Gezellig DANSEN Zwitsalstten U. D. 1. verhuisd" Jubileum Chr. School Een gezellige sfeer Jan Agier zorgt er voor! Den Burg CASINO Eieriand C 49 Dr. K. J. Pronk plm f 1000,- Klaas Boon Hulp geyraagd Welk flink meisje heeft Drogisterij van Beem (vervolg) „Waar geen strijd is, daar is ook géfen overwinning", zo sprak de heer Jac. de Vries, secretaris van de school voor Chr. Volksonderwijs, nadat hij bij de feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan der school te Den Burg een overzicht had ge geven van een kwart eeuw notulen, waaruit bleek, dat de weg van de school soms moeilijk is geweest. „Na deze mijlpaal te hebben bereikt moeten wij met nieuwe kracht voort, blijft U actief, bezoekt de ledenver gaderingen enz Hoevelcn zijn er, die bij ons horen, maar wier kinderen nog niet naar onze school gaan. Wijs hun daarop. Het is Uw plicht zich te blijven beijveren voor de school, die gestaag groeit. Wij zijn met twee leerkrachten begonnen en thans is dit aantal verdubbeld. Daarom gaan wij vol vertrou wen de toekomst tegemoet Na het zingen van ps. 150 kreeg Ds. Kroese het woord. Hij herinnerde aan de jubilea, die hij mocht meemaken: twee jaar geieden bestond de Vrouwenvereniging 25 jaar, het kerkkoor te Ij muiden, aan weiks oprichting hij had deelgenomen, vierde on langs zijn 23-jarig juoneum en thans dit feest. bpr. gewaagde van de tegenwerking bij de pogingen te uen .burg een scnool voor Cnr. Volksonderwijs te sucnten, ten slotte kwamen de hoogste instantie er aan te pas en deze keurden onze plannen goed. „Zo kregen wij onze scnooi, die haar aan deel moet bijdragen om de kinderen de kracht te geven te strijden tegen het kwaad, dat in de harten van ane schepselen leeft. Hun karakter te vormen is het doel van ons onderwijs. Hun de zelfverloochening van Christus voor ogen te stellen. Om succes bij onze kinderen te kunnen oogsten moeten wij ons eigen leven in overeenstemming brengen met onze woorden". Ds. Reijendam overhandigde hierna een boekwerk aan de heer Maat, „Wij zijn U zeer dankbaar voor Uw werk, dat geen maat kende!" uurgemeester Rehorst wenste de jubile- renüen namens het Gemeentebstuur hartelijk geiuit. „Wij als gemeentebestuur hebben t.o.v. het openbare onderwijs en het bijz. on derwijs een verschillende taak. De zorgen voor net openbare onderwijs zijn recht streeks de onze, de bemoeiingen met het bij zonder onderwijs zijn niet zo intensief, maar afs het bijz. onderwijs op een of andere wij ze onze medewerking nodig heeft, zullen wij die gaarne yan harte verlenen. Ik ben er van overtuigd, dat de opvoeders hun taak ver staan, de jeugd zowel in intellectueel als in geestelijk opzicht ter verrijken. Het Gemeentebestuur verheugt er zich over, dat U hier in een bloeiende gemeen schap bijeen is. Hier is in de afgelopen 25 jaar een prachtig stuk werk geleverd. Wij hopen, dat U Uw beste krachten zult blij ven geven en dat Gods zegen daarop zal mogen rusten. De heer Kroese, lid van het Hoofdbe stuur, releveerde de schoolstrijd vanaf 1Ö4Ö Hij hoopte, dat het godsdienstonderwijs, dat meer en meer op de openbare school wordt ingevoerd, zo zeer zal toenemen, dat Beide scholen naar elkaar groeien en culmi neren in één grote Christelijke Openbare School. De