mm Sue Hoe woont men in de N.O. Polder? i ï'.d Verlovings kaartjes 111 nt€ Drukkerij Texelse Courant vindt het geluk. Wat eeuwig leeft. Oorlogsgetroffenen moeten geholpen worden Fv4 >;V. '"v. V Paarden in de Noord-Oost Polder. Als leek heeft men totaal geen notie van het werk, dat door de sociografische dienst in de Noord-Oost Polder wordt voorbe reid, teneinde een goede kolonisatie te waar borgen Daar valt land droog, moet zich een nieuwe gemeenschap vormen, samen gesteld uit diverse bevolkingsgroepen; deze mensen moeten er wonen in huizen, boer derijen, in dorpen en buurtschappen. Er moeten wegen komen, en waterleiding en licht, kerken, scholen, ziekenhuizen, winkels, café's, zalen. Men moet overbevolking en vernietigende concurrentie der middenstan ders weren. Het land moet gestoffeerd wor den- met bomen, parken en monumenten, opdat de kolonisten zich vertrouwd zullen gaan voelen in de sfeer van hun streek. Men heeft er nogmaals gezegd als outsider totaal geen begrip van. Men is immers opgevoed in het oude land, waar de evolutie door de eeuwen heen een be paald decor schiep. Maar op het nieuwe land staat nog niets, alleen ruw riet, waar in men kan verdwalen De afdeling planning is de ontginning dan ook jaren vooruit. Ze ziet in haar gedach ten al zeven dorpen uit de grond verrezen, de wegen gestoffeerd. Zij maakt zich de ervaringen in de Wieringerraeer opgedaan, ten nutte, al heeft de Noord-Oost Polder een ander cachet, doordat ze ruimer is en op andere wijze ontgonnen. En ze vecht tegen de grote na-oorlogse erfenis van materialenschaarste zodat van de geprojec teerde huizen het grootste deel nog op pa pier staat of als houten noodkeetjes verrijst. Emmeloord. Van het begin heeft men rekening ge houden met de centrale ligging van Emmel oord, in tegenstelling tot de Wieringer- meer, waar eigenlijk geen centrum is. Uit het oogpunt van ontginning is een harmo nische ligging beter verantwoord geacht en daarom togen al direct .pioniers" door de modder om in het centrum van de polder een kamp neer te zetten en Emmeloord te stichten. Een landschapsplan wil de polder aan trekkelijk maken, begrijpelijk voor degenen, die er komen wonen. Als men het oude land ziet dan is het gezichtsveld altijd be grensd door bomenrijen, een huizenblok, een torentje of een dijk Dit geeft een zekere overzichtelijkheid, een vertrouwd gevoel met de omgeving. Zo moet het ook worden in het nieuwe land. Hier moet men ook de einders kunnen zien en niet voor een „holle leegte staan. Dan zou het leven ondragelijk worden. Daarom is grote zorg besteed aan de beplanting. Langs hoofd wegen zullen zwaardere bomen komen dan langs zijwegen. Boomgaarden verrijzen op geijkte punten, in Emmeloord komt een groot verpozingspark, in de straten worden kleinere boompjes neergeplant (Lijsterbes etc. als sfeerrijke decoratie). Wat men van" dit alles nu ziet is povertjes, maar kom hier eens over vijfentwintig jaar terug Bij de huizenbouw is het weer anders. Men maakt geen strekdorpen, doch kom men van huisjes, met kerken in het midden, een dorpsplein, winkelstraten, recreatie zalen en kantoren. Emmeloord, dat als centrum de polder zal „dragen" krijgt dan nog misschien een machtige toren, die ver boven het land uitsteekt als een baken in de oneindigheid, symbool van de polder- eenheid. Voor zover er industrie komt - dat zal de toekomst uitwijzen, al zijn er natuurlijk agrarische industrieën nodig als graandrogerijen, malerijen etc. zal deze buiten de dorpen in de nabijheid worden geprojecteerd. Men volgt geen bepaalde lijnen op archi tectonisch gebied, al wordt natuurlijk elk project door de Directie der polderwerken gekeurd. De huizen worden geen etage- E ioe act Op do achtergrond een boerderij. woningen of erger nog flats omda :0n men nu eenmaal ruimte genoeg ter beschik on king heeft. Voorlopig is er de zware handi cap van bouwmaterialennood. Op