Wie wint de hoofdprijs Het dorpsschoon wordt verhoogd Wat voeren wij ons rundvee Mond- en klauwzeer neemt toe Vanavond om half negen vindt in Hotel „Texel" ten overstaan van notaris Mulder de trekking plaats van de prijzen, die door de Texelse Middenstand beschikbaar zijn ge steld als attractie voor de Winkelweek Te Den Burg kunnen de slagzinnen van daag worden ingeleverd in genoemd hotel en wel van 's morgens 9 tot 12.30 en 's mid dags van 2 tot 6 uur De inlevering voor de andere dorpen heeft reeds plaats gehad op Maandag 22 November j.l. Wie door misverstand zijn slagzinnen nog niet heeft ingeleverd, kan dit dus vandaag nog doen te Den Burg. Van 2-4 uur wordt er vandaag voor ie dereen een ruilbeurs gehouden ln Hotel „Texel" De Middenstandskrant heeft reeds uit voerig geschreven over de winkelweek, zo dat wij hier kort kunen zijn, trouwens Sin terklaas heeft ons toch al het gras voor de voeten weggemaaid (Zie Zaterdag zijn relaasl Wel willen wij hier op deze plaats de ijverige Middenstanders van Texel onze hulde brengen en wij spreken zeker namens heel de Texelse clientèle, die op ons eiland te kust en te keur de begeerde artikelen kan kopen De Texelse zaken behoeven voor die aan de vaste wal niet meer onder te doen; dat zie je reeds bij een wande ling door de dorpen en een blik in de keu rig verzorgde étalages, die zeer bijdragen tot verhoging van ons dorpsschoon. Vooral 's avonds als de verlichting wordt ontstoken een verlichting, die hier en daar werkelijk feeëriek genoemd mag worden. Vanavond zal de spanning ten top stij gen, want practisch iedereen gaat straks een SLACHTSCHAPEN De levering van slachtschapen voor [e export vindt te Alkmaar plaats op 9 Nov., te Punnerend op 30 Nov en te Leiden op 3 December. UITVERKOCHT. Voor de Zaterdag a.s. te houden i'eest- vond van de landbouwschool zijn alle kaarten uitverkooht Voor de uitvoe ring van 8 Jan. zijn na 27 Nov. kaarten verkrijgbaar bij Gravenstraat 11. OUDESCHILD Donderdagmorgen raakte een aard appelscheepje, door onbekendheid van de schipper met. het varwater, beneden de haven. Er stond een dikke bries en daar het scheepje slechts een 16 P.K. motor had, zag de schipper geen kans om het vaartuig by fre draaien. Het sloeg over het stenen hoofd heen. gelukkig zonder schade op te lopen, dodh daar geen anker aanwezig was, zag het er niet zo plezierig uit. Er werd om assistentie geseind en de kotters Tx. 15 en Tx. 28 slaagden er in heit soheepje behouden binnen te bren- KLOK N.H. KERK GEARRIVEERD Oudesohild. De N.H. Kerk heeft in de Russenoorlog geen schade opgelopen. Toch leed de gemeente een belangrijk verlies: de Duitsers namen de kerkklok weg. Alle naspeuringen bleven vruch teloos, waarop tenslotte een klok werd gekocht, deze is Maandag j.l. in de to ren gehesen en Zaterdag a.s. hoopt de koster de eerste manipulaties met het kloldketouw te verrichten. Zie ook een volgend no. BOUWLUSTIGEN, ATTENTIE! Onze rubriek „Bouwvergunningen" heeft enige opwinding teweeggebracht onder de bouwlustige Texelaars, daar zij in de mening verkeren, dat de me dedeling „B. en W. hebben de volgende vergunningen verleend", betekent, dat zij de eerste steen kunnen laten leggen. Neen, zo ver is het dan nog niet. Het Bureau van de Wederopbouw heeft ook nog een stem in het kapittel. Aan alle door ons gepubliceerde berichten moet de hoogst belangrijke