heer H. Mulder sprak namens de School met de Bijbel te Oosterend. Hij hul digde de jubilarissen en hoopte, dat allen zouden blijven bijdragen tot uitbreiding van Gods Koninkrijk. Vervolgens ontpopte de heer A. Eelman, Hallerweg, zich als een vindingrijk rijmelaar, wiens dichtader vooral deze avond bijzonder rijkelijk vloeide. Meermalen was zijn ver slag van het wel en wee der school, in dicht vorm opgesteld, met de kostelijkste humor doorspekt, hetgeen hem grote bijval bracht. e Ds. Visser schetste óp geestige wijze de intieme sfeer, waarin steeds de bestuurs vergaderingen werden gehouden. „Nooit viel er een hard woord. Wij hebben ontzaglijk prettig samengewerkt en samen de moeilijk heden overwonnen Die moeilijkheden wa ren vooral groot, toen de school werd ge vorderd en men zijn toevlucht moest zoe ken bij burgemeester Rijk de Vries Eenmaal was de verhouding tot de eerste magistraat- ln-bezettingstijd zo precair geworden, dat Ds. Visser en de heer Slort de visioenen, achter slot en grendel te worden gezet, op eenmaal scherp voor de geest kwam De herdenkingsavond werd omstreeks half één gesloten met het zingen van gezang lóO waarna Ds. Kroese voor ging in dank gebed. OUDERAVOND MIDDEN E1ERLAND Vorige maand werd in de school te Mid den Eierland de eerste ouderavond in het seizoen gehouden. Voorzitter Meindertsma opende de avond met een hartelijk welkom, practisch alle ou ders van de schoolgaande kinderen waren aanwezig. Onder dankzegging wordt het verslag van Secretaris en Penningmeester goedgekeurd. In de onstane vacatures P. Meindertsma en Mw Ellen-Verbrugge wor den gekozen J. C. Moens en Mw de Wolf- Kikkert. Hierna worden een paar films vertoond met het schoolfilmapparaat Hieruit blijkt tevens welk een mooi hulpmiddel dit appa raat is bij het onderwijs. In de hierna volgende pauze wordt een kopje koffie en een koekje aangeboden en bestaat er gelegenheid het werk der kinde ren te bezichtigen. Na de pauze volgt de be spreking van het St. Nicolaasfeest en het wlnterprogramma. Het is al vrij laat geworden als voorzitter zijn slotwoord spreekt. Hij brengt vooral dank aan Mw. Ellen-Verbrugge, bij haar vertrek, voor haar werk in de oudercom missie. De Secretaris brengt dank aan de heer Meindertsma bij zijn aftreden als voorzitter, welke functie hij 15 jaar bekleedde en biedt hem een boek aan ter herinnering. Voor de laatste maal sluit de voorzitter de avond met de beste wensen voor de school te Midden Eierland. PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg Vrijdagavond 8 uur Jonge Kerk in de kerkekaraer. EVANGELISATIE Vrijdagavond 8 uur n.m. samenkomst in het fanfare gebouw te Den Burg spreker de heer H. Sanders. TWEE PRIJZEN OP TEXEL Aan de Industrieprijsvraag, uitgeschre ven door het Ned. Rode Kruis, hebben duizenden personen deelgenomen, On der de 1126 winnaars van een prijs ko men ook twee Texelaars voor en wel de heer J. Koopman De Waal 42, en mevr. N. Witte-Witte, Hoeve Dordrecht Eier land 147. PERSONALIA De Cocksdorp. Onze plaatsgenoot, Jan Blom C-z., werd na voldaan te hebben aan het toelatingsonderzoek, op 1 Nov. j.l. als tekenaar geplaatst aan het Cen traal Teken- en Opleidingsbureau te 's-Gravenhage, om opgeleid te worden voor het examen van