het ogenblik neemt men proeven me fire-fabs, terwijl men ook gebruik zal moe e ten maken van Belgische barakken voo boerderijen, graanschuren e.d. Men hoopt echter dat binnenkort d< c eerste moeilijkheden overwonnen zijn ei dat intensief met de aanbouw van nieuwe wijken kan worden begonnen. Over tiei jaar hoopt men in Emmeloord dan eei oo; tui dorp te hebben van 3000 zielen, dat nog za ttis groeien tot een stadje van 10.000 zielen. ioc Wie nu Emmeloord binnenwandelt zicf" dat daar al een slager, een kruidenier, eer melkboer, en een kapper Er staat al een dorpshuis (een herberg zonder sterke drank omdat ook op dit gebied en met even j goede resultaten de polder is droogge legd) er staat een politiepost, een bank gebouwtje en tussen de eerste huizen ligt al een sportveld Emmeloord heeft ook a een voetbalclub. Animo genoeg BO( V'iH ien A lljZi ;iai )ur; tuu E ch; ch< Ier Bij de werving van middenstanders en ambachtslieden doen zich natuurlijk weei moeilijkheden voor. Er is animo genoeg, vooral als men weet dat de directie con- currentienijd wil vermijden. Men heeft ook hier het prioriteitsbeginsel: degeen, die het langst bij de ontginning der polders werk zaam was, heeft de oudste rechten. Maar onder deze bevoorrechten zitten er van de zelfde professie en dus wordt er voorlopig^ wel eens een teleurgesteld. Dan komt de boze tong weer fluisteren, dat er kruiwa gens aan het werk waren en dat de bevoor rechte zich niet zo fraai gedroeg tijdens de oorlog In ieder geval weert de directie alle men sen in de polder, die er niets te maken heb ben, al geeft zij bijvoorbeeld de Amstel- brouwerij toestemming in Eijimeloord een groot hotel op te richten Maar dit staat er nog niet. En dan komt er toch als beheer der een man in, die zijn sporen bij de ont ginning heeft verdiend. Eerst als het land tot volle rijpheid zal zijn gekomen zal de directie haar toezicht misschien wat verslappen. Voor die tijd echter en dat beslaat nog wel een kwart eeuw zal zij nauwlettend toezien dat al haar plannen waarvan wij er slechts enkele konden publiceren, geheel worden ten uit voer gebracht. En allen, die er nu gezeteld zijn genieten ten volle bescherming van de directie. ol Wij hebben ontvangen een mooie collectie SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: 4e klasse A. ZeevogelsN.Niedorp 3-1 LSW Panders 2-4 W.WaardRKAFC 0-2 VroneWatervogels 1-0 SchoorlTexel 2-3 Tex. Boys 3Texel 3 3-1 Adsp. ABKO A 3-0 Schoorl—Texel: 2-3. Ook de klip Sohoorl is weer omzeild, al heeft het moeite gekost, de punten zijn binnen. Het veld, waar de afgelo pen zomer nieuwe graszoden zijn gelegd was vol effect en zwaar bespeelbaar. Sohoorl beet geducht van zich af, de gehele wedstrijd ging dan ook aardig gelijk op S. had eerst suoces, doordat Henk de bal onvoldoende wegwerkte. Onze verdediging was er in deze peri ode niet te best in, vooral de ver voor uit gesehoven linksbinnen was een probleem en er ontstonden enige hache lijke situaties voor het doel. Op het modderveld werd dikwijls vlot ge speeld en verschillende goed opgezette T.-aanvallen mislukten, doordat er bij de beslissende pass juist een been van de tegenpartij in de weg zat. Toch kwam de gelijkmaker, doordat Dick na een goed aangegeven bal doorbrak, zijn harde schot werd door de keeper weg- gestompt, waarna het tweede schot raak was. IS iet lang hierna namen we de lei ding, een uitstekende pass van Jan werd door Dick op sublieme wijze be nut. Vlak voor de rust kwam de ge- gëlijkmaker, na een mistrap van Wim, werd de hierop volgende voorzet van de rechtsbuiten door de linksbuiten in geschoten. De tweede helft was wel spannend, maar best gespeeld werd er niet. Onge veer 10 min. voor tijd viel tijdens een S-overwirht de beslissing. Een na een •Mielle aanval door Dick goed aangege- Zoals we reeds meldden houdt het be stuur van de afd. Texel van de Federa le van Oorlogsgetroffenen