Flink Woonhuis 13000 kg. voerbieien Algem. Vergadering Prima Luidsprekers Texelse Eierveiling voorziet in behoefte Verstandige pluimveehouders blijven haar steunen Ambtelijke molens draaien langzaam, Maar Oorlogsgetroffenen moeten worden geholden. P. DAM prima eetaardappelen iiiiii min mm mm mm mm mil haar repetities Coöp. Boerenleenbank te Texel. Buitengewone Alg. Vergadering der leden AVRO Kalender 1949 Jongensfiets Diakenverkiezing prijzen beschikbaar NET MEISJE VASTE ARBEIDER ORGEL Enige nette werkhuizen Wij hebben de oren gespitst, toen wij onlangs vernamen, dat de eieren 1 Jan. a.s. van de bon komen Wie aan eieren denkt, denkt allicht ook aan de houders van hoenderparken, de kippenhouders in het algemeen en nu er weer leven in de pluimveeteelt-wereld gaat komen, vatten wij het plan op een praatje te gaan maken met de heer P. Sluisman, administrateur van de Coöp. Pluimveeteelt en Tuinbouwvereniging, de P.T.V. Texel. De heer Sluisman heeft ons echter een geheel ander artikel in de pen gegeven, dan wij aanvankelijk hadden verwacht: De ge hele eierhandel zit sinds de prijzen door het Bedrijfschap bij de pluimveehouders wer den vrijgegeven, geheel scheef. Men kan zelfs spreken van een onhoudbare toestand Het is bij de pluimveehouders wel bekend, dat gedurende de oorlogsjaren en ook na de capitulatie vaste prijzen golden' voor de door kippenhouders aangevoerde eieren Hierdoor was het ook voor elk, die in eieren handelde mogelijk om bij afzet hier van een vast bedrag per honderd eieren te verdienen. De normen, die hiervoor waren gesteld, konden redelijk en lonend worden genoemd. Door de grote coöperaties werd er echter bij het Bedrijfschap steeds op aan gedrongen om de prijzen bij de pluimvee houders vrij te laten. Deze grote instellin gen zagen het liefst dat de minder sterke handelaars en instellingen uit de eierhandel geheel verdwenen. Dit met het doel om zich het monopolie te verschaffen. Na her haald aandringen is men er op Bedrijfschap voor gezwicht om toch de prijzen bij de kippenhouders geheel aan de handel over te laten. Wat men echter niet vrij wilde geven waren de vastgestelde prijzen bij doorverkoop aan de handelaren, grossiers en detaillisten. Men kon zich dus wel ver oorloven om bij de pluimveehouders hoge prijzen, uit te betalen, maar dan ging dit ten koste van de winst. Er stond echter na het vrijgeven der prijzen een zeer scherpe con currentie tussen de handelaars in eieren. Deze nam zulke vormen aan, dat de prijzen die bij de pluimveehouders werden uitbe taald, niet anders dan verliezen konden op leveren voor de handelaars De kleine han delaars werden hierdoor ten zeerste ge schaad Zij konden met geen mogelijkheid door deze wantoestand zich een bestaan verzekeren. Velen, die zeer gekant waren tegen de zwarte handel moesten er nood gedwongen toe overgaan, daar anders geen kans bestond om staande te blijven Ten koste van kapitaal of ongeoorloofde handel moest men om geen terrein te verliezen, de prijzen bij de pluimveehouders betalen. Dit geldt ook heden ten dage nog. Het is niet onmogelijk, dat met 1 Jan als de eieren worden vrij gegeven, er enige verbetering komt. Men dient er echter toch van door drongen te zijn. dat de thans bestaande maximum-verkoopprijzen ook met Jan van kracht blijven. Doordat de pluimveestapel echter belangrijk is toegenomen, zullen er wel meer eieren aangevoerd worden dan gedurende 