tekenaar van het kadaster. Een mooi succes, als men be denkt, dat er van de ruim 200 candida- ten hoogstens 60 geplaatst konden wor den. Jan die deze zomer zijn Mulo-di ploma B behaalde was leerling der Mulo-school te Den Burg. VVV TEXEL. In de Maandagavond gehouden ver-t gade ring van de afd. Den Burg deelde de administrateur, de hr Oskamp me de, dat het vreemdelingenverkeer het afgelopen seizoen plm. twee en een half millioen gulden op het eiland heeft ge bracht. Dit cijfer illustreert zeer zeker de betekenis van het vreemdelingen verkeer op Texel. De Kanker en haar bestrijding De yDrige week sprak Dr. Schalkwijk onder auspiciën van de R K. Ontwikkelings club Den Burg over het onderwerp: Kanker en haar bestrijding De heer Schalkwijk had het zich met de keuze van dit onderwerp zeker niet gemak kelijk gemaakt. Het laatste woord is over deze ingewikkelde materie, die wij kanker (cancer het prototype voor een kwaad aardig gezwel) noemen, nog lang niet ge sproken. Onlangs is opgericht het zg „Wilhelmina- fonds", hetwelk de kankerbestrijding tracht te stimuleren en vooral de financiering hier van waardoor dit onderwerp weer zeer ac tueel is geworden. Wat is kanker Kanker kunnen wij indelen bij de gezwel len. Een gezwel kunen wij kenmerken als een vermeerdering van weefsels door groei van bepaalde cellen, het is een extensieve groei van een bepaald deel van het lichaam tegenover de rest. Wij moeten goed het verschil onderscheiden tussen gezwellen en chronische ontstekingen of misvormingen Na het wezen en de functie besproken te hebben, behandelt Dr. Schalwijk uitvoerig de onderzoekingen van de wetenschappen ten aanzien van het ontstaan van deze ge vreesde ziekte. Releverend de eerste pogin gen op dit gebied toen men dacht de ge vreesde bacil gevonden te hebben noemt spr. in dit verband de namen van doktoren als Enklaar en Prof. Calcar. De theorie be treffende de parasieten heeft thans afgedaan. Het onderzoek in zake chemische invloeden heeft meer succes opgeleverd. Spr. noemt verschillende typerende gevallen: schoor steenvegers, personen werkzaam bij het teer- wezen, in verhouding met andere beroepen treffen wij in deze branches veel gevallen van huid- of longkanker aan. Eveneens zijn natuurkundige invloeden van groot belang. Ook gevalen van druk van buiten, bv. een eksteroog kan huidkanker veroorzaken Per sonen met een door weersinvloeden uitge droogde huid (zeelieden) vertonen veelal de kenmerken van huidkanker. Bekend zijn ook erfelijke factoren, weliswaar zijn deze niet dominant. Veel proeven zijn op dit gebied genomen, doch niet met mensen maar met muizen. Spreker gaat hierna uitvoerig in op het verband van de vorming van deze gezwellen op de klieren met inwendige afscheiding, zo als schildklier, alvleesklier en geslachtskhe- ren. Hij memoreert hierbij de onderzoekin gen in 1934 van Lacassagnet en Zondek De verschillende vormen der ziekte wor den hieran besproken: de expansieve groei bij de goedaardige gezwellen en de infiitra- tieve, overheersende groei alsmede de me- tastatische of ingroeiende wijze der kwaad aardige gezwellen. Waaraan lijdt de zieke De lijder aan de kanker zal in het alge meen veel last van uitputting hebben. Be paalde storingen bij het