Donderdag a.s. en Donderdag 23 Dec. zitting in de serre van Hotel „Texel" ter advisering van leden, die met moeilijkheden heb ben te kampen bij de afwikkeling der schade-uitkeringen, etc. Gaarne wekken wij getroffenen op lid te worden van de stichting. Het is geen lichaam met goed betaalde functionarissen, neen alle functies worden belangeloos vervuld. Verheugend Jtan genoemd worden het feit, dat tot directeur werd gekozen de heer secretaris van de gemeente Heteren, die zelf oorlogsgetroffene is. Wij wensen niemand rampspoed toe. (dat spreekt van zelf. zult u zeggen!), doch wij zouden zeker al een heel stuk verder gevorderd zijn met de af handeling van de schaden, zo zich onder de getroffenen wat meer ambtenaren bevon den Gaarne wekken wij ook de zaken lieden op zich aan te melden als lid bij S Naar het Engels „Zou je Ben toch niet een kansje kunnen geven. Sue? vroeg ze ongewoon vriendelijk. „Hij is toch zo'n beste jong „Ik zou niet met Ben Grierson trouwen al was tie de enige man op de wereld," zei Sue, op een toon. die duidelijk zei: „en daar mee uit!" Sandy, Sue's broertje, had aan het gesprek onder de thee geen deel genomen. Hij hield niet van ruzie en bleef liever buiten alles wat daarop leek. Hij en Sue hielden veel van elkaar en hadden een soort bondgenoot schap gesloten tegen Grace, maar Sue merk te al gauw, dat Sandy een zwakke bondge noot was, als er gevaar dreigde. De avond ging voorbij zonder gelegenheid voor een vertrouwelijk gesprek met Sandy en zodoende keek Sue niet vreemd op. toen ze een klop op haar deur hoorde, zodra ze op haar slaapkamer was. Ze deed de deur open en liet Sandy binnen. „Wat vind jij er van?" vroeg ze, toen hij op het bed was gaan zitten. „Dat 't goed is, dat je hier weggaat." zei hij. „Voor jou ook," zei Sue. „Als ik weg ben, zal het hier in huis vrede zijn en daar hou jij van." Sandy sprak dat niet tegen. Hij keek haar peinzend aan en zei. „Ik wou, dat ik 't was. Ik zou er wat voor geven om hier weg vën bal werd door Henk rustig langs de uitgelopen Iceeper geplaatst. De resterende tijd werd er sterk -verde digd, waarbij men elkaar soms in de weg liep, maar de stand onderging geen wijziging meer. Texel 3 stelde teleur door van Tex. Boys 3 te verliezen. Reeds direct ont stonden enige goede scoringskansen, maar ze werden om hals gebracht. Tex. Boys kwam goed opzetten, speelde iets beter en met een heel mooi schot van links na slecht werk der achterhoede werd het al spoedig 0-2. Rust. Na de rust viel Texel goed aan maar de mooiste kansen werden gemist. Ein de 3-1 voor de Boys. Texel ABKO A werd een vlotte wedstrijd met T. iets sterker. Toch duur de het nog tot na de rust eer Piet de Graaf, na goed voorhoede spel, met een fraai schot T. de leiding gaf, waarna spoedig Ben Rab uit een pas van rechts de voorsprong vergrootte, opnieuw uit een voorzet van rechts zorgde Jan de Beurs voor 3-0, waarna het voor B, dat toch goed partij bad gegeven, verloren spel was. Goed gedaan jongens! Training. Denken we om de training? Woensdag allemaal weer persent. Adsp. alleen bij gunstig weer. BILJARTEN. „De Vooruitgang" nodigde Woens dag „Fortuna" uit in het „Casino". Er werd over het algemeen goed ge speeld in 30 beurten. De uitslag was: Fortuna- De Vooruitgang J. Vendel 115 N. Rijk 70 Van Zijp 00 E. Breeuw er 104 C. Komen 60 W. Rijk 60 W. J. Zijm 38 N. Spaans 52 J. Xooy 30 S. Rijk 68 P. Logman 38 Hogewoning 59 B. Leen 24 M. Bakker 35 W. Kager 43 E. de Lange 32 C. Bakker 31 Jb. Mosk 24 De heer Jb. Mosk demonstreerde tot slot met witte kolen. Wat een klucht! de heer G. Schoenmaker. Suikerweg 3, Den Burg Ook zij hebben er immers belang bij, dat de Stichting zo actief mogelijk kan optreden, waar de vrucht der bemoeienissen de zakenlieden bij aankoop van verwoeste goederen weder ten goede komt Wij den ken ook aan de aannemers e.a. Van de ge troffenen wordt niet alleen aansluiting ver wacht