mededeling wor den toegevoegd: „Behoudens goedkeu ring door de Wederopbouw" Ja, het leven is niet zo eenvoudig meer. DE OLYMPISCHE FILM KOMT! Het filmnieuws brengen we in de re gel Zaterdags, doch ditmaal willen wij een uitzondering maken, want het pro gramma, dat ons filmtheater a.s, week end biedt, is buitengewoon interessant: dan draait nl. de Olympiade film, di* geheel in kleuren is opgenomen, welke het buitengewoon goed doen. Het is te voorzien, dat de belangstel ling groot zal zijn, vooral van de zijde der dames, want, tja, er is toch altijd nog zo'n stille? strijd tussen de sexen, niet waar? De vrouw heeft maar wat gegnuift, toen Fanny Blankers- Koen triomph op triomph en gouden medaille na gouden medaille op haar gestaalde borst liet spelden. „Ze doet het veel beter dan de heren" werd ons eens zo fijntjes in het oor gefluis terd. Daar konden wij dan niet veel te gen in brengen, maar dat wij, mannen er ook mochten zijn is toch wel door Slijkhuis c.s. gedemonstreerd. Wie zich van een goede plaats wil verzekeren mag wel tijdig bespreken, want overal elders' trok de film een re cord aantal bezoekers. Wekenlang draaide dit programma in Cineac Han delsblad te Amsterdam, en men had er uren wachten voor over (wij zagen steeds een filé van zo'n 50 meter langl. Tot in het Londense Olympisch Sta dion! gokje wagen! En dat gokje kost niemendal, waar de Middenstanders diep in de buidel hebben getast bij het welwillend beschik baar stellen van 6 hoofdprijzen, resp. 250—, 150 100—, 75.f 50.—. 25.en nog 95 andere prijzen van f 10. tot 2,50 In totaal zal vanavond voor dui zend gulden aan waardebonnen worden uit gereikt Daarop kan tot en met 6 Decem ber bij de deelnemende winkeliers worden gekocht. Na die datum verliezen zij hun geldigheid maar wie zal te lang wachten, waar zoveel nuttigs en moois te koop is! Het is te voorzien, dat Hotel „Texet' vanavond eivol raakt en meer belangstelling nog zal genieten dan de grootste veiling, die onze notaris ooit gehouden heeft. Duizend gulden aan prijzen, geen kleinig heid! Enfin, geld moet rollen! SUCCES VAN ONZE KONIJNEN FOKKERS. De Konijnenfdkver. „Kotex" heeftop 20 en 21 Nov. deelgenomen aan de na tionale jubileumtentoonstelling voor pluimvee te Alkmaar. J. Stiekema behaalde met 3 Franse Hangoren twee ZG en een G.; J A. Stemfort met drie witte Weners drie Z. G.; W. Peereboom met 2 BI. v. Beveren een G; Adr. Bakker met een BI. v. Be- veren een GG; P. L. S. Stechweij met twee Rode Zeelanders twee G; Adr. Bakker met drie Rexen eenmaal GG en twee G.; J. M. P. J. Verstegen met een Rex een G en W. Kooy met twee Tans een ZG en een GG, met twee Holl. twee G. Het was een zware Strijd, maar „Ko tex" heeft ook nu weer getoond, dat Texel sportieve fokkers heeft Wie buiten de enge dorpskom van Den Burg woonden, werden in menig opzicht als stiefkind van de gemeente beschouwd: legio is het aantal klachten geweest, dat plichts getrouwe Vroede Vaderen in de gemeente raadsvergadering hebben geuit om hun uit heemse kiezers' tevreden te kunen stellen inzake straatverbeteringriolering, lantaarn- ontsteking en wat niet alNu zien tv ij zo langzamerhand de vruchts rijpen van het ge staag gehamer. De Schoonoordweg doet zijn naam thans alle eer aan. Er kwam reeds een serie prach tige huizen, waarop aller oog. al dan niet gehuwd, in brandende begeerte was