Boekhandel Parkstraat 2eGEpEOE $£adttde! IVO ROL Nieuwe bonnen U winkelt prettig In 3oekhandel Parkstraat Tablet of Cachet heeft weer een grote verschei denheid in boeken Graaf van Limburg Stirum: Varen in Oorlogstijd 8.90 Een openlijke hulde aan de Nederlandse Koopvaardij. De Mannen van de Bounty 8.60 Een trilogie voor vader of Uw oudere zoon, een verhaal van de zee, 588 pag. Dostojewski: Misdaad en Straf3.40 p. dl. Door deze goedkope uitgave is dit klas sieke boek thans binnen ieders bereik. David de Jong: Een burgerkoning 8.90 Vioki Baum: Broadway 5.90 Jac. Broersen: De Gouden Kruik 4.90 De belevenissen van Japie Jellema Een van de meest verkookte boeken. Anders Hjort:Het spoor is vrij 4.90 Een Deense roman uit de Juwelen serie. Prof. Dr. E. van Everdingen: Wolken, weer en wind 6.90 Een handboek voor een ieder die belang stelt in meteorologie Robertson: Schepen bij maanlicht 4.90 Verfilmd door de 20th Centuiy Fox. Wordend Indonesië 12.50 Talrijke medewerkenden en illustraties Lode Zielens: De dag van morgen 4.90 Wouter Paap: De 9 symph. van Beethoven 5.40 Coen Bot:Van schipbreukeling tot redder 3.90 Ir. A. van Emmenes: Beter voetbal 9.50 Joh. Allen: Het schuilt in ons allen 5.90 Hobart: Olie voor Ohina's lampen 4.90 Een roman welke zich afspeelt in Mand- soerije en Ohina. Sigrid Undset:Martha Oulie De biecht van een zondares 3.50 Cor Bruyn: De drie portretten van Claire Mariane 5.50 Potharst-Gimberg: Zo hard als diamant 4.90 Stichting voor bodemkartering: Boor en spade. Verspreide bijdrage tot de kennis van de bodem van Nederland 6.90 Thackeray: Kermis der IJdelheid f8.90 Het radio hoorspel van de Vrijdag avonden; 664 blz. Gibbs: Achter het ijzeren gordijn f 6.50 Het. Russische leven en karakter vor men het thema van deze nieuwe roman van Gibbs. De Gepeoe slaat toe! f 4,90 Behandeld de moord op Trotzki.de gro te tegenspeler van Stalin K. v.d Geest: Eiland in de Branding f 2,90 Fabricius: Flipje f 2,90 Willy Corsari: Alleen maar Peter f2,90 Trilogie: Als de katoen rijpt 5.90 p. dl zie bespreking Tex. Crt 27 Oct, j.l. Grote keuze in Kinderboeken: W G. van de Hulst: Het grote voor leesboek 17.50 Anne de Vries: Kleutervertelboek voor de Bijbels: Geschiedenis, voor kinderen ong. 4 tot 8 jaar 8.50 Sprookjes van Moeder de Gans 3.90 Mark Twain: De avonturen van Tom Sawyer en de Lotgevallen van Huckle berry Finn 3.90 Kapitein Marryat: Stuurman Flink 4,25 idem: Peter Simpel 4 26 series van Ketelbinkie, Joop ter Heul, Marijk», Tom Poes, Kapitein Rob enz. 5 DECEMBER Op de wit besneeuwde daken. Rijdt een heel oude man Op een grote witte schimmel En zo hard als het maar kan Naast hem op een klein zwart paardje Zit z'n trouwe Pieterbaas. En zo gaat het met een vaartje, Zonder ook maar wat geraas Soms laat Piet zich even zakken. Van zijn paard en loopt meteen Met een grote mand met pakken, Zo naar elke schoorsteen heen En dan kijkt hij naar beneden Zijn de kinderen hier wel zoet? Ja7 Dan is hij erg tevreden Nee? Dan kijkt hij zwart als roet! En hij grijpt dan in z'n mandje. Dat met speelgoed is gevuld Zoet? Een pakje in z'n handje! Stout? De roe, ja eigen schuld! Klaar? Vooruit maar weer," zegt Sint dan Vlug springt Piet weer op z'n paardje Voort gaat weer de kindervriend, En z'n knechtje, met een vaartje Over wit besneeuwde daken. Om met goed gevulde mand Alle kinderen blij te maken Kinderen van ieder land! Emmy Dros. 12 