verrichten van or ganen zuilen optreden en veelal zullen bloe dingen bij inwendige organen optreaen. Slechte slaap en weinig eetlust zijn ook veel al de kenmerken. Herkenning van kanker verschijnselen^ Het is veelal zeer moeilijk om de verschijn selen van kanker te herkennen. Meestal wijst een bloedonderzoek in die richting, verder kunnen proefuitsnijdingen en röntgen onderzoek toegepast worden. Voor de behandeling is men meestal te laat De behandeling kan operatief of door be straling gescheiden. Spr. memoreert hier even kort de nieuwste onderzoekingen met radio actieve isotopen aan, een wetenschap die zich nog in de kinderschoenen bevindt. Ver der de hormonische behandeling waarbij Dr J. Samuels baanbrekend werk verrichtte. Verschillende instellingen bezit ons land die zich intensief met de bestrijding van kan kerziekten hebben beziggehouden. Zo de commissie inzake de bestrijding van de kan ker, uitgaande van de hoofdinspectie van Volksgezondheid, alsmede het „Fonds 1918" en het Ned. Kankerinstituut. De bestrijding is alzo in ons land nog niet gecoördineerd Na de pauze bestaat gelegenheid over de behandelde materie vragen te stellen. Door enkele aanwezigen wordt hiervan gebruik gemaakt. De vraag of voorkoming der ziekte mogelijk is, wordt door Spr. ontkennend be antwoord, het is practisch onuitvoerbaar De voorzitter van de R.K Ontwikkelings club. de heer Mercx, vertolkte zeker de ge dachte van de talrijke aanwezigen toen hij na afloop Dr. Schalkwijk nartelijk dankte yoor zijn leerrijk betoog. TALRIJKE VERRASSINGEN De Zondag was in de sportwereld rijk aan verrassingen. Texel verloor in een sportieve wedstrijd, Zeevogels ver loor wederom en Randers verspeelde 1 punt. LSVV behaalde de eerste over winning. Uitslagen: WieringenvaardTexel 3-1 LSW—Sohoorl 4-2 ZevogelsWatervogels 0-2 BerdosRKAFC 2-0 X. NiedorpRanders 1-1 Door deze samenloop van omstandig heden blijft Texel de leiding behouden, de kopgroep ziet er nu als volgt uit: Texel 9-13; Randers 8-12; Wvogels 8-11 Zeevogels 7-10; N. Niedorp 8-10 Uitslagen in de Nil VB: 2C Tex. Boys—Kolp. Boys 2-0 2F Texel 2W.waard 2 3-1 3J ZDH—Tex. Boys 2 1-0 OosterendDe Cocksdorp 3-0 IR ZDII 2De Cocksdorp 2 1-1 De Koog 2Texel 3 1-6 Adsp. J Koog A—De Cocksdorp A 1-3 ZDH AOosterend A -12-0 Texel B—Tex. Boys A 2-5 Tot onze spijt kunnen wij de wedstrijd uitslagen en het clubnieuws eerst in on ze Zaterdag-editie opnemen. S.V. Texel. Denken wij om de training lui.! Daar mag juist nu nieman:! ontbreken. Voor adsp. alleen bij gunstig weer. S.V.O. De Cocksdorp. De Adsp. spelen Zaterdagmiddag om 3 uur tegen OVV A. Vertrek 2 uur per fiets. Vanavond trainen voor het eerste en het tweede. O.V.V -nieuws. Zaterdagmiddag kunnen wij vrijwilli gers gebruiken voor het zetten van de heining. Zaterdagmiddag speelt Adsp. thuis tegen SVC A. Texelse Boy9. Denken alle leden er om dat er a.s. Donderdagavond om 8 uur in de Zwaan de clubavond wordt gehouden. Het spreekt vanzelf dat ieder lid aanwezig 's, want op deze avonden valt veel van elkander te leren. HS S.V. „De Zwaluw" Zaterdagmiddag spelen adsp. A thuis tegen de Koog A, Aanvang 3 uur. V.V.V. Voorwaarts Zaterdagmiddag gaan we het terrein verbeteren. Tractor en kipwagens zijn reeds besteld. Willen alle leden gewa pend met schop en graaf zorgen op tijd aanwezig te zijn. Straks moet ieder kun nen zeggen: „daar heb ik ook aan mee geholpen." De terrein/dienst wordt ais een verplichting beschouwd van ieder goed clublid. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 25 tot 30 Oct. 1948 2148 kg. Bot; 6288 kg Garnalen; 168 kg Kaan: 2887 leg Ivabeljouw; 3 kg Makreel 3736 kg Schar; 52065 kg Sdhol; 465 kg Poon; 364 kg Tarbot; 8243 kg Tong; 3075 kg Wulken; 6248 kg Wijting; 51 kg Haai; 545 stuks Krabben; 11 kg Zalm „IK WIJK WEL EENS VAN DE .XrETHODE AF Een onderwijzeres vertelt. Hoeveel honderden kinderen hteft mej Brouwer, thans onderwijzeres aan de o 1 school te Den Burg, niet op moederlijke wijze binnengeleid in die moeilijke wereld van rekenen, lezen en schrijven! En nog steeds is zij één en al enthousiasme, raakt zij vol vuur, wanneer haar vak ter sprake komt. Zo ook op de j 1. gehouden ouderavond, die weer zijn deel heeft bijgedragen tot versteviging van de band tussen ouders en onderwijzer (es). Ga je voor het eerst naar school dan kom je terecht bij juffrouw Brouwer en het moet gezegd: je boft1 Als wij denken aan het ge zegde, dat het er bij de kinderen met de paplepel ingaat, nemen wij gaarne aan, dat de pap, die juffrouw Brouwer opdient, ver rukkelijk en naar meer smaakt. Wij pardon de ouders zagen weer die oude getrouwen in het lokaqj: Aap, Noot; Mies, Zus en Jet. Op handige wijze (dat merkten wij tus sen de woorden door) weet zij als geboren onderwijzeres de leerlingen mee te krijgen, waarbij zij steeds weer rekening moet hou den met het soms vrij grote verschil in in telligentie. Het was bepaald grappig te ver nemen hoe zij de eerzucht van de jeugd weet op te wekken. „Kinderen willen dolgraag lezen leren Sommigen kennen de plaatjes van de lees- plank al van buiten, wegwijs gemaakt door oudere zusjes of broertjes Vele kinderen, die voor het eerst op school komen, ken nen de letters zelfs al!" Juffrouw Brouwer wees er op, dat men voorzichtig moet zijn met het aanschaffen van leermateriaal en wél rekening gelieve te houden met de werkjes, die op school worden gebezigd, daar sommige kinderen over zulk een scherp geheugen beschikken, dat dit de leeskunst verre te boven gaat Krijgen ze op de school hetzelfde boekje onder ogen als thuis, tja, dan is vaak meer het geheugen de stuwende factor dan de leeskunst zelf „Ik ben blij, dat ik geen enkel achterlijk kind in mijn klas heb, lezen kun je zo n stakkertje nog wel vrij behoorlijk leren, maar van het rekenen komt doorgaans bitter weinig terecht." Aan het eind van haar betoog wijdt ze ons nog even in op het gebied van de rekenkunst. Als ze tegenover een collega, die haar niet minder belangstellend beluis tert, ineens opmerkt ..Ik wijk wel eens van de gebruikelijke methode af." is er niemand die protest aantekent. Juffrouw Brouwer heeft blijkbaar wel eens haar eigen methode! Oké, juffrouw, wij geven U volmacht. U en alle onder wijzers en onderwijzeressen, die op zulk een voortreffelijke wijze de jeugd onder richten. WAT BETEKENT DE 13e NOVEMBER Zaterdag 13 November: Klaproosdag: in het buitenland en ook meer en meer hier: gedenkdag voor gevallen solda ten. Over de hele wereld liggen talloze