor wat betreft: le. Veiling en rooiing van vruchtbo men, met uitzondering van oxker (wal)- notenboom. 2e. Velling en rooiïng van knotwilgen en knotpopulieren. 3. Het kappen van het opp«-rhout van knolwilgen en knotpopulieren. 4e. Het periodiek kappen van het lot van hakhout van eik met een leeftijd van het lot van ten hoogste 12 jaar en voorts van het lot van hakhout van els, es, wilg en berk. 5e. Veiling (niet rooiïng) van grien den. 6e. Normale dunning van opstanden van naaldhout met een middendoorsne- de van ten hoogste 6 cm. gemeten met schors. 7e Normale dunning van opstanden met loofhout, met een middendoorsnede van ten hoogste 12 cm, gemeten met schors. 8e. Veiling en rooiïng van loofbomen in tuinen bij woningen, gelegen in be bouwde kommen, mits de te vellen of te rooien bomen geen grotere doorsnede bezitten dan 50 cm, gemeten met schors op 1.30 m boven de grond. Op grond van de Bodumproductiebe- schikki :g 1948 Bosbouw en Houtteelt, is voorts bepaald, dat binnen èèn jaar na veiling als bedoeld onder 1 e, 2e en 8e, een nieuwe beplanting met ten minste een gelijk aantal bomen van de goede gebniikshoutsoort moet worden aange bracht, èèn cn ander tot genoegen van liet Staatsbosbeheer, tenzij van de ver plichting ontheffing of uitstel is ge vraagd cn verkregen. MEDEDELINGEN VAN DE AFD. TEXEL VAN HET WITTE KRUIS De contributie-kwitanties over het. 2de halfjaar 1948 zijn de deur uil. Naar aanleiding hiervan menen vvjj goed te doen nogmaals hetvolgends onder uw aandacht le brengen. De afd. Texel van de Noordhollandse vereniging Het Witte Kruis strekt zijn werkzaamheden uit over het gehele ge bied der gemeente Texel en stelt zich ten doel: le. Het helpen bevorderen van de alge mene gezondheidsbelangen, daaronder begrepen wijkverpleging, huisverzor ging, zuigelingen- en kleutorbescher- niing en bestrijding der tuberculose als volksziekte in haar gehele omvang on der alle lagen der bevolking zonder on derscheid van godsdienstige oi politie ke richting enz. 2e. Het afweren en beteugelen van be smettelijke ziektjen. 3e. 1-Iet verlenen van hulp bij epidemie ën en gewone ziektegevallen. Dit doel is alleen te bereiken indien alle daarvoor in aanmerking komende gezinnen op Texel onze afdeling financi eel steunen als lid of donateur. Het doet ons genoegen hier te kunnen mededelen dat liet streven van ons be stuur: ,ln elk huls het Witte Kruis" ten naaste bij bereikt is. Bij het innen der contributies over liet eerste halfjaar '48 is ons gebleken dat er evenwel nog meerdere gezinnen op rexel zijn die ge meend heuoen om de een oi andere re den dit grote sociale belang voor onze gemeenscnap niet te kunnen, of te wil len helpen bevorderen, door zioh als lid aan te melden of zelfs voor het lidmaat schap te bedanken. Wij mogen toch veronderstellen dat ie dereen zal kunnen begrijpen, dat ook de uitgaven van onze aiueling onoverko melijk schrikbarend zijn gestegen en dat wij daardoor noodgedwongen ge noodzaakt zijn geweest de contributies te verhogen. Teneinde het doel van on ze afdeling daadwerkelijk zo goed mo gelijk te kunnen benaderen, zijn belang rijke bedragen aan geld gemoeid en daardoor hebben wij de steun en sym pathie v an de gehele Texelse bevolking nodig, in wiens eigen belang onze af deling is opgericht. De uitbreiding van het aantal zittingen van het consultatie-bureau, het organi seren van een enigszins nehoorlijke kraamverzorging, het verzorgen van 'n behoorlijke oude dag, voor onze wijk verpleegsters, die reeds gedurende een groot aantal jaren hun beste krachten in dienst gesteld hebben van onze volks gezondheid, bndhuisplannen enz., om maar enkele punten te noemen uit het omvangrijke programma van onze afde ling, hiervoor is geld nodig. Wij doen dan ook nogmaals een beroep op alle Texelaars dit bij uitstek grote sociale werk op het