1948, waardoor de zwarte han del waarschijnlijk belangrijk zal afnemen De laatste weken worden van zekere zijde geruchten verspreid dat de plaatselijke coöperatie te kort vqor de eieren zou heb ben betaald en dat elders meer 2ou zijn besteed. Dit is niet onmogelijk. Wij heb ben er echter reeds op gewezen, dat veelal deze prijzen ten koste van kapitaal en zwarte handel noodgedwongen werden be taald. Ook grotere aanvoer speelt een rol, men kan dan voordeliger werken. Het me rendeel der eieren, die bij de plaatselijke coöp. zijn aangevoerd werd afgezet aan grossiers of export op Engeland. Een klein gedeelte werd ter plaatse aan de detaillis ten afgeleverd. Deze aflevering aan de de taillisten geeft een voordeel van plm. 0.50 pei 100 eieren Bij aflevering aan winke liers buiten Texel is een dergelijke recht streekse levering bezwaarlijk vooral omdat gelhktijdig bij het afleveren der eieren distributiebescheiden overgelegd dienen te worden. Men zou dan een depothouder in een der grote steden moeten aanstellen. Deze zou voor beloning ook 50 ct per 100 eieren declareren De bruto-winst per 100 eieren bedroeg bij aflevering aan de gros siers 83 ct. per 100, doordat wij plaatselijk ook nog een hoeveelheid eieren afleveren aan winkeliers kwam onze brutowinst daardoor gemiddeld per 100 eieren 4,5 ct. hoger te liggen, en daardoor op totaal 87.5 ct. komen te staan Wij hebben, over het eerste halfjaar reeds een nabetaling gedaan van 16 cent per 100 eieren, nu volgt nog een nabetaling van vier ct per 100 eieren. Totaal dus 20 ct. per 100 eieren. Doordat onze kosten voor instandhouding van het bedrijf plm. 70 cent per 100 eieren bedra ggen zij hiermede aangetoond, dat wij aan de pluimveehouders een zo hoog mogelijke prijs betalen. Het merendeel van de aanvoer werd gedurende het eerste halfjaar ontvangen Na 1 Juli werd in verhouding tot het eerste halfjaar een zeer gering kwantum aange voerd. De meeste pluimveehouders, die aan hun leveringsplicht hadden voldaan, ver kochten hun eieren daarop aan pensions eri andere particulieren. Men vergete daarbij niet, dat wij trots de geringe aanvoer ge durende de zomermaanden alle weken met de auto hebben gereden. Het is bekend, dat dit grote kosten met zich bracht. In de ge noemde 70 cent onkosten is verdisconteerd een bedrag van 10 ct. voor vracht wegens verzending van eieren naar de vaste wal. Bovendien nog 5 ct. per 100 eieren voor het Bedrijfschap. Voor kosten van bewer king. afhalen, administratie, onderhoud en afschrijving rest dan nog een bedrag van 55 ct. Lagere exploitatiekosten zijn bij de thans bestaande aanvoeren niet mogelijk. Hoewel van zekere zijde ook nog kritiek wordt geleverd op het beheer en het uit gekeerde loon enz. raden wij pluimvee houders aan om op de eerstvolgende leden vergadering zich te overtuigen, welke be dragen hiervoor zijn uitgetrokken Wellicht, dat dan aan bestaande aantijgingen een eind komt. Het ligt thans aan de Texelse pluimvee houders of zij genegen zijn de bestaande plaatselijke coöp. te steunen Doen zij dit niet, dan zal hiervan het gevolg zijn, dat in de toekomst de eieren op Texel door verschillende instanties zullen worden op gehaald Men houde hierbij in het oog, dat de exploitatiekosten van een auto en chauf feur, mitsgaders sociale lasten lang niet goedkoop zijn. Deze kosten zullen toch op de kippenhouder worden verhaald. I Als meer eieren plaatselijk worden aan- I