rvöRóiv M. S. 1. Von Ledenvergadering 20.000 kg. bieten t. I Candidaatstellin Kwaliteit wint altijd! VERHUISD naar Westerweg 20 b P. VLAS Band Ned. Indië VERGADERING mill mui mm mm mm mm m IJSCLUB EIERLAND ZOEKT U een meisje vaste knecht polshorloge Zuster Lap onder no. 15 Notaris Mulder publiek verkopen: PHILIPS AUTO RADIO Prijs f325 i* '.mee/C, ogen niet meteen verouderde bril Ciatciuwoi'eeK mixte/» Leert Goochelen i St. Nicolaas-artikelen J. TROOS1 snoeien van vruchthon Een cadeautje DE JEUGD VIERDE ST. MAARTEN Het lijkt wel of er op het feest van Sint Alaarteu ieder jaar meer lioütjes worden ontstoken. Eu dat verheugt ons, waar wy een zwak hebben voor üe folklore, die zioh trouwens rond de Wadddenzee het best heeft kunnen handhaven. Wat hebben ze weer hun best gedaan, die jongens en meisjes. Honderd, dui zend maal hebben ze alom verkondigd dat in het huis, waar zij hun liedje zongen, een rijke man woont, Kinderen en dronken mensen spreken de waar heidwij mogen dus aannemen, dat de fiscus ijverig naspeuringen gaat doen of de belastmgbiljetjes inderdaad naar waarheid zijn ingevuld Het feest is bijzonder geslaagd. Wie heeft ze kunnen tellen, de lichtjes? De lampions? De uitgeholde bieten? De met keurige voorstellingen versierde doosjes en blikjes? Wie telt het aantal kg koek, appels en peren, die in de altijd grage magen zijn verdwenen? Tal van tafereeltjes hebben we heime lijk gadegeslagen. En weer gingen onze gedachten terug naar die goeie ouwe tijd, zonder zorgen. In sommige straten de winkelstraten, was het één dansende stroom van lichtjes, maar we zagen ze ook op de stille buitenweggetjes, waar een of andere relatie met een bezoek moest worden vereerd. Er werd ge lachen en gezongen, de jeugd was het voorbeeld van optimisme, op een enkele uitzondering na: Juist zouden wij een peuter van een jaar of vijf over diens zaken gaan polsen, toen hem de tranen over de wangen rolden en hij snikkend stamelde: „Ik ben mijn moeder kwijt!" Hij was verdwaald bovendien en zijn kaars was gedoofd. Hij viel niet te troosten. Het was kleine Jan Kiljan. Wij hebben hem veilig en wel aan zijn ouderlijke woning teruggebracht. Daar was het leed geleden. Mocht hij dit ver haaltje later nog eens lezen, dan zal hij stellig opmerken: ».En toch was die tijd de mooiste van je leven!" Da's waar. TONEEL VERBETERINGEN IN CAS/NO. Heeft U wel eens van de .woodpeckers" song gehoord? Ongetwijfeld, al lijkt de titel erg ingewikkeld. Dagelijks gaat dit succes lied via de aether de lucht in. De vertaling van deze titel luidt: „lied van de spechten Jammer dat het zomerseizoen op ons eiland voorbij is, het natuurschoon zou een prach tige entourage vormen. Doch a.s. Zondag zal dit lied in een passende omgeving ten gehore gebracht worden (we nemen tenmin ste aan dat deze compositie dan ten gehore gebracht wordt, doch gezien het feit dat de optredende band spoedig de nieuwste num mers op haar repertoire heeft, zal ons ver moeden wel juist blijken te zijn). Ons Casino heeft namelijk nieuwe decors op het toneel gekregen. De band welke mor gen optreedt (zie adv Woensdag j.l.) zal dan op het toneel in deze nieuwe omgeving concerteren. Een bekende Amsterdamse de coratie-firma heeft