van hen, wier huizen zijn verwoest of beschadigd, doch ook wordt op aan sluiting gerekend van hen. die schade heb ben geleden aan huisraad, van schippers, kortom van getroffenen in de ruimste zin des woords. De contributie bedraagt 2.50 per jaar De stichting, die haar oorsprong vond in het zo zwaar getroffen Arnhem, tracht de belangen van haar leden op de beste wijze te behartigen en recht te doen gelden. Er is helaas in de wereld nog steecis weinig plaats voor het recht en vooral niet, waar individueel wordt getracht zich van dit recht te verzekeren Vandaar, dat vereniging in een stichting de aangewezen weg is te komen!" ..Dat zal toch zo lang niet meer duren," antwoordde Sue. Ge zijt nu zestien en ge gaat studeren ..O, nee!" riep hij „Weet je dat nog niet? Daar komt niks van. Vader zei gisteren, dat ik van school moet met Pasen en in de bakkerij helpen." „O. Sandy'" riep Sue. „En hij had het beloofd!" „Ja voordat hij met Grace trouwde," zei Sandy. „Ik heb allang gemerkt, dat Grace mij tegenwerkt waar ze maar kan. Ze vindt het onzin, dat ik ga studeren en dat heeft ze hem ook in de kop gepraat Wegge gooid geld, zegt ze." Wat heb jij gezegd?" ..Niks," zei Sandy ongelukkig „Wat kon ik zeggen' Als hij t geld er niet voor over heeft, wat kan i k dan doen? O, Sue lk vind t afschuwelijk. Denk es, ik zal hier met vader moeten werken en Grace mijn hele verdere leven. En alles, wat ik tot nog toe gewerkt heb. is voor niks geweest Sandy huilde bijna, ondanks zijn zestien mannelijke jaren. „Waarom laat ge oe niet gelden?" zei Sue. „waarom pfobeerde je wil niet door te zet ten?" Maar ze zei het zonder overtuiging, want ze kende Sandy. Hij kon niet voor zich zelf opkomen. „Ik kan niet tegen herrie," zei hij, met zijn teen tegen de beddepoot schoppend „Dat weet je De hel zou losbreken als ik niet dee wat ie zegt." „Goed maar we zullen er ons toch niet bij neerleggen," zei Sue nijdig. „Ik zal er over denken, Sandy, ik zal proberen er wat op te vinden." „Wat eeuwig leeft", was de titel van het toneelspel, dat Zaterdag j.l door „de Duin kanters" werd opgevoerd in de zaal van Hotel „De Toekomst' te De Koog „Wat eeuwig leeft", n.l. de waarachtige liefde tussen man en vrouw, is eigenlijk een tijd-stuk Het probleem, dat de schrij ver Wim Dumont gesteld heeft, rust be klemmend op het geluk van vele gezinnen in deze verwarde en op moreel gebied af glijdende na-oorlogse samenleving. En te gelijk is het probleem en daarmee ook het gegeven van dit stuk, oud als de wereld Een getrouwd man, vader van bijna twee volwassen kinderen, leert een jonge vrouw kennen, waarvan hij gaat houden. En waar ligt nu de schuld7 Ziedaar het probleem Gewoonlijk eindigen dergelijke gevallen in een echtscheidingsprocedure Maar zover komt het in dit toneelspel niet. Want juist wanneer de man een begena digd kunstschilder besloten heeft om het tot een volledige breuk met zijn vrouw te laten komen, komt het Toeval of het Nood lot, of de Wrekende Gerechtigheid zo ge wilt, en ontneemt hem het licht van zijn ogen. Hij ligt enige maanden in een zieken huis en heeft dan een vreselijke strijd te voeren met zichzelf. Al spoedig bemerkt hij, dat de jonge vrouw, die zijn leerlinge is, niet voldoende van hem houdt. En wanneer hij als een wrak, geleid door zijn verpleegster, zijn atelier bezoekt, komt het ook tot een breuk met dit meisje. Nu rest hem slechts één uit weg en dat is de dood. Maar terwijl hij de revolver reeds in zijn hand houdt, komt daar zijn vrouw en spreekt met hem. En zij neemt dan een deel van de schuld op zich, omdat zij beseft, dat zij tekort gescho ten is in haar taak als levensgezellin. Ze beseft, dat ze haar man verwaarloosd heeft door de zorgen voor haar gezin. En in dit laatste gesprek, voor het doek valt, groeien man en vrouw weer toe naar: „wat eeuwig leeft We veronderstellen, dat de zoon en de dochter de vader weer als Vader zullen