gericht, woningen, die al weer in gebruik zijn ge nomen. Wie er winterdag in pikdonker zijn schreden heenrichtte, was niet te benijden, zo'n allertreurigste weg. Het was dan ook een blijk van wijs beleid van onze Direc teur van Gemeentewerken om eerst dat pad eens behoorlijk te bestraten. En dat is nu gebeurd. De firma Nieuwenhuis uit Heiloo heeft er vaart achter gezet en vorige week is deze route van 127 welgetelde meters ge reed gekomen Het materiaal zal later tot de nageslachten kunnen spreken over de be zettingstijd, want de klinkers zijn opgebro ken uit een weg, die bij de Slufter onder de duinen liep en door de Duitsers in hun strategisch plan was begrepen Kort geleden is ook de 137 meter lange verbinding tusen de Witte Kruislaan en de Waalderstraat bestraat U weet wel, de nieuwe weg, waaraan de Bruynzeelwoningen bij Burgerhout zijn verrezen. Op het ogen blik wordt de Eerste Kogerdwarsstraat dat weggetje langs de „Zes - van een keurige bestrating voorzien. .,De Zes ah, die naam roept zoete her inneringen wakker bij de jeugd want-deze sloot was het feestterrein jarenlang voor de Kogerstraat zodra de vorst inviel. Dit stil staand water toch was in een wip met een flinke ijslaag bedekt en je kon er al dagen schaatsen voordat de kanalen en tochten be trouwbaar waren Maar o wee. als je door het ijs ging dat gaf een modder- ballet. Zo n modderpoel hoort niet thuis tussen nette woningen en hier zijn dan ook ingrij pende veranderingen nagebracht. De „Zes" die langs de le Kogerdwarsstraat is gedempt doet niet langer dienst als gootsteen voor Weststraat, Gasthuisstraat en Hollewals- weg, hij krijgt nu een verheven en eervolle positie, want hij is tot brandbluswater-re- servoir gebombardeerd, Schrik niet. hij wordt eerst van alle smet gereinigd PUBLIEKE VERKOPING Teil overstaan van notaris Mulder werden Maandag in Hotel „Texel" twee percelen land publiek verkocht. Voor 't ene perceel, het „Pronkerslandje", groot 67,40 a., gelegen bij het Meijert- se Bos bij Den Burg, eigendom van mej. C. Langeveld te Bloemendaal, was de prijs door de betrokkene instanties vastgesteld op f 1600. Er bleken drie gegadigden te zijn. Aan een van hen, dlhr C. P Kejjser OStzn., Den Burg, werd het perceel verkocht. Dit kon zonder lo ting geschieden, daar het land grenst aan dat van dhr Keijeser. Voor een per- peel bouwterrein grooib 17,25 aren, gele gen aan de Minister Ruysweg te De Koog, eigendom van dhr Dr. Abr. de Miranda, te Aerdenhout, waarvan de prijs op f8787 was vastgesteld, was slechts één kooplustige en wel Ir. P. Kuiper te Amsterdam. De verkoping genoot vrij veel belang stelling. -(I>Sp?üP Een en ander vereiste geduchte wijzigin gen in het rioleringsstelsel voor de straten, die in de ,,Zes" voorheen zulk een gretige afnemer vonden. De rioleringen van West straat, Gasthuisstraat en Hollewalsweg zijn nu omgetrokken vanaf de smederij van de heer Kiljan naar de Westerweg en verder door het land van de heer Jac Roeper naar de Eerste Kogerdwarsstraat, die weer aan sluit op de Kogerstraat Vandaar gaat de stroom verder mee in het riool van de Waal derstraat. dat achter Sonnevanck in de Jan Ayesloot zijn natuurlijke lozing krijgt Ook de riolering van Suiker weg, Wes terweg, Vogelenzang en Eerste Kogerdwars straat (eigenlijk al genoemd) is onlangs vol tooid. Nu zal het, als de financiële draagkracht groot