hier een prachtig bos- decor getoverd, daarbij wat het materiaal betreft geassisteerd door de Texelse firma Leen. De klank van de specht zal in deze bos rijke omgeving ongetwijfeld geheel tot zijn recht komen, doch U zult zeggen de tempe ratuur in de bossen is momenteel niet erg aanlokkelijk. Ook daar is voor gezorgd De fa. van Heerwaarden is namelijk zojuist ge reed gekomen met de aanleg van een cen trale verwarming in het gebouw. Tot Zondag dus op het „spechtenbal" KERKNIEUWS Bedankt voor het beroep naar de Ge reformeerde kerk te Den Burg Cand. L. J. Boeijenga te Haarlem. ZANGUITVOERING In de Ned. Herv. Kapel in Zuid-Eier- land wordt Maandagavond 16 Nov. een zanguitvoering gegeven door het Dub belmannen^ artet en het Vrouwenkoor, dirigent de heer J. de Vries. Entree 40 cent, aanvang 8 uur precies. „WIJ VIEREN FEEST" Voor de eerste, Vrijdagavond te hou den feestavond van de Landbouwschool zijn alle kaarten reeds uitverkocht, ter wijl voor de tweede avond, Vrijdag 27 Nov. nog slechts een gering aantal kaarten verkrijgbaar is. Het ziet er naar uit, dat de revue wel driemaal zal worden opgevoerd. Zie advertentie. AUTOBOTSING In de buurt van Limmen vond Woensdagochtend vroeg, het schemerde nog, een ernstig verkeersongeluk plaats, waarbij onze plaatsgenoot de hr. M. v.d. Slikke ernstig aan 'n knie werd gewond, terwijl zyn auto zwaar bescha digd werd. De heer v.d. Slikke was ;net de eerste boot naar het Vasteland over gestoken. Bij Limmen zou hij een door een paard getrokken wagen passeren. Op het zelfde ogenblik kwam een leger wagen uit de tegenovergestelde rich ting. Vermoedelijk heeft de chauffeur van dit voertuig de wagen, die geen lioht voerde, niet opgemerkt, want hn reed in volle snelheid tegen het vehikel op. Vervolgens botste de zware auto te gen de Ford V 8 van de heer v.d. Slik ke met bovengenoemd gevolg. De heer S is ter verpleging opgenomen in een ziekenhuis in Alkmaar. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 1 tot 6 November 1512 kg Bot; 5686 kg Garnalen; 12 kg Haring; 156 kg Kaan; 3098 kg Kabel- jouw; 44 kg Spiering; 3923 kg Schar; 7 kg Schelvis; 16177 kg Schol; 275 kg Paling; 428 kg Poon; 311 kg Tarbot; 4524 kg Tong; 3122 kg Wulken; 7990 kg Wijting; 73 kg Haai; 40 kg Kreukels 644 stuks Krabben; 10 kg Visiever; 6 kg Ham; 81/* kg Zalm. S.V. Texel. WieringerwaardTexel 31 Texel stelde wel zeer teleur, nu wij een flinke stap in de goede richting hadden kun nen doen, doordat Zeevogels verloor en Randers een punt in Nieuwe Niedorp moest) laten. De grootste oorzaak van de neder laag is het onderschatten van de tegenpartij en het daardoor vooral in de eerste helft veel te gemakkelijk opnemen. Nadat W direct na de rust de voorsprong tot 20 had vergroot, door een overigens vrij ge lukkig doelpunt van de blijkbaar onver woestbare Klaas Schenk, die men bij een in gooi maar eenvoudig ongedekt liet staan, werd er beter aangepakt Voordien had W na ongeveer 40 minuten spelen de leiding genomen, doordat Lole een van links inge schoten bal liet glippen en de rechtsbuiten een niet te missen kans kreeg. Tot dit ogenblik was W wel wat sterker geweest en waren de W-aanvallen ook gevaarlijker, vooral de snelle en van de eerste tot de laatste minuut actieve Oostindie eiste steeds de volle aandacht van Henk, die hem ech ter heel weinig kans gaf. De T.