brandweerkazerne feestelijk ingewijd Van brandemmer tot waterkanon Het Witte Kruis heeft grote plannen )e Cocksdorp paraat Vergiffenis, Sinterklaas Eén van de drie, Eerst bouw Consultatiebureau voor Badhuis nog geen toestemming. Er worden kraamverpleegsters aangesteld. JtATERDAG 4 DECEMBER 1948 <j2e JAARGANG No. #27# TEXELSCHE COURANT Onder grote belangstelling vond Za- erdagmiddag de overdracht en opening ilaats van de nieuwe brandweerka- eme te De Cocksdorp. Ter gelegen- eid van dit heuglijke feit er werd q een dringende behoefte voorzien verd een brandweerdemonstratie ge- iouden, waaraan vijf wei-uitgeruste en yel-getrainde corpsen deelnamen. Nadat gebouw en materiaal waren be- ichtigd, kreeg burgemeester Rehorst het oord. Hij wees er op, dat bij een brand an enige omvang het vooral in deze tijd unest is, als geen goed blusmateriaal ter «schikking staat. Was het vóór de oorlog dat bij een verwoesting door brand, lank zij uitkering van de verzekering, dik wijls nog wel tot nieuwbouw kon worden ivergegaan, thans staan wij daar geheel nders voor. De grote kosten van nieuw- iouw en de schaarste aan materiaal ver dichten ons meer dan ooit te trachten iedere irand in de kiem te smoren. Daarom zijn ie financiële offers, die de gemeente zich noet getroosten zeker verantwoord Hoe- vel het gemeentebestuur aarzelend stond egenover de branweerbelasting, heeft men och moeten toegrijpen om geheel Texel van loeltreffend brandblusmateriaal te voor in. Spr zeide niet te twijfelen aan de ern- tige wil van brandweercorps De Cocks- lorp. Vervolgens droeg hij de nieuwe kazerne >ver aan hoofd-commandant Veldstra. die iet gemeentebestuur zijn erkentelijkheid be- gde en gaarne ook de heer H Zoetelief •oor diens succesvQl werk bedankte. Ver- olgens droeg hij op zijn beurt de kazerne :n materiaal over aan de heer L van Hoorn, ommandant van de afd. De Cocksdorp, eveneens het gemeentebestuur en de heer Veldstra dank bracht. De tegenwoordige puit, zo sprak hij, is oud. maar niet on- ruikbaar. Dank zij het feit. dat wij steeds Dp de heer Langeveld mbchten bouwen, die :t zijn auto altijd klaar stond, om als trek ker te fungeren, konden wij ons aardig edden. De behuizing van de spuit liet ech- :er veel te wensen over. In 1836 (toen Eicrland werd ingepol derd) begon De Corksdorp met een zestal brandemmers. Maar nu zijn wij dan toch naar de eisen des tijds inge richt. Dit is een van de vele vooruit gangen, door het Gemeentebestuur na de bevrijding getroffen. Met een driewerf hoera aanvaardde com mandant Van Hoorn deze overdracht Commandant Veldstra dirigeerde hierop de corpsen naar ,,De Hoop waar hij o m zijn instructies voor de demonstratie gaf. Vandaar werd in gelid naar het wedstrijd terrein gemarcheerd De eerste demonstratie werd gegeven door een corps, samenge steld uit vertegenwoordigers van de deel nemende ploegen De wedstrijd verliep schitterend. De lachlust van deelnemers en publiek werd nogal eens opgewekt, als een of andere brandweerman een straal water over zich kreeg Tja, wie met water (pek) omgaat Dc beker wordt uitgereikt. Na dit festijn trok men naar ,,De Hoop", dat in een feestzaal was herschapen. De spijskaart had o.a. als opdruk: ,.Ter gelegen heid van de opening van de brandweer kazerne te De Cocksdorp". De heer H. Zoetelief sprak een openings oord en hierop werd de leiding opgedra gen aan de heer C. Moojen. Nadat de zaal geheel was gevuld (de dames van de brand weerlieden en verschillende andere geno digden waren ook inmiddels verschenen) sprak de heer W H. Lap als voorzitter der jury een hartelijk woord. Hij verheugde zich er over, weer in het midden van de brand weercorpsen te mogen verkeren, daar een vorige ontmoeting hem uitstekend was be vallen! Luid gejuich weerklonk, toen hij de uit slag bekend maakte: 1. Uitrukploeg Den Burg, commandant P Spigt, 918 sec., 2 De Cocksdorp 961 sec 3. Groeneplaats Den Burg 993 sec.. 