RUWE HAHPËH Berouwvolle daders DE HEER J. C. VISSER BENOEMD TOT RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Bij Kon. Besluit van 6 Dec., nr. 7 is de heer J. C. Visser benoemd tot Ridder in de Orde van Oranjc-Nassau en wel uit erkentelijkheid jegens zijn verdien sten inzake het alg. burg. armbestuur, waarvan h(J Donderdag 9 Dec. j.l. veer tig jaar het voorzitterschap vervulde. Woensdag vertellen we van het onder houd, dat wij naar aanleiding van deze hoge onderscheiding met de heer Vis ser hebben gehad. UITSLAG AANBESTEDING BOUW NED. HERV. KERK TE DE WAAL. Door architectenbureau J. W. II. C. Pot J. F. PoUKeegstra, Amsterdam, werd Donderdag te De Waal aanbe steed de bouw van de Ned. Herv. kerk aldaar. De uitslag was: Fa. Gebr. Bruin f97.G00,A. de Kort f 105.820,Ir. Bur. Voor de Bouwnijverheid, Haagse Schouw, Oegst- geest f95.200.P. J. Kooger f 101,481; H, Daalder f 111,4S0: J. Drijver f94,435; Gebr. Kersbergen, Den Helder f97,700; Fa. Groot, Den Helder f94,840; B. War denaar, A'dam f91,000,De gunning is aangehouden. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester houdt volgende week Dinsdag en Vrijdag spreekuur in plaats van Maandag en Zaterdag. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? Van 13-17 Dec. Uitreiking bonkaarten voor zware arbeid. Stamkaarten mee nemen. BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN. Deze avond, die door 50 dames werd be zocht. sprak mevr. v. Moort over het onder wijs aan doofstommen. Mevr. v. Moort, die verbonden geweest is aan het Doofstomeninstituut te Groningen, heeft de aanwezige dames de gehele avond geboeid door haar onderhoudende voor dracht over haar rijke ervaring op dit ge bied. Spreekster behandelde in grote trek ken het doofstommenonderwijs, vanaf de middeleeuwen, toen reeds in de kloosters enkele monniken hiermee begonnen, ieder op zijn eigen wijze, in hoofdzaak met de ge barentaal. Zo ontstond langzamerhand het doofstommenalphabet en het z.g. vingeren, dit is het spreken der doofstommen onder ling door middel van dit met gebaren uit gedrukte alphabet. Later heeft men terecht ingezien, dat de doofstomme daar in de gewone wereld, onder normale mensen, niets aan heeft, en is het doofstommen onderwijs zich gaan toeleggen op het leren spreken en llplezen Vooral dit leren spreken lijkt een buitenstaander haast een onmogelijkheid en we kregen grote bewondering en waardering voor de mensen die dit als hun levenstaak zien en er zulke goede resultaten mee be reiken, deze kinderen zo goed mogelijk voor het leven klaar maken, ook door het onder wijs aan ambachtsscholen en ateliers aan deze scholen verbonden, In haar sluitingswoord dankte mevr. Kcij- ser spreekster hartelijk vóór de mooie leer zame avond, die zij de aanwezigen had be zorgd. De volgende bijeenkomst, een advent- avond is bepaald op 20 December VLIEGTUIG MAAKT NOODLAN DING OP DE VLIEHORS. Sinds de Vliehors als militair oefen terrein voor het Luchtwapen wordt ge bruikt, is het nogal druk in de lucht boven het eiland van onze Noorderbu ren. De afgelopen zomer was de grote zandvlakte dikwijls afgesloten vanwege de schietoefeningen. Sinds enkele we ken zijn de militairen af en toe weer in actie. Dezer dagen had een ongeval plaats met een Spitfire jachtvliegtuig, dat zon der persoonlijke ongelukken afliep. Het vliegtuig heeft vermoedelijk de grond of een obstakel geraakt, toen het in duikvluoht naar beneden kwam; het was tenminste niet meer op te trekken doordat een stuk van de propeller afge broken bleek. De piloot meende in een landing op zee zijn heil te moeten zoe ken, doch dit scheen te riskant. Met in getrokken landingsgestel, nadat door dichtdraaien van de benzineleidingen enz. de voorzorgsmaatregelen waren genomen, werd een buiklanding uitge voerd op de Hors. Toen het vliegtuig