oorlogskerkhoven, gevallenen, in onaf zienbare rijen van witte kruisen (of misschien zonder kruis zelfs); ook in Nederland zijn er duizenden van zulke graven. Leed, blijvend gemis in duizenden ge zinnen. Ook op Texel zijn er vele oorlogsgra- ven. U, Texelaar, kent ze wel: U hebt ze stellig wel eens bezocht op eep mooie lentedag, of zonnige Zondagmid dag in de herfst. Toen u bij zo'n graf stond, hebt u toen a.h.w. ook in u ge hoord een stem, die zei, dat de vader de moeder, of de vrouw van zo'n jonge man graag die laatste rustplaats in de vreemde zouden willen bezoeken? Maar velen kunnen dat niet betalen, Velen wonen te ver weg om ooit naar Texel te kunnen komen. Graag zouden zij foto's willen hebben van het graf van een dierbaar familielid. Hiervoor wil het Nederlands Oorlogsgraven- comité zorgen. Deze zomer bezochten vele familiele den de graven in Nederland, ook op Texel; verschillenden dikwijls oude mensen was het aan te zien, dat zij in armelijke omstandigheden leefden. Aan hen werden dan door het Oor- logsgraveneomité de kosten van de reis in Holland, en van het logeren in eei^ hotel betaald. Dit was mogelijk door bijdrage, die Nederlanders, dus ook Texelaars, vorig jaar bij de collecte op Klaproosdag ga ven. Van uw bijdrage, Texelaar, hangt het af, of dit dankbaar werk kan wor den voortgezet Op 13 November, of eerder wordt de inzameling ^ehouden. Wij doen een be^ roep od u: stelt u de collectanten niet teleur. Wij kunnen aan bedroefde ou ders hun zoon niet weergeven; wat wij wel kunnen doen is hun leed verzach ten door de klaproosdag te steunen! TEXELAARTJLJs Te huur of te koop gevr. 600-800 aardappclkiembakkcn Saai, De Hoek, De C'dorp - Ve*J. een grote want (zeem leer), gaande v. Waalenburg Kogerweg n. Den Burg. J. Zeeman, Emmalaan 92 Te koop een zware 4 jarige koe (Maart kalven) Joh. Kuip, Spang 5 6000 kg. voer- aardappelen tp koop gevr. Opgaaf van prijs. J Verhoeve, Eierland C 3 Te k. gevr. een best werkpaard of een goede 2'/2 jar Wed. P Ver meulen, Zd. Haffel Te k 4 eiker, onderleggers v. brug A. Langeveld, Eierland Gevonden een vulpen. Terug te bek. Gasthuisstr. 3 Stro voor bloembollendek aangeb. H. J. Keijser, Waalderstraat Te k een jongenswinter jas Ift. 12 j:z p f 15, en een waskachel Kogerweg 26, Den Burg Tc k gevr. 10 boe- renschapen M. Bakker, De Waal - Verl. een wieldop van Chevrolet luxe 1947. InI verzocht bij Swama, Braken- stein, Oudeschild Te koop een haard, ook te ruil 'tegen jonge kippen Wed. C. Tim mer-Drijver, Peperstraat 34, Oosterend Tek een groot kippenhok, 5,/2x2l/2x^, tegen elk aann. bod. B. Leen, Sui- kerweg 6 Voor de winter puikbeste Eigenheimers per 59 kg., 6 cent per kg. Flora Net kosthuis aangeb. Wed A. Blom, De Cocksdorp 93 Te koop een zw. winter mantel, z.p. vooroorl. kwal. f25,-. Adres bur. v.d. bl. B.z.a. meisje voor enkele da gen in de week Br. onder no 498 aan bur. v.d. bl. Tek aangeb.'n keurigonderh. créme-kleurige Patria kinder wagen. Adres bur Tex. Crt in Uw huiskamer eist goede verlichting. Met een uitgebreide sortering KAMER LAMPEN, KRONEN. LEESLAMPEN en SCHEMERLAMPEN in moderne uitvoering staan wij U ten dienste. PRIMA KWALITEIT EN AFWERKING STENENPLAATS, TELEF 46. Gep. Scheepsbouwkundige zoekt rela ties met belanghebbenden