4. Oosterend 1019 sec. en 5. Den Hoorn 1045 sec. De heer Spigt en zijn mannen werden hartelijk gelukgewenst. De heer Spigt dankte de Jury voor de door haar beschikbaar ge stelde beker en hij verzekerde dat zijn ploeg zijn uiterste best zou doen de triomph in hun bezit te houden, maar dat zal een toer worden zo voegde hij er aan toe, want ook de andere corpsen willen hem eens in glorie wegdragen Hij gewaagde met voldoening over deze wedstrijd, die een uitstekende training tevens is en het brandweersysteem ongetwijfeld ten goede zal komen. (Wie de beker driemaal wint mag hem definitief be houden). De heer Lap zag in deze bijeenkomst een schone gelegenheid de banden te versterken, wat zeker zijn nut zou hebben als het eens tot een gezamenlijke actie zou moeten komen. Daarop werd de avond van pret en jolijt begonnen. De stemming was er al dadelijk best in, toen het ensemble Beumkes aan het noten strooien ging. Tijdens de koffietafel nam burgemeester Rehorst nogmaals het woord: ..Wat zouden B en W. zijn zonder Spigt! Hij is de man, die van alle markten thuis is en wie nooit iets te veel is ook. Hij huldigde alle com mandanten De heer Duinker van Den Hoorn is volkomen voor zijn taak berekend, meng je niet in zijn zaken: het zal je slecht bekomen. De heer Van Hoorn werd lof toegezwaaid voor diens strijd tegen de waterwolf en bij hem is ook de strijd tegen het vuur wel in goede handen. Na de kazerne te hebben bezichtigd, werd in ,,De Hoop" een baantje gezwierd, een aantal voordrachten vertolkt en met genoe gen beluisterd en de heer L Sok's stem bewonderd. In zijn dankwoord betrok de heer Moojen vooral de heer Kikkert en zijn staf voor de uitstekende verzorging Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. Cocksdorpers, zo besluit onze corres pondent zijn verslag, zorgt er voor, dat zodra de brandweersirene loeit, er geen obstakels op de wegen worden aange troffen, snelheid toch is de eerste ver eiste, wanneer er brand is uitgebroken en u weet: het materiaal is thans op snelheid ingesteld! ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 4 Dec. op om 8,32; onder om 4,29. Maan: 8 Dec. E.K., 16 Dec. VM. Hoog water ter rede van Texel: 4 Dec. 11,40 en 11,60. 5 Dec. en 0,16. 6 Dec. 0,25 en 0,50. 7 Dee. 1,00 en 1,30. 8 Dec. 1,46 en 2,15 9 Deo. 2.35 en 3.15 10 Dec. 3,36 en 4,20. CORRESPOltfhENTIE. CONFLICT MET PORTIER. Het conflict met de portier, waar over u, geachte heer, in een ons toege zonden epistel schrijft, moest inder daad vermeden kunnen worden. U schrijft: .,Het is hier een Texelse gewoonte, dat wanneer andere café's om elf uur sluiten, er dan altijd nog jon gens zijn. die een uitvoering willen be zoeken en dan is het een hele toer om langs die controleur er in te komen." Dat nemen wij gaarne aan, want het is ook een bekend feit, op Texel, dat men liever degene weert, die nog tegen het middernachtelijk uur mee willen fuiven. Indien de „late bezoekers" beleefd op treden zal, naar wij aannemen, de con troleur dit ook wel doen. Is dit niet het geval, en is zijn houding te laken, wel schrijft u hem dan eens zelf. In con flicten als deze mengt de krant zich nl. liever niet MUZIEK. „Hoe zit het, komt er van het jaar geen uitvoering meer?" zo vroegen wij de directeur van Texels Fanfarecorps, de heer A. J. Vonk. Antwoord: „Wij hebben het afgelopen seizoen zo druk geblazen, dat wij de traditionele uitvoering in Nov. moesten uitstellen tot Januari." „En hoe staat het corps er voor? Heeft U een behoorlijke bezetting? „Ons corps is nog even sterk als vroeger, zelfs 2onder de zes leden, die in Indonesië zitten en die wij spoedig gezond en wel terug hopen te zien". TUBERCULOSE BESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. Alom staat de tuberculose bestrijding in het brandpunt der belangstelling. Je kunt tegenwoordig haast geen krant opslaan of er staat iets in over de tuberculose Men be gint steeds