de grond raakte, sprong de vliegenier uit de cockpit. Waarschijnlijk door de val bleef hij eerst versuft liggen; een snel toegeschoten hulpploeg consta teerde gelukkig geen letsel. Diezelfde middag was de piloot alweer met een andere kist in de lucht. Het vliegtuig is beschadigd en moest ter plaatse Wij ven, waar het streng bewaakt wordt VOOR DE POLITIERECHTER. Clandestien vlees. De niet verschenen Inse B. te Texel had vlees in voorraad gehad van clan destiene slachting afkomstig. Verdach te was al door de tuchtrechter te Alk maar veroordeeld tot f 250 of 2 mnd. en inbeslagname van het vlees. Eis en uit spraak waren conform. Dat de mens een complex is van goed en kwade eigenschappon.... is dezer dagen wel zeer duidelijk gebleken: een groepje „belha mels" trachtte op een avond de winkeldeur van een zaak aan de Groeneplaats te openen met het doel, de winkelier of diens huis genoten. een vergeefse reis te laten maken Edoch, een der knapen rammelde zo wild aan de deurkruk, dat deze finaal afbrak. Dezelfde avond nog werd in de brievenbus van betreffend per ceel een enveloppe met f2,90 aan getroffen, alsmede een briefje, waarop stond: „Wij doen f2.90 in uw brievenbus voor de deurkrek. De daders". DE PIONIERSWEER ACTIEF! Toen we enkele weken geleden een stukje in de krant plaatsten om de belangstelling voor het hockeyen te peilen, verwachtten we wel behoorlijke resultaten, maar dat de toe vloed van aanmeldingen zo groot zou zijn, hadden we niet durven hopen. We hebben nu 32 leden. Na het vraagteken boven het vorige artikel komen we daarom met een gerust hart met een uitroepteken terug om ons eerste wedervaren mee te delen. Het spreekt wel bijna vanzelf, dat we da delijk begonnen zijn met actief te zijn. Op Zaterdagmiddag en op Zondagmorgen trai nen we op het veld van de Tex. Boys. Dit doen we in kleine groepjes. Na het trainen spelen we met elkaar een wedstrijd. Tot nu toe is 't ons best bevallen (al wa ren we de volgende dag wel eens wat stijf). We willen niet nalaten om dit in de krant te vertellen, want het kan best zijn, dat er nog meer liefhebberij is. Al zijn we zo tevre den, meer leden zijn toch altijd welkom. On der de leden zijn er verschillenden, die nog nooit gehockeyed hebben. Het trainen begint daarom van voren af aan en voor het geval er nog voorzichtigen zijn, die liever eerst eens de kat uit de boom kijken, raden we hen aan om niet te lang te wachten dan beginnen we allemaal tegelijk Boven 17 jaar wordt men als lid toegela ten, van 1417 jaar als aspirant-lid. Het zal wel overbodig zijn op te merken, dac ook zij zeer welkom zijn. Een paar jaar geleden hebben we gepro beerd lid te worden van de Kon. Ned. Hockey Bond. De Bond had hiertegen enige bezwaren, vooral de afgelegen ligging van Texel speelde een rol. Dit maakte ons toen het spelen in competitieverband onmogelijk. We zijn echter van plan om volgend voor jaar een nieuwe poging te wagen voor het volgend seizoen De verbindingen zijn nu veel beter en misschien lukt het ons. Lukt het ons niet, dan zullen we ons tevreden stel len met vriendschappelijke wedstrijden tegen clubs uit de kop van Noordholland om onze krachten te meten. Natuurlijk hebben we nog wel met moeilijk heden te kampen en de grootste is wel het gebrek aan sticks. Goede sticks zijn duur en daarom redden we ons liever zoveel moge lijk met tweedehands sticks. We hebben er al een paar bemachtigd, maar langs deze weg willen we toch aan oudle^en en andere hockeyers vragen of zij hun sticks willen verkopen als ze niet meer spelen. We zou den er fijn mee gered zijn. Tenslotte wagen we nog een bescheiden opmerking We staan om zo te zeggen aan een nieuw begin en daaraan is o.a. vaak verbonden het probleem van de portemon- naie. We hebben altijd donateurs gehad, maar de laatste jaren durfden