genoeg is, ook wel niet zo heel lang meer duren, of de Emirwalaan, tussen Molen straat en Voetbalweg, zal worden opge knapt. Er ligt weliswaar al een verharde weg, maar het is de bedoeling hier een wat leken noémen geasfalteerde" weg aan te leggen precies eender als die waarmede men bij de bewoners van de Wilhelminalaan zo veel eer heeft ingelegd. Moge onze actieve, steeds nieuwe plan nen smedende Directeur van Gemeentewer ken binnenkort over zoveel materiaal en arbeidskrachten kunnen beschikken, dat hij er letterlijk en figuurlijk nog een schopje kan opgooien. In October 1948 kwamen in Nederland 60 gevallen van mond- en klauwzeer voor Deze zo gevreesde ziekte, die in de afgelo pen jaren vrijwel niet meer in Nederland voorkwam, neemt de laatste maanden in omvang toe, speciaal in de provincie Zuid holland, waar in October jl. 48 nieuwe ge vallen werden geconstateerd. Hoewel nog niet van een onrustbarende omvang kan worden gesproken, is het ge vaar niet denkbeeldig, dat het mond- en klauwzeer zich in de toekomst sterker zal uitbreiden, wat uiteindelijk in verband met de grote besmettelijkheid van deze ziekte tot een catastrophe zou kunnen leiden. Voorbeelden uit het buitenland bijv. Mexico, waar honderdduizenden dieren in verband met aantasting door mond- en klauwzeer moesten worden afgemaakt hebben deze mogelijkheid maar al te duide lijk aangetoond. De veehouders wordt dan ook aangera den tegen deze ziekte de uiterste voorzorgs maatregelen te treffen, zoals het tijdig laten enten der dieren, het beperken van de aan koop en van het in aanraking komen van eigen- met vreemde dieren, het afdoende reinigen van veetransportauto's en het direct opgeven van nieuwe gevallen van besmet ting. Indien mocht blijken, dat de veehouders deze aanwijzingen niet in voldoende mate zouden opvolgen of de huidige maatregelen niet het gewenste effect zouden hebben, dan zal de Overheid niet schromen krachtiger maatregelen (bijv. verplichting tot^enting of blokkering van alle veevervoer binnen en uit bepaald besmette gebieden) te treffen. „BRAND" De Cocksdorp. Zaterdagmiddag wordt de nieuwe brandweerkazerne geopend. Ter gelegemheid van dit festijn wordt een wedstrijd gehouden, waaraan 5 corp sen deelnemen: Den.Burg 2, Den Hoorn, De Cocksdorp, Oosterend. Er is een wisselbeker beschikbaar gesteld. De Cocksdorp spuit voor 't eerst met nieuw materiaal: dezer dagen zijn de nieuwe spuit en manschappenwagen aange komen. De oude spuit gaat naar Oude sohild. TEXELSE MARKT. Den Burg, 22 Nov. 1948. Aangevoerd: 10 koeien f 450—650; 16 pinken f 275 350; 13 biggen f 35—65. Voor de leve ring 22 n. kalveren. Vorige winter berekenden wij voor ver schillende bedrijven op ons eiland een voe derrantsoen voor het rundvee De veehou der verstrekte ons dan de gegevens over de op zijn bedrijf aanwezige voedermiddelen en de veestapel, en in de meeste gevallen was het ons dan mogelijk om een behoorlijk rantsoen samen te stellen. Ook dit seizoen zijn wij bereid dergelijke voorlichting te geven. Wij zijn evenwel van mening, dat ook met algemene voorlichting reeds heel wat kan bereikt worden. Op heel veel bedrijven wordt een rantsoen gevoerd, dat onderling niet zo veel verschilt. In het hierna volgen de willen wij een dergelijk rantsoen wat na der bekijken en nagaan wat aan dit rantsoen moet worden toegevoegd bij verschillende