meer het grote belang van een doelbewuste tuberculose bestrijding in te zien. En geen wonder, wanneer ik U vertel dat er in het bestrijdingsjaar 1947/1948 (Mei tot Mei) in onze provincie Noordholland 561 open lijders zijn op§feruimd. Dat waren 561 runderen waarvan vast stond dat zij op een of andere manier tuberkelbacillen naar buiten verspreidden. Gevaarlijk dus voor mens en dier! Uit één fokstal uit Noor delijk Noordholland gingen in één keer vijf open lijders naar de slachtbank. U kunt na gaan was een geweldige schade dat is ge weest voor de fokker En, tenslotte kan iedere reageerder te allen tijde open lijder worden! Wat mag Texel zich dan gelukkig prij zen dat het eiland een tuberculose vrije vee stapel heeft Wat een kostbaar bezit en wat een veilig gevoel voor Uw gezin, voor Uw kinderen en hun vriendjes en vriendinnetjes, voor Uw personeel! Welk een reclame voor Uw eiland als badplaats en vacantieoord! Maar op U veehouders en veehandelaren rust de dure plicht te zorgen dat Texel tbc vrij blijft! De Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in N.Holland heeft de plannen van het energieke bestuur van» de t b c.-bestrij- dingsvereniging „Texel' om het eiland voor Mei 1948 „schoon te maken" gaarne finan cieel gesteund. Dank zij de bezielende lea ding van Uw helaas te vroeg ontslapen voor zitter i£ dit alles volgens de plannen verlo pen. Aan de financiële steun hebben wij de voorwaarde verbonden, dat slechts vee aan gekocht mag worden voorzien van een offi ciële witte verklaring, afgegeven dóór of namens een Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren. Dit is een voorwaarde welke wij in Uw welbegrepen eigenbelang hebben gesteld en van deze voorwaarde kunnen wij in geen enkel opzicht afwijken. Er mogen dus slechts t.b.c. vrije runderen op Texel ingevoerd worden, zoals ook in Uw gemeentever ordening is vastgelegd. De Gezondheids dienst staat hier volledig achter. Er moeten nu eenmaal wetten zijn voor hen die niet goed willen, maar 't plezierigst is het toch wel wanneer iedere veehouder en veehande laar op Texel uit innerlijke overtuiging mee wil werken aan het iedaal ..Texel is t.bc. vrij en moet t.b.c. vrij blijven!". Dat zou dan tevens de welverdiende beloning zijn voor het levenswerk van Gollega Noordijk. voor zijn onvermoeid streven om de ge zondheidstoestand van jullie veestapel op zo hoog mogelijk peil te brengen. De Dir. Prov Gezondheids Dienst voor Dieren, D Rempt. Een week vóór Sint verjaren zou Brak aan een grote dag. V(!ür heel de jeugd van Timmer in De Weststraat nummer acht (1) Zij vonden op de zolder Geschenken van. de Sint, Die ook hen wou verrassen, Zoals elk zoet, braaf kind Al ras toog men aan 't spelen, De pret was nooit zo groot, Maar „moeder", die 't waarnam, Dit schouwspel zeer verdroot! Wat moet er nu gebeuren? Een nieuw cadeau? Of ruilen? Wij vrezen, dat anders IIET feest Ten ondergaat in huilen. Probeer het voor de sahoorsteen weer, Sint Nicolaas kent erbarmen. Breng heel devoot je repertoir Om hem wat op te warmen. (Zeg, Huib, ik heb aan jou gedacht, Ik dichtte met. gehuiver! Wat moeilijk is toch jouw beroep, (1) Die „acht" is ook niet zuiver. ER KOMT LICHT. De Cocksdorp. Men is bezig met elee- trificatie van het Molenbos tot de wo ningen van dhr T. Reuvers en voorts met elec. van de Duinweg tot de twee nieuw e woningen. Wanneer zal' de To- remveg aan de beurt komen? Ook hier hopen de belanghebbenden op '11 spoe dige en afdoende oplossing van het lichtprobleem. DE VERDOEMDEN Alweer, ja inderdaad alweer 'n oor logsfilm, maar ditmaal werd een zo eer lijk gege\ en op een zo suggestieve wijze op het witte doek gebracht dat deze film zeker de belangstelling van bezoekers met critische zin waardig is. „De Ver doemden" is de titel welke de schrijver aan zijn manuscript gaf, nadat hij eerst aan den lijve ondervonden had hoe fana tiek en mensonterend laaghartig de lei