voor het maken van plannen voor zeevissers vaartuigen. Br. onder no. 496 Bur van dit Blad Zondag a.s. in verwarmde zaal, hei toneel met nieuwe decors. Entréc 1.30, bel inbegrepen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve man en vader ALBERT JOHANNES KEYSER, Dijkgraaf van de polder Eijerland, in de ouderdom van 50 jaar. C. A. H. KEYSER- Breesnee. ANNIE KEYSER, Den Burg. 8 Nov. 1948 De begrafenis zal plaats vinden op Vrij dag 12 Nov. a.s. te Den Burg om half drie Enige kennisgeving voor Texel. Met diep leedwe zen geven wij kennis van het overlijden van onze geachte zaakvoe.der de Heer Albert Johannes Keyser die vanaf de oprich ting de belangen van onze r ereniging trouw heeft gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Het bestuur Ooop. Aankoopver. „Texel" Heden overleed tot on ze diepe droefheid on ze ,'iewe schoonzoon, broeder, behuwdbroe- der en oom ALBERT JOHANNES KEYSER, Dijkgraaf van ie polder Eierland in de oude—'om van 50 jaar. Den Burg, A. G. Bakker Groot-Ammers N. Hendrikse-Keyser D. Hendrikse Den Haag J. S. Keyser J. .1. Ke.vser-Lap Wieringerwerf A. J. Bakker- Rreesnee S. P. Bakker en kinderen Den Burg, 8 Nov. 1948 Met diep leedwe zen geven wij kennis van liet overlijden van onze geachte zaakvoerder de Heer Albert Johunnes Keyser De nagedachtenis van de overledene zal bij ons in hoge ere blij ven. Personeel Coop. Aan koopver. „Texel." Texel, 8 Nov. 1948 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons ge- aoht medebestuurslid de heer A. J. KEYSER. voorzitter der afd. Texel der H.M.v L. voorzitter Stichting Lagere Landibouwsoh. voorzitter Ver. Texel lot bestr. van T.B.C. voorzitter afd. Texel der Coop, veeafzetver. bestuurslid van de Coop. Boerenleenb. De Besturen Tot ons aller leedwe zen, overleed onze zeer gewaardeerde vriend en jachtgenoot de Heer A. J. Keyser J. Bremer R, Kikkert J. Kikkert P. Meindersma R. W. Stoepker P. \V. Swama Texsl 8 Nov. 1948 Voor de Tweede Uitvoering op VRIJDAG nog Kaarten verkrijgbaar in „d'Oranje- boom" f 1.75 per persoon, incl bel Wilt U van een mooi stuk genieten, wacht dan niet te lang Huisslachtingen. Ondergetekende beveelt zich weer beleefd aan voor het slachten aan huis en in de slachtplaats. Jb. SLIKKER. Westergeest B 66 naar en Telef aangesloten on der no 30. B. DROS Czn, Loonwerker Huidarts afwezig 10 Nov. TE KOOP: beate Legkippen (broed '47) van eigen bedrijf. P. KEIJSER, Schilderweg Gevraagd: direct NET MEISJE, zelf- s'andig kunnende werken Stoomboot koffiehuis. Gevraagd Iemand voor het Schoonhouden enz. van de Land bouwschool te Den Burg Jaarwedde f250,— per jaar. Aanmelden bij de heer C. P Laan, Kogerstraat 21. Den Burg, waar tevens inlichtingen te bekomen zijn Te leen gevraagd voor uitbreiding van bedrijf tegen hoge rente. Brieven onder no. 495 aan bureau van dit blad Thans in voorraad Bébé Truitjes id Flanellen id Jurkjes id Pakjes Luiers Everlasting breikatoen, prima Java Kapok, Vei- igheidspelden, wit Ka toen, Lint, Kinder ledi- kantjes. DEN HOORN - TELEF. 22 ot alleenst vrouw komt tegen vergoeding mijn vrouw enige dagen per week heipen, als zij uil het Ziekenhuis komt? B H ROEST, Oosterend Levert bij ons Uw bon in

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2