we niet meer om een bijdrage te vragen Nu durven we het weer wel en we zouden het erg op prijs stelen als we als blijk van vertrtouwen be halve leden ook weer donateurs zouden krij gen. De min. bijdrage is 2.50 per jaar. Voor opgave van nieuwe leden of dona teurs en over de verkoop van sticks kan men zich wenden tot de secretaresse mej. G Rehorst. Schildereinde 131, Den Burg. Na een poging tot een begin en een begin hopen we de volgende keer te kunnen komen met de mededeling, dat we al een paar goed getrainde elftallen hebben, waar we mee voor de dag kunnen komen. Ruwe huid, Schrale lippen, I PUROL verzacht en geneestl P. T. V. „TEXEL". Aansluitend aan ons artikel over de Texelse Eiervelling, de P.T.V. „Texel", geven vv ij hier nog een andere deskun dige het woord. Uit 't onderstaande blijkt, dat deze de zienswijze van de heer Sluisman ten volle onderschrijft. Het is zonneklaar, dat de pluimveehouders de verkeerde weg inslaan, waanneer zij het oor lenen aan malafide handelaars, wier optreden de pluimveeteelt in zijn geheel schade berokkent, hetgeen straks bij de nor male gang van zaken wel aan het licht zal komen! Zonder twijfel heeft een ieder, hetzij via de radio, hetzij uit de couranten vernomen, dat Minister Mansholt in de Tweede Kamer heeft medegedeeld, dat de eierendistributie per Januari 1949 zal worden opgeheven Deze mededeling zou voor ons een reden moeten zijn om te juichen. Wij kunnen dit echter niet doen, omdat uit de uitlatingen van de Minister niet was op te maken, dat dan gelijktijdig de prijzen zullen worden vrij gelaten. Wanneer de maximum prijzen ge handhaafd blijven, is dit voor de eierhandel de grootste klap. die zij ontvangt sedert Mei 1940. Reeds in het najaar van 1945 zijn door de Vakgroep pogingen in ret werk gesteld om de eierenhandel vrij te krijgen. Dit stuit te in Den Haag echter op bezwaren en op dat moment misschien wel terecht. In Sep tember 1.1. heeft de Vakgroep zich tot het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te de Bilt en de betreffende instanties in Den Haag gewend teneinde te bewerkstelligen, dat de verplichte leveringen aan Engeland overeenkomstig het contract met genoemd land, in versneld tempo konden worden uit gevoerd De bedoeling was, om zodra aan de verplichtingen ten opzichte van Engeland was voldaan, over te gaan tot het afschaf fen van de distributie van eieren alsmede tot afschaffing van de maximum-prijzen. Gelijktijdig is toen van de zijde van de Vak groep gewezen op de noodzakelijkheid om het vrijgeven van de handel en het vrijgeven van de prijzen gelijktijdig te doen plaats vinden Hierbij werd België als voorbeeld gesteld, waar dit niet had plaats gevonden In België is het op een absolute mislukking uitgelopen en dc Coöperatie en de bonafide handelaren hebben dientengevolge een zo danige schade ondervonden, dat zij deze schade tot op de dag van heden nog niet te boven zijn. Aldaar heeft de eierenhandel zich ver plaatst naar de malafide handel en naar de buitenstaanders. Acht jaren hebben wij de misère gehad van de Distributie. Is de distributie voor de DE „ZWOEGERS" OP TEXEL. Blijkens een in dit nr. voorkomende adv. zal in de Dinsdag 14 Dec. in Hotel „De Lindeboom" door de Bedrijfsver. te houden algemene vergadering het on^ derworp „De zwoegers op Texel" wor den behandeld. Zoals de Texelse veehouder weet eist deze ziekte onder de schapen op Texel ieder jaar veel slachtoffers. Door wijlen Dr. Koens werd aan deze ziekte een uit voerige studie gewyd; één der conclu sies waartoe deze studie heelt geleid, was, dat „brak water" ongetwijfeld van grote invloed op het ontstaan der ziekte moet zijn. Het onderzoek w erd opnieuw ter hand genomen door de heer Dr. D. Swierstra, conservator aan het Instituut voor Pa rasitaire Ziekten der Rijksuniversiteit te