jaar. Oiulesdhild 127 DE NIEUWE BEDRIJFSORGANISATIE Het was voor de R.K. Middenstandsver. Vrijdag j.l. een groot voorrecht een voor aanstaand deskundige op het gebied van de publiekrechtelijk bedrijfsorganisatie, n.l de heer A. Borst Pzn., in haar midden te hebben. Het aantal aanwezigen kunnen we gelukkig redelijk noemen In een vlotte rede gaf spreker een kort inzicht in de bedrijfsorganisatie. Het is een lijvig document (het off rapport van de staatsdrukkerij, met aan het slot een nota van de betr. spreker beslaat 44 blz. folio). Vandaar dat in 11 appèldagen de R.K. Midd. Org. in Haarlem dit onderwerp be handeld heeft. Hieraan voorafgaand werd eerst de cen trale contributie-inning, welke 1 Jan. a s. ingaat, behandeld. Elke R.K Middenstan der krijgt dan 33,per jaar te betalen Van dit bedrag gaat 14.naar de vak bonden en 19,naar de "standsorganisa ties. Van dit laatste bedrag krijgen o.a. de plaatselijke afd. 7,De bedrijfsorg. zul len in de toekomst de vakgroepen vervan gen, Hiermede komt dan een einde aan het feit, dat het bedrijfsleven zoals thans, in tegenstelling met andere organen, van bo venaf geregeld worden. Het verzet in het bedrijfslevcnzelf tegen de org van de vak groepen (de enkele goede niet te na ge sproken) wordt thans dus eindelijk beloond. Minister Vos is de grondlegger van de nieuwe org De figuur van de Regerings- comm. is evenwel door de middenstands- ver niet geaccepteerd. Nu de gehele org. in handen van het bedrijfsleven zelf gelegd wordt, wil de middenstand de gehele uit werking ook gaarne zelf in handen houden. Er zijn straks verschillende deskundigen op middenstandsgebied nodig en daarom moeten de middenstandsorg. ten spoedigste hechte, sterke veren, worden De bedrijfsschappen nemen de plaats van de vakgroepen in. terwijl een soc. econ. raad een overkoepelingsorgaan zal worden. Deze raad zal bestaan uit vijftien werkgevers, vijftien werknemers en vijftien personen door de kroon te benoemen (Middenstands deskundigen) De bedrijfsschappen zelf zullen uit enkel particulieren bestaan: Werk nemers en gevers in gelijke verhouding. De rede van de heer Borst voorafgegaan door een inleiding van de heer Swarthof, voorz Spr. ziet de middenstand een zwaar- Neem die welke U 't makkelijkst inneemt: Sanapirin (tablet) of Mijnhardtjes (cachet) bij Kou, Griep, Rheumatische pijnen, Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijnen Verkrijgbaar in prijzen van 3075 cent. der jaar tegemoet gaan. met scherpere con currentie dan voor de oorlog. De regering doet voortdurend grote beloften, doch in verschillende middenstandsectoren wordt de noodklok thans geluid. Geeft ons evenwel goede winstmarges en dan zullen wij weer een middenstand, bestaande uit rechtvaar dige zakenmensen hebben. Zoals de slagers twee maanden hebben moeten werken is een onmogelijke toestand. De niet doorberekening van de omzetbelas ting deed de maat overlopen En in de on langs gehouden protestmeting liet de mid denstand 6 zijn noodkreet horen Wij hopen zeer. dat de roep van de middenstand weer klank vindt Na de pauze werden interessante problemen aan de orde gesteld. Wij hebben op ons eiland een overwegend gunstig jaar achter de rug, de winkelweek bleek een succes, negentig percent van de uitgegeven letters werden ingeleverd en ook in financieel op zicht was het een succes, de inkomsten (ca. 29,00werden door de uitgaven 23.000) belangrijk