gebied der volksge zondheid mede te helpen bevorderen en in stand te houden, waar tegenover voor iedereen t.z.t. grote voordelen staan. Is men lid van onze afdeling, dan staat onze wijkverpleging, ons consultatie-bu reau, ons materiaal geheel tot. uw dienst. Is men daarentegen geen lid, tenzij fi nanciële omstandigheden zulks geheel en al onmogelijk maken, ter beoorde ling van het. bestuur, dan zijn de tarie ven voor hulp van onze wijkverpleeg sters f 5.per bezoek naar gelang van het inkomen en vermogen, terwijl voor het gebruik van liet verplegingsmate- riaal eveneens betaald zal moeten wor den. Houdt er verder rekening mede dat u 'n maand lid zal moeten zijn, alvorens recht te hébben op vrije verpleging en vrij gebruik van het beschikbare mate riaal. Wees ervan verzekerd dat wij aan deze bepalingen streng de hand zullen hou den. Wij stellen ons voor diegene in onze ge meente, die nog steeds geen lid zijn, of tot ens leedwezen gemeend hebben te moeten bedanken, een uitnodiging te sturen zich alsnog als lid aan te melden. Wjj verzoeken u beleefd deze uitnodi ging in zeer ernstige overweging te ne men, in dc eerste plaats in uw eigen be lang. Voor een rio-htige controle is liet beslist noodzakelijk dat u steeds de laatste kwi tantie over de betaalde contributie zorg vuldig bewaard. door HEDDA LINDNER 43). „Het is een grote dwaasheid van mij geweest, je tot dit huwelijk aan te zetten", vervolgde Lilian. „Dat heb ik al lang ingezien en heb er eiken dag mèèr spijt van. Daarom ben ik ook be reid, dat onrecht naar mijn beste krach ten weer goed te maken." Stephan keek haar onderzoekend aan. Sedert de betovering gebroken was, was hij wantrouwend en opmerkzaam tegen over haar geworden en hij hoorde dade lijk het onware, gekunstelde in haar toon. „Wat bedoel je onrecht goed ma ken?" vroeg liii voorzichtig. Lilian legde haar hand op zijn arm. „Stephan, ik wil mij van Bredecke laten scheiden en met jou trouwen." De verwachte indruk bleef uit. Stephan toonde noch blijdschap, noch ontroering. Hij zei: „Dat is min of meer een verras sing, maar. het komt te laat, Je ver geet blijkbaar de onbetekenende omstan digheid, dat ik getrouwd ben." Lilian trok snel haar hand terug. Een woedende blik schoot uit de blauwe ogen „Tegenwoordig heb je je mond vol van die onzin, schijnt het, maar heus er moet eindelijk klare wijn tussen ons worden geschonken." „Het café de Paris lijkt me niet zo'n geschikte plaats voor een gesprek als dit; maar zoals je wilt." „Ach, wat hier in dit hoekje ziet of hoort niemand ons. Ik wil weten, waarom jo in de laatste maanden zo ver anderd bent. De hele maand Februari ben je niet in Berlijn geweest. Omdat je hetpaard moest inrijden, zei je. Goed, ik wil aannemen, dat dat zo was. In Ro me heb je je ook niet bekommerd ook goed, je val van liet paard maakte het onmogelijk. Maar nu zijn we al vier we ken hier en je gedraagt je, of er nooit iots tussen ons geweest is, alsof ik zo maar een bekende van je ben. Wat be tekent dat? Ik heb rechten op je en ik denk er niet aan. die rechten op te ge ven". Stephan ging rechtop zitten. „Je hebt geen rechten op mij, Lilian. De rechten, die je op mij had door mijn gevoel voor je, heb je vrijwillig opgegeven, toen je weigerde, je man de waarheid te zeggen en mijn vrouw te worden. Die rechten heb je weggegooid, toen je mij er toe bracht een argeloos mens in een oneer lijke intrige te betrekken en daarbij mij een rol liet spelen, die mij steeds meer over mijzelf doet schamen. En als je werkelijk vindt, dat het tot klaarheid moet komen tussen ons, laat ik je dan zeggen, dat ik van die rol genoeg heb." Lilian zat hem verstomd aan te kij ken. Zoiets had zij niet verwacht. Al had ze ook in de laatste tijd gemerkt, dat hij haar begon te ontglippen dat hij zo los van haar geworden was, had zij niet vermoed. „Dat