Utreohl en Dr. Zuid am, bacterioloog aan de Rijksseruminriohting te R'dam. De heer Swierstra bezocht deze zomer verschillende Texelse schapenhouders, die op hun bedrijf met deze ziekte te kampen hebben en verzamelde daarbij vele gegevens. Verder bezocht hij Zee land en Groningen, waar aan de kust streek de ziekte ook wordt waargeno men. Dhr Swierstra wil nu het contact met de Texelse veehouders wederom op nemen. Dinsdagavond zal hij 'n over zicht geven van de stand van het on derzoek. Daarna volgt een praatavond, waarop gelegenheid zal zijn om van ge dachten te wisselen over alles wat met deze ziekte in verband staat. Het behoeft geen betoog, dat voor 'n doelmatige bestrijding van deze ziekte, waartoe men in de toekomst hoopt te komen, de-ze uitwisseling van gedachten van het grootste belang is. Het is daar om zeer verheugend dat de Bedrijfsver. onmiddellijk bereid gevonden werd de ze vergadering te organiseren, waar door, naar wjj vertrouwen, de opkomst der veehouders verzekerd zal zijn. Er zullen enkele interessante films worden vertoond. N. FILMNIEUWS. DE VROUW IN HET VENSTER. Een onschuldig gesprek tussen Prof. Wanley en' een toevallig beeld schoon meisje wekt de jaloezie op van de minnaar, die dadelijk, zonder 'n ver klaring af te wadhten, tot handtastelijk heden overgaat. De aanvaller, die zeer gevaarlijk wordt, verliest tenslotte het leven. Zie daar de oorsprong van de reeks van spannende verwikkelingen, die hierop volgen en het verhaal een ongekende geladenheid geven, een ver haal van menselijke onmacht en mense lijke dwalingen. PRIESTERJUBILEUM. In het bericht op de voorpagina schre ven wjj „pastoor C. J. Graaf", dit moet zijn kapelaan C. J. Graaf. MEER SINTERKLAZEN OP VLIELAND. Op Vlieland is het aantal Sinterkla zen veel groter geweest dan vorig jaar. De jeugd deed flink mee, maar later op de avond hadden de ouderen tooh de overhand. Er waren mooie en originele pakken, eenvoudfge en griezelingen. Nadat de sinterklazen de huiskamers hadden bezocht, was het gezellige bal in Bruin's Toneelzaal het verzamelpunt van de kleurrijke menigte. neringdoenden in het algemeen een kwelling voor de eierhandelaren is zij dit in het bij zonder Ons artikel is toch immers te koop bij 2 a 300 000 pluimveehouders en daardoor vrij gemakkelijk buiten distributie om te koop Hiervan is door vele handelaren in eieren een dankbaar gebruik gemaakt, ge deeltelijk uit winstbejag, gedeeltelijk om het hoofd boven water te houden, en dit alles zeer ten nadele van de bonafide handel en de Coöperaties. Wij hadden gehoopt nu ein delijk eens verlost te zullen worden van deze ongeoorloofde practijken, doch wij zijn hier over nog niet erg gerust. Door de Vakgroep zal dan ook al het mogelijke gedaan worden om deze ramp te voorkomen. Bestaat er tussen de Coöperaties en de handel begrij pelijkerwijze wel eens verschil van mening omtrent een te adviseren maatregel, omtrent het bovenstaande bestaat geen enkel me ningsverschil Waneer de maximum-prijzen gehandhaafd blijven zullen zowel de coöperaties als de handel hiervan de ernstige gevolgen onder vinden. Nu een ernstig woord tot de handel zelf Wanneer de maximum-prijzen gehandhaafd voor de eieren wordt betaald, dan vraagt men zich wel eens af of alles op de zwarte markt wordt verkocht of dat men niet meer kan rekenen. Het betalen van deze hoge prijzen heeft geenszins de bewondering van de instanties in Den Haag. Men gunt daar weliswaar de pluimveehouder een goede prijs voor zijn product; maar men is bevreesd, dat bij het vrijlaten van de prijzen nog meer be taald zal worden en de eindprijs dienover eenkomstig hoger zal worden Het betalen van een goede prijs aan de pluimveehouder, waardoor zijn arbeid be hoorlijk wordt beloond, behoeft geen vrees met zich te brengen voor het oplopen van de prijzen