dende figuren uit het derde rijk Waren. Aan boord van een Duitse U-boot speelt zich tegen en na het einde van de tweede wereldoorlog een drama af, zo ontaard en afschrikwekkend dat het de toeschouwer bang te moede wordt als het wederom tot hem doordringt aan welk een gevaar de mensheid ditmaal is ontkomen. Op de ongerepte wijdheid van de Oce aan groeit binnen de stalen wanden van zo'n Germaanse zeesluiper een vlam mende haat tussen een uitgezochte groep „gemeensehaps-idealisten" En tussen al deze haatdragende en achterdochtige opvarenden zoekt 'n ont voerde dokter zijn kans om dit concen tratiekamp te verlaten. Het is ook deze dokter (Henri Vidal) die zijn indrukken en belevenissen op papier zet als hij, alleen op het schip achtergelaten, een zaam op de golven rondzwerft. WATERSCHAP DE 30 GEM. POLDERS OP TEXEL. Bij enkele candidaatstelling zijn her kozen als hoofdingelanden van ge noemd waterschap de heren N. J. Kik kert Jbzn. en C. Kuip Mzn. naar persoonlijke smaak, want alle drie zijn goed tegen ruwe, rode handen en schrale huid: PupoI (balsem) - Hamea (crème) Hamea (gelei). In prijzen van 30-75 ct. KERK WORDT AANBESTEED. De Waal. 9 Dec. zal in de hulpkerk de bouw worden aanbesteed van de Ned. Herv. kerk alhier, die tijdens de Rus- senooilog werd verwoest. DE GROENEPLAATS WORDT GEÏLLUMINEERD. „Wij hebben de spullen toch in huis laten wij er ter gelegenheid van de Sundeiklcasfeesten de Groeneplaats mee verlichten, zoals m. d. jubileumfees ten" Aldus opperden leden van bureton „De Groeneplaats". Ze waren er allemaa' spontaan vcor te vinden en een telefoon tje "met technisch bureau de Wilt had tot resultaat, dat de aanleg gratis wordt uitgevoerd. Er komen zo'n slordige 300 lampen te branden, geen rood. wit, blauw, maar om Zoveel mogelijk licht te krijgen zullen er witte lampen worden ontstoken. De TEM zorgt voor gratis stroom. In de Dinslag gehouden ledenverga dering van het Witte Kruis werd het bestuur gemachtigd verder te werken aan de plannen tot stichting van een gebouw, waarin het consultatiebureau kan worden ondergebracht. Er zal spoed achter de zaak worden gezet. Ook de bouw van een badhuis heeft de volle aandacht van het Witte Kruis. Doch Wederopbouw kan voorlopig nog geen toestemming tot bouw van een badhuis geven. Voorts werd beslo ten drie kraamverpleegsters aan te stel len. De vereniging zal de kraamverzor- ging nl. zelf ter hand nemen, daar de gemeente per 1 Jan. tot opheffing van de kraaminrichting aan de Westerweg te Den Burg heeft besloten. De voorzitter merkte op. dat er in een vroegere vergadering reeds plannen waren beraamd om te komen tot de stichting van een badhuis. Deze plannen hebben nog geen volledige uitwerking gevonden, maar wij hebben toch al een tekening ingediend. Voorts hebben wij als leden van het Dage lijks Bestuur besprekingen gevoerd met de heren Meiering en Mackenzie van de We deropbouw. die ook voor Tex^l het bouw volume bepalen. Voor een badhuis zal, vol gens hen, helaas niet zo spoedig toestem ming verkregen worden. Toen Dr. ten Bruggecate, consulterend arts, ons verzocht te komen tot stichting van een consultatiebureau, meenden wij onze plannen te moeten samenvoegen om de financiering mogelijk te maken door bad huis en consultatiebureau in een object te betrekken, mitsgaders te komen tot bouw van*twee bovenwoningen. Ons consultatie bureau heeft in ieder geval een goede kans. Dat hebben wij na de bespreking met d<> heren van de Wederopbouw wel begrepen. Het is zaak, dat deze aangelegenheid flink wordt aangepakt, daar het consultatiebu reau vroeger eenmaal per maand zitting hield, nu tweemaal zitting houdt en straks met de kleuterzorg wordt belast. De zaal- huur van „De Oranjeboom" bedraagt 20, welk bedrag over een reeks van jaren ge rekend een belangrijke som wordt. Daar mede kunnen wij wel wat doen. Voorts heeft TESO destijds 5 000,toegezegd aan de initiatiefnemers inzake