overtroffen. Wat de te houden tentoonstelling betreft, zal onderzocht worden of de financiële op zet verantwoord is en of het nut zal blij ken. Drie dagen zal de propagandist, de heer Bibo, op ons eiland spreken nl op de Dinsdagavonden 11 Jan 25 Jan en 8 Febr. Na bespreking van het punt collectieve adv. reclame (wat nog in het beginstadium is) werd verzocht in de toekomst geen mede werking meer te verlenen aan de fcalloze nog uit te geven z g adresboeken van Texel De secretaris van de Detailhandel, de heer Wiewei, ontving vorige maand ten raadhuize vijftien personen in audiëntie. Er zal een enquête worden gehouden betref fende de openstelling van de middenstands zaken in het seizoen. Hierna besprak de heer Swarthof een belangrijk punt n.l het houden gedurende de winter van kleine bij eenkomsten Daar deze vergadering, die zich door een zee r geanimeerde bespreking kenmerkte, pas na het middernachtelijk uur werd ge sloten verzochten leden van buiten Den Burg voortaan het aanvangsuur wat vroeger te bepalen. BRANDSTOF VOOR STOMEN VAN VOERAARDAPPELEN. De Prov. Voedselconunissaris voor N.- Holland maakt bekend, dat varkens- mesters met minstens tien contractvar kens, in de gelegenheid gesteld kunnen worden vaste brandstoffen te betrekken voor het stomen van voeraardappelen. Zij dienen in het bezit te zijn van een stoompot of stoominstallatie, die niet met bonvrije brandstof gestookt kan worden, zoals o.a. turf of bruinkool. De aanvragen voor brandstof kunnen inge diend worden bij de PBH van het dis trict, w.o. de geregistreerde ressorteert. FEESTAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL Het Vrijdagavond in Eben Haëzer ge houden feest, waartoe alle oud-leerlingen der school voor C V.O. waren uitgenodigd, is zo goed geslaagd, dat besloten werd voortaan ieder jaar op de le Nov bijeen te komen ter herdenking van de opening van de school. De aanwezigen, die de zaal geheel vulden, werden zeer gul onthaald op koek, gebak enz., en groot was de animo om geïmpro viseerd voor het voetlicht te treden Nadat Ds. Reyendam dc avond had ge opend werd gezongen gezang 138:1, en werd door spr gelezen Ps. 146 en Matth. 7 24-29. Ds. Reyendom merkte op dat helaas niet alle oud-leerlingen aanwezig konden zijn: jongens die in Indonesië zijn, zij die elders wonen (Amerika. Afrika) en hen die ons door een vroegtijdige dood ontvielen. De school, aldus spr. heeft haar bestaanrecht bewezen. Hiér wordt het evangelie van Christus verkondigd en de kinderen gelaten in de sfeer waarin ze thuis worden groot gebracht. Waaraan herkennen we de Chris ten? Aan hem die niet alleen luistert naar de roepstem van de Heiland, maar die ook handelt naar wat Hij van hem vraagt Allen te brengen in zulk een zegenrijk stadium is mede het doel van ons onderwijs. Hierna was het woord aan de jeugd. Allereerst trad op het kindergroepje dat op de vorige feestavond zoveel succes had ge oogst. Vervolgens zagen wij een aardige schets waarin meespeelde Teun Huisman, Wim Eelman Nzn., Reinold Eelman Azn Henk Roeper (Oeperen), Gerrit Visser Jzn, Kees Duinker Azn Hierna een ver loting de jarige „meester Slort, Wim van de Berg (Zevenhuizen) en Jan Agter Jr., wonnen ieder een taart, waarvan er een was aangeboden door bakkerij De Hoop Mej. D Tuinder Cd en mej de Ridder zongen zeer zuiver een cowboyliedje, Douwe de Vries nam bij een voordracht enige bezoekers bij de neus, Janny Eelman