Het zijn echter de zwarte prac tijken die de prijs opjagen. Het is dus aan de handel zelf om eraan mede te werken om een vrijgeven van de prijzen en daardoor een normale handel bereiken. Wanneer van alle vakgenoten te ver wachten zou zijn, dat zij zich niet met zwarte praktijken zouden ophouden, dan is het niet uitgesloten, dat bij handhaving van maxi mum-prijzen zelfs de ziekenhuizen en de zie ken van eieren verstoken zouden blijven wanneer de export betere kansen zou bie den. Wij vrezen echter, dat ook zonder ex port het beeld zal worden, dat de eieren on der de toonbank verdwijnen en alleen die consumenten een ei zullen kunnen bemach tigen, die bereid zijn een hogere prijs dan de vastgestelde te betalen. Dit heeft de er varing in België en Frankrijk wel geleerd. Het resultaat zal dan echter zijn, dat de bo nafide vakgenoten een volkomen afbraak van hun bedrijf kunnen tegemoet zien. K. Enthoven. TEXEL BESTRIJDT DE VEEZIEKTEN. (Vervolg 4e pagina). Strijdt tegen abortus. Abortus-onderzoek De voorz. merkte op, dat de vereniging iiftle toekomst ook andere ziekten wil gaan bestrijden. In '42'43 werd de leden een circulaire inzake de georgani seerde bestrijding toegezonden. De ziekte komt hier geregeld voor, hoewel niet zo dik wijls als in Friesland. Het is de bedoeling om in alle Prov. de strijd op te nemen. Als Texel thans in geringe mate besmet is, is het niet moeilijk het eiland vrij te maken. Destijds werden enige duizenden koeien op gegeven. Door de spoorwegstaking in 1944 konden bloedmonsters niet worden verzon den Daarna werd er niets meer aan gedaan, maar vele veehouders willen de bestrijding ter hand genomen zien. Jong vee van 89 maanden, dat besmet is moet worden geënt. De tarieven zijn billijk: per dier voor het nemen van een monster 75 ct.. het enten kost 2.50 (Hoge prijs ent stof), terwijl de regering er naar streeft, dat de inrichtingen ter bestrijding van het mond en klauwzeer en de seruminrichtingen zich zelf gaan bedruipen. Leden, die aan deze facultatieve bestrijding willen medewerken, gelieven zich op te geven bij de heer Swart, practiserend veearts alhier. Texel kan ook op dit gebied weer aan de spits staan. Men kwam destijds op 3 reactie van de genomen bloedmonsters. Dat is lager dan in Friesland. De heer Swart merkte op, dat hier vrij veel vee wordt ingevoerd De besmetting van abortus kan zich veel sneller uitbreiden en heeft voor de portemonnaie van de boer veel nadeliger gevolgen dan de t.b.c. Toen wij een bedrijf hier bezochten, dat koeien zou uitvoeren naar Tsjecho-Slowakije, ble ken vrij veel dieren door abortus besmet te zijn. Ook voor de buitenlandse handel is het dus van belang, dat wij vrij zijn. Levendige rondvraag. Rondvraag. De heer Jb. Kager informeer- hoe het met de bestrijding staat van de run derhorzel. Antwoord: Vorig jaar georgani seerd. Geen succes. Wij hebben plannen deze kwestie nog eens te bekijken en zullen dan beter organiseren. Het afgeven van certificaten door de vee arts is verboden. Dit geschiedt nl via de Ge zondheidsdienst in Alkmaar werd mede gedeeld in antwoord op een vraag van de heer Joh Roeper Jr. De heer Joh. de Graaf vroeg of de moge lijkheid bestond om de enting tegen mond en klauwzeer weer georganiseerd ter hand te nemen. Antw.: De heer Swart had veel klachten inzake de practische uitvoering. Velen hiel den zich niet aan de afspraak. Het jonge vee werd niet altijd vastgehouden. Alle dieren moesten worden geënt, maar sommigen wil den alleen hun melkvee laten behandelen. De heer Swart is thans druk bezig met een andere regeling In Alkmaar wilde de ver gadering het systeem, dat hier werd toege past, invoeren' De heer Noordijk deed de verheugende mededelingen, dat er zich geen enkel nieuw geval van mond- en klauwzeer heeft voor gedaan. De ziekte is dus tot een enkel be drijf beperkt gebleven, waar ze is genezen In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer D. C. Witte zeide voorzitter dat hier een gemeentelijke verordening be staat volgens welke invoering van vee, zon der het witte certificaat is verboden. De kwestie baart voortdurend zorg, doch men heeft de medewerking van de handelaars en reeds groeit het streven op de markten een afdeling t.b c.