gevoerd worden onze kosten in verhouding per 100 eieren gunstiger. Onze vereniging, die op coöp. grondslag wordt gedreven, heeft steeds ten doel gehad om aan de pluimveehouders het hoogst mogelijke be drag uit te betalen Dit doel blijft ons steeds voor ogen. Het Bedrijfschap verplicht de instellingen, die zich met eierenhandel bezighouden, een bepaalde hoeveelheid eieren van de aanvoer af te leveren in het binnenland en tevens voor export naar Engeland. Aan deze aan slag dient men zich stipt te houden. Bij het niet nakomen hiervan wordt bij even tuele exportaangelegenheden op andere landen geen uitvoervergunning verleend. De laatste weken is er een behoorlijke vraag voor eieren export op Frankrijk Het res tant, d.w.z. de hoeveelheid eieren, die bo ven de verplichte aanslag worden aange voerd, mogen worden bestemd voor vrije export, i.e. de laatste weken voor Frankrijk Hiervoor worden goede prijzen gemaakt. Naar aanleiding hiervan worden thans in het binnenland zulke hoge prijzen betaald, dat aan de leveringen voor het binnenland en ook voor export op Engeland een on herroepelijk verlies verbonden zit. Op het ogenblik bedraagt dit meer dan twee cent per ei. Verschillende handelaren trachten nu uit het gebied van andere instellingen e.d. voor Frankrijk bestemde eieren op te kopen. Een dergelijke handelswijze maken wij op Texel ook mede Men tracht ons zoveel mogelijk eieren te ontnemen Deze toch kunnen dan met behoorlijke winst worden afgezet op Frankrijk. Zij zijn hier toe in de gelegenheid doordat hun aansla gen gebaseerd zijn op de enige maanden geleden ontvangen eieren. Indien de plaat selijke coöp. geerr concurrentie ondervond, zoals hierboven werd geschetst, dan zou zij de haar thans ontnomen eieren met enige winst naar Frankrijk kunnen exporteren Natuurlijk zou de plaatselijke coöp. van haar zijde aan de vaste wal kunnen gaan concurreren, doch van een dergelijke han delswijze wil zij zich liever onthouden Wij hopen met deze uiteenzetting te heb ben aangetoond, dat wij alles in het werk stellen om de belangen van de pluimvee houders op de beste wijze te behartigen. Aan de verklaringen welke de heer Sluis man namens het bestuur aflegde, behoeven wij zeker niets meer toe te voegen. Het ligt uiteindelijk aan de pluimveehouders zelf of zij de P.T.B. willen steunen. Doen zij dit gezamenlijk dan kan de ver. zeker tot grote bloei worden gebracht nu de kippen- houderij weer goede perspectieven biedt VERVOLG WITTE KRIJIS Waarom de kraaminrichting door ge meente wordt opgeheven was sommigen nog niet duidelijk. Welnu: in de eerste plaats was er gebrek aan belangstelling (er was nooit veel meer dan-cén bed bezet (60-70 maakten er jaarlijks van de inrichting ge bruik) en ten tweede achtte men het be schikbaar houden van de ruimte voor dit doel niet verantwoord wegens de woning nood Het is wel gewenst, zo was de mening, dat het aantal kraamverzorgsters op Texel wordt vergroot door komst van hulp van de overkant Hevelt men Texelse krachten naar het W.K. over, dan schiet men prac- tisch niet zo veel op. Daarom leek het velen verstandig een oproep ook in buiten het eiland verschijnende bladen te plaatsen Bestuur. Dé heer Beemsterboer werd met 20 van de 23 stemmen als pennm herkozen. Hij dankte voor het in hem gestelde ver trouwen. Voor De Koog werd als opvol ger van de heer R Daalder benoemd de heer S v. d. Vis (18 stemmen), 5 st. op de heer