accepteren Want dit is het nevenprobleem in dit stuk: zullen de kinderen voor hun vader, die van zijn voetstuk is gestoten ooit weer het oude respect terugvinden7 Wat hebben nu „De Duinkantersvan dit „zware" stuk gemaakt? De geheel ge vulde zaal heeft hierop door een lang en warm applaus het antwoord gegeven De heer D. Bonne speelde de moeilijke rol van de kunstschilder Fons van Laar. Vooral in het laatste bedrijf, als hij blind is geworden doordat een bakje aether ge ëxplodeerd is, gaf hij een goede vertolking. De rol van Èetty zijn vrouw werd voor het voetlicht gebracht door mevr. J. Eelman- Vermeulen Ze slaagde er volkomen in om het type van de zorgende moeder op na tuurlijke wijze uit te beelden. Hanny, de dochter, studente in de medi cijnen, werd gespeeld door mevr. A. Kieviet- Brouwer en als vanouds, vol temperament De heer J. KlaassenBos, zag zich gesteld voor de moeilijke taak om in twee weken de rol van de zoon Rolf er in te stampen Het repeteren is hem ongetwijfeld verge makkelijkt. doordat zijn vrouw, mevr C KlaassenBos-Vermeulen als zijn tegenspeel ster in de rol van de actrice Nell ten Brink, optrad. Ook hier past een <voord van lof. De uitbeelding van de coquette en door de wol geverfde lichtzinnige jonge vrouw was uitstekend. Mevr. N Pothmann-Vermeulen was een goede bezorgde oma en de heer R Smit speelde als veteraan vol vuur de rol van de grootvader, die zijn zoon waar schuwt voor de ondergang van zijn gezin. Mevr. F de Jong-Spraakmans vertolkte de moeilijke rol van Ans van Meerten, leer linge en „vriendinnetje' van Fons van Laar De heer C Akkerman, die de regie in handen had, speelde op overtuigende wijze de rol van Koos friends, oudere collega en huisvriend van Fons v Laar In de dia logen, die hij hield met zijn vriend en waar in hij hem waarschuwt en probeert het gezin te redden, zaten goede spelmomenten. De heer A. Bonne, bracht de rol van Fred de Geus, vriend van Hanny op sympathieke wijze. Een justige verpleegster was Ria van Heerwaarden en een bescheiden dienst meisje was Bartha Bugel De voorzitter, de heer R Smit. bracht tot slot nog een woord van dank aan de heer en mevr. Blok v d. Velden, die het toneel hadden herschapen in een waarlijk artistiek schildersatelier. „De Duinkanters" kunnen op een geslaagde uitvoering terug»- zien. Maar jij gaat weg „Je kunt toch naar de molen komen om me op te zoeken! Raak nou niet in de put. Sandy. Ik zal er wel wat op verzinnen misschien kan grootvader met hem spreken." Zij praatten hierover nog enige tijd en toen ging Sandy naar zijn eigen kamertje. Zij had hem weer een hart onder de riem gestoken zoals ze al zo vaak gedaan had en de hoop was weer enigsznis in hem herleefd. Toen Sue wakker werd, was het nog sche mer. Ze ging overeind zitten en wreef haar ogen uit en keek het kamertje rond, waarin ze geslapen had. zolang ze zich herinneren kon en waarin ze nu misschien nooit meer naar bed zou gaan. De meubels waren nog maar vaég te zien in het zwakke morgen licht. doch het ronde spiegeltje, dat niet ver der dan het raam hing, glansde als zilver, want het weerspiegelde de oostelijke hemel. Sue was hier niet gelukkig geweest, maar niettemin gaf de gedachte, het huis van haar moeder te moeten verlaten, haar een steek in het hart. En de gedachte aan het werk dat ze ging doen, die daar snel op volgde, deed dat haar hart even stilstaan van schrik. „Ik ben niet wijs geweest om me bij die mensen te verhuren," zei ze tot zichzelf. En ze ging weer liggen en begon over het hele geval na te denken en hoe meer ze dacht, hoe bedrukter ze werd. Het vooruit zicht van te moeten gaan wonen en werken in een vreemd huis, te moeten slapen in een vreemde kamer, beangstigde haar. Het was als een sprong in het duister. En het ko ken! Als ze eens niet tevreden waren over het eten! Als ze haar eens vroegen om een speciaal soort cake te maken en het werd een