-vrij vee te gaan invoeren. WTat de controle aan de haven betreft kan worden opgemerkt, dat er niet een dier aan ons oog ontsnapt. Dc heer P Dros Bzn. bracht aanschaffing van een gascel voor de bestrijding van schurft ter sprake. Geantwoord werd, dat de schurft hier de laatste jaren weinig voor komt. Schapenschurft helemaal niet meer. Runderschurft practisch ook niet. Wel con stateert men luté en z.g. schurft bij paarden aan de onderbenen. Zo n cel kost een paar duizend gulden en men moet er een paar mensen voor in dienst nemen bovendien. De Jieer Rent van de Gezondheidsdienst voelde in principe voorverhuring, er staat er een in de Wieringermeer. -«• Alle koeien, door de Texelse boeren met een wit certificaat gekocht, worden toch on derzocht. Dit jaar was er geen enkele reageerder onder. De heer C Roeper Mzn, merkte op, dat er de laatste paar weken in de krant werd gewezen om de koeien aan te kopen met een wit certificaat. De propa ganda zal voortaan vroeger gaan beginnen. De Runderhorzel bestrijding, nog eens door de heer M C. Bakker ter sprake gebracht, had ter hand moeten worden genomen in Febr., April en later in de weide. (De hor zel vliegt niet over het Marsdiep, ze is min der gevaarlijk dan de coloradokever). Tenslotte deed de voorz nog belangwek kende mededelingen inzake de gevaar van besmetting van de mens door de runder- t b c. Er werden aan de vaste wal 423 t.b.c.- patienten onderzocht. 8 bleek geïnfec teerd door de runder-t.b.c. 80% van hen bleek werkzaam te zijn op de boerderij. Vooral voor kleine kinderen kan de runder- t.b.c. buitengewoon gevaarlijk zijn Een kind, dat nog in de wieg lag en uitsluitend borst voeding kreeg (de moeder was gezond) stierf aan hersen-t.b.c. De wieg stond op de stal, waar 85 pet van het vee met open vorm reageerde. Een arbeider kreeg een bloedspuwing op een besmette stal. Mogen wij ons dan niet gelukkig prijzen dat Texel geheel vrij is? KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Éurg en Den Hoorn om 7,80 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30. Com munie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. 7 u. Adventslof met preek. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. (Maand, en Vrijdag ook nog om 9 uur). Woensdag: Quatertemperdag. Om 7 uur Gulden Mis. In Den Hoorn om 7,80 uur Gulden Mis. Geen H. Mis om 8 uur. 7,30 uur Maria-lof. 8 u. jongenscongregatie. Donderdag: in'Oosterend om 8 uur een H Mis. Vrijdag: 8 u. gez. Requiem v. alle overledenen der doodceel. 3,30 uur biechtgel. v. schoolkinderen. Zaterdag: Quatertemperdag. Van 4 t.m. 8 uur biechtgel op hele uren. 6 u. rozenkrans. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Zondag: Berdos-Zeevogels, N.-Nie- doip-LSVV, Randers-W.Waard, RB AFC-Vrone, Watervogels-Texel. Watervogels zit de kopploeg op d hielen. Daar tussen W. en Texel de ri valiteit een grote rol speelt is 'n krach, tig leidende scheidsrechter nodig. A jaren achtereen zijn zij concurrenten. Vertrek 7,15 van Groeneplaats. Texel 2 gaat naar Oudesluis. Ooi spannend! Om 11,15 met dienstbus vai Groeneplaats. Texel 3-ZDH 2, aanvang half drie Denkelijk wordt het een dubbele compe titie. Bewijs de kampioensploeg te zijn. Adsp. A-IIelder A. om 12 uur. Vanmiddag om 3 uur trainen vooi Texel A er reserves. Tex. Boys. Zo is dan Zondag de dag aangebro ken, daj het le elftal naar de leider S R.C. gaat. Een zware