melkgiften. Een op Texel vrij veel gebruikt rantsoen is bijvoorbeeld: plm. 10 kg hooi plm. 25 kg voerbieten (groenkraag) een hoeveelheid krachtvoer We willen nu eerst aannemen, dat het ge bruikte hooi afkomstig is van oud grasland In dit rantsoen is dan aanwezig- (Dr. St. is Droge Stof, V.E.S. is verteerbaar eiwitach tige stoffen. Z W. is zetmeel waarde) Dr. St V.E.S. Z.W. 10 kg grashooi 8.500 g. 540 g. 3.240 g 25 kg voerbieten 3.500 g 175 g. 2.325 g. In het ruwvoer is aanwezig 12.000 g. 715 g 5.565 g. Voor een koe met 5 kg melk of een droog staande koe is nodig 12.000 g. 675 g 3.950 g. Hieruit blijkt, dat dit rantsoen ruim vol doende is voor een koe met 5 kg melk. Men zou de hoeveelheid bieten eventueel wel iets kunnen verminderen. Voor een koe met 10 kg melk is nodig 1315 kg 1.000 g. 5 250g. Ook bij deze melkgift is de Z.W. nog voldoende. De hoeveelheid eiwit is te klein en ook de hoeveelheid Droge Stof is niet voldoende. Wanneer we hooi genoeg heb ben kunnen we proberen nog wat meer hooi aan deze dieren kwijt te raken en dit zal wel gelukken. Met 3 kg hooi meer is het tekort aan Dr. St. weggewerkt en het tekort aan eiwit teruggebracht tot plm. 125 gr. Met een half kilo krachtvoer is ook dit in orde. Wan neer we evenwel op deze wijze het rantsoen „in orde' gemaakt hebben blijkt, dat de Z.W vrij hoog geworden is. Inplaats van 5.250 kg is deze nu 6.860 kg geworden. Een kleine overschrijding van de hoeveelheid Z. W. is niet zo erg, maar waneer dit belang rijk is wordt het bedenkelijk. Ook hier blijkt weer, dat een hoeveelheid van 25 kg voer bieten in een rantsoen voor koeien, die wei nig melk geven aan de hoge kant is. Een zeer gemakkelijke oplossing is mogelijk, wanneer we de beschikking hebben over hooi van betere kwaliteit. In het voorgaande gingen wij uit van grashooi van gemiddelde kwaliteit. Dit hooi heeft een eiwitgehalte van 5.4 Onze ervaring is, dat het Texelse hooi maar amper deze kwaliteit kan halen. Een uitzondering hierop vormt het hooi van kunstweiden, met name van percelen rode of lucemeklaver. Het eerste heeft meest een gehalte aan V.E.S. van minstens 8 het laatste haalt heel vaak de 10%. We zou den dan bijvoorbeeld het rantsoen voor een koe met 10 kg melk op de volgende wijze kunnen samenstellen Dr. St V.E.S. ZW 6 kg grashooi 5 100g. 324 g. 1.944 g. 6 kg rode klaverh. 5.010 g. 510 g. 1.914 g. 20 kg voerbieten 2.800 g. 140 g. 1.860 g In dit rantsoen aanwezig 12.910 g. 974 g. 5.718 g. Wanneer U dit nu vergelijkt met de be hoefte van een koe, die 10 kg melk geeft, dan zult U zien, dat we met dit rantsoen aardig in de koers komen. De hoeveelheid Dr. St. is iets te laag, maar wanneer we de dieren wat stro geven, zorgen ze zelf wel voor voldoende aanvulling van dit tekort. U ziet. dat het op deze wijze mogelijk is een koe met 10 kg melk per dag V/2% vet) zonder krachtvoer zijn behoefte te geven. Dit hebben we weten te bereiken door in schakeling van klaverhooi. Wel zal het zeer gewenst zijn aan dit rantsoen wat mineralen toe te voegen. Vervanging van een gedeelte bieten door aardapelen geeft in zoverre wijziging, dat we kunnen rekenen, dat voor iedere 2 kg bieten 1 kg aardappelen in de plaats moet komen. In de voorwinter kunnen we de bieten soms ook vervangen door stoppelknollen. Wanneer we de dieren volop stoppelknol- lcn geven kunnen we wel rekenen, dat ze minstens 50 kg per dag verwerken Wat de hoeveelheid Dr. St en Z.W. betreft staat deze hoeveelheid ongeveer gelijk met 30 kg voerbieten. De hoeveelheid eiwit is even wel veel groter dan in dit kwantum bieten. Voor koeien tot 10 kg melk kunnen we dan ook naast stoppelknollen hooi van mindere kwaliteit of gedeeltelijk ook stro voeren. 