Nd. vertelde ons van twee avontuurlijke jutters, H de Boer declameerde ,.De oude foto" en ..Het fatje", J. Agter Sr. (Joachem Nikkel), de dames Janny en Lini Eelman zongen een alleraardigst Texels liedje waar op Juus Hille Jozzn. met een snaakse grap besloot Met het zingen van het avondlied en dankgebed werd besloten VAN DE BOEKENPLANK ..JULIANA KONINGIN Het boek „Juliana Koningin", uitge geven door de Texelse Courant, die dit werk haar abonné's voor slechts 2,15 aanbiedt, munt uit door illustratie en tekst. Op het titelblad staat het zo een voudig: „Een verzameling foto's over het leven en dc Regeringsaanvaarding van H.M. Koningin Juliana der Neder landen" en die eenvoud juist past zo zeer bij onze vorstin, maar, dat Kaar leven, tot dus ver Icing niet „eenvoudig" is geweest en vele stormen heeft moe ten trotseren, daarvan getuigen de 96 bladzijden, die foto-technisch uitstekend zijn verzorgd (wij tellen 232 illustraties, o.a. de molen, in Aug. in dc Molenstr. •gebouwd)! Wie haar door het boek volgt, is het dui delijk, waarom zij door heel het volk ge liefd is: in het hoofdstuk over Haar jeugd schrijft F Th. Holsboer, oud-Hoofdredac teur van het Deventer Dagblad, die de tekst verzorgde: ,,En dat Zij een vrolijke, genoeg lijke kameraad was, daarvan spreekt menig verhaal: Dadelijk na Haar aankomst in de oude Sleutelstad trad zij als „gewoon lid" toe tot de Meisjesstudentenvereniging, en nóg gonst het in de kringen Harer toenmalige medestudenten-vriendinnen van de verhalen over „Juultje's soms uitbundige vrolijkheid, over Haar geestige in- cn uitvallen, over de eenvoud en de spontaniteit, waarmee Zij aan de pretjes, uitstapjes en feestjes deel nam. Deftigheid, op een afstand blijven, „nummer een spelen' waren bij Haar uit den boze Wij zien Haar in Haar belangrijke func ties op het gebied van kunst en cultuur en op het maatschappelijk terrein. Haar verlo vingstijd. Haar huwelijk, de geboorte van Haar kinderen en Haar ballingschap En al om weer blijkt de sympathie haar door het Nederlandse volk toegebracht, een sympa thie, d zijzelf veroverd heeft. „Zij toch gaf door haar houding ervan blijk, dat de tijd voorbij is, dat vorstelijke personages door de grote massa beschouwd werden als onbereikbare hooggeplaatsten. levend in een voor Jan-en-Alleman ondoorgrondelijke sprookjessfeer „Het Oranje huis ofschoon een van Europa's oudste en voornaamste Vorsten huizen, dankt zijn positie niet aan titels en waardigheden, vastgesteld in vergeelde per kamenten, maar aan het innige contact met de wereld om zich heen, aan de democra tische inslag van zijn beste vertegenwoor digers. Daarom ook heeft Zij ogenblikkelijk na haar terugkomst in het land haar aandeel genomen in het werk van herstel en weder opbouw, en daardoor is Zij tot de allerhoog ste functie geroepen. Zij zal die taak vol brengen, want bij Haar eerste optreden als Koningin heeft Zij getoond zich van de harde realiteit ten volle bewust -te zijn, Oranje blijft waakzaam en de Koningin zal het zinnebeeld, waprmee zij de regering van Haar Moeder in September jl. heeft ge schetst, zeker duurzaam voor ogen houden" „Moge ook Haar, onze jonge Vor stin," zo besluit de schrijver, „door Ho gere bestiering de kracht worden ge schonken te staan als „een rots te mid den der woelige baren"." van 6 tot en met 18 Dec 1948. Bonnen voor vlees 441, 443 vlees is 100 gram vlees 442 vlees is 300 