taak, maar als ei gespeeld wordt zoals tegenn Wiron hebben jullie een kans. Flink aanpak ken! Wij gaan per trein dus rekenen we op een flink aantal supporters, on onze jongens aan te moedigen. Vertrek om 11,15 van de Groeneplaats. De an- dere elftallen zijn vrij. Vermoedelijk wordt de competitie var het 3e elftal verdubbeld. H.S S.V.C. De Cocksdorp. De 2e helft begint om half drie me komst van De Koog 1, dat een punt bo- ven ons staat. Zorgt nu eens voor eer overwinning, een ouwe Sunderklaas verrassing! Uit 8 wedstrijden wonnen w ij 4 maal, 1 maal gelijk en 3 maal ver loren we. Het 2e is vrij tot voorstel dubbelt comp. wordt aangenomen. De adsp. heb ben rust tot Nieuwjaar. Training gaal door (Vrijdagavond half 8 present!) S.V. „De Zwaluw". Het le gaat naar Oosterend, het 2t naar de leider Texel 3, vertrek beidt elftallen half 2 per autobus. O.V.V.-nfeuws. Na 3 weken rust zal het le nu aan het derde gedeelte der comp. beginnen. Wt spelen tihuis tegen ZDH. Daar we he denavond Ouwe Sunderklaas vieren verzoeken we de spelers het matig t< doen en ei voor te zorgen, dat we fit 'I veld betreden. Alleen dan is er kant op succes. Volgens „de Nap" speelt ook het 2< een dubbele competitie. W. BILJARTEN. .Om in de terminologie te blijven: de namen van de biljarters, die deelnameD aan de wedstrijd in „Casino", zijn in dt verkeerde kolom gerold. De sport vrienden weten, dat N. Rijk c.s. vooi „Fortuna" speelden en J. Vendel c.s voor „De Vooruitgang". KERKNIEUWS. De heien B. Boulogne en F. Visser Kerkeplaats, werden gekozen tot ouder lingen van de Geref. Kerk, Parkstraa 36. Aftredend was "de heer P. ter Stee ge, WesTemvient, terwijl door uitbrei ding in vacature moest worden voor zien. PREDIKBEURTEN Zcndag 12 December 1948. NED. HERV. GEMEEN I E. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam ii Eben Haézer. half 8 in D. G. kerk Ds. van Boven Jeugddienst .De Cocksdorp 10 uur Ds. Dekker Bediening H. Avondmaal. Zuid-Eierland 7,30 uur Ds. Dekker Oosterend 10 u. Ds. H. Janzen uit Tubbergen n.fm. 3,30 uur dezelfde Na de dienst gelegenheid tot felicita tie (zie ook elders) De Waal 10 u. Br. A. Veenhof uit Haarlem. Extra collecte voor Meer en Bos. Verk. ambtsdragers. De Koog 3 u. Br. Veenlhof, uit Haarlem. Extra collecte voor Meer en Bos. Meer en Bos. Verk. ambtsdragers. Oudesdhild 10 uur de Heer Termaat Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Maandcollecte GFRFF. KERK. Den Burg, Parkstraat 36 10 en 3 u Ds. H. P. Rutgers, van AnnJ Paulownapolder Na de ochtenddiens verg. mannel. lidmaten inzake beroe pingswerk. Oosterend 10 en drie uur Ds. de Wolf. GFRFF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10 u. Leesdienst GFRFF TvFRK (onderh. art 31 K.O.) Oosterend 9.30 en 3 uur in de D. G. kerl Ds. A. Jagêssma van IJmuiden. Bed. H. Avondmaal. POOPSGFZ. GFMFFVTE. Burg 10 uur Ds. A. J. Snaaijer Woensdagavond 8 uur Zangdienst voor gemeende. Waal 19 30 uur Ds. van Veen Oosterend 19.30 u.-Ps. A. J. Snaaijer Den Hoorn 10 uur Ps. van Veen. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk BURGERLIJKE wSTAND VAN TEXE1 van 3 tot en met 9 December 1948. Geboren: Meijert zv Johannes Spig enFrouw'lje Kok. Jan II. zv Jan H. val Boven en Pieternella van der Wulp Antonia G. J. dv Gerardus J. Veege en Theodora G. Witte. Ondertrouwd: Wilhelmus J. v.d. Vel den en Johanna H. Slegtenliorst. Cor nelis Vlaming en Naantje Stark. Ileu drik v.d. Ster en Pouline J. Eelman. Getrouwd: Jan D. Witte en Antoni; Huisman. Overleden: Kaatje Kalis, 66 jechtg van J. Reuvers. Maarten Boon, 59 jaar echtg. v.. J. Mechielsen. Lonrens Bakke 74 j., echtg. v. A. C. Eelman. Gevonden: 1 melkbussleutel, 1 zilv. broche (dubbeltjes), 1 br. kindermutsje 1 rood-zwarte portemonnaie, 1 pr. witt met bruin Wanten.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2