Schol, voor De Waal Ds. Janse, als opvolger van de heer C. A. Keijser (18 stemmen, 3 op de heer K'uisch); voor Eier- land als opvolger van de heer De Graaf werd gekozen met 12 st. de heer B. Paag- man, de heer H. Leber verkreeg 11 st Be halve de heer Beemsterboer waren de an dere aftredende heren niet dadelijk herkies baar. Ingekomen was een schrijven van het in liquidatie zijnde Volksherstel Texel krijgt waarschijnlijk enige ligténten voor t b c. pa tiënten toegewezen Begroting. Deze gaf een ontvangst en uitgave van 23.500,Het staat er finan cieel helaas niet zo rooskleurig voor. Rondvraag. De heer Gerritsma hoopte,1 dat de gemeente de inventaris van de kraam inrichting ter beschikking zou stellen van het W.K. Antw.. Er is niet veel, de bed den zijn b.v. al toegewezen aan „Irene Het voorstel van de heer Van der Vlies om voortaan meer dames in het bestuur te benoemen had aller goedkeuring. Thans hebben slechts twee dames hierin zitting en wel mevr Renout en mevr. Vrijdag Mevr Vrijdag achtte voor de kraamverzorging een apart damesbestuur raadzaam De heer Jn. Daalder, Oosterend vroeg of de ziekenauto met een verende brancard kon worden uitgerust. Er blijkt echter al een dergelijk apparaat te zijn ingebouwd, weshalve wij de vraag van de heer Daalder zo ongeveer als illustratie kunnen beschou wen ter beoordeling van de Oosterender- weg. De heer Van der Vlis (De ziekenauto is door TESO geadopteerd) gaf toe, dat de wagen geen ideaal voertuig is, hoewel er al voor een paar duizend gulden aan is be steed. De heer K. Mantje, indachtig de weinig rooskleurige financiële toestand, vroeg of de bijdrage van 22 cent per lid ter verhoging van de pensioenen van de verpleegsters, zonder contributieverhoging kon geschieden. De pennm merkte op, dat het maximum is bereikt. Ook is verhoging van de subsidie niet mogelijk. (De contributie bedraagt 5. per gezin en een gulden meer voor meerder jarige inwonende kinderen). SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Zondag speelt in 4 A: Zeevogels-N. Niedorp; LSVV-Randers; W.W aard RKAFC; Vrone-Watervogels; Schoorl— Texel. Afd. N.H. Res. 2 F.:RKAFC 3-BKC 2; ZAP 2-Forresters 2; W.Waard 2-HRC 5; Oudesluis 2-Texel 2 is verschoven naar volgende Zondag. 4 R. Oosterend 2-ZDH 2; Tex. Boys 3- Texel 3. Adsp. 1 E: Alkm. A-Alkni. Boys A; Texel A-BKC A; HRC A-Succes A. Texel 1 zal het niet gemakkelijk krij gen. Tracht de kans te behouden. Ver trek 11,15 uur vanaf Hotel De Graaf. De wedstrijd begint om 2 uur, niet om half drie. Zet de 2e helft goed in. Texel 3 zorge, dat de punten mee naar huis komen! Aanvang 12 uur èn op tijd present! Adsp. A., dat om half 3 speelt, zal de bezoekers een prima wedstrijd dienen voor te zetten. Meer tempo, doorzetten en snel reageren, doorlopen en schieten. In de halflinie snel doorgeven en goed plaatsen, maar ook dekken en samen werken. Leden, donateurs en allen die één zijn met onze SV Texel, wij vestigen de aan dacht op onze fancy-fair, u weet, het comité ontvangt gaarne bijdragen en textielpunten. Er wordt al hard ge werkt. Prettig" St. Nicolaasviering en SV Texel een maximum aantal punten toe gewenst. Tex. Boys. Het le speelt hier Zondag, om half 3 tegen Petten 1 een niet te onderscheen tegenstander. Probeer vooral met het hoofd te voetballen, vlug af te geven en goed te plaatsen, dart zal het wel gaan. Het 3e speelt thuis om 12 uur» tegen Texel 3. Een zware taak. Succes Het 2e