-voorhoede zag in deze 45 minuten nauwelijks kans een behoorlijke aanval op te bouwen, er weid erbarmelijk slecht geplaatst en het tempo was veel te laag. Het na de 20 achterstand ingezette of fensief leverde aanvankelijk ook geen resul taat op, enige kansen gingen, gedeeltelijk door pech verloren. Gom., die zich kenne lijk enige malen in linksbuiten Schenk ver giste, bovendien niet geheel fit was, ruilde met Gerrit van plaats en Wim kwam zelfs op de midvoorplaats terecht. Dit laatste maakte blijkbaar op een van de W verde digers zo n indruk, dat hij de bal met de hand speelde. De strafschop werd door Bert uitstekend benut. Enige tijd leek er nu nog een gelijkspel in te zitten, maar 5 minuten voor tijd kwam ook aan deze illusie een einde, doordat Henk een strafschop veroor zaakte (31). Zo hebben wij.dan weer de zoveelste (dure) les gehad. Texel 2Wieringerwaard 2. Een spannende strijd, tussen een hard werkende verdediging, prima spelende kee per en een dikwijls machteloze voorhoede van Texel 2. Het zag er niet naar uit, want de aanvallen die T, ondanks het nadeel van de wind, ondernam, waren goed van opbouw en met zo'n grote snelheid werden ze uit gevoerd, dat W, overal te laat kwam. Twee maal schoot Cees Schermer precies naast, terwijl W's keeper niet over geluk te kla gen had. W. liep telkens op onze achter hoede vast, werd het gevaarlijk dan was Ben op zijn post. Langzamerhand verslapte het tempo bij T, waardoor W het tot een corner wist te brengen, die goed voor ons doel gebracht werd en via het lichaam van de middenvoor in het doel verdween. De voorhoede ging toen minder goed spelen. Na de rust was T, na enkele onbeduidende aanvallen van W overwegend sterker. Tien minuten voor het einde maakte P. Keijser gelijk. Nu was het hek van de dam. Uit een goede pass van Niek naar Roel volgde een schot. Het kwam van de paal terug en Piet Eelman schiet onhoudbaar in. Piet Keijser passeerde ook nog eens. Waarom heeft dit elftal niet constant de gehele wedstrijd door zijn beste spel ge leverd. Ons gouden derde klopte De Koog 2 met 61, nadat De Koog de leiding had geno men. Jongens, vecht voor een ongeslagen kampioenschap! Texel B kon het tegen Boys A niet bol werken. Cees Riteco was onze spelers te sterk Toch yvas 52 niet nodig geweest; voor de rust werden een paar mooie kan sen verknoeid. De Boys hebben de over winning verdiend. Programma voor a.s. Zondag. Texel—Vrone, Texel -3—ZDH 2. Texel 2 is vrij evenals Adsp. A en B Texel 1 zal zioh willen rehabiliteren van de nederlaag tegen W.VV. Er zal met Vrone terdege rekening gehouden moeten worden, we mogen niet verder achterop raken. Nu hebben we nog een kans, laat die ons niet ontglippen. Texel 3 speelt thuis tegen ZDH 2, dit kan een belangrijke dag worden, als'er gewonnen wordt zouden we de eerste kampioen kunnen begroeten. .Vanmiddag 2,30 uur spelen twee wel pen elftallen tegen elkaar, dit kan weer goed worden! Allemaal even naar het kastje. Adsp. A en res. trainen om 3,30 uur. Texelse Boys. Boys I zond Kolp. Boys met een 20 nederlaag naar Oudorp. Beide elftalen komen met enkele