gram vlees Alle bonkaarten 447 Algem. is 100 gram rijst 448*Algem. is 250 gr. boter ol margari ne of 200 gram vet Bonkaarten KA. KB, KC 812 451 Algom. is 500 gr. boter of margari ne of 400 gram vet 452 Algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 453 Algem. is 125 gram koffie 454 Algem. is 50 gram thee B 465 is 200 gr. kaas of 250 gr. korst- lozc kaas Bonkaarten KD, KE 812 457 Algem. is 250 gr. boter of .margari ne of 200 gram vet 458 Algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas Tabak- en versnaperlngenkaarten en? QA, QC 808 139, 143 ta'bak is 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH S13 (hl|z. arbeid; a.s. moe ders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook Z Dezo bonnen zijn 14 dagen geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 Dec 1948 worden gebruikt De tussentijds aangewezen bonnen 414 Algem, en 420 Algem. voor 500 gr. resp. 1 kg. sinaasappelen moeten uiterlijk 4 December bij een handelaar in groente- en-of fruit worden ingeleverd. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Boswijk VOOR GEDUPEERDE FAMILIE. A. de Smidt, 't Noorden f 2.50 STOOT VAN EEN RAM. De Waal. Toen bakker J. Plaatsman, alhier, een uitgebroken ram van dhr C. Roeper naar het land zou terugbren gen, kwam hij te struikelen. De ram viel daarbij terstond zijn begeleider aan, die zo ernstig werd getroffen, dat hij zijn sleutelbeen brak. Een handicap voor de bakker, die tijdens de Sj. Nieolaasdrukte anders practisch dag en nacht in touw is. VAN HET GROENE FRONT. De Coeksdorp. Dinsdagavond ging „Vriendenkring" op tegenbezoek bij de biljartclub „Fortuna". Er werd gespeeld in 30 beurten met de volgende uitslag. B. Coevert 33 caramboles; O Troost 38; A. Geus 50; II Zuidema 43; E. Breeu- wer 47; K. Kalf 41; S. Rijk 41; J. Rense 50; J. dc Wit 44; F. Kikkert 65; N. Rijk 124; W. Jannes 72; H. C. Prins 30; J. van 't Noordende 57; De Wilt 62; T. Reuvers 53; W. Rijk 47; C. de Graaf 51. „Fortuna" behaalde 478 caramb. heeft nu totaal 910; „Vriendenkring" behaalde er 470 en heeft er nu totaal 1048. Het was een prettige, sportieve mee ting. f 4 90 verkrijgbaar bij de boekhandel DE TORENKLOK VAN DE GEMEENTE^ TOREN TE DEN BURG KOAIT TERUG Naar wij vernemen zal de torenklok van de gemeentetoren te Den Burg, destijds door de Duitsers naar de vaste wal ver voerd. over een dag of tien weer op het eiland teruggebracht worden. Zij is door dc fa. Timmer te Amsterdam gerestaureerd. Zoals bekend, hebben verschillende plaats genoten er stukken uit geslagen, toen de klok op transport naar elders, aan de voet van de toren stond. Een brok van de klok beschouwde men als een souvenir daar men deze nooit meer terug-verwachtte. De klok zal straks met de andere klokken het kerstfeest kunnen inluiden DE VOEDSELCOMMISSARIS De Prov. Voedselcomm. voor N.-H. deelt mede, dat de maispositie momenteel zodanig is, dat voor boven de leveringsverplichting geleverde hoeveelheden rogge geen mais beschikbaar kan worden gesteld. Bovendien is de kwaliteit van de nog tc verwachten hoeveelheden mais zodanig, dat deze voor vervoedering aan de kippen minder geschikt is. Het is niet bekend of in de naaste toe komst weer tot verstrekking van mais zal worden overgegaan. De afgifte van „bij zondere toewijzingen voor meng voerder voor de hier bedoelde hoeveelheden zal normaal doorgang vinden. Zoals bekend is, kan op de hiervoor te