en alle twee adsp. elftallen zijn vrij. De penningm. is na de Hoogmis weer in Hotel De Zwaan voor het innen der contributie. Aan de oproep voor textielpunten is geen gehoor gegeven. Van de 50 punten heeft hij er nog maar 4 ontvangen. Geef deze Zondag aan de penningmeester. OUDE SINTERKLAAS. DE KOOG. Het Oranjecomité heeft besloten om nok dit jaar ter gelegen heid van de Sunderklaas aardige prij zen beschikbaar te stellen voor de meest originele uitbeelding door groep of enkeling. Van 8-9 uur is de jury pre sent voor het „Centrum" te De Koog. Prijsuitreiking vindt daarna plaats in de zaal van Hotel De Toekomst. Bij slecht weer zal de beoordeling ook in de zaal plaats vinden. Het comité wekt alle Ko- genaarsfsters) op om dit traditionele feest in alle vrolijkheid mee te vieren, Ook in OUDESOHTLD is weer een jury gevormd om de gecostumeerden te beoordelen (groepen, paren en enkelin gen. Van 8-9 uur zal de jury op dezelf de controleposten als vorig jaar de ge- maskerden beoordelen. Om 9,15 zal de uitslag in „Het Eigen Gebouw" bekend worden gemaakt. In de étalage van J. S. Dros liggen de prijzen tentoonge steld Zie adv. voor het feest in DEN HOOR, waar de Sunderklaas ook weer van zioh zal doen spreken! De Stichting ..Texel" van de Federatie van Oorlogsgetroffenen, houdt Donder dag 9 en Donderdag 23 December zit ting in de serre van Hotel „Texel" en wel 's avonds van 7,3011 uur om haar leden (de afd. telt er reeds 80!) in de gelegenheid te stellen hun moeilijkheden en bezwaren naar voren te brengen. Het bestuur zal trachten grondig advies te geven, doch hiervoor moet men over een behoorlijke documentatie kunnen be schikken. Een ieder wordt derhalve aan geraden alle officiële bescheiden mede te brengen. De bewoners van Den Burg en omgeving wordt verzocht om half acht aan wezig te zijn. opdat zij die van elders ko men tijdig geholpen kunnen worden met het oog op de busdienst. (Zie ook volgend nummer.) Het voorstel van de heer Remmers om de contributie een maal per jaar te laten innen stuitte op veler bezwaar. De heer Remmers beoogde slechts de inuingskosten te kunnen verminderen ten profijte van de vereniging. Het wordt tijd, dat de gehele Texelse bevolking kan worden doorgelicht. Het W.K. hoopt dan ook, dat zij haar mede werking zal kunnen verlenen tot uitvoering van deze voor de volksgezondheid zo ur gente aangelegenheid. Zelfstandig kan zij deze taak niet volbrengen daar de door lichting 1,per persoon bedraagt. Men hoopte, dat hier spoedig maatregelen wor den getroffen, waar verscheidene gemeen ten al in de gelegenheid zijn geweest tot doorlichting. Geen of te laat genomen maat regelen kunnen mensenlevens kosten. De hejen doktoren, die nog niet over een hoogtezonapparaat beschikken en wier pa tiënten naar Den Helder moeten ter bestra ling. zal worden verzocht zulk een appara tuur aan te schaffen. De kleuterzorg, zo werd nog medege deeld, zal niet worden uitgesteld tot het gebouw voor het consultatiebureau haar deuren opent. In zijn slotwoord sprak de voorzitter de hoop uit. dat de plannen in een volgende vergadering enigszins vastere vorm zullen hebben aangenomen en in de naaste toe komst ten uitvoer zullen kunnen worden gebracht. Willen alle leden Zondag even in De Zwaan komen voor het bespreken van Ouwe Sunderklaas. Direct na de Hoog mis. H.S. O.V.V.-nleuws. Het 2e ontvangt Zondagmiddag ZDH 2. Wanneer er weer gespeeld wordt, als tegen Texel 3, is er kans de punten thuis te houden. W. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Oostereud om 7,30 en 10 uur; in Den Hoorn om 10 uur. Bieohtgel. van 7-7,30. Communie onder alle Missen en om 7 en 0 uur. 7 u. lol met Adventsconferen- tie. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. (MaandDinsd. en Vrijdag ook 9 uur)'. Communie vóór en onder de Missen. Dinsdag: 9 u. ge?. Mis bij een koperen Priesterfeest van Kapelaan C. Graaf. Om 7,30 u. vrouwencongregatie. Woens dag: Maria Onbevl. Ontvangen. Om 8 u. gez. Mis. In Den Hoorn om 7,45 een gez. H. Mis. Half 8 Maria-lof. 8 uur jongemannenoongr. Donderdag: In Oosterend om 8 u. een H Mis. Half 8 jongedamescongr. Vrijdag: 3,30 uur bieohtgel. v. schoolkinderen. Zaterdag: van 4 tot 6 u. (niet tot 8 uur) bieelitgel. 6 uur rozenkrans. PREDIKBEURTEN. Zondag 5 December 1948. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haézer. Maandcollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker Maaiidéfclleote Kerkvoogdij Oosterend 10 u. Ds. K. G. Eekenhausen Oosterend 3.30 uur dezelfde Maandcollecte Kerkvoogdij De Koog 10 uur Ds. Jansse De Waal, 3 uur Ds. Janse Oudeschild 's av. half 8 de Hr Terrna Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Coll. v. noodl. kerken en personei GEREF. KERK. Den Burg, Parkstraat 36 10 uur Leesdienst 5 uur Ds. M. N. de Wolf Oostereud 10 en drie uur Ds. de Wolf GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 2,30 uur Pred. onb. Bediening H. Avondmaal GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O. Oosterend 9,30 en 19,30 uur in de D.( kerk Ds. P. Plaatsman, van Zuil broek DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Diakenverkiezing. Extra collecte. Oosterend 15 uur idem BURGERLIJKE STAND VAN TEXE over de periode van 26 November t.n 2 December 1948. Geboren: Frans J. zv Gabriel A. G. d Geest en Reinalda Bos. Martha, dv Pie ter Bakker en Pieternella Groenewob Anthonius, zv Lourens Witte en Catba rina M. A Hoogenbosch. Ondertrouwd: Dirk Terpstra en Cor nelia Spierings. Getrouwd: Mattheus Witte en Maria A Hin. Hendricus N. Hoogerbeets en Ma rijtje J. Alkema. Hendrikus Bruin Trijntje Krul. .Jacob P. de Jong en Wil lie Lagen eid. Pieter C. Vlaming Tet-je Wijbenga. Overleden: Johanes Keijser, 79 jr. wedn. v. Cornelia Keijser. Gevonden voorwerpen: 1 vulpotlood 1 Amerikaanse bruidsfoto, 1 pr. zwarti sokken, 1 padv. portemonnaie, 1 zijkam metje. Wegens sterfgeval Maandag gesloten. iiiiiiiiuiiiaiiii'iiiiiiiiii'iii'iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiil! 1EXLLAABTJES. Contant f 0,60 Ondei adres te bevr. (niet eerdei dan 11 uur in boekb.1 of rnder nr. 10,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zitting in Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Petroleum wordt bezorgd over geheel Texel, door C. Ellen, Nieuwstraat 7, Tel. 62, Den Burg Verin, rode poes. Gaar ne terug Westerweg 20a Te k. i.g.s.z. dames fiets m. nieuwe banden. Nieuwstr. 12, O'end. Aangeb. Mahoniehouten schrijfbureau. Warmoes- str. 10, Den Burg Te k. 1-pers. ledikant m. toe liet., dressoir. 2 armstoe len, 4 stoelen, herenfiets en radio. Wed. C. J. Vin- ke, Midd.-Eierland E 38 Goed tehuis gez. voor lief kamerhondje, gratis. Nieuwstr. 43, Den Burg Te k. brandkast. 77x 60x47 buitenwerks, Ho- gerstr. 