mislukking een kleffe, grauwe mas sa „O. Hemel' zuchtte Sue, zich omgooiend in bed en haar gezich in het kussen verber gend „O, lieve genade wat heeft me be zield' Maar er is niks meer aan te doen Ik zal t moeten gewachten HOOFDSTUK IV. De morgen ging snel voorbij, want Sue had veel te doen Ze keek haar kleren na en zocht uit wat ze zou meenemen en wat ze zou achterlaten. Ze waste en streek en verstelde met inspanning van alle krachten en. genoot in stilte van de sombere voorspel lingen. die Grace deed over haar toekomstig bestaan. Sue was een koppig kind en ze had het land aan haar stiefmoeder en zo kwam het, dat ze pleizier had in de rampen en ver schrikkingen, die Grace haar voorspelde Pas toen ze haar familie vaarwel had ge zegd en met haar handkoffer naast zich in de bus zat, begon haar stemming weer te zakken als een barometer bij een depressie. De bus stopte aan de voet van de heuvel, een tweehonderd meter van de Tag-molen en Sue stapte uit en bleef enige ogenblikken staan, terwijl de bus wegreed. Het werd al donker, want de dagen zijn kort in Novem ber. De hemel was nog helder en er straalde een oranje gloed aan de*horizon. maar het land was al grauw van de vallende duister nis en de bomen stonden zwart tegen de na- glanzende hemel. Ze nam haar koffer en liep het pad op, dat naar de molen voerde. Ze zag de don kere silhouetten van de molen en de bijge bouwen tegen de heldere lucht en hoorde het ruisen van de rivier over de rotsblok ken er achter. Een uil schreeuwde ergens in de nabijheid. Het was een naargeestige n begroeting en hoewel Sue niet bepaald een schrikachtige natuur had, huiverde ze onwil- y lekeurig. Wat een somber oord was het! Hoe konden mensen zulk een plekje kiezen om .u te wonen. De mensen, die dat gedaan had- ,j. den. moesten wel vreemde wezens zijn! Het ,c was hier zó stil en verlaten, dat je bijna niet 0] geloven kon, dat de helder verlichte straten van Bedford nog geen vier mijl verwijderd le waren. De deur was opengedaan door een vrouw met een bleek gezicht, zwart haar en zwarte c kraalogen. Ze was gekleed in een zwarte ic japon en had een wit tulen schortje voor. Sue r« zag. dat ze fijne, zijden kousen droeg en a: vroeg zich af, hoe ze haar werk kon doen zonder die te bederven „Mon Dieu! Ben je er eindelijk?" riep de it vrouw. „Kom gauw binnen. Je brengt zóveel ii kou mee! ic Het was geen erg hartelijke verwelkoming, c maar Sue troostte zich met de gedachte, dat 1 de vrouw tenminste blij was met haar komst. e „Ik wist niet, dat ik eerder verwacht 0 werd," zei ze bescheiden, terwijl ze de vrouw 0 naar de keuken volgde „Eerder? Waarom ben je niet dadelijk 11 gekomen? Gisteren of eergisteren? Ik heb 0 hier alles alleen moeten doen tout seule! De kachels, het eten, de vaisselle. Mon Dieu, quel horreur! Jamais de la vie heb ik e kachels aangemaakt! Maar daar heb jij e de schuld niet van, mon enfant.' viel ze zichzelf met een grijnslach in de rede. „Dat is zo' Pas votre faute Ik ben niet raison- nable Maar hoe kan dat ook met al dat werk'" (Wordt vervolgd.) MIJNHEER PIMPELMANS Plaatjes en versjes 65. Meneer Pinipelnians moest het (lus die middag zonder soep stellen. Maar hij hoopte de sohade gauw in te halen: hij moest de volgende dag naar een feestdiner. Een van zijn collega's was namelijk 25 jaar veearts. Met zijn beste zwarte pak aan en zijn hoge hoed op vertrok hij. „Zal je maken, dat er niets aankomt?" zei mevrouw, „want je bent zo onbesuisd!" AAT PAARDRIJDEN. Dor G. TH. ROTMAN. 66. Mijnheer Pimpelmans' collega woonde te Kaplaarsdijk en dat is een heel eind. Na drie kwartier zonder on gelukken voorgereden te hebben, nader de mijnheer Pimpelmans een huis in aanbouw. Men was juist bezig een raam zonder glas er 111 op te hij sen. „Bleke Bet" begon te snuiven. „Wat voet-ie nou weer in z'n scihild?" dacht meneer Pimpelmans.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4