verstrekken zegels ook gemengd graan worden betrokken, het geen de houders van kippen op de gemengde bedrijven ten goede komt. ZAKENNIEUWS. Verhuizen is geen pretje Wij hebben dan ook alle respect voor de heren Van den Berg. die ter gelegenheid van de Winkel week. met een grote afdeling van „Het Meubelhuisaan het verhuizen zijn gesla gen. Ze brachten met hun stand een bezoek aan vele dorpen: in het nachtelijke uur werd opgebroken en de volgende morgen weer klonk in een ander dorp reeds vrolijke mu ziek ter verwelkoming van de kijker-kopers, die ontvangen werden in een allergezelligst ingerichte showroom. Wij hebben daartoe door de firmanten uitgenodigd ook even een kijkje genomen en wel in het gebouw van Chr Belangen te Oosterend. Er waren meubels te kust en te keur, langs de wanden waren allerhande stoffen gedrapeerd en al leraardigst was vooral de boekenmolen. ..Vroeger gingen wij wel met een wagen over het eiland, maar bij die kou kreeg je de mensen niet gemakkelijk naar buiten, zo gaat-ie beter Als attractie hebben wij drie prijzen uitgeloofd: iedereen raadt mee naar de prijs van de stoel, welke door opper wachtmeester Smidt is vastgesteld. Van avond wordt de uitslag bekend gemaakt SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Zowel Zeevogels als Randers en Wa tervogels verspeelden een punt, waar bij de 3 koplopers in punten gelijl kwamen en Watervogels een punt ach teruit liep. De uitslagen zijn: Vrone— Sohoorl 5-3; W.Waard-Watervogels 1-1 LSVV-RAFC 0-3; Zeevogels-Randen 0-0; Burlos-N.Niedorp afgelast. Texel 1 mag nu geen enkele trai ningsavond meer overslaan: Met noj enkle wedstrijden voor de boeg, heel ons gouden derde zidi vah de bovensh plaats verzekerd, door met 3-1 van eei sterk OoslSrend 2 te winnen. Zij hebbei de 3e klasse bereikt. Texel 2 stelde teleur. Het rammelde ze werden overspeeld door ZAP. Bei en Piet Eelman waren goed op dreel Hopeloos mistrappen en pech verkla ren de nederlaag. Pas in de laatste 2( min. kwam er leven in en moest de Z A.P.-keper menig 'hadhelijk moment in grijpen. Piet Stoep'ker maakte een fraa doelpunt, Einde 4-2 voor ZAP. Texel I won met 17-0 van de Boys B. Helders© Welpen ATex. Welpen Onbetwist de beste tandpasta 2-4. Held. .Welpen BTex. Welpen 1 0-2. f. 2 naar BKU 2 Texel 3 is nog nie bekend. Texel ABKC A. Adsp. al leen trainen bij gunstig weer. Fancy-fair. Vergeet u vooral niet een bijdrage gereed te maken? Het co nntë neemt deze graag in ontvangst, Texelse Boys. Boys 1Wiron 2-2. Wiron zet met een een geweldig offensief in, de Boy; «orden verrast en worden op eigei terrein teruggedrongen. Onze achter hoede is weer in topvorm. Na 20 mir komt onze voorhoede in volle actie waa bij onze midvoor inschiet. En daarn straft dezelfde speler een aarzelend uil lopen van de keper af. Wiron maakt n; de rust al spoedig een tegenpunt doo een vrije schop en daarop volgt via eei corner een voor onze keper onhoudbar kopbal 2-2. Fel wordt er dan om he winnende punt gestreden, maar beid achter-hoeden staan pal. Boys 2 verloor van De Koog met 2-0 onze achterhoede speelde prima, maa voorhoede miste .schotvaardigheid. Ons 3e versloeg De Coeksdorp 2 me 9-2. Ze deden het beter dan de adsp. B die Texel B 17 maal het net liet vin den. De moed er in houden, jongens! H.S S.V.C. De Coeksdorp. Uitslagen van de Zondag j.l. ge speelde wedstrijden: SVC 1ZDH 1 2-0 Tex. Boys 3—SVC 2 9-2; SVC AZDI A 0-6. De