een badhuis, welnu, wij zullen eerst een consultatiebureau bouwen en daaraan te zijner tijd uitbrei ding geven door een badhuis. In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer Van der Vlies, directeur van TESO, antwoordde de voorz.. dat ter ver krijging van een bedrag, in eerste aanleg nodig voor de stichting, op Rijkssubsidie gerekend kan worden Voorts willen wij in iamenwerking met de V.V V. een grote loterij over het gehele land houden De be groting van 28 Aug. bedroeg 68 000, voor de combinatie badhuis-consultatie bureau. Nu wij niet dadelijk tot bouw van het badhuis kunnen overgaan, zullen vele posten op de begroting, zoals de centrale verwarming, veel lager komen. Wij willen op zeer korte termijn met definitieve plan nen komen. Via het Hoofdbestuur, dat de zaak beoordeelt, moeten wij de urgentie- verklaring afwachten. De heer W H Lap vroeg of er een voorlopige exploitatierekening bestond ten einde een inzicht in de ontvangsten en uit gaven te verkrijgen en te zien of de baten voldoende zijn om de uitgaven te dekken Wij mogen geen sprong in het duister maken. Antw.: Eerst moeten de plannen verder worden uitgewerkt. Dan pas kunnen wij de definitieve kosten berekenen. De heer Remmers, secr zeide, dat men bij de stichting van het badhuis niet kan rekenen op rente en afschrijving. Er is dan ook subsidie nodig. Ook van de Overheid. Daarom wordt naar combinatie, zoals ge meld, gestreeft. De heer Beemsterboer, pennm., merkte op. dat er naar bijzondere financieringsmiddelen wordt uitgezien. Wij hopen ook op steun van TESO ter ver krijging van een bouwfonds. Allereerst moeten wij over enig werkkapitaal kunnen beschikken De heer Van der Vlies vroeg of het Consultatiebureau wel gefinancierd kon worden De voorz. bleek nogal optimistisch Hij wees er op, dat de zaalhuur al meteen komt te vervallen. Dat is rond duizend gulden per jaar. Dan komen er twee woningen bij. Wij moeten trachten langs een of andere weg geld zodanig zien te verkrijgen, dat wij geen druk ondervinden van aflossing en rentebetaling. Het Witte Kruis zal hiertoe een deel van zijn bezit beschikbaar stellen. Een der woningen zal door de badmeester, die tevens voor schoonmaakdiensten aan gesteld zal worden, worden betrokken. Het gebouw wil men stichten aan de Witte Kruislaan, achter het huidige gebouw. De gemeente zal een klein stukje grond schen ken. opdat een vierkant blok eigendom van het Witte Kruis wordt. De vergadering ging met de plannen ac- coord en gaf het bestuur volledige machti ging de zaak verder te onderzoeken, waarop de heer Beemsterboer opmerkte, dat geldin zameling drastisch zal worden aangepakt. De eventuele bijdrage van 5000,— van TESO zal zeer efficiënt worden besteed als werkkapitaal. De heer Mulder, commissaris van TESO, merkte op, dat TESO de spits moeten afbijten. TESO wil graag 5000,bijdragen, en deze som ook be schikbaar stellen voor het consultatiebureau, maar om het bedrag te voteren als werk kapitaal achtte hij niet verantwoord: stel, dat Jiet eens mislukte! Het W K. moet met eigen middelen van wal steken en dan trachten meer geld bij elkander te krijgen. Dan is TESO -ook tot steun bereid. Dc heer Rab verheugde zich er over, dat de plannen ook bij TESO zulk een goed* weerklank hadden gevonden en hij zag de eerste uitgave dan ook als uitgave van het W.K. zelf. Er zal moeten worden begonnen met pro paganda te maken onder hen, die interesse Dij Texel hebben. De V.V.V. stelt haar adressenmateriaal beschikbaar van 10.000 personen. Hun zou een circulaire kunnen worden toegezonden. De voorz. dankte voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. Het pensioen van de verpleegster is veel te laag Met algemene stemmen werd be sloten goedkeuring te hechten aan het voor stel van het Hoofdbestuur om per jaar 22 cent per lid bij te dragen. Daar er drie verpleegsters voor pensioen straks in aan merking komen, is Texel