inval lers in 't veld. De gasten verkiezen eerst tegen de straffe Oostenwind op te spelen. Direct gaan onze jongens er vandoor, er ontstaat een schermutseling voor het doel van Kolp. Boys. De rechtsbinnen lost het eerste schot op het doel af, maar de lat brengt redding. Dit was echter uitstel van executie, want dezelfde speler weet na goed doorlopen zijn club de leiding te geven 10. Deze voorsprong is volgens de Boys nog niet voldoende en weer gaan zij tot de aan val over. De nieuwe spil weet het spel goed te verdelen en zodoende komt het doel der gasten verscheidene malen in gevaar. Di verse corners worden goed genomen, maar niet benut. Als de linksbuiten de bal mooi heeft vrijgespeeld en voor wil zetten, be landt de bal bij de keeper en via zijn han den is de stand 20. Boys laat het hier echter niet bij zitten, maar de achterhoede verstaat de kunst van opruimen en zet zo doende de voorhoede aan 't werk. Toch kunnen zij niet verhinderen, dat Kolp Boys een corner krijgt te nemen welke goed voor het doel wordt geplaatst, hierbij maakte de rechtshalf een overtreding in het bewuste gebied. De penalty wordt hoog overgescho ten. Als de scheidsrechter het sein geeft voor het einde der eerste helft is de stand nog steeds 20. Na de rust gaat Kolp Boys tot de aanval over, maar de achterhoede weet ieder gevaar te keren. Toch ontstaan er nog enkele gevaarl/ce momenten voor ons doel, en als we denken, dat het eerste tegenpunt gemaakt wordt, komt er steeds weer redding opdagen in de vorm van de backs of middenspelers Maar ook de Boys voorhoede probeert weer door te breken, en dit gelukt ze ook wel eens, maar de mooie, kansen, die ze krijgen, worden ook nu niet benut. Zo hebben de Boys met 20 gewon nen. Hierdoor zijn we weer 2 punten uitge lopen op de 2 onderste van de ranglijst. Zondag a s. Con Zelo ITex. Boys I, Tex. Boys II Oosterend I, Tex. Boys IIIDe Koog II, Tex. Boys ATex. Boys B. Zaterdagmid dag 3 uur. Het eerste elftal vertrekt met de boot van 11.45 uur. Denken jullie erom dat de bus om 11.20 uur uiterlijk van de Groeneplaats ver trekt. Het 2de speelt om 2.30 uur op het Boys veld. En het 3de om 12 uur op het Boys terein. 8.V.G. De Cocksdorp. De adsp. deden goed werk door met 31 van De Koog A te winnen. Nadat K. de leiding genomen had, zorgden Wim (2) en Jan ^1) voor de overwinning. Het 2de wist 1 punt van Den Hoorn mee te nemen. Het eerste vertrok met 2 bussen naar Oosterend om tegen O.V.V. I te spe len. Is er wel een club in onze afdeling, die zoveel steun ondervindt als S.V.C. van zijn mede dorpsgenoten. Wij rekenen de volgen de keer op nog meer supporters. Afgespro ken? Wat de wedstrijd betreft: als de bal door O is afgetrapt speelt S voor de sterke wind, die van doel tot doel staat. Het is dan ook dadelijk te zien, dat van goed voet bal geen sprake zal zijn. Het is S, die door lopend in de aanval is. maar het zit niet mee. Steeds worden de ballen voor het O- doel geplaatst. Burger brengt daar telkens redding. Een goede pass van Ale wordt door de rechtervleugel gemist, jammer, want ze stonden als voor de keeper. Burger kopt dan de bal uit het verlaten doel. Een kogel van Bouwke levert evenmin een punt op. O, dat niet in staat is om tegen