1 C. v. Gr. ONDER DE STREEP. DE LOONSVERHOGING „Dat is toch knap werk", zei oom Jan. „Als het niet uit een zaal werd uitgezonden, zou je liet niet geloven." Wij luisterden naar de radio. De be kende imitator Eric Parson had een nachtegaal nagedaan hij had gezon gen als een lijster, gekrast als een kraai hij had met overweldigend succes de stemmen van alle mogelijke bekende spreikers, toneelspelers en zan gers geïmiteerd. „Een mooi merk, die Eric", deed een der aanwezigen zich horen. „Ik begrijp niet wat jullie voor aardigheid hebben in die na-aperij. Zet de radio maar af - ik kan die kerel niet meer aanhoren." De meesten van ons keken de protes terende luisteraar verwonderd aan, maar een onzer zei: „Nou ja, Paul, jij bevooroordeeld. Als iedereen zo'n. erva ring opgedaan had als jij, zou er hie- mand naar Parson luisteren, laten we eerlijk zijn." Het spreekt vanzelf, dat Paul van al le kanten naar deze bijzondere ervaring werd gevraagd de radio werd afgezet en Paul, de kring eerst rustig rondkij kend, begon te vertellen. „Jullie zijn allemaal zo enthousiast over Eric- Parson - jullie vindt, dat hij op zijn terrein een genie is en ik kan je verzekeren, dat hij dat ook werkelijk is. Houdt dat even vastvoor je mij straks uitlacht. Geen mens in 'het vertrek dacht er aan, die goede Paul uit te lachen. Wel waren ze allemaal razend nieuwsgierig naar het verhaal, dat nu zou komen. „Ik heb die Eric vroeger gekend op de bank. Bij ons eigenlijk z'n imita tie-talent ontdekt en ik.,., nou ja, ik ben daar de dupe van geworden." Paultje sprak nog steeds in raadse len, maar toerf hij verder ging werd de zaak steeds duidelijker. „Hij was bij ons op de bank in de tijd, dat we avond aan avond moesten overwerken. SPORT OP TEXEL. 109 es S.V. Texel^ De Interlandwedstrijd België-Hlan jand zal wel niemand bevrediging hJnrh ben geschonken. Dat de Belgen het, J t< danics beter spel, en 'hun overwegeaool veldmeerderheid niet tot een overwin ning hebben kunnen brengen, moet tde[1- een pluim zijn voor onze achterho- en halllinie, Er werden toch nog drie inhaalwi»^, strijden gespeeld in onze aid., nl.: Balei: dos-LSVV 3-1; Vrone-Zeevogels llief: RKAFC-N.Niedorp 5-2, waardoor N.-fvy wel te ver achterop geraakt is. Wij hebben 2 bruidsparen in oi ver., nl. P. Vlaming en T. Wijbeni Henk Bruin en Trijn Krul. Namens li- stuur en alle leden (hartelijk gelelij' teerd. A.s. Zondag is Texel 1 weer vrij Texel 2 speelt thuis tegen ZAPlg. Texel 3 gaat op bezoek bij Oosterend|2 Texel A gaat naar Alk. Boys A, Te: B naar Tex. Boys B. Fancy-fair-nieuws. Dames, Dondi dagavond kunt u ln Hotel De Graal plannen bespreken. Het comité zal a- wezig zijn. Leuk, zo al en toe eens elkaar te komen om alles uit te werk Ja, dan beloolt het goed te worden. Training. Allen weer present en 8 uur Helst. Adsp. als gewoon, alleen ;unstig weer. Zodra mogelijk gaan Welpen naar Den Helder Texelse Boys. Zondag was de vereniging met vaeai tie, wegens de Interland-wedstrijd. Hj programma voor Zondag a.s luidt: Wlron 