resultaten van de adsp. en 2e vielen tegen; volgende keer betei Het le heeft zich goed geweerd doo met 2-0 van ZDH te winnen. Dat de sco re niet hoger was, hadden de Hoorn ders aan Vrouwe Fortuna te danken. S heeft vrijwel de gehele wedstrijd d toon aangegeven. De rust kwam met ge lijke stand (0-0). Na de rust wist S twee maal Jonker te passeren. De wedstriji werd in een sportieve verstandhoud'm gespeeld. Scheidsrechter Huizinga leid de Uitstekend. V.V. De Koog. Zaterdagmiddag begonnen de adsp met een 2-1 nederlaag. Tegen het 2 van de Boys deed ons le beter werl door een 2-0 overwinning. De eerst helft was doorslaggevend. Open spe met snelle uitvallen stelden Jo in staa tweemaal te scoren. Na de rust herstel den de Boys zich en ging de strijd ge ijik op. Zo werd een gevaarlijke kli] omzeild en blijven wij de leiders op d voet volgen. Het 2e verloor van Dei i Hoorn met 3-2, na met 2-0 voor ge i staan te hebben. S.V. „De Zwaluw", 1 e Adsp. A zette Zaterdagmiddag haa zegetochten voort en klopte De Cocks r dorp A ill eigen home met 6-0; voor d rust werd er driemaal gescoord, na d rust werd liet halve dozijn vol gemaakt Adsp. A staat in 'haar afd. ongeslagei aan de 'kop met 8 gespeeld en 14 pun ten en 51 goals voor en Wim werd 4 gepasseerd, maar de weg is nog lang c Het 2de verraste ons en behaalde d e eerste overwinning; met 3-2 werd aai r Den Hoorn van De Koog 2 gewonnen i Voor de rust wilde het niet erg vlot i] ten, rust 2-0 voor Da Koog, maar ni a de rust werd de achterstand omgezet ii o een 3-2 voorsprong Nu Zondag a.s. naa i OVV 2. Het le moest de punten aan D Coeksdorp laten. Voor de rust ging d i strijd aardig gelijk op, er werden aai i| beide zijden enkele mooie kansen ge n mist, de rust kwam met blanco stanc t Na de rust viel C. heftig aan en slaag n de er in uit een corner met een pracht a doelpunt de leiding te nemen: 1-0 1 Even later werd de stand op 2-0 ge e bracht, waarmee -het einde kwam. De adsp. en het le zijn deze weel |t vrij. DAMMEN ZIJPE-TEXEL: 10—1#. Zaterdagmiddag speelde de Zijpe i Damclub een competitiewedstrijd tegei 'E Texel I dat naar Den Helder was over t gekomen De Zijpers wisten een gelijl spel uit het vuur te slepen. a De uitslag was: A. Slijkemian Sr. Dijker 0-2; A. Slijkerman Pzn.S. vails Heerwaarden 1-1. P. J. Waiboer H Steenhuis 1-1; W. JinunirikS. Ros 0-2 el P KoopmanD. de Vries 2-0; C. vai LindenC. v. Heerwaarden 1-1; K WeijersD. Lap 1-1; G. Rademaker- n S. Hin 1-1; A. Mul—G. Dros 1-1; P. d- Wit—J. Vonk 2-0; totaal 10-10. Wanneer Texel-Winkel in gelijk spe of een overwinning voor Texel eindigt is Zijpe kampioen. MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. --r, 63. Vervolgens ging ze in de soep roeren, die in 'n grote pan op de aan recht stond. Hel was een heerlijk vet soepje; begerig snoof ze de heerlijke wasem op. Plotseling eohter klonk een scherpe kreet; de keukendeur vloog met 'n slag open en een dichte regen van stof, vuil en aardkluiten stoof door de keuken. Wat was er gebeurd? 64. Daar het in de gang nogal sche merig was, had meneer de zo bereidwil lig klaargezette vuilnisemmer niet ge zien: integendeel, hij was er over ge struikeld en rolde letterlijk de keuken binnen, terwijl het blik uit z'n handen vloog en de opgeveegde rommel voor de helft op, mevromvs hoofd en voor de andere dielft in de soep terecht kwam.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4