de wind gevaarlijk voor de S-defensie te worden, verdedigt wat ze kan om de stand blank te houden. Nog eenmaal een pracht kans voor S, maar Dirk sc^net tegen de paal. Rust gaat in 00. Het tweede deel speelt zich voornamelijk op de S helft af O weet 3 keer te passeren. Bij een hernieuwde aan val van O slaat Rommert naar de bal Pe nalty. Van Liere neemt 'm. Onze keeper stompt de bal corner. Nadat O het doel nog wat bestookt heeft, fluit de scheidsrechter het einde. O heeft verdiend gewonnen. A.s. Zondag is het eerste vrij, het tweede speelt thuis tegen O.V.V. 2. O.V.V.-nleuws. De adsp. moesten met 120 de vlag strijken voor Z D.H. A. Ja, jongens, het valt niet mee tegen zulke stevige kerels. Het 1ste versloeg S.V.C. met 30 in een wedstrijd, waarin de wind veel afbreuk deed. De secretaris bezit nog een shirt maat 42. Is er een liefhebber voor? V.V. „De Koog" Slechts het tweede elftal van De Koog trad Zondag j.l. in het veld, en wel tegen Texel III. Dat het geen overwinning zou worden waren allen van overtuigd, maar het was zaak de smadelijke 200 nederlaag uit te wissen. Nu daar zijn ze in geslaagd. Na zelfs nog enige tijd 10 voor gestaan te hebben nam Texel weldra de leiding en kwam het einde met een 16 nederlaag. Hedenmiddag 3 uur spelen de Adsp. thuis tegen SVC A. We rekenen op 'na beter resultaat dan de vorige week. Zet hem op, jongens! Het eerste speelt uit tegen Tex. Boys 2. We zullen er goed aan doen, de Boys niet te onderschatten, maar vanaf het begin flink aan moeten pakken, daar we tegen de Boys altijd onze slechtste wedstrijden spelen. Het tweede gaat naar SVC 2. Van jullie verwachten we een goed resultaat al zal het wel niet zo gemakkelijk gaan als de vorige keer. Denken de leden er om, dat we van middag de heining willen zetten. We rekenen op alle leden die een vrije mid dag hebben. W PREDIKBEURTEN. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg. v.m. 10 uur in Eben Ha- ëzer Eerw. heer Veenhof- van Haarlem Evang. v.d. Macht van het Kleine n.m. 7,30 uur. In de Doopsgezinde kerk Ds. Janse Jeugddienst Oudeschild 10 uur de hr. Termaat Zendingscollecte Oosterend v.m. 10 uur Ds. v. Rijendam Zendingscollecte 3 uur Br. Veenhof Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Extra coll. Lb.v. de Herv. Gezinshulp De Waal, 10 uur Ds Janse Extra coll. Kerkbouwfonds De Koog, uur Ds. Janse Extra collecte Kerkvoogdij De Cocksdorp 10 u. Ds. Dekker Zd.-Eierland 7,30 uur Ds. Dekker GEREF. KERK. Den Burg, Parkstraat 36 10 en 3 uur Ds. P. v.d. Sluis van Dirkshorn Oosterend 10 uur Ds. M. N. de Wolf n.m. 3 uur dezelfde GFREF. KERK v.h. H V. 10 uur de hr. Kooger van Ermelo OFWFF KERK (nnderh. art 31 K.O.) Oosterend. in de Doopsgez. kerk 9,30 en 19 30 uur Ds. v.d. Lingen van Alkmaar pnopSOEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. J. v.d. Sluis van Alkmaar Donderdagavond 8 uur Zusterkring in de kerkekamer. Den Hoorn 10 uur Ds. van Veen ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswtfk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL over de periode van 5 tot 11 Nov. 1948 Geboren: Geen Ondertrouwd: Mattheus Witte en Maria A. Hin. Lambertus Nagel en Maria C. Jellema. Getrouwd: Geen Overleden: Geen. Gevonden voorwerpen: 