voordelig uit, waar de omslag over het gehele land wordt ver deeld. (Uitgave wordt met 550,ver meerderd. terwijl een hogere uitkering van totaal ruim 1500,voorgestaan wordt). De heer Remmers merkte op, dat er kans bestaat, dat de bijdrage van 22 cent per lid (dat door de ver zelf wordt betaald) geleidelijk minder zal worden. Het bestuur, desnoods met enkele leden aangevuld, zal de Alg. Vergadering op 14 Dec. a s. bezoeken. Kraamverzorging. Het gemeentebestuur heeft besloten de kraaminrichting 1 Jan. op te heffen In verband daarmede, heeft zus ter Leegwater, inspectrice van het W.K., verzocht het gemeentebestuur te vragen zijn besluit op te schorsen met het oog op de vervoersmoeilijkheden welke zich winter dag kunnen voordoen. Dan zouden nl. pa tiënten in de kraaminrichting geholpen kun nen worden. Waar de gemeente de zaak echter als afgedaan beschouwt, heeft een herhaald verzoek door het W.K. geen nut. De genoemde directrice wees op het nut om kraamverpleegsters in dienst te nemen Dc voorz achtte het wenselijk, dat als het W.K daartoe zou overgaan, er enige dames uit de vereniging hiertoe hun medewerkina bij de organisatie gaan verlenen Hier toch schiet het inzicht van mannen te kort. Er werd besloten de kraamverzorging ter hand te nemen en drie verpleegsters aan te stellen; zij moeten gediplomeerd zijn. De heer Gerritsma wees er op, dat de kraamverpleegster op het eiland doorgaans tevens als vervangster optreedt van de moe der waarom hij hoopte, dat met geloofs overtuiging rekening wordt gehouden. Zo wilde hij graag, dat een R.K. verpleegster zich belastte met de zorg van het R.K. ge zin. De meesten achtten het evenwel zeer moeilijk rekening te houden met de gciind- ten, practisch is dat onuitvoerbaar. Bij een kraaminrichting houdt men daarmede ook geen rekening. Er moet hulp komen, hoe hindert niet, was de algemene gedachte van de verg die aan bekwaamheid de hoogste waarde toeschreef. Wanneer er meerdere verpleegsters tey beschikking zouden zijn op een bepaald tijdstip, dan zou men natuurlijk met dc gezindte rekening kunnen houden. De voorz. antwoordde op een desbetref fende vraag, dat er wel verpleegsters zul len solliciteren, waar de voorwaarden zeer aantrekkelijk worden gemaakt (vervolg elders) INENTING TEGEN DIHPTERIE Tweede en laatste Inspuiting. Burgemeester en wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat de tweede en tevens laatste inspuiting tegen diphterie zal plaats vinden op de onderstaande plaat sen en tijdstippen. In afwijking van vorige publicaties zal dus thans geen derde inspuiting meer plaats vinden. De inenting met het nieuwe scrum bestaat dus slechts uit twee inspuitingen. De tweede inspuiting is bedoeld alleen voor die kinderen, die nog niet eerder vol- edig werden ingeënt. Texel, 1 December 1948 Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester. Mr. G. D Rehorst De secretaris, P. Beemsterboer. O.L.S. De Cocksdorp Maandag 6 Dcc. '48. 9.30 uur. O.L.S. Zuid-Eierland: Donderdag 9 Dec 48, 9.30 uur. O L S Midden-Eierland: Maandag 6 Dec. '48, 3 uur. O.L.S. Oosterend: Dinsdag 7 Dec. 48. 10 uur. O.L.S. De Waal: Woensdag 8 Dec '48, 2 uur. School m/d Bijbel. Oostereifd, Dinsdag 7 Dec. '48, 9.30 uur. Chr. Kleuterschool Oosterend Dinsdag 7 Dec '48, 10.30 uur. O L.S en Kleuterschool Den Hoorn: Dinsdag 7 Dec. '48, 9 uur Nutsbewaarschool Den Burg Woensdag 8 Dec '48, 2.30 uur. School voor Chr. Volksonderwijs Den Burg: Woensdag 8 Dec '48, 9 uur. O.L.S. en Kleuterschool Oudeschild: Woensdag 8 Dec. '48, 9 uur. R.K. School Den Burg: Woensdag 8 Dec. '48, 3 uur. O.L.S. en U L O -school te Den Burg in de O.L.S. te Den Burg op Maandag 6 Dec. '48, 2.30 uur. -RK. fröbelschool Den Burg op Donder dag 9 Dec. '48, 3 uur. De inenting in de O.L.S. te De Koog zal plaats vinden op een tijdstip, dat bekend gemaakt wordt in de O.L. School te De Koog.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1