1 - Tex. Boys 1 2.30 uur Tex. Boys 2 - De Koog 1 2.30 uur Tex. Boys 3 - Cocksdorp 2 12 uur Tex. Boys B - Texel B Verder is er van het Boys-front- gei nieuws alleen deel ik even mede dat nieuwe heining geplaatst is. HJ 8.V. „De Zwaluw" li- Het eerste brengt Zondag een bezo- aan De Cocksdorp, het tweede speejv' thuis tegen De Köog 2 De adsp. gaan Zondagmiddag na: De Cocksdorp A. voor vertrek zie h: kastje, niet te lidht opnemen hoor joilp gens. Laat het eens een goede week wor|2 den voor de Zwaluwen, probeert all[ punten voor Den Hoorn te veroveren V.V.V. Voorwaarts I Zaterdagmiddag gaan de adsp. naai Oosterend, aanvang 3 uur. Zondal krij-gt het eerste een -zware taak: Boysl Het tweede heeft tegen Den Hoorn 2 een ïedclijke kans. Drinken wij Zaten dagavond alleen „Hoog fijne li-monade] Dp Koog rekent op jullig! S.V.C. De Cocksdorp. Zondag speelt het le thuis tegen Z-Dl H. 1 Het 2de speelt om 12 uur uit tegeif Tex. Boys 3. De adsp. bekampen Zaterl dagmiddag Z.D.H. A. aanvang 4 uui" Vrijdag 8 uur ledenverg. bij Hooyberg Ook donateurs welkom. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? Na uitreiking. (Op Donderdag, in de eerl ste week van geldigheid der nieuwe bon| kaarten 's morgens van 9-12 uur. PREDIKBEURTEN. EVANGELISATIE. Vrijdagavond 8 uur in het Fanfarege-| houw te Den Burg. Spreker: de Heer H. Sanders. Och, wat doe je dau soms? Een grapje moet je ook hebben op zijn tijd de boog kan niet altijd gespannen zijn. Een collega van een andere afdeling had toevallig Eric Parson opgebeld en deze dacht, dat hij mij aan de ijn had. Het was een doodgewone vergissing maar hoe gaat het in zo'n geval? Erie nam wraak enimiteerde de di recteur van de zaak. Hij deelde mij mede dat hij hoogst-tevreden was over mijn werk en dat hij mij bij de com missarissen voor salarisverhoging zou voordragen." „Is de heer Parson er misschien ook?" vervolgde de hoge haas. Ik keek rond. Nee Parson zat niet op zijn plaats en ik deelde de directeur mede, dat collega Parson niet op de afdeling was, maar dat ik hem desgewenst zou zeg gen, even terug te bellen. - „Nee, dat was niet nodig. Zegt uhem maar, dat ook hij voor salarisverhoging in aanmerking komt." Je snapt dat ik dadelijk op zoek ging naar Erie, die op een andere af delingstond te telefoneren. Ver draaid dat was de stem van de baas een andere „patiënt" werd er tussen genomen en stikkend van het ingehou den laohen, zaten de anderen om hem heen. Zonder dat iemand het merkte, ver dween ik weer gruwelijk het land in, dat ik mij zo lelijk had laten beet nemen. Ik zei Eric geen woord van de boodschap, die ik van de .baas" had moeten overbrengen. Maar de volgende avond De telefoon: de baas. „Ik wou u even zeggen. „Nee, ouwe gannef ik heb je door vent,je je neemt mij niet, de groeten hoor!" Rang. daar lag de hoorn. Ha-ha, die wou mij er eens evenIk hield verschrikt op. Daar zat Eric tegenover me. Hij was kennelijk de kamer niet af geweest. „Wat is er, Paultje?" vroeg hij met een onnozel gezicht. Die grap heeft mij mijn baantje g?- kost-. Een bankdirecteur laat zich niet zé beledigen. En ik kon moeilijk met het verhaal aankomen, dat ik de vorige avond reeds door hem was opgebeld. Eric is ook niet meer op de bank. 'Hij heeft zijn imitator-talent ontwik keld, maar ikik kan die knaap niet hóren!"

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2