4 Verloren Za terdag j.l. te De C'dorp zwarte portemonnaie m. enig kleingeld (gedach tenis) Joh. Zuidema, De Cocksdorp Te k. een beste wringer f 10, electr kroon f 6 Adres bur. v. d. blad Te k. 2 paar nieuwe kinderlaarsjes lft. 3-6 jaar. G. Bakker, Kruiskoog K 30 Te Dirkshorn over leed na 'n kortstondig zieklbed, onze lieve Man, Vader en Groot vader, de heer J. RUIS, in de leeftijd van 61 jaar. Dirkshorn T. Ruis-Dam Alkmaar: M. Ruis. Texel: I. Koorn-Ruis M. W. Koorn C. Peetoom-Ruis A. C. Peetoom en kleinkinderen. Dirkshorn B 106. 2 December 1948. De begrafenis vindt plaats a.s. Maandag te Dirkshorn. 's middags om 2 uur. Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader J. ZUIDEWIND Dzn betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, H. ZUIDEWIND-Kuijpcr Den Burg, November 1948 Hiermede' betuigen wij onze hartelijke dank v. de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van cm- ze Broer, Huisgenoot en Oom, de'heer Jacob Roeper Jbzn. Fam. Roeper. A. Tuinder. TE KOOP: per zak, thuis bezorgd. Jb. Roeper Johzn. Kogcrstraat 24. GELD verkrijgbaar zonder borg, voor alle doeleinden door ons spaarcredietsysteem. Vraagt inlichtingen „Sa menwerking", Verstolk- straat 31, Leeuwarden. Donderdag 9 December hoopt de Texelse Mcls- jcszangvercnlging te kunnen houden onder leiding van de heer F. Brinkerhof. Aanvang 8.30 uur in de U.L.O.-school. TE KOOP: (groenkraag) aan de kuil. I. BONNE, De Koog. Tg koop gevraagd liefst met .1-2 ha. land te De Koog of omgev. Adres te bevr. bur. van dit blad. Dinsdag 21 Dcc. '48 n.m. 8 uur ln Hotel De Zwaan te Den Borg, Texel O.a. verkiezing van één Bestuurslid en 2 leden van de Raad v. Toezicht. De agenda en candidu- tenlijst liggen vanaf he den voor de leden ter inzage aan het kantoor der bank. HET BESTUUR. De avond van de verga dering is het kantoor gesloten. Vereniging „Texel" tot bestrijding van T.B.C. onder het Rundvee. te houden op Dinsdag 7 December n.m. 8 uur in Hotel „Texel" Agenda Opening Notulen. Mededeling en ingeko men stukken. Jaarverslag secr.-penn. Verslag rekening naz. Bestuursverkiezing Vaststelling contributie 1949 Abortus onderzoek Rondvraag Sluiting Het Bestuur. De leden worden drin gend verzooht deze be langrijke vergadering te bezoeken. f2,50 Baeknandel Parkstraat TE KOOP: klein inode O. BAKKER, De Waal 27a. Dl Doopsgezinde Gemeen te Burg Waal Oostcrend. op Zondag 5 Dec. 1941 te Den Burg van 11 u 12 uur. te De Waal en Ooster end van 10-11 uur. Aftredend zijn: voor Den Burg: M W. Koorn Jzn. voor De Waal: Arn. Daalder Rzn. voor Oosterend: W. Kikkert. Bovendien moet voor Den Burg worden voor zien in de vacature, ont staan door het overlij den van J. Zuidewind Dzn. Er zijn 2 eandidaten gesteld voor Den Burg. 1 C. P. Laan voor de vacature Zuidewind; 2. P. Keijser Dzn. De Kerkeraad. De feestcommissie te Den Hoorn stelt wederom voor de mooiste maske rade. De prijzen worden gesplist voor ouderen en jongeren. De jur.v houdt zitting van 7.30 tot 9 uur. De Hoornder feestcomm BIEDT ZICH AAN voor Kantoorwerkzaam heden. In het bezit van 3 jaar M U L.O. en diploma typen. Brieven onder no. 519 aan bureau van dit blad GEVRAAGD: per 1 Maart een Woning disponibel. A. DROS, „Volharding" AANGEBODEN: modern eiken Amerikaans met 11 Registers-voor f385,- met 3 jaar garantie Te zien bij S. v. Heeringen, Peperstraat, Oosterend. RIJNEVELD's Pianohandel Heiloo gevraagd. Adres bur. van dit blad. en enige radiotoestellen te koop. B. KUIPER, De Waal 2.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2