1 plastic regen- kapje; witte want met blauwe kruisjes; 1 bankbiljet; 1 wolschaar; 1 complex hoedenveren, 1 pr. donkerbl. met rode kinderwantjes, 1 groene alpino, 1 groen vulpotlood, aangegeven 2 honden (spa niel, wit met zwart en 1 grijs met brui ne bruine vlekken. TEXELAARTJES Te k. gevraagd een stevige kinderbox. W. Duizendstra, Oudeschild 181, Texel Te k. 2 pers. ledikant met bed en werkplaatskachel. F. Zegel, Parkstraat 2 Te k. z.g.a.n. blauw zijden japon m.44z.p en een gidsenuniform methoed Wilhelminal. I, Den Burg Beste winterjas jongen 15x16 jr. f25,- of f 15,- en 20 pnt. en meisjeswinterm ntel 12-13 jr. v. 20 pnt. Wed. G. Wester- laken, P. H. Polder H 16 Te k. z g.a.n. damesmantel z.p. m. 40, tegeV. elk aanne melijk bod. Adres bur. v.d. bl. Gevonden vulpen, Maan dagavond in bioscoop. Tegen adv kosten terug T. Koopman, De Waal 55 Tijdelijk te huur 2 perc. grasland, gr. 5 ha. en 1,70 ha. Jac. Roeper, De Waal 87 Het is nu tijd voor het beplanten en snoei en van Uw tuin. Beleefd aanb. H. J. Witte, Warmoesstr. 25, Tel. 190 Wie heeft mijn boek Als de Bladeren vallen. Was gedacht. Gaarne terue Jn. Trap Dz Weststraat 33, Oosterend Gev. portemon naie met inh. Tegen adv k. terug bij R. Stoepker, Schil- derweg B 30 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter Gerti Marina M. SINKE-Weydt R. SINKE Oudeschild 89, Texel 11 November 1948 Tijdelijk Kraaminrichting Westerweg 1 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter en Zusje Jozina die bij het Heilig Doopsel de namen ontving Johanna Christina Catharma J M. C. HUIBERTS- Blaauw A. N HUIBERTS Molenstraat 32, Den Burg 9 November 1948 GEBOREN Annegriet dochter van A. BAKKER-Breesnee S P. BAKKER Wieringerwerf, 9 Nov. '48 „De Scherf" Schervenweg K 18 Op Vrijdag, 26 Novem ber 1948 te 9,30 uur hopen Mattheus Witte en Maria A. Hin in de kerk van de H. Joan nes de Doper te Den Burg, Texel het H. Sacrament van het huwelijk te ont vangen. Daarna zal tot hun intentie een gezongen H. Mis worden opgedragen. Sparg W 27 Eendenkooi B 86 Texel, 5 November 1948. Receptie: Eendenkooi, 26 November 4-5,30 uur. Henk Hoogerbeets en Mary Alkema hebben hiermede de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 27 Nov. a.s. om 11 uur v m. ten Raadhuize te Den Burg, Texel. November 1948. Heerensingel 121, Haarlem Schildereinde 46, Den Burg, Texel. Receptie van 3-5 uur. Toekomstig adres: Schil dereinde 46, Den Burg, Texel Voor Uw deelneming ons betoond bij het over lijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot vader en Broer MACHIEL KUIP Weduwn. van Marretje Witte betuigen wij U onze har telijke dank. Familie Kuip, Den Burg, November 1948. Tot ons groot leedwezen overleed op 8 November j l. in het Algemeen Zie kenhuis te Alkmaar onze Dijkgraaf, de Heer A, J. Keyser. die gedurende elf jaar de belangen van de pol der op voorbeeldige wij ze heeft behartigd. Zijn nagedachtenis blijft eerbiedig in onze herinnering voortleven Het Bestuur van de polder Eijerland. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. TE KOOP Woonhuis met erf, bev. 1 kamer, 2 slaapk., zolder, gang en bijkeuken Te bevragen Oost 102. van Gasthuisstraat 11 Depót Was- en Strijk- inrichting van boorden TE KOOP: een frisse koe. P DROS, Bern. houdt 19' Nov. as. in het GEBt)UW JULIANASTRAAT Het Bestuur. van de op Woensdag 17 November 1948 in Hotel „De Hoop" Aanvang's avonds 8 uur. een apart stoeltje Bij HELMAN te De Waal vindt U keuze Gevraagd: 6000 kg VOERBIETEN 2000 kg VOERHOOI thuis bezorgd M. S. LANGEVELD en Zn Gevraagd voor hulp in winkel en huishouding. Prettige werkkring. Brieven onder no. 500 aan bureau Tex Crt. BIEDT ZICH AAN met alle werkzaamheden bekend. Klein gezin, woning moet aanwezig zijn. Brieven onder no. 501 aan bureau Tex Crt. Te koop gevraagd: of 15 000 kg. aardappelen, kriel. P. KOORN, De Westen H 115 GEVONDEN een Zwitsers met vernikkelde polsband bij de bioscoop, Zondag j.l Brieven onder no 499 aan bureau Tex. Cit. Den Hoorn 1 '3 is Telef. aangesloten zal op Maandag 22 Nov. a.s des avonds 8 uur, in Hotel „Texel", A. Voor Mej. C. Lange- vela te Bloemendaal, per ceel Bouwland, genaamd „Pronkerslandje" bij het Meijertsche Bosch bij Den Burg, groot 67 40 aren. B Voor de Heer Dr. Abr de Miranda te Aerdeshout, perceel Bouwterrcinaan de Minister Ruijsweg te De Koog. groot 17.25 aren. Beide percelen vrij van pacht of huur te aanvaar den bij de betaling der kooppenningen Betaling kooppenningen 22 Dec. a.s TE KOOP: beste Legkippen (broed '47) van eigen bedrijf. P. KEIJSER, Schilderweg Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Martinus Jozef M. Commandeur- Verberne T. Commandeur Den Hoorn 18, Texel II November 1948 Wij ontvingen weer ee paar nieuwe Philips Aut Radioapparaten 6 Volt typ NX 570 V, voor moniag onder het dashf ord. Telef. 78 Gedipl. Opticien DEN HELDER Keizerstr 47-4Q.Tel 203' Goocheltrucs gemakkei te doen. Succes grootAa gename ontspanning! Vraagt gratis prospecli Nederlands Goochelins tuut, Vondelweg 116, Haarle vraagt nog enkele here leden Zich te vervoegen bij A. SMIT, Cocksdorp TE KOOP: een gereviseerde FOf Motor met wisselbaik, versnell compleet f 175. een CHEVROLET MA TER 6 cyl '32, met 4 v< snellingsbak, compleet n prima radiator f IfO. C. MOOII, Waterplaats, Walenbui fjojj I ter leen aa vxeia gebodenSpt in bedragen van hoogste f 1500,- per lening. Vra; voorwaarden. Br. No. 236 postz. v. antw. KOK, Advi tenticbur. Pijperstr. 56, R'd; Hoornders voor U eldi gaat kopen, komt eerst ev bij TROOST binnen lop Wij hebben voorradig Schrijfbehoeften, Ka: papier, Nieuwjaarska ten, Kaarsen, Bezen Borste'werk, Koeto wen, enz. Beleefd aanbevelend, Ondergetekende bevé zich aan voor het en levering van alle so ten vrucht- en laanbom P v. d. SLIKKE Westerweg B 131 voor groot of klein' Dan moet u immers J. F. STAM zi Het College van D Bestuur van het Waterscl „De 30 Gem Polders Texel" brengt ter openb kennis, dat op ZATERDl 27 NOVEMBER 1948 plaats hebben de can daatstelling voor de kiezing van ter voorziening in de va tures, ontstaan door periodieke aftreding de heren N. J. KIKKERT e C. KUIP Mzn. (beiden herkiesbaar) Op die dag kunnen de dijkgraaf te diens hu van 2-5 uur n m schril lijk O gaven van candii ten worden ingeleverd Formulieren verkrijgb bij de Secretaris. Texel. 27 October 1948 Het College van U 1 Bestuur P. Bakker Azn Dijkgi D. v.d. Oord, Secretari

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2