betekent dus, dat je dat we. Zij moest een paar maal opnieuw begin nen. „Stephan, dat kun je toch niet me nen. Je weet toch, wat je voor mij bent? Je kunt mij niet zo maar wegsturen hoe zou ik moeten verder leven zonder jou?" Deze woorden, die hem een half jaar geleden nog met onuitsprekelijk geluk vervuld zouden hebben, wekten nu slechts een meewaarig glimlachje bij hem op. Er kwam plotseling een felle hardheid over hem. „Dat is zeker een ontdekking, die je pas gedaan hebt," zei hij bitter. „Want tot voor kort kon je alleen zonder het ohëqueboek van Bredecke niet leven. Ik wil buiten beschouwing laten, of zijn minder geworden financiële toestand en de verbetering van de mijne .tot die ontdekking hebben bijgedragen. Maar èèn ding moet ik je nog zeggen: Het heeft mij al lang gekweld. Je man ver dient meer achting en liefde dan jij hem geeft. Probeer hem heter naar waarde te schatten en werkelijke harmonie met hem te vinden. Dat is de beste vrienden raad, die ik je geven kan." Hij schrok van de uitwerking, die zijn woorden op haar hadden. Haar gezicht vertrok zich-tot een wit masker met fon kelende ogen cn een harde mond. Ze beet hem toe: „Zó, is dat. je mening? Tegenover mij kun je zulke streken niet uithalen, meneer von Thüngern niet tegen mij... dit zul je duur betalen. Stephan bleef haar strak aankijken. Hij vond deze scène afschuwelijk. Toen ze eindelijk haar hoofd hoog en begon te huilen, zei hij: „Dit had je jezelf en mij moeten be sparen, Lilian." Het was werkelijk gelukkig dat hot café bijna leeg was. „Iets veranderen aan mijn besluit kan het niet en ik zou graag goed 3 vrienden met jou er. je man gebleven zijn." Ze hief snel haar hoofd op De tranen hielden op en koel overleg kreeg weer de overhand. Een zwakke glimlach gleed over haar gezicht. O, ze kende haar macht over zijn zinnen, ze zou hem wel weer terug winnen! Deze gedachte troostte haar. Ze ver gat, dat elke roes eens een einde neemt, dat er een tijd komt, waarop de lichamen elkaar alles gegeven hebben wat ze kon den dat er niets nieuws meer is, dat ze geven kunnen. En als dan niet de geestelijke band twee mer.sen over dit kritieke punt heen helpt.... dan is al les voorbij. Daaraan dacht de slimme Lilian Bre decke niet op dit ogenblik en dat was maar goed. want zodoende vond ze haar zelfbeheersing terug. Zij poederde zich met zorg en zei, toen ze daarmee klaar was, volkomen kalm: „Het is goed. Ik zal mij nooit aan je opdringen; maar ik vraag je tenminste uiterlijk alles bij het oude te laten, al was 't alleen ter wille van mijn man." „Natuurlijk graag!" zei Stephan be reidwillig. Het gaf hem een enorme op luchting, dat deze afschuwelijke scène afgelopen was. Hij stak haar de hand toe „Wij blijven goede vrienden, Lilian" zei hij. In haar ogen gloeide even een vreemd licht, maar dat merkte hij niet. Toen leg de zij haar hand in de zijne en zei; „Wij blijven goede vrienden." „Maar nu moet ik je nog èèn ding vragen,' hernam hij, „Je h"bt mij ge zegd, dat Carla dit huwelijk alleen heeft gewild cm barones von Thiingern te kunnen worden. Dat klopt tocli niet met wat zij onlangs in San Remo zei." Lilian haalde haar schouders op. „Och dat weet ik niet," zei ze zonder nadruk. „Misschien heb ik haar wel niet hele maal begrepen.' Dat is toch niet zo be langrijk?" „Niet belangrijk?" zei hij vorbaasd. „Voor mij is het van liet allergrootste belang. Als zij mij alleen om mijn naam getrouwd heeft, nas het zoals je zegt, niet meer dan een transactie en voor mij de enigi rechtvaardiging. Maar als dat niet zo is, ja waarom heeft ze het dan gedaan?" Weer kwam er even een lelijke trek op het Madonna-gezicht. „Hoe kan ik dat weten? Misschien wel uit liefde." Zij zag, dat hij schrok. „Uit liefde" herhaalde hij. ,,'t Zou afschuwelijk zijn!" (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4